تست کرونا در منزل
به راحتی تست کرونا را در منزل انجام دهید!

دیگر نیاز نیست برای انجام آزمایش کرونا به آزمایشگاه بروید و سلامت خود و عزیزانتان را در محیط‌های آلوده‌ی پرریسک به خطر بیندازید. با هوم کا به‌راحتی می‌توانید آزمایش کرونا را در منزل خود انجام داده و پاسخ آن را آنلاین دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان هوم کا تماس بگیرید.

تست کرونا در منزل

چند ماهی است که جهان با اپیدمی‌ای مبارزه می‌کند که نه تنها تاکنون خیلی‌ها را مبتلا کرده است، بلکه حدود نیم میلیون نفر در دنیا را به کام مرگ کشانده است. این بیماری درمان ندارد و تنها راه مقابله با آن جلوگیری از ابتلا است. مثل هر بیماری ویروسی دیگری علائم خاص به خود را دارد. تب، سرفه‌ی خشک و خستگی و ضعف عضلانی از مهمترین علائم مبتلایان به این ویروس است. اما براساس نتایج آزمایشات انجام شده، ۷۵ درصد افراد مبتلا به کرونا بدون داشتن علائم خاصی دوره‌ی بیماری را به پایان می‌رسانند و این درحالیست که در این مدت بدون آنکه خود اطلاع داشته باشند عامل انتقال ویروس به سایرین هستند. تست کرونا در منزل می‌تواند از این موضوع جلوگیری کند. تاکنون کشوری نتوانسته واکسن قطعی این بیماری را بسازد و تا زمان تولید واکسن، هیچکس از این بیماری مصون نیست. افرادی که به این بیماری مبتلا می‌شوند خود عامل انتقال آن هستند. در این مقاله سعی داریم تا با جزئیات بیشتری از تست کرونا در منزل و روش‌های مختلف آن با شما همراه باشیم.

تست کرونا در منزل

 

مراحل تست کرونا در منزل

پس از ثبت نام در سامانه‌ی تست کرونا در منزل، مجموعه‌ی انتخابی شما برای انجام این کار، فردی را برای نمونه‌گیری تست کرونا به محل زندگی یا محل کار شما ارسال می‌کند. با توجه به نوع تست کرونا در خانه، روش نمونه‌گیری نیز متفاوت است. نمونه‌گیری توسط یک فرد آشنا و مسلط به قوانین و دستورات نمونه‌گیری انجام می‌شود. نمونه شما در آزمایشگاه و با جدیدترین تجهیزات آزمایشگاهی بررسی می‌شود و سپس نتیجه به‌صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‌گیرد. 
برای دستیابی به یک نتیجه‌ی قابل قبول و کاهش خطای آزمایش باید با فردی که برای نمونه‌گیری آمده است همکاری لازم را انجام دهید. اگر فرد آزمایش شونده اجازه نمونه‌گیری صحیح از ته حلق را ندهد، ممکن است نتیجه‌ی تست کرونا در منزل منفی کاذب گزارش شود و شما در عین ابتلا و انتقال ویروس به سایرین، از وضعیت خود بی‌خبر هستید.

 

انواع تست کرونا در منزل

در شرایط کنونی، زمانی که یک فرد دچار علائمی مثل تب، سرفه مداوم خشک و ضعف زیاد می‌شود، درگیر شدن با ویروس کرونا اولین موضوعی است که به ذهنش می‌رسد. راحت‌ترین راه ممکن برای اطلاع این فرد از وضعیت خود، انجام تست کرونا در منزل است. در چنین شرایطی بهترین کار ممکن رعایت اصول بهداشتی و انجام قرنطینه است. تا زمانی که نتیجه‌ی تست کرونا در منزل مشخص شود، فرد باید در قرنطینه بماند تا از انتقال ویروس به افراد سالم جلوگیری کند.

 

آزمایش پی سی آر

آزمایش پی سی آر برای انجام تست کرونا در منزل: در آزمایش مولکولی، سعی می‌شود قطعات ویروس شناسایی شود. برای مثبت بودن نتیجه، دو ژن خاص از SARS-Con-2 باید در نمونه تایید شود. برای انجام این آزمایش، مجموعه‌ای که برای انجام تست کرونا در منزل انتخاب کرده‌اید، فردی را به محل زندگی یا محل کارتان برای انجام نمونه‌گیری  ارسال می‌کند و توسط سواب پنبه‌ای نمونه را از ته حلق شما می‌گیرد. نمونه به آزمایشگاه برده شده و نتیجه بعد از انجام فرآیندهای تخصصی آزمایش پی سی آر به اطلاع شما خواهد رسید.

تست کرونا در منزل

 

آزمایش آنتی بادی

آزمایش آنتی بادی برای انجام تست کرونا در منزل: در این آزمایشات به دنبال آنتی بادی تولید شده در بدن که برعلیه ویروس کرونا ساخته شده هستند. این آزمایش معمولا تایید کننده ابتلای یک فرد است و برروی افراد مبتلا و برای بررسی آنتی بادی فرد بهبود یافته انجام می شود. آنتی بادی‌های تولید شده در بدن در مقابل ویروس، بر دو نوعند. آنتی بادی دسته IgM که در اوایل ورود ویروس به بدن و ایجاد عفونت توسط سیستم ایمنی بدن ساخته می‌شود. دسته‌ی بعدی آنتی بادی گروه IgG می‌باشد که دیرتر از دسته‌ی قبل و درواقع پس از بهبودی فرد ترشح می‌شود. این نکته حائز اهمیت است که نمونه‌گیری ۲۱ روز پس از اولین علائم و به صورت وریدی انجام می‌شود.
انتخاب روش آزمایش وابسته به شرایط بیمار و علائم بالینی وی می‌باشد. نتیجه‌ی منفی در تست‌های مولکولی ارزش بالایی دارد. از آن‌جا که نتیجه‌ی تست فردی در این روش مثبت باشد و فرد پس از گذراندن دوران قرنطینه خوب شده باشد، به این معناست که آنتی بادی ساخته شده در بدن فرد قوی بوده و توانسته ویروس را شکست دهد. به گفته‌ی محققان، از آنتی بادی این افراد می‌‌‌توان در ساخت واکسن کرونا استفاده کرد. 

 

میزان دقت تست کرونا در منزل

همانطور که می‌دانید پنج ماه از حضور این ویروس در بین ما می‌گذرد. پس آزمایش‌های مربوط به شناسایی ویروس به صورت مستقیم بسیار جدید هستند. این درحالیست که ما هر روز شاهد بروز علائم جدید در مبتلایان به ویروس کرونا هستیم. با این وجود، دانشمندان نیز توانسته‌اند روش‌های جدید شناسایی ویروس را پدید آورند. به همین دلیل میزان دقت تست کرونا در منزل بالا است. دقت تست‌های مشابه برای بیماری‌های مشابهی مانند آنفولانزا 70 درصد است. البته هیچ آزمایشی بدون خطا نیست و عوامل متعددی در صحت نتیجه‌ی یک آزمایش موثر هستند.
عوامل موثر بر دقت تست کرونا در خانه عبارتند از:

✔ رعایت نکات موجود در فرآیند نمونه‌گیری و نیز زمان انجام نمونه‌گیری

✔ روش صحیح انتقال نمونه به آزمایشگاه جهی انجام تست کرونا در منزل

✔ سلامت کیت‌های آزمایشگاهی و دستگاه‌های درگیر در انجام آزمایش

✔ دقت فرد انجام دهنده‌ی آزمایش 

برخی از افراد این‌گونه فکر می‌کنند که اگر حضوری به آزمایشگاه مراجعه کنند و آزمایش بدهند نتیجه‌ی مطمئن‌تری می‌گیرند و انجام تست کرونا در منزل دقت بالایی ندارد. درحالی که از نظر دقت هیچ تفاوتی بین این دو وجود ندارد. 
در شرایط کنونی، ازدهام مراجعین موجب ناامنی آزمایشگاه‌ها نیز شده است. ممکن است یک فرد علائم داشته باشد و با این تفکر که که به بیماری مبتلا شده است به آزمایشگاه برود. درحالی که علائم وی دلیل دیگری داشته است و علت آن ابتلای به کرونا نبوده است. اما با حضور در محیط آزمایشگاه و اندکی غفلت، ممکن است ویروس کرونا به وی منتقل شود. 
بر همین اساس نه تنها در دقت انجام آزمایش هیچ تفاوتی وجود ندارد بلکه انجام تست کرونا در منزل به مراتب مطمئن‌تر و ایمن‌تر از انجام آن در محیط شلوغ آزمایشگاه است. 

تست کرونا در منزل

 

هزینه تست کرونا در منزل

همانطور که گفته شد روش‌های مختلفی برای انجام تست کرونا در منزل شناخته شده‌اند. هزینه تست کرونا در خانه متناسب با روش مورد نظر بیمار و انتظار پزشک و بیمار از نتیجه‌ی آزمایش است. این تفاوت قیمت به این دلیل است که روش‌های آزمایشات مختلف، نیاز به تجهیزات متفاوت دارند. پس قیمت تست کرونا در منزل با توجه به تعداد مراحل انجام آزمایش برای هر روش و مواد و تجهیزات مورد نیاز در آن روش تعیین می‌شود. شما می‌توانید با تماس به مجموعه‌ی خدماتی، قیمت دقیق را از کارشناسان مجموعه بپرسید. 

 

چه افرادی باید تست کرونا در منزل انجام دهند؟

توصیه می‌شود افرادی که دچار علائم ابتلای به ویروس کرونا هستند و کسانی که به‌تازگی با یک فرد مبتلا به کرونا در تماس بوده است تست کرونا در منزل انجام دهد. با افزایش آمار مبتلایان، ترس عمومی سبب شده تا برخی از افرادی که علائمی ندارند درخواست انجام آزمایش دهند تا با ورود به قرنطینه از ابتلای دیگران به این بیماری جلوگیری کنند. در چنین شرایطی اولویت انجام تست کرونا در منزل با کسانی است که علائم ابتلا به ویروس را دارند. همچنین افراد با بیماری‌های زمینه‌ای مانند فشار خون، ضعف سیستم ایمنی، مشکلات تنفسی و غیره، در صورت وجود علائم باید هرچه سریعتر تست کرونا در منزل را انجام دهند تا اگر مبتلا شده‌اند هرچه سریع‌تر تحت درمان و قرنطینه قرار بگیرند.

 

نتیجه‌ تست کرونا در منزل

اگر نتیجه‌ی تست کرونا در منزل شما مثبت باشد، باید هرچه سریع‌تر خود را در شرایط قرنطینه قرار دهید. تا از آلوده شدن افراد دیگر و اعضای خانواده به این ویروس، جلوگیری نمایید. پس از آن باید تحت درمان قرار بگیرید که بخشی از آن دارویی و بخشی هم رژیم غذایی مناسب است. فرد مبتلا به بیماری باید مایعات فراوانی مصرف کند. نوشیدن آب زیاد و مصرف مکمل‌های دارویی و ویتامین‌ها موجب تقویت سیستم ایمنی فرد مبتلا می‌شود.  اگر هم جواب تست کرونا در منزل برای شما منفی بود نیز با خیال آسوده‌تر و با رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی می‌توانید به زندگی خود ادامه دهید. 
در نهایت تشخیص نهایی برعهده‌ی پزشک است. پزشک با توجه به نتیجه‌ی آزمایش، زمان انجام آن و علائم بالینی بیمار مراجعه کننده، تشخیص می‌دهد که آیا جواب آزمایش قطعیست یا باید آزمایش مجدد و در زمان مشخص دیگری انجام شود.

تست کرونا در منزل

 

درخواست تست کرونا در منزل

مجموعه‌ی هوم کا اولین مجموعه‌ی ارائه دهنده‌ی خدمات بهداشتی در ایران است که اقدام به هموار کردن مسیر انجام تست کرونا در خانه و یا در محل کار نموده است. برای انجام این کار کافیست در سامانه‌ی مجموعه‌ی هوم کا درخواست بدهید. بلافاصله مقدمات اعزام یکی از کارشناسان به سمت منزل یا محل کار شما انجام می‌شود. کارشناس ارسال شده، فرآیند نمونه‌گیری برای تست کرونا در منزل را انجام داده و نمونه را به آزمایشگاه می‌برد. نتیجه‌ی آزمایش پس از انجام مراحلی که برای هر روش آزمایشی منحصر بفرد است، به اطلاع شما رسیده و در صورت مثبت شدن پاسخ آزمایش، شما می‌بایست اقدامات لازم برای قرنطینه و درمان را انجام دهید.

 

 خدمت تست کرونا در محل کار

شاید جالب باشد بدانید که انجام تست کرونا تنها منتهی به منزل نمی‌شود. شما می‌توانید زمانی که سر کار هستید نیز از خدمات تست کرونا در محل کار بهره‌مند شوید. مانند خدمت تست کرونا در منزل، پس از درخواست شما از محل کار، کارشناس برای نمونه‌گیری از شما به محل کارتان فرستاده می‌شود. 


 

نظرات

شما هم می‌توانید درمورد این خدمت نظر دهید.

برای ثبت نظر کافیست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

افزودن نظر


سوالات متداول

قیمت خدمات مراقبت و پرستاری در هوم کا چگونه تعیین می شود؟
کارشناسان هوم کا پس از دریافت نیازهای دقیق متقاضی بر اساس تعرفه های موجود، بازه قیمتی و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام می کنند. این بازه قیمتی بسته به نیازهای مشتری متغیر است و لازم است تا کارشناسان به طور دقیق نیازهای متقاضی و شرایط سالمند، کودک و یا بیمار را بدانند. بدین منظور متقاضیان می توانند از مشاوره رایگان کارشناسان هوم کا استفاده کنند.
هوم کا چگونه افراد متخصص در مراقبت و پرستاری را جذب می کند؟
ثبت سفارش