تزریقات در منزل
تزریقات در منزل
خانه
خدمات
تزریقات در منزل

تزریقات در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/06/24
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هوم‌کا شفاف و مشخص هستند.

فرآیند ثبت درخواست

registeration-step-1 circle
1
فرم رو کامل می‌کنی و روی ثبت درخواست کلیک می‌کنی.
registeration-step-2 circle
2
کارشناسان ما باهات تماس میگیرن و درخواست رو نهایی میکنن.
registeration-step-3 circle
3
هزینه خدمات از شما دریافت می‌شود.
registeration-step-3 circle
4
پرستار در محل حاضر شده و تزریقات را انجام می‌دهد.
1
registeration-step-1 circle
فرم رو کامل می‌کنی و روی ثبت درخواست کلیک می‌کنی.
2
registeration-step-2 circle
کارشناسان ما باهات تماس میگیرن و درخواست رو نهایی میکنن
3
registeration-step-3 circle
هزینه خدمات از شما دریافت می‌شود.
4
registeration-step-3 circle
پرستار در محل حاضر شده و تزریقات را انجام می‌دهد.
خانه، امن‌تر از همه جا!
آیا برای انجام تزریقات حتما باید به مراکز درمانی رفت؟ خیر! شما می‌توانید با استفاده از خدمات تزریقات در منزل هوم کا، تزریقات، واکسیناسیون و وصل سرم را در منزل تجربه کنید. در این مقاله تلاش کرده‌ایم به سوالات شما درباره‌ی خدمت تزریقات در منزل پاسخ دهیم.

نوع خدمت

هزینه

انواع تزریقات

۸۰,۰۰۰ تومان

تزریق سرم

۱۵۰,۰۰۰ تومان

تزریق سرم (بیمار مبتلا به کرونا)

۲۵۰,۰۰۰ تومان

 

تقریبا همه‌ی ما در طول زندگی‌مان چندین بار به تزریقات نیاز پیدا کرده‌ایم. از واکسیناسیون‌های دوره‌ای بگیرید تا آمپول‌های درمانی یا تقویتی. شاید بتوان گفت تزریقات یکی از رایج‌ترین اقدامات ما در حوزه‌ی درمان و سلامت است. حال سوالی که پیش می‌آید این است: آیا برای انجام تزریقات حتما باید به مراکز درمانی مراجعه کرد؟ نه اصلا! اتفاقا برای انجام تزریقات (که از نظر زمانی هم خیلی طول نمی‌کشد) خانه یا محل کار می‌تواند بهترین مکان باشد. ما در هوم کا تلاش کرده‌ایم تا خدمت تزریقات در منزل را برای شما فراهم کنیم و قصد داریم در این مقاله درباره‌ی تزریقات در منزل صحبت کنیم. 

ثبت رایگان درخواست تزریقات در منزل

 

فرایند درخواست خدمات تزریقات منزل چگونه است؟

برای درخواست خدمت تزریقات در منزل اصلا نیازی به طی کردن فرایند سخت و دشوار نیست. کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • در ابتدا بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست کلیک کنید.
 • سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، می‌توانید نوع تزریقات مورد نظرتان را انتخاب کنید.
 • بعد از این که خدمت مورد را ثبت و نهایی کردید، پرستاران در همان زمان و محلی که تعیین کرده‌اید، تزریقات را انجام می‌دهند.

همچنین می‌توانید از طریق تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ درخواست خود را ثبت و نهایی کنید.

 

مزایای تزریقات در منزل

انجام تزریقات در منزل مزیت‌های بسیاری دارد و احتمالا همین الان که این جمله را می‌خوانید در ذهن شما نیز مزیت‌هایی نقش بسته است. در اینجا تعدادی از این مزیت‌ها را برای شما مطرح می‌کنیم.

✔ تزریق، فعالیتی است که معمولا بسیار سریع انجام می‌شود و ممکن است وقت زیادی از شما نگیرد. حال به این موضوع فکر کنید که آیا منطقی است برای چنین کاری، با مراجعه به مراکز درمانی، تحمل ترافیک و شلوغی و .. زمان زیادی را تلف کنید؟ وقت گرانبهاست! پیشنهاد ما این است که در خانه یا محل کارتان بمانید و از خدمت تزریقات در منزل استفاده کنید. با این روش هم می‌توانید وقتتان را صرف کارهای دیگر بکنید و هم در فرایندی بسیار راحت و بی‌دغدغه، تزریقات خود را انجام می‌دهید.

✔ انجام خدمات درمانی در منزل برای بسیاری از افراد یک ضرورت است. چرا که آن‌ها به دلیل بیماری‌ها یا آسیب‌هایی که به آن‌ها وارد شده، ممکن است توانایی حرکت و مراجعه به مراکز درمانی را نداشته باشند. به همین علت استفاده از خدماتی مانند تزریقات در منزل بهترین راهکار برای این عزیزان است.

✔ بسیاری از کودکان از تزریقات واهمه دارند و معمولا فرایند واکسیناسیون آن‌ها ممکن است با استرس و ناراحتی و گریه‌ی آن‌ها همراه شود. برای این‌که میزان استرس کودکانمان را کاهش دهیم بهتر است که این تزریقات را در محیطی که به کودک حس امنیت و آرامش می‌دهد انجام دهیم. این‌گونه می‌توانیم درصد زیادی از استرس او را (که به واسطه‌ی حضور در مراکز درمانی به او وارد می‌شود) کاهش دهیم. خدمت تزریقات در منزل یکی از روش‌های کاهش این استرس‌ها و نگرانی‌هاست.

✔ مزایای دیگری مانند به صرفه بودن از نظر هزینه، سپردن کار به متخصص دوره دیده و .. نیز از مزایای استفاده از خدمات تزریقات در منزل است که احتمالا همه‌ی شما از آن آگاه هستید.

تزریقات در منزل

 

انواع تزریقات در منزل 

خوب از قبل از صحبت درباره‌ی تزریقات در منزل، تعریف دقیق تزریق در سایت ویکی‌پدیا را با هم مرور کنیم:

تَزریق، درشانش یا انژکسیون در پزشکی به معنی روشی جهت وارد کردن داروهای مایع (آمپول) یا واکسن به داخل بدن با استفاده از سرنگ و سرسوزن تیز است. عمل تزریق به‌جز سرنگ با وسایل دیگری همچون جت اینجکتور (افشانه زیر پوست بدون سوزن) نیز انجام می‌شود.

تزریقات در منزل انواع مختلفی دارد که بسته به نیاز و شرایط بیمار و هدف درمانی از آن‌ها استفاده می‌شود. در زیر به صورت مختصر با انواع تزریقات آشنا می‌شویم:

تزریقات وریدی: تزریق وریدی در شرایطی انجام می‌شود که بیمار به دلایل مختلف قادر به دریافت مایعات از طریق دهان نیست. پرستار‌، وریدی را برای تزریق انتخاب می‌کند که به راحتی قابل لمس باشد.

تزریقات عضلانی: در تزریق عضلانی دارو در عضله و زیر بافت جلدی تزریق می‌شود. این نوع تزریق، رایج‌ترین روش تزریق است و در شرایطی از این روش استفاده می‌شود که دارو جذب گوارشی نداشته باشد و یا این احتمال وجود داشته باشد که به آن آسیب برساند. 

نحوه‌ی انجام تزریقات عضلانی بسیار مهم است و پرستار مورد نظر باید متناسب با سن و شرایط بیمار، محل تزریق را به درستی انتخاب نماید. بعد از تزریقات عضلانی معمولا ممکن است عوارض مختلفی نظیر درد شدید در محل تزریق، سوزن سوزن شدن یا بی‌حسی، قرمزی و تورم در محل تزریق یا .. در ما به وجود بیاید. اکثر این عوارض طبیعی است اما علائم و عوارض خاص ممکن است نشانه‌ی یک مشکل جدی باشد و بهتر است در این زمینه با پزشک مشورت شود.

تزریقات داخل جلدی: از این روش برای تزریق مقدار کمی از دارو به داخل لایه‌های پوست برای تشخیص و تست حساسیت استفاده می‌شود. سطح میانی ساعد بالای بازو، کتف و بالای سینه معمولا برای تزریق داخل جلدی انتخاب می‌شوند. نکته مهم این است که محل تزریق داخل جلدی نباید مو داشته باشد و فاقد ورید و هرگونه تغییر رنگی باشد.
 
تزریقات زیر جلدی: از این روش زمانی استفاده می‌شود که نیاز به جذب آهسته دارو باشد. سطوح قدامی و طرفی ران، قسمت تحتانی دیواره شکم و بافت چربی، قسمت پایین و پشتی و خلف بازوها از محل‌های مناسب برای تزریق زیر جلدی هستند. 

داخل مفصلی: این نوع تزریق برای مفاصل آسیب دیده کاربرد داشته و برای درمان بیماری‌هایی چون آرتروز و التهاب از آن استفاده می‌شود.

داخل صفاقی: تزریق صفاقی معمولا برای بیمارهای مبتلا به سرطان که تحت شیمی‌درمانی هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که انجام هر یک از روش‌های فوق نیازمند مهارت‌های خاص خودش است و نباید توسط افرادی غیرحرفه‌ای انجام شود. حال بیایید کمی درباره‌ی خدماتی که هوم کا در زمینه‌ی تزریقات در منزل ارائه می‌دهد صحبت کنیم.

تزریقات در منزل

 

خدمات تزریقات در منزل هوم کا

تلاش ما در هوم کا این است که بخش بزرگی از نیاز‌های شما را در زمینه‌ی تزریقات برطرف کرده و آن‌ها را در قالب خدمت تزریقات در منزل به شما ارائه دهیم. این خدمت بخش‌های متنوعی را شامل می‌شود که در زیر به توضیح بخش‌های مهم‌تر می‌پردازیم.

 

تزریق آمپول های مختلف در منزل

بسیاری از مواقع، افراد به تزریقات مختلفی نیاز پیدا می‌کنند (این تزریقات می‌تواند تزریق آمپول تقویتی یا یک پنی‌سلین ساده باشد یا تزریق آمپول‌ برای بیماری‌هایی مانند ام اس، التهاب و ...). هر نیازی که در این زمینه داشته باشید می‌توانید روی ما حساب کنید. کافیست درخواست خود را از طریق دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست یا تماس با هوم کا به ما اطلاع دهید و بقیه‌اش را به ما بسپارید.

 

وصل سرم های مختلف در منزل

از جمله خدمات دیگری که هوم کا در زمینه‌ی تزریقات در منزل به شما ارائه می‌دهد، خدمت تزریق سرم در منزل است. تزریق سرم به وسیله‌ی آنژیوکت صورت می‌پذیرد و باید توسط فردی با تجربه و آموزش‌دیده انجام شود. اگر بر اثر بیماری به سرم نیاز پیدا کردید می‌توانید به ما اطلاع دهید تا متخصص ما به منزل و محل کارتان اعزام شود و اقدامات مربوط به تزریق سرم را برایتان انجام دهد. 

تزریقات در منزل

 

انجام تزریقات بر اساس درخواست شما یا نسخه‌ی پزشک

اگر بر اساس تشخیص پزشکتان به تزریق نیاز دارید یا به خواست خودتان قصد دارید آمپول‌های تقویتی استفاده کنید، می‌توانید روی ما حساب کنید. ما در هوم کا تلاش می‌کنیم با ارتباط با پرستاران با تجربه و متخصص و اعزام آن‌ها به منزل یا محل کار شما، نیازتان را برطرف کنیم. فقط کافیست با استفاده از دکمه‌ی ثبت درخواست رایگان یا از طریق تماس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ درخواستتان را ثبت کنید.

 

تزریقات در منزل برای کودکان

از جمله خدمات دیگری که هوم کا در زمینه‌ی تزریقات در منزل انجام می‌دهد، انجام تزریق برای کودکان است. کودکان در طول زندگی خود به تزریقات مختلفی نیاز پیدا می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها، تزریق واکسن‌های دوره‌ایست. از آن‌جایی که ممکن است کودکان به علت حضور در مراکز درمانی، دچار اضطراب و استرس شوند و تجربه‌ی بدی از تزریقات در ذهنشان باقی بماند، استفاده از خدمت تزریقات در منزل کودکان می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای خانواده‌ها و کودکان باشد.

با استفاده از این خدمت، اضطراب و استرس کودک تا حد خوبی کاهش پیدا کرده و کودک با آرامش بیشتری واکسن‌های خود را دریافت خواهد کرد. در صورتی که به این خدمت نیاز دارید کافیست بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست کلیک کرده یا از طریق تماس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ ، درخواست خود را ثبت و نهایی نمایید.

 

چه نکاتی باید در خدمت تزریقات در خانه توسط پرستار رعایت شود

پرستار در هنگام انجام خدمت تزریقات در خانه باید به نکات زیادی توجه کند که در زیر، به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • پرستار می‌بایست تمام وسایل لازم به منظور تزریق در منزل را همراه خود داشته باشد و در مواقع مورد نیاز از آن‌ها استفاده نماید. لوازمی مانند سرنگ، سر سوزن، پانسمان، آنژیوکت و ..
 • برای انجام برخی از تزریقات، وجود نسخه و دستور پزشک ضروری است. به همین دلیل پرستار باید به این موضوع توجه کند.
 • رعایت موارد بهداشتی در هنگام تزریقات نظیر ضدعفونی دست و وسایل از جمله مواردی است که پرستار باید آن‌ها را رعایت نماید.
 • در صورتی که بیمار به تزریق‌های مختلفی نیاز داشته باشد، بهتر است که ناحیه‌های تزریق تغییر کند تا بیمار متحمل درد و فشار زیادی نشود.
 • در مورد برخی از داروهای تزریقی، لازم است که پرستار در مورد سابقه‌ی حساسیت بیمار به این تزریق اطلاعات لازم را کسب کند یا در صورت نیاز، تست حساسیت را انجام دهد.
 • در نهایت بهتر است که به منظور رعایت حریم شخصی بیمار، عمل تزریقات در منزل در اتاق جداگانه‌ای برای او انجام گردد.

 

تزریق نادرست چه عوارض و خطراتی را در پیش دارد؟

اگر تزریقات توسط فردی بی‌تجربه و غیرمتخصص انجام شود، ممکن است منتج به عوارض و خطرات زیادی گردد. در زیر به تعدادی از این خطرات و عوارض اشاره خواهیم کرد:

 • عوارض خفیفی نظیر تورم، درد و کبودی محل تزریق
 • آسیب‌رسانی به رگ، عضلات و ..
 • خونریزی
 • عفونت

به همین دلیل توصیه‌ی ما به شما این است که برای انجام تزریقات، از افراد متخصص و دوره‌دیده استفاده نمایید. تلاش ما در هوم کا این است که با کمک پرستاران متخصص و دوره‌دیده، انجام تزریقات در منزل را برای شما آسان‌تر کرده و تجربه‌ی خوبی در این زمینه به شما هدیه دهیم. در صورت نیاز به این خدمت کافیست از طریق دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ خدمت خود را ثبت و نهایی نمایید.

تزریقات در منزل

 

خدمت تزریقات در منزل چه مناطقی را پوشش می‌دهد؟

در حال حاضر ساکنان تهران و کرج می‌توانند این خدمت را درخواست دهند. در ادامه به توضیح هرکدام از این بخش‌ها می‌پردازیم.

 

تزریقات در منزل تهران

هرجای تهران که سکونت داشته باشید می‌توانید از خدمات تزریقات در منزل هوم کا استفاده کنید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که آیا این خدمت شامل شهرک‌های اطراف تهران مانند پرند، پردیس و .. هم می‌شود؟  باید بگوییم بله! حتی اگر در این شهرک‌ها ساکن هستید باز هم جای نگرانی نیست و می‌توانید روی ما حساب کنید. کافیست با استفاده از دکمه‌ی ثبت درخواست رایگان یا از طریق تماس با ما، درخواست خود را ثبت کنید. به همین سادگی

 

تزریقات در منزل کرج 

ما در هوم کا تلاش کردیم تا بعد از تهران، خدماتمان را در شهر کرج نیز ارائه دهیم. بنابراین اگر ساکن کرج هستید، باعث خوشحالی ماست که از خدمات هوم کا بهره ببرید. 

البته این نکته را هم بگوییم که سفر هوم کا تازه آغاز شده است و تلاش می‌کنیم تا به کمک شما، مناطق بسیار بیشتری را تحت پوشش خدمات خود قرار دهیم.

تزریقات در منزل

 

هوم‌کا؛ دستیار تزریقات در منزل

 به نظرتان امنیت و آرامش خانه قابل مقایسه با مراکز درمانی است؟ حسی که در خانه بودن به ما القا می‌کنند قابل مقایسه با هیچ مکان دیگری نیست. پس چه بهتر که در شرایط سخت و شرایطی که ممکن است استرس زیادی به ما وارد کند، از خانه کمک بگیریم! 
از خانه کمک بگیریم و احساس امنیت و آرامش کنیم. ما نیز در هوم کا به شما قول می دهیم تا در خانه‌هایتان، تمام تلاشمان را برای کاهش دردها، بیماری‌ها و نگرانی‌های شما انجام دهیم، حال می‌خواهد انجام خدمات تزریق در منزل باشد یا هر خدمت دیگری که شما از ما بخواهید. اگر دوست دارید بیشتر با خدمات ما آشنا شوید می‌توانید به مقالات پرستار سالمند در منزل، پزشک در منزل و فیزیوتراپی در منزل مراجعه کنید.

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم مقابل را پر کنید و ثبت درخواست را بزنید. همکاران ما به زودی پس از ثبت درخواست با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن*
تعداد مورد نظر
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان
کد تخفیف
بررسی کد
اطلاعات تماس
فایل ضمیمه

سوالات متداول

آیا خدمات آزمایشگاهی، درمانی و مراقبتی هوم‌کا از کیفیت مطلوبی برخوردار است؟
این مجموعه برای ارائه خدمات خود با کارشناسان و متخصصان دوره دیده و باتجربه همکاری دارد. این متخصصان برای پیوستن به مجموعه هوم‌کا شرایط سخت گزینشی را طی کرده‌اند. بنابراین به شما اطمینان می دهیم خدمات ما را با کیفیت مطلوبی دریافت خواهید کرد.
آیا پرستار در منزل برای تزریقات به آرامش روحی بیمارتوجه می‌کند؟
یکی از وظایف مهم پرستاران هوم کا، حفظ آرامش روحی بیماران است. این کارشناسان در این زمینه آموز‌ش‌های لازم را دیده اند.
آیا می‌توانم خدمت تزریقات دوره‌ای (تزریق هفتگی، ماهانه و .. ) را درخواست دهم؟
بله. این خدمت نیز برای شما فراهم شده است و کافیست برای درخواست این خدمت با ما تماس حاصل کنید.
درد تزریق چه مدت طول می‌کشد؟
برخی از افراد ممکن است در ۲۴ ساعت اول پس از تزریق در مفاصل درد را احساس کنند، معمولاً این درد با مُسکن کم می‌شود.
تزریق استروئید چگونه انجام می‌شود ؟
تزریق استروئیدها باعث کاهش قرمزی و تورم در ناحیه مجاور می‌شود. تزریق استروئید می‌تواند به تسکین درد و سفتی عضلات کمک کند.
چه بیماری‌هایی به تزریق نیاز دارند؟
چندین بیماری به تزریق نیاز دارند. این بیماری‌ها شامل دیابت، بیماری کبد، بیماری قلبی یا هر بیماری قلبی عروقی دیگر، سکته مغزی، سیستم ایمنی ضعیف، بیماری ریوی، ایدز، بیماری کلیوی و بسیاری از بیماری‌های دیگر هستند. همچنین، جستجوی یک پرستار متخصص در زمینه‌ی تزریق در منزل در نزدیکی محل زندگی‌تان می‌تواند به شما در استفاده از واکسن‌ها، داروهای درمانی، داروهای ضد بارداری و سایر نیازهای درمانی و مراقبتی کمک کند.
چه کسی می‌تواند کار تزریقات را انجام دهد؟
پرستاران رسمی واجد شرایط می‌توانند آمپول و واکسن بزنند، اما فقط با دستورالعمل شفاهی یا کتبی پزشک و تحت نظارت پزشک می‌توانند این کار را انجام دهند. پرستارانی که از سال ۲۰۰۸ به بعد فارغ التحصیل شده‌اند، واحدهای مربوط به مدیریت پزشکی را به عنوان بخشی از برنامه درسی خود به پایان رسانده‌اند.
آیا تزریق سرم نیز می‌تواند در قالب تزریقات در منزل و در محل حضور فرد متقاضی انجام گیرد؟
سرم‌ها انواع مختلفی دارند و تجویز آن‌ها توسط پزشک و بر اساس نیاز بیمار انجام می‌شود. تزریق تمام انواع سرم در منزل قابل انجام می‌باشد.
چگونه می‌توانم درد تزریق را کمتر کنم؟
✔ اگر می‌توانید اطمینان حاصل کنید که داروی شما در دمای اتاق قرار دارد. ✔ صبر کنید تا الکلی که برای تمیز کردن محل مورد نظر برای تزریق استفاده می‌کنید، خشک شود. ✔ همیشه از یک سوزن جدید استفاده کنید. ✔ هوا را از سرنگ خارج کنید. ✔ مطمئن شوید که سوزن به درستی داخل و خارج شده است. ✔ آمپول را سریع تزریق کنید.
آیا تزریق آمپول‌های تقویتی نیز با استفاده از خدمات تزریقات در منزل قابل انجام می‌باشد؟
بله. افرادی که نیازمند تزریق آمپول‌های تقویتی مانند نوروبیون، B کمپلکس یا ویتامین‌های مختلف هستند نیز می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند و تزریق آمپول تقویتی مورد نظر را در منزل و یا محل حضور خود انجام دهند.
آیا پزشکان آمپول تجویز می‌کنند؟
پزشکان به طور مکرر برای تزریق واکسن و داروهای خاص دیگر از تزریقات عضلانی استفاده می‌کنند. افرادی که بیماری خاصی مانند ام اس و آرتریت روماتوئید دارند، ممکن است لازم باشد این نوع تزریق را در منزل انجام دهند. آنها همچنین می‌توانند از یک پرستار درخواست کمک کنند.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...

مقالات مرتبط

درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.