تزریقات در منزل
تزریقات در منزل
خانه
خدمات
تزریقات در منزل

تزریقات در منزل

ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.

فرآیند ثبت درخواست

registeration-step-1 circle-icon
1
ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
registeration-step-2 circle-icon
2
کارشناسان هومکا با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی، درخواست شما نهایی می‌شود.
registeration-step-3 circle-icon
3
هزینه خدمات از شما دریافت می‌شود.
registeration-step-4 circle-icon
4
پرستار در محل حاضر شده و تزریقات را انجام می‌دهد.
1
registeration-step-1 circle-icon
فرم رو کامل می‌کنی و روی ثبت درخواست کلیک می‌کنی.
2
registeration-step-2 circle-icon
کارشناسان ما باهات تماس میگیرن و درخواست رو نهایی میکنن
3
registeration-step-3 circle-icon
هزینه خدمات از شما دریافت می‌شود.
4
registeration-step-4 circle-icon
پرستار در محل حاضر شده و تزریقات را انجام می‌دهد.
خانه، امن‌تر از همه جا!
آیا برای انجام تزریقات حتما باید به مراکز درمانی رفت؟ خیر! شما می‌توانید با استفاده از خدمات تزریقات در منزل هومکا، تزریقات و وصل سرم را در منزل تجربه کنید. در این مقاله با هومکا همراه شوید تا بدانید خدمات تزریقات در منزل شامل چه مواردی می‌شود و چگونه می‌توان از آنها استفاده کرد.

تقریبا همه‌ی ما در طول زندگی‌ چندین بار به تزریقات نیاز پیدا کرده‌ایم. از واکسیناسیون‌های دوره‌ای بگیرید تا آمپول‌های درمانی یا تقویتی. شاید بتوان گفت تزریقات یکی از رایج‌ترین اقدامات ما در حوزه‌ی درمان و سلامت است. حال سوالی که پیش می‌آید این است: آیا برای انجام تزریقات حتما باید به مراکز درمانی مراجعه کرد؟ نه اصلا! اتفاقا برای انجام تزریقات (که از نظر زمانی هم خیلی طول نمی‌کشد) خانه یا محل کار می‌تواند بهترین مکان باشد. ما در هومکا تلاش کرده‌ایم تا خدمت تزریقات در منزل را برای شما فراهم کنیم و قصد داریم در این مقاله درباره‌ی این خدمات با شما صحبت کنیم. 

ثبت رایگان درخواست تزریقات در منزل

 

کدام نوع تزریقات در منزل انجام می شوند؟

تزریقات طیف گسترده‌ایی دارند. برای انجام برخی از آنها لازم است به مراکز درمانی مراجعه کنید، اما بسیاری از انواع تزریقات در منزل به راحتی انجام می‌شوند.

بیایید قبل از صحبت درباره‌ی تزریقات در خانه، تعریف دقیق تزریق را در سایت ویکی‌پدیا  با هم مرور کنیم:

تَزریق، درشانش یا انژکسیون در پزشکی به معنی روشی جهت وارد کردن داروهای مایع (آمپول) یا واکسن به داخل بدن با استفاده از سرنگ و سرسوزن تیز است. عمل تزریق به‌جز سرنگ با وسایل دیگری همچون جت اینجکتور (افشانه زیر پوست بدون سوزن) نیز انجام می‌شود.

تزریقات داخل جلدی: از این روش برای تزریق مقدار کمی از دارو به داخل لایه‌های پوست برای تشخیص و تست حساسیت استفاده می‌شود. سطح میانی ساعد بالای بازو، کتف و بالای سینه معمولا برای تزریق داخل جلدی انتخاب می‌شوند. نکته مهم این است که محل تزریق داخل جلدی نباید مو داشته باشد و فاقد ورید و هرگونه تغییر رنگی باشد.
 
تزریقات زیر جلدی: از این روش زمانی استفاده می‌شود که نیاز به جذب آهسته دارو باشد. سطوح قدامی و طرفی ران، قسمت تحتانی دیواره شکم و بافت چربی، قسمت پایین و پشتی و خلف بازوها از محل‌های مناسب برای تزریق زیر جلدی هستند.

تزریقات در منزل

تزریقات وریدی: تزریق وریدی در شرایطی انجام می‌شود که بیمار به دلایل مختلف قادر به دریافت مایعات از طریق دهان نیست. پرستار‌، وریدی را برای تزریق انتخاب می‌کند که به راحتی قابل لمس باشد.

تزریقات عضلانی: در تزریق عضلانی دارو در عضله و زیر بافت جلدی تزریق می‌شود. این نوع تزریق، رایج‌ترین روش تزریق است و در شرایطی از این روش استفاده می‌شود که دارو جذب گوارشی نداشته باشد و یا این احتمال وجود داشته باشد که به آن آسیب برساند. 

نحوه‌ی انجام تزریقات عضلانی بسیار مهم است و پرستار باید متناسب با سن و شرایط بیمار، محل تزریق را به درستی انتخاب نماید. بعد از تزریقات عضلانی معمولا ممکن است عوارض مختلفی نظیر درد شدید در محل تزریق، سوزن سوزن شدن یا بی‌حسی، قرمزی و تورم در محل تزریق  به وجود بیاید. اکثر این عوارض طبیعی است اما علائم و عوارض خاص ممکن است نشانه‌ی یک مشکل جدی باشد و بهتر است در این زمینه با پزشک مشورت شود.

برای ثبت رایگان درخواست کافیست روی دکمه زیر کلیک کنید.

 داخل صفاقی: تزریق صفاقی معمولا برای بیمارهای مبتلا به سرطان که تحت شیمی‌درمانی هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

داخل مفصلی: این نوع تزریق برای مفاصل آسیب دیده کاربرد داشته و برای درمان بیماری‌هایی چون آرتروز و التهاب از آن استفاده می‌شود.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که انجام هر یک از روش‌های فوق نیازمند مهارت‌های خاص است و نباید توسط افرادی غیرحرفه‌ای انجام شود. حال بیایید کمی درباره‌ی خدماتی که هومکا در زمینه‌ی تزریقات در منزل ارائه می‌دهد، صحبت کنیم.

تزریقات در منزل

 

خدمات تزریقات در منزل هومکا شامل چه مواردی است؟ 

تلاش ما در هومکا این است که بخش بزرگی از نیاز‌های شما را در زمینه‌ی تزریقات برطرف کرده و آن‌ها را در قالب خدمت تزریقات در منزل به شما ارائه دهیم. این خدمت بخش‌های متنوعی را شامل می‌شود:

 • تزریق آمپول و انواع دارو
 • وصل سرم‌های مختلف
 • تزریقات بر اساس درخواست شما
 • تزریقات بر اساس نسخه پزشک
 • تزریقات کودکان در منزل
 • تزریقات زنان در منزل
 • تزریقات بیماران کرونایی در منزل

در ادامه توضیحی مختصر در مورد این خدمات داده شده است. در صورتی که به این خدمات نیاز دارید کافیست بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست کلیک کرده یا از طریق تماس با شماره‌ی ۰۲۱۶۷۳۷۱، درخواست خود را ثبت و نهایی نمایید.

 

تزریق آمپول در منزل

بسیاری از مواقع، افراد به تزریقات مختلفی نیاز پیدا می‌کنند (این تزریقات می‌تواند تزریق آمپول تقویتی یا یک پنی‌سلین ساده باشد یا تزریق آمپول‌ برای بیماری‌هایی مانند ام اس، التهاب و ...). هر نیازی که در این زمینه داشته باشید می‌توانید روی ما حساب کنید. کافیست درخواست خود را از طریق دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست یا تماس با هومکا به ما اطلاع دهید و بقیه‌اش را به ما بسپارید.

 

وصل سرم در منزل

از جمله خدمات دیگری که هومکا در زمینه‌ی تزریقات در منزل به شما ارائه می‌دهد، خدمت تزریق سرم در منزل است. تزریق سرم به وسیله‌ی آنژیوکت صورت می‌پذیرد و باید توسط فردی با تجربه و آموزش‌دیده انجام شود. اگر بر اثر بیماری به سرم نیاز پیدا کردید می‌توانید به ما اطلاع دهید تا متخصص ما به منزل و محل کارتان اعزام شود و اقدامات مربوط به تزریق سرم را برایتان انجام دهد. 

سرم در منزل

 

انجام تزریقات بر اساس درخواست شما یا نسخه‌ی پزشک

اگر بر اساس تشخیص پزشکتان به تزریق نیاز دارید یا به خواست خودتان قصد دارید آمپول‌های تقویتی استفاده کنید، می‌توانید روی ما حساب کنید. ما در هومکا تلاش می‌کنیم با اعزام پرستاران باتجربه و متخصص به منزل یا محل کار شما، نیازتان را برطرف کنیم. 

 

تزریقات در منزل برای کودکان

از جمله خدمات دیگری که هومکا در زمینه‌ی تزریقات در منزل انجام می‌دهد، انجام تزریق برای کودکان است. کودکان در طول زندگی خود به تزریقات مختلفی نیاز پیدا می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها، تزریق واکسن‌های دوره‌ای است. از آن‌جایی که ممکن است کودکان به علت حضور در مراکز درمانی، دچار اضطراب و استرس شوند و تجربه‌ی بدی از تزریقات در ذهنشان باقی بماند، استفاده از خدمت تزریقات در منزل کودکان می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای خانواده‌ها و کودکان باشد.

با استفاده از این خدمت، اضطراب و استرس کودک تا حد زیادی کاهش پیدا کرده و کودک با آرامش بیشتری واکسن‌های خود را دریافت خواهد کرد.

تزریقات در منزل

 

تزریقات زنان در منزل

بسیاری از بانوان به دلایل متعدد مایل هستند خدمات درمانی و پزشکی توسط متخصص خانم ارائه شود. هومکا نیز با درک این نیاز، سعی کرده است پاسخی مناسبی به درخواست آنها دهد. این مجموعه آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی، درمانی و مراقبتی در منزل برای بانوان است. 

 

تزریقات در منزل شبانه روزی

همیشه دسترسی به خدمات پزشکی و مراقبتی در طول شب، سخت‌تر از روز است. هومکا نیز با هدف دسترسی راحت و آسان کاربران به خدمات سلامت در منزل، سعی کرده است خدمات تزریقات در منزل شبانه‌روزی از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب را به کاربران خود ارائه دهد.

تزریقات در منزل

 

تزریقات بیماران کرونایی در منزل

بسیاری از بیماران کرونایی برای درمان به وصل سرم نیاز دارند. این خدمت به راحتی در منزل قابل ارائه است. متخصص هومکا با تجهیزات لازم و  رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. 

 

فرایند درخواست خدمات تزریقات در منزل چگونه است؟

برای درخواست خدمت تزریقات در منزل  کافیست مراحل زیر  طی شود. ثبت درخواست در هومکا آسان‌تر از آن چیزی است که فکرش را کنید. 

 • در ابتدا بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست کلیک کنید.
 • سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، می‌توانید نوع تزریقات مورد نظرتان را انتخاب کنید.
 • بعد از این که خدمت مورد را ثبت و نهایی کردید، پرستاران در همان زمان و محلی که تعیین کرده‌اید، تزریقات را انجام می‌دهند.

همچنین می‌توانید از طریق تماس با شماره ۰۲۱۶۷۳۷۱ درخواست خود را ثبت و نهایی کنید.

 

هزینه تزریقات در منزل چقدر است؟

قیمت تزریقات در منزل با توجه به نوع تزریق، تعداد دفعات مراجعه متخصص به منزل، وضعیت بیمار، نوع دارو و ... تعیین خواهد شد. به همین دلیل نمی‌توان عدد ثابتی را ارائه کرد. مجموعه هومکا با درک نیاز جامعه، سعی کرده است خدمات آزمایشگاهی، درمانی و مراقبتی خود را با کیفیتی مطلوب و قیمتی مناسب در اختیار کاربران خود قرار دهد. برای دریافت جزییات کامل می‌توانید با همکاران ما در هومکا تماس بگیرید. 

 

چه نکاتی باید در خدمت تزریقات در خانه توسط پرستار رعایت شود؟

پرستار در هنگام انجام خدمت تزریقات در خانه باید به نکات زیادی توجه کند که در زیر، به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • پرستار باید تمام وسایل لازم به منظور تزریق در منزل را همراه خود داشته باشد و در مواقع مورد نیاز از آن‌ها استفاده نماید. لوازمی مانند سرنگ، سر سوزن، پانسمان، آنژیوکت و ..
 • برای انجام برخی از تزریقات، وجود نسخه و دستور پزشک ضروری است. به همین دلیل پرستار باید به این موضوع توجه کند.
 • رعایت موارد بهداشتی در هنگام تزریقات نظیر ضدعفونی دست و وسایل از جمله مواردی است که پرستار باید آن‌ها را رعایت نماید.
 • در صورتی که بیمار به تزریق‌های مختلفی نیاز داشته باشد، بهتر است که ناحیه‌های تزریق تغییر کند تا بیمار متحمل درد و فشار زیادی نشود.
 • در مورد برخی از داروهای تزریقی، لازم است که پرستار در مورد سابقه‌ی حساسیت بیمار به این تزریق اطلاعات لازم را کسب کند یا در صورت نیاز، تست حساسیت را انجام دهد.
 • در نهایت بهتر است که به منظور رعایت حریم شخصی بیمار، عمل تزریقات در منزل در اتاق جداگانه‌ای برای او انجام گردد.

تزریقات در منزل

 

تزریق نادرست چه عوارض و خطراتی را در پیش دارد؟

اگر تزریقات توسط فردی بی‌تجربه و غیرمتخصص انجام شود، ممکن است منتج به عوارض و خطرات زیادی گردد. در زیر به تعدادی از این خطرات و عوارض اشاره خواهیم کرد:

 • عوارض خفیفی نظیر تورم، درد و کبودی محل تزریق
 • آسیب‌رسانی به رگ، عضلات و ..
 • خونریزی
 • عفونت

به همین دلیل توصیه‌ی ما این است که برای انجام تزریقات، از افراد متخصص و دوره‌دیده استفاده نمایید. تلاش ما در هومکا این است که با کمک پرستاران متعهد و باتجربه، انجام تزریقات در منزل را برای شما آسان‌تر کرده و تجربه‌ی خوبی در این زمینه به شما هدیه دهیم. در صورت نیاز به این خدمت کافیست از طریق دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست یا تماس با شماره ۰۲۱۶۷۳۷۱ خدمت خود را ثبت و نهایی نمایید.

 

خدمت تزریقات در منزل هومکا چه مناطقی را پوشش می‌دهد؟

در حال حاضر ساکنان تهران، کرج وحومه و شهر مشهد می‌توانند این خدمت را درخواست دهند. در ادامه به توضیح هرکدام از این بخش‌ها می‌پردازیم.

 

تزریقات در منزل تهران

هرجای تهران که سکونت داشته باشید می‌توانید از خدمات تزریقات در منزل هومکا استفاده کنید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که آیا این خدمت شامل شهرک‌های اطراف تهران مانند پرند، پردیس و .. هم می‌شود؟ باید بگوییم بله! حتی اگر در این شهرک‌ها ساکن هستید باز هم جای نگرانی نیست و می‌توانید روی ما حساب کنید. کافیست با استفاده از دکمه‌ی ثبت درخواست رایگان یا از طریق تماس با ما، درخواست خود را ثبت کنید. به همین سادگی!

 

تزریقات در منزل کرج 

ما در هومکا تلاش کردیم تا بعد از تهران، خدماتمان را در شهر کرج نیز ارائه دهیم. بنابراین اگر ساکن کرج هستید، باعث خوشحالی ماست که از خدمات هومکا بهره ببرید. 

تزریقات در منزل

 

هومکا؛ دستیار تزریقات در منزل

 به نظرتان امنیت و آرامش خانه قابل مقایسه با مراکز درمانی است؟ حسی که در خانه بودن به ما القا می‌کنند قابل مقایسه با هیچ مکان دیگری نیست. پس چه بهتر که در شرایط سخت و شرایطی که ممکن است استرس زیادی به ما وارد کند، از خانه کمک بگیریم! 
از خانه کمک بگیریم و احساس امنیت و آرامش کنیم. ما نیز در هومکا به شما قول می‌دهیم تا در خانه‌هایتان، تمام تلاشمان را برای کاهش دردها، بیماری‌ها و نگرانی‌های شما انجام دهیم، حال می‌خواهد انجام خدمات تزریق در منزل باشد یا هر خدمت دیگری که شما از ما بخواهید. اگر دوست دارید بیشتر با خدمات ما آشنا شوید می‌توانید به مقالات پرستار سالمند در منزل، پزشک در منزل و فیزیوتراپی در منزل مراجعه کنید.

ثبت رایگان درخواست تزریقات در منزل

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
شهر*
شهر موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
هزینه خدمات در محل
- تومان
مالیات بر ارزش افزوده
۰ تومان
هزینه مشاوره و تجویز نسخه
تومان
هزینه تفسیر آزمایش
تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان
اطلاعات تماس
کد تخفیف:
discount-icon
بررسی

کد معرف:
discount-icon
بررسی

سوالات متداول

آیا خدمات آزمایشگاهی، درمانی و مراقبتی هومکا از کیفیت مطلوبی برخوردار است؟
این مجموعه برای ارائه خدمات خود با کارشناسان و متخصصان دوره دیده و باتجربه همکاری دارد. این متخصصان برای پیوستن به مجموعه هومکا شرایط سخت گزینشی را طی کرده‌اند. بنابراین به شما اطمینان می دهیم خدمات ما را با کیفیت مطلوبی دریافت خواهید کرد.
آیا پرستار در منزل برای تزریقات به آرامش روحی بیمار توجه می‌کند؟
یکی از وظایف مهم پرستاران هومکا، حفظ آرامش روحی بیماران است. این کارشناسان در این زمینه آموز‌ش‌های لازم را دیده اند.
آیا می‌توانم خدمت تزریقات دوره‌ای (تزریق هفتگی، ماهانه و .. ) را درخواست دهم؟
بله. این خدمت نیز برای شما فراهم شده است و کافیست برای درخواست این خدمت با ما تماس حاصل کنید.
درد تزریق چه مدت طول می‌کشد؟
برخی از افراد ممکن است در ۲۴ ساعت اول پس از تزریق در مفاصل درد را احساس کنند، معمولاً این درد با مُسکن کم می‌شود.
تزریق استروئید چگونه انجام می‌شود ؟
تزریق استروئیدها باعث کاهش قرمزی و تورم در ناحیه مجاور می‌شود. تزریق استروئید می‌تواند به تسکین درد و سفتی عضلات کمک کند.
چه بیماری‌هایی به تزریق نیاز دارند؟
چندین بیماری به تزریق نیاز دارند. این بیماری‌ها شامل دیابت، بیماری کبد، بیماری قلبی یا هر بیماری قلبی عروقی دیگر، سکته مغزی، سیستم ایمنی ضعیف، بیماری ریوی، ایدز، بیماری کلیوی و بسیاری از بیماری‌های دیگر هستند. همچنین، جستجوی یک پرستار متخصص در زمینه‌ی تزریق در منزل در نزدیکی محل زندگی‌تان می‌تواند به شما در استفاده از واکسن‌ها، داروهای درمانی، داروهای ضد بارداری و سایر نیازهای درمانی و مراقبتی کمک کند.
چه کسی می‌تواند کار تزریقات را انجام دهد؟
پرستاران رسمی واجد شرایط می‌توانند آمپول و واکسن بزنند، اما فقط با دستورالعمل شفاهی یا کتبی پزشک و تحت نظارت پزشک می‌توانند این کار را انجام دهند. پرستارانی که از سال ۲۰۰۸ به بعد فارغ التحصیل شده‌اند، واحدهای مربوط به مدیریت پزشکی را به عنوان بخشی از برنامه درسی خود به پایان رسانده‌اند.
آیا تزریق سرم نیز می‌تواند در قالب تزریقات در منزل و در محل حضور فرد متقاضی انجام گیرد؟
سرم‌ها انواع مختلفی دارند و تجویز آن‌ها توسط پزشک و بر اساس نیاز بیمار انجام می‌شود. تزریق تمام انواع سرم در منزل قابل انجام می‌باشد.
چگونه می‌توانم درد تزریق را کمتر کنم؟
✔ اگر می‌توانید اطمینان حاصل کنید که داروی شما در دمای اتاق قرار دارد. ✔ صبر کنید تا الکلی که برای تمیز کردن محل مورد نظر برای تزریق استفاده می‌کنید، خشک شود. ✔ همیشه از یک سوزن جدید استفاده کنید. ✔ هوا را از سرنگ خارج کنید. ✔ مطمئن شوید که سوزن به درستی داخل و خارج شده است. ✔ آمپول را سریع تزریق کنید.
آیا تزریق آمپول‌های تقویتی نیز با استفاده از خدمات تزریقات در منزل قابل انجام می‌باشد؟
بله. افرادی که نیازمند تزریق آمپول‌های تقویتی مانند نوروبیون، B کمپلکس یا ویتامین‌های مختلف هستند نیز می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند و تزریق آمپول تقویتی مورد نظر را در منزل و یا محل حضور خود انجام دهند.
آیا می‌توانم تزریق عضلانی را خودم در منزل انجام دهم؟
برای این منظور باید آموزش دیده باشید. در غیر این صورت احتمال بروز عوارض جدی دور از انتظار نیست.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...