تست کرونا برای پرواز
خانه
خدمات
تست کرونا برای پرواز

تست کرونا برای پرواز

پرواز فقط با تست منفی کرونا!
مسافرانی که قصد ورود یا خروج از ایران را دارند، لازم است در کنار سایر مدارک، نتیجه منفی تست PCR کرونا را نیز ارائه دهند. برای انجام تست کرونا پروازی چه مدارکی لازم است؟ شرایط ورود مسافران ایرانی به کشورهای خارجی در زمان شیوع کرونا چیست؟ با هومکا همراه شوید تا اطلاعات خوبی در این زمینه کسب نمایید.

کرونا و توصیه‌هایی برای پرواز!

با هومکا همراه شوید تا به سوالات پرتکرار شما در رابطه با تست کرونا برای پرواز پاسخ دهیم: آیا تست کرونا برای پرواز را در هر آزمایشگاهی می‌توان انجام داد؟ مدارک لازم برای ثبت تست کرونای پروازی چیست؟ آیا انجام تست کرونای پروازی برای کودکان اجباری است؟ با کدام واکسن به کدام کشور ها میتوانیم سفر کنیم؟ آیا تست کرونا برای پرواز در منزل انجام می‌شود؟ و ...
podcast poster

با شیوع و همه گیری ویروس کرونا در بسیاری از کشور‎های دنیا از جمله ایران، برخی از قوانین پرواز‎های داخلی و خارجی برای مسافران تغییر پیدا کرده است. بر این اساس اگر بخواهید از طریق پرواز به سایر کشور‎های دنیا سفر کنید، لازم است نتیجه تست pcr کرونا را داشته باشید. البته تست پی سی آری که نتیجه آن منفی باشد. در صورت مثبت بودن تست کرونا، اجازه خروج از کشور و ورود به کشور مقصد را نخواهید داشت. 

با استفاده از خدمات آزمایشگاهی هومکا می‌توانید تست کرونا برای پرواز را در منزل انجام دهید. این مجموعه با آزمایشگاه‌های مورد تایید ایرلاین‌ها و وزارت بهداشت همکاری دارد.

تست کرونا برای پرواز

 

مدارک لازم برای تست کرونا پروازی 

جهت انجام تست کرونا برای پرواز هومکا مدارک و اطلاعات زیر مورد نیاز است: 

 • عکس واضح از پاسپورت
 • روز و ساعت پرواز

ثبت درخواست تست کرونا برای پرواز

سایت کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC)  در خصوص مدارک مورد نیاز پرواز این گونه نوشته است:

♦ نیاز است تا افراد ۱-۳ روز پیش از انجام سفر آزمایش خود را انجام دهند. این زمان به نوع ایرلاین وابسته است و هر کدام از خطوط هوایی قوانین مخصوص به خود را دارند.

♦ نیاز است تا افراد پیش از سفر، نتیجه‌ی آزمایش خود را دریافت نمایند و همراه خود داشته باشند. در غیر این صورت، امکان سفر هوایی برای فرد، وجود نخواهد داشت.

♦ اگر جواب آزمایش فرد مثبت باشد، اجازه‌ی سفر به او داده نخواهد شد و لازم است تا خود را قرنطینه نماید.

مدارک تست کرونا برای پرواز

 

شرایط تست کرونا برای پرواز

برای اینکه نتیجه تست PCR کرونا با کمترین میزان خطا مشخص شود، به نکات زیر دقت کنید: 

 • قبل از نمونه‎‌گیری از سیگار کشیدن و آدامس جویدن خودداری کنید. 
 • توصیه می‌شود یک ساعت قبل از نمونه‎‌گیری از نوشیدن مایعاتی مانند آب، چای، قهوه و ...  پرهیز نمایید. 
 • قبل از انجام آزمایش پی‎‌سی‌‎آر مسواک نزنید و از  نخ دندان و دهانشویه نیز استفاده نکنید.
 • بهتر است یک ساعت قبل از نمونه‎‌گیری کمی آب در دهان و حلق غرغره نمایید. این امر سبب می‌شود آلودگی‌های موجود در ترشحات حلق از بین بروند.

کارشناسان ما برای ارئه مشاوره رایگان در مورد تست کرونا برای پرواز آماده هستند. 

call button consult

 

قوانین تست کرونا برای پرواز

با شیوع کووید ۱۹، ارائه نتیجه منفی تست کرونا برای پرواز الزامی شد. در این رابطه هریک از کشورها قوانین خاصی را تعیین کردند. به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از پرواز به کشور مقصد، حتما در مورد قوانین و محدودیت‌های تعیین شده، اطلاعات لازم را کسب کنید. برای کسب این اطلاعات می‌توانید به سایت IATA مراجعه نمایید. 
 

قوانین پرواز‌های خروجی از ایران در پاندمی کرونا

اگر قصد خارج شدن از ایران را دارید، باید بدانید هر یک از کشورها برای ورود مسافران خارجی، قوانین خاصی را در نظر گرفته‌اند. ارائه برخی از مدارک در میان همه آنها مشترک است، که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 • ارائه گواهی تست منفی کرونا
 • با شروع واکسیناسیون، بسیاری از کشورها مسافرانی را پذیرش می‌کنند که واکسیناسیون را به طور کامل انجام داده باشند. البته در این زمنیه نیز محدودیت‌هایی وجود دارد. برای مثال اگر قصد ورود به کشور کانادا را داشته باشید، باید واکسن کرونایی که مورد تایید این کشور است را تزریق نمایید.  
 • غربالگری مجدد در بدو ورود مسافران. اگر فردی در فرودگاه مقصد مشکوک به کرونا باشد، قوانین قرنطینه در مورد او به اجرا گذاشته خواهد شد.  
 • تکمیل و تایید فرم خود اظهاری و فرم گواهی سلامت. برای تهیه فرم سلامت باید به ایرلاین مورد نظر مراجعه نمایید. در فرم سلامت، مشخصات و اطلاعات فردی شما به طور دقیق ثبت خواهد شد. در این فرم درباره شرایط قرنطینه و نحوه اجرای آن، توضیح داده است. 

تست کرونا برای پرواز

قوانین پروازهای ورودی به ایران در پاندمی کرونا

 • ارائه اصل گواهینامه سلامت و نتیجه تست منفی کرونا. این گواهینامه‌ها باید مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا و به زبان انگلیسی باشند. این قانون همه مسافران بالای ۸ سال را شامل می‌شود، حتی افرادی که دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. 
 • اگر فرد ملیت خارجی داشته باشد و مدارک معتبر را ارائه ندهد، اجازه ورود به خاک ایران را نخواهد داشت. در صورتیکه فرد تبعه ایرانی باشد، به مدت ۱۴ روز در مکانی مشخص قرنطینه خواهد شد. کلیه هزینه‌ قرنطینه بر عهده مسافر خواهد بود. 
 • غربالگری در بدو ورود
 • تکمیل فرم خود اظهاری

گردش گونه‌های جهش یافته کرونا در برخی از کشورها نگران کننده است، به همین دلیل، فعلا از ورود مسافر از این کشورها به خاک ایران ممانعت خواهد شد.

یک نکته مهم: 

نتیجه تست منفی کرونا برای پرواز، تنها در یک بازه زمانی تعریف شده، معتبر است. اگر از مدت زمان قانونی آن گذشته باشد لازم است تست PCR کرونا دوباره تکرار شود. این مدت زمان در بسیاری از کشورها از جمله ایران ، به ۹۶ ساعت می‌رسد. اما برخی کشورها در این مورد با سختگیری بیشتری برخورد کرده و مدت زمان اعتبار نتیجه منفی تست کرونا را ۷۲ ساعت و یا حتی برخی ۴۸ ساعت در نظر گرفته‌اند. برای کسب اطلاعات در این زمینه لازم است با ایرلاین مورد نظر تماس بگیرید. 

تست کرونا برای پرواز

 

برای انجام تست کرونا پروازی به کجا باید مراجعه کنیم؟ 

برای انجام آزمایش کرونا پروازی می‌توانید از خدمت تست کرونا در منزل هومکا بهره ببرید. این مجموعه با آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همکاری دارد. به این ترتیب دیگر نیازی نیست در محل آزمایشگاه حضور داشته باشید. 

اگر همچنان اصرار دارید که از منزل خارج شوید باید به سراغ آن دسته از آزمایشگاه‌هایی بروید که مورد تایید وزارت بهداشت و ایرلاین مورد نظر است. 

شاید بخواهید بدانید چرا تست کرونا برای پرواز تنها در آزمایشگاه‌های خاص انجام می‌شود؟ این سیاست با هدف کاهش جعل نتیجه آزمایش اتخاذ شده است. برای اینکه شرایط مسافرت‌‎های بین‎‌المللی کمی راحت‌تر شود، بسیاری از این آزمایشگاه‌‎ها مورد تایید کشورهای مبدا و مقصد هستند.

برای انجام تست کرونا برای پرواز، حتی در روزهای تعطیل نیز می‌توانید به هومکا اعتماد کنید.  

ثبت درخواست تست کرونا برای پرواز

 

تست کرونا برای پرواز قطر

کلیه آزمایشگاه‌هایی که از سوی وزارت بهداشت ایران مورد تایید قرار گرفته‌اند؛ مورد تایید هواپیمایی قطر نیز هستند. برای مشاهده لیست این آزمایشگاه‌ها به سایت وزارت بهداشت مراجعه کنید. هومکا نیز با این آزمایشگاه‌ها همکاری دارد. برای مشاوره در رابطه با تست کرونا هواپیمایی قطر  با کارشناسان ما تماس بگیرید.

لازم است در زمان پذیرش،‌ نتیجه منفی آزمایش در فرودگاه ارائه شود. به همراه داشتن دو نسخه از نتیجه آزمایش RT-PCR  و همچنین فرم رضایت پرشده الزامی است. 

افرادی هم که قطر مقصد سفر آنها نیست ( پرواز های ترانزیتی قطر )، باید مدارک لازم برای اثبات عدم ابتلا به ویروس کرونا را به هواپیمایی قطر تحویل دهند.

 

تست کرونا برای پرواز ترکیش

ارائه نتیجه منفی تست PCR کرونا برای کلیه مسافران بالای ۶ سال الزامی است. مدت اعتبار این تست ۷۲ ساعت در بدو ورود به ترکیه در نظر گرفته شده است. برای انجام تست کرونا هواپیمایی ترکیش می‌توانید به یکی از آزمایشگاه‌های مورد تایید سازمان بهداشت مراجعه نمایید. کلیه آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت، مورد تایید این ایر لاین نیز هستند.

تست کرونا برای پرواز

 

تست کرونا برای پرواز امارات

نتیجه تست پرواز هواپیمایی امارات لازم است ۹۶ ساعت قبل از پرواز، در کنار سایر مدارک ارائه شود. برای انجام این تست می‌توانید به یکی از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه اینجا را کلیک کنید. 

 

تست کرونا برای پرواز هواپیمایی پگاسوس

این شرکت هواپیمایی نیز کلیه آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت را تایید کرده است. نتیجه تست پی سی آر برای پروازهای خارجی باید به زبان انگلیسی باشد. همچنین لازم است تاریخ تست کرونا پگاسوس به میلادی ذکر شود. درج مهر و امضاء آزمایشگاه به زبان انگلیسی نیز الزامی است. 

 

تست کرونا برای پرواز هواپیمایی ماهان

برای اینکه بدانید تست کرونا هواپیمایی ماهان را در کدام آزمایشگاه‌ها می‌توانید انجام دهید؛ اینجا را ببینید. این موضوع شامل کشور چین نمی‌شود. "آزمایشگاه بیمارستان پارس (تهران)" تنها آزمایشگاه مورد تایید برای سفر به چین است. هنگام مراجعه به گیت ارائه اصل نتیجه منفی تست pcr قابل است. 

جهت انجام تست کرونا برای پرواز در آزمایشگاه‌های موردتایید وزارت بهداشت می‌توانید بر روی هومکا حساب کنید. 

دکمه تماس برای ثبت رایگان درخواست

 

با کدام واکسن به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟

در حال حاضر به منظور تسهیل مسافرت‌های هوایی، طرحی به نام گذرنامه‌های واکسن کووید-۱۹ در حال اجرا است. این طرح با هدف عادی شدن مسافرت‌های بین‌المللی تدوین شده است. 

واکسن سینوفارم چینی بوده و مورد تایید سازمان جهانی بهداشت است. از آنجا که این شرکت برای گرفتن تاییدیه آژانس دارویی اروپا اقدام نکرده است، برخی کشورهای اروپایی از پذیرفتن افرادی که این واکسن را تزریق کرده‌اند، خودداری می‌کنند. از سویی دیگر برخی کشورهای اروپایی مانند سوئد، اسپانیا، سوئیس، فنلاند و هلند از پذیرش افرادی که دوز کامل این واکسن را دریافت کرده‌اند، ممانعت نمی‌کنند. 

واکسن‌های «فایزر-بایون‌تک»، «مادرنا»، «جانسون‌اند‌جانسون» و «آسترازنکا» از جمله واکسن‌هایی هستند که آژانس دارویی اروپا آنها را تایید کرده است.

واکسن های مورد تایید انگلستان

اگر قصد سفر به انگلستان را دارید باید بدانید این کشور تنها واکسن‌هایی را قبول دارد که مورد تایید EMA (آژانس دارویی اروپا) هستند. بنابراین اگر واکسن سینوفارم را زده باشید، محدودیت‌ها هنگام ورود به این کشور برای شما اعمال می‌شود. 

واکسن‌های مورد تایید کانادا

برای ورود به خاک کانادا نیز باید یکی از واکسن‌های زیر را دریافت کرده باشید: 

 • فایزر
 • مدرنا 
 • آسترازنکا
 • جانسون

واکسن‌های مورد تایید آمریکا

ایالات متحده آمریکا تنها مجوز ورود به مسافرانی را می‌دهد که یکی از واکسن‌های زیر را زده باشند: 

 • فایزر
 • مدرنا
 • جانسون

اگر می‌خواهید بدانید واکسن «فایزر» مورد تایید کدام کشورها است، اینجا را کلیک کنید. گفته می‌شود دانشگاه‌های هاروارد، کلمبیا، دانشگاه ییل و چند دانشگاه دیگر، به دانشجویانی که واکسن سینوفارم  را دریافت کرده‌اند، اجازه ادامه تحصیل در این مراکز را می‌دهند. 

سفر با کارت واکسن

 

با واکسن سینوفارم به کدام کشورها می توان سفر کرد؟ 

اگر واکسن سینوفارم را زده باشید می‌توانید به راحتی به ۷۱ کشور سفر داشته باشید. در این بین چندین کشور اروپایی نیز دیده می‌شوند: 

 • اتریش 
 • یونان 
 • قبرس 
 • مجارستان 
 • هلند 
 • ایسلند
 • اسپانیا
 • سوئد

البته قبل از مسافرت به این کشورها، حتما اطلاعات دقیق و شفافی در این زمینه کسب کنید. چراکه برخی کشورها برای سینوفارم شرایط خاصی را در نظر گرفتند. برای مثال اگر واکسن سینوفارم را زده باشید، اجازه ورود به خاک اتریش به شما داده می‌شود، اما نمی‌توانید به هتل یا رستوران بروید، بنابراین برای این مورد باید فکری به حال خودتان بکنید!

لیست کامل این کشورها را می‌توانید اینجا ببینید. 

تست کرونا برای پرواز

 

آزمایشگاه های مورد تایید برای تست کرونا

به منظور کنترل شیوع کرونا، تنها برخی از آزمایشگاه‌ها در کشور مبدا مورد تایید کشور مقصد هستند. افرادی که قصد سفر به سایر کشور‎ها را داشته باشند باید در آزمایشگاه‌‎های مورد تایید آن‌‎ها که مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز هستند؛ تست کرونا را انجام دهند. در غیر این صورت نتیجه‎‌ی آزمایش آنها مورد قبول نخواهد بود. هومکا با بسیاری از این آزمایشگاه‌ها همکاری دارد و آماده است تا تست کرونا برای پرواز را در منزل یا محل مورد نظر شما انجام دهد. 
 آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در شهرهای مختلف را، در سایت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  ببینید. 

ثبت درخواست تست کرونا برای پرواز

 

تست کرونا برای پرواز با هومکا

جهت انجام تست کرونا برای پرواز می‌توانید از خدمات مجموعه هومکا بهره‌مند شوید. این مجموعه با آزمایشگاه‌هایی که مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند، همکاری دارد. نتیجه تست کرونا برای پرواز با گذشت ۱۶ تا ۲۴ ساعت پس از نمونه‌گیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. با کلیک بر دکمه زیر همین حالا می‌توانید درخواست خود را به طور رایگان و موقت ثبت کنید.

پس از ثبت موقت سفارش، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت. در طی این تماس می‌توانید سوالات خود را بپرسید، همچنین جزییات درخواست به طور کامل در اختیار شما قرار خواهد گرفت. با تایید شما سفارش ثبت نهایی می‌شود و در نهایت کارشناسان ما را در منزل یا محل مورد نظر ملاقات خواهید کرد. خدمات آزمایشگاهی و درمانی هومکا در حال حاضر به ساکنین سراسر استان تهران، کرج و حومه، مشهد و استانبول ارائه می‌شود. 

دسترسی سریع

سوالات متداول

آیا برای پروازهای داخلی به تست PCR نیاز است؟
خیر. انجام تست PCR برای همه مسافران پرازهای داخلی الزامی نیست.
فرم گواهی سلامت را از کجا باید تهیه کرد؟
برای این منظور لازم است به ایرلاین مورد نظر مراجعه کنید.
جواب تست کرونا برای پرواز چقدر طول می کشد؟
معمولا نتیجه تست PCR کرونا بین ۱۶ تا۲۴ ساعت اعلام خواهد شد.
آیا کودکان برای ورود به ترکیه باید تست کرونا بدهند؟
ارائه نتیجه منفی تست کرونا برای کودکان بالای شش سال الزامی است.
آیا کودکان به تست کرونا برای پرواز نیاز دارند؟
برای این موضوع قانون یکسانی وضع نشده است. هر یک از کشورهای قوانین خاص خود را وضع کرده‌اند. برای کسب اطلاعات در این زمینه بهتر است با ایرلاین مورد نظر تماس بگیرید.
آیا می‌توان برای پرواز، نتیجه آنلاین تست کرونا را ارائه داد؟
خیر. تنها نسخه فیزیکی نتیجه منفی تست کرونا قابل قبول است.
چند روز پس از تزریق واکسن کرونا اجازه پرواز داده می‌شود؟
حداقل باید از تزریق دوز دوم ۱۵ روز گذشته باشد.
اگر دو دوز واکسن کرونا را زده باشیم، می‌توانیم بدون تست کرونا مسافرت‌های پروازی را انجام دهیم؟
این موضوع به قوانین کشور مقصد و نوع واکسن کرونا بستگی دارد.
برای ورود به ایران تست منفی کرونا حداکثر چقدر معتبر است؟
این مدت زمان برای ورود به ایران حداکثر ۷۲ ساعت در نظر گرفته شده است.
چطور می‌توان کارت واکسن کرونا را دریافت کرد؟
برای دریافت کارت واکسن لازم است به سایت https://vcr.salamat.gov.ir/ مراجعه کنید.
هزینه دریافت کارت واکسن کرونا چقدر است؟
برای دریافت کارت واکسن کرونا، هزینه‌ای از شما دریافت نخواهد شد.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...