تست کرونا در منزل سعادت آباد
خانه
مقالات
تست کرونا در منزل سعادت آباد

تست کرونا در منزل سعادت آباد

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1401/11/09
ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.
تست کرونا در منزل ئر سعادت آباد
تنها راه اطلاع از ابتلا یا عدم ابتلا به ویروس کرونا، انجام آزمایش است و داشتن علائم به هیچ عنوان ارزش تشخیصی ندارد. تست کرونا در منزل یکی از خدمات آزمایشگاهی مجموعه‌ی هومکا می‌باشد. در این مقاله سعی داریم تا شما را با شرایط انجام تست کرونا در منزل، هزینه تست کرونا و مزایای انجام آن آشنا کنیم.

در این روزهای کرونایی که ویروس کرونا کل جهان را درگیر خود کرده است چنین خبری بسیار خوشایند است. ویروس کرونا بی‌رحمانه در حال تاخت‌وتاز است و با هیچ‌کسی شوخی ندارد.

ویروس کرونا افراد زیادی را در کل دنیا درگیر خود کرده است و روزانه تعداد زیادی از افراد قربانی این ویروس خبیث می‌شوند. در حال حاضر به دلیل عدم وجود واکسن و دارو برای بیماری کووید ۱۹ بهترین راه ماندن در خانه است.

پیشنهاد ما این است که حتی در صورت بروز علائم بیماری برای انجام تست کرونا نیز از منزل خارج نشوید. اکنون که شرایط انجام تست کرونا در منزل فراهم شده است بهتر است جان خود را با مراجعه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در خطر نیاندازید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تست کرونا در منزل در ادامه با ما همراه باشید.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

 

شرایط تست کرونا در منزل سعادت آباد

برای انجام تست کرونا در منزل سعادت آباد خود لازم است ابتدا به سایت مراکزی که خدمات تست کرونا در منزل را ارائه می‌دهند مراجعه کنید و نوبت خود را رزرو کنید. آماده باشید که متخصصان آزمایشگاهی در اسرع وقت به آدرسی که مشخص کرده‌اید بیایند و مراحل انجام تست انجام شود.

این امکان برای شما وجود دارد که منزل یا محل کار خود را برای انجام تست کرونا انتخاب کنید. همین‌طور ممکن است بخواهید از لیست آزمایشگاه‌های معرفی شده در سایت یکی را به دلخواه انتخاب کرده و در زمات تعیین شده برای انجام تست مراجعه کنید.

برای تست کرونا از دو روش PCR و آنتی‌بادی استفاده می شود. PCR روشی است که از مخاط بینی یا ته گلو به‌عنوان نمونه آزمایشی استفاده می‌شود. ممکن است در افراد ناقل ویروس نتیجه این تست منفی شود. اگر با نحوه‌ی نمونه‌گیری برای تست کرونا به روش PCR، آشنایی کامل ندارید، دعوت می‌کنیم تا از فیلمی در رسانه اجتماعی یوتوب بازدید نمایید. 

آنتی‌بادی یا همان سرولوژی روش است که در آن از آزمایش خون برای تشخیص وضعیت ابتلا به کرونا استفاده می‌شود. در این روش دو فاکتور IgM و IgG مورد بررسی قرار می‌گیرد. IgM مثبت نشان از ابتلای اخیر فرد به ویروس کرونا دارد. این شخص قبل از بروز علائم بیماری نیز ناقل ویروس محسوب می‌شود. IgG مثبت در خون افراد به معنای این است که شخص قبلا به این ویروس مبتلا شده است و هنوز هم آثار ویروس در او وجود دارد.

call button consult

همان‌گونه که دانستیم، دو نوع متفاوت از تست‌های تشخیصی برای بررسی سلامت افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند. در همین راستا نگاهی می‌اندازیم به یکی از مقاله‌های سایت معتبر سلامت کودکان (Kids Health) با عنوان انواع تست کرونا:

دو نوع آزمایش اصلی برای شناسایی ویروس کرونا و عفونت ایجاد شده‌ی ناشی از حضور این ویروس در بدن وجود دارد.

برای بررسی اینکه آیا شخصی در حال حاضر و در لحظه انجام آزمایش  آلوده به ویروس کرونا می‌باشد یا خیر، متخصصان آزمایشگاه به دنبال قطعات ویروس در نمونه‌ی بزاق یا مخاط فرد آزمایش‌دهنده می‌باشند. در این روش، نمونه‌گیری به وسیله‌ی یک سواپ از داخل بینی، گلو، داخل گونه‌ها یا در امتداد لثه یا زبان انجام می‌گیرد.

برای اینکه بررسی شود فرد در گذشته مبتلا به کرونا شده است یا خیر، نوع دیگری از آزمایش انجام می‌شود که در آن، متخصصان آزمایشگاه به دنبال آنتی‌بادی‌هایی هستند که بدن در برابر عفونت ترشح می‌کند. این آزمایش مشخص می‌کند که فرد آزمایش دهنده حداقل در ۲-۳ هفته پیش از انجام آزمایش میزبان ویروس کرونا بوده است یا خیر. این مدت، زمانی است که بدن نیاز دارد تا آنتی‌بادی را بر علیه ویروس بسازد. از آنجایی که زمان زیادی برای ساخته شدن آنتی‌بادی مورد نیاز است، از این آزمایش برای انجام غربالگری استفاده نمی‌شود.

تست کرونا در منزل سعادت آباد

 

آیا تست کرونا در منزل سعادت آباد قابل اطمینان است؟

در پاسخ به این سوال لازم است بگوییم بدون شک روش تست کرونا در منزل بسیار دقیق و قابل‌اطمینان است. این روش به دلیل انجام تست در محیط منزل شما، دوری از ادحام جمعیت، رعایت کامل نکات بهداشتی وغیره بسیار مفید واقع شده است.

تست کرونا در منزل توسط متخصصان آزمایشگاهی کاربلد انجام می‌شود. اگر نکته‌ای لازم به ذکر باشد، این افراد حتما قید خواهند کرد. خیالتان از بابت تست کرونا در منزل و دقت این تست راحت باشد. تنها کافی است شما استرس نداشته باشید و خونسردی خود را حفظ کنید.

استرس باعث ضعف سیستم ایمنی می‌شود. در صورتی‌که نتیجه تست کرونا شما مثبت شد، فقط در منزل بمانید و نکاتی را که به شما ارائه شده است رعایت کنید.

call button submit

 

مزایای تست کرونا در منزل سعادت آباد

آیا فراهم شدن شرایط تست کرونا در منزل سعادت آباد مزیتی چشم‌گیر و قابل توجه نیست؟ این روش به‌طور قطع تاثیر چشم‌گیری در روند کاهشی کرونا خواهد داشت. در ادامه نگاهی بیندازیم بر مزایای بارز تست کرونا در منزل.

✔ عدم نیاز به خروج از منزل در این منطقه بحرانی از لحاظ ابتلا به کرونا

✔ رعایت کامل و دقیق پروتکل‌های بهداشتی از جانب متخصصان آزمایشگاهی

✔ استفاده از ابزار و تجهیزات بهداشتی برای انجام تست کرونا در منزل

✔ کاهش استرس ناشی از مراجعه به آزمایشگاه‌ها یا بیمارستان ها

✔ صرفه‌جویی در زمان

انجام تست کرونا با هدف غربالگری و شناسایی افراد آلوده صورت می‌پذیرد. افرادی که نتیجه‌ی تست کرونای آن‌ها مثبت اعلام شود، می‌بایست تا بهبود بیماری و به مدت ۱۴ روز در قرنطینه باقی بمانند. با انجام این کار، زنجیره‌ی انتقال ویروس متوقف خواهد شد.

تست کرونا در منزل سعادت آباد

 

هزینه تست کرونا در منزل سعادت آباد

تعرفه هزینه تست کرونا در منزل متفاوت است. این هزینه‌ها به مواردی چون منطقه و تعداد افراد متقاضی برای انجام تست کرونا در منزل بستگی دارد. در ادامه به جدول هزینه‌های تست کرونا در منزل نگاهی بیندازید.

 

تست کرونا در منزل سعادت آباد با هومکا

یکی از مراکز معتبری که برای اجرای عملیات تست کرونا در منزل معرفی شده تیم هومکا است. متخصصان آزمایشگاهی در این مرکز با دقت تمام وظایف خود را انجام می‌دهند. درصورتیکه تست کرونای شخص مثبت باشد، این افراد با حوصله تمامی نکات لازم برای بهبود در منزل را در اختیار بیمار و خانواده او قرار خواهند داد.

اگر ویروس کرونا باعث آسیب به سیستم تنفسی در شخصی شده باشد، این متخصصان از بیمار می‌خواهند که برای ادامه روند درمان به بیمارستان مراجعه کند. در برخی موارد نیز اگر شخصی مایل به بستری در بیمارستان نباشد این تیم آماده ارائه خدمات پرستاری در منزل است.

ارائه این خدمات در کودکان و سالمندانی که نیاز به بستری داشته‌اند بیشتر مشاهده شده است. کودکان و سالمندان به دلیل سیستم ایمنی ضعیف بهتر است کمتر به محیط‌های عفونی مانند بیمارستان مراجعه کنند.

یکی دیگر از دلایل اهمیت خدمات پرستاری در کودکان و سالمندان کم طاقت بودن این افراد برای بستری در بیمارستان است. افراد مسن به دلیل کهولت سن و کم‌توانی در حرکت با بستری در بیمارستان دچار کلافگی می‌شوند.

کودکان نیز در نقطه مقابل سالمندان قرار دارند و به‌دلیل جنب‌وجوش زیادی که دارند محیط بیمارستانی برای آنها خسته‌کننده خواهد بود. دوری از منزل نیز بسیار برای آنها دشوار است. به‌همین دلیل استفاده از خدمات پرستاری در منزل برای این افراد حائز اهمیت است. پیشنهاد ما این است با مراجعه به سایت هومکا از سایر خدمات قابل توجه این تیم مطلع شوید.

مجموعه‌ی هومکا برای افرادی که نتیجه‌ی تست کرونای مثبت دارند و نیاز است تا مدتی را در قرنطینه حضور داشته باشند، خدمات درمانی در محل را پیشنهاد می‌کند. بدون شک خروج از قرنطینه می‌تواند منجر به انتقال ویروس از سوی فرد آلوده به سایرین شود.
خدماتی مانند پزشک در منزل، تزریقات در منزل و آزمایش در منزل در شرایط قرنطینه می‌توانند نیازهای درمانی فرد مبتلا را برطرف نمایند.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

 

وضعیت قرمز تهران و تست کرونا در منزل سعادت آباد

وضعیت تهران این روزها بسیار حاد و بحرانی است. میزان آلودگی کرونایی مناطق مختلف این استان با هم متفاوت است، ولی این موضوع تاثیری در اصل قصیه ندارد؛ تهران پرجمعیت‌ترین شهر ایران وضعیت خوبی ندارد. سعادت‌آباد نیز از دیگر مناطق پررنگ کرونایی در تهران است. به همین دلیل انجام تست کرونا در منزل سعادت ‌آباد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

بهتر است رفت‌وآمدهای خود را کنترل کنیم که بیش از این شرمنده کادر درمان نشویم. در حال حاضر پزشکان و پرستاران در سرتاسر دنیا در خط مقدم مقابله به کرونا قرار دارند. و وظیفه ما در قبال آنها مراقبت از خودمان است. آیا این خواسته زیادی است؟

ایجاد روش‌های تست کرونا در منزل کمک قابل‌توجهی در زمینه قطع زنجیره کرونا خواهد داشت. کافی است همه با هم در توسعه این طرح مفید بکوشیم. اگر هنگام ظهور علائم بیماری در خانه بمانیم و از روش های تست کرونا در منزل بهره‌مند شویم، قطعا شرایط بهتری در جامعه رقم خواهد خورد.

همان‌گونه که می‌دانیم، بیمار مبتلا به ویروس کرونا، می‌بایست هرچه سریعتر، درمان را آغاز نماید و به همین سبب، نیاز به خدمات درمانی خواهد داشت. یکی از ابتدایی‌ترین و مهمترین این خدمات، حضور پزشک بر بالین بیمار جهت انجام معاینه است. از آنجایی که فرد مبتلا به کرونا، باید در قرنطینه حاضر باشد، خدمات پزشک در منزل، راهی مناسب برای دریافت این خدمات می‌باشد. 

پس از انجام معاینات اولیه و بر اساس وضعیت بالینی بیمار، ممکن است، پزشک نیاز بداند تا فرد بیمار، آزمایش دهد. آزمایش در منزل از دیگر خدماتی است که فرد حاضر در قرنطینه، می‌تواند از آن استفاده نماید. 

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
شهر*
شهر موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
هزینه خدمات در محل
- تومان
هزینه مشاوره و تجویز نسخه
تومان
هزینه تفسیر آزمایش
تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان
اطلاعات تماس
کد تخفیف:
discount-icon
بررسی

کد معرف:
discount-icon
بررسی

سوالات متداول

آیا می‌توان به دقت آزمایش کرونا در منزل اعتماد کرد؟
همانطور که می‌دانید مدت زیادی از حضور این ویروس در بین ما گذشته است و در این مدت دانشمندان، برای یافتن آزمایشات دقیق تشخیصی، تلاش بسیاری کرده‌اند. تا به الان می‌توان گفت که دقیق‌ترین تست موجود، همان تست پی سی آر است که بالاتر راجع به آن گفته بودیم. برخی از افراد این ‌گونه فکر می‌کنند که اگر حضوری به آزمایشگاه مراجعه کنند نتیجه‌ی مطمئن‌تری می‌گیرند و انجام تست کرونا درب منزل دقت بالایی ندارد. درحالی که اگر نکات گفته شده رعایت شود، انجام تست کرونا در خانه نه تنها تفاوتی با انجام آن در مراکز درمانی نخواهد داشت بلکه به مراتب مطمئن‌تر و ایمن‌تر از انجام آن در محیط شلوغ آزمایشگاه است.
آیا تست کرونا در منزل شامل بیمه می‌شود؟
بله. در صورتی که تمایل داشته باشید از خدمات بیمه تکمیلی خود استفاده کنید، قبض تست کرونا توسط آزمایشگاه برای تست شما صادر می‌شود.
اگر نتیجه آزمایش کرونا در منزل مثبت شد چه کاری انجام دهم؟
در ابتدا لازم است که خونسردی خودتان را حفظ نمایید. سپس سعی کنید پروتکل‌های بهداشتی در زمینه‌ی قرنطینه را انجام دهید و تا حد امکان وسایل و اتاق و سرویس یهداشتی خود را از دیگران جدا کنید. سعی کنید علائم خود را به صورت دوره‌ای چک نموده و اگر علائم حاد تنفسی پیدا کردید به بیمارستان مراجعه کنید. در این زمینه می‌توانید از پکیج مراقبت بیمار کرونا در منزل استفاده کنید. با استفاده از این پکیج می‌توانید از خدماتی نظیر ویزیت پزشک در منزل به منظور بررسی بیمار مبتلا به کرونا، تزریقات در منزل، در تماس بودن با پزشک برای پاسخ به سوالات، تست کرونا در منزل و .. بهره‌مند شوید.
چه مدت باید منتظر نتیجه‌ ی تست کرونا در منزل بمانیم؟
بدون شک در این شرایط، به وجود آمدن علائم در هر فردی، سبب ایجاد نگرانی و اضطراب در او خواهد شد. ما در مجموعه هومکا برای اطمینان هرچه سریعتر افراد از سلامت خود و کاهش استرس و نگرانی آن‌ها، نتیجه آزمایش کرونا در منزل را ۱۲ یا ۲۴ یا ۴۸ ساعت ( به انتخاب شما ) پس از انجام نمونه‌گیری ارائه خواهیم داد.
آیا خانم های باردار باید برای انجام تست کرونا در محل اقدام کنند؟
پروتکل‌های مربوط به صلاحیت و انجام آزمایش در دوران بارداری بر اساس اینکه در کجا زندگی می کنید متفاوت است. با این وجود، توصیه های سازمان جهانی بهداشت این است که خانم های باردار با علائم کووید ۱۹ باید برای انجام تست اولویت بندی شوند. اگر آنها دارای ویروس کرونا تشخیص داده شوند، ممکن است به مراقبت های خاص پزشکی نیاز داشته باشند.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...
دوست دارید درباره فاکتور CBC بیشتر بدانید؟
برای دریافت فایل راهنما، کافیست اطلاعات زیر را وارد نمایید.
request
دانلود فایل