تست کرونا بیمه کوثر
خانه
مقالات
تست کرونا بیمه کوثر

تست کرونا بیمه کوثر

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1401/11/09
ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.
تو فقط نمونه بده و باقیش رو به هومکا بسپار!
هزینه‌های بالای تست کرونا دغدغه بسیاری از افرادیست که نیازمند انجام آزمایش کرونا می‌باشند. به کمک خدمات تست کرونا در منزل هومکا، شما می‌توانید علاوه بر انجام آزمایش دقیق، هزینه‌ی آن را نیز به کمک رسید مجموعه‌ی هومکا، از بیمه تکمیلی خود دریافت نمایید.

همه‌گیری ویروس کرونا در دنیا باعث شد سبک زندگی انسان‌ها تغییر کند. این ویروس خطرناک که به سرعت هم انتشار پیدا می‌کند تا به امروز حدودا جان دو میلیون انسان را گرفته و این عدد مرتب درحال افزایش است. سازمان جهانی بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون، دست نزدن به صورت و دهان ، داشتن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را پیشنهاد داده است. رعایت این دستورالعمل‌ها می‌تواند جلوی انتشار گسترده این بیماری را بگیرد. بعد از شیوع گسترده کووید ۱۹ و تاثیرات مخربی که به جا گذاشت، شرکت‌های بیمه دست به کار شدند و سعی کردند در قالب طرح‌های بیمه‌ای مردم را در مقابله با کرونا یاری کنند. یکی از این شرکت‌ها، بیمه کوثر بود که از فعالان صنعت بیمه‌ای کشور به حساب می‌آید. در ادامه با هم بررسی می‌کنیم که بیمه کوثر چه خدماتی ارائه می‌کند، تست کرونا بیمه کوثر به چه شکل است و چطور می‌توان از آن استفاده کرد. برای ورود به صفحه ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل بر روی آیکون زیر کلیک کنید.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

 

آیا تست کرونا بیمه کوثر شامل خدمات این شرکت بیمه می‌شود؟

متاسفانه بیمه کوثر خدمتی تحت عنوان تست کرونا بیمه کوثر نداشته و هزینه یا بیمه‌نامه‌ای را برای انجام تست‌های تشخیص کرونا چه به شکلِ PCR چه به شکل آنتی‌بادی در اختیار بیمه‌شدگان قرار نمی‌دهد. شما برای تشخیص اینکه به کرونا مبتلا هستید یا خیر می‌توانید از دو روش تست کرونا در مراکز آزمایشگاهی و تست کرونا در منزل استفاده کنید. یکی از جذاب‌ترین خدمات هومکا امکان تست کرونا در محل (منزل یا محل کار) است.

 

انواع تست کرونا بیمه کوثر

روش اول : تست کرونا با RT-PCR (آزمایش مولکولی)
یکی از متداول‌ترین روش‌های تشخیص کرونای ۲۰۱۹ یا کووید ۱۹ تست PCR است. با این روش ویروس فعال در بدن تشخیص داده می‌شود. نحوه انجام آن به این شکل است که در هر دو طرف بینی یک سوآب پنبه‌ای قرار داده شده و RNA ویروس در سواب حلق و بینی بررسی می‌شود. انجام این تست بدون درد بوده و در چند ثانیه انجام می‌شود. البته نمی‌توان به نتیجه این تست به طور ۱۰۰% اعتماد کرد و در بعضی مواقع انجام دوباره تست در صورت بروز علائم تیپیک بیماری توصیه می‌شود.

روش دوم : تست کرونا آنتی بادی یا سرولوژی
برخلاف تست PCR در این روش نمی‌توان عفونت ویروسِ فعال کرونا را تشخیص داد. در زمان ابتلا به کووید ۱۹، بدن شما آنتی‌بادی‌هایی می‌سازد که در زمان بروز عفونت تا مدت‌ها بعد از بهبود هم در بدن باقی می‌ماند. با مشاهده خون شخص می‌توان به این موضوع پی برد که فرد تا به حال به کرونا مبتلا شده است یا خیر. با بررسی نمونه بزاق می‌توان تشخیص داد که فرد در حال حاضر به کرونا مبتلا است یا خیر.

برای آشنایی بیش‌تر با نحوه انجام انواع تست کرونا از شما دعوت می‌کنیم تا از ویدیویی در رسانه اجتماعی آپارات دیدن فرمایید.

تست کرونا هواپیمایی امارات

 

انجام تست کرونا بیمه کوثر به چه شکل است؟

بستگی دارد که از چه روشی برای تشخیص کرونا استفاده شود. همانطور که گفتیم در حال حاضر دو روش کلی برای تشخیص کرونا وجود دارد. در روش آنتی‌بادی نمونه خون از شما گرفته می‌شود، این نمونه در آزمایشگاه بررسی شده و نشان می‌دهد که شما در گذشته به کرونا مبتلا بوده‌اید یا خیر. در روش  PCRیک سوآب به مدت ۱۵ ثانیه در بینی یا گلوی بیمار قرار می‌گیرد و از مخاط آن نمونه‌برداری می‌شود. نتیجه آن ظرف چند ساعت یا نهایت چند روز مشخص می‌شود.

 

معرفی بیمه کوثر

بیمه کوثر در سال ۱۳۸۹ به ثبت رسمی رسید و بعد از اخذ مجور پروانه تاسیس و فعالیت از بیمه مرکزی کار خودش را آغاز کرد. طیف خدمات این شرکت بسیار گسترده بوده و بیمه‌های آن شامل بیمه درمان تکمیلی، اتومبیل، مسئولیت، بیمه مهندسی و خاص، آتش‌سوزی، زندگی، باربری، حوادث، پول، هزینه‌های حقوقی و غیره می‌شود. در حال حاضر این شرکت ۸ شعبه، ۳۱ سرپرستی و ۷۰۰ نمایندگی در سراسر ایران دارد و یکی از شرکت‌های فعال صنعت بیمه به حساب می‌آید. 

دکمه تماس برای مشاوره رایگان

 

خدمات تست کرونا بیمه کوثر به چه شکل است؟

شرکت بیمه کوثر در بسته بیمه حوادث خود، پوشش بیماری کرونا را هم به مشترکان و بیمه‌گذاران خود ارائه می‌کند. با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی بیماران و خانواده‌های آنها زمانی که با این ویروس دست و پنجه نرم می‌کنند، بحث‌های مالی است، بیمه کوثر اقدام به دریافت مجوز صدور بیمه‌نامه کرونا از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران کرده است. هم‌اکنون این بیمه در قالب پوشش مازاد بیمه‌نامه‌های حوادث انفرادی در تمام نمایندگی‌ها، شعب و سرپرستی‌های بیمه کوثر قابل دریافت است.
پس متوجه شدیم که برای استفاده از بیمه‌نامه کرونای بیمه کوثر یا تست کرونا بیمه کوثر باید طرح بیمه حوادث این شرکت را تهیه کنید و آنجا پوشش مربوط به کرونا را دریافت کنید. خدمات درمانی به این شکل است که بیمه کوثر متعهد می‌شود که اگر فرد به کرونا مبتلا شد و در مراکز درمانی بستری گردید، هزینه بستری را پرداخت کند. این پوشش بیمه کوثر ۱۵ روز دوره انتظار دارد، یعنی بعد از ثبت درخواست بیمه باید ۱۵ روز منتظر بمانید تا اجازه استفاده از بیمه را داشته باشید. شروع آن هم از ساعت ۱۲ شب (۲۴) آن روزی است که پرداخت را انجام داده‌اید.
البته توجه داشتید باشید کسانی که سابقه بیماری‌های کلیوی، ام‌اس، ایدز، سرطان، دیابت و پیوند اعضا را داشته‌اند نمی‌توانند از این بیمه‌نامه استفاده کنند. همچین محدودیت سنی برای این پوشش از نوزادان تازه متولد شده تا افراد ۶۵ ساله است. بیمه کرونا در سه طرح ارائه می‌شود و متقاضی با توجه به طرحی که تهیه کرده در صورت ابتلا به کرونا روزانه ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان غرامت بستری در بیمارستان تهیه می‌کند. همچنین اگر فرد بر اثر کرونا از دنیا برود، پوشش فوت بیمه ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان است. دقت داشته باشید که حداکثر تعهد بیمه کوثر در پرداخت غرامت روزانه به افراد مبتلا و بستری شده ۳۰ روز است. جهت ورود به صفحه ثبت درخواست رایگان تست کرونا در منزل بر روی آیکون زیر کلیک کنید.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

 

نحوه خرید بیمه نامه و تست کرونا بیمه کوثر به چه شکل است؟

برای استفاده از بیمه کرونای شرکت بیمه کوثر دو راه پیش رو دارید. روش اول مراجعه به سایت این شرکت با آدرس kins.ir می‌باشد. بعد از ورود به سایت از قسمت خدمات بیمه‌ای می‌توانید بیمه حوادث را انتخاب کنید. بعد از مشاهده انواع بیمه‌نامه (انفرادی و گروهی) بهترین بیمه را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. تمام مراحل به شکل آنلاین است و نیازی به مراجعه حضوری ندارید. اگر علاقه‌ای به خرید بیمه‌نامه آنلاین ندارید، می‌توانید به شعب، نمایندگی‌ها و سرپرستی‌های بیمه کوثر در سراسر کشور مراجعه کرده و این بیمه را تهیه نمایید.

تست کرونا هواپیمایی امارات

 

چرا باید کرونا و تست کرونا را جدی بگیریم؟

اگر با کسی در ارتباط بودید که بعدا متوجه شدید به کرونا مبتلا شده است، اگر احساس می‌کنید بدنتان داغ شده و تب دارید، اگر از فرط خستگی انرژی‌ای برای انجام کارهای ساده و روزمره خود ندارید، اگر سرفه‌های خشک دارید یا احساس می‌کنید نفس کشیدن برایتان دشوار است، یا از سردرد رنج می‌برید، حتی علائم گوارشی ناراحت‌کننده مثل اسهال یا تهوع را تجربه می‌کنید. داشتن یکی از این علائم ممکن است شما را نگران کرده باشد و بخواهید با انجام تست کرونا مراقب خود و خانواده‌تان باشید. چه کسانی بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند؟ سایت سازمان بهداشت استرالیا در این مورد می‌گوید:

افرادی که در معرض بیشترین ریسک ابتلا به ویروس کرونا هستند عبارتند از:

  • مسافرانی که اخیراً در خارج از کشور بوده اند.
  • کسانی که از نزدیک با شخصی که مبتلا به کووید-۱۹ شده است در تماس بوده اند.
  • افراد با سن 70 سال به بالا
  • افرادی که شرایط خاصی دارند که سیستم ایمنی بدن آن‌ها را به خطر می اندازد.
  • افرادی که دارای شرایط مزمن خاصی هستند.

می‌دانید که در مراجعه حضوری به مراکز درمانی و آزمایشگاه‌ها برای انجام تست کرونا چه مشکلاتی پیش روی شماست. اول از همه این احتمال وجود دارد که شما اصلا به کووید۱۹ مبتلا نباشید، اما بر اثر رفت و آمد در سطح شهر و ماندن در محیط آزمایشگاه با کمال تاسف این ویروس را وارد بدن خودتان بکنید. همچنین کلان‌شهرهایی مثل تهران، البرز، شیراز، اصفهان و سایر شهرهای بزرگ تقریبا در بیشتر ساعات روز شاهد ترافیک سنگین شهری هستند. ترافیکی که وقت زیادی را از شما می‌گیرد و به اندازه کافی اعصابتان را خرد می‌کند.
یکی دیگر از مشکلاتی که هنگام مراجعه به آزمایشگاه‌ها برای تست کرونا به وجود می‌آید، نبود یک قیمت مصوب و مشخص برای این آزمایش است. هر آزمایشگاه با توجه به منطقه‌ای که در آن قرار دارد و با توجه به عوامل سلیقه‌ای دیگر، یک قیمت برای خودش مشخص می‌کند. همچنین جابه‌جایی کسی که احساس می‌کند به کرونا مبتلا شده در سطح شهر کاری بسیار خطرناک بوده و ممکن است این شخص افراد زیادی را به ویروس کرونا مبتلا کند. برای ثبت رایگان درخواست تست کرونا بیمه کوثر بر وی دکمه تماس زیر کلیک کنید.

دکمه تماس برای ثبت رایگان درخواست

 

تست کرونا بیمه کوثر با هومکا

هومکا یک سرویس آنلاین ارائه خدمات درمانی و مراقبتی در محل است که یکی از خدمات آن تست کرونا در منزل می‌باشد. هومکا مجوز مربوط به این فعالیت را دریافت کرده و کاملا قانونی این آزمایش را انجام می‌دهد. پرستاران و تیم درمانی هومکا با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی تست کرونا در منزل را انجام می‌دهند و از این جهت اصلا جای نگرانی وجود ندارد. حتی هومکا برای کسانی که نیاز به تست فوری کرونا در منزل را دارند هم خدمت‌رسانی می‌کند. کافیست با شماره ۰۲۱۶۷۳۷۱ تماس گرفته و موضوع را با مشاوران در میان بگذارید. برخلاف تصور بعضی از افراد تست کرونا در منزل هیچ فرقی با تست در آزمایشگاه‌ها نداشته و اگر نکات گفته شده به درستی رعایت شود دقت آن هیچ تفاوتی با آزمایشگاه‌های سطح شهر نخواهد داشت.
برای استفاده از تست کرونا در منزل کافیست وارد سایت هومکا شده و از بخش خدمات تست کرونا در منزل را انتخاب کنید. بعد از پاسخ دادن به سوالات و نهایی کردن درخواست، کارشناسان هومکا درخواستتان را بررسی کرده و با شما تماس می‌گیرند. بعد از هماهنگی‌های انجام شده پرستاران در محل موردنظر شما حضور پیدا کرده و آزمایش را انجام می‌دهند.

همچنین اگر جواب تست شما مثبت شد می‌توانید در منزل خود بمانید و از خدمات ویزیت پزشک در منزل هومکا بهره‌مند شوید. در صورت تجویز داروی تزریقاتی توسط پزشک نیز می‌توانید از خدمات تزریقات در منزل تیم حرفه‌ای هومکا استفاده کنید. در طی دوره بیماری کرونا چنان‌چه حال شما وخیم بود و در انجام کار‌های روزمره خود دچار مشکل بودید می‌توانید از خدمات پرستار بیمار در منزل مجموعه هومکا استفاده کنید.

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
شهر*
شهر موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
هزینه خدمات در محل
- تومان
هزینه مشاوره و تجویز نسخه
تومان
هزینه تفسیر آزمایش
تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان
اطلاعات تماس
کد تخفیف:
discount-icon
بررسی

کد معرف:
discount-icon
بررسی

سوالات متداول

آیا کرونا منجر به ناراحتی‌های گوارشی می‌شود؟
بله. این ویروس می‌تواند باعث درد معده، اسهال و استفراغ شود.
آیا برای درمان کرونا رژیم غذایی خاصی وجود دارد؟
نمی‌توان رژیم غذایی خاصی را برای درمان کرونا معرفی کرد. در مدت زمان بیماری و حتی پس از آن باید به سراغ یک رژیم غذایی سالم و متعادل رفت که منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن شود.
علائم بالینی ویروس کرونا در پوست چیست؟
مهمترین علائم کرونا در پوست ضایعاتی شبیه به کهیر، بیماری‌های ویروسی و آبله مرغان است. وجود تب در افراد مهم است؛ یعنی اگر فردی به مراکز درمانی مراجعه کند و دارای تب باشد و علائم پوستی داشته باشد، باید به کرونا فکر کند. اگر فرد تب نداشته باشد اما علائم پوستی داشته باشد شاید خیلی مهم نبوده و مربوط به کرونا نباشد.
چگونه خود را تقویت کنیم تا به بیماری کرونا مبتلا نشویم؟
در درجه اول باید سعی کنیم که به ریه و دستگاه تنفسی‌مان آسیبی وارد نشود. یکی از فاکتورهای مهم در آسیب رساندن به سیستم تنفسی و ریه مصرف سیگار، قلیان، مواد مخدر و هوای آلوده است. مصرف میوه و سبزیجات تازه، دانه‌های روغنی همچون بادام زمینی وماهی می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود. کاهش استرس یکی دیگر از عوامل افزایش سیستم ایمنی بدن است؛ همچنین اگر استرس را کاهش ندهیم باعث افزایش شانس ابتلا به کرونا و عفونت ریوی می‌شود. انجام ورزش منظم سیستم ایمنی بدن را افزایش می‌دهد؛ ضمن اینکه خواب منظم و کافی یکی دیگر از فاکتورهای مهم در افزایش سیستم ایمنی بدن است؛ در نتیجه اگر ما بتوانیم با رعایت موارد ذکر شده سیستم ایمنی بدن را افزایش دهیم، می‌توانیم سیستم تنفسی و ریه خود را تقویت کرده و شانس ابتلا به کرونا را کاهش دهیم.
قطعی ترین راه تشخیص بیماری کرونا چیست؟
قطعی ترین راه تشخیص بیماری کرونا، تست PCR است و در زمان بروز علائم و شواهد بیماری، سی تی اسکن ریه نیز لازم است و لزومی بر سی تی اسکن مکرر بدون تجویز پزشک نیست. هر سی تی اسکن ۱۸۰ برابر عکس برداری اشعه به فرد می‌تاباند و این عمل می‌تواند موجب بروز سرطان در آینده شود.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...
دوست دارید درباره فاکتور CBC بیشتر بدانید؟
برای دریافت فایل راهنما، کافیست اطلاعات زیر را وارد نمایید.
request
دانلود فایل