پزشک در منزل
خدمات پزشکی و درمانی در منزل را با هوم کا تجربه کنید.

بسیاری از افراد به دلایل مشخص قادر به خروج از منزل و رساندن خود به مراکز درمانی نیستند. افراد سالمند، معلولین و بیماران خاص جزو این دسته‌اند. پزشک در منزل به راحتی می‌تواند سختی رفت‌وآمد را از بین ببرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در هوم کا تماس بگیرید.

پزشک در منزل

در برخی شرایط امکان دسترسی سریع به پزشک و استفاده از خدمات پزشکی به صورت شبانه‌روزی برای تمام افراد فراهم نیست. به عنوان مثال در صورتی که فرد بیمار سالمند باشد و محدودیت حرکتی داشته باشد، رفت و آمد وی به مطب یا کلینیک با دشواری بسیاری همراه خواهد بود و در واقع این ناتوانی دلیل اصلی استخدام پرستار سالمند توسط بسیاری از خانواده‌ها می‌باشد.
یکی از بهترین گزینه‌ها برای خانواده‌هایی که برای درمان بیمار خود نیاز سریع به پزشک دارند اما نمی‌توانند بیمار را به خارج از منزل انتقال دهند، استفاده از خدمات پزشک در منزل است. زمانی که بیمار در منزل بستری می‌شود، نیاز به خدمات درمانی مختص خود را در منزل رفع می‌کند. به همین منظور، انجام خدماتی مانند تزریقات در منزل، سرم در منزل و پانسمان در منزل و تعویض آن، معمول و اجتناب ناپذیر هستند.

از آن جایی که ممکن است همه افراد درباره چگونگی ارائه خدمات دکتر در منزل اطلاعات کافی در دست نداشته باشند، بر آن شدیم تا در این مقاله درباره تعرفه ویزیت پزشک در منزل، خدمات پزشکی در منزل و چگونگی درخواست پزشک عمومی و متخصص در منزل با شما صحبت کنیم. 

 

 

خدمات پزشک در منزل

خدمات پزشک در منزل جزو نیازهای اصلی اغلب خانواده‌ها است. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که خدمات پزشک در منزل به طور چشم‌گیری در کاهش دفعات عود علائم بیماری و افزایش سلامت جسمی بیماران موثر است. از طرف دیگر دسترسی شبانه‌روزی به پزشک می‌تواند از فشار روانی بر روی بیمار و خانواده او کم کند. خدمات پزشکی در منزل عبارتند از:

✔ ویزیت پزشک عمومی و متخصص در منزل

✔ سونوگرافی

✔ رادیولوژی

✔ گرفتن نوار قلب

✔ انجام آزمایش خون

همچنین درصورتی که بیمار به توانبخشی و روان درمانی نیاز داشته باشد یا به دلایلی از اختلالات رفتاری یا گفتاری رنج ببرد، پزشک با دیدن او استفاده از خدماتی مانند فیزیوتراپی در منزل، گفتار درمانی در منزل و کاردرمانی در منزل را پیشنهاد خواهند داد. 

 

ویزیت پزشک در منزل

اگرچه همه افراد در طول زندگی خود به دلایل مختلفی نیازمند دریافت خدمات پزشکی در منزل هستند، اما برخی از مهمترین گروه‌هایی که کاندیدای دریافت این خدمات هستند عبارتند از:

✔ افرادی که نیاز به ویزیت پزشک متخصص در منزل دارند و شرایط مراجعه به مراکز درمانی را ندارند. 

✔ افراد سالمندی که برای کنترل و پیگیری بیماری باید به صورت منظم توسط پزشک ویزیت شوند. 

✔ بیمارانی که از توانایی حرکت ندارند و به دلیل شکستگی، تعویض مفصل و غیره در منزل بستری هستند.

✔ بیماران قلبی که پس از مرخص شدن از بیمارستان نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارند. 

✔ بیماران دیابتی که برای کنترل فشار خون، قند خون و دریافت رژیم غذایی مناسب نیاز به پزشک دارند. 

✔ کودکانی که هنگام حضور در مراکز خدمات درمانی دچار اضطراب و نگرانی می‌شوند.

 

 

ارسال پزشک به منزل 

ویزیت بیمار در منزل با توجه به شرایط بیمار توسط پزشک متخصص یا پزشک عمومی صورت می‌گیرد. ویزیت پزشک در خانه برای تمام سنین، آقایان و خانم‌ها قابل انجام است. پزشکانی که برای تشخیص و درمان بیماری به منزل بیمار مراجعه می‌کنند، از تجربه و مهارت کافی در حوزه درمان برخوردار هستند. افرادی که نیاز به خدمات پزشکی در منزل دارند از طریق تماس تلفنی با موسسات ارائه دهنده خدمات پزشکی در منزل می‌توانند درخواست خود را برای ارسال پزشک به منزل ثبت کنند. 

 

تعرفه ویزیت پزشک در منزل

تعرفه ویزیت پزشک در منزل با توجه به این که پزشک متخصص یا پزشک عمومی به منزل بیمار اعزام می‌شود تعیین می‌گردد. در شرایطی که بیمار نیاز به درمان‌های تخصصی نداشته باشد می‌تواند توسط پزشک عمومی معاینه شود و دستورات درمانی خود را دریافت کند. 

 

پزشک عمومی در منزل

یکی از مهمترین مزیت‌های ویزیت پزشک عمومی در منزل ایجاد احساس آرامش و امنیت برای بیماران است. اغلب افراد به دلیل ترس از محیط شلوغ و آلوده از مراجعه به مراکز درمانی اجتناب می‌کنند. به خصوص در شرایط کنونی و حضور ویروس کرونا در جامعه، حضور در مراکز درمانی ممکن است برای سلامت افراد بسیار خطرناک باشد. این افراد می‌توانند به راحتی از خدمات ویزیت پزشک عمومی در منزل بهره مند شوند. 
از طرف دیگر ویزیت دکتر در منزل از صرف وقت زیاد در مطب و متحمل شدن مشکلاتی مانند سختی رفت و آمد جلوگیری می‌کند. دسترسی به پزشک، همواره  و در هر ساعتی از شبانه روز امکان پذیر نیست. در حالی که یکی از مهمترین مزایای درمان در منزل دسترسی آسان و سریع به پزشک در هر ساعتی از شبانه روز است. برخی از مهمترین بیماری‌هایی که می‌توان برای تشخیص و درمان آن‌ها درخواست اعزام پزشک عمومی به منزل را داشت عبارتند از:

✔ فشارخون

✔ بیماری‌های قلبی

✔ مشکلات مربوط به ریه، معده و روده

✔ آنفولانزا 

✔ دیابت

علاوه بر موارد فوق افرادی که نیاز به تفسیر نتایج آزمایش و یا دریافت مشاوره در مورد چگونگی مصرف داروهای تجویزی را دارند می‌توانند از پزشک عمومی مشاوره و راهنمایی او دریافت کنند.

 

درخواست پزشک عمومی در منزل

برای درخواست پزشک عمومی در منزل کافی است بیمار یا خانواده بیمار با مرکز ارائه دهنده خدمات درمان در منزل تماس بگیرد. ابتدا شرح حال کاملی از بیمار جهت ارزیابی دقیق گرفته می‌شود. سپس دکتر عمومی به محل بیمار اعزام می‌شود.
پس از این که پزشک در منزل حاضر شد، بیمار را معاینه و ویزیت می‌کند. سپس با توجه به شرایط بیمار، دستورات دارویی و درمانی را تجویز می‌کند. گاهی اوقات پزشک دستور به پرستاری دقیق و مناسب از بیمار را می‌دهد که در این صورت مراقبت از بیمار در اولویت قرار می گیرد. در چنین شرایطی استفاده از خدمات پرستار بیمار بسیار کمک کننده خواهد بود. پزشک پس از به اتمام رساندن اقدامات تکمیلی و ارزیابی وضعیت نهایی بیمار از منزل خارج می‌شود.

 

 

هزینه ویزیت پزشک عمومی در منزل

هزینه ویزیت پزشک عمومی در منزل به فاکتورها و عوامل زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال فاصله محل زندگی بیمار و نوع درمان اعمال شده بر روی بیمار از موارد تاثیر گذار در قیمت ویزیت پزشک عمومی در منزل است. البته توجه به این نکته ضروری است که هزینه ویزیت پزشک عمومی در منزل بسیار مقرون به صرفه‌تر از انتقال بیمار جهت ویزیت به مراکز درمانی است. 

 

ویزیت پزشک متخصص در منزل

بیمارانی که نیاز به معاینه شدن توسط پزشک متخصص دارند، می‌توانند از خدمات درمان در منزل توسط پزشک متخصص بهره‌مند شوند. مهمترین مزیت ویزیت در منزل کاهش هزینه‌های درمانی و حذف جابجایی بیمار است. علاوه بر این، درمان دقیق‌تر، رعایت منظم‌تر دستورات دارویی و رسیدگی بیشتر باعث سریع‌تر شدن زمان بهبودی بیمار خواهد شد.
برخی از بیماران پس از ترخیص از بیمارستان نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارند. در اغلب موارد انتقال بیمار به مراکز درمانی برای خود بیمار و خانواده او با سختی‌های زیادی همراه است. در صورتی که ویزیت پزشک متخصص در منزل نه تنها اثرات درمانی بهتری دارد، بلکه احتمال بازگشت بیماری را کاهش می‌دهد. 
همچنین درمان در منزل خطر ابتلا به عفونت‌های بیمارستانی را کاهش می‌دهد و دسترسی آسان به خدمات پزشکی را برای همه افراد فراهم می‌کند. 

 

اعزام پزشک متخصص به منزل

در صورتی که بیمار نیازمند دریافت خدمات تخصصی پزشکی داشته باشد، می‌تواند درخواست اعزام پزشک متخصص به منزل را انجام دهد. خدمات ویزیت در منزل توسط پزشک متخصص یک گزینه بسیار مناسب برای بیمارانی است که به دلیل فاصله مکانی بسیار زیاد بین منزل و بیمارستان یا به دلیل محدودیت‌های حرکتی، امکان مراجعه به بیمارستان را ندارند و به دلیل پیشرفته بودن شرایط بیماری، ممکن است پزشک عمومی تشخیص درستی نداشته باشد.
در اغلب موارد خانواده بیماران برای گرفتن وقت از پزشک متخصص مجبور به مراجعه حضوری در مطب پزشک هستند. از طرف دیگر ممکن است به دلیل پر بودن وقت پزشک متخصص، نوبت ویزیت بیمار به هفته و یا حتی ماه‌های آینده موکول شود. یکی از مهمترین فواید بهره‌مند شدن از خدمات درمان در منزل دریافت کمک‌های پزشکی تنها با یک تماس و در سریع‌ترین زمان ممکن است. سهولت در ارائه خدمات برای مجموعه و راحتی در دریافت برای فرد نیازمند تنها مختص به خدمات درمانی نیست. در بخش مراقبتی و خدماتی مانند پرستار کودک یا پرستار سالمند نیز دریافت خدمات بسیار آسان می باشد.

 

هزینه ویزیت پزشک متخصص در منزل

برخی افراد به اشتباه فکر می‌کنند که ویزیت پزشک متخصص در منزل مقرون به صرفه نیست. در حالی که هزینه درمان در منزل  با احتساب هزینه‌های رفت و آمد، نسبت هزینه مراجعه به مطب پزشک برای معاینه بسیار مناسب‌تر است. علاوه بر هزینه‌ی مالی، هزینه‌های زمان و روان نیز از جمله مشکلاتی است که متقاضیان دریافت حضوری خدمات آن‌ها را تجربه می‌کنند.

 

 

درخواست ویزیت پزشک هوم کا 

اگر محل زندگی شما در نزدیکی مراکز درمانی نیست یا در خانواده خود افرادی دارید که به دلایل مختلفی امکان خروج از منزل را ندارند، می‌توانید درخواست ویزیت پزشک از هوم کا را داشته باشید. شما در هر کجای تهران که باشید پزشکان این مجموعه در سریع‌ترین زمان ممکن جهت تشخیص و درمان بیماری به محل حضور شما اعزام می‌شوند.
مهم‌ترین هدف مجموعه هوم کا از ارائه خدمات ویزیت پزشک در منزل، فراهم کردن آسایش برای بیماران عزیز است. این مجموعه جهت ارائه خدمات با کیفیت از پزشکان با سابقه و مجرب در کادر خود بهره‌مند است. یکی از مهمترین مزیت‌های این مجموعه کنترل و ارزیابی مستمر چکونگی ارائه خدمات در منزل توسط کادر درمان بوده و همین امر باعث ارتقای کیفیت ارائه خدمات شده است.  
شما برای ویزیت پزشک در منزل کافی است با مشاوران ما در هوم کا تماس بگیرید تا پس از ثبت درخواست، با توجه به نیاز شما پزشک جهت تشخیص و درمان بیماری، در محل حضور پیدا کند.

تاریخ به روز رسانی: 1399/06/19

نظرات

شما هم می‌توانید درمورد این خدمت نظر دهید.

برای ثبت نظر کافیست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

افزودن نظر


سوالات متداول

قیمت خدمات مراقبت و پرستاری در هوم کا چگونه تعیین می شود؟
کارشناسان هوم کا پس از دریافت نیازهای دقیق متقاضی بر اساس تعرفه های موجود، بازه قیمتی و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام می کنند. این بازه قیمتی بسته به نیازهای مشتری متغیر است و لازم است تا کارشناسان به طور دقیق نیازهای متقاضی و شرایط سالمند، کودک و یا بیمار را بدانند. بدین منظور متقاضیان می توانند از مشاوره رایگان کارشناسان هوم کا استفاده کنند.
هوم کا چگونه افراد متخصص در مراقبت و پرستاری را جذب می کند؟
ثبت رایگان درخواست