تست آنلاین کرونا
خانه
مقالات
تست آنلاین کرونا

تست آنلاین کرونا

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/10/21
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.
آنلاین درخواست بده و خدمات تست کرونا رو در منزل تجربه کن!
حضور در مراکز درمانی و آزمایشگاه‌ها در شرایط کرونایی کنونی، کاری غیرمعقول به نظر می‌رسد. تست کرونا در منزل راه جایگزین مناسبی است و با ثبت درخواست آنلاین، می‌توانید علاوه بر استفاده از این خدمات، از مشاوره رایگان کارشناسان هوم‌کا نیز بهره‌مند شوید.

افراد نادری هستند که این روزها، ویروس کرونا زندگی آنان را تحت تاثیر قرار نداده باشد. این ویروس با آمدن خود به این جهان و گرفتن جان هزاران نفر و وارد کردن آسیب های اقتصادی و اجتماعی در سراسر دنیا، به یکی از منحوس‌ترین و ناگوارترین اتفاقات قرن ۲۱ تبدیل گشته است. چه راه های بی شماری که برای پیشگیری و مصون ماندن از شر این بیماری پیشنهاد و توصیه نشده است. از بین این راه ها که به طور قطعی تضمین کننده سلامتی ما هستند می توان به زدن ماسک، شستوشوی مرتب دست ها، ضد عفونی کردن محیط و حفظ فاصله اجتماعی اشاره کرد. هنگامی که در محیط های آلوده به ویروس قرار می گیرید و یا در تماس با افراد مبتلا بوده اید، توصیه می شود با انجام تست کرونا در منزل، از وضعیت سلامتی خود اطمینان حاصل کرده و از انتقال ویروس به اطرافیان در صورت ناقل بودن، پیشگیری کنید. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی تست کرونا انلاین پرداخته و به بسیاری از سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم. امید است که با انجام همه این کارها بتوانیم سهم خود را در ریشه کن کردن این ویروس منحوس از کشورمان انجام دهیم.

call button consult

فواید تست آنلاین کرونا

نکته قابل توجه در تست آنلاین کرونا این است که این تست به هیچ وجه دقت تستی که از بدن شما مستقیما گرفته و آزمایشات لازم بر روی آن انجام می شود را ندارد. اما می توانید با انجام آن، از وضعیت تقریبی سلامتی خود آگاه شده و بدانید که آیا مستلزم به مراجعه به پزشک و یا دادن تست واقعی هستید یا خیر. در ادامه به مزایای دادن تست کرونا انلاین می پردازیم:

✔ در این روزهای حساس و سخت کرونایی، مراجعه به بیمارستان و درمانگاه ها که محیط هایی به شدت آلوده به ویروس بوده و تخت هایشان روز به روز از بیماران مبتلا به کرونا اشغال می شود، ریسک ابتلا به ویروس را چند برابر افزایش می دهد.

✔ گاهی اوقات انجام آزمایش کرونا بیهوده بوده و رفتن به درمانگاه برای دادن تست، فقط باعث افزایش رفت و آمد های غیر ضروری در شهر می گردد.

✔ وقتی از لزوم انجام آزمایش کرونا برای خود اطمینان نداشته باشید و به دادن تست اقدام کنید، علاوه بر هزینه، زمان زیادی را هم هدر می دهید.

✔ گاهی اوقات نشانه هایی در شما وجود دارد که ناشی از ویروس کرونا نمی باشد. به همین دلیل با انجام آزمایش آنلاین کرونا به نگرانی خود پایان داده و بهتر می توانید برای ضرورت دادن تست کرونا تصمیم بگیرید.

تست آنلاین کرونا

 

چگونگی تست آنلاین کرونا

وب سایت های بسیاری وجود دارند که با انجام یک آزمایش و پرسیدن سوالاتی درباره تجربه علائم کرونا، در تماس بودن با افراد ناقل و مبتلا و اطلاعاتی نظیر جنسیت، سن و ... به شما کمک می کنند تا الزام انجام دادن تست کرونا را برای خود برآورد کنید. تست آنلاین کرونا را با پاسخ دادن به سوالات این آزمایش انجام داده و در آخر نتیجه آزمایش را با دقت بخوانید. این وب سایت ها غالبا به زبان انگلیسی هستند و اگر با زبان انگلیسی آشنایی زیادی ندارید، می توانید با کمک Google Translation، جملات را به فارسی ترجمه کنید. 

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

 

انواع تست کرونا

دو نوع تستی که برای تشخیص وجود ویروس در بدن گرفته می شود، تست پی سی آر، آنتی ژن و آنتی بادی کرونا هستند. در تست PCR که مخفف عبارت انگلیسی polymerase chain reaction می باشد، با یک سوآپ پنبه ای از ته حلق و بینی افراد نمونه برداری می شود. این نمونه برداری به جهت یافتن ژن ویروس کرونا در آن انجام می گردد. وجود آنتی بادی در بدن خبر از وجود ویروس کرونا می دهد. زیرا بدن هنگام مواجهه با هر ویروسی، آنتی بادی مربوط به آن را می سازد. این آنتی بادی درون بدن می ماند تا اگر بار دیگر با همان ویروس مواجه شد، آن را نابود سازد. بنابراین تست کرونا آنتی بادی شامل بررسی خون افراد برای یافتن آنتی بادی کرونا در آن می شود. این نوع تست به سرولوژی نیز معروف است. در آزمایش آنتی ژن، مشابه تست پی سی آر از بینی و حلق نمونه برداری می شود. اما این بار پروتئین موجود در سطح ویروس بررسی می شود. این تست پیچیدگی و همچنین حساسیت کمتری نسبت به آزمایش PCR دارد. هیچ یک از این تست ها به صورت آنلاین انجام پذیر نبوده و نیازمند مهارت و تجربه می باشد. شاید با خود فکر کنید که خودتان می توانید از حلق و بینی خود نمونه برداری کنید. بسیاری از مراکز درمانی با فرستادن کیت درمانی به منزل افراد، کار گرفتن نمونه را به آن ها می سپارند. اما بررسی نمونه و تحلیل نتیجه آن، قطعا کار افراد دوره دیده و با تجربه است. بنابراین با گرفتن نمونه از ته حلق و بینی خود، نمونه را در بسته گذاشته و برای مرکز درمانی مورد نظر خود ارسال می کنید. این نمونه ها مورد آزمایش قرار گرفته و نتیجه نهایی به شما اعلام می گردد.
اگر مایل هستید که این آزمایش ها را در منزل خود انجام دهید، با هوم کا تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید. این مجموعه انجام دو تست پی سی آر و آنتی بادی را به شما ارائه می دهد. متخصصان با تجربه ما، با دقت هر چه بیشتر نمونه های لازم را از بدن شما گرفته و با انتقال آن به آزمایشگاه، بررسی های لازم را انجام می دهند. تازه! این مجموعه یک پکیج ویژه برای شما عزیزان در نظر گرفته است که می توانید از هر دو تست PCR و آنتی بادی کرونا با قیمت بسیار پایین تر برخوردار شوید.

 

نتیجه تست آنلاین کرونا

اگر نتیجه حاصل از تست کرونا آنلاین برای شما توصیه به پزشک و انجام تست واقعی بود، می توانید با مراجعه به درمانگاه ها به دادن تست کرونا اقدام کنید. اما توصیه ما به شما به هیچ وجه پذیرفتن ریسک خارج شدن از خانه را نبوده، بلکه بهره بردن از خدمات در منزل هوم کا می باشد. در این مجموعه انواع خدمات پرشکی و درمانی در داخل خانه شما انجام می شود. در این شرایط ما انجام تست کرونا در منزل را به شما توصیه می کنیم. می توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید و هر زمان که مایل بودید آزمایش کرونا در منزل را سفارش دهید. متخصان ما به خانه شما اعزام شده و اقدامات لازم را انجام می دهند. سپس در اسرع وقت، نتایج را به شما اعلام می کنند که این نتایج از دو حالت خارج نیست. اگر نتیجه تست منفی باشد، دیگر جای نگرانی نبوده و می توانید با خیال راحت به زندگی خود ادامه دهید و همچنان تمامی پروتکل های بهداشتی و پیش گیری های لازم را انجام دهید. اما اگر جواب تست مثبت باشد، لازم است تا با انجام اقداماتی از سلامتی خود و اطرافیانتان مراقبت کنید. هوم کا فکر آن جا را هم کرده است. در این شرایط نیز می توانید روی این مجموعه حساب کنید!

call button submit

 

جواب تست آنلاین کرونا من مثبت است. چه کار کنم؟

چنانچه جواب تستی که در مراکز درمانی و یا توسط متخصصان مجموعه هوم کا از شما گرفته شده است مثبت باشد، با حفظ آرامش خود، محلی را در خانه انتخاب کنید تا فعالیت هایتان مانند خوابیدن، غذا خوردن، کار کردن و غیره از سایر اعضای خانواده مجزا باشد. در این حین سعی کنید با مصرف مواد غذایی و داروهایی که سیستم ایمنی بدنتان را تقویت می کند، مانند انواع موادی که دارای ویتامین سی هستند، بدن خود را قوی و سلامت نگه دارید. در این اوضاع، رفتن به بیمارستان نه تنها دردی از شما دوا نکرده، بلکه مشکلات دیگری نیز برایتان به وجود می آورد. چناچه وضعیت سلامتی‌تان آنقدر وخیم شد که به ویزیت یک پزشک نیازمند شدید، می توانید از خدمات پزشک در خانه هوم کا بهره مند گردید. در خانه و در بستر خود بمانید تا پزشک تیم هوم کا به منزل شما بیاید. سپس پزشک معاینه و سایر اقدامات لازم را انجام می دهد. گاهی مراقبت و رسیدگی به شما توسط اعضای خانواده به صورت شبانه روزی، به دلیل مشغله و نداشتن وقت کافی، میسر نمی باشد. اینجاست که می توانید با سفارش پرستار در منزل هوم کا، از وجود یک فرد متخصص و آشنا به امور پرستاری و درمانی بر بالین خود برخوردار گردید.

تست آنلاین کرونا

 

خدمات تست کرونا در منزل هوم‌کا

همان طور که توضیح داده شد، چنانچه نتیجه تست آنلاین کرونا خبر از احتمال زیاد ناقل بودن و یا وجود ویروس را در بدن شما دهد، ضروری است تا با انجام تست واقعی کرونا از سلامت جسمی خود اطمینان حاصل نمایید. هوم کا خدماتی را برای انجام تست کرونا در منزل ارائه می دهد، تا شما عزیزان را از رفتن به مراکز درمانی بی نیاز سازد. 

کمک به سلامتی شما و ریشه کن کردن ویروس کرونا در ایران دغدغه اصلی این مجموعه می باشد. هوم کا، همچنین، تخفیفات ویژه ای را برای مخاطبان خود در نظر گرفته است. اگر تعداد سفارشات شما بالا باشد، مانند سفارشات شرکتی، از این تخفیف ها بهره مند می شوید. در جدول زیر هزینه های هر تست برایتان مشخص شده است. همان طور که مشاهده می کنید هزینه هر تست با توجه به نوع آن متفاوت است.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
تعداد مورد نظر
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
هزینه تفسیر آزمایش
تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان
کد تخفیف
بررسی کد
اطلاعات تماس
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه

سوالات متداول

چه کسانی برای انجام تست کرونا در اولویت قرار دارند؟
✔ کسانی که دارای علائم ویروس کرونا هستند. مانند سرفه های شدید و خشک، احساس بی حالی و خستگی مفرط، احساس درد در ناحیه سینه، از دست دادن حس بویایی و چشایی و ... ✔ کسانی که به واسطه شغلشان مجبورند همواره در حال سفر کردن باشند و یا در محیط های شلوغ و پر رفت و آمد قرار گیرند. ✔ افرادی که با کسانی در ارتباط بوده اند که به تازگی تست کرونای آن ها مثبت اعلام شده است. ✔ افرادی که در تیم درمان و مبارزه با کرونا فعالیت می‌کنند.
آیا تست آنلاین می تواند جایگزینی برای تست واقعی کرونا باشد؟
تست آنلاین کرونا به هیچ وجه نمی تواند جایگزینی برای تست های آزمایشگاهی که با نمونه گیری از خون یا ته حلق و بینی افراد همراه است، باشد. این تست فقط با پرسیدن سوالاتی از قبیل سن، جنسیت، داشتن علائم و از این دسته سوالات، ضرورت انجام تست اصلی کرونا را برای شما مشخص می کند.
آیا تست های کرونا دقت لازم برای نشان دادن ویروس در بدن را دارند؟
هیچ تست و آزمایشی ۱۰۰ درصد بدون خطا نمی‌باشد. هر چند که انجام آزمایش سریع ترین و بهترین راه برای آگاهی از وضعیت جسمانی ما به شمار می رود. اما فاکتورهای بسیاری هستند که نتیجه تست را تحت تاثیر قرار می دهند. از میان فاکتورهایی که نتایج تست کرونا را تغییر می دهند می توان به زمان انجام آزمایش، طرز قرار دادن سوآپ در حلق و شرایط انتقال نمونه به آزمایشگاه و چکونگی مورد بررسی قرار دادن آن اشاره نمود. تحقیقات نشان داده اند که تست هایی که از ته حلق و بینی و خون افراد گرفته می شود احتمال ۳۰ درصد خطا را دارند. یعنی از هر ۱۰۰ فرد مبتلا، نتیجه تست ۳۰ نفر منفی می شود.
آیا تست کرونا در منزل برای پرواز را هم انجام می‌دهید؟
بله. اگر نیاز به آزمایش کرونا درب منزل برای پرواز یا ایرلاین‌های هوایی را دارید، می‌توانید در درخواست خود این موضوع را مطرح کنید. کارشناسان ما در این زمینه شما را راهنمایی خواهند کرد.
برای تشخیص کرونا از کدام آزمایش استفاده کنم؟
در حال حاضر بهترین و دقیق‌ترین روش برای تشخیص ویروس کرونا، استفاده از آزمایش PCR است. تاکید تمامی متخصصان و آزمایشگاه‌های معتبر این است که اگر در حال حاضر دارای علائم هستید، حتما از تست پی سی آر استفاده کنید و به سراغ آزمایش آنتی بادی یا همان سرولوژی نروید.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...

مقالات مرتبط

درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.