تست کرونا در منزل نیاوران
خانه
مقالات
تست کرونا در منزل نیاوران

تست کرونا در منزل نیاوران

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1401/09/15
ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.
همه جای دنیا، هومکا رو قبول دارن!
تست کرونا مجموعه‌ی هومکا با نمونه گیری در منزل و پاسخدهی زیر ۲۴ ساعت و همکاری آزمایشگاه‌های معتبر انجام می‌شود. پاسخ این تست، مورد تایید تمام خطوط هوایی ایرانی و خارجی بوده و در تمام فرودگاه‌ها مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

بدون شک پس از ظهور بیماری کرونا، کمتر کسی وجود دارد که به علت کوچکترین علائمی از این بیماری در بدن خود، به ابتلای خود به ویروس کرونا شک نکرده باشد. موضوعی که ممکن است بارها تجربه کرده باشیم. به خصوص در فصل سرد سال و زمانی که بیماری های دیگری مانند سرماخوردگی و آنفولانزا نیز شیوع بالایی دارند.
علائم اولیه این سه بیماری یعنی کرونا، آنفولانزای فصلی و سرماخوردگی بسیار مشابه می باشند و فرد دارای علامت نمی تواند متوجه نوع بیماری خود شود و تنها راه به قطعیت رسیدن درباره اینکه آیا علائم مربوط به ابتلا به کرونا می باشد یا سایر بیماری ها، انجام آزمایش یا همان تست کرونا می باشد.
از آنجایی که موضوع صحبت ما بر سر کرونا می باشد، بهتر است تا بیشتر از علائم این بیماری خطرناک بدانیم. مهمترین این علائم عبارتند از: تب بالا، خستگی مداوم، سر درد، از دست دادن حس بویایی و مشکلات تنفسی. البته در این میان علائمی مانند تب، خستگی و سرفه جزو علائم رایج می باشند که بسیاری از مبتلایان آن ها را تجربه می کنند. سایت مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) در رابطه با اقدامات لازم برای محافظت از خود و دیگران می‌گوید:

  • ماسک بپوشید.
  • از دیگران ۶ فوت فاصله بگیرید.
  • از تجمع‌ها و شلوغی دوری کنید.
  • از فضاهای با تهویه کم و نامناسب دوری کنید.
  • دست‌های خود را مرتب بشویید.
  • در هنگامم عطسه و سرفه دهان خود را بپوشانید.
  • سطوح را تمیز و ضدعفونی کنید.
  • سلامت خود را به طور روزانه کنترل کنید.

پس از آن که روش های مختلف مناسب برای آزمایش کرونا به تایید مراکز علمی و پژوهشی رسیدند، روش های تست ارائه شدند و در تمام دنیا تست کرونا شروع به انجام گرفت. کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبود. این تست همچنین به عنوان یک خدمت آزمایشگاهی که گام اول برای انجام درمان در صورت نیاز است، به لیست خدمات قابل ارائه از سوی برخی از مجموعه های خدمات درمان در منزل پیوست.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هومکا از جمله مجموعه هایی است که تست کرونا در منزل نیاوران را به متقاضیان گرامی این خدمات، ارائه می دهد. تمام افراد این منطقه و سایر مناطق تهران بزرگ و کرج، می توانند از این خدمات استفاده کنند. مجموعه هومکا به کیفیت در خدمات شهره است و از پرستاران تحصیل کرده و ماهر در تیم پرستاری خود بهره می برد.

تست کرونا در منزل نیاوران

 

اهمیت انجام تست کرونا در منزل نیاوران

همه ما این موضوع را می دانیم که تست های قابل اعتماد برای تشخیص و شناسایی ویروس با هدف کم کردن مقدار شیوع و گسترش آن، امری ضروری محسوب می گردد. زمانی که فردی متوجه ابتلای خود شود، وارد قرنطینه شده و با این کار مانع گسترش بیشتر ویروس می شود. در این دوران همه ما برای محافظت از خود و دیگران موظف به رعایت پروتکل‌ها هستیم.

هر چه تعداد تست کرونا در منزل نیاوران بیشتر باشد، افراد بیشتری متوجه ابتلا یا عدم ابتلای خود شده و مانع آلوده شدن دیگران می شوند. بهتر است افرادی که علائم خفیفی دارند اما می دانند که در روزهای اخیر در جمعی بوده اند که ممکن است در آنجا ویروس به آن ها منتقل شده باشد نیز از خدمات تست کرونا در منزل نیاوران استفاده کنند.

​​​​call button submit

 

انواع تست کرونا در منزل نیاوران

تست کرونا در منزل نیاوران قابلیت انجام با روش های متفاوتی را دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. هر دو تست، امکان انجام و نمونه گیری در منزل از فرد متقاضی را دارند.
تست PCR کرونا در منزل نیاوران: PCR نام این روش است و در آن خود ویروس در نمونه آزمایش مورد بررسی خواهد گرفت. اگر ویروس در نمونه شناخته شود، فرد نمونه دهنده مبتلا به بیماری کرونا است. نمونه آزمایش در این روش از بزاق ته حلق یا مخاط انتهای بینی گرفته می شود.
تست آنتی بادی کرونا در منزل نیاوران: آنتی بادی عامل مبارزه با بیماری و ویروس ها می باشد که توسط گلبول های سفید تولید می شوند و وظیفه آن ها نابودی عامل بیماری زا می باشد. تشکیل آنتی بادی در بدن معمولا سه تا چهار هفته پس از ورود ویروس به حدی می رسد که قابل شناسایی باشد و تا آن زمان فرد دیگر ناقل ویروس نیست. فرد مبتلا تنها ۱۴ روز پس از ابتلا به ویروس می تواند ویروس را به اطرافیان خود انتقال دهد. در واقع روش آنتی بادی برای تست کرونا در منزل نیاوران تنها نشان دهنده این موضوع است که فرد در گذشته ای بین 2 تا 4 هفته قبل به این بیماری مبتلا شده است.
با توجه به موضوعاتی که بیان شد، می توان نتیجه گرفت که تست مناسب برای انجام غربالگری، تست کرونا در منزل نیاوران به روش PCR خواهد بود. به این دلیل که در صورت مثبت بودن نتیجه آزمایش بیانگر این موضوع است که فرد آزمایش دهنده مبتلا به ویروس و ناقل آن است. برای جلوگیری از انتشار بیش از پیش ویروس کرونا، این فرد می بایست به سرعت وارد قرنطینه شده.

 

افراد در اولویت برای دریافت خدمات تست کرونا در منزل نیاوران

در شرایط کنونی و با توجه به افزایش روزافزون موارد مبتلا به کرونا، تمام افراد مشکوک می بایست آزمایش دهند تا از سلامت خود مطمئن شوند و در صورت ابتلا به ویروس کرونا، خود را قرنطینه نمایند تا ویروس را به دیگران منتقل ننمایند.
از جمله مهمترین افراد واجد شرایط برای دریافت خدمات تست کرونا در منزل نیاوران را می توان در موارد زیر عنوان نمود:

- سالمندان: سالمندان به دلیل کهولت سن و عدم سلامت سیستم ایمنی بدن، توانایی مبارزه با عامل بیماری زایی مانند ویروس کرونا را ندارند. به همین سبب افراد بالای ۶۵ سال از جمله افراد با ریسک بالا در ابتلا به کرونا محسوب می شوند. دریافت خدمات تست کرونا در منزل نیاوران سبب می شود تا این افراد در صورت اطمینان به موقع فرصت آغاز به موقع درمان را پیدا کنند.

- افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای: بحث بیماری های زمینه ای که سبب ایجاد علائم کشنده در افراد مبتلا به کرونا می شود را از همان ابتدای شیوع کرونا شنیده ایم. افرادی که بیماری هایی مانند دیابت، آسم و بیماری های کلیوی و قلبی دارند، در صورت ابتلا به ویروس کرونا، شرایط سختی را تجربه خواهند کرد و آمار مرگ و میر بالایی نیز در این گروه ها وجود دارد.

- کودکان: کودکان از نظر خطر مرگ بر اثر ابتلا به کرونا، جزو گروه های پر خطر محسوب نمی شوند. به این دلیل که درصد مرگ و میر در این گروه بسیار کم است. اما در عین حال اطلاع به موقع از ابتلای کودکان به ویروس کرونا، اهمیت زیادی دارد. چرا که آغاز سریع درمان در بهبودی بسیار موثر است.

- معلولین و جانبازان جنگ تحمیلی: دسته دیگر که جزو افراد واجد شرایط برای دریافت خدمات تست کرونا در منزل نیاوران محسوب می شوند، معلولین و جانبازان جنگ تحمیلی عزیز هستند. این افراد به دلیل بیماری های ناشی از جنگ و یا ناتوانی در حرکت، می بایست سختی های بسیاری را متحمل شوند. درحالی که با استفاده از خدمات تست کرونا در منزل نیاوران می توانند تست مورد نظر را بدون خروج از منزل انجام دهند.

در حالت کلی، هر فردی که به هر دلیلی توانایی یا علاقه حضور در مراکز درمانی و آزمایشگاه را ندارد، می تواند از خدمات تست کرونا در منزل نیاوران استفاده کند. اما این ناتوانی افراد در رفتن به آزمایشگاه که از آن صحبت می شود، تنها دلیل استفاده از این خدمات نیست. تجمع و حضور در آزمایشگاه و در شرایط کنونی بسیار پر ریسک بوده و این موضوع دلیل اصلی این امر می باشد.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

 

هزینه تست کرونا در منزل نیاوران

همان طور که عنوان شد روش های مختلفی برای تشخیص ویروس کرونا وجود دارند که بر اساس هدفی که از آزمایش انتظار می رود، انتخاب می شود. یکی از موارد موثر در هزینه تست کرونا در منزل نیاوران، نوع آزمایش است. از سوی دیگر تعداد تست نیز پارامتر دیگری می باشد که بر قیمت تاثیرگذار است.
مجموعه هومکا این افتخار را دارد که قیمت خدمات ارائه شده را بر اساس مصوبات وزارت بهداشت ارائه دهد. این امر با هدف بالا رفتن تعداد افرادی می باشد که توانایی استفاده از خدمات تست کرونا در منزل نیاوران را دارند.

تست کرونا در منزل نیاوران

 

تست کرونا در منزل نیاوران با مجموعه هومکا

استفاده از خدمات تست کرونا در منزل نیاوران علاوه بر سهول انجام آزمایش برای هر فرد، از حضور آنان در محیط های آزمایشگاهی آلوده جلوگیری به عمل می آورد. در شرایط کنونی و با وجود ویروس خطرناک کرونا، مراکزی که در آن ها تجمع صورت می گیرد، جزو مهمترین مراکز انتشار ویروس کرونا می باشند.

call button consult

اگر در دوره کرونا نیاز به پزشک داشتید و نمی‌خواستید از منزل خارج شوید که ویروس به دیگران منتقل شود می‌توانید از خدمات پزشک در منزل مجموعه هومکا بهره‌مند شویدو همچنین اگر در نسخه پزشک داروی تزریقاتی بود می‌توانید از خدمات تزریقات در منزل مجموعه هومکا بهره‌مند شوید. 

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
شهر*
شهر موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
هزینه خدمات در محل
- تومان
هزینه مشاوره و تجویز نسخه
تومان
هزینه تفسیر آزمایش
تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان

ورود

سوالات متداول

چه مدت طول می‌کشد تا علائم ویروس کرونا نمایان شود؟
معمولا ۵ الی ۶ روز پس از ابتلا به ویروس، علائم آن نمایان می‌شود اما ممکن است این زمان در مواقعی تا ۱۴ روز هم طول بکشد.
آیا ویروس کرونا از طریق حیوانات خانگی و سایر حیوانات انتقال می یابد؟
بر اساس اطلاعات اندکی که تاکنون از ویروس کرونا بدست آمده است، خطر شیوع ویروس کرونا از حیوان به انسان کم در نظر گرفته شده است. با این وجود، از آنجایی که حیوانات می‌توانند سایر بیماری‌ها را به انسان منتقل کنند، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در رابطه با نگهداری حیوانات خانگی مانند شستن دست ها، دور نگه داشتن کودکان از تماس با حیوانات و تمیز نگه داشتن محل نگهداری حیوانات ضروری به نظر می رسد.
میزان زمان مطلوب قرنطینه‌ی افراد مبتلا به ویروس کرونا چقدر است؟
زمان قرنطینه‌ی افراد بستگی به علائم فرد و نظر پزشک متخصص مربوطه دارد اما پیشنهاد سازمان بهداشت جهانی این است که تمام افراد، حداقل باید ۱۳ روز در قرنطینه بمانند.
چه مدت طول می‌کشد تا علائم ویروس کرونا نمایان شود؟
معمولا ۵ الی ۶ روز پس از ابتلا به ویروس، علائم آن نمایان می‌شود اما ممکن است این زمان در مواقعی تا ۱۴ روز هم طول بکشد.
آیا ویروس کرونا می تواند روی اشیاء و لباس ها زنده بماند؟
اگرچه کرونا ویروس جدید با گذشت زمان در خارج از بدن انسان ضعیف شده و می میرد، مطالعات نشان می دهند که ویروس کرونا می تواند حداکثر تا چند ساعت و یا چند روز روی سطوح زنده بماند. این موضوع بستگی به نوع سطح، دمای محیط و سایر عوامل محیطی دارد. به عنوان مثال، مقدار کمی از ویروس کرونا می تواند نهایتاَ تا ۳ روز روی کیسه پلاستیکی زنده بماند. همچنین ویروس کرونا تا ۲ روز می تواند روی استیل ضد زنگ زنده بماند. در حالی که روی مقوا تا ۱ روز بیشتر زنده نیست. تاکنون شواهد بدست آمده حاکی از آن است که ویروس روی سطوح نرم مانند پارچه دوام زیادی ندارد در حالی که روی سطح سخت مانند دکمه های آسانسور و یا دستگیره در به مدت بیشتری باقی می ماند. تحقیقات بیشتر در زمینه میزان زنده ماندن ویروس بر روی سطوح در حال انجام است. در حال حاضر بعد از تماس با اشیائی مانند نامه های پستی و یا بسته های مواد غذایی، دست های خود را به خوبی بشویید و پاکت آنها را دور بیاندازید.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...
دوست دارید درباره فاکتور CBC بیشتر بدانید؟
برای دریافت فایل راهنما، کافیست اطلاعات زیر را وارد نمایید.
request
دانلود فایل