فیزیوتراپی در منزل
خانه
خدمات
فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/07/22
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
ثبت رایگان درخواست
به سوی سلامتی حرکت کن
بهبود کیفیت زندگی، مسئله‌ای است که همه‌ی ما، شبانه روز برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم. اما آیا تا به حال به نقش فیزیوتراپی در بهبود کیفیت زندگی توجه کرده‌ایم؟ در این مقاله درباره‌ی فواید فیزیوتراپی در منزل و خدماتی که هوم‌کا در این زمینه ارائه می‌دهد صحبت میکنیم. همراهمان باشید.

خدمت

تعرفه هر جلسه (تومان)

فیزیوتراپی

۲۰۰.۰۰۰

فیزیوتراپی بعد از جراحی

۲۲۰.۰۰۰

فیزیوتراپی بعد از سکته

۲۲۰.۰۰۰

قبل از پرداختن به بحث فیزیوتراپی در منزل و مزایای بی شمار آن بیایید کمی درباره‌ی فیزیوتراپی صحبت کنیم. یکی از واژه‌هایی که با شنیدن کلمه‌ی فیزیوتراپی به ذهن انسان خطور می‌کند، حرکت است. در تعریف فیزیوتراپی هم بسیار از این واژه استفاده شده است. گویی تمام تلاش فیزیوتراپیست‌ها این است که حرکت و پویایی را به بدن ما بازگردانند. سکون در بسیاری از مواقع، نتایج خوبی به همراه ندارد. به عنوان مثال آب ساکن را با آب جاری و در تکاپو مقایسه کنید.
بدن انسان هم از این قائده مستثنی نیست و نیاز به پویایی و حرکت دارد تا بتواند بهترین عملکردش را ارائه دهد. حال بسیار پیش می‌آید که صدمه‌ای به ما وارد شود و به تنهایی نتوانیم از پس بازگرداندن کارایی و پویایی بدنمان بر بیاییم. اینجاست که فیزیوتراپیست‌ها به کمک ما می‌آیند. در تعریف‌های علمی و آکادمیک اصطلاحات زیادی برای توضیح فیزیوتراپی به کار برده می‌شود اما در نهایت هدف فیزیوتراپی را می‌توان در این جمله خلاصه کرد : بازیابی و ارتقای عملکرد جسمانی و توانایی حرکتی افراد.
اگر تمایل دارید با تعریف کاملا آکادمیک فیزیوتراپی آشنا شوید خوب است به تعریف زیر که از نگاه دانشنامه مرجع ویکی پدیا است هم توجه کنید:

" فیزیوتراپی یا فیزیک‌درمانی شیوه‌ای از درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی- ماهیچه‌ای- اسکلتی با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگر است. "

بازیابی و ارتقای عملکرد جسمانی اتفاق کوچکی نیست. فیزیوتراپیست‌ها با فعالیت‌های مختلفی که انجام می‌دهند تمام تلاششان را می‌کنند که ما به سوی سلامتی حرکت کنیم. آن‌ها چه در اتفاقاتی مانند صدمات و آسیب‌های فیزیکی مثل کمردرد، زانودرد و .. و چه در بیماری‌هایی مانند سکته، پارکینسون، ام اس و .. می‌توانند یاری‌رسان ما باشند. 
حال که اندکی درباره‌ی فیزیوتراپی و اهمیت آن حرف زدیم، بیایید به بحث فیزیوتراپی در منزل بپردازیم.

فیزیوتراپی در منزل

 

چرا فیزیوتراپی در خانه؟

فیزیوتراپی در خانه ( که در اصطلاح عموم به آن هوم ویزیت هم گفته می‌شود ) امری نسبتا رایج است و بسیاری از این خدمت بهره می‌برند. اما اگر هنوز برایتان جای سوال دارد که مزایای فیزیوتراپی در منزل نسبت به فیزیوتراپی در کلینیک چیست، توصیه می‌کنیم در ادامه همراه ما باشید چرا که قصد داریم تعدادی از این مزیت‌ها را برای شما بازگو کنیم:

✔ زندگی شهری علاوه بر فوایدی که دارد، مشکلات زیادی را نیز برای ما به بار آورده است. یکی از این مشکلات اتلاف وقت زیاد در ترافیک و مراکز مختلف عمومی است. احتمالا برای شما هم این موضوع پیش آمده که خودتان یا یکی از نزدیکانتان نیاز به فیزیوتراپی داشته اما به این دلیل که سرتان شلوغ است و وقتتان در این فرایند از بین می‌رود، مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را پشت گوش انداخته و به زمان دیگری موکول کرده‌اید. اگر چنین شرایطی را تجربه کرده‌اید، پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمت فیزیوتراپی در منزل است.

✔ گاهی اوقات تنها راه حل، فیزیوتراپی در منزل است، چرا که افراد به دلیل آسیب‌های وارده به آن‌ها، قادر به حرکت و مراجعه به مراکز درمانی نیستند و برای بهبود روند درمان و ارتقای عملکرد جسمانی خود به فیزیوتراپ نیاز دارند. در این شرایط، وجود فیزیوتراپیست در منزل می‌تواند کمک بسیار بزرگی به این افراد بکند. 

✔ خانه به انسان حس امنیت و راحتی می‌دهد. همگی این جمله را در تعارفات شنیده‌ایم که « فکر کن خونه‌ی خودته!». افراد در خانه‌ی خود بسیاری از فعالیت‌ها را راحت‌تر بدون استرس کمتری انجام می‌دهند. تمرین‌های فیزیوتراپی هم می‌تواند یکی از همین فعالیت‌ها باشد. افراد در یک محیط امن و آرام، با راحتی بیشتری تمرینات خود را انجام می‌دهند و روند بهبودیشان بهتر و سریع‌تر طی می‌شود. این مزیت فیزیوتراپی در منزل شاید از آن مزیت‌هایی باشد که کمتر به آن توجه شده باشد.

call button submit

 

مزایای انجام فیزیوتراپی در منزل برای بیمار

✔ یکی از مزایای قابل توجه انجام فیزیوتراپی در منزل این است که اعضای خانواده در کنار بیمار هستند و می‌توانند در صورت بروز مشکل به کمک او بیایند. اتفاقی که شاید در صورت حضور در کلینیک‌ها رخ ندهد و بر نگرانی افراد بیفزاید.

✔ وجود فیزیوتراپیست در منزل به این معناست که او می‌تواند حرکات مختلف‌تان را رصد کند و ممکن است راحت‌تر دلیل بروز برخی از آسیب‌ها را متوجه شود. مثلا ممکن است زوایه‌ی صندلی شما مناسب تلویزیون تماشا کردن نباشد. فیزیوتراپیست با حضور در منزل می‌تواند از نزدیک چنین مشکلاتی را ببیند و در صورت لزوم به افراد راهکارهای اصلاحی ارائه دهد.

✔ انجام فیزیوتراپی در منزل به طور ویژه برای گروه سنی سالمندان می‌تواند آنها را از خطراتی نظیر استشمام هوای ناسالم و نشستن در سالن‌های انتظار عموما شلوغ و پر سر و صدای مراکز درمانی در امان نگاه دارد.

این‌ها فقط تعداد اندکی از مزایا‌ی فیزیوتراپی در منزل بود که برایتان آوردیم. مطمئن هستیم اگر خودتان مقداری به این موضوع فکر کنید، به مزیت‌های بسیار بیشتری خواهید رسید. برای ورود به صفحه ثبت درخواست فیزیوتراپی در منزل و ثبت اطلاعات خود بر روی عکس زیر کلیک کنید. با ثبت اطلاعات اولیه خود در صفحه باز شده، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و زمان مراجعه فیزیوتراپیست را با شما هماهنگ خواهد کرد.

ثبت رایگان درخواست فیزیوتراپی در منزل

 

فعالیت‌هایی که یک فیزیوتراپ در منزل انجام می‌دهد، شامل چه مواردی است؟

فعالیت‌های یک فیزیوتراپ ( که البته اصطلاح درست آن فیزیوتراپیست است ) محدوده‌ی گسترده‌ای را در بر می‌گیرد که نمی‌توان تمام آن‌ها را در مقاله پوشش داد اما به طور کلی می‌توانیم این‌گونه بگوییم که این فعالیت‌ها در دو دسته‌ی اساسی خلاصه می‌شوند:

✔ اقداماتی که فیزیوتراپیست بدون استفاده از ابزار و دستگاه‌ها انجام می‌دهد: فعالیت‌هایی مانند درمان‌های دستی، اصلاح حرکتی و .. در این دسته قرار می‌گیرند. فیزیوتراپیست با استفاده از این اقدامات می‌تواند کمک بسیار بزرگی در راستای بهبود روند درمان افراد و توان‌بخشی آن‌ها انجام دهد. 

✔ اقداماتی که فیزیوتراپیست با استفاده از ابزار و دستگاه‌ها انجام می‌دهد: برخی از ابزارات و دستگاه‌های فیزیوتراپی قابل حمل هستند و فیزیوتراپیست می‌تواند به همراه خود آن‌ها را به خانه‌ی بیمار ببرد. برای مثال ابزارهای طب سوزنی یا دستگاه الکتروتراپی از جمله ابزار‌هایی هستند که در خذمت فیزیوتراپی در منزل استفاده می‌شوند و فیزیوتراپیست در روند درمان و بهبود از آن‌ها بهره می‌گیرد.
اگر برای تان جای سوال است که الکتروتراپی چیست و چه کاربردی دارد در ادامه به تعریف الکتروتراپی از نگاه وب سایت معتبر OriGym توجه فرمایید:

"  الکتروتراپی  یک درمان پزشکی است که برای تسکین درد و تحریک بافت های حرکتی که به علت آسیب های اسکلتی و عضلانی دچار درد شده اند،  استفاده می شود. الکتروتراپی یک متد درمانی مبتنی بر استفاده از جریان الکتریکی برای تحریک عضلات است که کاملا بی خطر می باشد. در این روش الکترودها روی پوست شما نصب می شوند و صرفا یک حس لرزش بسیار اندک روی پوست‌تان حس خواهید کرد.
در بیشتر موارد، درمان های الکتروتراپی و فیزیوتراپی در کنار یکدیگر برای درمان و تسکین دردهای حرکتی استفاده می شوند تا بهبودی بیمار با سرعت بیشتری حاصل شود.
برخی از بیماران همچنین به منظور بهبود حرکت روزمره و کیفیت کلی زندگی خود تحت درمان TENS  یا الکتروتراپی قرار می گیرند، بسیاری از فیزیوتراپ ها بر این باوند که در کنار یوگا یا سایر روش های ورزشی ملایم، الکتروتراپی نیز می تواند در بهبود عملکرد اندام ها موثر باشد. "

برای اینکه بدانید دقیقا به چه نوع خدمتی برای شما لازم است، نیاز است تا مشکل خود را با یک متخصص مطرح کرده و در این زمینه از او مشاوره بگیرید. برای مشاوره با فیزیوتراپیست‌ها می‌توانید روی ما حساب کنید. این کار را می‌توانید از طریق ثبت درخواست از طریق سایت یا تماس با ما انجام دهید. 
حال بیایید تا بیشتر شما را با خدمت فیزیوتراپی در منزل هوم‌کا آشنا کنیم.

فیزیوتراپی در منزل

 

خدمت فیزیوتراپی در منزل هوم‌کا، شامل چه مواردی می‌شود؟

ما در هوم‌کا، تقریبا هر خدمتی که در حوزه‌ی فیزیوتراپی و توان‌بخشی قرار بگیرد و امکانات انجام آن در منزل وجود داشته باشد را به شما ارائه می‌دهیم. تعداد این خدمات بسیار است و ما در این بخش، به خدماتی که متقاضی بیشتری دارند اشاره خواهیم کرد.

فیزیوتراپی گردن در منزل

به واسطه‌ی وجود گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ و کتاب و استفاده‌ی نادرست ما از آن‌ها، گردن در معرض آسیب‌های بسیاری است. گردن ما تحمل کننده‌ی وزن سر است و خم کردن آن در هنگام مطالعه یا کار با گوشی، می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی شود. فیزیوتراپیست‌های ما در خدمت فیزیوتراپی گردن در منزل با استفاده از تمرینات و اطلاح حرکات مختلف، می‌کوشند تا چنین آسیب‌هایی را برای گردن کمتر کرده و افراد را به سمت سلامتی سوق دهند.
 

فیزیوتراپی کمر در منزل

کمر و ستون فقرات ما نیز در معرض دردها و آسیب‌های زیادی قرار دارد مانند درد‌های حاد یا مزمن، سوزن سوزن‌شدن‌، وجود نقاط دردناک حاد ( Trigger Points ) و ..
 فیزیوتراپیست‌های ما در این زمینه نیز می‌توانند به شما کمک کنند. فیزیوتراپی کمر در منزل شامل روش‌های مختلف بهبود و درمان است که بسته به شرایط فرد و آسیب‌های او انجام می‌شود. برخی از این روش‌های عبارت‌اند از ورزش‌درمانی، درمان‌های دستی، تحریک الکتریکی اعصاب، طب سوزنی و ... 
 

فیزیوتراپی شانه یخ زده در منزل

شانه هم از جمله مفاصل پرحرکت در بدن ماست و به همین دلیل هم می‌تواند در معرض آسیب‌های زیادی قرار بگیرد. بسیاری از این آسیب‌ها اگر به موضع شناخته شوند با ورزش‌های اصلاحی و سایر روش‌های فیزیوتراپی قابل بهبود و درمان هستند. در زمینه‌ی فیزیوتراپی شانه یخ زده در منزل نیز می‌توانید روی ما و فیزیوتراپیست‌های ما حساب کنید.

جهت ورود به صفحه ثبت درخواست انواع خدمات فیزیوتراپی در منزل بر روی عکس زیر کلیک کنید.

ثبت رایگان درخواست فیزیوتراپی در منزل

 

فیزیوتراپی دست در منزل 

کافیست چشمانتان را ببندید و کارهای یک روز عادی‌تان را مرور کنید. آن وقت است که می‌فهمید این دست عزیز چقدر کار‌ها را برای ما آسان کرده است. دست ما هم در اثر اتفاقات مختلف می‌تواند در معرض دردها و آسیب‌هایی نظیر آتروز، قطع تاندون یا شکستگی‌ها، دردهای شدید در نواحی مختلف دست و .. قرار بگیرد. باز هم جای نگرانی نیست. متخصصان ما در هوم‌کا می‌توانند در این زمینه هم به کمک شما بیایند.
 

فیزیوتراپی زانو در منزل

زانو یکی از مهم‌ترین عضو‌های بدن است که شاید توجه کمتری به آن شده باشد. اما همین عضو به علت تنوع حرکت‌هایی که دارد بسیاری از فعالیت‌ها مانند راه رفتن، خم کردن پا، بالا رفتن از پله و .. را برای ما میسر و راحت کرده است. از جمله آسیب‌های مهمی که به زانو وارد می‌شود می‌توان به آرتروز و تخریب مفصل زانو، آسیب رباط‌ها و مینیسک‌های زانو، شکستگی‌ها و .. اشاره کرد. فیزیوتراپی زانو در منزل برای چنین آسیب‌هایی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. فیزیوتراپیست‌های ما در این زمینه، متناسب با آسیب دیدگی مورد نظر، می‌توانند از طریق روش‌های مختلفی مانند طب سوزنی، استفاده از گرما و الکتروتراپی، تمرینات طبی و .. به شما کمک کنند.

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی لگن در منزل

شاید تا به حال به عبارت فیزیوتراپی لگن در منزل فکر نکرده بودید. اصلا شاید ندانیم چه دردهایی مربوط به لگن می‌شوند. به طور کلی اگر در ناحیه‌هایی مانند دنبالچه، آلت تناسلی، کف لگن، مقعد دردی احساس کردید به احتمال زیاد این درد مربوط به لگن باشد. گاهی اوقات این درد مفاصل و عضلات به حدی میرسد که مانع از انجام کارهای روزانه‌ی افراد می‌شود و حرکت را برایشان دشوار می‌سازد. معمولا بهترین توصیه برای این افراد استفاده از خدمت فیزیوتراپی در منزل است.
یزیوتراپیست با بررسی بیمار و متناسب با شرایط او، از روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی برای ارتقای عملکرد بدن او استفاده می‌کند. این خدمت هم از جمله خدمت‌هایی است که توسط ما پوشش داده می‌شود و می‌توانید از آن استفاده کنید.
 

فیزیوتراپی پا در منزل

پا هم از جمله اندام‌هایی است که در صورت آسیب دیدگی انسان را با چالش‌های بسیاری نظیر خانه نشینی مواجه می کند. انجام حرکات ورزشی نرم می تواند تا حد بسیاری دردهای ناحیه پا را کاهش داده و روند بهبودی را سرعت بخشد. اگر به اندازه کافی وقت دارید و از لحاظ جسمی نیز انجام حرکات ورزشی نرم به تنهایی برای‌تان مقدور است می‌توانید از تمرین‌های ورزشی استاندارد وب سایت CSP که در قالب ویدئو برای شما به نمایش گذاشته شده است، استفاده کنید. اما اگر به تنهایی از پس انجام تمرین‌های لازم برای درمان دردهای ناحیه پا بر نمی‌آیید، می‌توانید از خدمات فیزیوتراپی پا در منزل هوم‌کا استفاده کنید تا یک فیزیوتراپ متخصص و با تجربه در کنارتان باشد.

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی پارگی رباط صلیبی در منزل

رباط صلیبی در زانو از لغزش استخوان ساق پا در زیر استخوان ران جلوگیری می‌کند. بسته به میزان جراحت در زمان پارگی رباط صلیبی پزشک دارو، یا عمل جراحی و در ادامه فیزیوتراپی را تجویز می‌کند. دامنۀ حرکتی شخصی که با پارگی رباط صلیبی مواجه شده به شدت کاهش پیدا می‌کند و برای برگرداندن اندام ها به حالت نرمال می‌بایست زیر نظر یک فیزیوتراپ متخصص باشد. با توجه به اینکه جابه جا کردن بیمار کار ساده ای نیست و هم خود بیمار را می‌رنجاند و هم همراه او را، ضمنا ماندن بیشتر از دو هفته در بیمارستان نیز روحیه او را خراب می‌کند، توصیه می‌کنیم از برای چنین بیمارانی از خدمات فیزیوتراپی پارگی رباط صلیبی در منزل استفاده کنید. اگر تمایل دارید تا بیشتر با نحوه عملکرد رباط صلیبی و چگونگی پارگی آن شوید، می‌توانید به وب سایت معتبر Medline Plus مراجعه کنید.
 

فیزیوتراپی بیمار پارکینسون در منزل

پارکینسون از جمله بیماری هایی است که از اختلال در سیستم عصبی و عملکرد سلول های دوپامین در مغز ناشی می شود و به صورت مستقیم روی اندام های حرکتی بیمار تاثیر می گذارد. با این وصف در کنار تجویز دارو استفاده از فیزیوتراپی نیز می‌تواند در درمان بیمار تاثیر بسزایی داشته باشد. با توجه به اینکه بیمار پارکینسون با راه رفتن مشکل دارد و از طرفی فیزیوتراپی برای درمان او بسیار حائز اهمیت است توصیه می‌کنیم از خدمات فیزیوتراپی بیمار پارکینسون در منزل استفاده کرده و به بهبود بیمار کمک ویژه ای کنید.
 

فیزیوتراپی بیمار سکته مغزی در منزل
متاسفانه یکی از بیماری های رایج در افرادی با سنین بالا سکته مغزی است. سکته مغزی به علت ایجاد اختلال در رگ های مغز و عدم اکسیژن رسانی به سلول های مغزی صورت می‌گیرد. علت اصلی بروز سکته مغزی، فشار عصبی است. در کنار روش های درمانی مختلف و به خصوص تجویز دارو، فیزیوتراپی نیز می‌تواند به بهبود بیماری که دچار سکته مغزی شده است کمک نماید. فیزیوتراپی بیمار سکته مغزی در منزل می‌تواند به بیمار کمک کند تا روند درمان را با سرعت بیشتر، در محیطی آرام تر و طبعا بهتر طی کند.

call button submit

 

فیزیوتراپی بر اساس درخواست شما یا نسخه‌ی پزشک

علاوه بر تمام مواردی که در بالاتر به آن پرداختیم، بسیار پیش می‌آید که شما به پزشک مراجعه کرده باشید و دوست داشته باشید بر اساس نسخه‌ی پزشک تمرینات فیزیوتراپی خود را انجام دهید. ما در این زمینه هم می‌توانیم به شما کمک کنیم. فقط کافیست که در حین ثبت سفارش خود عکس نسخه را هم برای ما ارسال کنید تا دقیقا متناسب با شرایط و نیازهای شما، خدمت مورد نظر را برایتان فراهم کنیم. این نکته را هم باید در نظر گرفت که برخی روش‌های فیزیوتراپی را نمی‌توان در منزل انجام داد. زیرا  این روش‌های دارای دستگاه‌هایی غیرقابل حمل هستند. 
در این زمینه، فیزیوتراپیست هوم کا با مشاهده‌ی نسخه، می‌تواند درباره‌ی عملی بودن یا نبودن فیزیوتراپی در منزل به شما مشاوره دهد.
همچنین ممکن است که شما به درخواست خودتان و برای بهبود و ارتقای عملکرد بدنتان به خدماتی مانند ورزش درمانی، طب سوزنی و .. نیاز داشته باشید. در این زمینه هم می‌توانید از طریق مشاوره با متخصص‌های ما، متناسب‌ترین خدمت را درخواست دهید. 
کافیست از طریق دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست، درخواستتان را برای ما ثبت کنید یا اگر میانه‌ی خوبی با ثبت اینترنتی درخواست ندارید، می‌توانید از طریق شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ با ما تماس بگیرید.

فیزیوتراپی در منزل

 

تعرفه فیزیوتراپی در منزل

تعرفه‌ی فیزیوتراپی به عوامل زیادی مانند نوع آسیب یا مشکل، تعداد اندامی که به فیزیوتراپی نیاز دارند، تعداد جلسات، روش فیزیوتراپی و .. بستگی دارد و نمی‌توان برای آن یک قیمت ثابت بیان کرد. اما نگران این موضوع نباشید. در فرایند ثبت درخواست، اگر نیاز به مشاوره داشتید می‌توانید شماره‌ی خود را برای ما بگذارید تا متخصص‌های ما با شما تماس بگیرند و به صورت رایگان درباره‌ی نوع خدمات و هزینه‌ی نهایی به شما مشورت دهند. برای ثبت درخواست هم می‌توانید از دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست استفاده کنید و هم می‌توانید با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید.

 

نحوه‌ی ثبت درخواست خدمت فیزیوتراپی در منزل چگونه است؟

در ابتدا بر روی دکمه‌ی ثبت درخواست رایگان کلیک کنید. سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود می‌توانید نوع خدمت مورد نظر، تعداد جلسات و زمان و مکان دلخواهتان را انتخاب کنید. پس از انتخاب این موارد در صورتی که نیاز به مشاوره داشته باشید، توسط فیزیوتراپیست‌های ما با شما تماس گرفته می‌شود تا پس از مشاوره، درخواستتان نهایی شود.
س از نهایی شدن درخواست، فیزیوتراپیست‌های ما در همان زمان و مکانی که مشخص کرده‌اید، نزد شما آمده و خدمات مورد نظر را به شما ارائه خواهند داد. همچنین اگر میانه‌ی خوبی با ثبت درخواست آنلاین ندارید می‌توانید با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید و درخواست خود را به صورت رایگان ثبت نمایید.

جهت ورود به صفحه ثبت درخواست فیزیوتراپی در منزل بر روی عکس زیر کلیک کنید.

ثبت رایگان درخواست فیزیوتراپی در منزل

 

خدمت فیزیوتراپی در منزل چه مناطقی را پوشش می‌دهد؟

درحال حاضر، خدمت فیزیوتراپی در منزل هوم کا تهران و کرج را به صورت کامل و با ارائه‌ی تمامی خدمات موجود پوشش می‌دهد. که در ادامه درباره‌ی آن‌ها بیشتر خواهیم گفت. 

 

فیزیوتراپی در منزل تهران

فرقی ندارد کجای تهران و در کدام منطقه از تهران ساکن باشید. اگر نیاز به خدمت فیزیوتراپی در منزل دارید می‌توانید روی ما حساب کنید. لازم است به این نکته اشاره کنیم که حتی افرادی که در حومه‌ی تهران و در شهرک‌های مختلفی مانند پرند یا پردیس زندگی می‌کنند هم می‌توانند از این خدمات استفاده کنند. کافیست سفارشتان را از طریق سایت یا تماس ثبت کنید و در منزلتان منتظر بمانید. به همین سادگی! جهت تماس با کارشناسان هوم‌کا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

call button submit

 

فیزیوتراپی در منزل کرج

مقصد بعدی ما در این سفر، کرج و استان البرز است. اگر نیاز به خدمت فیزیوتراپی در منزل دارید از هر نقطه‌ای در کرج می‌توانید درخواستتان را ثبت کنید و دیگر نیاز نیست ترافیک و شلوغی‌های شهر را برای مراجعه به مراکز درمانی، تحمل کنید.

اما این تازه ابتدای راه ماست. امیدواریم بتوانیم با کمک شما هرچه سریعتر به شهرها و استان‌های بیشتری سفر کنیم و خدمت آزمایش در محل را در نقاط زیادی گسترش دهیم.

فیزیوتراپی در منزل

 

در انتها : حرکت و پویایی تجربه‌ی شیرینی است. آن را از خودمان دریغ نکنیم. 

حرکت شادی می‌آورد. حرکت امیدبخش است. حرکت می‌تواند ما را به اهداف و خواسته‌هایمان برساند. این حرکت است که به رفتار‌های ما معنا می‌بخشد. پس چرا این تجربه‌ی شیرین را از خودمان دریغ کنیم؟ این حرکت می‌تواند هر نوعی باشد، چه حرکت و پویایی جسمی و فیزیکی و چه حرکت و پویایی ذهنی. دریغ کردن این تجربه‌ی شیرین سکون و خمودگی به بار می‌آورد. انسان را نا‌ امید می‌کند و او را از تلاش کردن برای رسیدن به خواسته‌هایش باز می‌دارد. 
تلاش ما در خدمات در محل هوم‌کا این است که به خانه‌‌هایتان بیاییم و تجربه‌‌ی شیرین آسایش در حین درمان را به شما هدیه دهیم. تجربه‌ای که  اطمینان داریم شیرینی‌اش تا مدت زیادی زیر دندانتان خواهد ماند.
در پایان لازم است به این نکته نیز متذکر شویم که علاوه بر خدمت فیزیوتراپی در منزل ما در مجموعه هوم‌کا مفتخریم تا با ارائه خدمات دیگری نظیر تست کرونا در منزل، آزمایش در منزل و حتی مراقبت از سالمند در کنار شما عزیزان باشیم.

دسترسی سریع

سوالات متداول

آیا هوم کا مجوز‌های لازم را برای انجام فیزیوتراپی در منزل در اختیار دارد؟
بله. نام شرکت ما سفیران سلامت سپینود است و با برند هوم‌کا در حال فعالیت هستیم. مجوز مورد نیاز برای انجام چنین فعالیتی «مجوز ارائه خدمات و مراقبت‌های بالینی در منزل» است که مجموعه‌‌ی هوم‌کا آن را کسب کرده است.
عوارض جانبی فیزیوتراپی چیست؟
برخی عوارض جانبی موضعی مانند افزایش درد گزارش شده است. همچنین احساس ضعف در بیمار نیز یکی دیگر از اثرات فیزیوتراپی است.
آیا می‌توانم فیزیوتراپی را درخانه برای پا‌ها انجام دهم؟
هنگامی که شما به علت یک مصدومیت ورزشی و یا یک عمل جراحی در حال بازیابی توان خود هستید، پاهای شما به علت عدم استفاده برای مدتی دچار ضعف شده‌اند. این موضوع می‌تواند دلیل موجه و خوبی برای استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل باشد. چرا که فرد در این حالت توانایی رفتن به جلسات فیزیوتراپی را ندارد. دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل برای بیماران بسیار راحت‌تر است. در این صورت بیماران می‌توانند ریکاوری را خود انجام داده و بر سرعت بهبودی خود بیافزایند.
آیا فیزیوتراپ‌ها ماساژ نیز انجام می‌دهند؟
کمک گرفتن از دست‌ها برای درمان از جمله تکنیک‌هایی است که فیزیوتراپ ‌ها از آن برای تحرک بخشیدن و ماساژ دادن بافت‌های بدن بهره می‌برند. این کار باعث می‌شود تا از میزان درد کاسته شده و بافت‌ها نرم‌تر شوند.
چقدر طول می‌کشد تا فیزیوتراپی نتیجه دهد؟
در پاسخ به این پرسش که سرعت اثر بخشی ناشی از تمرین‌های فیزیوتراپی چقدر است باید بگوییم که بستگی به میزان آسیب و جراحت دارد. صدمات کوچک ممکن است دو الی سه جلسه نیاز به فیزیوتراپی داشته باشند. صدمات وارد شده به بافت نرم می‌تواند قدری بیشتر به طول انجامیده و ۶ الی ۸ هفته نیاز به جلسات فیزیوتراپی داشته باشند. و در نهایت برای آسیب ‌های جدی ممکن است از ۲ ماه تا چند ماه درمان فیزیوتراپی طولانی شود که این زمان کاملاَ بستگی به میزان پیشرفت حاصل شده دارد.
آیا راه رفتن منجر به تقویت پاها می‌شود؟
راه رفتن می‌تواند منجر به افزایش تاب آوری و تقویت ماهیچه‌ها شود. این تمرین می‌تواند به داشتن پاهایی قوی‌تر مخصوصاَ در قسمت ماهیچه‌های همسترینگ منجر شود. اگر می‌خواهید ورزش‌های دشوار مربوط به راه رفتن داشته باشید، پیاده‌‌ روی در کوه یا کوه‌پیمایی می‌تواند یک گزینه ایده‌آل باشد. به علاوه، پیاده‌روی روی پله‌ها نیز یکی دیگر از تمرینات سخت و چالش بر‌انگیز محسوب ‌می‌شود.
اگر به شکل روزانه پیاده‌روی کنید چه اتفاقی برای بدن شما رخ می‌دهد؟
اگر پیاده‌روی روزانه داشته باشید، این تمرین می‌تواند در سلامت نگه داشتن شما از طریق داشتن وزنی مناسب کمک کند. همچنین، این تمرین ساده از بسیاری از بیماری‌ها و شرایط دشوار مانند حملات قلبی و بیماریهای مربوطه، فشار خون بالا و دیابت نوع ۲ جلوگیری می‌کند. همچنین، پیاده‌روی مستمر می‌تواند ماهیچه‌ها و استخوانهای شما را قوی‌تر کند.
آیا ماساژ بهتر از فیزیوتراپی است؟
از ماساژ درمانی برای تسکین فوری درد و اسپاسم های ماهیچه‌ها استفاده می‌شود، در حالیکه از فیزیوتراپی بیشتر برای بازسازی ماهیچه‌ها و عملکرد مفاصل استفاده می‌شود.
هر چند وقت یک بار باید تمرین‌های فیزیوتراپی را انجام دهید؟
بهترین توصیه این است که به تجویزهای فیزیوتراپیست خود گوش دهید اما تمرین‌ها باید در ابتدا برای ۲ الی ۳ بار انجام شوند. این مقدار تکرار به ماهیچه‌ها اجازه می‌دهد تا حافظه ای که آنها برای اجرا کردن نقششان به آن نیاز دارند را توسعه دهند.
چند روز در هفته باید فیزیوتراپی را انجام دهم؟
تعداد دفعات مراجعه و ویزیت شما به یک متخصص فیزیوتراپی بستگی دارد به: ✔ تشخیص متخصص از شرایط شما ✔ برنامه درمانی که متخصص متناسب با شما پیشنهاد داده است. ✔ توصیه متخصص به تناوب ویزیت‌ها ✔ پیشرفت شما در طی مراحل فیزیوتراپی در جلسات ابتدایی اغلب متخصصان ۳ ویزیت در هفته را توصیه می‌کنند تا بیشترین فواید به شکل فوری حاصل شود. بعد از ارزیابی‌های اولیه از وضعیت عمومی شما، فیزیوتراپیست به شما بهینه ترین حالت ممکن را برای درمان پیشنهاد خواهد داد.
آیا فیزیوتراپی می‌تواند موجب بدتر شدن درد شود؟
از فیزیوتراپی برای درمان شرایط دردناک و فراهم نمودن طیف وسیعی از مزایا استفاده می‌شود. به هر حال به یاد داشته باشید که فیزیوتراپی برای بهتر کردن وضعیت شما و کاهش درد شما است. فیزیوتراپی شامل انجام تمرین‌هایی است که به قوی‌تر شدن ماهیچه‌های شما کمک می کنند. گاهی اوقت چنین برداشتی به علت این است که ماهیچه آسیب دیده و یا ضعیف شده است. اما با ادامه تمرین‌ها فیزیوتراپی به شما کمک می کند تا ماهیچه‌های قوی‌تری داشته باشید و در ادامه درد کمتری احساس کنید.
آیا در اثر انجام فیزیوتراپی آسیب می‌بینیم؟
فیزیوتراپی نباید به شما آسیبی وارد کند و تمرینات آن ایمن هستند. اما از آنجایی که شما بخشی از بدن خود را که دچار آسیب شده است و یا دارای دردهای مضمن است در تمرینات دخیل می‌کنید، فیزیوتراپی ممکن است چالش برانگیز و حتی دشوار باشد. به عنوان مثال ممکن است بعد از انجام تمرینات کششی یا ماساژهای عمیق بافت‌ها احساس درد کنید.
آیا باید فیزیوتراپی را روزانه انجام دهم؟
سعی کنید ماهیچه‌های خود قوی کنید. بهتر است تا تمرین‌های مربوط به ماهیچه‌ها را یک روز در میان انجام دهید چرا که در این صورت ماهیچه‌ها فرصت کافی را برای ریکاوری خواهند داشت. اگر به صورت روزانه تمرین کنید ماهیچه‌های شما فرصت لازم را برای استراحت نخواهند داشت و شما به اندازه ای که مورد انتظار است پیشرفت نخواهید داشت.
آیا باید بعد از انجام تمرین‌های فیزیوتراپی استراحت کنید؟
معمولاَ بعد از انجام درمان‌های مبتنی بر تمرینات ورزشی یا هیدروتراپی، استراحت را به بیماران توصیه می‌کنیم. این موضوع به این علت است که زمان ریکاوری به بدن داده شود. اگر لازم بود از بسته ‌های آب گرم یا سرد استفاده کنید. اگر لازم است استراحت کنید.
آیا اجازه دارید تمرین‌های فیزیوتراپی را دوباره انجام دهید؟
وقتی شما تحت درمان یک فیزیوتراپ هستید، او به شما تمرین‌های خانگی تجویز می‌کند که باید در تعداد مشخصی تکرار شوند. شما می‌توانید بافت‌ها، ماهیچه‌ها و تاندون‌ها را به راحتی تحت تمرین‌های تکرای قرار دهید تا دوباره تقویت شوند.
آیا فیزیوتراپی می‌تواند در درمان درد‌های عصبی کمک کند؟
درمان دردهای عصبی گاهی اوقات متأثر از فیزیوتراپی است. فیزیوتراپی در تسکین دسته ای از دردهای عصبی که از تنش و فشار ناشی می‌شوند موثر است. همراه با فیزیوتراپی، درد عصبی می‌تواند با مدیتیشن نیز بهبود یابد.
آیا باید قبل از فیزیوتراپی از مسکن‌ها استفاده کنم؟
از آنجایی که مسکن ها درد را به شکل موقت و نه دائمی متوقف می‌کنند می توانند برای بیمارانی که از فیزیوتراپی استفاده می‌کنند حکم عصای دست را داشته باشند. اگر شما از مسکن ها قبل از جلسه فیزیوتراپی استفاده کنید، شما را در حقیقت از درمان منع می‌کند.
چه زمانی باید درمان فیزیکی را متوقف کنیم؟
معمولا در حدود ۶ هفته برای درمان بافت نرم درمان طول می‌کشد. بنابراین در مورد صدمات درمانگر شما می‌تواند توصیه به درمان فیزیکی داشته باشد تا این ۶ هفته به پایان برسد. اگر هم قبل از پایان ۶ هفته شما به نتایج مورد انتظار رسیدید می توانید با نظر پزشک معالج درمان را متوقف کنید.
اولتراسوند از چه طریقی در فیزیوتراپی می تواند کمک کننده باشد؟
به منظور حرکت بافتهای نرم، افزایش گردش خون و کاهش و تسکین درد از تکنیک درمانی اولتراسوند اغلب اوقات به وسیله فیزیوتراپها استفاده می‌شود. به علاوه، از اولتراسوند در کاهش تورم، کاهش درد و درمان صدمات و جراحات استفاده می‌شود.
فیزیوتراپی عصبی چیست؟
فیزیوتراپی عصبی شامل درمان افرادی است که دچار اختلالات حرکتی و عملکردی ناشی از مشکلات عصبی و سیستمهای عصبی ماهیچه ای هستند.
آیا فیزیوتراپی پشتوانه علمی دارد؟
فیزیوتراپی یک علم در حوزه بهداشت کلینیکی و بر پایه شواهد است. متخصصان این حوزه ملزم به استفاده از درمانهایی هستند که در پژوهش های علمی ثابت شده است که این درمانها می توانند موثر واقع ‌شوند.
آیا برای انجام فیزیوتراپی نیاز به تجویز یک پزشک دارم؟
خیر شما می توانید بدون یک ارجاع پزشک مستقیماَ به یک فیزیوتراپ مراجعه کنید.
آیا فیزیوتراپی شامل تمرین در منزل می‌شود؟
فیزیوتراپ‌ها با یک برنامه زمانی منظم تکالیفی را در خانه برای بیمار در نظر می‌گیرند. تمرینهای قدرتی معمولاَ در خانه تجویز می‌شوند و انجام این تمرینها تأثیر مستقیم بر روی بهبودی بیمار دارند. اگر شما در حال ریکاوری هستید و می‌خواهید به وضعیت عادی بازگردید، تمرینهای خانگی خود را انجام دهید.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...

مقالات مرتبط

درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.