فیزیوتراپی در منزل
به سوی سلامتی حرکت کن

بهبود کیفیت زندگی، مسئله‌ای است که همه‌ی ما، شبانه روز برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم. اما آیا تا به حال به نقش فیزیوتراپی در بهبود کیفیت زندگی توجه کرده‌ایم؟ در این مقاله درباره‌ی فواید فیزیوتراپی در منزل و خدماتی که هوم‌کا در این زمینه ارائه می‌دهد صحبت میکنیم. همراهمان باشید.

فیزیوتراپی در منزل

تاریخ به روز رسانی: 1399/09/08

قبل از پرداختن به بحث فیزیوتراپی در منزل بیایید کمی درباره‌ی فیزیوتراپی صحبت کنیم. یکی از واژه‌هایی که با شنیدن کلمه‌ی فیزیوتراپی به ذهن انسان خطور می‌کند، حرکت است. در تعریف فیزیوتراپی هم بسیار از این واژه استفاده شده است. گویی تمام تلاش فیزیوتراپیست‌ها این است که حرکت و پویایی را به بدن ما بازگردانند. سکون در بسیاری از مواقع، نتایج خوبی نمی‌آورد، آب ساکن را با آب جاری و در تکاپو مقایسه کنید.
بدن انسان هم از این قائده مستثنی نیست و نیاز به پویایی و حرکت دارد تا بتواند بهترین عملکردش را ارائه دهد. حال بسیار پیش می‌آید که صدمه‌ای به ما وارد شود و به تنهایی نتوانیم از پس بازگردندان کارایی و پویایی بدنمان بر بیاییم. اینجاست که فیزیوتراپیست‌ها به کمک می‌آیند. در تعریف‌های علمی و آکادمیک اصطلاحات زیادی برای توضیح فیزیوتراپی به کار برده می‌شود اما در نهایت هدف فیزیوتراپی را می‌توان در این جمله خلاصه کرد : بازیابی و ارتقای عملکرد جسمانی و توانایی حرکتی افراد.
بازیابی و ارتقای عملکرد جسمانی اتفاق کوچکی نیست. فیزیوتراپیست‌ها با فعالیت‌های مختلفی که انجام می‌دهند تمام تلاششان را می‌کنند که ما به سوی سلامتی حرکت کنیم. آن‌ها چه در اتفاقاتی مانند صدمات و آسیب‌های فیزیکی مثل کمردرد، زانودرد و .. و چه در بیماری‌هایی مانند سکته، پارکینسون، ام اس و .. می‌توانند یاری‌رسان ما باشند. 
حال که اندکی درباره‌ی فیزیوتراپی و اهمیت آن حرف زدیم، بیایید به بحث فیزیوتراپی در منزل بپردازیم.

فیزیوتراپی در منزل

 

چرا فیزیوتراپی در خانه؟

فیزیوتراپی در خانه ( که در اصطلاح عموم به آن هوم ویزیت هم گفته می‌شود ) امری نسبتا رایج است و بسیاری از این خدمت بهره می‌برند. اما اگر هنوز برایتان جای سوال دارد که مزایای فیزیوتراپی در منزل نسبت به فیزیوتراپی در کلینیک چیست، توصیه می‌کنیم در ادامه همراه ما باشید چرا که قصد داریم تعدادی از این مزیت‌ها را برای شما بازگو کنیم:

✔ زندگی شهری علاوه بر فوایدی که دارد، مشکلات زیادی را نیز برای ما به بار آورده است. یکی از این مشکلات اتلاف وقت زیاد در ترافیک و مراکز مختلف عمومی است. احتمالا برای شما هم این موضوع پیش آمده که خودتان یا یکی از نزدیکانتان نیاز به فیزیوتراپی داشته اما به این دلیل که سرتان شلوغ است و وقتتان در این فرایند از بین می‌رود، مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را پشت گوش انداخته و به زمان دیگری موکول کرده‌اید. اگر چنین شرایطی را تجربه کرده‌اید، پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمت فیزیوتراپی در منزل است.

✔ گاهی اوقات تنها راه حل فیزیوتراپی در منزل است، چرا که افراد به دلیل آسیب‌های وارده به آن‌ها، قادر به حرکت و مراجعه به مراکز درمانی نیستند و برای بهبود روند درمان و ارتقای عملکرد جسمانی خود به فیزیوتراپ نیاز دارند. در این شرایط، وجود فیزیوتراپیست در منزل می‌تواند کمک بسیار بزرگی به این افراد بکند. 

✔ خانه به انسان حس امنیت و راحتی می‌دهد. همگی این جمله را در تعارفات شنیده‌ایم که « فکر کن خونه‌ی خودته!». افراد در خانه‌ی خود بسیاری از فعالیت‌ها را راحت‌تر بدون استرس کمتری انجام می‌دهند. تمرین‌های فیزیوتراپی هم می‌تواند یکی از همین فعالیت‌ها باشد. افراد در یک محیط امن و آرام، با راحتی بیشتری تمرینات خود را انجام می‌دهند و روند بهبودیشان بهتر و سریع‌تر طی می‌شود. این مزیت فیزیوتراپی در منزل شاید از آن مزیت‌هایی باشد که کمتر به آن توجه شده باشد.

✔ در فیزیوتراپی در منزل، اعضای خانواده در کنار ما هستند و می‌توانند در صورت بروز مشکل به کمک ما بیایند. اتفاقی که شاید در صورت حضور در کلینیک‌ها رخ ندهد و بر نگرانی افراد بیفزاید.

✔ وجود فیزیوتراپیست در منزل به این معناست که او می‌تواند حرکات مختلفتان را رصد کند و ممکن است راحت‌تر دلیل بروز برخی از آسیب‌ها را متوجه شود. مثلا ممکن است زوایه‌ی صندلی شما مناسب تلویزیون دیدن نباشد. فیزیوتراپیست با حضور در منزل می‌تواند از نزدیک چنین مشکلاتی را ببیند و در صورت لزوم به افراد راهکارهای اصلاحی ارائه دهد.
 

این‌ها فقط تعداد اندکی از مزایا‌ی فیزیوتراپی در منزل بود که برایتان آوردیم. مطمئن هستیم اگر خودتان مقداری به این موضوع فکر کنید، به مزیت‌های بسیار بیشتری خواهید رسید.

 

فعالیت‌هایی که یک فیزیوتراپ در منزل انجام می‌دهد، شامل چه مواردی است؟

فعالیت‌های یک فیزیوتراپ ( که البته اصطلاح درست آن فیزیوتراپیست است ) محدوده‌ی گسترده‌ای را در بر می‌گیرد که نمی‌توان تمام آن‌ها را در مقاله پوشش داد اما به طور کلی می‌توانیم این‌گونه بگوییم که این فعالیت‌ها در دو دسته‌ی اساسی خلاصه می‌شوند:

✔ اقداماتی که فیزیوتراپیست بدون استفاده از ابزار و دستگاه‌ها انجام می‌دهد : فعالیت‌هایی مانند درمان‌های دستی، اصلاح حرکتی و .. در این دسته قرار می‌گیرند. فیزیوتراپیست با استفاده از این اقدامات می‌تواند کمک بسیار بزرگی در راستای بهبود روند درمان افراد و توان‌بخشی آن‌ها انجام دهد. 

✔ اقداماتی که فیزیوتراپیست با استفاده از ابزار و دستگاه‌ها انجام می‌دهد : برخی از ابزارات و دستگاه‌های فیزیوتراپی قابل حمل هستند و فیزیوتراپیست می‌تواند به همراه خود آن‌ها را به خانه‌ی بیمار ببرد. برای مثال ابزارهای طب سوزنی یا دستگاه الکتروتراپی از جمله ابزار‌هایی هستند که در خذمت فیزیوتراپی در منزل استفاده می‌شوند و فیزیوتراپیست در روند درمان و بهبود از آن‌ها بهره می‌گیرد.

برای اینکه بدانید که شما دقیقا به چه نوع خدمتی نیاز دارید، نیاز است تا مشکل خود را با یک متخصص مطرح کرده و در این زمینه از او مشاوره بگیرید. برای مشاوره با فیزیوتراپیست‌ها می‌توانید روی ما حساب کنید. این کار را می‌توانید از طریق ثبت درخواست از طریق سایت یا تماس با ما انجام دهید. 
حال بیایید تا بیشتر شما را با خدمت فیزیوتراپی در منزل هوم کا آشنا کنیم.

فیزیوتراپی در منزل

 

خدمت فیزیوتراپی در منزل هوم‌کا، شامل چه مواردی می‌شود؟

ما در هوم‌کا، تقریبا هر خدمتی که در حوزه‌ی فیزیوتراپی و توان‌بخشی قرار بگیرد و امکانات انجام آن در منزل وجود داشته باشد را به شما ارائه می‌دهیم. تعداد این خدمات بسیار زیاد است و ما در این بخش، به خدماتی که متقاضی بیشتری دارند اشاره خواهیم کرد.

 

فیزیوتراپی گردن در منزل

به واسطه‌ی وجود گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ و کتاب و استفاده‌ی نادرست ما از آن‌ها، گردن در معرض آسیب‌های بسیاری است. گردن ما تحمل کننده‌ی وزن سر است و خم کردن آن در هنگام مطالعه یا کار با گوشی، می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی شود. فیزیوتراپیست‌های ما در خدمت فیزیوتراپی گردن در منزل با استفاده از تمرینات و اطلاح حرکات مختلف، می‌کوشند تا چنین آسیب‌هایی را برای گردن کمتر کرده و افراد را به سمت سلامتی سوق دهند.

 

فیزیوتراپی کمر در منزل

کمر و ستون فقرات ما نیز در معرض دردها و آسیب‌های زیادی قرار دارد مانند درد‌های حاد یا مزمن، سوزن سوزن‌شدن‌، وجود نقاط دردناک حاد ( Trigger Points ) و ..
 فیزیوتراپیست‌های ما در این زمینه نیز می‌توانند به شما کمک کنند. فیزیوتراپی کمر در منزل شامل روش‌های مختلف بهبود و درمان است که بسته به شرایط فرد و آسیب‌های او انجام می‌شود. برخی از این روش‌های عبارت‌اند از ورزش‌درمانی، درمان‌های دستی، تحریک الکتریکی اعصاب، طب سوزنی و ... 

 

فیزیوتراپی زانو در منزل

زانو یکی از مهم‌ترین عضو‌های بدن است که شاید توجه کمتری به آن شده باشد. اما همین عضو به علت تنوع حرکت‌هایی که دارد بسیاری از فعالیت‌ها مانند راه رفتن، خم کردن پا، بالا رفتن از پله و .. را برای ما میسر و راحت کرده است. از جمله آسیب‌های مهمی که به زانو وارد می‌شود می‌توان به آرتروز و تخریب مفصل زانو، آسیب رباط‌ها و مینیسک‌های زانو، شکستگی‌ها و .. اشاره کرد. فیزیوتراپی زانو در منزل برای چنین آسیب‌هایی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. فیزیوتراپیست‌های ما در این زمینه، متناسب با آسیب دیدگی مورد نظر، می‌توانند از طریق روش‌های مختلفی مانند طب سوزنی، استفاده از گرما و الکتروتراپی، تمرینات طبی و .. به شما کمک کنند.

 

فیزیوتراپی دست در منزل 

کافیست چشمانتان را ببندید و کارهای یک روز عادی‌تان را مرور کنید. آن وقت است که می‌فهمید این دست عزیز چقدر کار‌ها را برای ما آسان کرده است. دست ما هم در اثر اتفاقات مختلف می‌تواند در معرض دردها و آسیب‌هایی نظیر آتروز، قطع تاندون یا شکستگی‌ها، دردهای شدید در نواحی مختلف دست و .. قرار بگیرد. باز هم جای نگرانی نیست. متخصصان ما در هوم‌کا می‌توانند در این زمینه هم به کمک شما بیایند.

 

فیزیوتراپی لگن در منزل

شاید تا به حال به عبارت فیزیوتراپی لگن در منزل فکر نکرده بودید. اصلا شاید ندانیم چه دردهایی مربوط به لگن می‌شوند. به طور کلی اگر در ناحیه‌هایی مانند دنبالچه، آلت تناسلی، کف لگن، مقعد دردی احساس کردید به احتمال زیاد این درد مربوط به لگن باشد. گاهی اوقات این درد مفاصل و عضلات به حدی میرسد که مانع از انجام کارهای روزانه‌ی افراد می‌شود و حرکت را برایشان دشوار می‌سازد. معمولا بهترین توصیه برای این افراد استفاده از خدمت فیزیوتراپی در منزل است. فیزیوتراپیست با بررسی بیمار و متناسب با شرایط او، از روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی برای ارتقای عملکرد بدن او استفاده می‌کند. این خدمت هم از جمله خدمت‌هایی است که توسط ما پوشش داده می‌شود و می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

فیزیوتراپی شانه در منزل

شانه هم از جمله مفاصل پرحرکت در بدن ماست و به همین دلیل هم می‌تواند در معرض آسیب‌های زیادی قرار بگیرد. بسیاری از این آسیب‌ها اگر به موضع شناخته شوند با ورزش‌های اصلاحی و سایر روش‌های فیزیوتراپی قابل بهبود و درمان هستند. در زمینه‌ی فیزیوتراپی شانه در منزل نیز می‌توانید روی ما و فیزیوتراپیست‌های ما حساب کنید.

 

فیزیوتراپی بر اساس درخواست شما یا نسخه‌ی پزشک

علاوه بر تمام مواردی که در بالاتر به آن پرداختیم، بسیار پیش می‌آید که شما به پزشک مراجعه کرده باشید و دوست داشته باشید بر اساس نسخه‌ی پزشک تمرینات فیزیوتراپی خود را انجام دهید. ما در این زمینه هم می‌توانیم به شما کمک کنیم. فقط کافیست که در حین ثبت سفارش خود عکس نسخه را هم برای ما ارسال کنید تا دقیقا متناسب با شرایط و نیازهای شما، خدمت مورد نظر را برایتان فراهم کنیم. این نکته را هم باید در نظر گرفت که برخی روش‌های فیزیوتراپی را نمی‌توان در منزل انجام داد. زیرا  این روش‌های دارای دستگاه‌هایی غیرقابل حمل هستند. 
در این زمینه، فیزیوتراپیست هوم کا با مشاهده‌ی نسخه، می‌تواند درباره‌ی عملی بودن یا نبودن فیزیوتراپی در منزل به شما مشاوره دهد.
همچنین ممکن است که شما به درخواست خودتان و برای بهبود و ارتقای عملکرد بدنتان به خدماتی مانند ورزش درمانی، طب سوزنی و .. نیاز داشته باشید. در این زمینه هم می‌توانید از طریق مشاوره با متخصص‌های ما، متناسب‌ترین خدمت را درخواست دهید. 
کافیست از طریق دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست، درخواستتان را برای ما ثبت کنید یا اگر میانه‌ی خوبی با ثبت اینترنتی درخواست ندارید، می‌توانید از طریق شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ با ما تماس بگیرید.

فیزیوتراپی در منزل

 

تعرفه فیزیوتراپی در منزل

تعرفه‌ی فیزیوتراپی به عوامل زیادی مانند نوع آسیب یا مشکل، تعداد اندامی که به فیزیوتراپی نیاز دارند، تعداد جلسات، روش فیزیوتراپی و .. بستگی دارد و نمی‌توان برای آن یک قیمت ثابت بیان کرد. اما نگران این موضوع نباشید. در فرایند ثبت درخواست، اگر نیاز به مشاوره داشتید می‌توانید شماره‌ی خود را برای ما بگذارید تا متخصص‌های ما با شما تماس بگیرند و به صورت رایگان درباره‌ی نوع خدمات و هزینه‌ی نهایی به شما مشورت دهند. برای ثبت درخواست هم می‌توانید از دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست استفاده کنید و هم می‌توانید با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید.

 

نحوه‌ی ثبت درخواست خدمت فیزیوتراپی در منزل چگونه است؟

در ابتدا بر روی دکمه‌ی ثبت درخواست رایگان کلیک کنید. سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود می‌توانید نوع خدمت مورد نظر، تعداد جلسات و زمان و مکان دلخواهتان را انتخاب کنید. پس از انتخاب این موارد در صورتی که نیاز به مشاوره داشته باشید، توسط فیزیوتراپیست‌های ما با شما تماس گرفته می‌شود تا پس از مشاوره، درخواستتان نهایی شود. پس از نهایی شدن درخواست، فیزیوتراپیست‌های ما در همان زمان و مکانی که مشخص کرده‌اید، نزد شما آمده و خدمات مورد نظر را به شما ارائه خواهند داد. همچنین اگر میانه‌ی خوبی با ثبت درخواست آنلاین ندارید می‌توانید با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید و درخواست خود را به صورت رایگان ثبت نمایید. در ضمن می‌توانید با کلیک بر روی دکمه‌ی زیر، همین الان و بدون معطلی درخواست خود را ثبت کنید.

 

خدمت فیزیوتراپی در منزل چه مناطقی را پوشش می‌دهد؟

درحال حاضر، خدمت فیزیوتراپی در منزل  هوم کا تهران و کرج را به صورت کامل و با ارائه‌ی تمامی خدمات موجود پوشش می‌دهد. که در ادامه درباره‌ی آن‌ها بیشتر خواهیم گفت. 

 

فیزیوتراپی در منزل تهران

فرقی ندارد کجای تهران و در کدام منطقه از تهران ساکن باشید. اگر نیاز به خدمت فیزیوتراپی در منزل دارید می‌توانید روی ما حساب کنید. لازم است به این نکته اشاره کنیم که حتی افرادی که در حومه‌ی تهران و در شهرک‌های مختلفی مانند پرند یا پردیس زندگی می‌کنند هم می‌توانند از این خدمات استفاده کنند. کافیست سفارشتان را از طریق سایت یا تماس ثبت کنید و در منزلتان منتظر بمانید. به همین سادگی!

 

فیزیوتراپی در منزل کرج

مقصد بعدی ما در این سفر، کرج و استان البرز است. اگر نیاز به خدمت فیزیوتراپی در منزل دارید از هر نقطه‌ای در کرج می‌توانید درخواستتان را ثبت کنید و دیگر نیاز نیست ترافیک و شلوغی‌های شهر را برای مراجعه به مراکز درمانی، تحمل کنید.

اما این تازه ابتدای راه ماست. امیدواریم بتوانیم با کمک شما هرچه سریعتر به شهرها و استان‌های بیشتری سفر کنیم و خدمت آزمایش در محل را در نقاط زیادی گسترش دهیم.

 

در انتها : حرکت و پویایی تجربه‌ی شیرینی است. آن را از خودمان دریغ نکنیم. 

حرکت شادی می‌آورد. حرکت امیدبخش است. حرکت می‌تواند ما را به اهداف و خواسته‌هایمان برساند. این حرکت است که به رفتار‌های ما معنا می‌بخشد. پس چرا این تجربه‌ی شیرین را از خودمان دریغ کنیم؟ این حرکت می‌تواند هر نوعی باشد، چه حرکت و پویایی جسمی و فیزیکی و چه حرکت و پویایی ذهنی. دریغ کردن این تجربه‌ی شیرین سکون و خمودگی به بار می‌آورد. انسان را نا‌امید می‌کند و او را از تلاش کردن برای رسیدن به خواسته‌هایش باز می‌دارد. 
تلاش ما در خدمت فیزیوتراپی در منزل هوم‌کا این است که به خانه‌‌هایتان بیاییم و همین تجربه‌‌ی شیرین حرکت را به شما هدیه دهیم. تجربه‌ای که  اطمینان داریم شیرینی‌اش تا مدت زیادی زیر دندانتان خواهد ماند.

 

بیشتر بخوانید:
فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل
فیزیوتراپی پارگی رباط صلیبی در منزل
فیزیوتراپی بیمار پارکینسون در منزل
فیزیوتراپی شانه یخ زده در منزل
فیزیوتراپی تنفسی در منزل
فیزیوتراپی سالمندان در منزل
فیزیوتراپی کتف در منزل

 

سوالات متداول

قیمت خدمات مراقبت و پرستاری در هوم کا چگونه تعیین می شود؟
کارشناسان هوم کا پس از دریافت نیازهای دقیق متقاضی بر اساس تعرفه های موجود، بازه قیمتی و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام می کنند. این بازه قیمتی بسته به نیازهای مشتری متغیر است و لازم است تا کارشناسان به طور دقیق نیازهای متقاضی و شرایط سالمند، کودک و یا بیمار را بدانند. بدین منظور متقاضیان می توانند از مشاوره رایگان کارشناسان هوم کا استفاده کنند.
هوم کا چگونه افراد متخصص در مراقبت و پرستاری را جذب می کند؟

نظرات

شما هم می‌توانید درمورد این خدمت نظر دهید.

برای ثبت نظر کافیست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

افزودن نظر


ثبت رایگان درخواست