تست کرونا شهر قدس
خانه
مقالات
تست کرونا شهر قدس

تست کرونا شهر قدس

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1401/09/14
ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.
توی خونه تست بده که ایمنیش بالاتره!
در شرایط کنونی و نرخ بالای شیوع بیماری در جامعه، رفتن به آزمایشگاه‌های پر رفت و آمد برای انجام آزمایش، به هیچ عنوان کار منطقی‌ای به نظر نمی‌رسد. حضور در مراکز پر تجمع، یکی از دلایل ابتلا به کرونا محسوب می‌شود و به همین دلیل است که می‌گوییم: "در خانه بمانیم."

ویروس کرونا یا کووید ۱۹، ویروس مرگباری که یک سالی است زندگی عادی مردم را مختل کرده است و موجب بروز مشکلات بسیار زیادی در سطح جامعه شده است. این ویروس جزء گروه بزرگی از ویروس ها می باشد که قابلیت آلوده کردن انسان ها و حتی حیوانات را دارد و موجب بروز بیماری های تنفسی می شود. درد و رنج حاصل از این بیماری می تواند از یک سرماخوردگی ساده تا یک ذات الریه شدید باشد. این بیماری ابتدا از کشور چین شیوع پیدا کرده و به سایر کشورها سرایت کرد. علائم این ویروس در افراد مختلف متفاوت است و در برخی به سادگی درمان می شود و متاسفانه در برخی افراد منجر به مرگ خواهد شد. این ویروس بیشتر به صورت تماس مستقیم با فرد بیمار سرایت می کند. به علاوه به گزارش سازمان بهداشت جهانی این ویروس با لمس کردن سطوح آلوده و بعد لمس دهان و بینی و چشم ها نیز امکان سرایت دارد. پس اگر حالتی از کرونا را دارید می‌توانید تست کرونا انجام دهید. تیم هومکا خدمات تست کرونا در منزل مطمئن ارائه می‌کند.

call button consult

 

علائم بیماری کرونا

در تمام دنیا افراد زیادی به این ویروس مبتلا شده اند و البته درصد بسیار زیادی نیز درمان و بهبود یافته اند. در میان این افراد علائم مختلفی ناشی از این ویروس مشاهده شده است که در ادامه به شما معرفی می کنیم:

• تب و لرز یکی از شایع ترین علائم این بیماری است که البته با سردرد نیز همراه است.

• سرفه، گلودرد و مسدود شدن راه تنفس و آبریزش بینی

• از دست دادن حس چشایی و بویایی

• مشکل در تنفس و در نهایت تنگی نفس

• حالت های تهوع، استفراغ و اسهال

• سرگیجه

• دردهای شدید عضلانی بدن

سایت معتبر کنترل و پیشگیری بیماری‌ها (CDC) در خصوص علائم مربوط به ابتلا به کرونا عنوان داشته است:

افراد مبتلا به کرونا دارای طیف وسیعی از علائم می‌باشند که این علائم خفیف تابیماری شدید را دربربگیرند. علائم ممکن است ۲-۱۴ روز پس از قرارگیری در معرض ویروس ظاهر شوند. این علائم ممکن است به صورت تب و لرز، سرفه کردن، تنگی نفس یا دشواری در نفس کشیدن، خستگی، درد عضله یا بدن، سردرد، از بین رفتن حس بویایی یا چشایی، گلودرد یا اسها باشد.
البته این لیست، تمام علائم احتمالی را شامل نمی‌شود.

تاکنون واکسن قطعی برای درمان این ویروس پیدا نشده است اگرچه چند شرکت واکسن‌هایی برای تست در جوامع مختلف را معرفی نموده اند اما تا دستیابی به نتیجه قطعی نمی توان انتظاری از درمان توسط این واکسن ها داشت ‌و انجام تست کرونا در منزل پیشنهاد می‌شود. با رعایت چند نکته ساده می توانید از ابتلا به ویروس کرونا پیشگیری کنید.

تست کرونا شهر قدس

 

روش‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

۱. شستن مرتب دست ها
باید به صورت مرتب و منظم به مدت ۳۰ ثانیه دستان خود را با آب و صابون شسته و در صورت لزوم از محلول های ضدعفونی کننده حاوی الکل استفاده کنید. این کار موجب از بین رفتن ویروس از سطح پوست و عدم پخش شدن آن در سایر نقاط بدن می شود.

۲. رعایت فاصله اجتماعی و استاندارد
سعی کنید با افرادی که عطسه و یا سرفه می کنند فاصله یک متری را رعایت کنید. زیرا در این حالات قطرات ریزی از بینی و دهان فرد خارج می شود که در صورت نزدیک بودن شما به فرد می تواند به شما سرایت کند. چه بسا که این حالات و علائم نشانه هایی از ویروس کرونا باشند.

۳. عدم تماس دست با چشم ها و بینی و دهان
اگر دستان شما آلوده باشد و به چشم ها و بینی و دهان خود بزنید ممکن است ویروس به راحتی به بدن شما سرایت کند و موجب بروز بیماری شما شود.

۴. استفاده از ماسک
ماسک موجب رعایت بهداشت تنفسی می شود. همچنین هنگام سرفه و عطسه مانع از انتشار ذرات ریز در هوا خواهد شد. در واقع ماسک هم از شما در برابر دیگران حفاظت می کند و هم از دیگران در برابر شما. البته ماسک را نیز باید هر چند ساعت تعویض کنید و به صورت بهداشتی ماسک استفاده شده را دور بیندازید.

اگر علائمی که در بالا ذکر شد را در خود و یا اطرافیانتان مشاهده کردید حتماً باید بعه پزشک مراجعه کنید و شرایط و علائم را برای دکتر شرح دهید. برای تشخیص ویروس کرونا یا کووید ۱۹ تست های مختلفی وجود دارد.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

 

روش‌های انجام تست کرونا شهر قدس

تست کرونا شهر قدس با روش های مختلفی انجام می شود که معمولا بر اساس اهدافی که برای نتیجه تعیین شده است،مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه مهمترین روش های انجام تست کرونا شهر قدس را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

تست کرونا شهر قدس به روش PCR

یکی از معمول ترین انواع تست های تشخیص کرونا، تست PCR است که به وسیله نمونه سواب های بینی و حلق انجام می شود. دلیل این نوع تست این است که در بیشتر افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند ویروس در سواب حلق و بینی از روز اول ظهور علائم قابل تشخیص است. البته در این نوع تست نتیجه منفی کاذب نیز وجود دارد و در صورت علائم بیشتر باید تست را مجدداً تکرار کنید. در این نوع تست مخاط حلق یا بینی و گاهاً بزاق دهان بعنوان نمونه مورد استفاده قرار می گیرد. مدت زمان دریافت نتیجه در این نوع تست معمولاً چند روز است. البته اگر قبلاً به ویروس کرونا مبتلا شده باشید با این تست قابل تشخیص نمی باشد.

تست کرونا شهرقدس

 

تست کرونا شهر قدس کرونا آنتی بادی

این تست به صورت غیرمستقیم با تشخیص میزان آنتی بادی بدن به سرعت افراد مبتلا را شناسایی می کند. آنتی بادی ها در واکنش به یک عفونت در طول یک یا دو هفته در بدن ایجاد می شوند. این نوع تست بیشتر برای تشخیص افراد مبتلا یا وجود ایمنی مناسب در بدن فرد انجام می شود. این نوع تست با گرفتن خون و سوزن زدن به انگشت و دست بعنوان نمونه آزمایش انجام می شود. نتیجه این نوع تست معمولا بین یک تا سه روز مشخص می شود. گاهی لازم است برای رسیدن به نتیجه دقیق این تست دوبار انجام شود. یکی از ویژگی های بارز این تست این است که اگر قبلاً به ویروس کرونا مبتلا شده باشید در این نوع تست مشخص می شود.

call button submit

 

تست کرونا شهر قدس آنتی ژن

تست آنتی ژن یکی دیگر از انواع تست های تشخیص ویروس کرونا است که بعنوان تست تشخیص سریع شناخته می شود. این تست با نمونه گیری از مخاط حلق و بینی مانند تست PCR انجام می شود. جالب است بدانید نتیجه این تست در کمتر از یک ساعت مشخص می شود. صحت نتایج حاصل از این نوع تست بسیار بالا است و در صورت لزوم تست مجدد تجویز می شود. عفونت فعال در اثر ویروس کرونا توسط این تست قابل تشخیص است. اگر با نحوه‌ی نمونه‌گیری برای تست کرونا به روش PCR، آشنایی کامل ندارید، دعوت می‌کنیم تا از فیلمی در رسانه اجتماعی یوتوب بازدید نمایید. 
توصیه می کنیم هرکدام از این تست ها را با تشخیص و تجویز پزشک در درمانگاه ها و مراکز درمانی معتبر و بهداشتی انجام دهید. توصیه می کنیم برای تشخیص و بررسی ابتلا و یا عدم ابتلا خود به ویروس به مراکز بهداشتی و درمانی منطقه و محل زندگی خود مراجعه کنید. زیرا این مراکز اطلاعات محلی بهتری از شیوع و شرایط مردم منطقه را دارند و سریع تر از سایر مراکز می توانند به شما رسیدگی کنند. به طور مثال برای افرادی که ساکن شهر قدس هستند تمامی خدمات درمانی مربوط به ویروس کرونا در مراکز درمانی شهر قدس ارائه می شود و نیازی به سفر تا تهران نیست.
شاید اینگونه تصور کنید که شهرهای اطراف کلان شهرها به اندازه خود کلان شهر خدمات درمانی باکیفیت دریافت نمی کنند. اما باید بگوییم این یک تصور اشتباه است. زیرا شهرهایی که در اطراف کلان شهری همچون تهران قرار دارند مانند شهر قدس می توانند انواع خدمات درمانی را در پایگاه های درمانی شهر قدس به صورت کامل و با کیفیت بالا دریافت کنند.
ویروس کرونا مشکلات زیادی را علاوه بر شرایط سلامتی برای مردم ایجاد کرده است. یکی از روش های پیشگیری از این ویروس خطرناک، ماندن در خانه و طی کردن دوران قرنطینه است. این موضوع در موارد زیادی بسیار کارساز و مؤثر واقع شده است. از این رو کادر درمان بر آن شده است تا خدمات آزمایشگاهی خود را به صورت ویژه در منزل به مردم ارائه دهد تا بتوانند بدون خروج از منزل و اطمینان از عدم امکان ابتلا طی خروج از منزل و قرار گرفتن در محیط های آلوده بیمارستانی و درمانی خدمات درمانی دریافت کنند.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

 

تست کرونا شهرقدس با هومکا

در انجام تست کرونا شهر قدس در منزل تیمی مجهز از هومکا با استفاده از انواع کیت ها و تجهیزات لازم با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به محل موردنظر اعزام شده و تست های لازم تشخیص ویروس کرونا را انجام داده و پس از مشخص شدن نتیجه آن را به افراد اعلام می کنند. در واقع هومکا با این خدمت ارزنده تعداد مراجعه‌های غیرضروری به مراکز درمانی و بیمارستان ها را کاهش داده و همچنین مردم کمتر در محیط های پرخطر عمومی قرار خواهند گرفت. این خدمات در تمامی نقاط ایران توسط هومکا ارائه می شود. مردم عزیز شهر قدس نیز برای انجام انواع تست های تشخیص کرونا می توانند با تماس با هومکا درخواست خود را جهت انجام تست کرونا در منزل ثبت کنند. تیم درمانی پس از دریافت درخواست شما با تجهیزات کامل در محل موردنظر شما حاضر شده و از افراد متقاضی آزمایشات لازم را به عمل خواهند آورد و در صورت نیاز مشاوره لازم را به شما عزیزان خواهند داد.

مجموعه هومکا برای راحتی بیماران و جلوگیری از صدمه به این افراد خدمات درمانی همزمان تزریقات در منزل و پزشک در منزل را در دوران بیماری و و از سوی دیگر خدمات درمانی مانند فیزیوتراپی در منزل را برای بهبود افراد عبور کرده از دوران نقاهت بیماری ارائه می‌دهد.

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
شهر*
شهر موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
هزینه خدمات در محل
- تومان
هزینه مشاوره و تجویز نسخه
تومان
هزینه تفسیر آزمایش
تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان

ورود

سوالات متداول

آیا خانم های باردار باید برای انجام تست کرونا در محل اقدام کنند؟
پروتکل‌های مربوط به صلاحیت و انجام آزمایش در دوران بارداری بر اساس اینکه در کجا زندگی می کنید متفاوت است. با این وجود، توصیه های سازمان جهانی بهداشت این است که خانم های باردار با علائم کووید ۱۹ باید برای انجام تست اولویت بندی شوند. اگر آنها دارای ویروس کرونا تشخیص داده شوند، ممکن است به مراقبت های خاص پزشکی نیاز داشته باشند.
علائم اولیه بیماری کرونا چیست؟
برای اکثر افراد علائم بروز بیماری کرونا با یک تب و سرفه های خشک نمایان می شود. در این حالت آبریزش بینی وجود ندارد. اغلب افراد بدون انجام مراقبت های پزشکی خاصی بهبود می یابند.
آیا هر نوع سرفه‌ای نشان از ابتلا به کرونا می‌باشد؟
متأسفانه روشی وجود ندارد که بگوییم سرفه کردن نشانه کروناست یا سرفه فرد، علت دیگری دارد. ابتلا به کرونا مجموعه‌ای از یکسری علائم است؛ بیماری که دچار سرفه، بدن درد، ضعف، تب، اختلال بویایی و چشایی شده است احتمالا به کرونا مبتلا شده اما برای نمونه فردی اعلام می‌کند در اثر برخورد با دود دچار سرفه شده است که این دیگر نشانه ابتلا به کرونا نیست و بیشتر منشأ آن آلرژی است.
چرا افراد چاق بیشتر مبتلا به کرونا می‌شوند؟
فرد چاق، ورزش و تحرک صحیح ندارد، شیوه زندگی مناسبی ندارد، از رژیم غذایی مناسبی برخوردار نیست و ساعت خواب مناسب ندارد؛ در نتیجه این موضوعات باعث می‌شود به مرور زمان، فرد فشار زیادی را تحمل کند و مستعدتر برای ابتلا به کرونا باشد. افرادی که بالای ۶۰ سال هستند بیشترین دلیل بستری شدن آن‌ها بیماری زمینه‌ای بوده و در افراد جوان‌تر چاقی می‌تواند باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شود.
بهترین ضدعفونی کننده دست‌ها در برابر ویروس کرونا چیست؟
بهترین کار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا شستن دست‌ها با آب و ترکیبات شوینده غیر صابونی است. در صورتی که به آب و صابون دسترسی نداشته باشیم می‌توانیم از الکل یا ژل‌های ضدعفونی کننده استفاده کنیم؛ البته قدرت پاک کنندگی الکل بیشتر از ژل‌های ضد عفونی کننده است اما خشک کنندگی دستها توسط الکل بیشتر از ژل است.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...
دوست دارید درباره فاکتور CBC بیشتر بدانید؟
برای دریافت فایل راهنما، کافیست اطلاعات زیر را وارد نمایید.
request
دانلود فایل