تست کرونا از طریق بینی
تست کرونا از طریق بینی
خانه
خدمات
تست کرونا از طریق بینی

تست کرونا از طریق بینی

ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.

تست کرونا در منزل

در صورتی که نگران ابتلا به ویروس کرونا هستید، می‌توانید از خدمت تست کرونا در منزل هومکا بهره‌مند گردید. این تست با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در منزل و محل کار شما انجام می‌شود و نتیجه‌ی آن در کمتر از ۱۶ ساعت به دست شما خواهد رسید. برای ثبت درخواست تست کرونا در منزل، می‌توانید همین الان اقدام کنید.

فرآیند ثبت درخواست

registeration-step-1 circle-icon
1
ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
registeration-step-2 circle-icon
2
کارشناسان هومکا با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی، درخواست شما نهایی می‌شود.
registeration-step-3 circle-icon
3
نیروی متخصص به محل شما اعزام شده و نمونه‌گیری را انجام می‌دهد.
registeration-step-4 circle-icon
4
نتیجه آزمایش مطابق با بازه اعلام شده، در پنل کاربری شما قرار می‌گیرد.
1
registeration-step-1 circle-icon
فرم رو کامل می‌کنی و روی ثبت درخواست کلیک می‌کنی.
2
registeration-step-2 circle-icon
کارشناسان ما باهات تماس میگیرن و درخواست رو نهایی میکنن
3
registeration-step-3 circle-icon
پرستار ما میاد و در منزل یا محل کارت، نمونه‌گیری رو انجام میده.
4
registeration-step-4 circle-icon
بعد از زمان انتخابی خودت، نتیجه آزمایشت رو میتونی به راحتی از طریق صفحه پروفایلت ببینی.
تست کرونا از طریق بینی
اگر نگران ابتلا به کرونا هستید یا علائم مشکوک به بیماری کرونا را دارید. می‌توانید از خدمت تست کرونا در منزل بهره ببرید. ما در هومکا با همکاری آزمایشگاه‌های معتبر مانند رویان، مندل و آرامش، در کنارتان هستیم. مقاله را بخوانید تا بیشتر درباره‌ی کرونا و تست کرونا از طریق بینی بدانید.

آزمایش یا تست ویروس کرونا (COVID-19) در بسیاری از جوامع در حال افزایش است. از زمانی که ویروس کرونا  شیوع پیدا کرده‌است، ما به آرامی در مورد مجموعه گیج کننده گزینه های آزمایش موجود در مطب پزشکان و مراکز مراقبت های بهداشتی اطلاعاتی کسب کرده‌ایم. بسیاری مبتنی بر مخاط بینی هستند و برخی دیگر از بزاق یا خون استفاده می کنند. با توجه به تعدد گزینه‌ها، از کجا می‌دانید کدام تست برای شما مناسب است؟ و آیا همه آنها یکسان کار می‌کنند؟ در این مقاله با اصول اولیه شروع میکنیم و به بررسی تست کرونا در منزل از طریق بینی می‌پردازیم.

 

ویروس کرونا چیست؟

ویروس‌های کرونا خانواده بزرگی از ویروس ها هستند که شناخته شده اند و باعث ایجاد بیماری هایی از سرماخوردگی گرفته تا بیماری های شدیدتر مانند سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) و سندرم تنفسی حاد شدید (SARS) می شوند. ویروسی که اکنون جهان با آن درگیر است کووید ۱۹ نام دارد که جز دسته ویروس‌های کرونا قرار می‌گیرد.

تست کرونا از طریق بینی

 

انواع تست کرونا از طریق بینی 

در حال حاضر دو نوع آزمایش اصلی COVID-19 وجود دارد: 

۱- آزمایش‌های تشخیصی، که به دنبال عفونت فعال ویروس کرونا در مخاط یا بزاق شما هستند. به گفته سایت معتبر سلامت دیویس(UC Davis Health):

تست تشخیصی ، معروف به آزمایش PCR مولکولی، از یک سواب بینی استفاده می‌کند و نمونه‌هایی از سلول‌ها و مایعات را از سیستم تنفسی شما جمع می‌کند. شناسایی ژن‌های خاص ویروس SARS-CoV-2 را که باعث کووید-۱۹ می‌شود، امکان پذیر می‌کند. نمونه با استفاده از یک سواب بینی طولانی جمع می‌شود که به مجرای بین بینی و پشت گلو وارد می‌شود.

این آزمایش با قرار دادن یک سواب طولانی ۶ اینچی در حفره بین بینی و دهان(سواب نازوفارنکس) به مدت ۱۵ثانیه و چندین بار چرخش آن انجام می‌گیرد. پس از آن سواب را در سمت دیگر بینی می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که مواد کافی جمع شده است. سپس سواب را درون ظرف قرار داده و برای آزمایش به آزمایشگاه می‌فرستند.

 تست تشخیصی ، معروف به آزمایش PCR مولکولی ، از یک سواب بینی استفاده می کند و نمونه هایی از سلول ها و مایعات را از سیستم تنفسی شما جمع می کند. شناسایی ژنهای خاص ویروس SARS-CoV-2 را که باعث COVID-19 می شود ، امکان پذیر می کند. نمونه با استفاده از یک سواب بینی طولانی جمع می شود که به مجرای بین بینی و پشت گلو وارد می شود.

۲- آزمایش خون، که برای یافتن آنتی بادی ها انجام می شود (شواهدی که نشان می دهد سیستم ایمنی بدن شما قبلاً با عفونت روبرو شده است یا با آن درگیر است). 

پس آزمایش های آنتی بادی جز آن دسته از آزمایشاتی که از طریق بینی انجام میشود نیست.
فرض کنید پزشک برای تأیید یا رد عفونت ویروس کرونا آزمایش تشخیصی را تجویز کرده است. حتی در میان این تست های تشخیصی، تفاوت های مهمی وجود دارد. 
برای شناسایی SARS-CoV-2 ، ویروس عامل COVID-19 ، چند روش وجود دارد. آزمایشات آنتی ژن که پروتئین های خاص ویروس را تشخیص می دهد، و آزمایشات دیگر اسید نوکلئیک (مانند RNA) متعلق به ویروس کرونا را تشخیص می دهند که به آنها آزمایش مولکولی میگویند. پس خود تست های تشخیصی به دو دسته تقسیم شدند. دسته آنتی ژن و دسته مولکولی (تست PCR همان تست مولکولی است). برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص انجام تست کرونا از طریق بینی بر روی دکمه تماس زیر کلیک کنید.

call to action

 

تست کرونا PCR

با اوج گیری دوباره ویروس منحوس کرونا، انجام تست تشخیصی کرونا اهمیت دو چندانی پیدا کرده است. تست کرونا pcr، مورد تایید سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت میباشد. تست pcr تنها راه تشخیص بیماری کرونا نیست بلکه تست آنتی بادی نیز برای این کار صورت میگیرد اما معتبرترین و بهترین روش، انجام آزمایش pcr است.

نمونه گیری در تست کرونا pcr، از طریق بزاق انتهای گلو و مخاط بینی صورت میگیرد و دقت بسیار بالایی دارد. انجام به موقع این آزمایش میتواند در گسترش و درمان بیماری کرونا نقش بسزایی داشته باشد.

 

 تفاوت تست PCR و تست آنتی بادی

آزمایش های PCR بسیار حساس هستند. این آزمایشات  حتی گاهی پس از اینکه دیگر فرد بیمار نیست و ناقل ویروس به دیگر افراد نیست، نتیجه را مثبت اعلام می‌کند. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در خصوص نحوه انجام این تست شما را به دیدن ویدیویی در رسانه اجتماعی آپارات دعوت می‌کنیم.
برعکس، آزمایش های آنتی ژن معمولاً سریع و ارزان هستند اما در مقایسه با RNA برای تشخیص ویروس کرونا ، اغلب از دقت کمتری برخوردارند. مسئله این است که آزمایش آنتی ژن بیشتر مستعد نتایج منفی کاذب است، به این معنی که احتمالاً این آزمایش ها مواردی از عفونت فعال را تشخیص نمی‌دهند و نتیجه را منفی اعلام می‌کنند.
 نه آزمایش آنتی ژن و نه آزمایش PCR زمانی که کسی دیگر ناقل نیست را پیش بینی نمی کنند.
چون تست PCR از تست آنتی ژن دقیق تر است، بیشتر مورد استفاده قرار میگرد هومکا نیز خدمات انجام تست PCR در منزل را ارائه می‌دهد. برای ورود به صفحه ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل بر روی آیکون زیر کلیک کنید.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

 

 در طی تست کرونا از طریق بینی چه اتفاقی می افتد؟ 

فردی که تست کرونا از طریق بینی را انجام می دهد، یک سواب (وسیله‌ای شبیه به گوش پاک‌کن) را درون بینی شما می‌کند و برای چند ثانیه آن را دور خود می چرخانید. موی نرم سواب نمونه ای از ترشحات را برای تجزیه و تحلیل در خود جمع می کند. سواب باید خیلی عقب برود زیرا سلولها و مایعات باید از طریق کل مجاری که پایه بینی را به پشت گلو متصل می کند جمع آوری شود تا نمونه واقعاً خوبی بدست آید.
بدن عادت به بودن چیزی در آن ناحیه از بینی ندارد، بنابراین احساسات بسیار عجیب و غریب زیادی ایجاد می کند. به عنوان مثال، رفلکس مژه را فعال می کند، به این معنی که اگر آزمایش به درستی انجام شود از چشمان شما اشک می‌آید. نمی‌توانیم بگوییم که در این آزمایش صدمه می‌بینید، اما انجام آن ناراحت کننده است. همچنین از آنجا که سواب در پشت گلو نیز لمس می شود، ممکن است باعث ایجاد رفلکس گگ شود.

تست کرونا از طریق بینی

 

تست PCR از طریق بینی چقدر دقیق است؟

پاسخ به این سوال آسان و دشوار است. تست PCR  مخفف "واکنش زنجیره ای پلیمراز" است و نوع خاصی از آزمایش اسید نوکلئیک یا RNA است. این ماده به دنبال ردی از مواد ژنتیکی ویروس کرونا است.
در آزمایشگاه، یک آزمایش PCR می تواند مقدار بسیار کمی از ویروس کرونا را نیز تشخیص دهد. اما وقتی به دنیای واقعی می رویم  اوضاع کمی پیچیده تر می شود. دو مسئله اصلی که با انها درگیر هستیم مربوط به کیفیت نمونه و بار ویروسی یا میزان ویروس کرونا در بدن  بیمار است. در واقع در دنیای واقعی میزان دقت نتیجه تست کرونا به این دو عامل بستگی دارد.
هنگامی که در معرض COVID-19 قرار می گیرید، ویروس کووید ۱۹ در دستگاه تنفسی فوقانی شما شروع به تکثیر می کند. و هرچه ویروس کرونا بیشتر باشد ، تشخیص آن آسان تر است. در طی چند روز پس از نشان دادن علائم نقطه اوج تعداد ویروس در بدن رخ می دهد و احتمال صحیح بودن تشخیص بالا میرود اما اگر ما زودتر از آن شما را آزمایش کنیم، نتایج تقریباً قابل اطمینان نیست.
تهیه یک نمونه عالی نیز یک چالش است، زیرا برخی از افرادی که آزمایش می‌گیرند سواب را تا جایی که لازم است درون بینی فرو نمی‌کنند و همچنین بیمار خود را عقب می‌کشد، این موارد باعث ایجاد خطا در آزمایش به دلیل نمونه برداری نا مناسب می‌شود. افرادی که از طرف هومکا از شما آزمایش می‌گیرند آموزش دیده هستند و این موارد را مدنظر قرار می‌دهند تا نتیجه تست شما دقیق تر باشد. برای ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل بر روی دکمه تماس زیر کلیک کنید.

call button submit

 

اگر نتایج تست کرونا از طریق بینی منفی باشد، اما پزشکان هنوز به ویروس کرونا مشکوک باشند چه اتفاقی می افتد؟

پزشکان ابتدا علائم شما را بررسی می کنند. سپس آنها آزمایش دوباره را برایتان تجویز می‌کنند یا اینکه وضعیت شما را با استفاده از یک روش جایگزین مانند سی تی اسکن ریه می‌توانند تعیین کنند.
ویروس کرونا معمولاً از دستگاه تنفسی فوقانی شروع می شود، جایی که علائمی مانند گلودرد ، آبریزش بینی و سرفه خشک ایجاد می کند. بنابراین ، اگر این علائم را دارید و این علائم مربوط به ویروس کرونا باشد آزمایش کرونا از طریق بینی باید مثبت باشد. 
اما با پیشرفت بیماری، ویروس کرونا ممکن است به دستگاه تنفسی تحتانی منتقل شود، جایی که می‌تواند باعث بروز علائمی مانند مشکلات تنفسی ، سرفه و سطح اکسیژن پایین در خون شود. در این صورت ریه های شما برای ادامه کار خود به استفاده از اکسیژن احتیاج خواهند داشت. پزشک با تجویز اسکن از ریه میزان عفونت شما را تشخیص می‌دهد و اگر میزان عفونت زیاد باشد ممکن است لازم باشد تا بستری شوید.

تست کرونا از طریق بینی

 

تست کرونا از طریق بینی در منزل با هومکا 

اگر علائمی مشابه با علائم کرونا دارید و دچار نگرانی شده‌اید میتوانید برای انجام تست کرونا اقدام کنید. برای اینکار کافی است وارد سایت هومکا شوید و به صورت رایگان درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان ما برای ثبت نهایی درخواست خود باشید. سپس متخصصین ما به منزل یا محل مورد نظر شما می‌آیند یا در صورت تمایل میتوانید به یک آزمایشگاه را برای انجام تست انتخاب کنید. بعد از۱۲ ، ۲۴ یا ۴۸ ساعت (بنا به انتخاب خودتان) میتوانید نتیجه آزمایش را از طریق پروفایلتان مشاهده کنید. برای ورود به صفحه ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل بر روی آیکون زیر کلیک کنید.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

پس از دریافت نتیجه تست، در صورتی که جواب تست شما مثبت بود بهتر است که خود را قرنطینه کنید. در صورت نیاز به مراجعه به پزشک برای طی کردن مراحل درمانی می‌توانید در منزل بمانید و از خدمات ویزیت پزشک در منزل هومکا بهره‌مند شوید. برای انجام تزریقات . سرم خود نیز بهتر است که از خدمات تزریقات در منزل استفاده کنید.

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
شهر*
شهر موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
هزینه خدمات در محل
- تومان
مالیات بر ارزش افزوده
۰ تومان
هزینه مشاوره و تجویز نسخه
تومان
هزینه تفسیر آزمایش
تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان
اطلاعات تماس
کد تخفیف:
discount-icon
بررسی

کد معرف:
discount-icon
بررسی

سوالات متداول

آیا تست آنتی بادی منجر به تشخیص کرونا می‌شود؟
خیر. این تست تنها به منظور پایش سلامتی بیمار تجویز می‌شود.
آیا تست کرونا از طریق بینی درد دارد؟
در طی نمونه گیری دردی را حس نخواهید کرد. با این حال ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشید.
آیا تست کرونا از طریق بینی برای پرواز را هم انجام می‌دهید؟
بله. اگر نیاز به آزمایش کرونا از طریق بینی برای پرواز یا ایرلاین‌های هوایی را دارید، می‌توانید در درخواست خود این موضوع را مطرح کنید. کارشناسان ما در این زمینه شما را راهنمایی خواهند کرد.
برای تشخیص کرونا از کدام آزمایش استفاده کنم؟
در حال حاضر بهترین و دقیق‌ترین روش برای تشخیص ویروس کرونا، استفاده از آزمایش PCR است. تاکید تمامی متخصصان و آزمایشگاه‌های معتبر این است که اگر در حال حاضر دارای علائم هستید، حتما از تست پی سی آر استفاده کنید و به سراغ آزمایش آنتی بادی یا همان سرولوژی نروید.
آیا تست کرونا از طریق بینی شامل بیمه می‌شود؟
بله. در صورتی که تمایل داشته باشید از خدمات بیمه تکمیلی خود استفاده کنید، قبض تست کرونا توسط آزمایشگاه برای تست شما صادر می‌شود.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...