تست کرونا صفادشت
خانه
مقالات
تست کرونا صفادشت

تست کرونا صفادشت

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1401/09/15
ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.
تست کرونا در منزل، رویایی که به تحقق پیوست!
اندکی پس از حضور ویروس کرونا در بین جوامع بشری و پس از انجام تحقیقات مورد نیاز، روش‌های آزمایشگاهی برای شناسایی ویروس کرونا در بدن افراد مشکوک، تبیین شدند. در ادامه امکان انجام تست کرونا در منزل نیز فراهم شد و هومکا نیز این خدمت را به سبد گسترده خدمات خود اضافه نمود.

کرونا یک بیماری ویروسی و واگیر است که نام علمی ویروس آن که نوعی سارس به حساب می آید، Covid-۱۹ است. این ویروس برای اولین بار در شهر ووهان چین اولین قربانی خود را گرفت و پس از زمان کوتاهی مشخص شد که این ویروس به شدت در حال انتشار است و در حال حاضر کمتر کشوری در دنیا وجود دارد که با این ویروس و کنترل انتشار آن دست و پنجه نرم نکند.
از همان ابتدا محققان به فکر درمان این بیماری و تولید واکسن برای ایمن کردن بدن انسان ها بودند. اما متاسفانه این تحقیقات با اینکه پیشرفت های بسیاری داشته اند، اما همچنان به نتیجه نهایی و مورد نظر محققان نرسیده اند. یعنی این بیماری درمان مشخص و مسلمی ندارد. اما پروتکل هایی با هدف کاهش انتقال ویروس بین افراد و در شرایط بسیار خوشبینانه، قطع زنجیره انتقال تنظیم شده اند. بر همین اساس بسیاری از وقایعی که تاکنون عادی بودند متوقف شدند. افراد نباید در جایی تجمع کنند و استفاده از ماسک نیز برای جلوگیری از انتقال ویروس اجباری شد. در حال حاضر رعایت فاصله ۲ متر از یکدیگر و عدم تجمع افراد در کنار یکدیگر، مهمترین اعمالی هستند که انتشار ویروس را کند کرده اند.
با توجه به اینکه بیماری کرونا علائم بسیار مشترکی با سایر بیماری ها مانند سرماخوردگی یا آنفولانزا دارد، تنها راه اطلاع از ابتلا یا عدم ابتلا به ویروس کرونا، انجام تست کرونا صفادشت می باشد. با وجود اینکه بر اساس یافته ها، درصد زیادی از مبتلایان به کرونا علائمی ندارند، به نظر می رسد بسیاری از افراد آلوده باشند و بدون اطلاع از این موضوع و با خیال اینکه علائم ندارند پس سالم هستند، در حال انتشار ویروس باشند. اصلی ترین دلیل اجباری بودن فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک نیز همین امر است. برای اطلاع از وضعیت سلامتی، حتی افراد بدون علائم نیز ملزم به انجام تست کرونا هستند.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

انجام تست کرونا برای افرادی که علائم را تجربه نکرده‌اند و تنها در شرایطی قرار داشته‌اند که احتمال انتقال ویروس در آن وجود داشته است نیز ضروری می‌باشد. در همین خصوص توجه شما را جلب می‌کنیم به یکی از مقالات منتشر شده در سایت معتبر انجمن میکروب‌شناسی آمریکا (ASM)، که در آن انجام تست کرونا برای افراد بدون علامت نیز امری لازم عنوان شده است.

بسیاری از افراد در صورت ابتلا به کرونا از خود علائم بالینی نشان نمی‌دهند. این درحالیست که این افراد ناقل ویروس می‌باشند و آن را به سایرین منتقل می‌نمایند.
افرادی که در معرض انتقال ویروس قرار داشته‌اند اما علائم بالینی ندارند نیز باید تست کرونا را انجام دهند. در غیر این صورت بدون شک سبب انتقال ویروس به سایرین خواهند شد. برای کاهش هر چه بیشتر انتقال ویروس و از هم گسستن زنجیره انتقال ویروس، نیاز است تا آزمایش کرونا برای تمام افراد در معرض ویروس انجام شود.

 

چه زمانی افراد بدون علامت نیز باید آزمایش شوند؟

لازم به ذکر می باشد که اگر فرد متقاضی تست کرونا در منزل را انتخاب نماید، یک بخش از مراحل تست کرونا صفادشت در محل حضور فرد متقاضی انجام می شود و آن هم نمونه گیری است. درواقع تنها دلیل نیاز به حضور فرد متقاضی در آزمایشگاه همین نمونه گیری است که با استفاده از خدمات تست کرونا در منزل صفادشت، دیگر نیازی به حضور در آزمایشگاه نیست.

تست کرونا صفادشت

 

تست کرونا صفادشت انواع مختلفی دارد

دو روش برای انجام تست کرونا صفادشت به تایید سازمان های متولی این امر رسیده اند و از آن ها برای تشخیص ابتلا یا عدم ابتلای افراد به ویروس کرونا استفاده می شود.
روش اول که PCR نام دارد، جزو روش های مولکولی است. به این معنی که عملیات بر روی نمونه با هدف شناسایی قطعات ویروس در آن انجام می گیرد. دو ژن مختلف از ویروس کرونا می بایست در نمونه آزمایش شناسایی شود تا پاسخ آزمایش فرد آزمایش دهنده مثبت تلقی گردد. در صورتیکه یکی از ژنوم ها یافت شود، آزمایش می بایست تکرار شود.
روش دوم آنتی بادی نام دارد که جزو روش های سرولوژیک محسوب می شود. در این روش کارشناسان آزمایشگاه به دنبال خود ویروس نیستند. بلکه هدف این آزمایش، شناسایی آنتی بادی یا پادتنی است که بر اثر ورود ویروس به بدن و برای تقابل با عامل خارجی، توسط گلبول های سفید ترشح می شود.

بر روی آیکون زیر کلیک کنید تا از خدمات مشاوره رایگان کارشناسان هومکا بهره‌مند شوید:

call button consult

بدون شک انجام فرآیند نمونه‌گیری نیازمند تخصص و مهارت بالایی است. لذا پرستاری که انجام نمونه‌گیری را بر عهده دارد می‌بایست آموزش مورد نیا برای انجام صحیح نموه‌گیری را داشته باشد. از شما دعوت می‌کنیم تا از فیلمی در خصوص نحوه نمونه‌گیری در محل در رسانه اجتماعی یوتوب، دیدن فرمایید. 

 

تست کرونا صفادشت در آزمایشگاه یا منزل؟

از گذشته تا به امروز برای انجام هر آزمایشی افراد ملزم بودند تا به آزمایشگاه مراجعه نمایند. تا اینکه مجموعه های خدمات درمان و مراقبت در منزل شکل گرفتند و خدمات مورد نیاز افراد را در منزل یا مجل حضور او، ارائه کردند. یکی از این خدمات تست کرونا صفادشت است که علاوه بر آزمایشگاه می تواند در محل حضور فرد متقاضی نیز انجام شود.
در شرایط کنونی و شیوع روزافزون ویروس کرونا، به نظر می رسد حضور در آزمایشگاه که از مراکز پر رفت و آمد و با تراکم جمعیت بالا به حساب می آید، ایمن نباشد. با مثال ساده ای این موضوع روشن می شود. فرض کنید فردی به علت علائمی که دارد، تصور می کند که به کرونا مبتلا شده است. درحالی که همان گونه که گفته شد علائم نشانه ابتلا نیست! این فرد بدون اینکه مبتلا باشد و تنها به دلیل علائم در آزمایشگاه حاضر می شود تا تست دهد و با توجه به تجمع بالا در آزمایشگاه، این بار واقعا به ویروس مبتلا می شود.
به همین دلیل انجام تست کرونا در منزل امنیت بسیار بیشتری نسبت به انجام آن در آزمایشگاه دارد. مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هومکا نیز با همین هدف که جلوگیری از حضور افراد، به خصوص افراد دارای بیماری های زمینه ای و سالمندان در آزمایشگاه های یر تردد و احتمالا آلوده است، خدمات تست کرونا صفادشت را به تمام افراد نیازمند و در محل حضور افراد متقاضی ارائه خواهد داد. افراد دارای بیماری های زمینه ای مانند آسم، دیابت و فشار خون بالا، در مقابل ویروس کرونا ضعیف تر از سایرین هستند.

 

تست کرونا در منزل صفادشت

اولین گام برای انجام تست کرونا در منزل صفادشت، انتخاب یک مجموعه معتبر خدمات درمان و مراقبت در منزل است. مجموعه هومکا یکی از معتبرترین و کارآزموده ترین مجموعه های فعال در استان های تهران و البرز می باشد که با کمک تیم حرفه ای خود، خدمات تست کرونا صفادشت را با کیفیت حداکثری در اختیار متقاضیان گرامی قرار می دهد تا افراد برای نمونه گیری چند دقیقه ای کیلومترها راه را طی نکنند و در آزمایشگاه و محیط پر ریسک آنجا نیز مدت ها در انتظار رسیدن نوبت صبر کند. حضور زیاد در مراکز عمومی می تواند عواقب بدی را برای این فرد در پی داشته باشد. درحالی که نمونه گیری در منزل با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از سوی پرستار نمونه گیر مجموعه هومکا انجام می شود. با اندکی مقایسه و سبک سنگین کردن شرایط این دو راه برای انجام تست کرونا، مشخص می شود که آزمایش کرونا در منزل صفادشت علاوه بر ایمن بودن، آسان تر نیز خواهد بود.

تست کرونا صفادشت

 

فاکتورهای موثر در قیمت تست کرونا صفادشت

هر خدمتی قیمتی دارد. فاکتورهای موثر در قیمت تست کرونا صفادشت را می توان نوع و تعداد تست دانست. همان طور که گفته شد تست کرونا صفادشت، دو روش متداول دارد که هر کدام بر اساس عملیات و تجهیزاتی که در آن استفاده می شوند، قیمت گذاری می گردند.
اگر بخواهیم تست کرونا صفادشت در آزمایشگاه و خدمات ارائه شده تست کرونا در منزل مجموعه هومکا را با یکدیگر مقایسه کنیم، باید به شرایط هر کدام نیز نیم نگاهی داشته باشیم. با اینکه از لحاظ قیمت تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، اما تست کرونا در منزل بسیار ایمن تر و راحت تر از حضور در مراکز آزمایشگاهی است. چرا که در روش آزمایش در خانه، فرد متقاضی نیازی به خروج از خانه و حضور در آزمایشگاه ندارد. نمونه مورد نظر برای انجام آزمایش توسط پرستار نمونه گیر مجموعه هومکا گرفته می شود و به آزمایشگاه برده می شود. در ادامه و پس از انجام عملیات در آزمایشگاه توسط متخصصان امر، پاسخ تست کرونا صفادشت در اسرعوقت به فرد متقاضی گزارش می شود.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

 

دقت آزمایش کرونا صفادشت

بدون شک دقت آزمایش یکی از پارامترهای مهم برای هر فردی است که قصد انجام آزمایش کرونا صفادشت را دارد. دقت تست کرونا صفادشت به عوامل زیادی بستگی دارد. دقت در نمونه گیری و تخصص افراد و کارشناسان آزمایشگاهی که تست در آن انجام می شود، از مهمترین این عوامل شناخته می شوند.
اما با اندکی تامل در خصوص نمونه گیری می توان دریافت که پرستاری که نمونه گیری را در آرامش منزل فرد متقاضی انجام می دهد، می تواند دقت بالاتری نسبت به نمونه گیری داشته باشد که در محیط شلوغ و پر هیاهوی آزمایشگاه این کار را انجام می دهد.
مجموعه هومکا حساسیت بالایی در استخدام کارشناسان و پرستاران مجموعه دارد و پرستاری که برای نمونه گیری اعزام می شود، آشنایی و مهارت کامل در انجام نمونه گیری را دارد. علاوه بر این مجموعه هومکا با آزمایشگاه های تخصصی ویروس شناسی همکاری دارد و این آزمایشگاه ها مجهز به آخرین تجهیزات روز دنیا در امور آزمایشگاهی می باشند.
درواقه به طور خلاصه، دقت بالایی که مجموعه هومکا از آن حرف می زند را می توان به علت موارد زیر دانست:

- همکاری مجموعه هومکا با آزمایشگاه های تخصصی معتبر

- نظارت بر کیفیت انجام کارها در طول ارائه خدمات

- نمونه گیری در محل حضور متقاضی

تست کرونا صفادشت

 

تست کرونا صفا دشت با مجموعه هومکا

حال که دانستیم انجام تست کرونا در منزل مزایا و امنیت بسیار زیادی نسبت به حضور در آزمایشگاه دارد و مطلع شدیم که مجموعه هومکا یکی از ارائه کنندگان این خدمات با دقت بالا و هزینه مناسب و معقول می باشد، روش های درخواست خدمات تست کرونا مجموعه هومکا را بررسی می نماییم.

call button submit

در صورت مثبت بودن نتیجه آزمایش و ابتلا به بیماری کرونا، افراد با توجه به قدرت سیستم ایمنی خود، علائم متفاوتی را تجربه خواهند نمود. در برخی مواقع نیاز است تا این افراد تحت درمان قرار گیرند تا شرایط خود را بهبود بخشند و در نهایت به بهبودی کامل برسند. مجموعه‌ی هومکا با ارائه خدماتی مانند پزشک در منزل، تزریقات در منزل یا آزمایش در منزل، می‌تواند موجب تسریع در بهبود شرایط این افراد و انجام درمان مناسب شود.

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
شهر*
شهر موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
هزینه خدمات در محل
- تومان
هزینه مشاوره و تجویز نسخه
تومان
هزینه تفسیر آزمایش
تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان

ورود

سوالات متداول

آیا باید نگران استفاده از فضای مجازی در دوران کرونا باشیم؟
ویروس کرونا بسیاری از افراد را به سمت استفاده از فضای مجازی سوق داده است. شما ممکن است ساعت‌های بیشتری را نسبت به قبل از دوران کرونا به شکل آنلاین بگذرانید. بهتر است زمان استفاده از صفحات نمایش را که مربوط به فعالیت های درسی و یا فیزیکی شما نیست کاهش دهید. این به علت این است که باید از نظر فیزیکی بیشتر فعال باشید تا وضعیت سلامتی بدن خود را حفظ کنید. به علاوه بسیاری از افراد در صورت استفاده طولانی مدت از صفحات نمایشی ممکن است دچار عوارضی مانند سر درد یا سرگیجه شوند. بنابراین برخی از فعالیت های سرگرم کننده مجازی با استفاده از صفحه نمایش را با سایر فعالیت ها مانند گوش دادن به موسیقی یا مطالعه کردن جایگزین کنید.
آیا خودم می توانم در منزل مواد ضدعفونی کننده دست ساز بسازم؟
در حقیقت هیچ مطالعه ای وجود ندارد که از اثر ضد عفونی کننده مواد دست ساخته در منزل برای از بین بردن ویروس کرونا پشتیبانی کند. کارشناسان بر این باورند که بهترین راه تمیز کردن دست ها، شستن آنها به مدت حداقل ۲۰ ثانیه با آب و صابون است.
آیا می‌توان به دقت آزمایش کرونا در منزل اعتماد کرد؟
همانطور که می‌دانید مدت زیادی از حضور این ویروس در بین ما گذشته است و در این مدت دانشمندان، برای یافتن آزمایشات دقیق تشخیصی، تلاش بسیاری کرده‌اند. تا به الان می‌توان گفت که دقیق‌ترین تست موجود، همان تست پی سی آر است که بالاتر راجع به آن گفته بودیم. برخی از افراد این ‌گونه فکر می‌کنند که اگر حضوری به آزمایشگاه مراجعه کنند نتیجه‌ی مطمئن‌تری می‌گیرند و انجام تست کرونا درب منزل دقت بالایی ندارد. درحالی که اگر نکات گفته شده رعایت شود، انجام تست کرونا در خانه نه تنها تفاوتی با انجام آن در مراکز درمانی نخواهد داشت بلکه به مراتب مطمئن‌تر و ایمن‌تر از انجام آن در محیط شلوغ آزمایشگاه است.
راه های انتقال ویروس کرونا کدام است؟
اگر افراد در فاصله نزدیک به یکدیگر و در حدود فاصله‌ای به اندازه طول دو دست قرار داشته باشند / در هنگام سرفه، عطسه، صحبت کردن و نفس کشیدن فرد مبتلا، این ویروس از طریق قطرات کوچک آب دهان فرد می‌تواند انتقال یابد. این ذراتِ حاوی قطرات آب می‌توانند در بینی، دهان، ریه‌ها و مجاری تنفسی وارد شده و فرد سالم را مبتلا کنند / چنانچه قطرات آبِ حاوی ویروس که از دهان و مخاط فرد مبتلا روی سطوح باقی مانده باشد، در صورت تماس فرد سالم با آن ذرات، اگر بینی، دهان یا چشم هایش را با دست آلوده لمس کند، این ویروس می تواند انتقال یابد / تصور می شود که ذرات آلوده به قطعات ویروس می توانند تا مدتی در هوا معلق بمانند. این ذرات در اثر تنفس فرد سالم می توانند انتقال یابند. گفتنی است این ذرات تا شعاع حدود ۲ متری در هوا توانایی جابجایی دارند. بنابراین محیط های بسته بدون تهویه مناسب می توانند منشأ شیوع ویروس کرونا تلقی شوند.
آیا ویروس کرونا از طریق غذا منتقل می‌شود؟
در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر انتقال وبروس از طریق غذا وجود ندارد چرا که ویروس کرونا مانند ساید ویروس‌ها و باکتری‌ها در دمای طبخ از بین می‌رود. به همین دلیل هنوز ثابت نشده که غذا می‌تواند ناقل ویروس کرونا باشد.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...
دوست دارید درباره فاکتور CBC بیشتر بدانید؟
برای دریافت فایل راهنما، کافیست اطلاعات زیر را وارد نمایید.
request
دانلود فایل