تست کرونا صادقیه
خانه
مقالات
تست کرونا صادقیه

تست کرونا صادقیه

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1401/09/15
ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.
تست کرونا در محل؟
شاید در نگاه اول انجام تست کرونا در محل کمی دور از ذهن به نظر برسد. اما در واقع انجام این تست، به راحتی یک تلفن است! در این مقاله سعی داریم تا انواع تست کرونا در منزل و نحوه‌ی انجام آن‌ها را با شما در میان گذاریم.

کرونا! واژه ای نام آشنا که نزدیک به یک سال است که نقل تمام محافل شده است. یکی از پاندمی هایی که به سرعت منتشر شد و به گمان برخی ها تاکنون سرعت شیوع هیچ بیماری واگیرداری تا این حد سریع و راحت نبوده است. اوایل ظهور بیماری تصور می شد که همه چیز با شستن مکرر دست ها به روال قبل خود باز می گردد. اما امروز ثابت شده است که این ویروس تا ۸ روز می تواند در هوا باشد و افراد را آلوده کند و همین موضوع سبب شد تا استفاده از ماسک و عدم حضور در مراکز پر رفت و آمد و پر تجمع از مهمترین راه های مبارزه با این ویروس ترسناک عنوان شود.
علائم این بیماری در افراد مبتلا متفاوت هستند. اما سر درد، تب و ضعف عضلانی از جمله مواردی می باشند که در اکثر افراد مبتلا به این ویروس دیده شده است. بسیاری از افراد به ویروس کرونا مبتلا می شوند، علائم ندارند و بدون آگاهی از این موضوع با رفت و آمدهای خود دیگران را نیز مبتلا می کنند. به همین دلیل ماسک و عدم حضور در مراکز پر رفت و آمد منع شده است.
بدون شک شما نیز این موضوع را شنیده اید که داشتن علائم نمی تواند سندی برای ابتلا به ویروس کرونا باشد. همچنین افرادی که مبتلا شده اند نیز لزوما علائمی را تجربه نخواهند کرد و این امر سبب حضور افراد مبتلای بی علامت و بی خبر از بیماری در جامعه و در نتیجه شیوع ویروس کرونا می شود.

call button consult

تنها راه اطلاع دقیق از ابتلا یا عدم ابتلا به ویروس کرونا انجام آزمایش می باشد. تست کرونا صادقیه راهی مناسب برای قطعیت در این موضوع است. اما همان گونه که می دانید، حضور در آزمایشگاه نمی تواند راه مناسبی باشد. با اندکی تامل می توان دریافت که خدمات آزمایش در منزل و استفاده از تست کرونا در منزل بسیار مطلوب تر است و از امنیت بهداشتی بسیار بالاتری برخوردار است.

تست کرونا در منزل شمال تهران

 

اهمیت تست کرونا صادقیه

همان گونه که گفته شد، انتشار ویروس کرونا از سوی فرد مبتلا بسیار ساده است و بدون شک افرادی که فاصله قانونی از فرد مبتلا را رعایت نکرده اند را مبتلا خواهد کرد. برای انجام آزمایش و بر اساس روش مرسوم آزمایش دادن، افراد به آزمایشگاه های تشخیصی مراجعه می کنند. اما به نظر می رسد این روش مرسوم، برای زمانی به جز حالا مناسب بوده است. نه امروز که ویروس کرونا یکه تازی می کند و روزانه بیش از ۴۰۰ نفر در ایران و هزاران تن در سراسر جهان را به کام مرگ می کشاند.
آزمایشگاه ها جزو مکان های پر تجمع محسوب می شوند که تنها بخشی از افراد مراجعه کننده به آن برای تست کرونا صادقیه مراجعه نموده اند و سایر افراد که وضعیت ابتلای نامشخصی دارند، برای انجام سایر آزمایشات در آنجا حضور دارند. به همین سبب، حضور در آزمایشگاه یک امر بسیار پر ریسک و خطرناک برای هر فردی خواهد بود.
در این موضوع که انجام آزمایش کرونا برای هر فردی که احتمال آلوده شدنش را می دهد ضروی است، شکی نیست. اما آیا حضور در آزمایشگاه های پر تردد راه مناسبی است؟ بدون شک نه! ما به شما پیشنهاد می کنیم از خدمات تست کرونا در منزل مجموعه هومکا استفاده نمایید. در مقایسه با تست کرونا صادقیه و انجام آزمایش در آزمایشگاه ها، حضور در منزل و تست کرونا در محل می تواند بسیار ایمن تر و مناسب تر باشد.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

 

تست کرونا در منزل صادقیه

همان گونه که عنوان شد، انجام تست کرونا صادقیه در آزمایشگاه می تواند مخاطرات زیادی برای فردی داشته باشد که در آزمایشگاه حضور پیدا کرده است. تست کرونا در منزل صادقیه از جمله خدمات مجموعه هومکا می باشد که امکان انجام نمونه گیری در منزل را برای متقاضیان این آزمایش، فراهم می سازد. پرستار نمونه گیری که تخصص و مهارت لازم برای نمونه گیری درست را دارد، با حضور در منزل فرد و با رعایت پروتکل های بهداشتی، نمونه مورد نظر را از فرد دریافت می کند و آن را به آزمایشگاه می برد و این گونه مانع حضور فرد در آزمایشگاه پر تجمع می شود. این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که حضور بسیاری از افراد در آزمایشگاه که از آن ها با عنوان گروه های پر خطر در ابتلا به کرونا یاد می شود، می تواند برایشان عواقب غیر قابل جبرانی داشته باشد.

 

روش های تست کرونا صادقیه

روش های تست کرونا صادقیه اندکی پس از شیوع ویروس کرونا تبیین شدند و به صورت فراگیر مورد استفاده قرار گرفتند. بر این اساس، دو روش پی سی آر و آنتی بادی برای تست کرونا صادقیه استفاده می شوند که هر کدام متد خاص خود را دارند. انجام تست به هر دو روش که در ادامه درباره هر کدام توضیحات مختصری آورده شده است، نیازی به حضور مستقیم فرد در آزمایشگاه ندارند و این آزمایشات می توانند با رساندن نمونه آزمایش به آزمایشگاه توسط نمونه گیر و بدون حضور فیزیکی فرد متقاضی در آزمایشگاه پر خطر، انجام شوند.

برای درک بهتر از نحوه انجام نمونه‌گیری برای آزمایش کرونا، پیشنهاد می‌کنیم تا از فیلمی در خصوص نحوه نمونه‌گیری در محل در رسانه اجتماعی یوتوب دیدن فرمایید.

 

تست کرونا صادقیه با روش پی سی آر

روش پی سی آر که به عنوان روش مناسب غربالگری نیز معروف است، از جمله روش های مولکولی محسوب می شود و در آن نمونه آزمایش با هدف یافتن قطعات ویروس توسط کارشناسان آزمایشگاه و بر اساس دستورالعمل های پیش بینی شده بررسی می شود. در صورت حضور ژنوم ویروس در نمونه، فرد آزمایش دهنده به کرونا مبتلا شده است. افراد متقاضی می توانند برای استفاده از این روش و انجام تست کرونا، از خدمات مجموعه هومکا استفاده کنند و با درخواست آزمایش پی سی آر و دادن نمونه به پرستار، بدون حضور در آزمایشگاه، آزمایش کرونا پی سی آر انجام دهند.

در ادامه اشاره‌ای خواهیم داشت به یکی از مقالات سایت معتبر شبکه تجهیزات پزشکی (Medical Device Network) در خصوص اهمیت تست پس‌سی‌آر در غربالگری را با یکدیگر مرور خواهیم نمود:

در حال حاضر اکثر آزمایشات مربوط به تشخیص کرونا، از نوع PCR می‌باشند. این روش به بررسی و شناسایی اطلاعات ژنتیکی ویروس می‌پردازد و پاسخ آن زمانی مثبت است که فرد مبتلا به ویروس فعال باشد. از آنجایی که در این روش به جای بررسی آنتی‌بادی که معمولا زمان زیادی برای تولید آن در بدن مورد نیاز است، از شناسایی مستقیم ویروس استفاده می‌شود، در زمانی سریع‌تر، می‌تواند نتیجه‌ای دقیق‌تر و قابل قبول‌تر دهد و به همین سبب این نوع از آزمایشات ارزش بالاتری برای غربالگری دارند.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

 

تست کرونا صادقیه با روش آنتی بادی

در این روش کارشناسان آزمایشگاه مستقیم ویروس کرونا را جستجو نمی کنند. بلکه به دنبال یافتن عکس العمل بدن در مقابله با ویروس کرونا هستند. آنتی بادی ماده ای است که در تقابل با ویروس و عامل بیماری زای وارد شده به بدن و توسط گلبول های سفید تولید می شوند. آنتی بادی روش مناسبی برای غربالگری نیست چون پاسخ آزمایش فردی که یک ماه پیش به کرونا مبتلا شده است و اکنون بهبود یافته و ناقل ویروس نیست نیز به دلیل حضور آنتی بادی در خون، مثبت خواهد بود. نمونه مورد نظر در این تست، خون است که توسط پرستار نمونه گیر اعزام شده از سوی مجموعه هومکا از فرد متقاضی گرفته شده و به آزمایشگاه برده می شود.

 

دقت تست کرونا صادقیه

اگر در مراکز آزمایشگاهی حضور پیدا کرده باشید، می دانید که پرستاران نمونه گیر در آزمایشگاه از ابتدای ساعت کاری تا انتهای آن در حال انجام نمونه گیری هستند. بدون شک شلوغی آزمایشگاه، تداوم کارهای نمونه گیری و ساعت بالای کاری موجب خستگی این افراد می شود که این امر در نهایت می تواند موجب کاهش دقت پرستار نمونه گیر شود که بر دقت تست کرونا صادقیه اثر منفی خواهد داشت و ممکن است جواب آزمایش را به کلی تغییر دهد. ممکن است فرد مبتلا باشد اما به دلیل نمونه گیری اشتباه، پاسخ تست منفی کاذب گزارش شود.
علاوه بر این موضوع، باید بدانید که مجموعه هومکا، با هدف بالا بردن دقت تست کرونا، طرف قرارداد با آزمایشگاه های تخصصی و معتبر در سطح شهرهای تهران و کرج می باشد. آزمایشگاه معتبر از پرستاران و کارکنان متخصص و تجهیزات بروز در امر آزمایش بهره می برند و این امر نیز موجب افزایش بیش از پیش تست کرونا می شود.
پرستار نمونه گیری که از سوی هومکا برای نمونه گیری اعزام می شود، تخصص و مهارت لازم برای دریافت نمونه را داشته و دوره های تخصصی و آموزش های لازم را دیده است. در اسرع وقت در محل حضور فرد متقاضی انجام تست کرونا صادقیه حضور می یابد و نمونه گیری را در کمال دقت و آرامش ارائه می دهد.

call button submit

تست کرونا

 

هزینه تست کرونا صادقیه

برای حاضر شدن در آزمایشگاه، علاوه بر خطری که به واسطه تجمع بالا به آن اشاره شد، افراد ممکن است نیاز باشد تا برای رسیدن به یک آزمایشگاه معتبر، مجبور باشند ساعت ها در ترافیک باشند. اگر هم از وسیله نقلیه شخصی استفاده نکنند بدون شک باز خود را به خطر انداخته اند. چرا که باید از وسایل حمل و نقل عمومی شلوغ استفاده کند. اگر زمان و هزینه و سختی تحمل ترافیک را نیز کنار بگذاریم، از کنار خطر ابتلا به کرونا در راه آزمایشگاه نمی توان به سادگی عبور کرد.
به همین سبب مجموعه هومکا خدمات تست کرونا صادقیه که در آزمایشگاه انجام می شود را در قالب یکی از خدمات خود و در منزل یا محل کار افراد متقاضی ارائه می کند. بدون شک در مقایسه با حضور در آزمایشگاه، انجام تست کرونا در محل بسیار منطقی تر است. مجموعه هومکا در راستای کاهش تعداد افراد متقاضی تست کرونا که در آزمایشگاه حاضر می شوند و با هدف کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا، خدمات تست کرونا در منزل را ارائه می دهد.
علاوه بر این مجموعه هومکا قیمت تست کرونا صادقیه را به صورت متعادل و بر اساس مصوبات ارگان های مسئول ذیربط تنظیم نموده است و همین امر سبب شده است که افراد با درآمد متوسط نیز توان مالی استفاده ازخدمات تست کرونا راداشته باشند و بدون حضور در آزمایشگاه های آلوده، آزمایش کرونا در محل را تجربه کنند.

 

درخواست خدمات تست کرونا صادقیه هومکا

بدون شک همه ما متوجه برتری و امنیت بالای دادن آزمایش در خانه شده ایم. حضور در آزمایشگاه معایب زیادی دارد که به مهمترین آن ها اشاره شد. نمونه گیری می تواند در محل حضور فرد متقاضی آزمایش کرونا و بدون معطلی و خطر انجام شود. افراد متقاضی فقط چند دقیقه وقت می گذارند و نمونه مورد نظر را در اختیار پرستار نمونه گیر قرار می دهند. بقیه امور مورد نیاز برای دریافت پاسخ را مجموعه هومکا انجام خواهد داد و با نظارت مستمر، کیفیت ارائه خدمات را رصد خواهد نمود.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

افرادی که نتیجه تست کرونا برای آن‌ها مثبت می‌شود و به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند، مستعد دچار شدن به علائم بالینی خفیف یا شدید هستند. به همین جهت باید زیر نظر پزشک تحت درمان قرار گیرند. خدمات پزشک در منزل هومکا می‌تواند علاوه بر انجام درمان برای این افراد، از خروج فرد مبتلا به کرونا از منزل جلوگیری به عمل آورد.
تزریقات در منزل و آزمایش در منزل نیز جزو سایر خدمات درمانی می‌باشند که می‌توانند برای این افراد چاره‌ساز باشند.

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
شهر*
شهر موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
هزینه خدمات در محل
- تومان
هزینه مشاوره و تجویز نسخه
تومان
هزینه تفسیر آزمایش
تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان

ورود

سوالات متداول

آیا افرادی که سیگار مصرف می‌کنند، بیشتر در معرض خطر ویروس کرونا هستند؟
استعمال هر نوع از تنباکو منجر به کاهش ظرفیت شش‌های انسان می‌شود. ویروس کرونا نیز از جمله ویروس‌هایی است که به شش‌ها حمله ور می‌شود به همین علت افرادی که از سیگار استفاده می‌کنند، ممکن است به چالش‌های بیشتری در مبارزه با این ویروس بر بخورند. تحقیقات نشان داده است افرادی که از سیگار استفاده می‌کنند، در معرض خطر بیشتری قرار دارند.
آیا افراد باردار، بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند؟
خانم های باردار و یا آن دسته از خانم های بارداری که سن بیشتری دارند، اضافه وزن دارند و یا دارای بیماری زمینه‌ای مانند دیابت و فشار خون هستند، در معرض ریسک دچار شدن به وضیعت سخت تر در صورت ابتلا به ویروس کرونا هستند. وقتی در یک خانم باردار وضعیت بیماری پیشرفت می کند، به مراقبت های پزشکی بیشتری در مقایسه با خانم های غیر باردار هم سن خود نیاز دارد.
در هنگام ابتلا به ویروس کرونا، بهتر است از چه غذاهایی پرهیز کنیم؟
مصرف گوشت های قرمز و دارای چربی، کره و محصولات لبنی پر چرب را کاهش دهید. از مصرف چربی‌های ترانس تا حد امکان پرهیز کنید. از مصرف غذاهای فرآوری شده و سرخ شده مانند دونات ها پرهیز کنید. در رژیم غذایی خود به مقدار کافی مصرف فیبر را بگنجانید. فیبر با ایجاد احساس سیری از افزایش وزن نیز جلوگیری می کند.
مصرف چه غذاهایی در هنگام ابتلا به ویروس کرونا توصیه می‌شود؟
به اندازه کافی فیبر مصرف کنید چرا که مصرف فیبر می تواند رژیم غذایی سالم ایجاد کند و یک احساس سیری طولانی مدت را در شما ایجاد خواهد کرد. برای دریافت فیبر به اندازه کافی می توانید مصرف میوه و سبزیجات را در برنامه غذایی خود بگنجانید. مصرف برنج، نان و پاستای قهوه ای در این دوران به جای غذاهای با دانه تصفیه شده مانند پاستای سفید توصیه می شود. همچنین مصرف مایعات به مقدار کافی برای حفظ وضعیت سلامتی ضروری است. آب آشامیدنی ارزان ترین و سالم ترین نوشیدنی است که می توانید مصرف کنید.
آیا با خوردن غذاهای تازه مانند میوه و سبزیجات ویروس کرونا منتقل می شود؟
هیچ نوع مدرکی مبنی بر اینکه افراد با خوردن غذا از جمله میوه و سبزیجات به کرونا مبتلا می شوند وجود ندارد. خوردن میوه و سبزیجات تازه بخشی از یک رژیم غذایی سالم است و خوردن آنها توصیه می شود.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...
دوست دارید درباره فاکتور CBC بیشتر بدانید؟
برای دریافت فایل راهنما، کافیست اطلاعات زیر را وارد نمایید.
request
دانلود فایل