آزمایش در منزل
آزمایش در منزل
خانه
خدمات
آزمایش در منزل

آزمایش در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/06/29
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هوم‌کا شفاف و مشخص هستند.
آزمایش با نسخه یا درخواست شما
چکاپ آقایان
چکاپ سالمندان (آقایان)
چکاپ بانوان
چکاپ سالمندان (بانوان)
چکاپ کودکان
چکاپ عفونی
چکاپ سرطان‌شناسی
چکاپ روماتوئیدی

فرآیند ثبت درخواست

registeration-step-1 circle
1
فرم رو کامل می‌کنی و روی ثبت درخواست کلیک می‌کنی.
registeration-step-2 circle
2
کارشناسان ما باهات تماس میگیرن و درخواست رو نهایی میکنن.
registeration-step-3 circle
3
پرستار ما میاد و در منزل یا محل کارت، نمونه‌گیری رو انجام میده.
registeration-step-4 circle
4
بعد از زمان انتخابی خودت، نتیجه آزمایشت رو میتونی به راحتی از طریق صفحه پروفایلت ببینی.
1
registeration-step-1 circle
فرم رو کامل می‌کنی و روی ثبت درخواست کلیک می‌کنی.
2
registeration-step-2 circle
کارشناسان ما باهات تماس میگیرن و درخواست رو نهایی میکنن
3
registeration-step-3 circle
برای انجام نمونه گیری، بر اساس انتخابت، یا ما به خونه و محل کارت میایم یا به آزمایشگاهی که انتخاب کردی میری.
4
registeration-step-4 circle
بعد از زمان انتخابی خودت، نتیجه آزمایشت رو میتونی به راحتی از طریق صفحه پروفایلت ببینی.
آزمایش و نمونه‌گیری در منزل با هوم‌کا
نیاز به نمونه‌گیری خون یا انجام آزمایش و چکاپ دارید اما به هر دلیلی نمی‌توانید یا نمی‌خواهید به آزمایشگاه بروید؟ در این شرایط می‌توانید از خدمات آزمایش در منزل هوم کا بهره‌مند شوید. در این مقاله به سوالات شما درباره‌ی آزمایش در منزل و انواع خدمات آن پاسخ خواهیم داد.

انجام آزمایش و نمونه‌گیری از جمله اقدامات مهمی است که هر کدام از ما در طول زندگی بارها به آن نیاز پیدا کرده‌ایم. اما ممکن است بسیاری از ما به علت شرایط خاص، توانایی یا فرصت مراجعه به آزمایشگاه را نداشته باشیم. مجموعه‌ی هوم‌کا به منظور کاهش این چالش‌ها و مشکلات، خدمت آزمایش در منزل را برای شما فراهم کرده است. در ادامه می‌توانید در مورد این خدمت و شرایط درخواست، بیشتر بدانید.

 

آزمایش در خانه

اگر بخواهیم آزمایش در محل را خیلی کوتاه تعریف کنیم، می‌توانیم این‌گونه بگوییم: شما به هر دلیلی نمی‌توانید یا نمی‌خواهید به آزمایشگاه بروید. پس در خانه یا محل کارتان می‌نشینید و درخواست می‌دهید که آزمایش در منزل یا محل کار شما انجام گردد. حال شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا آزمایش در محل؟ 

آزمایش در منزل

 

آزمایش در منزل و محل کار چه مزیت هایی دارد؟

سوال مهمی است. آیا واقعا آزمایش در منزل و محل کار مزیتی هم دارد؟ به نظر ما که بله! زیاد هم دارد. در ادامه آن‌ها را خدمتتان می‌گوییم.

✔ بارها شده که قید رفتن به آزمایشگاه یا چکاپ را به خاطر اینکه سرتان شلوغ است یا وقت ندارید، زده‌اید. آن‌قدر دغدغه‌تان زیاد بوده که گفتید حالا آزمایش را می‌شود بعدا هم انجام داد. خب شاید بهترین راهکار هم همین باشد! وقت طلاست! از این به بعد هم به آزمایشگاه نروید. به جای آن از خدمات آزمایش در محل استفاده کنید. وقتتان تلف نمی‌شود و کارتان هم انجام می‌شود.

سالمندی در خانه دارید که توانایی رفتن به آزمایشگاه و تحمل سر و صدا و شلوغی و معطلی را ندارد؟ حق هم دارد. خود ما هم تحمل چنین وضعیتی را نداریم چه برسد به سالمندان عزیزمان! پس راه حل چیست؟ اینجا هم آزمایش در منزل و محل کار می‌تواند راهگشای خوبی باشد.

دچار معلولیت هستید یا معلولی در خانه دارید که آزمایشگاه رفتن برایش دشوار است؟ باز هم آزمایش در منزل و محل کار است که می‌تواند مشکلتان را برطرف کند. 

شاید بردن کودکان به آزمایشگاه کار دشواری باشد. چرا که بعضا آن‌ها از محیط آزمایشگاه و شلوغی‌ها می‌ترسند. طبیعتا اگر بتوانیم به جای مراجعه به آزمایشگاه، از خدمات آزمایش در محل استفاده کنیم، تجربه‌ی خوبی از آزمایش را برای کودکانمان رقم خواهیم زد. 

✔ آزمایش در منزل شاید برای بسیاری از بیماران یک الزام باشد. به راحتی و با درخواست خدمات آزمایش در منزل، بیمار می‌تواند از خدمت‌هایی مانند آزمایش خون در محل، نمونه‌گیری در منزل و انواع آزمایش‌های دیگر بهره‌مند شود.

✔ این مزیت آخر احتمالا فقط مخصوص خدمت آزمایش در محل هوم کا است. می‌دانیم که استفاده از این خدمات اغلب ممکن است هزینه‌ی زیادی را بر دوش ما بیندازد. برای همین ما تلاش کرده‌ایم تا جای ممکن، هزینه‌ی آزمایش در منزل و محل کار را پایین بیاوریم تا افراد مجبور نباشند سلامتیشان را به خاطر عدم توانایی مالی، در اولویت دوم قرار دهند. 

✔ مزیت‌های بسیار دیگری هم وجود دارند. مثل خلاص شدن از ترافیک و پیدا کردن جای پارک و... که قطعا می‌دانید و اشاره کردن به آن‌ها زیاده‌گویی است.

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

چگونگی ثبت درخواست برای آزمایش در محل

  • در ابتدا بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست کلیک کنید.
  • سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، می‌توانید نوع آزمایش مورد نظرتان را انتخاب کنید.
  • پس از انتخاب آزمایش مورد نظر و انتخاب زمان و مکان دلخواه، متخصصین مربوط به آزمایش در منزل، در همان زمان و محلی که تعیین کرده‌اید، نمونه‌گیری‌های لازم را انجام می‌دهند.
  • سپس در زمان مشخص، نتیجه‌ی آزمایش برای شما ارسال می‌شود.

همچنین اگر میانه‌ی خوبی با ثبت درخواست آنلاین ندارید، می‌توانید با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید و درخواست خود را به صورت رایگان ثبت نمایید. در ضمن می‌توانید با کلیک بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست، همین الان و بدون معطلی درخواست خود را ثبت کنید.

تماس برای ثبت درخواست رایگان

 

انواع خدمات آزمایش در منزل

ما تقریبا هر آزمایشی را که متخصصان، امکانات انجام دادنش در منزل یا محل کار را داشته باشند، ارائه می‌دهیم. این خدمات با اعزام یک متخصص از سوی هوم کا و نمونه‌گیری در محل صورت می‌پذیرد. سپس نمونه‌ی شما به آزمایشگاه ارسال شده و نتیجه‌ی آن در اسرع وقت به دست شما خواهد رسید. به همین سادگی! در ضمن تمام مراحل آزمایش در محل، مطابق با استانداردهای تعریف شده توسط وزارت بهداشت انجام می‌گردد.  

 

نمونه‌گیری در منزل

این روز‌ها بسیاری از افراد به علت مشغله‌های زیاد، ترافیک و همچنین آلوده بودن مراکز درمانی و آزمایشگاهی، برای انجام نمونه‌گیری‌های لازم برای سلامتی‌ خود، به آزمایشگاه‌ها مراجعه نمی‌کنند و یا آن را پشت گوش می‌اندازند. اما راه حل این مشکل انجام ندادن و یا به تاخیر انداختن نمونه‌گیری نیست. شما می‌توانید به راحتی از طریق تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ و یا از طریق ثبت درخواست در سایت، از خدمات نمونه‌گیری در منزل مجموعه هوم‌کا استفاده کنید. هوم‌کا تمامی نمونه‌گیری‌هایی را که پرستاران بتوانند در منزل یا محل کار شما انجام دهند، ارائه می‌دهد. از جمله این خدمات می‌توان به نمونه گیری خون در منزل اشاره کرد. نمونه‌گیری از خون، یکی از مهم‌ترین نمونه‌گیری‌ها است، که باید آن را به طور مرتب برای اطلاع از وضعیت سلامتی خود و نرمال بودن مقادیر مختلف در خون، انجام دهیم. برای اکثر آزمایش‌ها نظیر اعتیاد، بارداری و تشخیص انواع بیماری‌ها، نمونه‌گیری از خون انجام می‌شود. علاوه بر انجام نمونه‌گیری برای تشخیص و بررسی بیماری، آزمایش غربالگری که افراد هرساله برای چکاپ در منزل خود باید انجام دهند نیز، نیاز به نمونه گیری از خون دارد.

آزمایش در منزل

 

آزمایش با نسخه پزشک

بسیار پیش می‌آید که شما به پکیج‌های چکاپ کامل نیاز نداشته و فقط می‌خواهید به درخواست خودتان و برای اطمینان حاصل کردن از سلامتی خود، یک آزمایش خاص را انجام دهید. برای مثال دوست دارید آزمایش ویتامین دی انجام دهید و بدانید میزان ویتامین دی بدنتان چقدر است. در این موارد هم می‌توانید روی هوم‌کا حساب کنید. ما در هوم کا این موارد را هم پیش بینی کرده‌ایم و شما در حین ثبت درخواست خدمت آزمایش در محل، می‌توانید به درخواست خودتان یک آزمایش را انتخاب کنید و آن را سفارش دهید. 
همچنین ممکن است که شما نسخه داشته باشید و بخواهید دقیقا بر اساس نسخه یک یا چند آزمایش را انجام دهید. باز هم جای نگرانی نیست. می‌توانید در فرایند ثبت درخواست آزمایش در محل، عکس نسخه‌تان را برای ما ارسال کنید تا ما با فرستادن متخصص به محل، نمونه‌گیری‌های لازم را دقیقا برای همان آزمایش‌های موجود در نسخه انجام دهیم. با استفاده از دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست، می‌توانید وارد این فرایند شوید و مراحل ثبت درخواست را به راحتی طی کنید.
پس نگران چیزی نباشید. هر طور که شما می‌خواهید و راحت‌ترید، ما هم همانطور عمل می‌کنیم.

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص آزمایش در منزل بر روی دکمه تماس زیر کلیک کنید.

دکمه تماس برای مشاوره رایگان

 

آزمایش کرونا در خانه و محل کار

این روزها آنقدر درباره‌ی کرونا و آزمایش‌های آن حرف هست که دیگر نیازی نیست بیش از این درباره‌اش صحبت کنیم. اما اگر زمانی تصمیم گرفتید به خانه‌ی پدر یا مادر سالمندتان بروید، قصد انجام یک سفر کاری را داشتید، یا نگران بودید که کرونا دارید یا خیر، می‌توانید از خدمات تست کرونا در منزل هوم کا استفاده کنید. تست کرونا در منزل شامل سه بخش: تست PCR، تست آنتی‌بادی و پکیج ویژه‌ی هوم کا است. اگر دوست دارید در این باره بیشتر بدانید، توصیه می‌کنیم به مقاله‌ای که درباره‌ی تست کرونا در منزل نوشته‌ایم، سر بزنید.
 

آزمایش استعدادیابی ژنتیک در منزل

همان طور که میدانید دی ان ای ( DNA ) هر کدام از ما انسان‌ها باعث به وجود آمدن خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فردی در ما می‌شود. به همین دلیل برنامه‌ی سلامتی که برای یک نفر مناسب است، احتمالا برای فرد دیگری چندان مناسب نباشد. تست ژنتیک در منزل به شما کمک می‌کند تا با بررسی ژن‌هایتان، یک برنامه‌ی اختصاصی و بلندمدت برای حرکت به سمت سلامتی دریافت کنید. اگر دوست دارید در این باره بیشتر بدانید، کافیست به مقاله‌ی تست ژنتیک در منزل مراجعه کنید.
 

آزمایش در منزل برای کودکان

انجام آزمایش و نمونه‌گیری برای کودکان چالش‌های بسیار بیشتری را به همراه دارد. چرا که کودکان تجربه‌ی کمتری در زمینه‌ی انجام آزمایشات مختلف دارند و حضور در آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی و دیدن وسایل مربوط به نمونه‌گیری می‌تواند باعث ترسیدن آن‌ها شود. به همین دلیل آزمایش در منزل برای کودکان می‌تواند استرس و اضطراب آن‌ها را کاهش دهد.

در کنار این موضوع، نمونه‌گیری از کودکان نیاز به تخصص و تجربه‌ی کافی در این زمینه داشته و پرستار مورد نظر باید توانایی انجام این کار را داشته باشد. چرا که نمونه‌گیری از کودک توانایی‌های خاص خودش را می‌طلبد. در رابطه با این موضوع جای نگرانی نیست چرا که هوم‌کا برای این کار، پرستار‌هایی را در اختیار دارد که در زمینه‌ی آزمایش و نمونه‌گیری از کودکان، دوره‌دیده و با تجربه هستند. برای درخواست آزمایش در منزل برای کودکان، می‌توانید با ما تماس بگیرید یا از طریق دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست، درخواست خود را ثبت و نهایی نمایید.

آزمایش در منزل


نحوه‌ جوابدهی آزمایش در منزل

جواب‌دهی آزمایش در منزل بسیار ساده است و برای دریافت جواب نیازی به مراجعه به آزمایشگاه یا مراکز درمانی نخواهید داشت. بلکه در مدت تعین‌شده، فایل جواب آزمایش از طریق پنل شما در وبسایت برایتان ارسال می‌شود و می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

رعایت استاندارد‌های بهداشتی در نمونه گیری

تمامی متخصصین ما با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی اقدام به نمونه‌گیری در منزل خواهند کرد و اگر چیزی غیر از این موضوع دیدید، می‌توانید در لحظه مانع از انجام نمونه گیری شده و با ما تماس بگیرید. این موضوع برای هوم کا اهمیت زیادی دارد و تمام تلاشمان این است که نهایت سخت‌گیری را در این زمینه داشته باشیم. البته تجربه نشان داده است که اعتماد با حرف زدن به وجود نمی‌آید. برای همین پیشنهاد می‌کنیم که حتما یک بار خدمت آزمایش در محل هوم‌کا را استفاده کنید تا متوجه شوید رعایت مسائل بهداشتی چقدر برایمان اهمیت دارد.

 

آزمایش در منزل تهران

در هر نقطه‌ای از تهران و یا حومه آن باشید، می‌توانید از آزمایش در منزل مجموعه هوم‌کا استفاده کنید. کافیست با ما تماس بگیرید یا از طریق دکمه‌ی ثبت درخواست رایگان، درخواستتان را به صورت رایگان ثبت کنید تا بعد از آن، همکاران ما در محلی که شما تعیین کرده‌اید حضور پیدا کنند. 

دکمه تماس برای ثبت رایگان درخواست

 

آزمایش در منزل کرج

سفر ما در هوم‌کا، از تهران آغاز شد و در حال حاضر به کرج رسیده‌ است. اگر ساکن کرج و یا حومه آن هستید، می‌توانید از تمامی خدمات مربوط به چکاپ کامل در منزل و آزمایش در منزل بهره ببرید. کافیست همین الان درخواستتان را از طریق آیکون زیر ثبت کنید.

دکمه ثبت درخواست رایگان

البته این پایان سفر هوم‌کا نیست. تلاش ما این است که بتوانیم به کمک شما به شهر‌ها و استان‌های بیشتری سفر کنیم و در مسیر بهبود و سلامتی، به شما کمک کنیم. می‌توانید خبر‌های جدید درباره‌ی مناطق تحت پوشش را از طریق صفحه‌ی اینستاگرام ما دنبال کنید.

 

هوم کا؛ دستیار آزمایش در منزل

اصلا و ابدا قصدمان این نیست که حرف‌های شعاری بزنیم. چه کسی هست که به سلامتی خود اهمیت ندهد یا در مهم دانستن سلامتی شک داشته باشد؟ به نظر ما که همه‌ی افراد بر اهمیت سلامتی واقف هستند. اما گاهی اوقات برخی مشکلات آنقدر بزرگ می‌شوند که انسان فراموش می‌کند برای سلامتی‌اش هم اقدامی انجام دهد. مشکلاتی که همگی آن‌ها را می‌شناسیم و نیاز به دوباره و چندباره گویی نیست. 
با همه‌ی این‌ها، ما در هوم کا تلاش می‌کنیم که کنارتان باشیم و تا حد امکان مشکلاتی که باعث عدم توجه ما به سلامتی می‌شود را از میان برداریم یا کم‌رنگشان کنیم. اگر کمی عمیق‌تر نگاه کنیم، خواهیم فهمید که اگر سلامتی نداشته باشیم، بسیاری از اهدافی که شبانه‌روز برای آن‌ها تلاش می‌کنیم، چندان به کارمان نخواهند آمد. شاید این بزرگ‌ترین درسی بود که پاندمی کرونا به ما یاد داد. شاید نیاز باشد در اولویت‌هایمان کمی تجدید نظر کنیم. 
ما هم تمام تلاشمان را می‌کنیم تا در این مسیر، تجربه‌ی خوبی برایتان بیافرینیم.

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم مقابل را پر کنید و ثبت درخواست را بزنید. همکاران ما به زودی پس از ثبت درخواست با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
گروه خدمت موردنظرت رو انتخاب کن*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن*
تعداد مورد نظر
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان
کد تخفیف
بررسی کد
اطلاعات تماس
فایل ضمیمه

سوالات متداول

آیا می‌توان به خدمات درمانی، آزمایشگاهی و مراقبتی در منزل هوم‌کا اعتماد کرد؟
تمام کارشناسان ما آموزش‌دیده و با تجربه هستند و در هنگام مراجعه به منزل شما، تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت خواهند کرد.
آیا هوم کا برای انجام آزمایش در منزل مجوزهای لازم را در اختیار دارد؟
بله. نام این شرکت «سفیران سلامت سپینود» است که با برند هوم‌کا درحال فعالیت است. هوم‌کا برای ارائه خدمات خود دارای «مجوز ارائه خدمات و مراقبت‌های بالینی در منزل» است.
آیا ناشتا بودن برای انجام تمامی آزمایشات الزامی می‌باشد؟
خیر. در آزمایشات خونی که مقدار قند و چربی سنجیده می‌شود نیاز به ناشتا بودن است. علاوه بر این، آزمایشات آهن سرم، ویتامین B12، ,ویتامین B کمپلکس، پنل کلیه و کبد نیاز به ناشتا بودن پیش از انجام آزمایش می‌باشد. میزان لازم برای ناشتا بودن معمولا بین ۸ تا ۱۲ ساعت متغیر است.
اگر حواسمان نباشد و قبل از انجام آزمایش چیزی بخوریم، چه باید کرد؟
خوردن و آشامیدن ممکن است باعث ایجاد خطا در نتایج آزمایش شود. در این صورت بهتر است تا با پزشک خود تماس بگیرید و در خصوص اینکه آیا انجام آزمایش امکان‌پذیر می‌باشد یا خیر.
آیا انجام آزمایش فقط در صورت داشتن نسخه پزشک ممکن می‌باشد؟
خیر. انجام بسیاری از آزمایشاتی که افراد برای اطلاع از سلامتی و سنجش پارامترهایی مانند قند و چربی در نظر دارند، نیازی به داشتن نسخه ندارد. مجموعه هوم‌کا در چنین شرایطی رسید و فاکتور با هدف اقدام برای دریافت هزینه از بیمه تکمیلی، در اختیار متقاضی قرار می‌دهد.
آیا تشخیص بیماری‌هایی مثل هپاتیت یا HIV با انجام آزمایش خون و چکاپ کامل امکانپذیر است؟
تشخیص برخی از بیماری‌ها نیاز به انجام آزمایشات بخصوص و تعریف شده دارد. لذا بیماری‌های مذکور با انجام چکاپ کامل نیز قابل شناسایی نبوده و نیاز است تا پروتکل‌ها و روش‌هایی آزمایشی پیش‌بینی شده انجام شوند.
در صورتی که فردی نوع خاصی از دارو را مصرف می‌کند، نیاز است تا برای ناشتا بودن قبل از انجام آزمایش از خوردن دارو پرهیز نماید؟
خیر. افراد به هیچ عنوان نباید مصرف داروهای مورد نیاز را قطع کنند و بهترین کار در شرایط این چنینی، مشورت با پزشک می‌باشد.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...

مقالات مرتبط

درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.