آزمایش در منزل
خانه
مقالات
آزمایش در منزل

آزمایش در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/02/20
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
ثبت رایگان درخواست
آزمایش و نمونه‌گیری در منزل با هوم کا
نیاز به نمونه‌گیری خون یا انجام آزمایش و چکاپ دارید اما به هر دلیلی نمی‌توانید یا نمی‌خواهید به آزمایشگاه بروید؟ در این شرایط می‌توانید از خدمات آزمایش در منزل هوم کا بهره‌مند شوید. در این مقاله به سوالات شما درباره‌ی آزمایش در منزل و انواع خدمات آن پاسخ خواهیم داد.

انجام آزمایش و نمونه‌گیری از جمله اقدامات مهمی است که هر کدام از ما در طول زندگی بارها به آن نیاز پیدا کرده‌ایم. اما ممکن است بسیاری از ما به علت شرایط خاص، توانایی یا فرصت مراجعه به آزمایشگاه را نداشته باشیم. مجموعه‌ی هوم کا به منظور کاهش این چالش‌ها و مشکلات، خدمت آزمایش در منزل را برای شما فراهم کرده است. در ادامه می‌توانید در مورد این خدمت و شرایط درخواست، بیشتر بدانید.

خدمت

توضیحات

قیمت (تومان)

پکیج چکاپ سالمندان آقا

پکیج عادی

۵۵۵.۰۰۰

پکیج کامل

۱.۰۹۴.۰۰۰

پکیج ویژه هوم‌کا

۱.۷۲۹.۰۰۰

پکیج چکاپ سالمندان خانم

پکیج عادی

۵۲۰.۰۰۰

پکیج کامل

۹۸۸.۰۰۰

پکیج ویژه هوم‌کا

۱.۷۱۴.۰۰۰

پکیج چکاپ آقایان

پکیج عادی

۴۶۰.۰۰۰

پکیج کامل

۵۸۳.۰۰۰

پکیج ویژه هوم‌کا

۱.۲۲۴.۰۰۰

 

پکیج چکاپ بانوان

پکیج عادی

۴۴۳.۰۰۰

پکیج کامل

۵۷۱.۰۰۰

پکیج ویژه هوم‌کا

۱.۲۹۵.۰۰۰

 

پکیج چکاپ ویژه کودکان

غربالگری نوزاد ۳ تا ۶ روز

۳۸۱.۰۰۰

چکاپ نوزاد یک ماهه

۳۷۰.۰۰۰

چکاپ خردسال زیر دو سال

۵۷۸.۰۰۰

چکاپ خردسال بالای دو سال

۷۶۳.۰۰۰

چکاپ کودکانی که وزن نمی‌گیرند

۷۷۴.۰۰۰

پکیج چکاپ کامل کرونا

به همراه تست PCR

۹۱۴.۰۰۰

پکیج چکاپ عفونی

آقایان و بانوان

۳۷۵.۰۰۰


پکیج چکاپ سرطان‌شناسی

آقایان

۵۴۳.۰۰۰

بانوان

۵۰۲.۰۰۰

پکیج چکاپ روماتوئیدی

آقایان و بانوان

۳۶۳.۰۰۰

آزمایش با نسخه

به دستور پزشک یا به درخواست شما

متناسب با فاکتورهای آزمایشی مورد نظر و یا تجویز شده از سوی پزشک

 

آزمایش در خانه

اگر بخواهیم آزمایش در محل را خیلی کوتاه تعریف کنیم، می‌توانیم این‌گونه بگوییم: شما به هر دلیلی نمی‌توانید یا نمی‌خواهید به آزمایشگاه بروید. پس در خانه یا محل کارتان می‌نشینید و درخواست می‌دهید که آزمایش در منزل یا محل کار شما انجام گردد. حال شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا آزمایش در محل؟ 

آزمایش در منزل

 

آزمایش در منزل و محل کار چه مزیت هایی دارد؟

سوال مهمی است. آیا واقعا آزمایش در منزل و محل کار مزیتی هم دارد؟ به نظر ما که بله! زیاد هم دارد. در ادامه آن‌ها را خدمتتان می‌گوییم.

✔ بارها شده که قید رفتن به آزمایشگاه یا چکاپ را به خاطر اینکه سرتان شلوغ است یا وقت ندارید، زده‌اید. آن‌قدر دغدغه‌تان زیاد بوده که گفتید حالا آزمایش را می‌شود بعدا هم انجام داد. خب شاید بهترین راهکار هم همین باشد! وقت طلاست! از این به بعد هم به آزمایشگاه نروید. به جای آن از خدمات آزمایش در محل استفاده کنید. وقتتان تلف نمی‌شود و کارتان هم انجام می‌شود.

سالمندی در خانه دارید که توانایی رفتن به آزمایشگاه و تحمل سر و صدا و شلوغی و معطلی را ندارد؟ حق هم دارد. خود ما هم تحمل چنین وضعیتی را نداریم چه برسد به سالمندان عزیزمان! پس راه حل چیست؟ اینجا هم آزمایش در منزل و محل کار می‌تواند راهگشای خوبی باشد.

دچار معلولیت هستید یا معلولی در خانه دارید که آزمایشگاه رفتن برایش دشوار است؟ باز هم آزمایش در منزل و محل کار است که می‌تواند مشکلتان را برطرف کند. 

شاید بردن کودکان به آزمایشگاه کار دشواری باشد. چرا که بعضا آن‌ها از محیط آزمایشگاه و شلوغی‌ها می‌ترسند. طبیعتا اگر بتوانیم به جای مراجعه به آزمایشگاه، از خدمات آزمایش در محل استفاده کنیم، تجربه‌ی خوبی از آزمایش را برای کودکانمان رقم خواهیم زد. 

✔ آزمایش در منزل شاید برای بسیاری از بیماران یک الزام باشد. به راحتی و با درخواست خدمات آزمایش در منزل، بیمار می‌تواند از خدمت‌هایی مانند آزمایش خون در محل، نمونه‌گیری در منزل و انواع آزمایش‌های دیگر بهره‌مند شود.

✔ این مزیت آخر احتمالا فقط مخصوص خدمت آزمایش در محل هوم کا است. می‌دانیم که استفاده از این خدمات اغلب ممکن است هزینه‌ی زیادی را بر دوش ما بیندازد. برای همین ما تلاش کرده‌ایم تا جای ممکن، هزینه‌ی آزمایش در منزل و محل کار را پایین بیاوریم تا افراد مجبور نباشند سلامتیشان را به خاطر عدم توانایی مالی، در اولویت دوم قرار دهند. 

✔ مزیت‌های بسیار دیگری هم وجود دارند. مثل خلاص شدن از ترافیک و پیدا کردن جای پارک و... که قطعا می‌دانید و اشاره کردن به آن‌ها زیاده‌گویی است.

دکمه ثبت درخواست رایگان

چگونگی ثبت درخواست برای آزمایش در محل

  • در ابتدا بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست کلیک کنید.
  • سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، می‌توانید نوع آزمایش مورد نظرتان را انتخاب کنید.
  • پس از انتخاب آزمایش مورد نظر و انتخاب زمان و مکان دلخواه، متخصصین مربوط به آزمایش در منزل، در همان زمان و محلی که تعیین کرده‌اید، نمونه‌گیری‌های لازم را انجام می‌دهند.
  • سپس در زمان مشخص، نتیجه‌ی آزمایش برای شما ارسال می‌شود.

همچنین اگر میانه‌ی خوبی با ثبت درخواست آنلاین ندارید، می‌توانید با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید و درخواست خود را به صورت رایگان ثبت نمایید. در ضمن می‌توانید با کلیک بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست، همین الان و بدون معطلی درخواست خود را ثبت کنید.

تماس برای ثبت درخواست رایگان

 

انواع خدمات آزمایش در منزل

ما تقریبا هر آزمایشی را که متخصصان، امکانات انجام دادنش در منزل یا محل کار را داشته باشند، ارائه می‌دهیم. این خدمات با اعزام یک متخصص از سوی هوم کا و نمونه‌گیری در محل صورت می‌پذیرد. سپس نمونه‌ی شما به آزمایشگاه ارسال شده و نتیجه‌ی آن در اسرع وقت به دست شما خواهد رسید. به همین سادگی! در ضمن تمام مراحل آزمایش در محل، مطابق با استانداردهای تعریف شده توسط وزارت بهداشت انجام می‌گردد.  
ما در اینجا تلاش می‌کنیم فقط درباره‌ی آن‌ آزمایش‌هایی که مهم‌تر و پردرخواست‌تر هستند، حرف بزنیم. اگر هر درخواست دیگری در حوزه‌ی آزمایش در منزل داشتید، حتما با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید یا بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست کلیک کنید و  درخواستتان را ثبت کنید. در این مسیر می‌توانید از متخصصین هوم کا هم مشاوره بگیرید.

آزمایش در منزل

 

پکیج های چکاپ کامل در منزل

همه افراد در هر سنی نیاز به بررسی دوره‌ای وضعیت سلامت خود دارند. بنابراین پزشکان انجام آزمایش چکاپ در منزل را به تمامی افراد توصیه می‌کنند. افرادی که دارای سابقه بیماری خاصی هستند و شرایط خاصی دارند، می‌بایست آزمایش خون که از خدمات آزمایش در منزل محسوب می‌شود را با مشورت پزشک و به صورت دوره‌ای انجام دهند. 
آزمایش چکاپ کامل در منزل شامل آزمایش چربی، قند خون، شمارش سلول‌های خونی، دیابت، کبد، کلیه و ادرار، عملکرد تیروئید و سرطان‌هایی مثل پروستات، دهانه رحم و... است که در ادامه به طور کامل به آن‌ها خواهیم پرداخت. تمام تلاش ما در هوم‌کا این است که با ارائه‌ی پکیج‌های کامل آزمایش خون در منزل، محدوده‌ی متنوعی از نیازهایتان را برآورده کنیم. این پکیج‌ها به ۴ دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند که در ادامه به شرح هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

در خصوص اهمیت بالای انجام چکاپ دوره‌ای، اشاره‌ای کوتاه خواهیم داشت به مطلبی که در سایت معتبر slideshare.net آمده است:

پیشگیری بهتر از درمان است. معاینات و انجام آزمایش‌های دوره‌ای، می‌تواند سبب جلوگیری از بروز مشکلات جدی دیگری شود. این موضوع، شامل معاینات پزشک و تجویز آزمایشات لازم است که در نتیجه‌ی آن، اگر مشکلی برای فرد وجود داشته باشد، در زمان مناسبی شناسایی خواهد شد و پزشک، راه‌کارهای درمانی مناسب را به فرد اطلاع خواهد داد.

 

پکیج های چکاپ سالمندان در منزل

این بخش شامل سه پکیج مختلف است که سالمندان عزیز بر اساس شرایط و ترجیحات خود، می‌توانند یکی از آن‌ها را برگزینند. در توضیحات هر پکیج آزمایش‌هایی که آن پکیج در بر می‌گیرد و هزینه‌ی پکیج را آورده‌ایم. در صورت تمایل می‌توانید با استفاده از دکمه ثبت رایگان درخواست، همین الان درخواستتان را ثبت کنید.

 

پکیج سالمند آقا

پکیج عادی
شامل : شمارش سلول‌های خون و تست کم خونی (CBC)- سدیمانتاسیون گلبول‌های قرمز خون (ESR)- تیتر پروتئین فاز حاد (CRP)- قند ناشتا (FBS)- اوره (Urea)- کراتینین (Crt)- آنزیم های کبدی (AST,ALT)- آلکالین فسفاتاز (ALP)- سطح هورمون تیروئید (TSH)- کشت و آنالیز ادرار(U/A,U/C)- چربی (Ch, TG, HDL ,LDL)-هورمون تیروئیدی(T4)-کلسیم (Ca)- فسفر(P)- اوریک اسید (Uric Acid)-  ویتامین دی (Vit D3)- آهن (Fe)- سدیم (Na)- پتاسیم (K)- کشت مدفوع (SE)- خون مخفی در نمونه مدفوع (OB)- بیلیروبین (Bili T,D)- سطح ذخیره آهن (Ferritin)- آلبومین خون (Alb)- پروتئین توتال خون (Prot total)- پیشن تایم (PT)- پاریتال ترومبوپلاستین تایم (PTT)- پروستات (PSA)- هموگلوبین ای‌وان‌سی (HbA1C) 

پکیج کامل
شامل: آزمایشات پکیج عادی + آنتی‌ژن کارسینوامبریونیک (CEA)- ویتامین بی۱۲ (Vit B12)- فولیک اسید (Folic Acid)- تری‌یدوتیروزین(T3)- تیروکسین (T4)- آنتی ژن آزاد پروستات (Free PSA)- هپاتیت بی فاز حاد (HBsAg)- آنتی‌بادی هپاتیت بی (HBsAb)- هپاتیت سی (HCV)- دی‌دایمر (D-Dimer)

پکیج ویژه‌ی هوم کا 
شامل: آزمایشات پکیج کامل + تیتر کمی پروتئین فاز حاد (CRP Quantitative)- اندازه‌گیری تومورمارکرها (CA 15-3 ,CA 19-9 ,αFP)- اچ‌آی‌وی (HIV)- گاما گلوتامین ترانسفراز (Gamma GT)- عفونت هلیکوباکتر پیلوری (Helico Ab Ig(A-M-G))- آنزیم لاکتات دهیروژناز (LDH)- کراتین فسفوکیناز (CPK)

 

پکیج سالمند خانم

پکیج عادی
شامل : شمارش سلول‌های خون و تست کم خونی (CBC)- سدیمانتاسیون گلبول‌های قرمز خون (ESR)- تیتر پروتئین فاز حاد (CRP)- قند ناشتا (FBS)- اوره (Urea)- کراتینین (Crt)- آنزیم های کبدی (AST,ALT)- آلکالین فسفاتاز (ALP)- سطح هورمون تیروئید (TSH)- کشت و آنالیز ادرار(U/A,U/C)- چربی (Ch, TG, HDL ,LDL)-هورمون تیروئیدی(T4)-کلسیم (Ca)- فسفر(P)-  ویتامین دی (Vit D3)- آهن (Fe)- سدیم (Na)- پتاسیم (K)- کشت مدفوع (SE)- خون مخفی در نمونه مدفوع (OB)- بیلیروبین (Bili T,D)- آلبومین خون (Alb)- پروتئین توتال خون (Prot total)- پیشن تایم (PT)- پاریتال ترومبوپلاستین تایم (PTT)- فاکتور روماتئید (RF)- سطح ذخیره آهن (Ferritin)- اسید اوریک (Uric Acid)- هموگلوبین ای‌وان‌سی (HbA1C) 

پکیج کامل
شامل: آزمایشات پکیج عادی + آنتی‌ژن کارسینوامبریونیک (CEA)- ویتامین بی۱۲ (Vit B12)- فولیک اسید (Folic Acid)- تری‌یدوتیروزین (T3)- تیروکسین (T4)- هپاتیت بی فاز حاد (HBsAg)- آنتی‌بادی هپاتیت بی (HBsAb)- هپاتیت سی (HCV)- دی‌دایمر (D-Dimer)

پکیج ویژه‌ی هوم کا 
شامل: آزمایشات پکیج کامل + تیتر کمی پروتئین فاز حاد (CRP Quantitative)- اندازه‌گیری تومورمارکرها (CA 15-3 ,CA 19-9, CA 125 ,αFP)- تشخیص ویروس اچ‌آی‌وی (HIV)- گاما گلوتامین ترانسفراز (Gamma GT)- عفونت هلیکوباکتر پیلوری (Helico Ab Ig(A-M-G))- آنزیم لاکتات دهیروژناز (LDH)- کراتین فسفوکیناز (CPK) 

 

همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی این خدمت، به مقاله‌ای که درباره‌ی چکاپ سالمندان در منزل نوشته‌ایم مراجعه کنید.

 

پکیج های چکاپ آقایان در منزل 

حتما شما هم از اهمیت چکاپ‌های دوره‌ای شنیده‌اید و تکرار کردنش شاید توضیح اضافات باشد. کاری که هوم‌کا در حوزه‌ی خدمات چکاپ کامل انجام داده، بخش‌بندی آزمایش‌ها در چهار پکیج مختلف است که آقایان می‌توانند از آن‌ها بهره ببرند. در هر پکیج می‌توانید نام آزمایش‌ها و هزینه‌ی کلی را مشاهده کنید.

 

پکیج عادی
شامل: شمارش سلول‌های خون و تست کم خونی (CBC) - سدیمانتاسیون گلبول‌های قرمز خون (ESR)- تیتر پروتئین فاز حاد (CRP) - آلکالین فسفاتاز (ALP)- نیتروژن اوره (BUN)- قند ناشتا (FBS)- کراتینین (Crt)- اسید اوریک (UA)- کشت و آنالیز ادرار(U/A,U/C)- بیلیروبین (Bili T,D)- پروستات (PSA)- آنزیم های کبدی (AST,ALT)- چربی (Chol ,TG ,HDL ,LDL)- تیروئید (TSH) -کلسیم (Ca)، فسفر (P)، ویتامین دی (Vit D3) ، آهن (Fe)، سدیم (Na)، پتاسیم (K)

پکیج کامل
شامل: آزمایشات پکیج عادی + تری‌یدوتیروزین (T3)- تیروکسین (T4)- اسید فولیک (Folic Acid)


پکیج ویژه هوم کا 
شامل: آزمایشات پکیج کامل + تیتر کمی پروتئین فاز حاد (CRP Quantitative)- اندازه‌گیری تومورمارکرها (CEA, CA 15-3 ,CA 19-9 ,αFP)- تشخیص ویروس اچ‌آی‌وی (HIV)- گاما گلوتامین ترانسفراز (Gamma GT)- عفونت هلیکوباکتر پیلوری (Helico Ab Ig(A-M-G))- آنزیم لاکتات دهیروژناز (LDH)- کراتین فسفوکیناز (CPK)- ویتامین بی۱۲ (Vit B12)

 

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله‌ی چکاپ آقایان در منزل مراجعه نمایید.

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

پکیج های چکاپ بانوان در منزل 

پکیج‌های پیشنهادی برای بانوان تقریبا مشابه با آقایان است. چرا که بسیاری از فاکتور‌هایی که در آزمایش‌ها بررسی می‌شوند، به جز چند مورد خاص، برای بانوان و آقایان یکسان است. این بخش هم مانند بخش قبل دارای ۴ پکیج است و می‌توانید در هر پکیج آزمایش‌های موجود و هزینه‌ی کلی را مشاهده نمایید.

پکیج عادی
شامل: شمارش سلول های خون و تست کم خونی (CBC)- سدیمانتاسیون گلبول های قرمز خون (ESR)- تیتر پروتئین فاز حاد (CRP)- قند ناشتا (FBS)- چربی (Ch, TG, HDL, LDL)- نیتروژن اوره (BUN)- کراتینین (Crt)- آنزیم های کبدی (AST,ALT)- آلکالین فسفاتاز (ALP)- تیروئید (TSH)-  کشت و آنالیز ادرار(U/A,U/C)-کلسیم (Ca)- فسفر (P)- ویتامین دی (Vit D3)- آهن (Fe)- سدیم (Na)- پتاسیم (K)- اندازه‌گیری سطح ذخیره آهن (Ferritin)- اسید اوریک (Uric Acid)

پکیج کامل
شامل: آزمایشات پیکج عادی +تری‌یدوتیروزین(T3)- تیروکسین (T4)- اسید فولیک (Folic Acid)

پکیج ویژه‌ی هوم کا 
شامل: آزمایشات پکیج کامل + تیتر کمی پروتئین فاز حاد (CRP Quantitative)- اندازه‌گیری تومورمارکرها (CA 15-3 ,CA 19-9, CA 125 ,αFP, CEA)- اچ‌آی‌وی (HIV)- گاما گلوتامین ترانسفراز (Gamma GT)- عفونت هلیکوباکتر پیلوری (Helico Ab Ig(A-M-G))- آنزیم لاکتات دهیروژناز (LDH)- کراتین فسفوکیناز (CPK)- ویتامین بی۱۲ (Vit B12)

 

اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتری درباره‌ی این بخش دارید، می‌توانید به مقاله‌ی چکاپ زنان در منزل مراجعه کنید.

 

پکیج های چکاپ بارداری در منزل 

هوم کا تلاش کرده تا در پکیج‌های پیشنهادی ویژه‌ی بارداری، در تمام مسیر بارداری همراه شما باشد و در هر مرحله از حاملگی، در  انجام آزمایش‌های متناسب همان مرحله به شما کمک کند. با استفاده از خدمات هوم‌ کا می‌توانید از آزمایش‌های مختلفی نظیر HPV، پاپ اسمیر، NIPT، غربالگری سه ماهه اول، غربالگری سه ماهه دوم، بتا، بتا تیتراژ و... بهره‌مند شوید. در قسمت‌های زیر، می‌توانید برخی از پکیج‌های مربوط به آزمایش‌های بارداری و هزینه‌هایشان را مشاهده نمایید.

 

پکیج اقتصادی 
شامل: شمارش سلول‌های خونی و بررسی کم خونی- دیابت- عملکرد تیروئید- گروه خونی- انالیز و کشت ادرار- عملکرد کلیه- ویتامین دی 
هزینه: ۲۵۰ هزار تومان

 

پکیج استاندارد 
شامل: تمام امکانات پکیج اقتصادی + GGT - HIV+HBV – Coombs - RUBELLA G&M - VDRL
هزینه: ۳۹۵ هزار تومان

 

پکیج ویژه هوم کا
شامل: تمام امکانات پکیج اقتصادی + TOXO G&M - RUBELLA G&M - CMV G&M - HBV,HCV,HIV - VDRL
هزینه: ۶۳۱ هزار تومان

در ضمن اگر دوست دارید درباره‌ی این آزمایش‌ها بیشتر بدانید پیشنهاد می‌کنیم به مقاله‌ای که درباره‌ی چکاپ بارداری در منزل و آزمایشات بارداری در منزل نوشته‌ایم، مراجعه کنید.

آزمایش در منزل

 

آزمایش با نسخه پزشک

بسیار پیش می‌آید که شما به پکیج‌های چکاپ کامل نیاز نداشته و فقط می‌خواهید به درخواست خودتان و برای اطمینان حاصل کردن از سلامتی خود، یک آزمایش خاص را انجام دهید. برای مثال دوست دارید آزمایش ویتامین دی انجام دهید و بدانید میزان ویتامین دی بدنتان چقدر است. در این موارد هم می‌توانید روی هوم کا حساب کنید. ما در هوم کا این موارد را هم پیش بینی کرده‌ایم و شما در حین ثبت درخواست خدمت آزمایش در محل، می‌توانید به درخواست خودتان یک آزمایش را انتخاب کنید و آن را سفارش دهید. 
همچنین ممکن است که شما نسخه داشته باشید و بخواهید دقیقا بر اساس نسخه یک یا چند آزمایش را انجام دهید. باز هم جای نگرانی نیست. می‌توانید در فرایند ثبت درخواست آزمایش در محل، عکس نسخه‌تان را برای ما ارسال کنید تا ما با فرستادن متخصص به محل، نمونه‌گیری‌های لازم را دقیقا برای همان آزمایش‌های موجود در نسخه انجام دهیم. با استفاده از دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست، می‌توانید وارد این فرایند شوید و مراحل ثبت درخواست را به راحتی طی کنید.
پس نگران چیزی نباشید. هر طور که شما می‌خواهید و راحت‌ترید، ما هم همانطور عمل می‌کنیم.

تماس برای ثبت درخواست رایگان

 

تست کرونا در خانه و محل کار

این روزها آنقدر درباره‌ی کرونا و آزمایش‌های آن حرف هست که دیگر نیازی نیست بیش از این درباره‌اش صحبت کنیم. اما اگر زمانی تصمیم گرفتید به خانه‌ی پدر یا مادر سالمندتان بروید، قصد انجام یک سفر کاری را داشتید، یا نگران بودید که کرونا دارید یا خیر، می‌توانید از خدمات تست کرونا در منزل هوم کا استفاده کنید. تست کرونا در منزل شامل سه بخش: تست PCR، تست آنتی‌بادی و پکیج ویژه‌ی هوم کا است. اگر دوست دارید در این باره بیشتر بدانید، توصیه می‌کنیم به مقاله‌ای که درباره‌ی تست کرونا در منزل نوشته‌ایم، سر بزنید.
 

آزمایش استعدادیابی ژنتیک در منزل

همان طور که میدانید دی ان ای ( DNA ) هر کدام از ما انسان‌ها باعث به وجود آمدن خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فردی در ما می‌شود. به همین دلیل برنامه‌ی سلامتی که برای یک نفر مناسب است، احتمالا برای فرد دیگری چندان مناسب نباشد. تست ژنتیک در منزل به شما کمک می‌کند تا با بررسی ژن‌هایتان، یک برنامه‌ی اختصاصی و بلندمدت برای حرکت به سمت سلامتی دریافت کنید. اگر دوست دارید در این باره بیشتر بدانید، کافیست به مقاله‌ی تست ژنتیک در منزل مراجعه کنید.
 

آزمایش در منزل برای کودکان

انجام آزمایش و نمونه‌گیری برای کودکان چالش‌های بسیار بیشتری را به همراه دارد. چرا که کودکان تجربه‌ی کمتری در زمینه‌ی انجام آزمایشات مختلف دارند و حضور در آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی و دیدن وسایل مربوط به نمونه‌گیری می‌تواند باعث ترسیدن آن‌ها شود. به همین دلیل آزمایش در منزل برای کودکان می‌تواند استرس و اضطراب آن‌ها را کاهش دهد.

در کنار این موضوع، نمونه‌گیری از کودکان نیاز به تخصص و تجربه‌ی کافی در این زمینه داشته و پرستار مورد نظر باید توانایی انجام این کار را داشته باشد. چرا که نمونه‌گیری از کودک توانایی‌های خاص خودش را میطلبد. در رابطه با این موضوع جای نگرانی نیست چرا که هوم‌کا برای این کار، پرستار‌هایی را در اختیار دارد که در زمینه‌ی آزمایش و نمونه‌گیری از کودکان، دوره‌دیده و با تجربه هستند. برای درخواست آزمایش در منزل برای کودکان، می‌توانید با ما تماس بگیرید یا از طریق دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست، درخواست خود را ثبت و نهایی نمایید.

آزمایش در منزل

 

تفسیر پارامترهای آزمایش خون

بر اساس مقاله‌ای که در وبسایت آدا منتشر شده است می‌توان هر کدام از پارامتر‌های آزمایش خون را این‌گونه تفسیر و تشریح نمودقبل از مطالعه‌ی جدوال زیر باید به نکته‌ی بسیار مهمی توجه کنیم:

در صورت که شما تخصص‌های لازم و کافی را نداشته باشید، کشف کردن رابطه‌ی بین پارامتر‌های مختلف آزمایش خون برایتان دشوار خواهد بود و این جدول فقط به شما کمک می‌کند تا شناخت اولیه‌ای از هر پارامتر پیدا کنید. بنابراین توصیه می‌کنیم تا برای تفسیر دقیق نتایج آزمایش، به یک متخصص مراجعه کنید.

شمارش کامل خون (CBC)
پارامتر معنا
شمارش گلبول‌های سفید (WBC) یکی از اجزای مهم سیستم ایمنی بدن ما گلبول سفید است. میزان بیش از حد نرمال آن می‌تواند نشانه‌ی عفنت و میزان کم آن می‌تواند نشانه‌ی اختلالات و شرایط متفاوتی نظیر بیماری ایدز باشد
شمارش افتراقی گلبول‌های سفید معمولا در آزمایش‌ها، پنج جز مختلف گلبول سفید به تفکیک اندازه‌گیری می‌شوند تا میزان بالانس بودن مقدار هر کدام از این عناصر بررسی شود.
شمارش گلبول‌های قرمز (RBC) گلبول‌های قرمز وظیفه‌ی حمل اکسیژن را به نقاط مختلف بدن بر عهده دارند، در صورتی که مقدار آن‌ها بیشتر یا کمتر از حد مجاز باشد، به دستور پزشک باید آزمایشات دیگری به منظور بررسی بیشتر انجام شود.
تست هماتوکریت (Hct) این تست نسبت گلبول‌های قرمز خون را به کل مقدار خون می‌سنجد و معیار خوبی برای بررسی بیماری‌هایی نظیر کم‌خونی است.
تست هموگلوبین (Hgb) از این تست به منظور اندازه‌گیری اندازه‌ای که گلبول‌های قرمز اشغال می‌کند، استفاده می‌شود و با استفاده از آن می‌توان موارد مختلفی را در بدن بررسی نمود.
تست حجم متوسط گلبول‌های قرمز (MCV) این تست میزان هموگلوبین در گلبول قرمز را مشخص می‌کند که مقدار بیش از خد آن می‌تواند نشانه‌ی کم‌خونی و مقدار کمتر از حد آن می‌تواند نشانه‌ی سوتغذیه باشد.
تست حجم متوسط هموگلوبین (MCH) از این تست نیز به منظور شناسایی مواردی مانند مشکلات کبدی، کم‌خونی و سوتغذیه استفاده می‌شود.
پراگندگی حجم گلبول قرمز (RDW) پلاکت سلولی است که به لخته شدن و انعقاد خون کمک می‌کند. در صورتی که میزان پلاکت از حد معمول کمتر باشد
شمارش پلاکت می‌تواند نشانه‌ی اختلالاتی نظیر عفونت، کم‌خونی و .. باشد. و در صورتی که میزان آن بیشتر از حد معمول باشد، می‌تواند منجر به لخته نشدن خون و خونریزی شدید شود.
حجم متوسط پلاکت خون حجم متوسط پلاکت خون نیز از جمله مواردی است که برای بررسی احتمال حمله‌ی قلبی یا اختلالاتی دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

پنل متابولیک جامع (CMP)
پارامتر معنا
تست آلانین آمینوترنسفراز (ALT) این آنزیم، آنزیمی است که معمولا توسط کبد تولید می‌شود و مقدار بیش از حد آن می‌تواند نشان‌دهنده‌ی آسیب‌های مختلف کبدی باشد.
تست آلبومین آلبومین پروتئینی است که توسط کبد تولید می‌شود و معمولا کاهش با افزایش آن از میزان مجاز، می‌تواند نشانه‌ی مشکلات کبدی یا کلیوی باشد.
آزمایش پروتئین تام خون در این آزمایش اندازه‌ی دو پروتئین به نام‌های آلبومین و گلوبولین گرفته می‌شود و این اندازه‌گیری به منظور بررسی وضعیت کلیه، استخوان و موارد دیگر به کار می‌رود.
آزمایش فسفاتاز قلیایی این آنزیم نیز از جمله آنزیم‌هایی هست که در کبد و استخوان تولید می‌شود و برای بررسی کبد و استخوان اندازه‌گیری می‌‌گردد.
آزمایش اسپارتات آمینو ترنسفراز اسپارتات آمینو ترنسفراز، آنزیمی است که معمولا در ماهیچه‌ها، قلب، پانکراس و کلیه یافت می‌شود با اندازه‌گیری این آنزیم می‌توان به بررسی وضعیت بخش‌های مختلف بدن پرداخت و مشکلات را در صورت وجود شناسایی کرد.
تست بیلیروبین از این تست به منظور بررسی اختلال عملرکد بافت‌هایی نظیر کبد و کلیه استفاده می‌شود.
تست نیتروژن اوره خون (BUN) این تست میزان نیتروژن موجود در خون را بررسی می‌کند و مقدار بالای آن، می‌تواند نشان‌دهنده‌ی مشکلات کلیوی و مقدار پایین آن، می‌تواند نشان‌دهنده‌ی مشکلات کبدی باشد.
تست کلسیم این تست میزان کلسیم موجود در خون را اندازه‌گیری می‌کند که مقدار کم یا زیاد آن می‌تواند منجر به اختلالات مختلفی در بدن شود.
تست کلراید افزایش کلراید در بدن می‌تواند سبب مشکلاتی مانند مشکلات کلیوی یا غدد شود. به همین دلیل انجام این تست برای بررسی میزان کلراید خون توصیه می‌شود.
تست کراتینین افزایش میزان کراتینین در بدن می‌تواند نشان‌دهنده‌ی مشکلاتی مانند مشکلات کلیوی باشد.
تست قند خون ناشتا قند خون می‌تواند به سرعت تحت تاثیر غذا یا نوشیدنی که مصرف می‌کنیم قرار بگیرد. به همین دلیل تست قند خون ناشتا به منظور نمایش دادن میزان قند خون افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای بررسی بیماری‌های مانند دیابت از آن استفاده می‌شود.
تست فسفر اندازه‌گیری میزان فسفر خون نیز به منظور بررسی عملکرد کلیه لازم و ضروری است.
تست پتاسیم پتاسیم به ارتباط بهتر نورون‌ها و سلول‌های عصبی کمک می‌کند و باعث تنظیم عملکرد قلب نیز می‌شود. به همین دلیل میزان پتاسیم باید در خون اندازه گیری شده و مورد بررسی قرار بگیرد.
تست سدیم کاهش یا افزایش سدیم در بدن می‌تواند منجر به مشکلاتی نظیر اختلالات غدد، مشکلات کبد و کلیه و کمبود آب بدن گردد. به همین دلیل اندازه‌گیری میزان آن در خون، لازم و ضروری است.

 

تست‌های چربی خون
پارامتر معنا
آزمایش کلسترول خون آزمایش کلسترول خون به طور کلی میزان کلسترول خوب و بد را در بدن ما مشخص می‌کند.
آزمایش تری گلیسیرید افزایش تری‌گلریسیرید یا چری در بدن می‌تواند منجر به اختلالاتی مانند اختلالات قلبی گردد و نیاز به بررسی دارد.
آزمایش کلسترول بد (LDL) کلسترول بد ( یا چربی‌های با چگالی پایین) به مشکلاتی مانند مشکلات قلبی مربوط می‌شوند و نیاز است تا در خون اندازه‌گیری و بررسی شوند.
آزمایش کلسترول خوب (HDL) کلسترول خوب ( یا چربی‌های با چگالی بالا) درجلوگیری از مشکلات قلبی بسیار موثر هستند.

 

نحوه‌ جوابدهی آزمایش در منزل

جواب‌دهی آزمایش در منزل بسیار ساده است و برای دریافت جواب نیازی به مراجعه به آزمایشگاه یا مراکز درمانی نخواهید داشت. بلکه در مدت تعین‌شده، فایل جواب آزمایش از طریق پنل شما در وبسایت برایتان ارسال می‌شود و می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

دکمه ثبت درخواست رایگان

رعایت استاندارد‌های بهداشتی در نمونه گیری

تمامی متخصصین ما با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی اقدام به نمونه‌گیری در منزل خواهند کرد و اگر چیزی غیر از این موضوع دیدید، می‌توانید در لحظه مانع از انجام نمونه گیری شده و با ما تماس بگیرید. این موضوع برای هوم کا اهمیت زیادی دارد و تمام تلاشمان این است که نهایت سخت‌گیری را در این زمینه داشته باشیم. البته تجربه نشان داده است که اعتماد با حرف زدن به وجود نمی‌آید. برای همین پیشنهاد می‌کنیم که حتما یک بار خدمت آزمایش در محل هوم‌کا را استفاده کنید تا متوجه شوید رعایت مسائل بهداشتی چقدر برایمان اهمیت دارد.

 

مناطق تحت پوشش خدمت آزمایش در منزل

درحال حاضر، خدمت آزمایش در محل هوم کا، تهران و کرج را به صورت کامل و با ارائه‌ی تمامی خدمات موجود پوشش می‌دهد. اما این تازه اول راه ماست. امیدواریم بتوانیم با کمک شما هرچه سریعتر به شهرها و استان‌های بیشتری سفر کنیم و خدمت آزمایش در محل را در نقاط زیادی گسترش دهیم. 
از نخستین شهرهایی که قرار است به آن‌ها سفر کنیم می‌توان به مشهد و شیراز اشاره کرد که به محض قطعی شدن این اتفاق، شما را در جریان خواهیم گذاشت.

ثبت درخواست رایگان

هوم کا؛ دستیار آزمایش در منزل

اصلا و ابدا قصدمان این نیست که حرف‌های شعاری بزنیم. چه کسی هست که به سلامتی خود اهمیت ندهد یا در مهم دانستن سلامتی شک داشته باشد؟ به نظر ما که همه‌ی افراد بر اهمیت سلامتی واقف هستند. اما گاهی اوقات برخی مشکلات آنقدر بزرگ می‌شوند که انسان فراموش می‌کند برای سلامتی‌اش هم اقدامی انجام دهد. مشکلاتی که همگی آن‌ها را می‌شناسیم و نیاز به دوباره و چندباره گویی نیست. 
با همه‌ی این‌ها، ما در هوم کا تلاش می‌کنیم که کنارتان باشیم و تا حد امکان مشکلاتی که باعث عدم توجه ما به سلامتی می‌شود را از میان برداریم یا کم‌رنگشان کنیم. اگر کمی عمیق‌تر نگاه کنیم، خواهیم فهمید که اگر سلامتی نداشته باشیم، بسیاری از اهدافی که شبانه‌روز برای آن‌ها تلاش می‌کنیم، چندان به کارمان نخواهند آمد. شاید این بزرگ‌ترین درسی بود که پاندمی کرونا به ما یاد داد. شاید نیاز باشد در اولویت‌هایمان کمی تجدید نظر کنیم. 
ما هم تمام تلاشمان را می‌کنیم تا در این مسیر، تجربه‌ی خوبی برایتان بیافرینیم.

دسترسی سریع

سوالات متداول

آیا پرستارها در فرایند آزمایش در خانه نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند؟
در این زمینه جای نگرانی نیست. تمام پرستار‌ها آموزش‌دیده و با تجربه هستند و در هنگام مراجعه به منزل شما، تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت خواهند کرد و کمترین تماس را با وسایل خانه شما خواهند داشت.
آیا هوم کا مجوزهای لازم را برای انجام آزمایش در منزل در اختیار دارد؟
بله. نام شرکت ما سفیران سلامت سپینود است و با برند هوم‌کا در حال فعالیت هستیم. مجوز مورد نیاز برای انجام چنین فعالیتی «مجوز ارائه خدمات و مراقبت‌های بالینی در منزل» است که مجموعه‌‌ی هوم‌کا آن را کسب کرده است.
آیا ناشتا بودن برای انجام تمامی آزمایشات الزامی می‌باشد؟
خیر. در آزمایشات خونی که مقدار قند و چربی سنجیده می‌شود نیاز به ناشتا بودن است. علاوه بر این، آزمایشات آهن سرم، ویتامین B12، ,ویتامین B کمپلکس، پنل کلیه و کبد نیاز به ناشتا بودن پیش از انجام آزمایش می‌باشد. میزان لازم برای ناشتا بودن معمولا بین ۸ تا ۱۲ ساعت متغیر است.
اگر حواسمان نباشد و قبل از انجام آزمایش چیزی بخوریم، چه باید کرد؟
خوردن و آشامیدن ممکن است باعث ایجاد خطا در نتایج آزمایش شود. در این صورت بهتر است تا با پزشک خود تماس بگیرید و در خصوص اینکه آیا انجام آزمایش امکان‌پذیر می‌باشد یا خیر.
آیا انجام آزمایش فقط در صورت داشتن نسخه پزشک ممکن می‌باشد؟
خیر. انجام بسیاری از آزمایشاتی که افراد برای اطلاع از سلامتی و سنجش پارامترهایی مانند قند و چربی در نظر دارند، نیازی به داشتن نسخه ندارد. مجموعه هوم‌کا در چنین شرایطی رسید و فاکتور با هدف اقدام برای دریافت هزینه از بیمه تکمیلی، در اختیار متقاضی قرار می‌دهد.
آیا تشخیص بیماری‌هایی مثل هپاتیت یا HIV با انجام آزمایش خون و چکاپ کامل امکانپذیر است؟
تشخیص برخی از بیماری‌ها نیاز به انجام آزمایشات بخصوص و تعریف شده دارد. لذا بیماری‌های مذکور با انجام چکاپ کامل نیز قابل شناسایی نبوده و نیاز است تا پروتکل‌ها و روش‌هایی آزمایشی پیش‌بینی شده انجام شوند.
در صورتی که فردی نوع خاصی از دارو را مصرف می‌کند، نیاز است تا برای ناشتا بودن قبل از انجام آزمایش از خوردن دارو پرهیز نماید؟
خیر. افراد به هیچ عنوان نباید مصرف داروهای مورد نیاز را قطع کنند و بهترین کار در شرایط این چنینی، مشورت با پزشک می‌باشد.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...

مقالات مرتبط

درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.