مراقبت بیمار کرونا در منزل
خانه
مقالات
مراقبت بیمار کرونا در منزل

مراقبت بیمار کرونا در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1401/03/02
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
کنار هم برای مقابله با کرونا
تا به حال فکر کرده‌اید که اگر خودتان یا یکی از اعضای خانواده‌تان به ویروس کرونا مبتلا شود، باید چه‌کار کنید؟ در این روزها که بیمارستان‌ها شلوغ و پر هیاهوست، انجام دادن اقدام‌های درمانی، مراقبتی و آزمایشی در منزل، می‌تواند بسیار موثر واقع شود. همراه ما باشید تا در این باره بیشتر به شما بگوییم.

 بنر عدم ارائه خدمت

امروزه صحبت درباره‌ی ویروس کرونا و خطرات آن زیاد است و ما در این مقاله قصد نداریم بیش از این درباره‌ی این ویروس و پیشگیری‌های لازم بگوییم. قصد ما این است که درباره‌ی اتفاقات پس از ابتلای افراد به این ویروس با شما صحبت کنیم. زمانی که فردی به ویروس کرونا مبتلا می‌شود. ترس و استرس وجودش را فرا می‌گیرد و ذهنش با سوالات بسیاری پر می‌شود: آیا واقعا مبتلا به کرونا هستم؟ آیا تست بدهم؟ آیا نیاز است به بیمارستان بروم؟ حال که بیمارستان‌ها شلوغ هستند چه کاری انجام دهم؟ در خانه چطور موارد بهداشتی را رعایت کنم؟ چه نکات تغذیه‌ای یا دارویی را رعایت کنم؟ 
همه‌ی این سوالات بی‌جواب باعث می‌شود که ترس و استرس زیادی به ما وارد شود و توان ما را در مقابله با ویروس کرونا کاهش دهد. استرسی که اگر جای خودش را به آرامش دهد، می‌تواند نقش مهمی در مبارزه با ویروس کرونا ایفا نماید. حال این آرامش نسبی چگونه به دست می‌آید؟

تک تک سوالات پرسیده شده، پاسخی دارند که سعی شده است در این مقاله درموردشان صحبت شود و نکات مهم و کاربردی در اختیار شما عزیزان، قرار گیرد. همان‌گونه که می‌دانیم، یکی از دغدغه‌های مهم افراد متقاضی انجام آزمایش کرونا، حضور در مراکز پر رفت‌وآمد آزمایشگاهی است. تست کرونا در منزل، جایگزینی ایمن و مناسب است که به تمام افراد متقاضی انجام آزمایش، توصیه می‌شود.

 

پکیج مراقبت بیمار کرونا در منزل

ما در هومکا به این موضوعات اندیشیدیم و تصمیم گرفتیم برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا پکیجی را تهیه کنیم تا افراد بتوانند در خانه‌ی خود بمانند، جواب تمام سوالات خود را دریافت کنند و از خدمات درمانی و مراقبتی و آزمایشگاهی بهره ببرند. این اتفاق می‌تواند استرس بیماران را کاهش دهد و آرامش و راحتی را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد. برای آشنایی بیش‌تر با نحوه مراقبت از بیمار کرونا در منزل از شما دعوت می‌کنیم تا از فیلمی در رسانه اجتماعی آپارات دیدن فرمایید.
حال شاید برایتان سوال پیش بیاید که این پکیج شامل چه خدماتی است. همراه ما باشید تا درباره‌ی این پکیج بیشتر برایتان بگوییم.

مراقبت از بیمار کرونا در منزل

 

ویزیت و چکاپ دوره‌ای توسط پزشک

فرد مبتلا به ویروس کرونا، نیاز به ویزیت پزشک و چکاپ و پایش دوره‌ای اکسیژن خون، فشار و .. توسط پزشک دارد. پزشک می‌تواند به صورت دوره‌ای بیمار را ویزیت کرده و پیشنهاد‌های موثر را در مسیر بهبودی به فرد پیشنهاد دهد. به همین دلیل ویزیت پزشک در منزل، از جمله خدمات مهم در این پکیج است و شما می‌توانید از آن بهره ببرید. 

 

ارتباط با پزشک به صورت تلفنی 

همچنین شما می‌توانید با پزشک خود به صورت تلفنی در ارتباط باشید و در صورت بروز مشکل یا علائمی خاص، به او اطلاع داده و از او مشورت‌های لازم را دریافت کنید. با این خدمت خیالتان راحت است که با پزشک در ارتباط هستید و اتفاقی از چشم شما یا پزشک پنهان نخواهد ماند. این خدمت نیز جزو خدمت‌های موجود در پکیج مراقبت بیمار کرونا در منزل است و می‌توانید از آن بهره ببرید.

 

اجاره‌ی تجهیزاتی مانند کپسول اکسیژن 

برخی از بیماران مبتلا به کرونا که بیماری آن‌ها حاد‌تر است، به تجهیزاتی مانند کپسول اکسیژن نیاز پیدا می‌کنند. امروزه همه‌ی ما می‌دانیم که به دلیل شلوغی و کم بودن تجهیزات در بیمارستان‌ها، ممکن است تجهیزاتی مانند کپسول اکسیژن را نتوانیم به راحتی برای بیمار فراهم کنیم. به همین دلیل ما در هومکا تصمیم ‌گرفته‌ایم که این تجهیزات را نیز تهیه کرده و به صورت روزانه در اختیار شما قرار دهیم تا در صورت نیاز از آن بهره ببرید. با این روش دیگر دغدغه‌ی نبود تجهیزات در منزل را نیز نخواهید داشت و خیالتان از این بابت نیز راحت خواهد بود.

 

تزریق سرم در منزل

بسیار پیش می‌آید که بیماران مبتلا به ویروس کرونا نیاز به تزریقات مختلف و همچنین تزریق سرم پیدا می‌کنند. همانطور که می‌دانید ما در هومکا خدمت تزریقات در منزل را به مخاطبان ارائه می‌دهیم و در این پکیج نیز این خدمت را قرار داده‌ایم تا اگر نیاز به تزریقات پیدا کردید، پرستار ما در اسرع وقت به منزل شما مراجعه کرده و کار تزریقات را برای شما انجام دهد.

مراقبت از بیمار کرونا در منزل

 

مراقب بیمار کرونا در منزل برای انجام کارهای خانه و شخصی

بسیار پیش می‌اید که بیماران مبتلا به کرونا، توانایی انجام کارهای شخصی خود را نداشته باشند. در این شرایط وجود یک فرد مراقب که بتواند کارهای خانه نظیر پخت و پز، آشپزی، نظافت و نگهداری را انجام دهد، بسیار مفید و موثر است. به همین دلیل ما در هومکا این خدمت را به پکیج کرونا افزوده‌ایم تا اگر به این خدمت نیاز پیدا کردید بتوانید از آن استفاده کنید. با استفاده از این خدمت دیگر دغدغه‌ی کارهای خانه را نخواهید داشت و می‌توانید با آرامش بیشتری به استراحت بپردازید.

 

تست کرونا در پایان دوره بیماری به تشخیص پزشک 

در این مسیر و با همراهی تیم هومکا و متخصصان آن، امید داریم که به سمت بهبودی حرکت کنید و به زودی به زندگی عادی و کارهای روزمره‌ی خود بازگردید. در اواخر بیماری برای اینکه اطمینان پیدا کنید که دیگر مبتلا به ویروس کرونا نیستید، می‌توانید خدمت تست کرونا در منزل را دریافت نمایید. این خدمت شامل تست پی سی آر و آنتی‌بادی است که می‌توانید از طریق مشاوره با پزشک یا کارشناس هومکا، تست مناسب را انتخاب کرده و آن ‌را انجام دهید. نتیجه‌ی تست‌ها نیز حداکثر تا ۴۸ ساعت به دست شما خواهد رسید.

بدین ترتیب ما تلاش می‌کنیم که در طول این بیماری، همراه شما باشیم و نیازهای مختلفی که در زمینه‌ی مراقبت، درمان و آزمایش در منزل دارید را برطرف نماییم. تمام تلاشمان هم این است که استرس و نگرانی شما را در در این مسیر کاهش دهیم و کاری کنیم که در شرایط بهتری از نظر روحی و جسمی، با این بیماری مقابله کنید. 

 

هزینه پکیج مراقبت بیمار کرونا

‌پکیج مراقبت بیمار کرونا یک پکیج منعطف است. به این صورت که شما می‌توانید هر کدام از خدماتی که به آن نیاز دارید را انتخاب کرده و آن‌ها را درخواست کنید. برای مثال ممکن است شما به ارتباط پزشک به صورت تلفنی نیاز داشته باشید ولی به مراقبت و انجام کارهای خانه توسط یک مراقب نیاز نداشته باشید. به همین دلیل است که می‌توانید خدمت را برای خود شخصی‌سازی کنید و پس از مشاهده‌ی هزینه، آن را درخواست نمایید. لازم به ذکر است که هزینه‌ی پکیج مراقبت از بیمار کرونا در منزل، حاصل جمع هزینه‌های خدماتی است که به صورت تکی نیز می‌توانید آن‌ها را سفارش دهید و جمع شدن خدمات در یکجا باعث افزایش هزینه‌‌های شما نخواهد شد. 

 

مناطق تحت پوشش خدمت مراقبت بیمار کرونا در منزل

در حال حاضر این خدمت را در استان تهران و البرز و شهرستان‌های اطراف ارائه می‌دهیم اما به زودی قصد داریم که مناطق تخت پوشش خود را افزایش داده و شهر‌ها و استان‌ها دیگری را نیز به تهران و کرج و اضافه نماییم.

مراقبت بیمار کرونا در منزل

 

در آخر. ما پیشنهاد می‌دهیم اما در نهایت، تصمیم‌گیری با خود شماست!

لازم است این نکته را خاطر نشان کنیم که تمام فعالیت‌ها و اقدامات ما و پزشکان ما در حد پیشنهاد است که بر اساس تجربیات و دانش متخصصان به شما ارائه می‌شود. علاوه بر این، فرد مبتلا به کرونا، نیاز است تا در قرنطینه، فرآیند درمانی خویش را در زمان به موقع، آغاز نماید. به همین منظور، این فرد نیاز است تا توسط پزشک، معاینه شود که این امر، با استفاده از خدمات پزشک در منزل، به منظور جلوگیری از خروج فرد مبتلا به کرونا از منزل، محقق خواهد شد. علاوه بر این، خدماتی مانند آزمایش در منزل نیز برای انجام آزمایشات تجویزی احتمالی از سوی پزشک، میسر خواهد بود.

اما در نهایت تصمیم‌گیری با خود شماست. ممکن است پزشک بر اساس تجربیات خودش به شما بگوید که نیازی به مراجعه به بیمارستان نیست اما در نهایت شما تصمیم بگیرید که به بیمارستان مراجعه کنید! مسئله‌ای نیست٬ در نهایت این شما هستید که باید تصمیم بگیرید و مسئولیت این تصمیم‌گیری نیز بر عهده‌ی خود شماست. ما فقط تلاش می‌کنیم در این مسیر همراهتان باشیم، نگرانی‌هایتان را کم کنیم و بر اساس تجربیات و دانش متخصص‌هایمان، پیشنهاداتی را به شما بدهیم. 
امیدواریم بتوانیم در این مسیر، اندکی از نگرانی‌هایتان را کاهش دهیم. 

دسترسی سریع

سوالات متداول

آیا هر سردردی نشانه کرونا است؟
هر سردردی را نمی‌توان به کرونا نسبت داد. با این حال با بروز آن احتمال ابتلا به کرونا داده می‌شود، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.
چرا توصیه می‌شود برای پیشگیری از کرونا در محیط بسته حضور نداشته باشیم؟
غلظت ویروس در مکان‌هایی که تهویه مناسب ندارند، زیاد است. به همین دلیل توصیه می‌شود در طول روز حتما در و پنجره‌ها برای مدت زمانی کوتاه باز نگه دارید.
آیا لازم است افراد مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تحت مراقبت باشند؟
در ابتدای شیوع ویروس کرونا این توصیه انجام می‌شد که بیماران، در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تحت مراقبت قرار گیرند اما با شیوع بیشتر این ویروس و کمبود جا در بیمارستان‌ها، توصیه می‌شود افرادی که دارای علائم شدید نیستند در خانه بمانند و خود را قرنطینه کنند و مراحل درمان را در منزل خود سپری نمایند.
اگر کسی در خانواده دچار بیماری کرونا شد چکار کنیم؟
اگر عضوی از اعضای خانواده تان به سختی بیمار شد برای مراقبت های پزشکی اقدام کنید. یک فرد بزرگسال در خانه با شماره اضطراری مرکز محلی یا ملی مربوط به بیماری کرونا تماس بگیرد تا توصیه های لازم را برای دریافت نحوه دریافت مراقبت های پزشکی جویا شود. اگر ثابت شد که عضو خانواده شما مبتلا به بیماری کرونا است، شما و سایر افرادی که در تماس با فرد بیمار بوده اند باید علامت سلامتی خود را مرتبا چک کنید، و خود قرنطینگی را برای مدت ۱۴ روز تا زمان احساس سلامتی ادامه دهید.
مصرف چه غذاهایی در هنگام ابتلا به ویروس کرونا توصیه می‌شود؟
به اندازه کافی فیبر مصرف کنید چرا که مصرف فیبر می تواند رژیم غذایی سالم ایجاد کند و یک احساس سیری طولانی مدت را در شما ایجاد خواهد کرد. برای دریافت فیبر به اندازه کافی می توانید مصرف میوه و سبزیجات را در برنامه غذایی خود بگنجانید. مصرف برنج، نان و پاستای قهوه ای در این دوران به جای غذاهای با دانه تصفیه شده مانند پاستای سفید توصیه می شود. همچنین مصرف مایعات به مقدار کافی برای حفظ وضعیت سلامتی ضروری است. آب آشامیدنی ارزان ترین و سالم ترین نوشیدنی است که می توانید مصرف کنید.
آیا از بین رفتن حس چشایی و بویایی از علائم کرونا است؟
بسیاری از بیماران پس از ابتلا به این بیماری، برای مدت زمانی حس بویایی و چشایی خود را از دست داده‌اند.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...