مراقبت بیمار کرونا در منزل
خانه
مقالات
مراقبت بیمار کرونا در منزل

مراقبت بیمار کرونا در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1399/12/10
ثبت رایگان درخواست
کنار هم برای مقابله با کرونا
تا به حال فکر کرده‌اید که اگر خودتان یا یکی از اعضای خانواده‌تان به ویروس کرونا مبتلا شود، باید چه‌کار کنید؟ در این روزها که بیمارستان‌ها شلوغ و پر هیاهوست، انجام دادن اقدام‌های درمانی، مراقبتی و آزمایشی در منزل، می‌تواند بسیار موثر واقع شود. همراه ما باشید تا در این باره بیشتر به شما بگوییم.

ترسی بزرگ به نام ویروس کرونا
امروزه صحبت درباره‌ی ویروس کرونا و خطرات آن زیاد است و ما در این مقاله قصد نداریم بیش از این درباره‌ی این ویروس و پیشگیری‌های لازم بگوییم. قصد ما این است که درباره‌ی اتفاقات پس از ابتلای افراد به این ویروس با شما صحبت کنیم. زمانی که فردی به ویروس کرونا مبتلا می‌شود. ترس و استرس وجودش را فرا می‌گیرد و ذهنش با سوالات بسیاری پر می‌شود: آیا واقعا مبتلا به کرونا هستم؟ آیا تست بدهم؟ آیا نیاز است به بیمارستان بروم؟ حال که بیمارستان‌ها شلوغ هستند چه کاری انجام دهم؟ در خانه چطور موارد بهداشتی را رعایت کنم؟ چه نکات تغذیه‌ای یا دارویی را رعایت کنم؟ 
همه‌ی این سوالات بی‌جواب باعث می‌شود که ترس و استرس زیادی به ما وارد شود و توان ما را در مقابله با ویروس کرونا کاهش دهد. استرسی که اگر جای خودش را به آرامش دهد، می‌تواند نقش مهمی در مبارزه با ویروس کرونا ایفا نماید. حال این آرامش نسبی چگونه به دست می‌آید؟

 

پکیج مراقبت بیمار کرونا در منزل

ما در هوم‌کا به این موضوعات اندیشیدیم و تصمیم گرفتیم برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا پکیجی را تهیه کنیم تا افراد بتوانند در خانه‌ی خود بمانند، جواب تمام سوالات خود را دریافت کنند و از خدمات درمانی و مراقبتی و آزمایشگاهی بهره ببرند. این اتفاق می‌تواند استرس بیماران را کاهش دهد و آرامش و راحتی را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد. 
حال شاید برایتان سوال پیش بیاید که این پکیج شامل چه خدماتی است. همراه ما باشید تا درباره‌ی این پکیج بیشتر برایتان بگوییم.

مراقبت از بیمار کرونا در منزل

 

ویزیت و چکاپ دوره‌ای توسط پزشک

فرد مبتلا به ویروس کرونا، نیاز به ویزیت پزشک و چکاپ و پایش دوره‌ای اکسیژن خون، فشار و .. توسط پزشک دارد. پزشک می‌تواند به صورت دوره‌ای بیمار را ویزیت کرده و پیشنهاد‌های موثر را در مسیر بهبودی به فرد پیشنهاد دهد. به همین دلیل ویزیت پزشک در منزل، از جمله خدمات مهم در این پکیج است و شما می‌توانید از آن بهره ببرید. 

 

ارتباط با پزشک به صورت تلفنی 

همچنین شما می‌توانید با پزشک خود به صورت تلفنی در ارتباط باشید و در صورت بروز مشکل یا علائمی خاص، به او اطلاع داده و از او مشورت‌های لازم را دریافت کنید. با این خدمت خیالتان راحت است که با پزشک در ارتباط هستید و اتفاقی از چشم شما یا پزشک پنهان نخواهد ماند. این خدمت نیز جزو خدمت‌های موجود در پکیج مراقبت بیمار کرونا در منزل است و می‌توانید از آن بهره ببرید.

 

اجاره‌ی تجهیزاتی مانند کپسول اکسیژن 

برخی از بیماران مبتلا به کرونا که بیماری آن‌ها حاد‌تر است، به تجهیزاتی مانند کپسول اکسیژن نیاز پیدا می‌کنند. امروزه همه‌ی ما می‌دانیم که به دلیل شلوغی و کم بودن تجهیزات در بیمارستان‌ها، ممکن است تجهیزاتی مانند کپسول اکسیژن را نتوانیم به راحتی برای بیمار فراهم کنیم. به همین دلیل ما در هوم‌کا تصمیم ‌گرفته‌ایم که این تجهیزات را نیز تهیه کرده و به صورت روزانه در اختیار شما قرار دهیم تا در صورت نیاز از آن بهره ببرید. با این روش دیگر دغدغه‌ی نبود تجهیزات در منزل را نیز نخواهید داشت و خیالتان از این بابت نیز راحت خواهد بود.

 

تزریق سرم 

بسیار پیش می‌آید که بیماران مبتلا به ویروس کرونا نیاز به تزریقات مختلف و همچنین تزریق سرم پیدا می‌کنند. همانطور که می‌دانید ما در هوم‌کا خدمت تزریقات در منزل را به مخاطبان ارائه می‌دهیم و در این پکیج نیز این خدمت را قرار داده‌ایم تا اگر نیاز به تزریقات پیدا کردید، پرستار ما در اسرع وقت به منزل شما مراجعه کرده و کار تزریقات را برای شما انجام دهد.

مراقبت از بیمار کرونا در منزل

 

مراقب بیمار کرونا در منزل برای انجام کارهای خانه و شخصی

بسیار پیش می‌اید که بیماران مبتلا به کرونا، توانایی انجام کارهای شخصی خود را نداشته باشند. در این شرایط وجود یک فرد مراقب که بتواند کارهای خانه نظیر پخت و پز، آشپزی، نظافت و نگهداری را انجام دهد، بسیار مفید و موثر است. به همین دلیل ما در هوم‌کا این خدمت را به پکیج کرونا افزوده‌ایم تا اگر به این خدمت نیاز پیدا کردید بتوانید از آن استفاده کنید. با استفاده از این خدمت دیگر دغدغه‌ی کارهای خانه را نخواهید داشت و می‌توانید با آرامش بیشتری به استراحت بپردازید.

 

تست کرونا در پایان دوره بیماری به تشخیص پزشک 

در این مسیر و با همراهی تیم هوم‌کا و متخصصان آن، امید داریم که به سمت بهبودی حرکت کنید و به زودی به زندگی عادی و کارهای روزمره‌ی خود بازگردید. در اواخر بیماری برای اینکه اطمینان پیدا کنید که دیگر مبتلا به ویروس کرونا نیستید، می‌توانید خدمت تست کرونا در منزل را دریافت نمایید. این خدمت شامل تست پی سی آر و آنتی‌بادی است که می‌توانید از طریق مشاوره با پزشک یا کارشناس هوم‌کا، تست مناسب را انتخاب کرده و آن ‌را انجام دهید. نتیجه‌ی تست‌ها نیز حداکثر تا ۴۸ ساعت به دست شما خواهد رسید.

بدین ترتیب ما تلاش می‌کنیم که در طول این بیماری، همراه شما باشیم و نیازهای مختلفی که در زمینه‌ی مراقبت، درمان و آزمایش در منزل دارید را برطرف نماییم. تمام تلاشمان هم این است که استرس و نگرانی شما را در در این مسیر کاهش دهیم و کاری کنیم که در شرایط بهتری از نظر روحی و جسمی، با این بیماری مقابله کنید. 

 

هزینه پکیج مراقبت بیمار کرونا

‌پکیج مراقبت بیمار کرونا یک پکیج منعطف است. به این صورت که شما می‌توانید هر کدام از خدماتی که به آن نیاز دارید را انتخاب کرده و آن‌ها را درخواست کنید. برای مثال ممکن است شما به ارتباط پزشک به صورت تلفنی نیاز داشته باشید ولی به مراقبت و انجام کارهای خانه توسط یک مراقب نیاز نداشته باشید. به همین دلیل است که می‌توانید خدمت را برای خود شخصی‌سازی کنید و پس از مشاهده‌ی هزینه، آن را درخواست نمایید. لازم به ذکر است که هزینه‌ی پکیج مراقبت بیمار کرونا، حاصل جمع هزینه‌های خدماتی است که به صورت تکی نیز می‌توانید آن‌ها را سفارش دهید و جمع شدن خدمات در یکجا باعث افزایش هزینه‌‌های شما نخواهد شد. 

 

مناطق تحت پوشش خدمت مراقبت بیمار کرونا در منزل

در حال حاضر این خدمت را در استان تهران و البرز و شهرستان‌های اطراف ارائه می‌دهیم اما به زودی قصد داریم که مناطق تخت پوشش خود را افزایش داده و شهر‌ها و استان‌ها دیگری را نیز به تهران و کرج و اضافه نماییم.

مراقبت بیمار کرونا در منزل

 

در آخر. ما پیشنهاد می‌دهیم اما در نهایت تصمیم‌گیری با خود شماست!

لازم است این نکته را خاطر نشان کنیم که تمام فعالیت‌ها و اقدامات ما و پزشکان ما در حد پیشنهاد است که بر اساس تجربیات و دانش متخصصان به شما ارائه می‌شود. اما در نهایت تصمیم‌گیری با خود شماست. ممکن است پزشک بر اساس تجربیات خودش به شما بگوید که نیازی به مراجعه به بیمارستان نیست اما در نهایت شما تصمیم بگیرید که به بیمارستان مراجعه کنید! مسئله‌ای نیست٬ در نهایت این شما هستید که باید تصمیم بگیرید و مسئولیت این تصمیم‌گیری نیز بر عهده‌ی خود شماست. ما فقط تلاش می‌کنیم در این مسیر همراهتان باشیم، نگرانی‌هایتان را کم کنیم و بر اساس تجربیات و دانش متخصص‌هایمان، پیشنهاداتی را به شما بدهیم. 
امیدواریم بتوانیم در این مسیر، اندکی از نگرانی‌هایتان را کاهش دهیم.  

 

بیشتر بخوانید:
تست کرونا برای پرواز
تست کرونا کودکان در منزل
تست کرونا از طریق بینی
 

دسترسی سریع
سوالات متداول
از کجا بدانم که پرستار قابل اعتماد است؟
پرستاران ما جزو پرستاران متخصص و دوره‌‌دیده در این زمینه هستند و هوم کا پیشینه و مشخصات شخصیتی همه‌ی پرستاران‌مان را بررسی می‌کند. بنابراین در این زمینه جای نگرانی نیست.
آیا هوم کا مجوزهای لازم را برای خدمت مراقبت از بیمار کرونا در منزل در اختیار دارد؟
بله. نام شرکت ما سفیران سلامت سپینود است و با برند هوم‌کا در حال فعالیت هستیم. مجوز مورد نیاز برای انجام چنین فعالیتی «مجوز ارائه خدمات و مراقبت‌های بالینی در منزل» است که مجموعه‌‌ی هوم‌کا آن را کسب کرده است.