آزمایش خون در منزل
آزمایش خون در منزل
خانه
خدمات
آزمایش خون در منزل

آزمایش خون در منزل

ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.
آزمایش با نسخه یا درخواست شما
چکاپ سالمندان (آقایان)
چکاپ سالمندان (بانوان)
چکاپ آقایان
چکاپ بانوان
چکاپ کودکان
چکاپ عفونی
چکاپ سرطان‌شناسی
چکاپ روماتوئیدی
مشاوره آزمایش

فرآیند ثبت درخواست

registeration-step-1 circle
1
ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
registeration-step-2 circle
2
کارشناسان هومکا با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی، درخواست شما نهایی می‌شود.
registeration-step-3 circle
3
نیروی متخصص به محل شما اعزام شده و نمونه‌گیری را انجام می‌دهد.
registeration-step-4 circle
4
نتیجه آزمایش مطابق با بازه اعلام شده، در پنل کاربری شما قرار می‌گیرد.
1
registeration-step-1 circle
فرم رو کامل می‌کنی و روی ثبت درخواست کلیک می‌کنی.
2
registeration-step-2 circle
کارشناسان ما باهات تماس میگیرن و درخواست رو نهایی میکنن
3
registeration-step-3 circle
پرستار ما میاد و در منزل یا محل کارت، نمونه‌گیری رو انجام میده.
4
registeration-step-4 circle
بعد از زمان انتخابی خودت، نتیجه آزمایشت رو میتونی به راحتی از طریق صفحه پروفایلت ببینی.
آزمایش خون در محل!
آزمایش خون به عنوان یکی از مهمترین آزمایشات تشخیصی و طبی به‌شمار می‌آید. برخی از آنها مانند آزمایش خون بارداری، آزمایش خون تیروئید و آزمایش کم خونی رایج و شایع هستند و برخی دیگر مانند آزمایش ESR، آزمایش CRP و ... کمتر به گوش می‌رسند. در هر حال بسیاری از آنها در منزل به راحتی انجام خواهند شد.

بدون شک، هر فردی در طول زندگی خود، ممکن است چندین بار نیازمند انجام آزمایشات تشخیصی شود. آزمایش خون یکی از مهم‌ترین آزمایشاتی است که جهت درمان و تشخیص بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در آزمایش خون کامل فاکتورهای زیادی وجود دارد بنابراین می‌توان گفت که این تست یکی از کاربردی‌ترین انواع آزمایش‌ها بشمار می‌رود. در این آزمایش شمارش کامل خون مدنظر است و سطح بحرانی هریک از فاکتورها می‌تواند نشان دهنده بروز یک یا چند بیماری در فرد باشد. 
ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که به دلیل عدم دسترسی به آزمایشگاه و یا نداشتن زمان کافی از انجام آزمایشات خون یا دیگر تست‌ها منصرف شده باشید. اما امروز با پیشرفت خدمات‌رسانی مجموعه‌ها در زمینه بهداشتی پزشکی حتی در شلوغ‌ترین ساعات روز نیز به راحتی می‌توانید خدمات آزمایشگاهی مورد نظرتان را در منزل و بدون صرف وقت و انرژی دریافت کنید. آزمایش خون در منزل، یکی از خدمات زیرمجموعه‌ی آزمایش در منزل است. 

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

آزمایش خون کامل به چه معناست؟

آزمایش خون پارامترهای زیادی دارد که همه آنها دارای اهمیت هستند. برای مثال می‌توان به تست‌های عملکرد کبد، آزمایش چربی خون، آزمایش هورمون زنانه، آزمایشات تیروئید، آزمایش پروستات و ... اشاره کرد. همه آنها به نمونه خون نیاز دارند که به راحتی می‌توان آن را در منزل انجام داد. 

وقتی صحبت از آزمایش خون کامل می‌شود، منظور همان آزمایش cbc است. این تست تحت عنوان آزمایش شمارش کامل سلول‌های خونی نیز معرفی می‌شود. در آن به بررسی و عملکرد سلول‌های خونی پرداخته خواهد شد. سلول‌های خونی شامل گلبول‌های قرمز خون، گلبول‌های سفید و پلاکت‌ها می‌شود. 

 

خواندن جواب آزمایش خون در منزل چگونه انجام می‌شود؟ 

خواندن نتیجه آزمایش خون به شما کمک می کند تا اطلاعاتی کلی در این زمینه به دست آورید.  برای این منظور لازم است با شاخص‌های آزمایش خون، محدوده نرمال، محدوده خطر و عواملی که بر نتیجه تست تاثیر می‌گذارند، توجه داشته باشید.

 

آیا آزمایش خون در منزل با بیمه های پایه و تکمیلی انجام می شود؟ 

خدمات بیمه‌های پایه و تکمیلی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بخشی از هزینه درمان را پرداخت نکنید. هومکا برای ارائه خدمات خود شرایطی را فراهم کرده است تا بتوانید آزمایش خون در منزل را با بیمه‌های پایه و تکمیلی انجام دهید. 

برای این منظور کافی است هنگام ثبت درخواست نوع بیمه خود را نیز ثبت کنید. به این ترتیب در همان لحظه مبلغ مورد نظر از هزینه آزمایش کسر خواهد شد. در این شرایط دیگر نیازی نیست به شرکت بیمه‌ نیز مراجعه کنید. 

اگر می‌خواهید بدانید بیمه تا چه سقفی هزینه آزمایش در منزل را پرداخت می‌کند، لازم است با شرکت بیمه‌ایی مورد نظر تماس بگیرید. 

همین حالا می‌توانید سفارش خود را در هومکا رایگان ثبت کنید.

تماس برای ثبت درخواست رایگان

 

آزمایش خون در منزل با درخواست شما و بدون نسخه پزشک 

تا بحال پیش آمده که تنها خودتان نسبت به سلامت و ایمنی بدنتان مشکوک شده باشید و بخواهید بدون نسخه یک چکاپ کامل انجام دهید؟ مثلا ممکن است احساس کنید که علائم کمبود ویتامین دارید و یا اینکه کلسیم بدنتان کاهش یافته ولی تمایلی به مراجعه پزشکی ندارید، در اینصورت هومکا به شما خدمات آزمایشگاهی ارائه می‌کند. کافیست زمان ثبت درخواست آزمایش، آزمایش مورد نظرتان را انتخاب کنید و ثبت را بزنید.

 

آزمایش خون در منزل با نسخه پزشک 

در روش دیگر ممکن است بخواهید دقیقا آزمایش‌های یک نسخه را انجام دهید. در اینصورت تصویر نسخه را برای هومکا بفرستید تا متخصص جهت انجام نمونه‌گیری به محل زندگی شما فرستاده شود. تمام مراحل ثبت درخواست و مشاوره شما نیز بصورت رایگان انجام می‌گیرد.

آزمایش خون در منزل

 

خدمات آزمایش خون در منزل شامل چه مواری است؟

مجموعه خدمات آزمایشگاهی هومکا کامل‌ترین پکیج‌ها را به شما ارائه می‌کند، شما هر آزمایشی بخواهید می‌توانید آن را درخواست کنید و در منزلتان انجام دهید:

 • تست استعدادیابی ژنتیک
 • انجام تست کرونا در منزل : تست PCR، تست آنتی بادی
 • نمونه‌گیری از کودک در منزل در مواقعی که کودک استرسی است و به محیط آزمایشگاه واکنش بد نشان می‌دهد.
 •  پکیج پایه هومکا که چند تست مانند: دیابت، تیروئید، آنالیز و کشت ادرار، CBC و ... را شامل می‌شود.
 •  پکیج کامل شامل HBV,HCV,HIV ، RUBELLA G&M، CMV G&M و آزمایشات موجود در پکیج پایه است.
 • چکاپ بارداری در منزل که شامل تست پاپ اسمیر، HPV، غربالگری سه ماهه نخست، غربالگری سه ماهه دوم، بتا و بتا تیتراژ است.
 • چکاپ بانوان در منزل: در چکاپ بانوان طبق پکیج انتخابی خدمات ارائه می‌شود و برخی از آزمایشات این سه پکیج شمارش سلول‌های خون و تست کم خونی، تیروئید، ویتامین دی، بیلی روبین، پتاسیم، نیتروژن اوره، کراتینین، آنزیم‌های کبدی و ... هستند. البته این تنها بخشی از فاکتورهایی است که در این چکاپ وجود دارند.
 • چکاپ آقایان در منزل: چکاپ آقایان نیز به سه دسته تقسیم می‌شود و در آن‌ها تست‌هایی همچون CBC، کم خونی، قند ناشتا، تیتر پروتئین فاز حاد، چربی، کراتینین، آلکالین فسفاتاز، تیروکسین، کراتین فسفوکیناز و ... انجام می‌گیرند.
 • چکاپ سالمندان خانم و آقا در منزل. این چکاپ بصورت یک پکیج به سالمندان خانم و آقا ارائه می‌شود و به سه دسته تقسیم می‌شود:

 • پکیج پایه که مواردی همچون کلسیم، پروستات، فسفر، بیلیروبین، آنزیم‌های کبدی، اوره و قند، کراتینین، اوریک اسید، CBC و ... را خود دارد.
 • پکیج رایج که شامل تست‌های سطح هورمون تیروئید، پروتئین فاز حاد، کشت مدفوع، زمان پروترومبین، هموگلوبین ای وان سی، ویتامین دی، خون مخفی در نمونه مدفوع و ... می‌شود.
 • پکیج کامل مواردی همچون تیروکسین، پروتئین توتال، هورمون آزاد پروستات، ویتامین ب ۱۲، کراتین فسفوکیناز، کشت و آنالیز ادرار، آلبومین خون و ... را شامل می‌شود.

تماس برای ثبت درخواست رایگان

 

تست کرونا در منزل چگونه انجام می‌شود؟ 

بیش از یکسال است که درگیر بیماری کرونا هستیم و توصیه‌های اکید متخصصین مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ حداکثری فاصله‌های اجتماعی اهمیت رعایت فاصله‌گذاری را نشان می‌دهد. اما مراکز تشخیصی و بیمارستانی محل قابل اعتماد و چندان ایمنی جهت انجام تست کرونا نیستند.
توصیه هومکا به شما تست کرونا در منزل است. از زمان شیوع این اپیدمی خدمات تست کرونا در منزل توسط هومکا با تیمی حرفه‌ای ارائه می‌شود. ممکن است قصد سفر داشته باشید و یا علائمی خفیف در خود مشاهده کنید بنابراین بهترین کار انجام تست کرونا در منزل است.
تست کرونا در منزل به سه صورت انجام می‌گیرد:

 •  تست آنتی بادی کرونا : تنها سطح آنتی بادی‌های موجود و مرتبط با کرونا را شناسایی می‌کند. این آنتی بادی‌ها شامل IgG و Igm  هستند. با بررسی آنها تشخیص داده می‌شود که بیماری در چه مرحله‌ایی است. برای این تست به نمونه خون نیاز دارید. 
 •  تست PCR کرونا: این آزمایش به عنوان معتبرترین آزمایش برای تشخیص کرونا است. برای انجام آن به نمونه ترشحات حلق یا بینی نیاز دارید. این آزمایش کرونا به ناشتایی نیاز ندارد. 
 • تست آنتی بادی واکسن کرونا: در این آزمایش مشخص می‌شود که واکسن کرونا تا حدی توانسته در بدن ایمنی ایجاد کند. هومکا با ارائه خدمت ایمنی‌زایی واکسن کرونا، این آزمایش را در منزل و محل مورد نظر شما انجام خواهد داد.  
 • هومکا برای تست کرونا در محل پکیج‌های مختلفی را برای شما در نظر گرفته است. شما با توجه به نیاز خود می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. اگر قصد سفرهای پروازی را دارید، می‌توانید از پکیج تست پی سی آر برای پرواز استفاده نمایید. در مقاله تست کرونا برای پرواز درباره قوانین پروازی در دوران کرونا بیشتر خواهید خواند. 

آزمایش خون در منزل

 

نحوه ثبت درخواست خدمات آزمایش خون در منزل

دریافت نوبت و خدمات آزمایشگاهی خود یک دغدغه بزرگ در شهرهای شلوغ و پرجمعیت است. اغلب افراد به دلیل ماندن در صف نوبت طولانی خیلی دیرتر می‌توانند آزمایش مورد نظر خود را انجام دهند و از طرفی ممکن است بیمار شرایط عادی نداشته باشد که برای رزرو نوبت حضورا مراجعه کند، بنابراین هومکا اینکار را برای کاربران خود راحت کرده است.
برای رزرو نوبت و ثبت درخواست خدمات آزمایش خون در منزل یا دیگر تست‌های آزمایشگاهی نیاز نیست از منزلتان خارج شوید، کافیست تلفن را بردارید و با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید. 
نحوه ثبت درخواست آزمایش در منزل بصورت زیر است:

 • بر روی دکمه ثبت رایگان درخواست کلیک کنید.
 • فرمی برای شما نمایش داده می‌شود. لطفا اطلاعات آن را کامل کنید.
 • پس از بررسی اطلاعات  کارشناسان هومکا با شما تماس گرفته و درخواستتان ثبت نهایی می‌شود.
 • جهت نمونه‌گیری و دریافت خدمات آزمایش شما محل مورد نظرتان را انتخاب می‌کنید.
 •  می‌توانید انتخاب کنید که در منزل آزمایش را انجام می‌دهید یا اینکه در محل کار.
 • زمان دریافت نتیجه آزمایش را نیز می‌توانید انتخاب کنید و پس از انجام آزمایش در زمانی بسیار سریعتر پاسخ را در پروفایل خود، در وب ‌سایت هومکا مشاهده کنید.

نکته:

 • خدمت آزمایش در منزل هومکا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به شما ارائه خواهد شد. 
 • در روزهای تعطیل نیز می‌توانید از خدمات این مجموعه بهره ببرید.
 • هومکا برای ارائه خدمات خود با مراکز معتبر همکاری دارد. 
 • افرادی که به عنوان نمونه گیر به منزل شما مراجعه می‌کنند، همگی آموزش دیده و  متخصص هستند. 
 • نمونه گیر هومکا کلیه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و با تجهیزات مناسب به مکان مورد نظر مراجعه می‌کند. 

 

مراحل انجام خدمات آزمایش خون در منزل

 • پس از پر کردن فرم درخواست آزمایش در محل درخواست شما بررسی و تایید می‌شود و متخصص و تکنسین انجام نمونه‌گیری به منزل یا محل کارتان اعزام می‌شود.
 •  لازم است پیش از حضور مامور انجام آزمایش محیط را آماده‌سازی کنید تا فرایند نمونه‌گیری زمانبر نشود و پس از نمونه‌گیری، نمونه در شرایط ویژه به آزمایشگاه منتقل می‌شود.
 • طبق درخواست شما درمورد زمان دریافت پاسخ تست می‌توانید جواب آزمایش را در پروفایلتان مشاهده کنید.

 

چطور می‌توان به آزمایش خون در منزل هومکا اعتماد کرد؟ 

فردی که برای نمونه‌گیری به منزل یا محل کار شما اعزام می‌شود، متخصص بوده و در  این زمینه آموزش‌های لازم را دیده است. همچنین کلیه افرادی که با هومکا همکاری می‌کنند مراحل سخت گزینشی را طی کرده اند. این متخصصان با شرایط نمونه‌گیری، جمع‌آوری، نگهداری و انتقال نمونه خون به آزمایشگاه کاملا آشنایی داشته و همراه با تجهیزاتی مانند Cool box به منزل یا محل مورد نظر اعزام می‌شوند. 

همچنین با ثبت درخواست، هومکا تا پایان ارائه خدمت از کاربران خود حمایت خواهد کرد. 

آزمایش خون در منزل

 

خدمات آزمایش خون در منزل هومکا شامل چه مناطقی می شود؟

خدمات آزمایش خون یا دیگر آزمایشات در منزل هومکا شامل استان تهران، کرج و حومه و شهر مشهد می‌شود. کارشناسان هومکا مراکز مورد تایید آزمایشگاهی را به شما معرفی می‌کنند و یا اینکه طبق درخواستتان و بنابر نوع خدمات آزمایشی متخصص و تکنسین انجام نمونه‌گیری خون در محل، به منزل شما اعزام می‌شود.

 

فواید آزمایش خون در منزل

انجام آزمایش در منزل از بسیاری جهات بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند گزینه بهتری در مقابل دریافت خدمات در آزمایشگاه باشد:

 •  دسترسی شما سریع و آسان خواهد بود

برای انجام آزمایش در منزل دیگر نیازی نیست به آزمایشگاه مراجعه کنید و نوبت بگیرید. کافیست بصورت آنلاین ثبت درخواست کنید و یا اینکه با مرکز خدمات درمانی و تشخیصی تماس بگیرید. سپس متخصص در منزلتان حاضر شده و تست مورد نظرتان را انجام می‌دهد.

 • زمانتان را ذخیره می‌کنید

زمان گرانبهاترین چیزی است که این ‌روزها همه آن را کم داریم، بنابراین اگر بخواهیم برای هرکاری زمانی کنار بگذاریم از فعالیت‌های اصلی جا میمانیم. حالا می‌توانید تنها با پر کردن یک فرم آزمایش را در منزل انجام دهید و زمانی که باید جهت رفت و برگشت در مسیر آزمایشگاه تلف می‌کردید را حفظ کنید.
با انتخاب آزمایش در منزل هم آزمایش را خانه انجام می‌دهید، هم به کارهای خود می‌رسید و هم جوابتان را سریعتر می‌گیرید. بنابراین در مواقعی که نیاز به جواب فوری داشته باشید نیز این گزینه سبب صرفه‌جویی در زمان خواهد شد.

 •  کیفیت خدمات بهتر است

مسلما با انجام آزمایش در منزل تکنسین آزمایشگاهی نسبت به نحوه کار خود دقت و تمرکز بیشتری خواهد داشت و کیفیت آزمایش شما نیز بیشتر خواهد بود.

 • رعایت پروتکل‌های بهداشتی

امروز که کرونا شیوع بالایی دارد با انجام آزمایش در منزل می‌توانید از شر ویروس کرونا در امان بمانید.

 • شرایط سخت بیمار

اگر بیمار شما توانایی جابجایی نداشته باشد، با انجام آزمایش در منزل راحتی و آسودگی خیال او را فراهم می‌کنید.

آزمایش خون در منزل

 

آزمایش خون در منزل با هومکا

آزمایش در منزل یکی از بخش‌های کامل و گسترده گروه هومکا را شکل می‌دهد. امروز اگر بیمارتان شرایط خروج از منزل را نداشت، کودک یا بیمار بستری در منزل داشتید، بیمارستان سالمند بود و جابجایی‌اش مشکل در هر صورت نیاز نیست از منزل خارج شوید. هومکا در سریعترین زمان ممکن خدمات آزمایشی با نسخه یا بدون نسخه را در منزل به شما ارائه خواهد کرد.
کافیست جهت رزرو نوبت و ثبت درخواست با شماره تماس ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید یا بر روی دکمه ثبت رایگان درخواست کلیک کنید. بقیه کارها بر عهده مجموعه هومکا خواهد بود. 

هدف هومکا حفظ سلامتی شما است. برای رسیدن به این هدف مراکز معتبر را شناسایی کرده و با آنها همکاری داریم. ما می‌خواهیم شما تجربه‌ایی بی‌دغدغه در این زمینه داشته باشید. ما را به دیگران معرفی کنید. 

دکمه ثبت درخواست رایگان

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
گروه خدمت*
گروه خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
تعداد مورد نظر
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان
کد تخفیف
بررسی کد
اطلاعات تماس
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه

سوالات متداول

قبل از آزمایش خون چه کاری نباید انجام دهید؟
اگر ارائه دهنده خدمات بهداشتی به شما گفته است قبل از آزمایش خون ناشتا باشید، به این معنی است که نباید چندین ساعت قبل از آزمایش خود چیزی به جز آب بخورید یا بنوشید. هنگامی که به طور معمول غذا می‌خورید و می‌نوشید، آن غذاها و نوشیدنی‌ها در جریان خون شما جذب می‌شوند.
آزمایش خون کامل چه چیزی را نشان می‌دهد؟
آزمایش شمارش کامل خون (CBC) یک آزمایش برای بررسی انواع و تعداد سلول‌های خون شما است، از جمله گلبول‌های قرمز، گلبول‌های سفید و پلاکت‌ها. این تست می‌تواند نشانه‌ای از سلامت عمومی شما باشد و همچنین سرنخ‌های مهمی در مورد برخی مشکلات بهداشتی که ممکن است داشته باشید را فراهم می‌کند.
چگونه می‌توانم در طول آزمایش خون آرام باشم؟
تنفس عمیق، گوش کردن به موسیقی، درخواست استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی (در صورت امکان) راه‌های ساده‌ای برای حفظ خونسردی در طی آزمایش خون است.
آیا آزمایش خون باعث خستگی شما می‌شود؟
حتی اگر احساس سبکی یا ضعف نمی‌کنید، آزمایش خون باز هم امکان دارد پس از آزمایش خون احساس خستگی کنید. در بیشتر موارد این احساس به تدریج از بین می‌رود، اما اگر خستگی شما طی چند ساعت بعد بهبود نیافت یا بدتر شد، حتما به دنبال مشاوره پزشکی باشید.
آیا خونگیری عوارض خاصی دارد؟
اگر خونگیری به درستی انجام شود، عارضه خاصی ندارد. برخی افراد پس از خونگیری دچار سرگیجه می‌شوند. برای جلوگیری از این عارضه، بلافاصله نایستید و لحظاتی بنشینید.
خدمات هومکا شامل چه مواردی است؟
این مجموعه آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی، مراقبتی و درمانی در منزل است.
آیا خدمات هومکا فقط شامل شهر تهران می‌شود؟‌
خیر. تمام ساکنین استان تهران، کرج و حومه و شهر مشهد می‌توانند از خدمات این مجموعه استفاده کنند.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...