آزمایش خون در منزل
خانه
مقالات
آزمایش خون در منزل

آزمایش خون در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/03/29
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
ثبت رایگان درخواست
آزمایش خون در محل!
آزمایش یکی از اموری است که در طول زندگی، ممکن است هر فردی بارها نیازمند به انجام آن شود. بسیاری از افراد تصورمی‌کنند که برای انجام آزمایش، نیاز است تا خود را به آزمایشگاه برسانند. آزمایش در منزل، از جمله خدمات نوینی است که به افراد متقاضی این امکان را می‌دهد تا بدون خروج از منزل، آزمایش دهند.

بدون شک، هر فردی در طول زندگی خود، ممکن است چندین باز نیازمند انجام آزمایشات تشخیصی شود. آزمایش خون یکی از مهم‌ترین آزمایشاتی است که جهت بررسی علائم و تشخیص بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که در آزمایش خون فاکتورهای زیادی وجود دارد بنابراین می‌توان گفت که آزمایش خون یکی از کاربردی‌ترین نوع آزمایش‌ها بشمار می‌رود. در این آزمایش شمارش کامل خون مدنظر است و سطح بحرانی هریک از فاکتورها می‌تواند نشان دهنده بروز یک یا چند بیماری در فرد باشد. 
ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که به دلیل عدم دسترسی به آزمایشگاه و یا نداشتن زمان کافی از انجام آزمایش خون یا دیگر تست‌ها منصرف شدید. اما امروز با پیشرفت خدمات رسانی مجموعه‌ها در زمینه بهداشتی پزشکی حتی در شلوغ‌ترین ساعات روز نیز به راحتی می‌توانید خدمات آزمایشگاهی مورد نظرتان را در منزل و بدون صرف وقت و انرژی دریافت کنید. آزمایش خون در منزل، یکی از خدمات زیرمجموعه‌ی آزمایش در منزل می‌باشد. 

آزمایش خون در منزل

 

انجام آزمایش خون در منزل

هوم کا برای خدمات دهی بهتر به هموطنان عزیز در تهران خدمات آزمایشی را نیز در منزل ارائه می‌کند. بنابراین اگر بیمار بستری در منزل دارید، بیمارتان شرایط حرکتی سختی دارد، سالمند یا کودک است و یا اینکه به هر دلیلی نمیخواهید منزل را ترک کنید کافیست با ما تماس بگیرید. نوبت آزمایش را در منزل ثبت کنید و خدمات لازم جهت آزمایش خون را در منزل، در بهترین حالت ممکن و سریعترین زمان دریافت کنید.

 

اهمیت انجام آزمایش در منزل

انجام آزمایش در منزل از بسیاری جهات بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند گزینه بهتری در مقابل دریافت خدمات در آزمایشگاه باشد:
•    دسترسی شما سریع و آسان خواهد بود
برای انجام آزمایش در منزل دیگر نیازی نیست به آزمایشگاه مراجعه کنید و نوبت بگیرید. کافیست بصورت آنلاین ثبت درخواست کنید و یا اینکه با مرکز خدمات درمانی و تشخیصی تماس بگیرید. سپس متخصص در منزلتان حاضر شده و تست مورد نظرتان را انجام می‌دهد.
•    زمانتان را ذخیره می‌کنید
زمان گرانبهاترین چیزی است که این ‌روزها همه آن را کم داریم، بنابراین اگر بخواهیم برای هرکاری زمانی کنار بگذاریم از فعالیت‌های اصلی جا میمانیم. حالا می‌توانید تنها با پر کردن یک فرم آزمایش را در منزل انجام دهید و زمانی که باید جهت رفت و برگشت در مسیر آزمایشگاه تلف می‌کردید را حفظ کنید.
با انتخاب آزمایش در منزل هم آزمایش را خانه انجام می‌دهید، هم به کارهای خود می‌رسید و هم جوابتان را سریعتر می‌گیرید. بنابراین در مواقعی که نیاز به جواب فوری داشته باشید نیز این گزینه سبب صرفه‌جویی در زمان خواهد شد.
•    کیفیت خدمات بهتر است
مسلما با انجام آزمایش در منزل تکنسین آزمایشگاهی نسبت به نحوه کار خود دقت و تمرکز بیشتری خواهد داشت و کیفیت آزمایش شما نیز بیشتر خواهد بود.
•    رعایت پروتکل‌های بهداشتی
امروز که کرونا شیوع بالایی دارد با انجام آزمایش در منزل می‌توانید از شر ویروس کرونا در امان بمانید.
•    شرایط سخت بیمار
اگر بیمار شما توانایی جابجایی نداشته باشد، با انجام آزمایش در منزل راحتی و آسودگی خیال او را فراهم می‌کنید.

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

انواع خدمات آزمایش در منزل

مجموعه خدمات آزمایشگاهی هوم کا کامل‌ترین پکیج‌ها را به شما ارائه می‌کند، شما هر آزمایشی بخواهید می‌توانید آن را درخواست کنید و در منزلتان انجام دهید:
•    آزمایش با نسخه یا بدون نسخه در منزل
•    تست استعدادیابی ژنتیک
•    انجام تست کرونا در منزل : تست PCR، تست آنتی بادی
•    نمونه‌گیری از کودک در منزل در مواقعی که کودک استرسی است و به محیط آزمایشگاه واکنش بد نشان می‌دهد.
•   پکیج پایه هوم کا که چند تست مانند: دیابت، تیروئید، آنالیز و کشت ادرار، CBC و ... را شامل می‌شود.
•    پکیج کامل شامل HBV,HCV,HIV ، RUBELLA G&M، CMV G&M و آزمایشات موجود در پکیج پایه است.
•    چکاپ بارداری در منزل که شامل تست پاپ اسمیر، HPV، غربالگری سه ماهه نخست، غربالگری سه ماهه دوم، بتا و بتا تیتراژ است.
•    چکاپ بانوان در منزل: در چکاپ بانوان طبق پکیج انتخابی خدمات ارائه می‌شود و برخی از آزمایشات این سه پکیج شمارش سلول‌های خون و تست کم خونی، تیروئید، ویتامین دی، بیلیروبین، پتاسیم، نیتروژن اوره، کراتینین، آنزیم‌های کبدی و ... هستند. البته این تنها بخشی از فاکتورهایی است که در این چکاپ وجود دارند.
•    چکاپ آقایان در منزل: چکاپ آقایان نیز به سه دسته تقسیم می‌شود و در آن‌ها تست‌هایی همچون CBC، کم خونی، قند ناشتا، تیتر پروتئین فاز حاد، چربی، کراتینین، آلکالین فسفاتاز، تیروکسین، کراتین فسفوکیناز و ... انجام می‌گیرند.
•    چکاپ سالمندان خانم و آقا در منزل
این چکاپ بصورت یک پکیج به سالمندان خانم و آقا ارائه می‌شود و به سه دسته تقسیم می‌شود:
پکیج پایه که مواردی همچون کلسیم، پروستات، فسفر، بیلیروبین، آنزیم‌های کبدی، اوره و قند، کراتینین، اوریک اسید، CBC و ... را خود دارد.
پکیج رایج که شامل تست‌های سطح هورمون تیروئید، پروتئین فاز حاد، کشت مدفوع، زمان پروترومبین، هموگلوبین ای وان سی، ویتامین دی، خون مخفی در نمونه مدفوع و ... می‌شود.
پکیج کامل مواردی همچون تیروکسین، پروتئین توتال، هورمون آزاد پروستات، ویتامین ب ۱۲، کراتین فسفوکیناز، کشت و آنالیز ادرار، آلبومین خون و ... را شامل می‌شود.

تماس برای ثبت درخواست رایگان

 

خدمات آزمایش در منزل شامل چه مناطقی می شود؟

خدمات آزمایش خون یا دیگر آزمایشات در منزل هوم کا شامل تمام مناطق داخل و اطراف و برخی شهرهای نزدیک به تهران می‌شود. بنابراین شما در هر منطقه از تهران که زندگی کنید می‌توانید با هوم کا تماس بگیرید. کارشناسان هوم کا مراکز مورد تایید آزمایشگاهی را به شما معرفی می‌کنند و یا اینکه طبق درخواستتان و بنابر نوع خدمات آزمایشی متخصص و تکنسین انجام نمونه‌گیری خون در محل، به منزل شما اعزام می‌شود.

آزمایش خون در منزل

 

نحوه ثبت درخواست خدمات آزمایش در منزل

دریافت نوبت و خدمات آزمایشگاهی خود یک دغدغه بزرگ در شهرهای شلوغ و پرجمعیت است. اغلب افراد به دلیل ماندن در وصف نوبت طولانی خیلی دیرتر می‌توانند آزمایش مورد نظر خود را انجام دهند و از طرفی ممکن است بیمار شرایط عادی نداشته باشد که برای رزرو نوبت حضورا مراجعه کند، بنابراین هوم کا اینکار را برای مشترکین خود راحت کرده است.
برای رزرو نوبت و ثبت درخواست خدمات آزمایش خون در منزل یا دیگر تست‌های آزمایشگاهی نیاز نیست از منزلتان خارج شوید، کافیست تلفن را بردارید و با مرکز هوم کا تماس بگیرید و یا اینکه به وب‌سایت هوم کا مراجعه کنید و ثبت درخواست را انتخاب کنید.
نحوه ثبت درخواست آزمایش در منزل بصورت زیر است:
•    ثبت درخواست را انتخاب کنید.
•    فرمی که در صفحه جدید باز شده کامل کنید و در آخر ثبت درخواست را انتخاب کنید.
•    پس از بررسی اطلاعات وارد و ثبت شده، کارشناسان هوم کا با شما تماس گرفته و درخواستتان ثبت می‌شود.
ی    جهت نمونه‌گیری و دریافت خدمات آزمایش شما محل مورد نظرتان را انتخاب می‌کنید.
•    می‌توانید انتخاب کنید که در منزل آزمایش را انجام می‌دهید یا اینکه در محل کار.
•    زمان دریافت نتیجه آزمایش را نیز می‌توانید انتخاب کنید و پس از انجام آزمایش در زمانی بسیار سریعتر پاسخ را در پروفایل خود، داخل وب ‌سایت هوم کا مشاهده کنید.
•    خوب است بدانید که برای ثبت درخواست و گرفتن نوبت آزمایش در منزل هم می‌توانید با نسخه و هم بدون نسخه اقدام کنید.


مراحل انجام خدمات آزمایش در محل

•    پس از پر کردن فرم درخواست آزمایش در محل درخواست شما بررسی و تایید می‌شود و متخصص و تکنسین انجام نمونه‌گیری به منزل یا محل کارتان اعزام می‌شود.
•    لازم است پیش از حضور مامور انجام آزمایش محیط را آماده‌سازی کنید تا فرایند نمونه‌گیری زمانبر نشود و پس از نمونه‌گیری، نمونه در شرایط ویژه به آزمایشگاه منتقل می‌شود.
•    طبق درخواست شما درمورد زمان دریافت پاسخ تست می‌توانید جواب آزمایش را در پروفایلتان مشاهده کنید.


آزمایش با نسخه

تا بحال پیش آمده که تنها خودتان نسبت به سلامت و ایمنی بدنتان مشکوک شده باشید و بخواهید بدون نسخه یک چکاپ کامل انجام دهید؟ مثلا ممکن است احساس کنید که علائم کمبود ویتامین دارید و یا اینکه کلسیم بدنتان کاهش یافته ولی تمایلی به مراجعه پزشکی ندارید، در اینصورت هوم کا به شما خدمات آزمایشگاهی ارائه می‌کند. کافیست زمان ثبت درخواست آزمایش، آزمایش مورد نظرتان را انتخاب کنید و ثبت بزنید.
در روش دیگر ممکن است بخواهید دقیقا آزمایش‌های یک نسخه را انجام دهید. در اینصورت تصویر نسخه را برای هوم کا بفرستید تا متخصص جهت انجام نمونه‌گیری به محل زندگی شما فرستاده شود. تمام مراحل ثبت درخواست و مشاوره شما نیز بصورت رایگان انجام می‌گیرد.


تست کرونا در منزل

بیش از یکسال است که درگیر بیماری کرونا هستیم و توصیه‌های اکید متخصصین مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ حداکثری فاصله‌های اجتماعی اهمیت رعایت فاصله‌گذاری را نشان می‌دهد. اما مراکز تشخیصی و بیمارستانی محل قابل اعتماد و چندان ایمنی جهت انجام تست کرونا نیستند.
توصیه هوم کا به شما تست کرونا در منزل است. از زمان شیوع این اپیدمی خدمات تست کرونا در منزل توسط هوم کا با تیمی حرفه‌ای ارائه می‌شود. ممکن است قصد سفر داشته باشید و یا علائمی خفیف در خود مشاهده کنید بنابراین بهترین کار انجام تست کرونا در منزل است.
تست کرونا در منزل به سه صورت انجام می‌گیرد:
•    تست آنتی بادی: تنها سطح آنتی بادی‌های موجود و مرتبط با کرونا را شناسایی می‌کند.
•    تست PCR: ویروس فعال را شناسایی می‌کند.
•    دسته سوم پکیج ویژه هوم کاست که بنابر درخواست به مشترکین ارائه خواهد شد.

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

آزمایش در منزل با هوم کا

آزمایش در منزل یکی از بخش‌های کامل و گسترده گروه هوم کا را شکل می‌دهد. امروز اگر بیمارتان شرایط خروج از منزل را نداشت، کودک یا بیمار بستری در منزل داشتید، بیمارستان سالمند بود و جابجایی‌اش مشکل در هر صورت نیاز نیست از منزل خارج شوید. هوم کا در سریعترین زمان ممکن خدمات آزمایشی با نسخه یا بدون نسخه را در منزل به شما ارائه خواهد کرد.
کافیست جهت رزرو نوبت و ثبت درخواست با شماره تماس ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید یا به سایت هوم کا مراجعه کنید.

دسترسی سریع

سوالات متداول

قبل از آزمایش خون چه کاری نباید انجام دهید؟
اگر ارائه دهنده خدمات بهداشتی به شما گفته است قبل از آزمایش خون ناشتا باشید، به این معنی است که نباید چندین ساعت قبل از آزمایش خود چیزی به جز آب بخورید یا بنوشید. هنگامی که به طور معمول غذا می‌خورید و می‌نوشید، آن غذاها و نوشیدنی‌ها در جریان خون شما جذب می‌شوند.
آزمایش خون کامل چه چیزی را نشان می‌دهد؟
آزمایش شمارش کامل خون (FBC) یک آزمایش برای بررسی انواع و تعداد سلول‌های خون شما است، از جمله گلبول‌های قرمز، گلبول‌های سفید و پلاکت‌ها. این تست می‌تواند نشانه‌ای از سلامت عمومی شما باشد و همچنین سرنخ‌های مهمی در مورد برخی مشکلات بهداشتی که ممکن است داشته باشید را فراهم می‌کند.
چگونه می‌توانم در طول آزمایش خون آرام باشم؟
تنفس عمیق، گوش کردن به موسیقی، درخواست استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی (در صورت امکان) راه‌های ساده‌ای برای حفظ خونسردی در طی آزمایش خون است.
آیا آزمایش خون باعث خستگی شما می‌شود؟
حتی اگر احساس سبکی یا ضعف نمی‌کنید، آزمایش خون باز هم امکان دارد پس از آزمایش خون احساس خستگی کنید. در بیشتر موارد این احساس به تدریج از بین می‌رود، اما اگر خستگی شما طی چند ساعت بعد بهبود نیافت یا بدتر شد، حتما به دنبال مشاوره پزشکی باشید.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...

مقالات مرتبط

درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.