چکاپ کامل مردان در منزل
چکاپ کامل مردان در منزل
خانه
خدمات
چکاپ کامل مردان در منزل

چکاپ کامل مردان در منزل

ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه‌ی خدمات آزمایشگاهی، تحت پوشش بیمه پایه و تکمیلی قابل انجام است.
چکاپ آقایان
چکاپ سالمندان (آقایان)

فرآیند ثبت درخواست

registeration-step-1 circle-icon
1
ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
registeration-step-2 circle-icon
2
کارشناسان هومکا با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی، درخواست شما نهایی می‌شود.
registeration-step-3 circle-icon
3
نیروی متخصص به محل شما اعزام شده و نمونه‌گیری را انجام می‌دهد.
registeration-step-4 circle-icon
4
نتیجه آزمایش مطابق با بازه اعلام شده، در پنل کاربری شما قرار می‌گیرد.
1
registeration-step-1 circle-icon
فرم رو کامل می‌کنی و روی ثبت درخواست کلیک می‌کنی.
2
registeration-step-2 circle-icon
کارشناسان ما باهات تماس میگیرن و درخواست رو نهایی میکنن
3
registeration-step-3 circle-icon
پرستار ما میاد و در منزل یا محل کارت، نمونه‌گیری رو انجام میده.
4
registeration-step-4 circle-icon
بعد از زمان انتخابی خودت، نتیجه آزمایشت رو میتونی به راحتی از طریق صفحه پروفایلت ببینی.
چکاپ کامل مردان و جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری‌ها!
ضرورت انجام آزمایش چکاپ کامل مردان، بر هیچ کسی پوشیده نیست و نیاز است تا افراد، برای اطمینان از سلامتی خود، بصورت دوره‌ای از این آزمایشات برای پایش سلامت خود، بهره ببرند. شما می‌توانید آزمایش چکاپ کامل مردان را با هومکا تحت پوشش تمام بیمه ها انجام دهید. در این مقاله به طور اختصاصی به توضیح چکاپ آقایان و خدمات هومکا در این زمینه می‌پردازیم.

چرا آزمایش چکاپ کامل مردان اهمیت دارد؟ بهتر است بدانید که بسیاری از بیماری‌ها اگر در مراحل اولیه یا در دوران نهفتگی شناسایی شوند، به راحتی قابل کنترل هستند، اما مشکل اینجاست که بسیاری از آن‌ها بدون علامت هستند. به همین دلیل است که متخصصان انجام چکاپ کامل را بصورت دوره‌ای توصیه می‌کنند. همچنین بسیاری از بیماری‌ها تنها در بدن آقایان به وجود میاید و از همین رو، انجام این آزمایشات را جدی بگیرید. اگر قصد دارید با لیست آزمایش های چکاپ کامل مردان آشنا شوید، ادامه مطالب را از دست ندهید.

چکاپ کامل مردان

 

آشنایی با آزمایش چکاپ کامل مردان

آزمایش چکاپ کامل موثرترین راهکار به منظور پیشگیری، تشخیص زودهنگام و درمان به موقع بیماری‌ها به حساب می‌آیند. با تشخیص بیماری‌هایی همچون دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی و برخی سرطان‌ها در مراحل اولیه، درمان آن‌ها بسیار آسان‌تر و پیامدهای مخرب بعدی آنها بسیار کمتر خواهد بود. اما اگر همین بیماری‌ها یک قدم از مرحله اولیه پا را فراتر بگذارند کنترل کردن آن‌ها صد چندان دشوارتر می‌شود.

آزمایشات چکاپ مشخص می‌کنند که کدام جنبه زندگی بایستی اصلاح شود تا کیفیت زندگی بیش از پیش ارتقا پیدا کند. گاهی اوقات برخی علائم نظیر خستگی‌های مزمن، انرژی ذهنی پایین و عدم تمرکز، عصبانیت‌ها و تنگی نفس و سایر علائمی که ممکن است در زندگی روزمره خود مشاهد کنید ناشی از یک بیماری زمینه‌ای است. در صورت تشخیص زودهنگام بیماری‌های زمینه‌ای در آزمایشات چکاپ، بسیاری از علائمی که هم اکنون شما را آزار می‌دهند برطرف می‌شوند. در ادامه سعی شده است تا انواع خدمات چکاپ کامل مردان در منزل توضیح داده شوند.

آزمایش در منزل

 

خودمراقبتی و چکاپ‌های خانگی آقایان

لازم است برخی چکاپ‌های خودمراقبتی به صورت روتین توسط خود فرد برای تشخیص زودهنگام بیماری‌ها انجام شود. در ادامه به مهمترین چکاپ‌های خودمراقبتی آقایان اشاره می‌کنیم:
 

چکاپ پوست

همواره تغییرات پوستی مانند تغییر در تعداد خال‌های پوستی، تغییر رنگ خال‌ها، تغییر اندازه آن‌ها، بروز هر نوع زخم بر روی پوست، دیر بهبود یافتن زخم‌های پوستی، تغییر رنگ پوست و یا هر تغییر غیرعادی را تحت نظر داشته باشید. برخی از این تغییرات ممکن است ناشی از بیماری‌هایی مثل دیابت، بیماری‌های خود ایمن، بیماری‌های کبدی و یا سرطان پوست باشد.
 

چکاپ وزن بدن

 اضافه وزن و چاقی از فاکتورهای خطر ابتلا به دیابت، گرفتگی عروق، آرتروز، بیماری‌های کبدی و بسیاری دیگر از بیماری‌ها به شمار می‌آیند. سعی کنید همواره بر اساس فرمول BMI وزن خود را در محدوده سالم نگه دارید تا از انباشت و رسوب چربی در رگ‌ها جلوگیری شود. بهتر است آقایان زیر ۴۰ سال هر دو سال یکبار و آقایان بالای ۴۰ سال هر سال یکبار BMI خود را ارزیابی کرده تا از اضافه وزن و چاقی جلوگیری شود.
 

چکاپ دهان و دندان

 رعایت بهداشت دهان و دندان علاوه بر سالم ماندن دندان‌ها، از بروز برخی بیماری‌های عفونی معده و بیماری‌های قلبی نیز پیشگیری می‌کند. لثه‌های خود را هر چند وقت یکبار چک کنید و وجود هر نوع آبسه، تغییر رنگ برآمدگی و یا خونریزی را زیر نظر داشته باشید. عفونت‌های لثه و مشکلات دندانی اگر به موقع درمان شوند از آسیب‌های بیشتر و پیامدهای بعدی آن جلوگیری می‌کند.

چکاپ های خانگی آقایان

 

چکاپ‌های کلینیکی آقایان

بهتر است بدانید که آزمایش چکاپ کامل مردان باید توسط نیروی متخصص درمانی انجام شوند. توصیه می‌شود سالانه بنابه تشخیص پزشک خود، تعدادی از چکاپ‌های مورد نیاز را انجام دهید تا نشاط و سلامتی در زندگی همچنان برقرار بماند. در زیر به مهمترین چکاپ‌های سلامتی آقایان اشاره می‌شود:
 

اندازه‌گیری فشار خون

اگر چه امروزه اکثر خانواده‌ها یک دستگاه فشار خون در منزل دارند اما توصیه می‌شود اندازه گیری وسواس گونه فشار خون را ترک کرده و زمان انجام و شیوه درست آن را به پزشک خود بسپارید. اگر سن شما زیر ۴۰ سال است و سابقه بیماری‌های قلبی و عروقی ندارید سعی کنید هر ۲ سال یکبار تحت نظر پزشک اندازه گیری فشار خون انجام شود تا در صورت وجود هرگونه مشکل قلبی و عروقی، راهنمایی‌های لازم به شما رائه شود.

اگر فشار خون سیستولیک شما بین ۱۳.۹ – ۱۲ میلی‌متر جیوه و فشار دیاستولیک ۸.۹ – ۸ میلی‌متر جیوه است لازم است که سالانه توسط پزشک معاینه شوید. اگر فشار خون شما  ۱۴ و بالاتر است با کمک پزشک این فشار خون را به محدوده نرمال بازگردانید. اگر سابقه درمانی ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی، بیماری‌های کلیوی و فشار خون دارید در فواصلی که پزشک تعیین می‌کند چکاپ‌های لازم را انجام دهید.
 

ارزیابی قلب با نوار قلب

 در صورتی که سن شما بالای ۵۰ سال است و سابقه ابتلا به بیماری‌های قلبی ندارید هر۲ تا ۵ سال یکبار از نظر عملکرد قلب و عروق چکاپ نوار قلب انجام شود. این آزمایش می‌تواند اختلالات ضربان قلب، تپش قلب، نارسایی قلبی و سایر اختلالات را در مراحله اولیه آشکار کند. اگر سابقه ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی دارید پزشک زمان چکاپ‌های دوره ای را با توجه به شرایط جسمانی شما تعیین می‌کند.
 

چکاپ دیابت برای آقایان

یکی از موارد مهمی که همواره در آزمایش چکاپ کامل مردان مورد تاکید است، چکاپ دیابت است زیرا در بسیاری از موارد قند خون بالا در مراحل اولیه بدون علامت است و به همین دلیل معمولا تشخیص آن بدون انجام آزمایش بسیار دشوار است. با توجه به سبک زندگی ماشینی و کاهش تحرک، مصرف غذاهای آماده و صنعتی، استرس‌های روزانه و پرخوری بسیاری از افراد از همان ابتدای جوانی در معرض افزایش قند خون و ابتلا به دیابت نوع دو هستند. بنابراین ضرروی است که علاوه بر اصلاح برنامه غذایی، کاهش وزن، انجام ورزش‌های روزانه حتما آزمایشات دوره‌ای قند خون را نیز در برنامه سلامت خود بگنجانید. مواردی که در زیر اشاره می شود فاکتورهای مستعد کننده فرد در ابتلا به دیابت است. از اینرو، اگر هر کدام از موارد زیر شامل حال شما می‌شود لزوم انجام چکاپ‌های دیابت بیشتر است:

 • اگر در آزمایش FBS قند خون شما در سطح پیش دیابت قرار دارد.
 • اگر در خانواده خود فرد مبتلا به دیابت دارید.
 • اگر سن شما بالای ۳۵ سال است و BMI شما بالاتر از ۲۵ است.
 •  اگر سن شما بالای ۴۴ سال است و زندگی کم تحرکی دارید.
 •  اگر مبتلا به پرفشاری خون و مشکلات قلبی هستید.
 •  اگر سن شما بالای ۵۵ سال است.
 • اگر در برنامه غذایی خود از فست فود، غذاهای پرچرب و کم فیبر زیاد استفاده می‌کنید.

موارد ذکر شده همگی زمینه ساز بروز دیابت هستند و بسیار لازم است که در کنار اصلاح سبک زندگی، چکاپ‌های دوره‌ای دیابت را نیز در برنامه سلامت خود بگنجانید. تست دیابت شامل آزمایش FBS یا قند خون ناشتا است. اگر در این آزمایش قند خون شما بالا باشد امکان تجویز آزمایش خونی A1C نیز وجود دارد.

چکاپ دیابت

 

چکاپ غده پروستات برای آقایان

یکی از مشکلات بسیار شایع آقایان به ویژه از سن ۵۰ سال به بالا متورم شدن غده پروستات بر اثر التهاب، عفونت، تومور خوش خیم و تومور بدخیم است. خوشبختانه با تشخیص زودهنگام می‌توان به طور کامل بیماری‌های مرتبط با پروستات را درمان کرد. اگر سن شما بالای ۵۰ سال است تست PSA به منظور ارزیابی سلامت غده پروستات به صورت روتین توصیه می‌شود. اگر در معاینات بالینی و یا در جواب آزمایش PSA، غده پروستات متورم و التهابی باشد پزشک علاوه بر تجویز داروهای مورد نیاز، به صورت دوره ای نیز آزمایش چکاپ پروستات را جهت ارزیابی اثربخشی داروها تجویز می‌کند.
 

چکاپ بیماری‌های روده‌ای برای آقایان

 آیا می دانستید که با تشخیص به موقع و زودهنگام بیماری‌های روده‌ای ۹۰ درصد این بیماری‌ها قابل درمان هستند؟ چکاپ بیماری‌های روده‌ای هر دو سال یکبار برای افراد بالای ۵۰ سال که بیشتر در معرض چنین بیماری‌هایی هستند توصیه می‌شود. این چکاپ هم به صورت آزمایشات خونی و هم مدفوعی انجام می‌شوند و قادرند با حساسیت بالا عملکرد روده را رزیابی کنند.
 

بررسی تراکم استخوانی به عنوان چکاپ کامل مردان

پوکی استخوان یکی از بیماری‌های شایعی است که هزینه‌های روانی و اقتصادی زیادی را بر بیمار و خانواده وی تحمیل می‌کند. با چکاپ سلامت استخوان‌ها می‌توان تا حد زیادی از بروز چنین اختلالی جلوگیری کرد. آزمایشات بررسی تراکم استخوان، آزمایش ویتامین D و کلسیم مشخص کننده سلامت سیستم اسکلتی بدن هستند. جواب این آزمایش‌ها و متعاقبا دریافت توصیه‌های غذایی و مکملی، از بروز شکستگی‌های استخوانی و آسیب‌های مفصلی پیشگیری می‌کند. افراد زیر بیشتر در معرض پوکی استخوان قرار دارند:

 •  افرادی که داروهای کورتونی مصرف می‌کنند.
 • افرادی که برنامه غذایی سالم و مغذی ندارند.
 •  افرادی که توانایی جذب ویتامین D و کلسیم کافی را از طریق غذایی ندارند.
 •  افزادی که مشروبات الکلی مصرف می‌کنند.
 •  افرادی که در مصرف قهوه زیاده روی می‌کنند.
 •  افرادی که تحرک و فعالیت فیزیکی کمی دارند.
 •  افرادی که به بیماری‌های مزمن کبدی و کلیوی مبتلا هستند.

این چکاپ به ویژه برای افراد بالای ۶۰ سال بسیار توصیه می‌شود. افراد زیر ۶۰ سالی که زمینه ابتلا به پوکی استخوان دارند بایستی با مشورت پزشک خود به صورت دوره‌ای معاینه شوند.
 

چکاپ بیماری‌های کبدی برای آقایان

 یکی از بیماری‌هایی که به دلیل رژیم غذایی نامناسب و کم تحرکی گریبانگیر مردم شده، بیماری کبد چرب است. این بیماری اگر در سطح اولیه آن یعنی گرید ۱ تشخیص داده نشود با پیشروی به سطح ۲و ۳ منجر به بروز التهاب کبد می‌شود. علاوه بر این، عوارض ناشی از دیابت، عوارض جانبی برخی داروها و پیامد برخی بیماری‌های ویروسی نیز در بروز التهاب کبد موثر است. از اینرو چکاپ سالانه کبد یکی از بهترین راه‌ها برای در امان ماندن از بیماری‌های کبد است. در آزمایش کبد چرب با بررسی آنزیم‌های ALT و AST سلامت بافت کبد بررسی شده و در صورت وجود اختلال در کبد، داروها و توصیه‌های لازم برای درمان آن تجویز می‌شود.

چکاپ بیماری‌های کبدی آقایان

 

چکاپ سلامت قلب و عروق

برای تمام افراد بالای ۳۵ سال توصیه می‌شود هر دو سال یکبار سطح خونی کلسترول، تری گلیسیرید، LDL، HDL چک شود. بالا رفتن کلسترول و لیپیدهای خونی باعث رسوب کردن آن‌ها در دیواره عروق و انسداد عروقی می‌شود. متاسفانه امروزه یکی از اصلی‌ترین دلایل مرگ و میر در جمعیت، بیماری‌های قلبی و عروقی ناشی از گرفتگی عروق است. آمار بالای عمل قلب باز و آنژیوگرافی حاکی از سبک زندگی نادرست و تغذیه ناسالم است که افراد بسیاری را در معرض چنین بیماری‌هایی قرار می‌دهد. از اینرو توصیه می‌شود این چکاپ خونی به صورت سالانه در برنامه سلامت قرار گیرد.
 

چکاپ‌های کولورکتال

معمولا افرادی که سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان‌های کولورکتال دارند به مراتب بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به این نوع بیماری هستند. از اینرو پزشکان برای افراد زیر ۴۵ سال با سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان کولورکتال توصیه می‌کنند که به صورت دوره‌ای چکاپ کولورکتال شوند. همچنین افراد بالای ۴۵ سال بدون سابقه فامیلی نیز بایستی در فواصل منظم، تحت چکاپ کولورکتال قرار بگیرند. آزمایشات تشخیصی بیماری‌های کولورکتال به صورت زیر است:

 •  تست مدفوعی gFOBT به صورت سالانه
 •  تست sDNA هر ۱ تا ۳ سال
 •  تست سیموئیدوسکوپی هر ۵ یا ۱۰ سال یکبار
 •  سی تی اسکن روده‌ای هر ۵ سال یکبار
 • کولونوسکوپی هر ۱۰ سال یکبار

البته لازم به ذکر است افرادی که دارای ریسک فاکتورهای ابتلا به بیماری‌های گوارشی هستند بسته به تشخیص پزشک، در فواصل کوتاه‌تری تحت آزمایش کولونوسکوپی قرار می‌گیرند. عوامل مستعد کننده بیماری‌های کولورکتال عبارتند از:

 • کولیت روده (التهاب روده بزرگ)
 • سابقه فامیلی ابتلا به سرطان کولورکتال
 • سابقه ابتلابه پولیپ‌های روده‌ای
   

چکاپ کامل بینایی مردان

 لازم است که افراد بالای ۵۰ سال هر ۲ تا ۴ سال یکبار و افراد بالای ۶۴ سال هر ۱ تا ۳ سال یکبار تحت معاینه چشمی قرار بگیرند تا از بروز بیماری‌های مرتبط با افزایش سن مانند عیوب انکساری، پیرچشمی، آب سیاه، آب مروراید و نازک شدن شبکیه پیشگیری به عمل آید. برای افراد مبتلا به دیابت این چکاپ به صورت سالانه است.
 

واکسیناسیون برای آقایان

برای افرادی که در معرض ابتلا به نوع شدید بیماری‌های مسری مثل کرونا ویروس و آنفولانزا قرار دارند هر ساله واکسن مربوطه تزریق می‌شود. همچنین واکسن‌های دیفتری، کزار و سیاه سرفه نیز اگر تاکنون تزریق نشده باشد بایستی تزریق شوند. در برنامه واکسیناسیون، دوز بوستر واکسن کزاز باید هر ۱۰ سال یکبار برای بزرگسالان تزریق گردد. بستگی به تشخیص پزشک، برای افراد بالای ۵۰ سال نیز واکسن پیشگیری از زونا و تبخال تناسلی تزریق می‌شود. با توجه به شرایط جسمانی فرد احتمال تزریق برخی دیگر از واکسن‌ها وجود دارد.
 

چکاپ بیماری‌های عفونی و منتقله از راه جنسی برای آقایان

 عفونت‌هایی که حین تماس جنسی به فرد منتقل می‌شود را عفونت‌های مقاربتی می‌گویند. با توجه به تاثیر مخرب این عفونت‌ها بر سیستم ادراری و تناسلی، درمان نشدن به موقع آن‌ها منجر به بروز عفونت‌های مزمنی می‌شود که نتیجه آن ناتوانی جنسی، اختلالات عصبی و عفوت‌های ادراری است. چکاپ روتین برای بیماری‌های عفونی و منتقله از راه جنسی مانند سیفیلیس، سوزاک، کلامیدیا، HIV و سایر بیماری‌های عفونی با صلاحدید پزشک تجویز می‌شوند.

 

چکاپ بیماری‌های ریوی

 آزمایشات غربالگری بیماری‌های ریه در شرایط زیر توصیه می‌شود:

 •  افراد بالای ۵۰ سال با مصرف زیاد دخانیات
 •  افراد مبتلا به سرفه‌های شدید و مزمن
 •  مشاهده خلط مداوم در پشت حلق بیش از یک ماه
 • درد مزمن و طولانی مدت قفسه سینه به ویژه در هنگام دم و بازدم
 • تنگی نفس حتی با انجام فعالیت‌های سبک روزانه
 • خس خس کردن سینه در هنگام نفس کشیدن
   

چکاپ ارزیابی سبک زندگی برای آقایان

 یکی از موضوعات حائز اهمیت در مبحث پیشگیری از بیماری‌ها، برخوردار بودن از سبک زندگی سالم است. سبک زندگی سالم به معنی تغذیه مناسب، انجام فعالیت‌های ورزشی منظم، اجتناب از استعمال دخانیات، دارا بودن روح و روان سالم، مدیریت درست امور روزانه، نحوه مدیریت و مواجهه با استرس‌های روزانه و بسیاری از موارد دیگر که در ارتقای سطح سلامت و افزایش طول عمر فرد نقش موثری دارند. در چکاپ‌های سالانه سبک زندگ، پزشک با ارزیابی فعالیت‌های روزانه شما سعی می‌کند دیسیپلین شخصی و یا انظباط فردی را در تمامی سطوح امور روزانه برقرار نماید. این موضوع به ویژه در بحث تغذیه، فعالیت جسمانی و مدیریت استرس‌های روزانه پر رنگ‌تر است.

هر قسمت از بدن در زمان بروز بیماری نشانه‌هایی دارد که باید آنها را بشناسیم و برای آنها اقدام درست داشته باشیم. اغلب آقایان انجام چکاپ کامل را پشت گوش می‌اندازند. برخی از دلایل جدی نگرفتن چکاپ، هزینه‌ها، کم اهمیت انگاشتن آن و علت‌های دیگر است. چکاب به طور کلی شامل بررسی قسمت‌های مختلف بدن است که در ادامه آنها را بیان می‌کنیم. 
سایت Health Grades در ارتباط با موارد مهم در چکاپ کامل مردان اینگونه بیان می‌کند:

 • معاینه فیزیکی و بررسی سلامت
 • چکاپ سرطان پروستات
 • چکاپ STD (بیماری مقاربتی)
 • کلسترول و فشار خون
 • آزمایش دیابت
 • کولونوسکوپی
 • تست تراکم استخوان
 • شنوایی و غربالگری بینایی
 • معاینه دهان و دندان
 • چکاپ آنوریسم آئورت شکمی

کمترین مزیت چکاب آقایان در منزل جلوگیری از بروز بیماریهای خطرناکی است که امکان دارد از آنها بی اطلاع باشید. در این صورت فرصت کافی دارید، که اقدام لازم را در خصوص درمان انجام دهید. 

فاکتور مهم در چکاپ کامل مردان

 

چه افرادی باید آزمایش چکاپ کامل مردان را انجام دهند؟

به طور معمول تمامی افراد جامعه باید چکاب‌های دوره‌ای را انجام دهند. معاینه‌های دوره‌ای باید جای خود را در زندگی افراد باز کنند. در این صورت بسیاری از بیماری‌های خاموش که در بدن هر فرد احتمالا در حال رشد هستند، شناسایی و درمان می‌شوند.
چنانچه معاینه‌های دورهای را انجام نمی‌دادید یا اصلا به آن فکر نمی‌کردید، این مقاله کمک بزرگی به شما در این زمینه می‌کند. به بدن خود مانند آینه نگاه کنید، احوال آن چگونه است؟ شما جزو آن دسته از مردانی هستید که فقط سر دردهای طولانی را تجربه می‌کنند یا گاهی دچار دل درد های شدید هم می‌شوید؟
قوای جنسی شما چگونه است؟ آیا همیشه احساس گرما دارید و مدام در حال نوشیدن آب خنک و فرار از گرما هستید؟ تمامی این علائمی که بیان شد فقط قسمتی از نشانه‌هایی است که اعلام می‌کند باید بدن خود را بررسی کنید. چکاپ آقایان در منزل به شما نشان می‌دهد که در چه وضعیتی قرار دارید. 
گاهی این نشانه‌ها از دید ما بی اهمیت به نظر می‌آیند و گاهی هم خودمان آن‌ها را جدی نمی‌گیریم. فکر نکنید همیشه هم قرار است با بیماری دلهره‌آوری رو به رو شوید. چکاپ بدن به شما می‌گوید که باید چه چیزهایی را رعایت کنید.

ضرورت چکاپ مردان

 

لیست آزمایش های چکاپ کامل مردان در هومکا شامل چه مواردی است؟

شاید یکی از موضوعات قابل تامل و مهم در این زمینه، این باشد که چکاپ آقایان در منزل، شامل سنجش کدام یک از فاکتورهای آزمایشی است. در این بخش با پکیج‌های آزمایش پیشنهادی مجموعه‌ی هومکا که با توجه به سنین مختلف آقایان تعبیه شده‌اند، آشنا خواهیم شد.

نام پکیج فاکتورهای آزمایشی
پایه شمارش سلول‌های خون و تست کم خونی (CBC)- سدیمانتاسیون گلبول‌های قرمز خون (ESR)قند ناشتا (FBS)- آزمایش chol، آزمایش tg، آزمایش HDL، آزمایش ldl- آزمایش BUNآزمایش crt-  آنزیم‌های کبدی sgot، sgpt، alpآزمایش U/A.
رایج آزمایشات پکیج پایه+ آزمایش اسید اوریک (Uric Acid)- آزمایش بیلی‌روبین (Bili T,D)آزمایش کلسیمسطح هورمون تیروئید (TSH)تیتر پروتئین فاز حاد (CRP)- ویتامین دی (Vit D3)- آهن (Fe)آزمایش Pسدیم (Na)- پتاسیم (K)فریتین (Ferritin)ظرفیت اتصال آهن(TIBC)- کشت مدفوع (SE)تری یدوتیرونین (T3)تیروکسین (T4)
کامل آزمایشات پکیج رایج+ کشت ادرار (U/C)زمان پروترومبین (PT)زمان ایجاد لخته در خون (PTT)پروستات (PSA)- آزمایش SEـ ویتامین بی۱۲ (Vit B12)- آنتی بادی‌های هپاتیت (HBsAG, HBsAB)- خون مخفی مدفوع(OB)هموگلوبین ای‌وان‌سی (HbA1C)
پایه (سالمندان) شمارش سلول‌های خون و تست کم خونی (CBC)- سدیمانتاسیون گلبول‌های قرمز خون (ESR)قند ناشتا (FBS)- آزمایش chol، آزمایش tg، آزمایش HDL، آزمایش ldl- آزمایش urea- کراتینین(Crt)- آزمایش P، آزمایش اسید اوریک (Uric Acid)،‌ آنزیم‌های کبدی sgot، sgpt، alp،‌ آزمایش کلسیم، آزمایش سدیم (Na)- پتاسیم (K)، آزمایش U/A،‌ آزمایش بیلی‌روبین (Bili T,D)- پروستات (PSA)    
رایج (سالمندان) آزمایشات پکیج پایه+انجام و تفسیر آزمایش TSHتیتر پروتئین فاز حاد (CRP)- ویتامین دی (Vit D3)- آهن (Fe)کشت مدفوع (SE)- خون مخفی در نمونه مدفوع (OB)زمان پروترومبین (PT)- زمان ایجاد لخته در خون (PTT)- هموگلوبین ای‌وان‌سی (HbA1C)کلسیم (Ca)فریتین (Ferritin)تری یدوتیرونین (T3)تیروکسین (T4)ظرفیت اتصال آهن (TIBC)
کامل (سالمندان) آزمایشات پکیج پایه+ ویتامین بی۱۲ (Vit B12) - آزمایش CPK، آزمایش فولات،‌ کشت ادرار (U/C)- آنتی بادی‌های هپاتیت (HBsAG, HBsAB)

 

آزمایش در منزل

 

هدف از آزمایش چکاپ کامل مردان چیست؟

اهداف چکاپ کامل آقایان ارتقا سلامت، غربالگری و جلوگیری از ابتلا به مرگ و میر زودرس ناشی از بیماری‌های مزمن و ارائه غربالگری سرطان متناسب با سن و واکسیناسیون است. 

 

آیا چکاپ کامل مردان باید هر سال تکرار شود؟

مردان بالای ۵۰ سال باید هر سال یکبار و مردان کمتر از ۵۰ سال، هر سه تا پنج سال یکبار معاینه بدنی انجام دهند. حتی اگر احساس سلامتی می‌کنید، معاینه منظم روش خوبی برای تأیید سلامت یا شناسایی مشکلی در مراحل اولیه آن است.

چکاپ آقایان

 

مجاسبه هزینه چکاپ کامل مردان

هزینه چکاپ کامل آقایان، با توجه به نوع آزمایشات در هر پکیج متفاوت است. به همین دلیل نمی‌توان قیمت ثابت و یکسانی را بیان کرد. هومکا سعی کرده است خدمات آزمایشگاهی خود را با قیمتی متعادل به مخاطبان خود ارائه کند. دقت داشته باشید که اگر تحت پوشش بیمه پایه یا تکمیلی باشید، قیمت چکاپ کامل مردان برای شما بسیار پایین خواهد بود و خیال شما را تا حدود زیادی از انجام آزمایش راحت خواهد کرد.

 

آزمایش چکاپ کامل مردان تحت پوشش بیمه پایه و تکمیلی!

خدمت آزمایش در منزل هومکا، تحت پوشش بیمه‌های پایه و تکمیلی است. برای اینکه بدانید شرکت بیمه‌‌، چند درصد از هزینه آزمایش  را پرداخت می‌کند، باید به طور مستقیم با شرکت مورد نظر تماس داشته باشید. 

 

نتیجه چکاپ کامل مردان چگونه دریافت می‌شود؟

نتیجه آزمایشات چکاپ کامل مردان در هومکا، به صورت آنلاین در پنل شخصی شما نمایش داده خواهد شد. این پنل به طور اختصاصی در اختیار شما قرار می‌گیرد؛ یعنی نتیجه آزمایش تنها در دسترس شما قرار دارد. 

چکاپ کامل آقایان

 

تفسیر آزمایش چکاپ کامل مردان چگونه انجام می‌شود؟ 

با استفاده از خدمات تفسیر آزمایش هومکا، به راحتی و بدون مراجعه به مراکز درمانی می‌توانید در کمترین زمان، از وضعیت سلامتی خود مطلع شوید. تفسیر آزمایش در هومکا تحت نظر پزشک انجام می‌شود. همچنین یکی از مهم‌ترین آزمایش‌هایی که مردان باید به انجام و تفسیر آن آگاه باشند، انجام آزمایش پروستات است. بهتر است بدانید که آزمایش پروستات در آزمایش چکاپ آقایان با فاکتور PSA نمایش داده می شود که در سنین مختلف این عدد متغییر است.

بصورت کلی سطح PSA در خون آقایان باید کمتر از ۴ نانو گرم در میلی لیتر باشد. همچنین اگر سطح آن از عدد ۴ بالاتر رود، معمولا پزشک آزمایش بیوپسی پروستات را برای تشخیص نوع بیماری تجویز می‌کند. دقت داشته باشید که مردان بالای ۵۰ سال باید بصورت سالانه انجام آزمایش پروستات را در برنامه خود داشته باشند.

تفسیر آزمایش

 

آزمایشگاه‌های طرف قرارداد برای انجام چکاپ کامل مردان

هومکا حفظ سلامتی مخاطبان خود را هدف اصلی خود قرار داده است. این مجموعه برای ارائه خدمات آزمایشگاهی و درمانی خود با مراکز معتبر همکاری داشته و مجوزهای مربوط به آن را اخذ کرده است. مجموعه هومکا در تمامی مراحل از مخاطبان خود حمایت خواهد کرد. 

برای ورود به صفحه ثبت درخواست چکاپ آقایان در منزل بر روی بنر زیر کلیک کنید.

 

چکاپ کامل مردان را به هومکا بسپارید!

آیا می‌دانستید شما می‌توانید آزمایشات چکاپ کامل مردان را در منزل انجام دهید؟ در این مورد هومکا بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود. سامانه هومکا با همکاری مجهزترین آزمایشگاه‌ها در استان تهران و شهرهای کرج، شیراز، اصفهان، اهواز، رشت و تبریز ، همواره بهترین خدمات آزمایش در منزل را زیر نظر بیمه پایه و تکمیلی به شما ارائه می‌دهد.

برای انجام خدمات نمونه گیری در منزل و آزمایش چکاپ کامل، با تماس با شماره ۰۲۱۶۷۳۷۱، به راحتی می‌توانید تا درخواست آزمایش خود را ثبت کنید. همچنین با کلیک بر روی بنر زیر، این امکان برای شما فراهم است تا درخواست آزمایش در منزل خود را ثبت کنید. پس از مدت زمان کوتاهی، همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت و هماهنگی‌های لازم صورت خواهد گرفت. همچنین بهتر است بدانید که جواب آزمایش شما نیز در کوتاه‌ترین زمان در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

آزمایش در منزل

دسترسی سریع

سوالات متداول

آیا می‌توان آزمایشات چکاپ کامل مردان را در منزل انجام داد؟
بله هومکا این امکان را برای شما فراهم کرده است تا از خدمات چکاپ کامل مردان در منزل نیز بهره‌مند شوید. برای این کار کافی است تنها با شماره ۰۲۱۶۷۳۷۱ تماس بگیرید.
چطور می‌توان با بیمه هزینه آزمایش در منزل هومکا را پرداخت کرد؟
کافی است هنگام ثبت درخواست نوع بیمه خود را ذکر کنید، مبلغ در همان لحظه کسر خواهد شد.
آیا برای انجام آزمایش نسخه پزشک لازم است؟
خیر. آزمایش می‌تواند با درخواست شما نیز انجام شود.
آیا می‌توان بدون نسخه و مشورت با پزشک هومکا، آزمایش را انجام داد؟
بله. اگر نسخه ندارید و می خواهید آزمایش با مشاوره پزشک انجام شود، می‌توانید از خدمات آزمایش تحت نظارت پزشک هومکا بهره ببرید.
آیا خدمت آزمایش در منزل هومکا در روزهای تعطیل هم ارائه می‌شود؟
بله. امکان استفاده از خدمات آزمایشگاهی هومکا در روزهای تعطیل وجود دارد.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...