چکاپ زنان در منزل
چکاپ زنان در منزل
خانه
خدمات
چکاپ زنان در منزل

چکاپ زنان در منزل

ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.
چکاپ سالمندان (بانوان)
چکاپ بانوان
چکاپ قبل از بارداری
چکاپ حین بارداری
مشاوره آزمایش

فرآیند ثبت درخواست

registeration-step-1 circle
1
ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
registeration-step-2 circle
2
کارشناسان هومکا با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی، درخواست شما نهایی می‌شود.
registeration-step-3 circle
3
نیروی متخصص به محل شما اعزام شده و نمونه‌گیری را انجام می‌دهد.
registeration-step-4 circle
4
نتیجه آزمایش مطابق با بازه اعلام شده، در پنل کاربری شما قرار می‌گیرد.
1
registeration-step-1 circle
فرم رو کامل می‌کنی و روی ثبت درخواست کلیک می‌کنی.
2
registeration-step-2 circle
کارشناسان ما باهات تماس میگیرن و درخواست رو نهایی میکنن
3
registeration-step-3 circle
پرستار ما میاد و در منزل یا محل کارت، نمونه‌گیری رو انجام میده.
4
registeration-step-4 circle
بعد از زمان انتخابی خودت، نتیجه آزمایشت رو میتونی به راحتی از طریق صفحه پروفایلت ببینی.
چکاپ کامل برای زنان چقدر اهمیت دارد؟
حتما شما هم از اهمیت چکاپ‌های دوره‌ای شنیده‌اید و تکرار کردنش شاید توضیح اضافات باشد. در این مقاله به طور اختصاصی به توضیح چکاپ زنان و خدمات هوم کا در این زمینه می‌پردازیم.

تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چرا باید بدن خود را چکاپ کنید؟ علائم را در بدن خود چقدر جدی می گیرید؟ شاید زمان آن رسیده است که با دیدگاه جدیدی به این موضوع نگاه کنیم. چکاپ در منزل از جمله مواردی است که باید با جدیت به آن نگاه کرد.
نشانه‌هایی که در ابتدای امر ساده و پیش پا افتاده می‌انگاریم، در واقع حاوی یک پیغام برای ما هستند. برخی از بیماری‌ها هستند که ما متوجه حضورشان در بدن نیستیم. زنان بیشتر از مردان به این موضوعات توجه می کنند. با این وجود هنوز چکاپ در بین زنان آن طور که باید، مورد توجه قرار نمی گیرد و اغلب نادیده گرفته می شود.

چکاپ زنان

 

مزایای چکاپ زنان در منزل

طبق همان جمله معروف که همه ما آن را شنیده ایم، پیشگیری همیشه بهتر از درمان جواب می‌دهد. با توجه به مشغله‌هایی که در زندگی انسان امروز وجود دارد، ما اغلب می‌خواهیم کارهایمان را در خانه انجام دهیم. چکاپ زنان در منزل نیز می‌تواند یکی از همین کار‌ها باشد. می‌توانیم به سادگی در خانه‌ی خود بمانیم و بدون مراجعه به آزمایشگاه و مراکز درمانی، چکاپ کامل در منزل را انجام دهیم.

احتمالا در پی پاسخ به این سوال هستید که چه علائمی را باید در بدن خود جدی بگیرید یا برای آن به فکر معاینه باشید. در این مقاله قصد داریم اطلاعات جامع‌تری را درباره این موضوع در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

چکا\ زنان در منزل

 

آزمایشات چکاپ که خانم ها باید انجام دهند

بانوان می‌توانند چکاپ‌ها و آزمایشات متفاوتی که در مراکز تشخیصی جهت تشخیص و درمان بیماری‌های زنان انجام می‌دهد را در منزل نیز از هوم کا درخواست و دریافت کنند که شامل موارد زیر است:

سایت هر روز سلامتی(Every Day Health) نیز در رابطه با چکاپ‌هی ضروری زنان می‌گوید:

۱۰ چکاپ سلامتی که زنان باید به طور مرتب انجام دهند عبارتند از:

 • چکاپ فشار خون
 • آزمایش کلسترول
 • تست پاپ اسمیر
 • ماموگرافی
 • تست تراکم استخوان
 • آزمایش قند خون
 • آزمایش سرطان روده بزرگ
 • شاخص توده بدن
 • معاینه پوست
 • معاینه دندان‌ پزشکی

چکاپ زنان در منزل، در بخش‌ها و موارد گوناگون در اختیار تمام افراد متقاضی قرار خواهد گرفت که در ادامه به صورت دقیق‌تر مورد بررسی قرار گرفته و فاکتورهای آزمایشی مورد نیاز هر دسته از بانوان گرامی و در هر رده سنی‌ای، آورده شده‌اند:

 

چکاپ زنان

پکیج پایه

شامل: شمارش سلول‌های خون و تست کم خونی(CBC) - سدیمانتاسیون گلبول‌های قرمز خون(ESR)قند ناشتا(FBS)- چربی(Chol ,TG ,HDL LDL)- نیتروژن اوره(BUN)کراتینین(Crt)- آنزیم های کبدی(AST,ALT)- آلکالین فسفاتاز(ALP)-  آنالیز ادرار(U/A)

 

پکیج رایج

شامل: آزمایشات پکیج پایه + تیتر پروتئین فاز حاد(CRP)- اوریک اسید(UA)- بیلیروبین(Bili T,D)تیروئید(TSH)ویتامین دی(Vit D3)کلسیم (Ca)فسفر(P)- آهن(Fe)سدیم(Na)پتاسیم(K)- فریتین(Ferritin)- ظرفیت اتصال آهن(TIBC)- آنالیز مدفوع(S/E)تری یدوتیرونین(T3)- تیروکسین(T4)

 

پکیج کامل

شامل: آزمایشات پکیج رایج + کشت ادرار(U/C)لاکتات دهیدروژناز(LDH)- کراتین فسفوکیناز(CPK)زمان پروترومبین(PT)- زمان ایجاد لخته در خون(PTT)- ویتامین ب12(Vit B12)- آنتی بادی‌های هپاتیت(HBsAG, HBsAB)- خون مخفی مدفوع(OB)- فولیک اسید(Folic Acid)

 

چکاپ سالمند خانم

پکیج پایه

شامل : شمارش سلول‌های خون و تست کم خونی (CBC)- سدیمانتاسیون گلبول‌های قرمز خون (ESR)- قند ناشتا (FBS)- اوره (Urea)- کراتینین (Crt)- چربی (Ch, TG, HDL ,LDL)- آنزیم های کبدی (AST,ALT)- آلکالین فسفاتاز (ALP)- آنالیز ادرار (U/A)- بیلیروبین (Bili T,D)- پتاسیم (K)- سدیم (Na)- فسفر (P)- کلسیم (Ca)- اوریک اسید(Uric Acid)

 

پکیج رایج

شامل پکیج پایه + تیتر پروتئین فاز حاد (CRP)- کشت مدفوع (SE)- تیروئید (TSH)ویتامین دی (Vit D3)آهن (Fe)تری یدوتیرونین(T3)- تیروکسین(T4)ظرفیت اتصال آهن(TIBC)- خون مخفی در نمونه مدفوع (OB)- زمان پروترومبین (PT)- زمان ایجاد لخته در خون (PTT)- هموگلوبین ای‌وان‌سی (HbA1C)

 

پکیج کامل

شامل: آزمایشات پکیج رایج + ویتامین بی۱۲ (Vit B12)- فولیک اسید (Folic Acid)- تری‌یدوتیروزین (T3)- تیروکسین (T4)- لاکتات دهیدروژناز (LDH)- کراتین فسفوکیناز (CPK)- سطح ذخیره آهن (Ferritin)- کشت ادرار (U/C)- آنتی بادی‌های هپاتیت(HBsAG, HBsAB)

 

آزمایش CBC در منزل

از این آزمایش تحت عنوان شمارش کامل خون نیز یاد می‌شود. در این آزمایش تعداد گلبول‌های قرمز و سفید مورد شمارش قرار می‌گیرد، سطح هموگلوبین مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و ترکیبات خونی نیز مورد سنجش قرار می‌گیرند. زنان می‌توانند با انجام این آزمایش به عفونت، کم خونی و خطر سرطان خون در بدن خون پی ببرند. آزمایش CBC در منزل یکی از خدمات آزمایشگاهی هوم کا است. در هر منطقه از تهران می‌توانید با رزرو آزمایش CBC خدمات آزمایشگاهی را در منزل دریافت کنید. برای ثبت درخواست چکاپ زنان در منزل بر روی دکمه تماس زیر کلیک کنید.

تماس برای ثبت درخواست رایگان

 

آزمایش پاپ اسمیر در منزل

آزمایش پاپ اسمیر یکی از تست‌هایی است که تمام بانوان در دوره‌های مختلف زندگی خود به انجام آن ملزم می‌شوند. اگر شما در سنین پایین ازدواج کردید و رابطه جنسی داشتید. وارد دوره یائسگی شدید، قصد بارداری دارید، قبلا دچار سرطان دهانه رحم شدید و یا علائمی از این بیماری را در خود مشاهده می‌کنید، پزشک انجام آزمایش پاپ اسمیر را توصیه خواهد کرد.

البته شما می‌توانید آزمایش پاپ اسمیر و نمونه‌برداری را در منزل هم انجام دهید. با هوم کا تماس بگیرید آزمایش پاپ اسمیر در منزل را رزرو نمایید و بدون خروج از منزل تست و نمونه‌گیری را در منزل انجام دهید.

تست پاپ اسمیر

 

آزمایش چربی خون زنان در منزل

این آزمایش شامل چهار بخش کلسترول، تری گلیسرید، HDL و LDL می‌شود. هرچه ال دی ال سطح پایین‌تری را نشان بدهد، بهتر است. چرا که LDL چربی بد خون است و در مقابل هرچه سطح HDL بالاتر باشد بهتر است، چراکه چربی خوب است. کلسترول بالا می‌تواند خطر حمله قلبی را افزایش دهد.

با آزمایش چربی خون زنان در منزل می‌توانند از سلامت تغذیه و فیزیک خود باخبر شوند. یکی از خدمات هوم کا انجام آزمایش چربی خون زنان در منزل است. برای ورود به صفحه ثبت درخواست چکاپ زنان در منزل بر روی نوار زیر کلیک کنید.

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

آزمایش هورمونی زنان

منظور از این آزمایش بررسی سطح هورمون تحریک کننده FSH، بررسی سطح استروژن، بررسی سطح پرولاکتین، هورمون‌های موثر در عملکرد تخمدان و تیروئید است. هورمون‌های زنانه از طریق غدد برون ریز و درون ریز در خون جریان یافته و در بدن پخش می‌شوند.

با انجام آزمایش هورمونی می‌توان بیماری‌ها و اختلالات هورمونی را تشخیص داد. شما می‌توانید آزمایش هورمونی زنان را در منزل انجام دهید. این آزمایش در پیشگیری، درمان و تشخیص بسیاری از بیماری‌های زنان موثر واقع می‌شود.

 

تست بارداری در منزل

اگر علائم بارداری دارید و یا اینکه قصد بارداری دارید و از صحت بارداری و یا کاذب بودن علائم خود چندان اطمینان ندارید تست بارداری در منزل بهترین روش‌ مطلع شدن از وضعیت بارداری است. شما می‌توانید تست بارداری را با استفاده از کیت‌های تشخیصی و یا معاینه متخصص در منزل انجام دهید. در هر دو حالت هوم کا می‌تواند ارائه دهنده خدمات تست بارداری در منزل به شما باشد.

 

آزمایش‌های مقاربتی و جنسی زنان در منزل

بسیاری از بانوان در طول زندگی مشترک ممکن است بارها دچار عفونت‌ها، قارچ و بیماری‌های مقاربتی شوند. گاهی این بیماری‌های از همسر به زن منتقل می‌شود و گاهی نیز بالعکس بنابراین اگر علائمی از بیماری‌های مقاربتی دارید لازم است که آزمایش‌های مقاربتی و جنسی را انجام دهید.

می‌توانید در منزل آزمایش مقاربتی و جنسی زنان را انجام دهید. انجام این آزمایش در تشخیص و درمان صحیح بیماری‌های جنسی همچون هپاتیت، سفلیس، تبخال و زگیل تناسلی بسیار موثر خواهد بود. برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص چکاپ زنان در منزل بر روی دکمه تماس زیر کلیک کنید.

دکمه تماس برای مشاوره رایگان

 

آزمایش‌های سلامتی در منزل

آزمایش‌های سلامتی در منزل روشی است که بانوان می‌توانند با استفاده از آن از سطح سلامت جسمانی خود مطلع شوند. شما می‌توانید این آزمایشات سلامتی را در منزل و از تکنسین آزمایشگاهی هوم کا دریافت کنید:

 • تست کم خونی.
 • تست ریسک سکته مغزی و قلبی.
 • تست تشیص سرطان سینه.
 • تست سلامت دستگاه گوارش.
 • آزمایش تعادل و عدم تعادل هورمونی.
 • تست سندرم تونل کارپال.
 • تست دیابت باردای و سنجش قند خون.
 • تست شنوایی.
 • تست ورزش جهت تشخیص بیماری قلبی عروقی.

 

چکاپ برای تشخیص سرطان سینه

این روشی خوب و توصیه پزشکان برای تشخیص بموقع سرطان سینه در زنان است. سرطان سینه یکی از انواع شایع این بیماری در زنان است. در اغلب موارد خوش خیم است و با تشخیص بموقع می‌توان آن را درمان کرد. شما می‌توانید چکاپ دوره‌ای سرطان سینه را در منزل نیز انجام دهید.

می‌توانید خودتان اینکار را بکنید اما با استفاده از خدمات تشخیص سرطان سینه در منزل و معاینه و انجام تست توسط تکنسین این چکاپ قابل اعتمادتر خواهد بود. شما می‌توانید تمام خدمات آزمایشگاهی و تست زنان را در منزل از هوم کا بخواهید، کافیست از طریق شماره تماس و یا آدرس وب‌سایت با اپراتورهای هوم‌کا در ارتباط باشید.

چکاپ زنان

 

چه کسانی به چکاپ نیاز دارند؟

اگر دوباره این سوال را بخوانید، حتما فکر می کنید که شما جزو این دسته از افراد نیستید؛ ولی باید بدانید تمام افراد باید معاینه‌ها و چکاپ‌های دوره‌ای را انجام دهند. چکاب بدن زنان با بدن مردان متفاوت است زیرا بیماری‌های هر کدام با دیگری فرق دارد.
اینکه باید کدام آزمایش را در چه زمانی انجام دهید، با توجه به سن افراد و سابقه بیماری زنان، متفاوت است. در این قسمت می خواهیم برای شما بیان کنیم که چه نشانه‌هایی را باید جدی بگیرید:

✔ خارش‌های مکرر پوستی

✔ تغییر رنگ در خال‌ها

✔ رویش موهای ضخیم در چانه و صورت

✔ خستگی‌های مفرط

✔ افزایش یا کاهش وزن ناگهانی

✔ لکه‌های خونی در چشم

✔ تکرر در ادرار

✔ ترمیم نشدن زخم‌ها و...

اگر بخواهیم بیشتر بررسی کنیم، این لیست بسیار بلند بالا خواهد بود؛ به عبارت دیگر علائم بیشتری را می‌شود در این صف جای داد؛ اما اکنون به همین چند نمونه اکتفا می کنیم. با ذکر علائم گفته شده نیازی نیست که نگران شوید. فقط بهتر از از این به بعد بیشتر به چکاپ زنان توجه نمایید. خدمت چکاپ زنان در منزل هوم‌کا می‌تواند راه‌حل خوبی برای این موضوع باشد. در ادامه این متن توضیح مختصری از هر نشانه می دهیم.

خارش های مکرر پوستی
اگر اغلب اوقات احساس خارش در سطح پوست خود می‌کنید به طوری که باعث از رفتن تمرکز شما می‌شود،ممکن است نشانه‌ای از یک بیماری خاص باشد که نباید از آن غفلت کنید. با داشتن این نشانه بهتر است هرچه سریعتر به علت‌یابی بپردازید.

تغییر رنگ در خال ها
نشانه‌ای که اغلب کمتر به آن توجه می‌شود، تغییر رنگ خال‌ها در بدن است. بعضی از این نشانه‌ها مانند تغییر رنگ خال‌ها نه تنها در بدن زنان مهم بوده؛ بلکه در بدن مردان هم یک علامت به حساب می آید که باید به پزشک اطلاع داد.

رویش موهای ضخیم در چانه و صورت
رویش موهای زاید در صورت زنان بیشتر از بقیه موارد به چشم می‌آید؛ زیرا صورت بانوان به خاطر داشتن هورمون‌های زنانه اغلب عاری از موست؛ به همین دلیل نیز باید در این امر به شدت پیگیری کرد و به منشاء آن پی برد. رشد موهای ضخیم دلایل زیادی دارد که حتما باید ریشه یابی شود.

افزایش یا کاهش وزن ناگهانی
یکی از موارد چکاپ زنان در منزل زیر نظر گرفتن سن آنهاست. باید در مدت‌های مشخص وزن خود را در نظر داشته باشید که متوجه تغییرات ناگهانی آن بشوید و علت یابی کنید.

لکه های خونی در چشم
لکه های خونی که در چشم‌ها ظاهر می‌شوند یکی از علائم جدی پدید آمدن نوعی بیماری در بدن هستند که باید سریع‌تر بررسی، علت یابی و برای درمان آن اقدامات لازم انجام شود.

تکرر در ادرار
تکرر در ادرار از جمله نشانه‌هایی است که زنان زود متوجه آن می شوند. چنانچه در مدت زمان طولانی این اتفاق روی داد، باید ریشه یابی شود. معمولا کودکان و افراد مسن بیشتر با این نشانه‌ها درگیر هستند که به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

ترمیم نشدن زخم ها
ترمیم نشدن یا دیر ترمیم شدن زخم در بدن نشانه مهمی از یک بیماری محسوب می شود که باید آن را جدی گرفت. 
لازم به ذکر است نشانه‌هایی که در این گفتار بیان شد، فقط بخشی از علائمی است که بدن در شرایط خاص نشان می‌دهد. برای درمان آن‌ها بهترین گزینه این است که به صورت دوره‌ای چکاپ زنان در منزل صورت گیرد. علت این امر این است که زنان برخی از این علائم را در بدن جدی نمی‌گیرند یا به علت بیماری‌های خاموشی که وجود دارد، متوجه آن نمی‌شوند.

چکا\ زنان در منزل

 

اهمیت چکاپ زنان در منزل

همانطور که مطالعه کردید یک فشار خون ساده اگر درمان نشود، در صورت ادامه‌دار شدن دیگر یک فشار خون ساده نخواهد بود. این گونه از بیماری‌ها باید در نطفه خفه شوند. عملکرد تمامی قسمت‌های بدن مانند یک کشتی بوده که به یکدیگر مربوط است و تمامی اجزا بر دیگری تاثیر دارند. اگر دوست دارید از خدمت چکاپ کامل زنان در منزل استفاده کنید می‌توانید از طریق دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست این کار را انجام دهید. همچنین اگر سوالی در این رابطه دارید می‌توانید با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید تا کارشناسان ما، شما را در این زمینه بیشتر راهنمایی کنند. برای ورود به صفحه ثبت درخواست چکاپ زنان در منزل بر روی نوار زیر کلیک کنید.

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

تعرفه چکاپ زنان در منزل

تعرفه چکاپ زنان در منزل با توجه به تعدد انواع تست و چکاپ زنان بسیار متغیر است. چنانچه چکاپ همراه با تشخیص پزشکی و تفسیر آزمایش و معاینات باشد هزینه‌ها تغییر می‌کند. با این وجود می‌توانید با اپراتور مرکز هوم کا در ارتباط باشید و بصورت بروز تعرفه چکاپ زنان در منزل را سوال کنید.

 

مناطق تحت پوشش چکاپ زنان در منزل

یکی از اهداف گروه بزرگ خدمات درمانی و تشخیصی هوم کا ارتقای سلامت و سرعت بخشی در خدمات رسانی آزمایشگاهی به شهروندان تهرانی است. بنابراین در هر منطقه از تهران ساکن هستید نگران نباشید. مامور تکنسین آزمایشگاه هوم کا در سریعترین زمان ممکن خدمات چکاپ زنان را در منزل به شما رائه خواهد داد.

چکاپ زنان در منزل

 

چکاپ زنان در منزل با هوم‌کا

در زندگی امروزه برخی از کارهای مهم یا در روزمرگی ها گم شده یا اهمیت خود را از دست داده است. شاید هم هزینه کردن برای انجام کارهایی مانند چکاپ یک کار بیهوده به نظر برسد. از این جهت باید بدانید اگر برای سلامتی خود هزینه نکنید، در آینده ممکن است هزینه‌های جبران‌ناپذیری را متحمل شوید.
از این جهت بر آن شدیم با تهیه این مطلب اهمیت معاینه‌های دوره‌ای زنان برای شما کاملا روشن شود و آن را جدی بگیرید. در این زمینه مجموعه هوم کا با انجام چکاب زنان در منزل آماده خدمت رسانی به بانوان است.
راه های زیادی برای استفاده از این خدمت دارید. یکی از راحت ترین آنها  ثبت درخواست از طریق دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست است. همچنین اگر هنوز درباره‌ی این خدمت سوال دارید، می‌توانید قبل از ثبت درخواست، ما شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید و پس از دریافت مشاوره، درخواست خود را نهایی نمایید.

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
گروه خدمت*
گروه خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
تعداد مورد نظر
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان
کد تخفیف
بررسی کد
اطلاعات تماس
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه

سوالات متداول

چه کسانی به چکاپ نیاز دارند؟
چکاپ سالیانه به همه مردان و زنان در سنین مختلف توصیه می‌شود.
آیا چکاپ سالیانه در تشخیص بیماری‌های موثر است؟
بله. بسیاری از بیماری‌ها مانند سرطان به صورت خاموش در بدن گسترش می‌یابند. چکاپ سالیانه در تشخیص زود هنگام آنها کمک خواهد کرد.
پاسخ آزمایشات انجام شده از چه طریقی به فرد آزمایش‌دهنده می‌رسد؟
علاوه بر اینکه شما می‌توانید در پنل خود در سایت هوم‌کا نتیجه آزمایش را مشاهده بفرمایید، لینک پاسخ نیز برای شما پیامک خواهد شد. در صورتی که نیاز به دریافت نتیجه به صورت کتبی دارید نیز می‌توانید درخواست خود را با پشتیبانان هوم‌کا مطرح فرمایید تا راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار دهند.
چکاپ در منزل تحت پوشش چه بیمه‌هایی قرار می‌گیرد؟
تمام افرادی که تحت پوشش بیما‌های خدمات درمانی، تامین اجتماعی و بیمه نیروهای مسلح قرار دارند، می‌توانند پس از انجام آزمایش و با دریافت رسید از مجموعه هوم‌کا، اقدام به دریافت مبلغ آزمایش نمایند.
آیا انجام آزمایش در منزل دقت لازم را دارد؟
در پاسخ به این سوال باید این نکته را خدمتتان یادآوری کنیم که تنها مرحله‌ای از چکاپ که در منزل انجام می‌شود، نمونه‌گیری است. منزل، به مراتب ایمن‌تر و آرام‌تر از محیط آزمایشگاه است. همین موضوع می‌تواند تایید کننده این موضوع باشد که دقت انجام چکاپ در منزل می‌تواند به مراتب بالاتر از آزمایشگاه نیز باشد.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...

مقالات مرتبط

درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.