چکاپ در منزل
خانه
مقالات
چکاپ در منزل

چکاپ در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1399/12/10
ثبت رایگان درخواست
تو بگو آینده‌نگری، من میگم چکاپ کامل!
هرکدام از ما اگر کمی درباره‌ نگرانی‌هایمان فکر کنیم، شاید نگرانی درباره‌ ابتلا به بیماری‌های مختلف در میان نگرانی‌های اصلی‌مان جا خوش کرده باشد. یکی از روش‌های کاهش این نگرانی، چکاپ کامل است! این مقاله را بخوانید تا درباره‌ نقش مهم چکاپ در حفظ سلامتی و همچنین خدمات هوم کا در این زمینه، بیشتر بدانید.

خدمت

جنسیت

توضیحات

قیمت (هزار تومان)

 

چکاپ ویژه سالمندان

 

آقا

پکیج اقتصادی

۲۸۰.۰۰۰

پکیج استاندارد

۳۴۵.۰۰۰

خانم

پکیج اقتصادی

۲۱۰.۰۰۰

پکیج استاندارد

۲۷۵.۰۰۰

 

پکیج ویژه آقایان

 

آقا

پکیج اقتصادی

۲۸۰.۰۰۰

خانم

پکیج پایه

۳۴۵.۰۰۰

 

پکیج ویژه بانوان

 

آقا

پکیج اقتصادی

۲۷۵.۰۰۰

خانم

پکیج پایه

۳۴۰.۰۰۰

سال‌ها قبل را به خاطر بیاورید. پزشک در جامعه چه نقشی ایفا می‌کرد؟ آیا اصلا از چکاپ کامل و چکاپ کامل در منزل حرفی به میان می‌آمد؟ شاید بتوان گفت در سال‌ها قبل، افراد زمانی به پزشک مراجعه می‌کردند که دچار یک بیماری شدید شده بودند و شرایط بدی را تجربه می‌کردند. در اصل پزشک در آن‌ سال‌ها، نقش مهمی در درمان بیماران ایفا می‌کرد و در پیشگیری و بهبود سلامت افراد نقش چندان بزرگی نداشت. 
اما در این سال‌ها، چکاپ کامل و دوره‌ای در فرهنگ لغت ما جای گرفته است و تقریبا بسیاری از ما از اهمیت آن آگاه هستیم. امروزه به دلیل رشد و پیشرفت تکنولوژی و افزایش آگاهی و دانش مردم، چکاپ کامل در میان بسیاری از مردم جا باز کرده است و مردم علاقه دارند که سبک زندگی سالم را در زندگی خود جاری کنند. یکی از مهم‌ترین پیش‌نیاز‌های سبک ‌زندگی سالم انجام چکاپ کامل و دوره‌ای است. چرا؟ کافیست مزایای چکاپ کامل را در زیر ببینید تا شما هم به چرایی این موضوع پی ببرید:

✔ کاهش ریسک بیماری

✔ شناسایی زودهنگام عوامل خطرزا برای سلامتی و زندگی انسان

✔ افزایش شانس درمان و بهبود بیماری

✔ افزایش سلامتی و حرکت به سمت سبک زندگی سالم

✔ کاهش هزینه‌های بلند مدت سلامتی 

✔ شناخت بیشتر پزشک از فرد و پیشنهاد روش‌های درمانی بهتر و با بازدهی بالاتر

✔ استفاده از روش‌ها و داروهای به روز به علت ارتباط مداوم با پزشک

 خب حالا که از مزیت چکاپ صحبت کردیم، شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا چکاپ کامل در منزل؟ همراهمان باشید تا دلیلش را برایتان بگوییم.

 

چکاپ کامل در منزل

 

مزایای استفاده از چکاپ کامل در منزل و محل کار

آیا واقعا انجام چکاپ کامل در منزل و محل کار مزیتی هم دارد؟ به نظر ما که بله! زیاد هم دارد. در ادامه آن‌ها را خدمتتان می‌گوییم:

✔ احتمالا برایتان پیش آمده است که به دلیل دغدغه‌های زیاد و نداشتن زمان، از مراجعه به آزمایشگاه صرف نظر کرده‌اید. حق هم دارید. می‌توانید به جای مراجعه به مراکز درمانی، از خدمات چکاپ کامل در منزل استفاده کنید. هم زمانتان را ذخیره می‌کنید و هم کارتان راحت‌تر انجام می‌شود.

✔ ممکن است سالمندی در خانه داشته باشید که مراجعه به مراکز درمانی و آزمایشگاه‌ها برایش دشوار باشد و یا سر وصدا و شلوغی آزمایشگاه‌ها او را اذیت کند. در اینجا هم چکاپ کامل در منزل می‌تواند راهگشای خوبی باشد.

✔ دچار معلولیت هستید یا معلولی در خانه دارید که آزمایشگاه رفتن و انجام چکاپ‌های دوره‌ای برایش دشوار است؟ باز هم خدمت چکاپ کامل در منزل می‌تواند به کمکتان بیاید. 

✔ چکاپ کامل در منزل شاید برای بسیاری از افراد یک الزام باشد. چون که ممکن است این افراد دچار شرایطی باشند که به هیچ وجه توان حرکت و خروج از خانه را نداشته باشند، به همین علت انجام چکاپ کامل در منزل، تنها راه و بهترین راه برای این افراد است.

✔ مزیت آخر درباره‌ی هزینه است. استفاده از این خدمات اغلب ممکن است هزینه‌ی زیادی را بر دوش ما بیندازد. به همین علت ما در هوم کا تلاش کرده ایم که تا حد امکان هزینه را کاهش دهیم تا افراد به دلیل هزینه‌های بالا، از انجام چکاپ کامل صرف نظر نکنند.

چکاپ کامل در منزل

 

نمونه گیری در منزل چگونه انجام می شود؟

به طور معمول نمونه‌گیری در منزل برای چکاپ، شامل دو بخش مهم و اساسی است: نمونه گیری خون در منزل و نمونه گیری ادرار در منزل. در ادامه به صورت مختصر درباره‌ی هر کدام از این بخش‌ها توضیح می‌دهیم.

 

نمونه گیری خون در منزل 

نمونه‌گیری خون در منزل ، به منظور بررسی بسیاری از پارامتر‌های مربوط به سلامتی مانند تیرویید، قند خون، سدیم، پتاسیم، غلظت خون و .. انجام می‌شود. معمولا متناسب با تعداد آزمایشات درخواستی یا نوع پکیج انتخابی، ممکن است چند بار نمونه‌گیری خون انجام شود و هر نمونه در لوله‌ی آزمایش جداگانه‌ای برای بررسی پارامتر‌های مختلف به آزمایشگاه فرستاده شود. 
به طور کلی انجام آزمایش خون یکی از مهم‌ترین روش‌های بررسی سلامت بدن و پیشگیری از بیماری‌های مختلف و درمان به موقع و موثر آن‌هاست. در ضمن نیاز است که برخی از آزمایش‌های مربوط به خون، ناشتا انجام شود که باز هم متناسب با چکاپی که مد نظر دارید، شرایط آزمایش توسط متخصص به شما اطلاع داده خواهد شد.

 

نمونه گیری ادرار در منزل 

نمونه‌گیری ادرار هم یک فرایند ساده است که به وسیله‌ی آن نمونه‌ی کوچکی از ادرار شما دریافت شده و برای بررسی‌های بیشتر به آزمایشگاه فرستاده می‌شود. در چکاپ کامل، معمولا نمونه‌گیری ادرار به دلیل بررسی مواردی چون مشکلات کلیوی، عفونت ادراری و .. انجام می‌گردد. 
نحوه‌ی نمونه‌گیری ادرار هم بسیار ساده است. متخصص به شما ظرفی را تحویل می دهد و شما باید نمونه ادرار خود را در آن ظرف جمع آوری کنید. زمان نمونه‌گیری ادرار معمولا ناشتا است اما باز هم بسته به نظر پزشک، این زمان می‌تواند تغییر کند.

 

چکاپ کامل در منزل

 

چکاپ کامل بدن شامل چه آزمایشاتی است؟

 چکاپ کامل بدن ( که زیر مجموعه‌ی خدمت آزمایش در منزل است ) آزمایش‌های بسیاری را در بر می‌گیرد. بسیاری از این آزمایش‌ها را می‌توانید در قالب پکیج‌هایی که برایتان آماده کرده‌ایم مشاهده کنید. ما تلاش کرده‌ایم تا در خدمت چکاپ کامل در منزل، پکیج‌های متنوعی متناسب با سن و جنسیت شما آماده کنیم. توضیحات بیشتر هر پکیج را می‌توانید در ادامه بخوانید.

 

پکیج چکاپ کامل برای آقایان

حتما شما هم از اهمیت چکاپ‌های دوره‌ای شنیده‌اید و تکرار کردنش شاید توضیح اضافات باشد. کاری که هوم‌کا در حوزه‌ی خدمات چکاپ کامل انجام داده، بخش‌بندی آزمایش‌ها در چهار پکیج مختلف است که آقایان میتوانند از آن‌ها بهره ببرند. در هر پکیج می‌توانید نام آزمایش‌ها و هزینه‌ی کلی را مشاهده کنید.

پکیج اقتصادی
شامل: شمارش سلول‌های خون و تست کم خونی- سدیمانتاسیون گلبول‌های قرمز خون (ESR)-قند ناشتا- اوره- کراتین-اسید اوریک-کشت و آنالیز ادرار(U/A,U/C)-آنزیم های کبدی (AST,ALT)- چربی (کلسترول، تری گلیسیرید، کلسترول خوب و بد)-هورمون تیروئیدی(T4)-کلسیم، فسفر، ویتامین D، آهن، سدیم، پتاسیم- پروترومبین- بیلیروبین-پروستات (PSA)

پکیج پایه
شامل : تمام امکانات پکیج اقتصادی + تعیین ظرفیت آهن- ترومبوپلاستین نسبی(فاکتور انعقاد خون)

پکیج استاندارد
شامل: تمام امکانات پکیج اقتصادی + فاکتور های التهابی و روماتولوژی (ESR,CRP,RF) - هورمون تیروئیدی (T3.T4.TSH)- تعیین ظرفیت آهن- ترومبوپلاستین نسبی(فاکتور انعقاد خون) - فاکتور CRP


پکیج ویژه هوم کا 
شامل: تمام امکانات پکیج اقتصادی + فاکتور های التهابی و روماتولوژی (ESR,CRP,RF) - هورمون تیروئیدی (T3.T4.TSH)- تعیین ظرفیت آهن- ترومبوپلاستین نسبی(فاکتور انعقاد خون) - هپاتیت B -هپاتیت C - ایدز (HIV) -فاکتور CRP

 

پکیج چکاپ کامل برای زنان

پکیج‌های پیشنهادی برای بانوان تقریبا مشابه با آقایان است چرا که بسیاری از فاکتور‌هایی که در آزمایش‌ها بررسی می‌شود، به جز چند مورد خاص، برای بانوان و آقایان یکسان است. این بخش هم مانند بخش قبل دارای ۴ پکیج است و می‌توانید در هر پکیج آزمایش‌های موجود و هزینه‌ی کلی را مشاهده نمایید.

پکیج اقتصادی
شامل: شمارش سلول های خون و تست کم خونی- سدیمانتاسیون گلبول های قرمز خون (ESR)-قند ناشتا- اوره- کراتین-اسید اوریک-کشت و آنالیز ادرار(U/A,U/C)-آنزیم های کبدی (AST,ALT)- چربی (کلسترول، تری گلیسیرید، کلسترول خوب و بد)-هورمون تیروئیدی(T4)-کلسیم، فسفر، ویتامین D، آهن، سدیم، پتاسیم- پروترومبین

پکیج پایه
شامل: تمام امکانات پیکج اقتصادی + تعیین ظرفیت آهن- ترومبوپلاستین نسبی (فاکتور انعقاد خون)

پکیج استاندارد
شامل: تمام امکانات پیکج اقتصادی + فاکتور های التهابی و روماتولوژی (ESR,CRP,RF) - آنزیم های کبدی (AST,ALT,AIL)- هورمون تیروئیدی (T3.T4.TSH)-تعیین ظرفیت آهن- ترومبوپلاستین نسبی(فاکتور انعقاد خون) - بیلیروبین - فاکتور CRP

پکیج ویژه‌ی هوم کا 
شامل: تمام امکانات پیکج اقتصادی + فاکتور های التهابی و روماتولوژی (ESR,CRP,RF) - آنزیم های کبدی (AST,ALT,AIL)- هورمون تیروئیدی (T3.T4.TSH)-تعیین ظرفیت آهن- ترومبوپلاستین نسبی(فاکتور انعقاد خون) - بیلیروبین - هپاتیت B -هپاتیت C - ایدز (HIV) - فاکتور CRP

 

پکیج چکاپ کامل سالمندان

این بخش شامل سه پکیج مختلف است که سالمندان عزیز بر اساس شرایط و ترجیحات خود، می‌توانند یکی از آن‌ها را بر گزینند. در توضیحات هر پکیج آزمایش‌هایی که آن پکیج در بر میگیرد و هزینه‌ی پکیج را آورده‌ایم. در صورت تمایل می‌توانید با استفاده از دکمه‌ی ثیت رایگان درخواست، همین الان درخواستتان را ثبت کنید.

 

پکیج اقتصادی 
شامل : شمارش سلول‌های خون و تست کم خونی- سدیمانتاسیون گلبول‌های قرمز خون (ESR)-قند ناشتا- اوره- کراتین-اسید اوریک-کشت و آنالیز ادرار(U/A,U/C)-آنزیم های کبدی (AST,ALT)- چربی (کلسترول، تری گلیسیرید، کلسترول خوب و بد)-هورمون تیروئیدی(T4)-کلسیم، فسفر، ویتامین D، آهن، سدیم، پتاسیم- پروترومبین- بیلیروبین-پروستات (PSA)

پکیج استاندارد 
شامل: تمام امکانات پکیج اقتصادی + تعیین ظرفیت آهن- ترومبوپلاستین نسبی(فاکتور انعقاد خون) - فاکتور CRP

پکیج ویژه‌ی هوم کا 
شامل: تمام امکانات پکیج اقتصادی + فاکتور های التهابی و روماتولوژی (ESR,CRP,RF) - هورمون تیروئیدی (T3.T4.TSH)– تعیین ظرفیت آهن- ترومبوپلاستین نسبی(فاکتور انعقاد خون) - فاکتور CRP

 

چکاپ کامل در منزل بر اساس نسخه‌ی پزشک یا درخواست شما

علاوه بر پکیج‌هایی که در بالاتر به شما معرفی کردیم، خدمت چکاپ کامل در منزل موارد دیگری را هم شامل می‌شود و شما می‌توانید بر اساس نسخه‌ی پزشک یا درخواست خودتان، از این خدمت استفاده کنید. کافی است در فرآیند ثبت نام، درخواست خود را اعلام کنید یا نسخه‌ی پزشک را برایمان بفرستید و سایر مراحل را به ما بسپارید!

 

چکاپ کامل در منزل

 

هزینه چکاپ کامل در منزل 

هزینه‌ی چکاپ کامل در منزل بستگی به نسخه‌ی پزشک یا درخواستی که شما از ما دارید می‌تواند متفاوت باشد، اما در جدول زیر، هزینه‌ی پکیج‌های پیشنهادی چکاپ کامل هوم‌کا را می‌توانید مشاهده کنید.

خدمت

جنسیت

توضیحات

قیمت (هزار تومان)

 

چکاپ ویژه سالمندان

 

آقا

پکیج اقتصادی

۲۸۰.۰۰۰

پکیج استاندارد

۳۴۵.۰۰۰

خانم

پکیج اقتصادی

۲۱۰.۰۰۰

پکیج استاندارد

۲۷۵.۰۰۰

 

پکیج ویژه آقایان

 

آقا

پکیج اقتصادی

۲۸۰.۰۰۰

خانم

پکیج پایه

۳۴۵.۰۰۰

 

پکیج ویژه بانوان

 

آقا

پکیج اقتصادی

۲۷۵.۰۰۰

خانم

پکیج پایه

۳۴۰.۰۰۰

در ضمن اگر مایل به استفاده از خدمت چکاپ کامل در منزل هستید، همین حالا با استفاده از دکمه‌ی ثبت درخواست رایگان یا تماس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ می‌توانید درخواست خود را به صورت رایگان ثبت نمایید.

 

هر یک از پارامترهای چکاپ کامل چه معنایی دارد؟

در اینجا دوست داریم یک مطلب مهم را به شما بگوییم. هر یک از پارامتر‌های چکاپ کامل معنا و مفهوم خودش را دارد و اگر در گوگل هم هرکدام از این موارد را جستجو کنید تقریبا به معنا و مفهوم آن پی خواهید برد. اما پیشنهاد ما این است که چنین کاری را کمتر انجام دهید. چرا؟ 
تغییرات بسیاری از پارامتر‌های مربوط به چکاپ کامل، ممکن است دلیل‌های متنوع و زیادی داشته باشد. اگر شما برای فهمیدن این دلایل دست به دامان اینترنت و جستجو در گوگل شوید، ممکن است به مطالبی بر بخورید که استرس و اضطراب شما را به شدت افزایش دهد در حالی که شاید اصلا دلیل اصلی تغییرات این نبوده است! 
فرض کنید پارامتر X در بدن شما بالا رفته باشد. به گوگل مراجعه می‌کنید و می‌بینید یکی از دلایل بالا رفتن این پارامتر سرطان است! قطعا بعد از خواندن این متن نگرانی و استرس بالایی را تجربه خواهید کرد در حالی که ممکن است این تغییر، دلایل بسیار ساده‌تری داشته باشد که پزشک از آن آگاهی داشته باشد.
به همین دلیل ما فعلا از بیان معانی این پارامترهای اجتناب می‌کنیم. اما تلاش می‌کنیم در مقاله‌ای دیگر با استفاده از نظر پزشک متخصص، دانش شما را در این زمینه تا حد نیاز بالا ببریم.

چکاپ کامل در منزل

 

آیا در چکاپ کامل ایدز مشخص میشود؟

اگر به پکیج ویژه‌ی هوم‌کا که برای آقایان و بانوان تدارک دیده‌ایم دوباره نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که این پکیج، تست ایدز یا HIV را نیز شامل می‌شود. پس اگر نگران چنین موضوعی هستید، می‌توانید با انتخاب پکیج ویژه‌ی هوم‌کا، علاوه بر بررسی سایر پارامتر‌های مربوط به سلامتی، از ابتلا به بیماری ایدز یا HIV نیز اطمینان حاصل پیدا کنید. 

 

آیا در چکاپ کامل بارداری مشخص میشود؟

خیر. در آزمایشات چکاپ کامل در منزل بارداری مشخص نمی‌شود. اما جای نگرانی نیست. ما در هوم‌کا، بخش مفصلی را به آزمایشات مربوط به بارداری اختصاص داده‌ایم که در مقاله‌ای جداگانه به آن خواهیم پرداخت. با استفاده از خدمات هوم‌کا در زمینه‌ی آزمایشات مربوط به بارداری، می‌توانید در تمام این مسیر ( مانند مشخص شدن بارداری، آزمایشات سه ماهه‌ اول، آزمایشات سه ماهه‌ی دوم، آزمایش NIPT و .. ) روی همراهی ما حساب کنید.

 

فرایند درخواست خدمت چکاپ کامل در منزل هوم کا 

با استفاده‌ی دکمه‌ی ثبت سفارش رایگان، می‌توانید نوع چکاپ مورد نظرتان را انتخاب کنید. پس از انتخاب نوع چکاپ مورد نظر و انتخاب زمان و مکان دلخواه، متخصصین مربوط به چکاپ کامل در منزل، در همان زمان و محلی که تعیین کرده اید، نمونه گیری های لازم را انجام می‌دهند و سپس در زمان مشخص، نتیجه‌ی آزمایشات برای شما ارسال می‌شود.
البته روش دومی هم برای ثبت درخواست وجود دارد. می‌توانید از طریق شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ با ما تماس بگیرید و درخواست مورد نظرتان را ثبت کنید. به همین سادگی!

چکاپ کامل در منزل

 

خدمت چکاپ کامل در منزل هوم کا چه مناطقی را پوشش می‌دهد؟

درحال حاضر، خدمت آزمایش در محل هوم کا تهران و کرج را به صورت کامل و با ارائه‌ی تمامی خدمات موجود پوشش می‌دهد. در ادامه، راجع به این دو بیشتر صحبت خواهیم کرد

 

چکاپ کامل در تهران

در هر نقطه‌ای از تهران که باشید می‌توانید از خدمت چکاپ کامل در منزل استفاده کنید. کافیست با ما تماس بگیرید یا از طریق دکمه‌ی ثبت درخواست رایگان، درخواستتان را به صورت رایگان ثبت کنید تا بعد از آن، همکاران ما در محلی که شما تعیین کرده‌اید حضور پیدا کنند.

 

چکاپ کامل در کرج

سفر ما در هوم‌کا، از تهران آغاز شد و در حال حاضر به کرج رسیده‌ است. اگر ساکن کرج هستید می‌توانید از تمامی خدمات مربوط به چکاپ کامل در منزل و آزمایش در منزل بهره ببرید. کافیست همین الان درخواستتان را برای ما به صورت رایگان ثبت کنید.

البته این پایان سفر هوم‌کا نیست. تلاش ما این است که بتوانیم به کمک شما به شهر‌ها و استان‌های بیشتری سفر کنیم و در مسیر بهبود و سلامتی، به شما کمک کنیم. می‌توانید خبر‌های جدید درباره‌ی مناطق تحت پوشش را از طریق صفحه‌ی اینستاگرام ما دنبال کنید.

 

در آخر: هیچ وقت اهمیت چکاپ را فراموش نکنید!

در آخر دوست داریم حتما این نکته‌ی مهم را به شما گوش‌زد کنیم. حتی اگر فکر می‌کنید حالتان خوب است و وضعیت سلامت خوبی دارید، باز هم اهمیت چکاپ کامل را فراموش نکنید. بسیاری از مشکلات که در آینده ممکن است چالشی جدی برای شما ایجاد کنند، با استفاده از چکاپ‌های کامل قابل تشخیص و برطرف شدن هستند.
پس چرا با انجام چکاپ کامل آینده‌ی سالم‌تری را برای خود رقم نزنیم؟ شاید بتوان از حفظ سلامتی به عنوان مهم‌ترین اولویت هر فرد یاد کرد. یکی از مهم‌ترین اقدام‌ها برای حفظ سلامتی در بلند مدت، انجام همین چکاپ‌های کامل و دوره‌ای است. حال فرقی ندارد که برای این کار به مراکز درمانی مراجعه کنید یا از خدمات چکاپ کامل در منزل بهره ببرید. مهم این است که اهمیت چکاپ را فراموش نکنید.
ما نیز در هوم‌کا، کنارتان هستیم و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا همراه خوبی در مسیر حفظ و بهبود سلامتی‌تان باشیم.

call-button

بیشتر بخوانید:
چکاپ آقایان در منزل
چکاپ زنان در منزل
چکاپ سالمندان در منزل
خدمات آزمایشگاهی در منزل
آزمایش قند در منزل
آزمایش تیروئید در منزل


 

دسترسی سریع
سوالات متداول
آیا پرستارها در فرایند چکاپ در خانه نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند؟
در این زمینه جای نگرانی نیست. تمام پرستار‌ها آموزش‌دیده و با تجربه هستند و در هنگام مراجعه به منزل شما، تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت خواهند کرد و کمترین تماس را با وسایل خانه شما خواهند داشت.
آیا هوم کا مجوزهای لازم را برای انجام چکاپ در منزل در اختیار دارد؟
بله. نام شرکت ما سفیران سلامت سپینود است و با برند هوم‌کا در حال فعالیت هستیم. مجوز مورد نیاز برای انجام چنین فعالیتی «مجوز ارائه خدمات و مراقبت‌های بالینی در منزل» است که مجموعه‌‌ی هوم‌کا آن را کسب کرده است.
چرا انجام آزمایشات چکاپ از اهمیت بالایی برخوردار است؟
بسیاری از بیماری‌های خطرناک در صورت تشخیص به موقع قابل مهار هستند و می‌توان مانع از بروز این بیماری‌ها شد. انجام چکاپ می‌تواند در تشخیص زود هنگام این بیماری‌ها بسیار موثر باشد.
آیا انجام آزمایش در منزل دقت لازم را دارد؟
در پاسخ به این سوال باید این نکته را خدمتتان یادآوری کنیم که تنها مرحله‌ای از چکاپ که در منزل انجام می‌شود، نمونه‌گیری است. منزل، به مراتب ایمن‌تر و آرام‌تر از محیط آزمایشگاه است. همین موضوع می‌تواند تایید کننده این موضوع باشد که دقت انجام چکاپ در منزل می‌تواند به مراتب بالاتر از آزمایشگاه نیز باشد.
آیا چکاپ در منزل تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟
پس از انجام چکاپ، رسید و فاکتور انجام آزمایشات در اختیار شما قرار می‌گیرد و با استفاده از این رسید، شما می‌توانید برای دریافت مبلغ از بیمه تکمیلی اقدام نمایید.
چکاپ در منزل تحت پوشش چه بیمه‌هایی قرار می‌گیرد؟
تمام افرادی که تحت پوشش بیما‌های خدمات درمانی، تامین اجتماعی و بیمه نیروهای مسلح قرار دارند، می‌توانند پس از انجام آزمایش و با دریافت رسید از مجموعه هوم‌کا، اقدام به دریافت مبلغ آزمایش نمایند.
نمونه‌های گرفته شده برای انجام آزمایشات چکاپ به کدام آزمایشگاه ارسال می‌شود؟
مجموعه هوم‌کا طرف قرارداد با آزمایشگاه‌های تشخیصی معتبر در شهرهای تحت پوشش خود می‌باشد و براساس نوع آزمایش، زمان نمونه‌گیری و مدت زمان مورد نیاز برای تحویل پاسخ، به آزمایشگاه مناسب ارسال می‌شود.
پاسخ آزمایشات انجام شده از چه طریقی به فرد آزمایش‌دهنده می‌رسد؟
علاوه بر اینکه شما می‌توانید در پنل خود در سایت هوم‌کا نتیجه آزمایش را مشاهده بفرمایید، لینک پاسخ نیز برای شما پیامک خواهد شد. در صورتی که نیاز به دریافت نتیجه به صورت کتبی دارید نیز می‌توانید درخواست خود را با پشتیبانان هوم‌کا مطرح فرمایید تا راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار دهند.
مقالات مرتبط
درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.