نمونه گیری خون در منزل
خانه
مقالات
نمونه گیری خون در منزل

نمونه گیری خون در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/02/14
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
ثبت رایگان درخواست
نمونه گیری خون در منزل
نمونه‌گیری خون پیش‌نیاز بسیاری از آزمایشات مورد نیاز ما در طول زندگی است. حال فکر کنید اگر این نمونه‌گیری در منزل انجام شود و دیگر برای انجام آن نیازی به مراجعه‌ی حضوری به آزمایشگاه‌ها و درمانگاه نداشته باشیم. در این مقاله درباره‌ی نمونه‌گیری خون در منزل و خدمات هوم‌کا در این زمینه صحبت خواهیم کرد.

این روزها مشغله زیاد و ورود ویروس جدید کرونا باعث شده که بیشتر ترغیب شویم کارهایمان را در خانه انجام دهیم. قرنطینه با یک طناب نامرئی دست و پای ما را بسته است. آیا شما برای خدمات پزشکی ترجیح می دهید در منزل خوددرمانی کنید؟ یا وقتی می خواهید از منزل خارج شوید، اضطراب می گیرید؟ امروزه همانطورکه کارهای بانکی دیگر کمتر به مراجعه حضوری نیاز دارند، خیلی از خدمات دیگر هم به صورت آنلاین یا به صورت خدمت در محل ارائه می شوند. اگر در این باره اطلاعات کافی در دست ندارید، مقاله ای را که برای شما آماده کرده ایم، از دست ندهید.

نمونه گیری خون در منزل

 

نمونه گیری خون در منزل یعنی چه و چه زمانی باید نمونه خون بدهیم؟

 نمونه گیری خون دریافت مقداری از خون بدن و سپس آزمایش و بررسی آن است. نمونه گیری از خون یکی از مهم‌ترین کارهای آزمایشگاه به حساب م‌ آید. تقریبا برای اکثر آزمایش‌ها نظیر اعتیاد، بارداری و تشخیص انواع بیماری‌ها آزمایش خون انجام می‌شود. حتی اگر برای بیماری نیاز نباشد که آزمایش بدهیم، آزمایش غربالگری که افراد هرساله برای چکاپ کامل بدن خود باید انجام دهد، نیاز به نمونه گیری از خون دارد.
در غربالگری‌های سالانه که از طریق نمونه‌گیری از خون انجام می شود، به این نتایج خواهید رسید که آیا کبد یا کلیه شما درست کار می‌کنند؟ دچار لختگی خون یا کم خونی هستید؟ دیابت یا مشکل قلبی عروقی دارید؟ 
برخی از بیمارها تحت نظر پزشک همیشه در حال مصرف دارو هستند. دکتر در پایان هر فصل باید وضعیت بدن آنها را بعد از مصرف داروها چک کند. قریب به اکثر آنها باید وضعیت بدن را از طریق آزمایش خون زیر نظر بگیرند. نمونه گیری خون در منزل برای این دسته از افراد کار را بسیار راحت می‌کند. با توجه به موضوعاتی که مطرح شد، نیاز به آزمایش خون امری اجتناب ناپذیر و مهم است. 

 

مزایای نمونه گیری خون در منزل

نمونه گیری خون در منزل یکی از راهکارهای انجام آزمایش راحت و بی خطر به حساب می آید. شاید این طور به نظر برسد که هر کسی قادر به گرفتن خون و انجام آزمایش باشد ولی این یک تصور غلط است. به شما می گوییم چرا.
با توجه به حساسیت هایی که در ایام قرنطینه حس می شود، هرگز این ریسک را نپذیرید و کار را اصطلاحا به کاردان بسپارید. یک سرنگ آلوده ممکن است انواع آلودگی های مختلف را از طریق تزریق وارد بدن شما کند. 
حتما قبلا برایتان پیش آمده که گاهی نیاز است ناشتا باشید و نمونه خون بدهید. در شرایطی هم باید بدانید که خوردن برخی مواد غذایی ممکن است نتیجه آزمایش شما را دچار خطا کند. رعایت نکردن این نکات هم باعث نتیجه نادرست و هم منجر به تکرار آزمایش می شود.
نمونه گیری خون انواع مختلف و شرایط مختلف دارد. در بعضی از شرایط و برخی کشورها مردم برای نمونه گیری در منزل، نمونه خون خود را می گیرند و برای آزمایشگاه می فرستند که در این شرایط تجربه ناکافی باعث می شود که اغلب نمونه‌ها کیفیت لازم را برای آنالیز و تحلیل نداشته باشد و دور ریخته شوند. 
پس بهترین کار برای انجام آزمایش خون چیست؟ تیم‌های پزشکی قوی در این زمینه وجود دارند که خارج از مراکز درمانی و در منزل هم حاضر به خدمت رسانی هستند. این یک مزیت فوق العاده است که بدون اینکه درگیر ترافیک و شلوغی نوبت در آزمایشگاه ها شوید نمونه گیری خون را در کمترین زمان انجام دهید.

نمونه گیری خون در منزل

 

مزایای نمونه گیری خون برای افراد سالخورده و بیمار


کسانی که در خانه بیمار یا سالمند دارند، بیشترین کسانی هستند که به مراکز درمانی مراجعه می کنند. این پیشنهاد، آنان را از انتظارهای طولانی و آلودگی های محیط آزمایشگاه دور نگه می دارد. 

 

نمونه گیری خون چه اطلاعاتی به ما می دهند؟ 

نمونه خونی که از افراد گرفته می شود، در ظرف مخصوصی ریخته می شود. نام و مشخصات فرد روی آن درج می شود. در آزمایشگاه با میکروسکوپ‌های خاصی این نمونه خون ها را بررسی می کنند. سپس نتیجه آزمایش یا همان روز یا چند روز بعد با توجه به نوع آزمایش مشخص می‌شود.
اطلاعات زیادی از طریق نمونه‌گیری خون در منزل از بدن خود به دست می‌آید. اولین مزیت آزمایش خون این است که در بهترین زمان به تشخیص بیماری‌های خاص از جمله سرطان می‌پردازید.

با آنالیز متابولیسم بدن توسط آزمایش خون متوجه می‌شوید که دیابت دارید یا خیر؛ زیرا دیابت یکی از رایج ترین بیماری‌ها به حساب می آید. همچنین بررسی عملکرد کبد در بدن که مسئولیت سم زدایی را بر عهده دارد، از طریق آزمایشات خونی میسر می شود.
سیستم ادرار، عملکرد کلیه، فشار خون، بررسی سطح هورمون‌های بدن در مردان و زنان و... از دیگر اطلاعاتی است که با نمونه گیری خون از آنها باخبر می شوید.
این مایع قرمز رنگ در سرتاسر بدن انسان گردش می کند. بیشتر مشکلات بدن انسان از طریق آزمایش خون قابل تشخیص است. 

 

وسایل نمونه گیری خون در منزل 

شاید بعد از خواندن مطالب این مقاله این نکته به ذهن شما برسد که برای انجام نمونه گیری به وسایل پزشکی نیاز داشته باشید. ولی به شما می گوییم که تجهیزات پزشکی در آزمایشگاه ها و مراکز درمانی وجود دارند. برای اینکه آزمایش خون را در منزل انجام دهید، نیاز به هیچ گونه وسیله پزشکی نخواهید داشت. 

نمونه گیری خون در منزل

 

هزینه نمونه گیری خون در منزل

هزینه نمونه گیری‌ها با توجه به نوع نمونه‌گیری متفاوت است. در صورت نیاز به کسب اطلاع بیشتر درباره‌ی هزینه‌‌ها، می‌توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در این زمینه شما را بیشتر راهنمایی کنند. 
همچنین اگر هر گونه سوالی در خصوص نمونه گیری خون در منزل داشته باشید، مجموعه هوم کا حاضر به خدمت رسانی به شما عزیزان است.

 

کلام آخر درباره نمونه گیری خون در منزل

در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی درباره آزمایش خون و مزایای انجام آن در منزل به شما انتقال دهیم. آزمایش خون یکی از آزمایشات پرمصرف به شمار می آید که اطلاعات زیادی از بدن به ما می دهد. خدمات پزشکی از جمله کارهایی هستند که مردم برای انجام آنها مراجعه زیادی به مراکز درمانی و بیمارستان ها دارند. 
اگر از این خدمات در منزل خود استفاده کنیم، قطعا هم از ازدحام جمعیت در ایام قرنطینه به دور مانده‌ایم و هم نیازی به نشستن در نوبت و خروج از منزل نداریم. ما در هوم‌کا آماده‌ی خدمت رسانی به شما هستیم. کافیست درخواست خود را از طریق دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست یا تماس با شماره‌ی 02191025595 ثبت نمایید و باقی ماجرا را به ما بسپارید!

دسترسی سریع

سوالات متداول

آیا پرستارها در فرایند نمونه گیری خون در خانه نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند؟
در این زمینه جای نگرانی نیست. تمام پرستارها آموزش‌دیده و با تجربه هستند و در هنگام مراجعه به منزل شما، تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت خواهند کرد و کمترین تماس را با وسایل خانه شما خواهند داشت.
آیا هوم کا مجوزهای لازم را برای نمونه گیری خون در منزل در اختیار دارد؟
بله. نام شرکت ما سفیران سلامت سپینود است و با برند هوم‌کا در حال فعالیت هستیم. مجوز مورد نیاز برای انجام چنین فعالیتی «مجوز ارائه خدمات و مراقبت‌های بالینی در منزل» است که مجموعه‌‌ی هوم‌کا آن را کسب کرده است.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...