آزمایش در منزل
آزمایش در منزل
خانه
خدمات
آزمایش در منزل

آزمایش در منزل

ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.
آزمایش با نسخه یا درخواست شما
چکاپ سالمندان (آقایان)
چکاپ سالمندان (بانوان)
چکاپ آقایان
چکاپ بانوان
چکاپ پیش از بارداری
چکاپ حین بارداری
چکاپ کودکان
چکاپ سرطان‌شناسی
چکاپ روماتوئیدی
مشاوره آزمایش
غربالگری جنین

فرایند نمونه‌گیری در منزل به چه شکل است؟

برای انجام آزمایشات خود به آزمایشگاه نروید! هومکا اینجاست تا شما را از رفتن به آزمایشگاه بی نیاز کند!

فرآیند ثبت درخواست

registeration-step-1 circle
1
ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
registeration-step-2 circle
2
کارشناسان هومکا با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی، درخواست شما نهایی می‌شود.
registeration-step-3 circle
3
نیروی متخصص به محل شما اعزام شده و نمونه‌گیری را انجام می‌دهد.
registeration-step-4 circle
4
نتیجه آزمایش مطابق با بازه اعلام شده، در پنل کاربری شما قرار می‌گیرد.
1
registeration-step-1 circle
فرم رو کامل می‌کنی و روی ثبت درخواست کلیک می‌کنی.
2
registeration-step-2 circle
کارشناسان ما باهات تماس میگیرن و درخواست رو نهایی میکنن
3
registeration-step-3 circle
پرستار ما میاد و در منزل یا محل کارت، نمونه‌گیری رو انجام میده.
4
registeration-step-4 circle
بعد از زمان انتخابی خودت، نتیجه آزمایشت رو میتونی به راحتی از طریق صفحه پروفایلت ببینی.
آزمایش در خانه تحت پوشش بیمه پایه و تکمیلی
هومکا نمی‌خواهد با خدمت آزمایش در منزل هزینه‌ایی اضافی به شما تحمیل کند،‌ بلکه در پی آن است تا شما تجربه‌ایی بی‌دغدغه در این زمینه داشته باشید. به همین دلیل شرایطی را فراهم کرده است تا بتوانید از بیمه برای پرداخت هزینه آزمایش در منزل استفاده کنید. این مقاله خدمات آزمایشگاهی هومکا را معرفی می‌کند.

وقتی صحبت از آزمایش در منزل می‌شود، شاید اولین سوالی که بپرسید این باشد: آیا قرار است برای آزمایش در منزل هزینه بیشتری پرداخت کنم؟ نمی‌خواهیم شما را فریب دهیم و بگوییم قرار است هزینه کمتری را پرداخت کنید؛ اما شرایطی را فراهم کرده‌ایم تا با استفاده از خدمات بیمه‌های پایه و تکمیلی بتوانید آزمایش در منزل را با خیالی راحت انجام دهید. این مقاله را مطالعه کنید تا با انواع خدمات آزمایشگاهی هومکا آشنا شوید. 

برای ثبت رایگان درخواست می‌توانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید. 

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

خدمات آزمایش در منزل هومکا شامل چه مواردی است؟ 

آزمایشات خون 

در مجموعه هومکا طیف گسترده‌ایی از انواع آزمایش خون در منزل یا محل مورد نظر شما انجام خواهد شد. ما تقریبا هر آزمایشی را که متخصصان، امکانات انجام دادنش در منزل یا محل کار را داشته باشند، ارائه می‌دهیم. این خدمات با اعزام یک متخصص از سوی هومکا و نمونه‌گیری در محل صورت می‌پذیرد. سپس نمونه‌ی شما به آزمایشگاه ارسال شده و نتیجه‌ی آن در اسرع وقت به دست شما خواهد رسید. به همین سادگی! در ضمن تمام مراحل آزمایش در محل، مطابق با استانداردهای تعریف شده توسط وزارت بهداشت انجام شده و پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود.  

نمونه‌گیری خون در منزل

نمونه‌گیری به نظر  کار ساده‌ای می‌آید اما وقتی با بیمار سالمند، کودک و معلول مواجه می‌شوید، کمی شرایط فرق خواهد کرد. در این حالت بزرگترین چالش حضور این افراد در محل آزمایشگاه است. مجموعه هومکا با اعزام تکنسین‌های باتجربه به منزل یا محل دلخواه شما این مشکل را حل کرده است. نمونه‌گیر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تجهیزات مناسب برای نمونه‌گیری و انتقال آن به آزمایشگاه به خانه شما مراجعه خواهد کرد. نمونه خون در cool box نگهداری شده و در کمتر از یک ساعت به آزمایشگاه منتقل خواهد شد. خوب است بدانید برای اکثر آزمایش‌ها نظیر اعتیاد، بارداری و تشخیص انواع بیماری‌ها و حتی چکاپ در منزل به نمونه خون نیاز است. 

آزمایش در منزل

نمونه گیری ادرار در منزل 

نمونه ادرار برخلاف نمونه خون باید توسط متقاضی انجام شود. نمونه گیری ادرار در محیط آزمایشگاه برای افراد زیادی یک چالش جدی است، به همین دلیل ترجیح می‌دهند آن را در  خانه انجام دهند. اما زمانی که قرار است نمونه‌گیری ادرار در منزل انجام شود سوالات زیادی مطرح می‌شود، مثلا اینکه نمونه ادرار را تا چند ساعت می‌توان نگه داشت؟ حداقل حجم نمونه ادرار چقدر باید باشد؟ نحوه نگهداری نمونه ادرار در منزل چگونه است؟چگونه می‌توان نمونه ادرار برای آزمایشگاه ارسال کرد؟ 

نمونه‌گیری مدفوع در منزل

 نمونه‌گیری مدفوع در منزل نیز برای بسیاری از بیماران راحت‌تر است. اگر قصد انجام این کار را دارید باید با شرایط آزمایش مدفوع آشنا باشید و بدانید که نمونه مدفوع را تا چند ساعت می‌توان نگه داشت. 

نمونه گیر هومکا با حضور در محل مورد نظر، ظرف نمونه‌‌گیری را در اختیار شما قرار خواهد داد. اگر مایل باشید می‌توانید نمونه را تهیه کرده و در اختیار نمونه‌گیر قرار دهید تا به آزمایشگاه منتقل شود. در غیر این صورت می‌توانید نمونه را در زمان دیگری جمع‌آوری کنید. در این حالت مسولیت و هزینه انتقال نمونه به آزمایشگاه برعهده شما خواهد بود. اگر می‌خواهید بدانید نمونه مدفوع را تا چند ساعت می‌توان نگه داشت،‌ کافی است با نیروهای پشتیبانی هومکا تماس بگیرید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند. 

نکته:  

توصیه می‌شود نمونه مدفوع در کمتر از یک ساعت به آزمایشگاه ارسال شود. این مدت زمان برای نمونه ادرار حداکثر هفت ساعت در نظر گرفته شده است. در این مدت زمان نمونه ادرار باید در طبقه پایین یخچال نگهداری شود.

در این زمینه نیز می‌توانید روی کمک هومکا حساب کنید. سوالات خود را از همکاران ما در هومکا بپرسید. 

دکمه تماس برای مشاوره رایگان

آزمایش کرونا در خانه و محل کار

این روزها آنقدر درباره‌ی کرونا و آزمایش‌های آن حرف هست که دیگر نیازی نیست بیش از این درباره‌اش صحبت کنیم. اما اگر زمانی تصمیم گرفتید به خانه‌ی پدر یا مادر سالمندتان بروید یا قصد انجام یک سفر کاری را داشتید و یا نگران بودید که کرونا دارید یا خیر، می‌توانید از خدمات تست کرونا در منزل هومکا استفاده کنید. تست کرونا در منزل شامل سه بخش: تست PCR، تست آنتی‌بادی و پکیج ویژه‌ی هومکا است. اگر دوست دارید در این باره بیشتر بدانید، توصیه می‌کنیم به مقاله‌ای که درباره‌ی تست کرونا در منزل نوشته‌ایم، سر بزنید.

انجام آزمایش برای کودکان

نمونه‌گیری و انجام آزمایش برای کودکان همیشه برای والدین یک چالش جدی است. محیط آزمایشگاه باعث ایجاد استرس و اضطراب کودکان خواهد شد، به همین دلیل والدین با بیقراری فرزندان خود مواجه هستند. لطفا در این زمینه به هومکا اعتماد کنید و اجازه دهید متخصصان با تجربه و کارآزموده ما در محیط آرام منزل، نمونه‌گیری برای کودکان را انجام دهد. این مجموعه آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی برای کودکان بالای دو سال است. 

آزمایش در منزل

تفسیر آزمایش خون آنلاین

در مجموعه هومکا می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای متعارف و مناسب، تفسیر آزمایش خون را به صورت آنلاین انجام دهید. در این زمینه پزشک هومکا کمک خواهد کرد تا اطلاعات دقیق و شفافی از نتیجه برگه آزمایش در اختیار شما قرار گیرد. با استفاده از این خدمت بدون آنکه از منزل خارج شود، در کوتاه‌ترین زمان از وضعیت سلامتی خود آگاه می‌شوید.

آزمایش بدون نسخه پزشک 

اگر فکر می‌کنید که برای آزمایش در منزل به نسخه پزشک نیاز دارید، سخت در اشتباه هستید. آزمایش در منزل هومکا بدون نسخه پزشک و درخواست شما  نیز انجام خواهد شد. 

بسیار پیش می‌آید که شما به پکیج‌های چکاپ کامل نیاز نداشته و فقط می‌خواهید به درخواست خودتان و برای اطمینان حاصل کردن از سلامتی خود، یک آزمایش خاص را انجام دهید. برای مثال دوست دارید آزمایش ویتامین دی انجام دهید و بدانید میزان ویتامین دی بدنتان چقدر است. در این موارد هم می‌توانید روی هومکا حساب کنید. ما در هومکا این موارد را هم پیش بینی کرده‌ایم و شما در حین ثبت درخواست خدمت آزمایش در محل، می‌توانید به درخواست خودتان یک آزمایش را انتخاب کنید و آن را سفارش دهید. 

آزمایش در منزل با بیمه و نسخه پزشک 

اگر نسخه پزشک داشته باشید و بخواهید دقیقا بر اساس نسخه یک یا چند آزمایش را انجام دهید. باز هم جای نگرانی نیست. می‌توانید در فرایند ثبت درخواست آزمایش در محل، عکس نسخه‌تان را برای ما ارسال کنید تا ما با فرستادن متخصص به محل، نمونه‌گیری‌های لازم را دقیقا برای همان آزمایش‌های موجود در نسخه انجام دهیم. در این حالت می‌توانید از خدمات بیمه‌های پایه و تکمیلی نیز برای پرداخت هزینه آزمایش در منزل استفاده کنید و با انتخاب نوع بیمه خود در زمان ثبت درخواست، هزینه بیمه از آزمایش شما کم خواهد شد.

آزمایش تحت نظارت پزشک

اگر نسخه پزشک ندارید و در عین حال مایلید که آزمایش با مشاوره و تحت نظر پزشک انجام شود، می‌توانید از خدمت آزمایش تحت نظارت پزشک هومکا استفاده کنید. پزشک هومکا با توجه به شرح حال، بیماری‌های زمینه‌ایی، سن، جنسیت، داروهای مصرفی و ... آزمایشاتی که باید انجام شوند را تجویز خواهد کرد. به این ترتیب پزشک هومکا در تجویز آزمایش، خواندن و تفسیر آن به شما کمک می‌کند.

چند نکته:

 • خدمت آزمایش در منزل هومکا حتی در روزهای تعطیل به کاربران ارائه می‌شود. 
 • ارائه خدمت در زمان دلخواه شما انجام خواهد شد. 
 • هومکا با آزمایشگاه‌های معتبر در سراسر مناطق تحت پوشش همکاری دارد، به همین دلیل در کوتاه‌ترین زمان ممکن خدمات خود را ارائه خواهد داد.
 • ارائه نتیجه آزمایش به صورت آنلاین و فیزیکی انجام می‌شود. 

آزمایش طب کار

آزمایش طب کار، از جمله خدماتی است که زیر مجموعه خدمت آزمایش در منزل هومکا به‌شمار می‌رود. این آزمایشات معمولا برای استخدام  و شروع کار در شرکت، انجام خواهند شد. همچنین بسیاری از سازمان‌ها، به منظور بررسی شرایط سلامتی پرسنل خود این آزمایشات را به صورت دوره‌ای انجام می‌دهند. هومکا در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند. 

برای ثبت رایگان درخواست می‌توانید همین حالا بر روی دکمه زیر کلیک کنید. 

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

نتیجه آزمایش در منزل هومکا چگونه ارائه می‌شود؟

جواب‌دهی آزمایش در منزل بسیار ساده است. برای دریافت جواب نیازی نیست به آزمایشگاه یا مراکز درمانی مراجعه کنید؛ بلکه در مدت تعیین‌شده، فایل جواب آزمایش از طریق پنل شما در وبسایت برایتان ارسال می‌شود و می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

 

چطور می‌توان از بیمه برای آزمایش پزشکی در منزل استفاده کرد؟  

اگر می‌خواهید از بیمه برای پرداخت هزینه آزمایش در منزل هومکا استفاده کنید، دو انتخاب خواهید داشت: 

 • می‌توانید همه چیز را برعهده هومکا بگذارید. بعد از ثبت درخواست و بارگذاری نسخه مبلغ بیمه با توجه به شرایط  شرکت بیمه‌ایی کسر خواهد شد. بنابراین اصلا نیازی نیست به شرکت بیمه برای دریافت هزینه مراجعه کنید. هومکا برای ارائه خدمات آزمایشگاهی در منزل، برنامه‌ریزی دقیقی کرده است. 
 • در صورتیکه مایل باشید،‌ می‌توانید فاکتور آزمایشگاه را به شرکت بیمه‌ایی ارائه دهید. برای این منظور لازم است با آزمایشگاه تماس بگیرید. اطلاعات تماس آزمایشگاه در  جواب آزمایش درج شده است.

آزمایش در منزل

  

هزینه آزمایش در منزل هومکا چگونه پرداخت می‌شود؟ 

هزینه آزمایش در منزل هومکا بعد از نمونه‌گیری و قبل از ارائه نتیجه، دریافت خواهد شد. برای پرداخت صورت حساب در هومکا کافی است مراحل زیر را طی کنید: 

 • با همان شماره‌ایی که ثبت درخواست را انجام داده‌اید، وارد حساب کاربری خود شوید. 
 • بر روی دکمه «پرداخت» کلیک کنید تا وارد صفحه بانکی شوید. 
 • پس از پرداخت، پیامکی برای شما ارسال خواهد شد که موفقیت‌آمیز بودن آن را تایید خواهد کرد. هومکا دارای نماد اعتماد الکترونیکی است، بنابراین با خیالی راحت می‌توانید پرداخت را انجام دهید. 

 

چطور به خدمت آزمایش در منزل هومکا اعتماد کنم؟

تمامی متخصصین ما با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی اقدام به نمونه‌گیری در منزل خواهند کرد و اگر چیزی غیر از این موضوع دیدید، می‌توانید در لحظه مانع از انجام نمونه‌گیری شده و با ما تماس بگیرید. این موضوع برای هومکا اهمیت زیادی دارد و تمام تلاشمان این است که نهایت سخت‌گیری را در این زمینه داشته باشیم. البته تجربه نشان داده است که اعتماد با حرف زدن به وجود نمی‌آید. برای همین پیشنهاد می‌کنیم که حتما یک بار خدمت آزمایش در محل هومکا را استفاده کنید تا متوجه شوید رعایت مسائل بهداشتی چقدر برایمان اهمیت دارد.

به هومکا اعتماد کنید چراکه: 

 • هومکا برای ارسال نمونه به آزمایشگاه شرایط ایمنی را رعایت کرد و از تجهیزاتی مانند cool box برای انتقال نمونه استفاده می‌کند. 
 • نمونه‌گیرهای هومکا متخصص بوده و با شرایط نمونه‌گیری به طور کامل آشنا هستند. 
 • ما برای ارائه خدمات آزمایشگاهی خود با آزمایشگاه‌های معتبر همکاری داریم. 
 • هومکا برای ارائه خدمات آزمایشگاهی، درمانی و مراقبتی در منزل دارای مجوز «ارائه خدمات و مراقبت‌های بالینی در منزل» است.  
 • هومکا از لحظه ثبت درخواست تا ارائه نتیجه به طور کامل از شما پشتیبانی خواهد کرد. 

آزمایش در منزل

 

چگونگی ثبت درخواست برای آزمایش در محل

 •  ابتدا بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست کلیک کنید.
 • سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، می‌توانید نوع آزمایش مورد نظرتان را انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب آزمایش مورد نظر و انتخاب زمان و مکان دلخواه، متخصصین مربوط به آزمایش در منزل، در همان زمان و محلی که تعیین کرده‌اید، نمونه‌گیری‌های لازم را انجام می‌دهند.
 • سپس در زمان مشخص، نتیجه‌ی آزمایش برای شما ارسال می‌شود.

نکته: 

هنگام ثبت درخواست در قسمت «آزمایش با نسخه» می‌توانید نسخه را بارگذاری کرده و نوع بیمه را انتخاب کنید. هزینه آزمایش در منزل با توجه به نوع بیمه کم می‌شود.

همچنین اگر میانه‌ی خوبی با ثبت درخواست آنلاین ندارید، می‌توانید با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید و درخواست خود را به صورت رایگان ثبت نمایید. در ضمن می‌توانید با کلیک بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست، همین الان و بدون معطلی درخواست خود را ثبت کنید.

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

هومکا؛ دستیار آزمایش در منزل

اصلا و ابدا قصدمان این نیست که حرف‌های شعاری بزنیم. چه کسی هست که به سلامتی خود اهمیت ندهد یا در مهم دانستن سلامتی شک داشته باشد؟ به نظر ما که همه‌ی افراد بر اهمیت سلامتی واقف هستند. اما گاهی اوقات برخی مشکلات آنقدر بزرگ می‌شوند که انسان فراموش می‌کند برای سلامتی‌اش هم اقدامی انجام دهد. مشکلاتی که همگی آن‌ها را می‌شناسیم و نیاز به دوباره و چندباره گویی نیست. 
با همه‌ی این‌ها، ما در هوم کا تلاش می‌کنیم که کنارتان باشیم و تا حد امکان مشکلاتی که باعث عدم توجه ما به سلامتی می‌شود را از میان برداریم یا کم‌رنگشان کنیم. اگر کمی عمیق‌تر نگاه کنیم، خواهیم فهمید که اگر سلامتی نداشته باشیم، بسیاری از اهدافی که شبانه‌روز برای آن‌ها تلاش می‌کنیم، چندان به کارمان نخواهند آمد. شاید این بزرگ‌ترین درسی بود که پاندمی کرونا به ما یاد داد. شاید نیاز باشد در اولویت‌هایمان کمی تجدید نظر کنیم. 
ما هم تمام تلاشمان را می‌کنیم تا در این مسیر، تجربه‌ی خوبی برایتان بیافرینیم.

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
گروه خدمت*
گروه خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
تعداد مورد نظر
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
هزینه تفسیر آزمایش
تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان
کد تخفیف
بررسی کد
اطلاعات تماس
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه

سوالات متداول

آیا می‌توان به خدمات درمانی، آزمایشگاهی و مراقبتی در منزل هومکا اعتماد کرد؟
تمام کارشناسان ما آموزش‌دیده و با تجربه هستند و در هنگام مراجعه به منزل شما، تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت خواهند کرد.
آیا هومکا برای انجام آزمایش در منزل مجوزهای لازم را در اختیار دارد؟
بله. نام این شرکت «سفیران سلامت سپینود» است که با برند هومکا درحال فعالیت است. هومکا برای ارائه خدمات خود دارای «مجوز ارائه خدمات و مراقبت‌های بالینی در منزل» است.
آیا ناشتا بودن برای انجام تمامی آزمایشات الزامی می‌باشد؟
خیر. در آزمایشات خونی که مقدار قند و چربی سنجیده می‌شود نیاز به ناشتا بودن است. علاوه بر این، آزمایشات آهن سرم، ویتامین B12، ,ویتامین B کمپلکس، پنل کلیه و کبد نیاز به ناشتا بودن پیش از انجام آزمایش می‌باشد. میزان لازم برای ناشتا بودن معمولا بین ۸ تا ۱۲ ساعت متغیر است.
اگر حواسمان نباشد و قبل از انجام آزمایش چیزی بخوریم، چه باید کرد؟
خوردن و آشامیدن ممکن است باعث ایجاد خطا در نتایج آزمایش شود. در این صورت بهتر است تا با پزشک خود تماس بگیرید و در خصوص اینکه آیا انجام آزمایش امکان‌پذیر می‌باشد یا خیر.
آیا انجام آزمایش فقط در صورت داشتن نسخه پزشک ممکن می‌باشد؟
خیر. انجام بسیاری از آزمایشاتی که افراد برای اطلاع از سلامتی و سنجش پارامترهایی مانند قند و چربی در نظر دارند، نیازی به داشتن نسخه ندارد. مجموعه هوم‌کا در چنین شرایطی رسید و فاکتور با هدف اقدام برای دریافت هزینه از بیمه تکمیلی، در اختیار متقاضی قرار می‌دهد.
آیا تشخیص بیماری‌هایی مثل هپاتیت یا HIV با انجام آزمایش خون و چکاپ کامل امکانپذیر است؟
تشخیص برخی از بیماری‌ها نیاز به انجام آزمایشات بخصوص و تعریف شده دارد. لذا بیماری‌های مذکور با انجام چکاپ کامل نیز قابل شناسایی نبوده و نیاز است تا پروتکل‌ها و روش‌هایی آزمایشی پیش‌بینی شده انجام شوند.
در صورتی که فردی نوع خاصی از دارو را مصرف می‌کند، نیاز است تا برای ناشتا بودن قبل از انجام آزمایش از خوردن دارو پرهیز نماید؟
خیر. افراد به هیچ عنوان نباید مصرف داروهای مورد نیاز را قطع کنند و بهترین کار در شرایط این چنینی، مشورت با پزشک می‌باشد.
خدمت هومکا چه شهرهایی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟
کلیه ساکنین استان تهران، کرج و حومه و مشهد می‌توانند از خدمات این مجموعه بهره ببرند.
هومکا چطور نمونه خون را به آزمایشگاه ارسال می‌کند؟
نمونه‌گیر هومکا برای انتقال نمونه خون از cool box استفاده می‌کند. نمونه‌های خون در کمتر از یک ساعت به آزمایشگاه مورد نظر ارسال خواهد شد.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...