آزمایش کبد چرب
خانه
مقالات
آزمایش کبد چرب

آزمایش کبد چرب

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1401/09/18
ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.
پکیج‌های خاص
کبد
۲۳۶
هزار
تومان
قیمت فوق به صورت آزاد محاسبه شده است. در صورت دارا بودن بیمه پایه یا تکمیلی، هزینه تحت پوشش بیمه کسر خواهد شد.
 • فاکتورهایی در خون جهت بررسی عملکرد کبد
مشاهده فاکتور های پکیج
request
ثبت رایگان درخواست
کبد
۲۳۶
هزار
تومان
قیمت فوق به صورت آزاد محاسبه شده است. در صورت دارا بودن بیمه پایه یا تکمیلی، هزینه تحت پوشش بیمه کسر خواهد شد.

شامل فاکتور های:

AST, ALT, ALK-P, ALB, PT (INR), PTT, Bili (T,D)
request
مشاهده توضیحات پکیج
ثبت رایگان درخواست
با آزمایش کبد چرب، از مرگ خاموش کبد جلوگیری کنید
بهترین راه برای تشخیص کبد چرب انجام آزمایش کبد چرب است. می‌پرسید چرا؟ این بیماری به طور خاموش در بدن پیشرفت می‌کند. البته با بروز کبد چرب، با علائم و نشانه‌هایی مواجه خواهید شد اما روزمرگی زندگی سبب می‌شود نسبت به آنها بی‌اعتنا باشید. اگر می‌خواهید در مورد آزمایش کبد چرب، خواندن آزمایش کبد چرب، علائم کبد چرب در زنان، درمان کبد چرب و تست کبد چرب در خانه بیشتر بدانید، مقاله زیر را مطالعه کنید.

انواع کبد چرب، علائم و درمان!

راه‌های تشخیص کبد چرب چیست؟ آیا آزمایش خون، کبد چرب را تشخیص می‌دهد؟ آیا کبد چرب علائم دارد؟ چگونه می‌توان کبد چرب را درمان کرد؟ چه زمانی باید آزمایشات مربوط به کبد چرب را انجام داد؟ کبد چرب چند مرحله دارد؟ آیا می‌توان کبد چرب را کنترل کرد؟ برای پاسخ به این سوالات، این پادکست از هومکا را گوش کنید!
podcast poster

کبد چرب یکی از بیماری‌های بسیار جدی و آسیب رسان است که برخلاف شدت آسیبی که به بدن وارد می‌کند، کاملا بدون علامت است. این بیماری کافیست برای مدت کوتاهی مورد بی‌توجهی قرار بگیرد تا به سرعت پیشرفت کند. شما در مراحل اولیه نمی‌توانید تشخیص کبد چرب را بدون آزمایش انجام بدهید. بیماری کبد چرب تنها زمانی بدون آزمایش قابل تشخیص است که وارد مراحل سخت و خطرناک شده باشد، بنابراین باید دانست که در مراحل نخست تقریبا هیچ علامتی مشاهده نمی‌کنید. با هومکا همراه باشید تا بیشتر راجع به آزمایش کبد چرب بدانید.

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

کبد چرب چیست؟

افرادی که مبتلا به کبد چرب هستند، بافت کبدشان درگیر مقدار زیادی چربی شده و دچار التهاب است. انواع کبد چرب معمولا شامل موارد زیر است:

 • کبد چرب الکلی

الکل یکی از موادی است که به کبد آسیب می‌رساند. کبد شما فقط می‌تواند مقدار معینی الکل را تحمل کند. اگر بیش از مقدار معینی بنوشید، این مقدار به سلول‌های کبد شما آسیب می‌رساند. اگر این کار را برای سال‌ها ادامه دهید، می‌تواند آسیب جدی‌تری به کبد وارد کند و منجر به بیماری کبدی ناشی از الکل شود.

اگر چاق هستید، سیگار می‌کشید، یا به بیماری کبدی مانند هپاتیت B یا هپاتیت C مبتلا هستید، این امر شایع‌تر است. نوشیدن بیش از ۲۰ تا ۴۰ گرم الکل در روز برای مردان و بیش از ۱۰ تا ۲۰ گرم برای زنان می‌تواند باعث بیماری کبد چرب ناشی از الکل شود.

 • کبد چرب غیرالکلی

بیماری کبد چرب غیر الکلی یک اختلال کبدی با ویژگی‌های بافتی بیماری کبد چرب در افرادی است که الکل مصرف نمی‌کنند. بیماری کبد چرب غیر الکلی به طیف وسیعی از آسیب‌های کبدی اشاره دارد که از تجمع چربی ساده تا فیبروز پیشرفته و سیروز را شامل می‌شود.

بیماری کبد چرب غیر الکلی شایع‌ترین بیماری مزمن کبد در کشورهای توسعه یافته است که بیشتر به دلیل چاقی، دیابت نوع ۲، چربی خون و مقاومت به انسولین است. اهمیت بالینی بیماری کبد چرب غیر الکلی عمدتا ناشی از وقوع رایج آن در جمعیت عمومی و پتانسیل پیشرفت آن به سیروز و نارسایی کبدی است.

 • کبد چرب بارداری

دوره بارداری به دلیل به هم خوردن تعادل هومرون‌ها می‌تواند باعث اختلالاتی در عملکرد کبد و تجمع چربی شود. به خصوص اگر عوامل زمینه‌ای مثل دیابت یا چاقی دارید بیشتر باید مراقب این مسئله باشید.

به همین دلیل بهتر است اگر الکب مصرف می‌کنید یا اینکه در دوران بارداری هستید، انجام آزمایش کبد چرب را جدی بگیرید.

در سایت Health Line در مورد این بیماری اینگونه می خوانیم: 

از بیماری کبد چرب تحت عنوان استئاتوز کبدی نیز یاد می‌شود.  این بیماری با تجمع چربی در کبد رخ می‌دهد. وجود مقدار کمی چربی در کبد طبیعی است، اما مقدار زیاد آن به یک مشکل سلامتی تبدیل خواهد شد.

کبد دومین اندام بزرگ بدن به‌شمار می‌رود. این عضو به پردازش مواد مغذی موجود در غذا و نوشیدنی‌ها کمک می‌کند. همچنین تصفیه مواد مضر از خون بر عهده این عضو است.

تجمع چربی بیش از حد در کبد باعث التهاب این عضو خواهد شد. این امر زمینه را برای ایجاد زخم و در نتیجه نارسایی کبدی مهیا خواهد کرد. 

کبد چرب زمانی خطرناک و مرگ آفرین آور می‌شود که زود شناسایی نشود و مورد درمان قرار نگیرد. فردی که تحت درمان قرار نمی‌گیرد، بزودی کبدش درگیر فیبروز سلول‌های کبدی می‌شود. فیبروز سلول‌های کبدی حالتی است که در آن سلول‌ها دچار مرگ و تخریب می‌شوند. بنابراین کبد دیگر فعالیت نرمال خود را نخواهد داشت، سموم را جذب و دفع نمی‌کند و سموم در بدن باقی می‌مانند. اگر می‌خواهید از سلامتی خود مطمئن شوید و وقت کافی برای مراجعه به آزمایشگاه را ندارید، کلیک کنید!

کبد چرب چیست؟

 

آشنایی با مراحل کبد چرب

 • کبد چرب گرید ۱

کبد چرب گرید ۱ بیشتر به دلیل سبک رژیم ناسالم و پرچرب بروز می‌کند، در این بیماری چربی زیادی در کبد تجمع می‌کند.
 

 • کبد چرب گرید ۲

کبد چرب گرید ۲ سخت تر از نوع ۱ است، بیماری پیشرفته‌تر است و معمولا زمانی رخ می‌دهد که بیمار علاوه‌بر تغذیه غلط، مصرف الکل داشته باشد.
 

 • کبد چرب گرید ۳

در کبد چرب گرید ۳ بیمار دچار فیبروز کبدی می‌شود و تنها تغییر سبک زندگی راه حل نخواهد بود. پس از گرید ۳، کبد چرب گرید ۴ بروز می‌کند که همان سیروز است. اگر بیماری وارد مرحله سیروز شود جز پیوند کبد راهی برای زنده ماندن باقی نمی‌ماند.

 

راه‌های تشخیص کبد چرب

کبد چرب در مرحله اول غالبا با آزمایش کبد چرب از طریق نمونه خون که ناهنجاری‌های کبدی را نشان می‌دهد تشخیص داده می‌شود. به کمک این آزمایش می‌توان وجود سایر مشکلات کبدی مثل هپاتیت را نیز رد یا تایید کرد، اگرچه آزمایش‌های خون همیشه دقیق نیستند. معمولا پزشک به شما توصیه می‌کند هنگام آزمایش کبد چرب ناشتا باشید.

تشخیص بیشتر و قطعی‌تر کبد چرب از طریق سونوگرافی است، به کمک سونوگرافی می‌توان وضعیت کبد را مشاهده کرد و اینکه کبد چرب تا گرید چند است را مشخص نمود. چنانچه این دو مورد برای تشخیص کافی نباشد، در مواردی نمونه برداری کبد ضروری است. در چنین حالتی مقدار کمی از کبد فرد نمونه‌گیری می‌شود و به آزمایشگاه فرستاده شده تا میزان چربی موجود در آن بررسی شود.

اگر قصد انجام آزمایش کبد چرب را دارید، نیازی به مراجعه به آزمایشگاه نیست! برای انجام آزمایش در منزل کلیک کنید.

 

آزمایشات مربوط به کبد چرب چیست؟

اگر پزشک به ابتلای شما به کبد چرب مشکوک شود معمولا آزمایشات زیر را برایتان تجویز می‌کند:

 • آزمایش Bilirubin چیست؟ بیلی‌روبین نام آنزیمی است در کبد پدازش می‌شود. زمانی که کبد توانایی پردازش آن را نداشته باشد،  زردی رخ خواهد داد. سطح نرمال آزمایش بیلی روبین برای Direct Serum بین ۰ تا ۰.۳ mg/dl است و برای Total Serum بین ۰.۳ تا ۱.۲ mg/dl است. اگر بیلی روبین خون شما بالا بود ممکن است مشکلی در کبد یا کیسه صفرا وجود داشته باشد و توصیه می‌شود تا حتما با پزشک مشورت نمایید.
   
 • آزمایش آلبومین افزایش و یا کاهش سطح آلبومین منجر به اختلالات کبدی و کلیوی خواهد شد. آلبومین یکی از  پروتئین‌های پلاسما خون به‌شمار می‌رود. سطح نرمال آلبومین یا Albumin Serum در آزمایش خون مابین ۳.۵ تا ۵.۴ g/dl است.
   
 • آزمایش Calcium یا کلسیم که مقدار نرمال آن در آزمایش بین ۹ تا ۱۰.۵ mg/dl است.
   
 • زمان انعقاد خون یا Bleeding Time که مقدار نرمال آن مابین ۲ تا ۷ دقیقه است.
   
 • قند ناشتا یا Fasting Plasma که مقدار نرمال آن بین ۷۰ تا ۱۰۵ mg/dl است. 
   
 • آزمایش HbA1c یا هموگلوبین A1c که مقدار نرمال آن بین ۴.۷٪ تا ۸.۵٪ است.
   
 • سطح چربی که با دو آزمایش HDL و LDL سنجیده می‌شود. سطح نرمال HDL باید بیشتر از ۴۰ mg/dl است و سطح نرمال LDL کمتر از ۱۳۰ mg/dl می‌باشد.

بهتر است بدانید که تست کبد چرب جزو آزمایش چکاپ کامل است و از این نظر اگر بصورت سالیانه چکاپ دهید، از بسیاری از بیماری‌های کبد فورا باخبر خواهید شد.

آزمایشات مرتبط با کبد چرب

 

سونوگرافی کبد چیست؟

تشخیص کبد چرب در بسیاری از موارد با سونوگرافی انجام می‌شود و اغلب این یک یافته تصادفی است، زیرا کبد چرب غالبا بدون علامت است. به طور معمول، پس از سونوگرافی شکمی که در آن کبد بزرگتر از حد طبیعی یا به رنگ روشن‌تر رویت می‌شود، احتمال کبد چرب افزایش می‌یابد.

اینکه تشخیص کبد چرب با آزمایش خون یا سونوگرافی مناسب‌تر است باید گفت سونوگرافی معمولا پس از مشاهده نتایج آزمایش تجویز می‌شود. سونوگرافی کبد چرب به شما امکان می‌دهد با شیوه‌ای بی‌ضرر، سریع و ساده میزان آسیب کبد را ارزیابی کنید. در گذشته تنها از طریق نمونه برداری کبد که یک تکنیک تهاجمی و با احتمال عوارض است میزان چربی بررسی می‌شود. سونوگرافی یک نوآوری تکنولوژیکی جدیدتر است که می‌توان قبل از نمونه برداری میزان آسیب را بررسی کرد.

 

شرایط انجام آزمایش کبد چرب

برای تشخیص کبد چرب و بررسی وضعیت کبد، آزمایشات متعددی وجود دارد.  برای مثال در آزمایش خون کبد، به بررسی آنزیم و پروتئین‌های کبدی پرداخته می‌شود. برای اینکه بدانید آیا آزمایش کبد چرب ناشتا انجام می‌شود یا خیر، حتما با پزشک مشورت داشته باشید. متخصص برای تایید تشخیص و رد سایر احتمالات ممکن است از تست‌های تصویربرداری مانند سونوگرافی، آزمایش ادرار یا بیوپسی نیز استفاده کند. منظور از بیوپسی، همان نمونه برداری از کبد است. 

برای انجام آزمایش در منزل می‌توانید بر روی بنر زیر کلیک کنید.

 

خواندن آزمایش کبد چرب

موارد زیر سطح نرمال آنزیم‌ها را نشان می‌دهد:

 • آزمایش Bilirubin Total (بیلی روبین): بین ۰ تا ۰.۳ mg/dl برای آزمایش Direct Serum  و بین ۰.۳ تا ۱.۲ mg/dl  برای آزمایش Total Serum
 • آزمایش آلبومین: بین ۳.۵ تا ۵.۴ g/dl
 • آزمایش Calcium: بین ۹ تا ۱۰.۵ mg/dl
 • آزمایش PT: بین ۲ تا ۷ دقیقه
 • آزمایش قند خون ناشتا: بین ۷۰ تا ۱۰۵ mg/dl
 • آزمایش HbA1c: بین ۴.۷ تا ۸.۵ درصد
 • آزمایش کلسترول: برای آزمایش HDL بالاتر از ۴۰ و برای آزمایش LDL کمتر از ۱۳۰ mg/dl 
 • تست ALT: بین ۰–۳۵ U/L. اگر این فاکتور در آزمایش خون شما بالا است و این پرسش برای شما به وجود آمده است که بالا بودن ALT در آزمایش خون به چه معناست. این مقاله از هوکا را مطالعه کنید.
 • تست ATP :میزان نرمال آن برابر ۳۰–۱۷۰ U/L است. این آنزیم در آزمایش ATP بررسی می‌شود.  
 • آزمایش ALP : میزان نرمال آن برابر ۳۶–۱۵۰ U/L است.   
 • تست GGT:میزان نرمال آن برابر ۸–۷۸ U/L است.   
 • SGOT در آزمایش خون: برای خانم‌ها بین ۹ تا ۳۲ U/L و برای آقایان بین ۱۰ تا ۴۰ U/L است.

تفسیر آزمایش

 

تفسیر آزمایش کبد چرب

تفسیر آزمایش کبد چرب را برعهده پزشک بگذارید. با استفاده از نتایج تست‌های کبدی می‌توانید اطلاعات کلی در مورد وضعیت سلامتی خود بدست آورید، اما این پزشک است که با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف مانند سن، جنسیت، داروهای مصرفی، وضعیت سلامتی عمومی و ... تفسیر و تشخیص نهایی را انجام می‌دهد. مقایسه کردن نتایج آزمایش توسط خودتان یا افراد غیر متخصص تنها منجر به استرس و اضطراب می‌شود. آیا جواب آزمایش خود را دریافت کرده‌اید و می‌خواهید تفسیر آن را بدون مراجعه حضوری به مطب پزشک بدانید؟ برای تفسیر آنلاین آزمایش توسط پزشک کلیک کنید!

تفسیر آزمایش کبد چرب

 

علائم کبد چرب چیست؟ 

در مورد تشخیص کبد چرب، نکته حائز اهمیت این است که در هر دو نوع الکلی و غیرالکلی غالبا هیچ علامتی را مشاهده نخواهید کرد. شایع‌ترین علامتی که افراد مبتلا به کبد چرب از این بیماری پیش از تشخیص تجربه می‌کنند و بیشترشان هم اصلا آن را مرتبط با بیماری کبد چرب نمی‌دانند، خستگی و احساس درد در سمت راست است. دقیقا جایی‌ که کبد قرار دارد. 

ولی هنگامی که بیماری وارد فاز استئوهپاتیت غیرالکلی یا به عبارت دیگر سیروز کبدی می‌شود، کبد آسیب شدیدی می‌بیند، بنابراین علائم زیر را مشاهده خواهید کرد:

 • تورم شکم.
 • پوست و سفیدی چشم زرد می‌شود. ( این زردی به دلیل بروز بیماری زردی است)
 • بزرگ شدن پستان در مردان
 • رنگ‌های خونی زیر پوست بزرگ‌تر از حد نرمال می‌شوند.
 • کف دست به رنگ قرمز تغییر می‌کند.

اگر این علائم را دارید و می‌خواهید از سلامت خود مطمئن شوید، نیازی به مراجعه به آزمایشگاه نیست! برای انجام آزمایش در منزل کلیک کنید.

علائم کبد چرب چیست

 

علائم کبد چرب در زنان

کبد چرب یک بیماری خاموش است و تا رسیدن به مراحل حاد نمی‌توان علامت روشنی از آن مشاهده کرد. تشخیص کبد چرب با آزمایش و سونوگرافی انجام می‌شود. در بیشتر واقع افراد به طور اتفاقی متوجه بروز این بیماری می‌شوند، اما در زنان این بیماری اغلب با علائمی شایع زیر همراه است: 

 • افزایش خونریزی در دوره پریود.
 • برهم خوردن سیکل تخمک گذاری.
 • احساس تهوع و استفراغ.
 • از دست دادن اشتها.
 • احساس خستگی.
 • زرد شدن پوست و چشم.
 • بد بو شدن دهان.
 • حساس شدن پستان‌ها.
 • بی‌خوابی و خواب‌آلودگی همیشگی.
 • خشک شدن چشم‌ها.
 • احساس درد در بدن.
 • کم خونی.
 • ادم (ورم پاها).
 • ضعیف شدن عضلات.
 • حساسیت پوستی.
 • ریزش غیرطبیعی موها.
 • بروز خونریزی در لثه، بینی و دستگاه گوارش.
 • چاقی.
 • کم شدن متابولیسم.
 • تورم شکمی در قسمت راست.
 • رفلاکس معده.
 • اسهال.

 

 

علائم کبد چرب حاد

هنگامی که بیماری وارد مرحله حاد شود، کبد چرب تبدیل به سیروز خواهد شد. در این حالت بیماری علائم خود را بصورت واضح نشان می‌دهد. افرادی که مبتلا به سیروز کبدی هستند، برای تشخیص کبد چرب در منزل، علائم زیر را خواهند داشت:

 • احساس حالت تهوع و استفراغ

از آنجایی که بدن با ورود به مرحله سیروز کارکرد طبیعی خود را از دست می‌دهد، نمی‌تواند سموم را دفع کند، بنابراین بدن دچار اختلال شده، سموم را در خود حفظ می‌کند و گوارش بیمار برهم می‌خورد. بیمار مرتبا از ریفلاکس اسید و سوءهاضمه رنج می‌برد و با خوردن مواد غذایی مکرر دچار استفراغ می‌شوند.

 • زرد شدن پوست و سفیدی چشم

زردی پوست و چشم در مبتلایان به سیروز به دلیل تجمع بیلی روبین (رنگدانه صفرا) در بدن است. این رنگدانه باید از بدن خارج شود و اگر در خون بماند بیماری زردی بوجود می‌آید.

 • درد و نفخ معده

به این وضعیت که معمولا در بانوان باردار مشاهده می‌شود، آسیت می‌گویند. اما درد و نفخ معده ممکن است به دلایل دیگر بخصوص سیروز کبدی نیز بروز کند.

 • زرد و تیره شدن ادرار

با افزایش بیلی روبین ادرار به رنگ سیاه و زرد تیره در می‌آید.

 • خارش پوستی

این علامت نیز ناشی از افزایش بیلی روبین خون است و هنگامی رخ می‌دهد که کبد توانایی پاکسازی صفرا را نداشته باشد. در این حالت لکه‌هایی روی پوست ایجاد می‌شوند که تحریک و خارش را به همراه دارند.

 • گیجی

همانطور که کبد از کار می‌افتد سموم بیشتری در بدن ذخیره می‌شوند، این سموم به مغز رسیده و بیمار دچار اختلالات و بیماری‌های مغزی همچون فراموشی، توهم، گیجی و عدم تمرکز می‌شود.

 • افزایش خونریزی و کبود شدن

وقتی بیمار از سیروز کبدی رنج می‌برد، پروتئین‌های لازم برای لخته شدن خون در بدنش تولید نمی‌شوند، بنابراین براحتی خونریزی بوجود می‌آید یا اینکه بدن خیلی زود دچار کبودی می‌شود.

 • ادم

سیروز کبدی سبب توقف تولید و گردش پروتئین‌ها در بدن می‌شود، بنابراین گردش خون نیز با مشکل مواجه خواهد شد. با بروز اختلال در کلیه و احتباس مایعات، بدن دچار ادم می‌شود. ادم حالتی است که در آن مچ یا کل پاها دچار ورم می‌شود.

علائم کبد چرب حاد چیست؟

 

درمان کبد چرب

درمان کبد چرب چندان راحت نیست و اگر بیمار وارد مرحله سیروز کبدی شود، تقریبا راهی جز پیوند کبد باقی نمی‌ماند. بنابراین اگر شما خوش شانس بودید و بیماری کبد چرب را در مراحل نخست تشخیص دادید یا اینکه پزشک تشخیص داده شما مستعد ابتلا به کبد چرب هستید بهتر است پیشگیری کنید و نکات مراقبتی زیر را جدی بگیرید:

 • مصرف شیرینی و قندها را به حداقل برسانید یا اینکه اصلا مصرف نکنید.
 • مقدار کمی نمک مصرف کنید.
 • اصلا غذای فست فودی نخورید.
 • غذاهای یخ زده و سرخ شده مصرف نکنید.
 • اگر اضافه وزن دارید حتما وزنتان را کاهش دهید.
 • هر روز ورزش کنید هرچند به مدتی کوتاه.
 • مواد غذایی پرکالری نخورید.
 • از نوشیدنی‌های الکلی دوری کنید.
 • میوه و سبزیجات را جایگزین خوراکی‌های مضر کنید.
 • بیشتر کشمش، بادام و موز میل کنید چون حاوی پتاسیم هستند.
 • حتما در طول روز ۸ لیوان آب بنوشید.

وبسایت Healthline در ارتباط با درمان کبد چرب اینگونه بیان می‌کند:

در حال حاضر هیچ دارویی برای درمان بیماری کبد چرب تایید نشده است.

در بسیاری از موارد، تغییر سبک زندگی می تواند به معکوس کردن بیشتر مراحل بیماری کبد چرب کمک کند. برای مثال، پزشک ممکن است به شما توصیه کند:

 •     الکل را محدود یا اجتناب کنید
 •     برای کاهش وزن قدم بردارید
 •     تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید
 •     از مصرف داروها و مکمل هایی که برای کبد شما سخت هستند خودداری کنید

 

عوارض کبد چرب

عوارض کبد چرب درواقع همان علائم آن هستند که در مراحل پیشرفته خود را نشان می‌دهند. با این حال شما باید بدانید که با ابتلا به بیماری کبد چرب این عوارض یک به یک به سراغ شما می‌آیند و خود مشکلات بسیار دیگری را بوجود می‌آورند:

 • عوارض پوستی

مبتلایان به کبد چرب معمولا از پسوریازیس، آکنه روی بینی، گونه و چانه، اگزما، درماتیت، لکه‌های قهوه‌ای و کهیر رنج می‌برند.
 

 • فشارخون بالا

با کاهش عملکرد کبد، تری گلیسرید و کسترول LDL خون افزایش پیدا می‌کنند، خون غلیظ می‌شود و پس از آن بیمار دچار فشارخون بالا می‌شود.
 

 • سندرم x

سندرم x اختلالی متابولیکی است. در این سندرم انسولین خون به صورت غیرطبیعی افزایش پیدا می‌کند. بدن افراد مبتلا به سندرم x در مقابل انسولین مقاوم است و به همین علت پانکراس میزان بیشتری انسولین تولید می‌کند.
 

 • فیبروماتوز کف دست

در این بیماری تاندون‌های کف دست کوتاه و ضخیم می‌شوند. افراد مبتلا به این بیماری در دراز مدت انعطاف تاندون‌های دست را از دست می‌دهند و به تدریج دیگر قادر به باز کردن کاملا دست نخواهند بود.

عوارض کبد چرب چیست؟

 

آزمایش کبد چرب در منزل با هومکا

بهتر است بدانید که برای انجام خدمات آزمایشگاهی، نیازی نیست تا حتما به آزمایشگاه بروید. مجموعه هومکا با همکاری مجهزترین و مدرن‌ترین آزمایشگاه‌ها در استان تهران، کرج، شیراز، اصفهان، اهواز، رشت، تبریز و مشهد، همواره بهترین خدمات آزمایش در منزل را زیر نظر بیمه پایه و تکمیلی به شما ارائه می‌دهد.

اگر قصد انجام خدمات آزمایش در منزل یا تفسیر آزمایش خون را دارید، می‌توانید با شماره ۰۲۱۶۷۳۷۱ تماس بگیرید یا با کلیک بر روی بنر زیر، درخواست آزمایش خود را ثبت کنید. در اینصورت همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت و هماهنگی‌های لازم جهت انجام آزمایش صورت می‌گیرد. علاوه بر این، جواب آزمایش شما در اسرع وقت و با کوچکترین خطا به دستتان خواهد رسید.

دکمه ثبت درخواست رایگان

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
شهر*
شهر موردنظرت رو انتخاب کن
گروه خدمت*
گروه خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
هزینه خدمات در محل
- تومان
هزینه مشاوره و تجویز نسخه
تومان
هزینه تفسیر آزمایش
تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان

ورود

سوالات متداول

راه‌های تشخیص کبد چرب شامل چه مواردی می‌شود؟
تشخیص کبد چرب از طریق سونوگرافی و انجام آزمایش خون امکان‌پذیر است.
آیا از طریق خواندن آزمایش خون می‌توان به کبد چرب پی برد؟
بهتر است بدانید که در صورت غیر نرمال بودن آنزیم‌های کبدی در آزمایش خون، برای تشخیص کبد چرب سونوگرافی انجام خواهد شد.
خدمات هومکا چه مناطقی را تحت پوشش قرار می دهد؟
کلیه ساکنین استان تهران، کرج و حومه و مشهد می‌توانند از خدمات این مجموعه بهره ببرند.
آیا چاقی عامل اصلی بروز کبد چرب است؟
بروز کبد چرب به فاکتورهایی مانند ژنتیک، رژیم غذایی و سبک زندگی بستگی دارد. نمی‌توان چاقی را به عنوان علت اصلی آن بیان کرد.
چطور می توان از بیمه برای پرداخت هزینه آزمایش در منزل هومکا استفاده کرد؟
کافی است هنگام ثبت درخواست نوع بیمه خود را نیز ثبت کنید، هزینه آن در همان لحظه کسر خواهد شد.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...
دوست دارید درباره فاکتور CBC بیشتر بدانید؟
برای دریافت فایل راهنما، کافیست اطلاعات زیر را وارد نمایید.
request
دانلود فایل