فیزیوتراپی آرنج در منزل
خانه
مقالات
فیزیوتراپی آرنج در منزل

فیزیوتراپی آرنج در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1403/03/29
فیزیوتراپی آرنج در منزل
آرنج یکی از اعضای مهم بدن و کارکرد‌های بسیار مهمی برای انسان دارد. به همین دلیل در هنگام بروز مشکل برای عضو باید برای بهبود آن اقدامات لازم را انجام داد. یکی از مهم‌ترین اقدامات برای بهبود آسیب‌های آرنج، استفاده از خدمت فیزیوتراپی آرنج در منزل است.
مشاوره رایگان
هنوز تصمیم نگرفتید؟ نگران نباشید. می‌توانید اطلاعات خود را بفرستید و مشاوره رایگان بگیرید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

آرنج به شما کمک می‌کند که چیزها را پرتاب کنید، وسایل را بلند کنید، دستان خود را تاب بدهید و دیگران را در آغوش بگیرید. آرنج، مفصل ساده‌ای نیست. این مسئله بدین معنی است که ممکن است برای این قسمت از بدن، مشکلات زیادی پیش بیاید. آرنج، مفصلی است که در آن سه استخوان به هم می‌پیوندند: استخوان فوقانی بازو، زند زیرین و زند زبرین. در انتهای هر استخوان غضروف وجود دارد که به آن‌ها کمک می‌کند تا در برابر یکدیگر حرکت کنند و ضربات را جذب کنند.

آن‌ها با بافت‌های سختی به نام رباط‌ها در محل خود قرار می‌گیرند و تاندون‌های شما استخوان‌ها را به ماهیچه‌ها متصل می‌کنند تا شما بتوانید بازو را به روش‌های مختلف حرکت دهید. اگر برای هر یک این قسمت‌ها اتفاقی بیفتد، می‌تواند باعث درد آرنج شود که در این شرایط فیزیوتراپی آرنج بسیار کمک‌کننده است. هوم‌کا این امکان را برای شما فراهم کرده است که از خدمت فیزیوتراپی در منزل بهره‌مند شوید. در ادامه به این موضوع بیشتر پرداخته شده است. اگر در این زمینه سوالی دارید و نمی‌دانید از چه کسی باید بپرسید، فقط کافی است به مشاوران هومکا اعتماد کنید. 

دکمه تماس برای مشاوره رایگان

 

انواع درد آرنج برای فیزیوتراپی آرنج در منزل

برای درک دلایل درد آرنج خود، شناخت انواع دردهای آرنج و علائم شایع آن‌ها مهم است. انواع مختلفی از درد آرنج وجود دارد که به نوع آسیب‌دیدگی آرنج شما وابسته است. فیزیوتراپی آرنج در منزل به شما کمک می‌کند که انواع درد آرنج را تسکین ببخشید. در ادامه با انواع درد آرنج برای فیزیوتراپی آرنج در منزل آشنا می‌شوید.
آسیب‌های یک‌باره
برخی اتفاقات برای آرنج، یک‌باره اتفاق می‌افتند مانند وقتی‌که در هنگام ورزش شدید زمین می‌خورید یا به شما ضربه وارد می‌شود.

✔ دررفتگی آرنج: وقتی یکی از استخوان‌های تشکیل‌دهنده آرنج از جای خود خارج شود، دررفتگی آرنج رخ داده است. یکی از دلایل رایج این مسئله این است که هنگامی‌که در حال زمین خوردن هستید از دستان خود برای جلوگیری از این اتفاق استفاده می‌کنید. این مسئله برای کودکان نیز ممکن است اتفاق بیفتد وقتی‌که آن‌ها را به وسیله بازوهایشان تاب بدهید.

✔ شکستگی آرنج: این مسئله زمانی اتفاق می‌افتد که یکی از استخوان‌های تشکیل‌دهنده آرنج شکسته شود. معمولا این شکستگی با یک ضربه ناگهانی اتفاق می‌افتد. اگر همچنان بعد از شکستگی می‌توانید دست خود را تکان بدهید به این معنی نیست که آرنجتان نشکسته است. همچنین اگر درد ندارید ولی آرنجتان درست به نظر نمی‌رسد احتمالا شکسته است. 

✔ کشیدگی و پیچ‌خوردگی: وقتی عضلات کشیده یا پاره شوند کشیدگی اتفاق افتاده است و وقتی برای رباط این اتفاق افتاده باشد پیچ‌خوردگی است.
بهبود یافتن در چنین مواردی می‌تواند ساده باشد اما این امر به ماهیت و میزان آسیب بستگی دارد. در این موارد فیزیوتراپی به شما کمک می‌کند که روند بهبودی را زودتر طی کنید. هوم‌کا امکان ارائه خدماتی مانند فیزیوتراپی آرنج در منزل، فیزیوتراپی دست در منزل و فیزیوتراپی شانه یخ زده در منزل را برای شما فراهم کرده است.

ثبت رایگان درخواست فیزیوتراپی در منزل

آسیب‌های ناشی از فرسودگی در استفاده روزانه از آرنج
با تکرار برخی اعمال و ساییدگی آرنج، آسیب‌های دیگری نیز به مرور رخ می‌دهد. ممکن است به دلیل ورزش کردن یا برخی شرایط کاری به آرنج شما آسیب برسد. به این آسیب‌ها، آسیب سبک زندگی نیز گفته می‌شود زیرا در اثر حرکات مکرری که فرد در حین حرکات و فعالیت‌های خاص انجام می‌دهد ایجاد می‌شود.

✔ بورسیت: غالباً در اثر تکرار حرکت یک‌باره و مکرر ایجاد می‌شود، همچنین می‌توانید در اثر یک حادثه یا عفونت دچار بورسیت شوید. بورسا کیسه‌های کوچکی است که درون آن‌ها مایعات وجود دارد. آن‌ها در مفاصل شما هستند تا برای استخوان‌ها، تاندون‌ها و عضلات شما مانند بالشتک عمل کنند. آن‌ها همچنین به لیز خوردن پوست روی استخوان کمک می‌کنند اما می‌توانند متورم شده و باعث درد شوند.

در سایت Web Md در مورد بورسیت مطالب مفیدی مطالعه خواهید کرد: 

منظور از بورسیت التهاب یا تحریک کیسه بورس است. این کیسه‌ها در سراسر بدن وجود دارند. آنها پر از مایع بوده و به همین دلیل باعث سهولت اصطکاک بین بافت‌هایی مانند استخوان، ماهیچه، تاندون‌ها و پوست می‌شوند. عارضه بورسیت در اطراف مفاصل اصلی مانند شانه، آرنج، لگن و یا زانو بسیار شایع است. این عارضه در بزرگسالان پس از ۴۰ سالگی دیده می‌شود. بورسیت به دلیل فشار مکرر بر یک ناحیه یا استفاده بیش از حد از یک مفصل رخ می‌دهد.

✔ آرنج تنیس‌بازان و آرنج گلف بازان: هر دو نوع این آسیب‌ها تاندینوپاتی یا تاندینوز هستند، به این معنی که در اثر استفاده بیش از حد، تاندون‌های اطراف آرنج شما آسیب‌دیده است. این آسیب‌دیدگی تنها به تنیس‌بازان و گلف بازان محدود نمی‌شود. حرکات ورزشی با بازو می‌توانند منجر به این درد شوند. تفاوت اصلی این دو در این است که آرنج تنیس‌بازان، قسمت خارجی آرنج را تحت تاثیر قرار می‌دهد، درحالی‌که آرنج گلف باز، قسمت داخلی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

✔ اعصاب تحت فشار: ممکن است با سندرم تونل کارپال آشنا باشید؛ زمانی که یک عصب از مچ دست شما فشرده می‌شود و باعث برخی از مشکلات مچ دست و بازو می‌گردد. مشکلات مشابهی نیز ممکن است در آرنج مشاهده شود. در برخی موارد پزشک، فیزیوتراپی آرنج را در این شرایط به شما توصیه می‌کند که در این موقعیت، می‌توانید از خدمات فیزیوتراپی آرنج در منزل توسط هوم‌کا بهره‌مند شوید.

✔ شکستگی‌های استرسی: در این آسیب، یکی از استخوان‌های بازوی شما در اثر استفاده بیش از حد ترک‌خورده است. این آسیب در ناحیه پایین پا و پا بیشتر دیده می‌شود اما ورزشکارانی که زیاد پرتاب می‌کنند می‌توانند این مشکلات را در آرنج خود نیز مشاهده کنند. درد این مسئله در هنگام پرتاب کردن، بدتر می‌شود.

فیزیوتراپی آرنج در منزل

بیماری‌ها
چندین بیماری همچنین می‌توانند باعث درد آرنج شوند، گرچه این مسئله علامت اصلی نیست.
آرتروز: انواع بسیاری از آرتروزها می‌توانند بر آرنج شما تاثیر بگذارند اما انواع اصلی که باعث این مسئله می‌شوند آرتریت روماتوئید و استئوآرتریت هستند.

✔ آرتریت روماتوئید متداول‌ترین نوع آرتروز در آرنج است. هنگامی‌که به آن مبتلا می‌شوید، سیستم ایمنی بدن به بافت سالم بدن شما حمله می‌کند و باعث تورم در مفاصل می‌شود.

✔ کودکان و نوجوانان عمدتا به استئوآرتریت مبتلا می‌شوند. در این بیماری یک تکه استخوان نزدیک آرنج می‌میرد. سپس قطعه استخوان و مقداری غضروف شکسته می‌شود که باعث درد در هنگام فعالیت بدنی می‌شود.

✔ نقرس: نقرس درواقع نوعی از آرتروز است. اسید اوریک، به‌طورمعمول ماده زائدی است که باید از بدن خارج شود، اما اگر به صورت کریستال در بافت‌های شما تجمع پیدا کند موجب درد می‌شود. اگر جمع شدن این اسید اوریک در آرنج شما اتفاق بیفتد، می‌تواند بسیار دردناک باشد.

✔ لوپوس: لوپوس، بیماری دیگری است که در آن سیستم ایمنی به قسمت‌های سالم بدن ازجمله مفاصل و اعضای بدن حمله می‌کند. این حالت بیشتر روی دست و پا تاثیر می‌گذارد اما می‌تواند در آرنج شما نیز مشکل ایجاد کند.

✔ بیماری لایم: بیماری لایم که توسط کنه منتقل می‌شود، در صورت عدم درمان زودهنگام، می‌تواند مشکلات جدی ایجاد کند. این بیماری ممکن است منجر به مشکلات در سیستم عصبی و درد در مفاصل مانند آرنج شود.

برای ثبت رایگان درخواست در زمینه فیزیوتراپی آرنج، فیزیوتراپی کمر در منزل، فیزیوتراپی گردن در منزل و ...  همین حالا با ما تماس بگیرید. 

call button submit

 

نحوه تشخیص علت درد آرنج چگونه است؟

تشخیص علت درد آرنج به عوامل مختلفی بستگی دارد. پزشک، شرح مفصلی از درد و علائم دیگری را که ممکن است از آن رنج ببرید، تهیه می‌کند. با توجه به سابقه، سطح مشکلات و ماهیت درد، پزشک در منزل ممکن است آزمایش‌های دیگری را برای تایید تشخیص علت درد بخواهد. این آزمایش‌ها ممکن است شامل اشعه ایکس، تصویربرداری MRI، آنژیوگرام و سایر تست‌های آزمایشگاهی باشد.

 

درمان درد آرنج با فیزیوتراپی آرنج در منزل

درد آرنج بهتر است توسط جراح ارتوپدی که عملکرد و نحوه قرارگیری مفصل را بهتر می‌داند، درمان شود. با توجه به ماهیت و شدت آسیب‌دیدگی، پزشک در مورد برنامه درمان درد مفصل آرنج تصمیم می‌گیرد. برای کشیدگی یا پیچ‌خوردگی ساده، پزشک شما داروهای خانگی درد مفصل آرنج را مانند یخ زدن مفصل توصیه می‌کند و مصرف آن را تا زمان تسکین درد کاهش می‌دهد. اگر درد بیش از حد شدید باشد، پزشک شما همچنین می‌تواند مسکن با دوز کم به عنوان بخشی از داروهای ضد درد آرنج تجویز کند.

برای شکستگی یا دررفتگی، پزشک از شما اسکن MRI می‌خواهد که از طریق آن بتواند ماهیت دقیق آسیب را مشخص کند. سپس مفصل به صورت دستی یا از طریق جراحی در محل خود قرار می‌گیرد و پس از آن در صورت لزوم تا زمان بهبودی کامل نیاز به فیزیوتراپی وجود دارد. در فیزیوتراپی آرنج، به شما تمرینات کاهش درد آرنج آموزش داده می‌شود تا تحرک کامل مفصل ایجاد شود. اگر می‌خواهید فیزیوتراپی آرنج در منزل برای شما انجام شود هوم‌کا این امکان را برای شما فراهم کرده است.

درد آرنج هنگام بلند کردن وزنه می‌تواند به دلیل ساییدگی و آسیب‌دیدگی در اثر ضربه باشد. هنگامی‌که به استخوان‌ها و عضلات استراحت می‌دهید، ممکن است به شما یک آتل برای حمایت از مفصل توصیه شود، در غیر این صورت برای بهبود قسمت‌های آسیب‌دیده، جراحی لازم است. در انواع دیگر درد آرنج، علت واقعی یا بیماری باید تشخیص داده شود و سپس درمان شود.

فیزیوتراپی در منزل

 

مزایای فیزیوتراپی در منزل

بخشی از تسکین انواع درد آرنج نیاز به فیزیوتراپی دارد. این فیزیوتراپی شامل انجام تمرینات ملایمی است که درد را تشدید نمی‌کنند درحالی‌که لذت‌بخش نیز هستند. درمان فیزیکی درد آرنج برای بازگرداندن تحرک در مفصل مهم است و درعین‌حال در آن روش صحیح حرکت مفصل بدون خستگی عضلات و سایر بافت‌ها نیز آموزش داده می‌شود.
ورزش‌های فیزیوتراپی، با افزایش جریان خون و حفظ حرکت مناسب و قدرت عضلات در اطراف آرنج، روند بهبود را تسریع می‌کنند. بنابراین، اگر دچار درد آرنج شده‌اید در صورت توصیه پزشک، فیزیوتراپی آرنج در منزل می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. از سوی دیگر، اگر امکان ترک خانه را ندارید یا به دلایل دیگر می‌خواهید فیزیوتراپی آرنج در منزل را دریافت کنید کافیست با هوم‌کا تماس بگیرید. در ادامه با مزایای فیزیوتراپی آرنج در منزل بیشتر آشنا می‌شوید.

۱. پیشرفت بهتر درمان به دلیل محیط راحت خانه
مزیت دریافت درمان در محیط خانه را نباید دست کم گرفت. در خانه خود، در یک محیط آشنا هستید و بنابراین در راحت‌ترین و آرام‌ترین وضعیت خود هستید. راحتی بیشتر در هنگام دریافت فیزیوتراپی در خانه می‌تواند باعث بهبود درمان شود زیرا شما در وضعیت بسیار آرام‌تری قرار دارید. همچنین مطالعات نشان می‌دهند که از بین بردن عوامل حواس‌پرتی منجر به درمان متمرکزتر می‌شود. حتی در برخی موارد، پیشرفت درمان ممکن است زودتر اتفاق بیفتد.

۲. راحتی بیشتر
در مورد راحتی بیشتر در مبحث بالا صحبت شد، اما این یک مزیت فیزیوتراپی در خانه است که جای بحث خود را دارد. به دلایل مختلف بسیاری از افراد از شرایط کلینیک لذت نمی‌برند و انجام درمان در خانه با روحیات آن‌ها سازگارتر است. با فیزیوتراپی آرنج رد منزل، عوامل استرس‌زا مثل طی کردن مسیر کلینیک، زمان انتظار و سایر شرایط کاملا برطرف می‌شود و این امکان را برای شما فراهم می‌کند که فقط بر روی درمان خود تمرکز کنید.

۳. درمان بسیار شخصی
هنگامی‌که یک فیزیوتراپیست به خانه شما مراجعه می‌کند، احتمالا توصیه‌های بیشتر و اصلاحاتی را بر اساس خانه فعلی شما انجام می‌دهد، در این صورت حتی فرصت‌های بیشتری برای بهبود پیدا کردن شما فراهم می‌شود. در حقیقت، در بسیاری از موارد، تمرینات فیزیوتراپی ممکن است متناسب با حرکت در خانه شما باشد، درنتیجه فیزیوتراپی آرنج در منزل، مهارت‌های عملی لازم برای زندگی ایمن را با توجه به فضای خانه شما در اختیارتان قرار می‌دهد.

۴. حذف موانع
اگرچه بسیاری از افراد از فیزیوتراپی بهره‌مند می‌شوند اما مشکلات مختلفی می‌تواند مانع از آن شود که بتوانند درمان کافی را دریافت کنند و یا به دلیل عدم توانایی در رفتن به کلینیک، جلسات خود را به تاخیر می‌اندازند. این مشکلات می‌تواند از مسائل حمل‌ونقل گرفته تا مشکلات حرکتی درنتیجه آسیب، ناتوانی یا بیماری باشد. با این وجود ارائه خدمات در منزل، امکان دسترسی و بهره‌مندی از فیزیوتراپی را برای همه افراد فراهم می‌کند.

۵. امن‌تر برای افراد در معرض خطر
افراد زیادی وجود دارند که بیماران پرخطر محسوب می‌شوند و با دریافت خدمات فیزیوتراپی در مطب، خود را در یک محیط ناامن قرار می‌دهند. شاید آن‌ها یک بیماری یا ناتوانی داشته باشند که تحرک آن‌ها را به خطر بیندازد. شاید آن‌ها در معرض خطر ابتلا به عفونت در مکان‌های عمومی باشند. با این حال فیزیوتراپی آرنج در منزل به این افراد در معرض خطر اجازه می‌دهد تا از امنیت خانه خود بهره‌مند شوند.

۶. صرفه‌جویی در زمان و هزینه
ارائه خدمات فیزیوتراپی آرنج در منزل توسط هوم‌کا، متناسب با برنامه زمانی شما انعطاف‌پذیر است. بنابراین، می‌توانید به راحتی برای آن برنامه‌ریزی کنید بدون اینکه نگران رفت‌وآمد باشید. این امر باعث می‌شود در زمان و هزینه شما هم صرفه‌جویی شود.

ثبت رایگان درخواست فیزیوتراپی در منزل

 

هومکا چگونه می‌تواند به شما در فیزیوتراپی آرنج در منزل کمک کند؟

فیزیوتراپیست‌های هوم‌کا می‌توانند به عنوان یک درمانگر برای درد آرنج یا برای فیزیوتراپی پس از جراحی آرنج، به بهبود وضعیت آرنج شما در منزل کمک کنند. آن‌ها می‌توانند یک برنامه درمانی متناسب با نیازهای خاص شما ارزیابی و تدوین کنند. تمرینات مناسب می‌تواند به تقویت عضلات اطراف مفصل کمک کرده و از فشار استخوان‌ها بکاهد. اشتباه انجام دادن تمرینات می‌تواند مشکل را بدتر کرده و منجر به عوارض بعدی شود.
بنابراین، هوم‌کا این امکان را برای شما فراهم کرده است که در محیط راحت خانه خود از خدمات تخصصی و حرفه‌ای فیزیوتراپی آرنج در منزل بهره‌مند شود. برای دریافت این خدمات کافیست درخواست خود را به صورت رایگان در هوم‌کا ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

 

تعرفه فیزیوتراپی آرنج در منزل

تعرفه‌ها و قیمت‌های خدمات هوم‌کا کاملا به نوع و شرایط درخواست شما بستگی دارد. با این حال، سعی شده است که قیمت‌گذاری کاملا معقول و استاندارد صورت بگیرد. اگر می‌خواهید در مورد تعرفه‌ها و قیمت‌ها اطلاعات کسب کنید می‌توانید درخواست خود را هوم‌کا ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

 

مناطق تحت پوشش برای فیزیوتراپی آرنج در منزل

در حال حاضر، خدمات هومکا به شهروندان شهرهای تهران و کرج ارائه می‌شود که اگر ساکن یکی از این دو شهر هستید می‌توانید از خدمات فیزیوتراپی آرنج در منزل توسط هومکا بهره‌مند شوید.
درنهایت، همان‌طور که مطرح شد، دلایل زیادی برای درد آرنج وجود دارد. زمانی که پزشک علت درد آرنج شما را تشخیص می‌دهد برای درمان شما نیز برنامه‌ریزی می‌کند. جدول زمانی بهبودی شما بستگی به ماهیت آسیب و درد دارد. در برخی موارد پزشک فیزیوتراپی آرنج را برای شما توصیه می‌کند که اگر می‌خواهید از خدمات فیزیوتراپی آرنج در منزل بهره‌مند شوید می‌توانید دکمه ثبت رایگان درخواست را در هومکا فشار دهید یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید.

call button submit

 

فیزیوتراپی آرنج در منزل با هومکا

همانطور که در بالاتر نیز به آن اشاره کردیم، آرنج یکی از اعضای مهم بدن و کارکرد‌های بسیار مهمی برای انسان دارد. به همین دلیل در هنگام بروز مشکل برای عضو باید برای بهبود آن اقدامات لازم را انجام داد. یکی از مهم‌ترین اقدامات برای بهبود آسیب‌های آرنج، استفاده از خدمت فیزیوتراپی آرنج در منزل است. برای استفاده از این خدمت می‌توانید روی هوم‌کا حساب کنید. ما در کنار فیزیوتراپیست‌های متخصص و دوره‌دیده، تلاش می‌کنیم تا تجربه‌ی خوبی را برای شما خلق نماییم.

دسترسی سریع

سوالات متداول

آیا فیزیوتراپ‌ها در فرایند فیزیوتراپی آرنج در خانه نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند؟
در این زمینه جای نگرانی نیست. تمام فیزیوتراپ‌ها آموزش‌دیده و با تجربه هستند و در هنگام مراجعه به منزل شما، تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت خواهند کرد و کمترین تماس را با وسایل خانه شما خواهند داشت.
برای درمان آسیب‌دیدگی آرنج چند جلسه فیزیوتراپی نیاز است؟
تعداد جلسات فیزیوتراپی آرنج به نوع و شدت آسیب بستگی دارد. دراین مورد لازم است با پزشک معالج مشورت نمایید.
آیا خدمت فیزیوتراپی آرنج در منزل هوم‌کا از کیفیت مطلوبی برخوردار است؟
هوم‌کا برای ارائه خدمات خود از کارشناسان حرفه‌ایی و با تجربه کمک گرفته است. این متخصصان برای پیوستن به مجموعه هوم‌کا مراحل سخت گزینشی را طی کرده‌اند. بنابراین مطمئن باشید خدمات درمانی با کیفیتی را دریافت خواهید کرد.
آیا کیفیت خدمات درمانی، مراقبتی و آزمایشگاهی هوم‌کا در همه مناطق تحت پوشش یکسان است؟
هوم‌کا حفظ سلامتی مخاطبان خود بر هرچیز دیگری مقدم می‌داند. به همین دلیل کیفیت خدمات در همه مناطق تحت پوشش یکسان است.
هوم‌کا چه مناطقی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟
در حال حاضر سراسر استان تهران، کرج و حومه و مشهد در پوشش هوم‌کا قرار دارند.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...
دوست دارید درباره فاکتور CBC بیشتر بدانید؟
برای دریافت فایل راهنما، کافیست اطلاعات زیر را وارد نمایید.
request
دانلود فایل
interpretation-icon

تفسیر رایگان CRP

mg/L