علائم بارداری چیست؟ + ۱۱ علائم شایع حاملگی در روزهای اول

بارداری

 

چگونه می‌توانیم شروع بارداری را تشخیص دهیم؟ علائم اولیه بارداری چیست؟ نفاوت علائم پریود و بارداری چیست؟ علائم بارداری بعد از چند روز ظاهر می‌شود؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات با مقاله‌ای دیگر از مجله هومکا همراه باشید. به‌طورکلی علائم بارداری چهار تا پنج هفته بعد از لقاح (زمانی که تخمک از تخمدان آزاد می‌شود) ظاهر می‌شوند. برخی از زنان علائم حاملگی را یک یا دوهفته بعد از لقاح تجربه می‌کنند.

برخی نیز علائم بارداری را تا زمانی که قاعدگیشان به‌طور قابل توجهی تاخیر نداشته باشد، متوجه علائم نمی‌شوند. عقب افتادن پریود، حساس شدن سینه‌ها، تهوع همراه با استفراغ و یا تهوع بدون استفراغ، خستگی، افزایش ادرار و لکه‌بینی برخی از شایع‌ترین علائم بارداری است. در ادامه به بررسی کامل‌تر این علائم می‌پردازیم.

شما می‌توانید بدون مراجعه به آزمایشگاه، آزمایش بارداری را در منزل انجام دهید. برای ثبت درخواست تست بارداری کلیک کنید.

علائم بارداری

علائم بارداری بعد از چند روز ظاهر می‌شود؟

لقاح زمانی اتفاق می‌افتد که تخمک از تخمدان آزاد شده باشد. پس از انجام رابطه جنسی اسپرم در صورت رسیدن به تخمک، تخمک را بارور می‌کند. باروری تخمک حدوداً ۱۴ روز پس از شروع فرآیند قاعدگی اتفاق می‌افتد. طبق بررسی‌های متخصصین لانه گزینی تخمک حدوداً ۶ تا ۷ روز پس از لقاح شروع می‌شود. در این زمان تخمک بارور است و به لایه داخلی رحم می‌چسبد. با چسبیدن تخمک به دیوار رحم امکان دارد که عروقی خونی دیواره رحم بشکنند و زن خونریزی خفیف و گرفتگی در رحم را احساس کند.

به‌طورکلی علائم حاملگی از هفته اول بعد از آخرین زمان قاعدگی خود را نشان می‌دهند. شروع درد لگنی، گرفتگی خفیف و لکه بینی یک تا چند روزه از علائم اولیه آن به‌شمار می‌رود. در ادامه علائم اولیه بارداری را شرح می‌دهیم تا بتوانید تفاوتشان با علائم پریود را از هم تمیز دهید. دقت کنید این دو علامت مرتبط با هفته اول پس از لقاح است.

همچنین با انجام آزمایش BHCG و بررسی جدول عدد بتا در بارداری می‌توانید از بارداری خود مطمئن شوید. شما می‌توانید با استفاده از خدمات هومکا این آزمایش را در منزل خود انجام دهید.

هفته اول بارداری دقیقاً چه زمانی است؟

در هفته اول بارداری احتمالاً شما هیچ تغییری را احساس نمی‌کنید، چراکه در حال سپری کردن روزهای پریود هستید و تصور نمی‌کنید که باردار باشید. حتی الگوی قاعدگی نیز تغییری نمی‌کند و مانند ماه‌های قبل انجام می‌گیرد. تنها تفاوتش این است که این آخرین پریودی است که شما تا ۹ ماه دیگر پشت سر می‌گذارید. با وجود اینکه در ظاهر چیزی احساس نمی‌کنید یا نمی‌بینید، اما در رحم و بدن شما تغییرات بزرگی درحال رخ دادن است و مجموع این تغییرات را شروع بارداری می‌گویند. از اواخر این هفته باید خود را کم کم آماده تجربه تغییرات بزرگ نمایید.

در حقیقت هفته اول بارداری را نمی‌توان به‌طور یقین تشخیص داد و تعیین کرد. به‌طور معمول متخصصین پزشکی زنان هفته نخست بارداری را از نخستین روز آخرین قاعدگی یک زن مشخص می‌کنند. خوب است بدانید  در این مرحله زن واقعاً باردار نیست، شمارش هفته اول از آخرین دوره پریود برای این است که بتوانند تاریخ تخمینی بارداری را به دست بیاورند.

در ادامه به علائم اولیه بارداری اشاره می‌کنیم، یعنی زمانی که واقعا لقاح انجام گرفته و هفت روز از لقاح گذشته است. این هفته پس از هفته اول آخرین پریود در واقع نخستین هفته بارداری مادر به‌شمار می‌رود. اما اگر بخواهیم اولین و شایع‌ترین علامت بارداری را به شما بگوییم، عقب افتادن پریود است.

تفاوت علائم بارداری و پریود چیست؟

 • خونریزی رحم: خونریزی پریود مداوم است و معمولاً لکه‌بینی ندارد اما خونریزی بارداری تنها محدود به لک‌های کوچک و ترشحات صورتی رنگ است
 • تغییرات خلقی
 • تهوع: تهوع صبحگاهی از نشانه‌های رایج بارداری بوده اما در قاعدگی شایع نیست. مگر بر اثر شدت درد قاعدگی، بدون وابستگی به زمان روز
 • بیزاری از غذا
تفاوت اصلی علائم بارداری و علائم شروع پریود!

برای دریافت فایل راهنما، کافیست اطلاعات زیر را وارد نمایید.

علائم بارداری هفته اول چیست؟

شایع‌ترین علائم حاملگی در هفته‌های اول بعد از لقاح عبارت‌اند از:

 • حالت تهوع با یا بدون استفراغ
 • تغییرات سینه شامل حساسیت، تورم و یا سوزن سوزن شدن یا مشاهده سیاهرگ‌های آبی قابل توجه
 • سردرد ناگهانی
 • گر گرفتگی یا افزایش دمای نرمال بدن
 • تکرر ادرار
 • نفخ در شکم یا افزایش گاز معده
 • احساس گرفتگی خفیف در لگن
 • احساس خستگی و کسالت بدون فعالیت بدنی قابل توجه
 • گرفتگی لگن بدون خونریزی و لکه بینی
 • تمایلات عجیب غذایی یا بیزاری از مواد غذایی خاص
 • تغییر خلقیات و کم شدن آستانه صبر
 • افزایش حس بویایی
 • احساس طعم فلز در دهان

آزمایش بارداری

۱۱ علائم بارداری در ماه اول

در ماه اول به‌تدریج تغییراتی در بدن خود احساس می‌کنید که نشانه‌های اوایل بارداری به حساب می‌آیند. شاید با پدیدار شدن این نشانه‌ها از خود بپرسید که آیا باردار شده‌ام و یا از نشانه‌های به تأخیر افتادن پریود است؟ برای اینکه با علائم ماه اول بارداری بیشتر آشنا شوید به علائم زیر دقت کنید:

۱- متوقف شدن پریود

اگر قاعدگی منظمی دارید اما اکنون اثری از پریود نیست، می‌تواند بارزترین علامت بارداری باشد

۲- تغییرات خلق‌وخو

زمانی که وارد فاز بارداری می‌شوید سطح بعضی از هورمون‌ها تغییرات چشمگیری خواهند داشت و این نوسانات هورمونی می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر احساسات شما داشته باشند. همچنین مودی بودن و بروز عصبانیت و اضطراب تا شادی و هیجان از نشانه‌های ماه اول بارداری است

۳- نفخ

تأثیر هورمون‌های بارداری می‌تواند منجر به نفخ شود و ممکن است آن را با علائم قاعدگی اشتباه بگیرید. خوردن فیبر غذایی و ورزش منظم از شدت نفخ در بارداری می‌کاهد.

۴- گرفتگی و درد لگنی

بعضی از زنان باردار در اوایل بارداری یعنی در روزها و هفته‌های اولیه دچار اسپاسم مجرای ادراری می‌شوند که علائم آن همانند درد پریود است. اگر دردها آزاردهنده و ادامه‌دار باشند بهتر است برای ارزیابی سلامت خود به پزشک مراجعه کنید.

۵- لکه‌بینی

درصورتی‌که لکه‌های خون را بر روی لباس زیر خود مشاهده کردید ممکن است نشانه‌ای از فرایند لانه گزینه بارداری باشد. در این فرایند تخمک بارورشده به جداره رحم متصل شده و باعث لکه بینی خفیف می‌شود.

۶- تکرر ادرار

در زمان بارداری حجم خون بدن افزایش می‌یابد. این بدین معناست که کلیه‌ها باید مایعات بیشتری را فیلتر کنند و متعاقب آن حجم ادرار نیز افزایش پیدا می‌کند. اگرچه بعضی از علائم بارداری در طول زمان برطرف می‌شوند اما تکرر ادرار ممکن است طولانی‌تر باشد. برای کاهش این علائم هرگز مصرف مایعات را کاهش ندهید.

۷- حساس شدن پستان‌ها

حساس شدن سینه‌ها از علائمی است که در هفته‌های اولیه بارداری ظاهرشده و پس‌ازآن با سازگار شدن بدن با تغییرات هورمونی ناپدید می‌شود.

۸- خستگی

شاید نسبت به قبل بیشتر احساس خستگی کنید. در این مورد تغییرات هورمون پروژسترون متهم اصلی است اما خوشبختانه با وارد شدن به سه‌ماهه دوم این علامت نیز برطرف می‌شود.

۹- حالت تهوع

تهوع صبحگاهی معمولاً پس از ماه اول بارداری بروز می‌کند اما برخی مادران آن را زودتر از سایرین احساس می‌کنند و برخی‌ها که خوش‌شانس‌ترند هرگز دچار تهوع بارداری نمی‌شوند. برای کاهش حالت تهوع، مایعات گرم و ولرم و به مقدار کافی بنوشید و مولتی‌ویتامین‌های بارداری را مطابق دستور پزشکی مصرف نمائید و از دمنوش زنجبیل نیز لذت ببرید.

۱۰- یبوست

افزایش بعضی از هورمون‌ها در ماه اول بارداری بر حرکات روده تأثیر می‌گذارد و باعث تنبلی روده می‌شود. نتیجه چنین تغییراتی سخت شدن اجابت مزاج و ابتلا به یبوست است. البته آهن موجود در بعضی از مولتی‌ویتامین‌های نیز می‌تواند در ایجاد یبوست در بارداری نقش داشته باشد. اما نباید به دلیل بروز یبوست، مصرف مکمل‌ها را قطع کرد و یا کاهش داد. مصرف فیبر، پیاده‌روی و ورزش‌های هوازی مناسب مادران باردار به تصحیح حرکات روده کمک می‌کنند.

تفاوت علائم حاملگی و پریود

۱۱- تنفر غذایی

یکی از علائم اوایل بارداری تقویت حس بویایی و افزایش حساسیت نسبت به بعضی از مواد غذایی است. این تغییر می‌تواند تهوع صبحگاهی را تشدید کند. برای کاهش تنفر غذایی، تهویه مناسب خانه و استفاده از هود آشپزخانه می‌تواند مفید باشد.

دقت کنید که همه این علائم همیشه در اثر بارداری بروز نمی‌کنند و گاهی نیز بارداری اولیه یا هفته‌های اول بارداری علائم قابل توجهی ندارند. بهترین و قطعی‌نرین روش ممکن برای مطلع شدن از بارداری و یا عدم بارداری این است که آزمایش خون برای بررسی بارداری انجام دهید. آزمایشات دوران بارداری را می‌توانید با استفاده از خدمات آزمایش در محل انجام دهید.

بهترین زمان برای انجام تست بارداری چه زمانی است؟

برنامه ریزی درست این است که زن دقیقاً پس از مشاهده عقب افتادن قاعدگی آزمایش بارداری دهد. تست بارداری ممکن است ۱۰ روز پس از رابطه جنسی، مثبت شود. اگر در ۱۰ روز نخست، بارداری در تست مشخص نشود نباید خیلی نگران باشید؛ چراکه به طور معمول حدوداً ۳ هفته طول می‌کشد تا این هورمون به قدر کافی در ادرار مشاهده شود تا آزمایش بارداری مثبت شود. امروزه می‌توانید از تست‌های بارداری مقرون به‌صرفه‌تر و قابل اعتماد زیادتری استفاده کنید که بدون نسخه در دسترس هستند.

با مشاهده علائم بارداری در روزهای اول می‌توانید از تست‌های خانگی نیز استفاده کنید. این تست ها می‌توانند در عرض ۲ تا ۱۰ دقیقه نشان دهند که زن باردار است یا خیر. تست‌های خانگی در موارد مثبت بارداری، صحت کافی در تشخیص را دارند. اگر بر روی بی بی چک دو خط مشاهده کردید، نشان‌دهنده بارداری است.

بی بی چک

برای اینکه به درست بودن نتیجه تست اطمینان کنید بهتر است تست بارداری را یک هفته بعد از عقب افتادن پریود انجام دهید. لازم به ذکر است تست ها خانگی موارد منفی کاذب زیاد داشته و برای رد قطعی بارداری، به حد کافی قابل اعتماد نیستند. گاهی مادر تست انجام می‌دهد و  پاسخ آن منفی اعلام می‌شود، با وجود اینکه زن باردار است.

روش دوم آزمایش خون است که سطح هورمون hCG را در خون مشخص می‌کند. آزمایش خون بارداری نسبت به آزمایش ادرار قدرت تشخیص چند روز زودتر را دارد. پاسخ آزمایش خون بارداری ۴۸ ساعت پس از تست به دستتان می‌رسد. با استفاده از خدمات می‌توانید تست حاملگی را در منزل تحت پوشش همه بیمه‌ها انجام دهید. تشخیص قطعی بارداری فقط با انجام آزمایش بتا (B hCG) امکان‌پذیر است.

علائم بارداری به دلیل وجود هورمون اچ سی جی است. تست بارداری به پزشک  کمک می‌کند که میزان هورمون گنادوتروپین کوریونی انسانی (hCG) را مورد بررسی قرار دهد. این هورمون را می‌توان از طریق انجام نمونه گیری ادرار اندازه‌گیری کرد. هورمون hCG تنها زمانی افزایش پیدا می‌کند که زن باردار باشد. با بارور شدن تخمک و رشد آن سلول‌هایی که تخمک را احاطه کرده و بعداً به جفت تبدیل می‌شوند، این هورمون را تولید می‌کنند.

حاملگی خارج رحمی به چه معناست؟

گاهی ممکن است علائم بارداری با حاملگی خارج رحمی اشتباه گرفته شود. زمانی‌ که تخمک بارور به یکی از لوله‌های رحمی می‌چسبد، اصطلاحاً به آن حاملگی خارج رحمی می‌گویند. متاسفانه در حاملگی‌های خارج رحمی جنین شانس چندانی برای رشد و زنده ماندن ندارد. دلیل مرگ جنین در لوله فالوپ این است که داخل رحم رشد نمی‌کند، بنابراین دسترسی به منبع غنی خونی نخواهد داشت.

دلیل دوم مرگ جنین در حاملگی خارج رحمی این است که جنین مرتباً در حال رشد است، حال آنکه لوله فالوپ ظرفیت پشتیبانی از رشد جنین را ندارد. گاهی در مواردی نادر جز لوله فالوپ بارداری خارجی رحمی در نقاط دیگری از دستگاه تولید مثل رخ می‌دهد که درصد زنده ماندن جنین در این نقاط نیز بسیار ضعیف است؛ مثل تخمدان، حفره‌ی شکم و ورودی رحم.

در بسیاری از موارد بارداری خارج رحمی لوله فالوپ پاره می‌شود. در این حالت مادر دچار خونریزی داخلی، شوک و درد‌های شدید خواهد شد. با پاره شدن لوله فالوپ مادر  باید سریعاً تحت عمل جراحی و انتقال خون قرار بگیرد. اگر در این شرایط قرار دارید، باید در سریع‌ترین زمان ممکن به مراکز درمانی مراجعه کنید.

به گفته‌ی وب‌سایت mayoclinic اگر علائم و نشانه‌های بارداری خارج از رحمی را داشتید فورا به پزشک مراجعه کنید. این علائم عبارت است از:

 • درد شدید لگن یا شکم همراه با خونریزی واژن
 • احساس سبکی سر شدید که می‌تواند با غش نیز همراه باشد
 • احساس درد در ناحیه شانه
 • تاخیر دوره قاعدگی

مراقبت‌های پزشکی هفته اول بارداری

به نظر بسیاری از بانوان این مراقبت‌ها امری غیرضروری تلقی می‌شود، اما آمارها نشان می‌دهند مادرانی که از پیش برای بارداری خود برنامه ریزی دقیقی دارند و تحت مراقبت‌های پزشکی اینکار را به سرانجام می‌رسانند دوران بارداری بهتری را سپری می‌کنند و نوزاد سلامت‌تری به دنیا می‌آورند. مراقبت‌های پزشکی مهمی که باید در هفته اول بارداری انجام دهید به قرار زیر است:

 • انتخاب یک پزشک مراقبت‌های بارداری حاذق
 • دریافت برنامه دقیق ویزیت‌های دوره بارداری و پیش از زایمان
 • مشاوره ژنتیک و پیگیری آن در صورت تجویز پزشک
 • جدیت در مصرف مکمل‌ها و مواد مغذی تحت نظر پزشک، جهت حفظ سلامت خود و جنین

مراقبت‌های پزشکی هفته اول بارداری

خود مراقبتی‌های هفته اول بارداری

خود مراقبتی‌های هفته اول بارداری بیشتر حول این محور می‌چرخد که شما باید خود را آماده رعایت نکات و انجام دستورالعمل‌هایی بارداری کنید. لازم است به خاطر بسپارید که رفتارهای ابتدایی شما پیش از بارداری نیز می‌تواند در ۹ ماهی که باید پشت سر بگذارید تاثیر داشته باشند، بنابراین با دقت به نکته‌هایی که پزشک عنوان می‌کند گوش دهید و عمل کنید.

نسبت به تغییر رژیم غذایی خود اقدام کنید و مواد غذایی مضر را کنار بگذارید. درمورد اینکه چگونه باید تا نه ماه آینده وزن خود را به عنوان یک مادر سالم کنترل کنید با پزشک مشورت کنید. برنامه استراحت دقیقی تنظیم کنید. مراقبت‌های بهداشتی را جدی بگیرید. مصرف مواد معدنی و مغذی را با توصیه پزشک افزایش دهید و در نهایت از استرس و هرآنچه که برای بارداری و جنین مضر است دوری کنید.

بایدها و نبایدهای هفته اول بارداری

اگر قبل از بارداری با ماما یا پزشک صحبت نداشتید حالا باید اقدام کنید. به محض اینکه متوجه بارداری شدید، باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده و سونوگرافی انجام دهید. در طول بارداری باید مداوم تحت نظر پزشک معالج خودتان بوده و ایشان را از تغییرات خود مطلع کنید. پزشک بدن شما را به لحاظ آمادگی جهت بارداری بررسی می‌کند. چندین آزمایشی که پزشک توصیه می‌کند را باید انجام دهید، البته در حالت ایده‌آل توصیه می‌شود که مادران پیش از بارداری اینکار را انجام دهند. باید مطمئن شوید که بیماری خاصی ندارید و یا اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید آن را کنترل کنید تا بارداری و زایمان برای شما سخت نشود.

رژیم بارداری سالم را انتخاب کنید. درباره مصرف مکمل‌ها با پزشک صحبت کنید. مصرف مکمل‌های مهم همچون اسید فولیک را در این دوره فراموش نکنید. برای اینکه قدرت بارداری شما و همسرتان کاهش پیدا نکند بهتر است مصرف کافئین را متوقف کنید و یا کم کم آن را حذف کنید. ضمن تغذیه کافی از افزایش وزن جلوگیری کنید. سیگار و الکل را به‌طور کامل کنار بگذارید و عادت‌های خوب را جایگزین رفتارهای پرخطر دوران بارداری کنید.

هفته اول بارداری

حرف پایانی از هومکا در مورد علائم بارداری

هفته‌های بارداری بسیار پرابهام هستند. در صورتی که به بارداری مشکوک هستید بهتر است از تست‌های تشخیص بارداری استفاده کنید. درصورت داشتن سوال یا ابهام در مورد هفته‌های اول بارداری یا علائم بارداری دارید، آن‌ها را با ما به اشتراک بگذارید. اگر علائم بارداری را در خود مشاهده می‌کنید و نیاز به آزمایش دارید، می‌توانید از هومکا کمک بگیرید. همچنین اگر آزمایش خون داده‌اید و قصد تفسیر آن را دارید می‌توانید از خدمات تفسیر آزمایش خون هومکا بهره‌مند شوید. برای ثبت درخواست تست بارداری در خانه کلیک کنید.

توجه داشته باشید که این مطلب، جایگزین نظرات و توصیه‌های تخصصی پزشکان نیست و هرگز از این مطلب به‌عنوان جایگزین توصیه پزشکان استفاده نکنید.

منبع
Mayo Clinicpampers
homeca-doctors

مطالب بالا با تایید دکتر آیلار آهنگری منتشر شده است.

تخصص پزشک: پزشک عمومی

فارغ‌التحصیل دانشگاه: دانشگاه علوم پزشکی تهران

شماره نظام پزشکی: 198499

مقالاتی که شاید برایتان جالب باشد

نظرات

شماره تلفن همراه و نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۵۴۱ دیدگاه

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی داره که چه علائمی دارید. بعضی از علائم بارداری شبیه علائم قبل از قاعدگیه
   علاوه بر اون بستگی داره به اینکه چه آزمایشی انجام دادید
   اگه در زمان نامناسب آزمایش داده باشین ممکنه نتیجه خطا داشته باشه اگر علائم بارداری داشته باشید با استفاده از آزمایش خون میشه از باردار بودن مطمئن شد
   برای اطمینان می‌تونید بعد از گذشت چندروز مجدد آزمایش بدید

    1. سلام ببخشید یه سوال داشتم من علایم بارداری دارم مثل خارش سینه هام و بزرگ شدن اونا و خستگی و درد شدید کمر و سردرد شدید و واژنم پف کرده ولی نمیدونم باردارم یا ن این علایم ها نشون میده من باردارم یا ن بعد این ک پریودیم تموم شد این علایم ها شروع شدن یکیم من وقتی می‌خوام پیاده راه برم کمرم و شکمم شروع ب درد کردن میکنم میشه بگید من باردارم یا ن

      1. خسته نباشید
       من همسرم علائم خاصی نداره فقط دوره قاعدگیش ده روز ب تاخیر افتاد این ماه بعدشم دوسه روز علائم پیش از قاعدگی رو داشت ولی اخرش ب قاعدگی نرسید

       میخاستم ببینم میتونه بارداری باشه یا مشکل هورمونیه ک باعث این اتفاق شده
       باتشکر

      2. سلام من ۴ روز بعد از زمان تاخیرم تست زدم مثبت شد الان درد واژن و تخمدان چپ دارم قبلن هم جراحی کردم تخمدون چپم رو چن کیست داشتم،چن گفتین ی هفته بعد از تاخیر بیبی چک بزنین ممکنه جواب من اشتبا باشه؟

        1. سلام آوای عزیز
         بی بی چک روش قابل اعتمادی برای بررسی وجود بارداری نیست.
         جهت اطمینان باید حتما آزمایش Bhcg انجام بدین.

         • سلام خسته نباشید
          یک سوال داشتم و اینکه بارداری بدون ریختن منی امکان پذیره
          همسرم بعضی از نشانه های بارداری رو داره مثل کمردرد و حالت تهوع البته تهوع شب داره صبح نداره

           1. سلام به شما
            بارداری بدون دخول ممکن نیست. اما با توجه به امکان وجود اسپرم در مایعات دستگاه تناسلی مرد، در صورت دخول ممکنه بارداری رخ بده. بنابراین اگر تاخیر در قاعدگی وجود داره، باید با آزمایش بتا بررسی بشه.

          • سلام وقت بخیر
           ببخشید من ۶ روز قبل پریود رابطه محافظت نشده داشتم بعد ۶ روز پریود شدم احتمال بارداری چقدره؟

             1. سلام‌ من هم تست خونگی گرفتم هم آزمایش خون دادم منفی بودالان یه ماهه ازپریدقبلیم میگذره چون تصمیم به باداری داشتم الانم چنتااز علائم بارداری رودارم امکان خطاوجودداره بنظرتون دوباره آزمایش بدم

            1. سلام وقت بخیر، ببخشید من چند روز میل جنسیم خیلی زیاد شده از طرفیم درد پریود دارم ولی موعدم نیس همچنین خیلی کلافه عصبیم استرسم دارم دلیلش چی میتونه باشه؟

              1. سلام به شما
               بهتره پروفایل هورمونی کاملا بررسی بشه. ممکنه تغییراتی ایجاد شده باشه.

               • سلام خسته نباشید من توچهارمین روزپریودیم رابطه داشتیم بعد سه روز دوباره پریودشدم مشگلی نداره

                 1. سلام به شما
                  داشتن رابطه جنسی حین قاعدگی از نظر سلامت رحم، توصیه نمی‌شه. در صورت اختلال در سیکل بعدی، سونوگرافی انجام بدین و به متخصص زنان مراجعه کنین.

                  • سلام من ۲۴دی ماه تا ۲۸دی ماه پریودیم تموم.درحال اقدامم.در ۲بهمن و۸بهمن و ۱۱بهمن نزدیکی بدون حفاظت داشتم کی بی بی چک بزنم و چقد احتمال بارداری دارم.مشکل زنانه هم ندارم و پریودی منظم دارم

                   • سلام به شما
                    باید منتظر موعد بعدی قاعدگی باشین. وقتی تاخیر افتاد، ۷ روز بعد آزمایش بتا بدین. بی بی چک قابل اعتماد نیست.

                   • سلام یه سوال پریود ۱۵ روز مونده بود یه لکه دیدم بعد رفتم تست گرفتم نشون نداد تست گذاشتم خونه صبح رفتم دوتا خط اومد یکی پررنگ بود یکی کم رنگ بود الانم ۶ روز وقتم میره چه علامت داره

                     1. سلام به شما
                      بررسی بارداری تنها با انجام آزمایش بتا قابل اعتماد هست. بی‌بی چک ممکنه خطا کنه. اگر بارداری منفی بود، با انجام سونوگرافی برای بررسی علت اختلال به متخصص زنان مراجعه کنین.

                    • صلام من بیشتر علائم بارداری رودارم الان ببشتر از یه هفته اس ک از رابطع مون گذشته و من این علائم رو پیداکردم ولی مطمئن نیستم ک ابی داخلم ریخته شده یا ن بایذ چیکارکنم

                     • سلام من ۱۰روزه از پریودم میگذره دوروزه اسهال شدید شدم و حالت تهوع دارم بالا میارم کمی کمر درد هستم وزیر دلم درد می‌کنه اینا از علائم بارداری می‌تونه باشه؟

                      • یعنی امکانش هست بااینکه دوتا قرص اورژانسی هم خوردم باردار باشم ؟
                       آزمایشی ندادم هنوز

                      • سلام من ۲۱ مراد ماه پریود شدم و الان ۵ روزه از پریود میگذره و این ماه هنوز پریود نشدم بنظرتون امکان بارداربودن وجود داره خیلی نگرانم

                        1. سلام دوست عزیز
                         صرفا بر اساس نتیجه آزمایش بارداری یا همون Bhcg اظهارنظر در این زمینه ممکن هست، نه علائم و تاخیر قاعدگی. اگر شک به بارداری دارین حتما آزمایش بدین.

                          1. ازمایش خون دادم بتا روی ۲۱۳ بود گفت باردارم ولی عددش کمه من با ۶ روز تاخیر پریودم ازمایش بتا دادم بنظرتون چند روز دیگ بگذره عددش میاد بالاتر؟؟خیلی نگرانم

                            1. علاوه بر تکرار آزمایش بتا، باید سونوگرافی بارداری انجام بدین و توسط پزشک متخصص زنان معاینه بشین.

                             • سلام من تقریبا تمامی علائم بارداری رو دارم و یک هفته از زمان پریود گذشته
                              امکان بارداری هست؟

                              • سلام به شما
                               بارداری بر اساس علائم تعیین نمی‌شه. باید حتما با انجام آزمایش بتا بارداری بررسی بشه.

                             • سلام من دوماه پیش بچه سقط کروم با قرص میزوگلندین به دلیل نزدن قلب جنین بعد سقط اولین پریودم پانزده روز طول گشید و الان هفت روزه که از وقت پریودم گذشته تست گرفتم منفی اومده این یعنی من بازم حامله ام

                               1. سلام به شما
                                تنها راه اطمینان از بارداری، انجام آزمایش Bhcg هست. همچنین به دلیل سقط قبلی، حتما باید سونوگرافی هم انجام بشه.

                                 1. سلام خسته نباشید الان من ۱۵روز تاخیر پرویی داشتم بیبیچک زدم منفی بود ولی درد زیر شکم دارم گاهی وقت ها آیا احتمال بارداری دارم احساس خستگی هم دارم

                                  • سلام به شما
                                   بررسی بارداری تنها با انجام آزمایش بتا قابل اعتماد هست. بی‌بی چک ممکنه خطا داشته باشه.
                                   می‌تونین این تست را تو خونه با هومکا انجام بدین.
                                   برای ثبت درخواست به لینک زیر برین
                                   https://www.homeca.ir/articles/pregnancy-test/

                                  • سلام خسته نباشی من ماه قبل حدودبیست روزلکه بینی داشتم الان هم موقع پریودی هام هست فعلن خبری نیست امکان بارداری دارم یان نه

                                    1. سلام به شما
                                     بارداری بر اساس علائم و خونریزی و… تعیین نمی‌شه و ضروری هست حتما آزمایش بتا انجام بشه. دو هفته بعد از تاخیر در شروع قاعدگی بهترین زمان آزمایش هست.

                                     • بارداری بر اساس علائم تعیین نمی‌شه. حتما باید آزمایش بتا انجام بشه.

                                   • سلام من شش روز از زمان پریودم گذشته و تو این چن روز بوی واژنم تعغیر کرده آیا نشانه بارداری است

                                      1. سلام من ۱۲ روز از زمان پریودم گذشته اما هنوز نشدم
                                       تست بیبی‌چک هم انجام دادم اما منفی بود
                                       ولی خیلی نگرانم ، اصلا علائم پریودی ندارم

                                        1. سلام به شما
                                         بارداری حتما باید با انجام آزمایش بتا بررسی بشه. بی‌بی چک قابل اعتماد نیست.

                                         • سلام بیبی چک من دوخط پررنگ واضحافتاد بیست و چهار روز عقب انداختم خواستم بدونم جوابش چیه درضمن بیبی چکها رودوروز پشت سرهم اولی باادراراول صبح ودومی روبعدازظهرانجام دادم هردو دوخط پررنگ نمایش داده شد ممنون میشم جواب بدین

                                          • سلام به شما
                                           این جواب نشان دهنده پاسخ مثبت هست اما بی بی چک برای تثبیت باردرای کافی نیست و حتما باید آزمایش بتا انجام بشه.
                                           برای انجام تست بارداری میتونین از خدمات هومکا استفاده کنین:
                                           https://www.homeca.ir/articles/pregnancy-test/

                                          • سلام من ۵ بهمن رابطه داشتم و الان که ۱۶ بهمن هست ۴ روزه پریودم عقب افتاده و دیروز لکه بینی داشتم. میخاستم بدونم باردارم؟ و اینکه برای تست خون چ روزی باید انجام بدم که درست باشه؟

                                         • سلام وقت بخیر من ۱۵ابان پریود شدم آذز ماه نشدم الان نزدیک به دو ماه از پریودیم میگذره .نامزدم نزدیکی بدون دخول داشتم ممکن حامله باشم؟

                                           1. سلام به شما
                                            نزدیکی بدون ورود مایع منی به بدن زن ممکن نیست. اگر به هرشکلی شک به بارداری هست، باید آزمایش بتا انجام بشه. اگر نه باید ضمن انجام سونوگرافی به متخصص زنان مراجعه کنین تا علت تاخیر معین بشه.

                                           1. سلام من چند روز پیش کلی گوشت و جگر کباب شده خوردم که خوب هم کباب نشده بودن و حالت خامی داشتن؛چند روز پیش متوجه شدم باردارم و الان خیلی نگران هستم که با مصرف گوشت خام انگل وارد بدنم شده باشه و به جنین انتقال پیدا کنه میشه راهنمایی کنید آیا جای نگرانی هست؟

                                             1. سلام سحر عزیز
                                              مصرف گوشت نیم‌پز و خام می‌تونه باعث ابتلا به انگل توکسوپلاسموز بشه. در بارداری امکان انتقال این انگل از مادر به جنین وجود داره.
                                              در صورتی که به مصرف گوشت آلوده شک دارین بهتره آزمایش انگل بدین که در صورت ابتلا درمان انجام بشه. در هر صورت بهتره اول به پزشک مراجعه کنید.

                                               1. سلام نیلای عزیز
                                                حداقل دو هفته بعد از لقاح میزان هورمون میتونه در حدی باشه که تست ادراری رو مثبت کنه.
                                                معمولا بعد از قطع پریود میشه با تست ادراری، بارداری رو چک کرد.
                                                ولی بهتره آزمایش خون انجام شه و یا یک هفته بعد از قطع پریود تست ادراری تکرار بشه.

                                               2. سلام خسته نباشید. من قبل اقدام دوره پریودی منظمی داشتم ولی بعد اقدام نامنظم شد ۶ ام ماه بعد باید پریود شم ولی از ۲۶ این ماه لکه بینی ب رنگ قهوه ای تیر با درد زیر شکم دارم امروز رفتم دکتر سونو کرد گف بخاطر کیسته ینی ممکنه باردار باشم ولی چون زود رفتم سونو جنین دیده نشده باشه یا بخاطر کیسته لطفا اگه میشه جواب بدین چون چن تا امپول نوشته میترسم باردار باشم بزنم خطر داشته باشه

                                                 1. سلام دوست عزیز
                                                  ممنون از شما
                                                  بارداری با آزمایش Bhcg تایید میشه. اگر آمپول‌ها رو پزشک زنان تجویز کرده، قطعا شرایط رو ارزیابی کردن و لازم دونستن و یقینا برای سلامتی شماست.
                                                  در مورد قطعیت باردار بودن با پزشک معالج صحبت کنید و پروسه درمانی و علت رو جویا بشید.

                                                   1. ۰۹۹۰۸۲۸۲۰۷۰سلام من زیر شکمم طرف چب نبض تند تند میزنه موقع راه رفتن کمردرد و لگن درد دارم پریودیم ۱۶ روزه عقب افتاده حالت تهوع هم دارم کم بی بی چک زدم معلوم نشد به نظرتون حامله ام

                                                    • سلام به شما
                                                     تنها راه اطمینان از بارداری، انجام آزمایش Bhcg هست نه علائم. بی‌بی‌چک قابل اعتماد نیست.

                                                     1. سلام بلافاصله بعد پریودیم ترشحات تخم مرغی داشتم نشانه تخمک گذاری هس چون من ۲۹,مهرپریود شدم یک مهر پاک شدم چهارم مهر ترشحات کشدار داشتم دوره سیکل پریودیم با پریود بعدیم ۳۰روز طول میکشه حداقل تخمک گذاریم ۱۵ سیکل باید باشه میشه راهنماییم کنید

                                                      • سلام به شما
                                                       الزاما تخمک‌گذاری براساس ترشحات قابل تعیین نیست و در صورت ضرورت معین شدن، باید سونوگرافی انجام بشه.

                                                     2. سلام من ۱۲ مهر پریود شدم و ۲۰ مهر پریودیم تموم شد بعد از۳ یا ۴روز نزدیکی داشتم و بعد ۱۱ روز خون قهوایی دیدم یکم بود بعد ۱ یا ۲ روز خونریزی کردم و زیر شکمم درد میکنه کمردرد دارم یعنی با این علایم ممکنه باردار باشم.

                                                        1. سلام به شما
                                                         غیر ممکن نیست. اما باید حتما تحت کنترل باشه و درمان کامل صورت بگیره‌.

                                                         • الزاما خیر.
                                                          بارداری هم بر اساس علائم تعیین نمی‌شه و باید آزمایش بتا انجام بشه.

                                                       1. سلام الهام عزیز
                                                        سندرم پیش از قاعدگی، به عنوان PMS شناخته می‌شه و به علائم مختلف جسمی و عاطفی که زنان یک یا دو هفته قبل از دوره قاعدگی خود تجربه می‌کنن، گفته می‌شه. این علائم در افراد مختلف متفاوته و با شروع قاعدگی، ناپدید می‌شه. بعضی علائم سندرم پیش از قاعدگی شبیه علائم بارداریه. شدت این سندرم در زنان مختلفه و علائم بارداری هم مخصوص هر فرد می‌تونه تفاوت هایی داشته باشه.
                                                        https://www.homeca.ir/mag/healthy-life/sexual-health/pms
                                                        تو این مقاله می‌تونید در مورد سندرم پیش از قاعدگی بخونید.

                                                         1. سلام من چندروزه بدنم یدفعه گرمیگیره داغ میشم درد خفیف زیرشکم و ۴روزه از موعود پریودم گذشته با اینکه همیشه دقیق و سر وقت بوده کم خیلی هم کم طاقت شدم، امکان بارداری هست؟

                                                           1. سلام به شما
                                                            برای بررسی بارداری، به علائم اکتفا نمی‌کنن و حتما باید آزمایش بتا انجام بشه.

                                                          • سلام خسته نباشین من توی اقدام به بارداری ۳تادونه قرص نورتریپتلین ۱۰ نمیدونستم ومصرف کردم میخواستم بدونم تاثیربدی روی جنین میزاره یاخیر؟خیلی نگرانم والان یه هفته هست که میگذره

                                                            1. سلام به شما
                                                             جای نگرانی نیست. اما تمام سونوگرافی ها و بررسی های مرتبط با جنین رو، طی مشورت با متخصص زنان، انجام بدین.

                                                            1. بی بی چک روش قابل اعتمادی برای اطلاع از باردار بودنه ولی گاهی ممکنه نتیجه منفی تست کاذب بشه
                                                             به‌طور مثال اگر وقتی این تست رو انجام بدید که هورمون‌های بارداری تو ادرار کم باشن ممکنه نتیجه تست منفی شه
                                                             اگه علائم بارداری رو دارید بهتره که به پزشک مراجعه کنید یا اینکه بعد از چندهفته محددا تست رو انجام بدید.

                                                             1. سلام دوست عزیز
                                                              یکی از باورهای اشتباهی که در مورد دوران بارداریه پریود تو بارداریه
                                                              وقتی تخمک آزادشده از تخمدان بارور شده و وارد رحم می‌شه دیگه پریود رخ نمی‌ده و بارداری اتفاق می‌افته. در واقع خونریزی در دوران بارداری به معنی پریود نیست. این اشتباه می‌تونه گمراه‌کننده و خطرناک باشه. چون خونریزی‌های این دوره به خصوص تو سه ماهه دوم و سوم رو باید جدی گرفت و اورژانسی به اون رسیدگی کرد.

                                                              1. سلام من بعدازدوروز پریودشدن باهمسرم رابطه داشتم الان حدود یک هفته هست دردشدیدشکم وپهلوسمت چپ دارم آزمایش بتادادم عدد۵نشون دادیعنی بااین اوضاع نشانه بارداری رودارم؟

                                                                1. سلام به شما
                                                                 در اون زمان از سیکل بارداری خیلی محتمل نیست. اگر تاخیر قاعدگی در سیکل بعدی داشتین، بتا باید تکرار بشه.

                                                                1. مصرف بیش از حد زعفرون در دوران بارداری میتونه باعث بروز مشکلاتی برای جنین بشه. در صورت مصرف معقول جای نگرانی نیست.

                                                                2. سلام من چندماه پیش سابقه سقط جنین داشتم
                                                                 الان دوباره باردار شدم خیلی استرس دارم که مجدد سقط داشته باشم لطفا منو راهنمایی کنید

                                                                  1. سلام الهه عزیز
                                                                   شما باید تحت نظر متخصصص زنان بارداریتون رو ادامه بدید
                                                                   همچنین باید علت سقط اول بررسی شه و درمان‌های لازم انجام باشه
                                                                   امیدواریم همیشه سلامت باشید

                                                                    1. سلام داکتر صاحب من سیکل ۳۲ روز دارم ۳ روز از پریودم گذشته زیر دلم کمر بری چند دقه درد میکند آرام میشه پتلون که بپوشم دلم درد میگیره و چهادهم پریودم سونوگرافی انجام دادم فولیکول ۱۳ داشتم ‌قرص کلومید خارجی میخوردم روز دو دانه تا دهم پریودم فعلان اسید فولیک میخورم آیا امکان بارداری است تشکرررررر

                                                                      1. سلام .من باکره هستم اما یه هفته مانده به زمان پریودم طی رابطه با نامزدم احساس کردم منی وارد شده و بعد قرص تنسی خوردم.الان ۳ روز از زمان اینکه پریود بشم گذشته.الان یعنی قرص اثر نداشته و من باردارم؟

                                                                     • ﺳﻼﻡ ﻣﻦ ﺑﻌﺪ ﭘﺮﻳﻮﺩﻡ ﺭاﺑﻂﻪ ﺩاﺷﺘﻢ ﻭﻟﻲ ﻧﻤﻴﺨﻮاﻡ ﺣﺎﻣﻠﻪ ﺑﺸﻢ اﺣﺴﺎﺱ ﻣﻴﻜﻨﻢ اﺳﭙﺮﻡ ﺩاﺧﻞ ﺷﺪﻩ ﭼﻮﻥ ﻣﻦ ﺷﻮﻫﺮﻡ ﺩاﺭﻭ ﺑﺮاﻱ ﻛﺎﺷﺖ ﻣﻮ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﻴﻜﻨﻪ ﺩﻛﺘﺮ ﮔﻔﺘﻪ ﺗﺎ اﺗﻤﺎﻡ اﻳﻦ ﺩاﺭﻭﻫﺎ ﻧﺒﺎﻳﺪ ﺑﭽﻪ ﺩاﺭ ﺑﺸﻴﻦ ﻟﻂﻔﺎ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﻛﻨﻴﺪ

                                                                       1. سلام به شما
                                                                        تا زمان قاعدگی بعدی صبر کنین. اگر تاخیر ایجاد شد، برای بررسی بارداری آزمایش بتا انجام بدین.

                                                                       1. سلام مهناز عزیز
                                                                        اگر مقدار هورمون hcg یا همون هورمون بارداری تو ادرار به‌اندازه کافی نباشه ممکنه جواب تست اشتباه باشه.
                                                                        بهتره چندهفته دیگه هم این تست رو تکرار کنید

                                                                         1. سلام به شما
                                                                          علائم شما نیاز به بررسی توسط پزشک داره
                                                                          در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنین.
                                                                          ممکنه پزشک سونوگرافی و آزمایشاتی رو برای شما تجویز کنه.

                                                                           1. سلام خانوم دکتر من الان ۳ روز از نزدیکی میگذره و فردا یا پس فردا هم زمان پریودم هست طبق همیشه اگه پریود بشم ینی باردار نیستم؟؟ چون زیر شکمم هم احساس درد دارم

                                                                             1. سلام به شما
                                                                              بررسی بارداری صرفا با آزمایش Bhcg قابل اطمینان هست نه علائم.

                                                                          • ممنون از مطالب خوبتون من معمولا میخونم مطالبتون رو لطغا در مورد افسردگی بعد از بارداری هم بنویسید

                                                                            1. ممنون از شما بابت نظرتون
                                                                             بله حتما سعی می‌کنیم در مورد افسردگی بارداری هم بنویسیم
                                                                             خوشحالیم که مطالب رو دوست داشتید، امیدواریم براتون مفید بوده باشه

                                                                              1. سلام خوبین خانوم دکتر
                                                                               سوالی داشتم
                                                                               بعد از پریودی چند بار باید رابطه داشته باشیم
                                                                               ک حامله بشم
                                                                               ممنون تشکر

                                                                                1. سلام به شما
                                                                                 این موضوع قانون و قاعده نداره، بعضی یک بار و بعضی چندین مرتبه. اگر قاعدگی منظم دارین، روز میانه سیکل رو در نظر بگیرین و اون روز، به همراه یک روز قبل و بعد، رابطه داشته باشین.

                                                                               • سلام من بد پریودم دو روزه لکه ببینی دارم ..و اقدام به بارداری هم کردم ایا امکان دارد این ماه باردار بشم…یهنی تخمک لانه گزینی کرده

                                                                                  1. خانوم دکتر من الان ۲ شهریور پریود شدم و بعد ازاون اقدام به بارداری کردم الان ۶بار اقدام کردم الان حاملم بعضی وقتا سردرد شدید و سر گیج دارم

                                                                                    1. سلام دوست عزیز
                                                                                     تنها راه بررسی و اطمینان از بارداری، انجام آزمایش bhcg هست. صرفا علائم قابل اتکا نیست.

                                                                                 1. سلام من نزدیک دوهفتس که علائم بارداری دارم اخرین پریودم۴روز قبل از رابطم بودالان تهوع سردرد بیحالی دارم و….ممنون میشم بگید احتمال بارداریم هست یانه

                                                                                   1. سلام نرگس عزیز
                                                                                    فقط با توجه به علائم نمیشه گفت که باردار هستید یا نه
                                                                                    از آخرین پریودتون چقدر گدشته؟ اگر تاریخ پریودتون عقب افتاده و تو تاریخ همیشگی پریود نشدید بله احتمالش هست.
                                                                                    در هر صورت بهتر هست که تست بارداری بدید
                                                                                    بهترین زمان برای انجام تست بارداری هم یک هفته بعد از تاریخی هست که باید پریود می‌شدید

                                                                                     1. درود
                                                                                      اگر در زمان لقاح واقدام دندان عصب کشی کنم موردی دارد؟مجبور هستم به عصب کشی و از زمان لقاح پنج روز میگذره

                                                                                       1. درود بر شما
                                                                                        اگه هدف شما قطعا بر بارداریه ۴۸ ساعت بعد از رابطه‌ی جنسی میشه وجود یا عدم وجود بارداری رو با آزمایش Bhcg بررسی کرد.
                                                                                        اگه قطعی نیست شک به بارداری رو با دندانپزشک درمیون بذارین تا داروی مناسب با شرایط شما تزریق بشه.

                                                                                     2. من ۸ روز از اخرین پریودم گذشته بود و با همسرم رابطه بدون دخول داشتم شک دارم که مایع منی رو واژنم ریخته یا نه ایا امکان بارداری وجود داره؟

                                                                                       1. سلام مونای عزیز
                                                                                        منظور شما روز هشتم قاعدگیه یا روز هشتم بعد از آخرین روز قاعدگیتون؟
                                                                                        اگه روز هشتم قاعدگیتون باشه، بدون دخول خیلی احتمال بارداری کمه، مخصوصا اگه سیکل های قاعدگی منظم و حداقل ۲۸ روزه باشه.
                                                                                        اگه شک دارین و از روش‌های پیشگیری استفاده نکردین می‌تونید از روش‌های اورژانسی استفاده کنید که فقط یک بار در ماه میشه ازش استفاده کرد.
                                                                                        این روش باعث بهم ریختن موقت سیکل قاعدگی میشه.
                                                                                        برای مطمئن شدن هم می‌تونید تو تاریخ پریود بعدیتون از بی‌بی چک استفاده کنید یا آزمایش بارداری بدین.

                                                                                         1. سلام خسته نباشید من یکم خرداد پریود شدم تا هفتم جلوگیری طبیعی داشتم تا ۲۷ خرداد که جلوگیری نکردم یک بار هم ۲۹ خرداد الان امروز ۲ هست پریود نشدم سمت چپ زیر دلم هم کمی درد میکنه ممنون میشم بگین از چی هست

                                                                                           1. سلام مریم عزیز
                                                                                            در وهله اول باید تست بارداری انجام بدین که احتمال بارداری رد بشه.
                                                                                            اگه احتمال بارداری با قطعیت رد شد و دچار اختلالات پریود بودین به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                             1. سلام من چند روز پریودم تموم شده بلافاصله روز بعدش رابطه داشتم منی ریخته شده الان هم شکمم درد میکنه

                                                                                              • سلام فاطمه عزیز
                                                                                               صرفا بر اساس علائم نمی‌شه در مورد بارداری اظهارنظر کرد. باید حتما آزمایش bhcg انجام بدین.

                                                                                             2. ۰۹۹۰۸۲۸۲۰۷۰سلام من احساس می‌
                                                                                              کنم همراه بانض زیر شکم چیزی اینور واونور میره یه ذره درد داره میتونه کیست تخمدان باشه چون من قبلاداشتمولی رژیم گرفتم پریودیم منظم شد علایم کیست تخمدان چیه آیا کیست تخمدان باشه نبض زیر شکم تند میزنه

                                                                                               1. سلام به شما
                                                                                                باید اول واقعی بودن حس نبض و محل اون بررسی بشه. مضافا با توجه به سابقه، سونوگرافی نیاز هست.

                                                                                              • سلام خسته نباشین
                                                                                               من یه جوش کنار واژنم در اومده قبلا کوچیک بود الان بزرگ شده ی درد جزئی داره ب نظرتون چیز بدی ممکن باشع خیلی میترسم

                                                                                                1. سلام به شما
                                                                                                 ممکنه جوش ساده باشه. اما با توجه به تغییر سایز، بهتره توسط متخصص زنان معاینه انجام بشه.

                                                                                               • چن روزه زیر شکمم سمت راست تخمدانم درد میکنه الان چن روز دگ گذشته و درد کمی بالا تر از شکمم امده حالت استفراغ دارم بدن درد خستگی الکی
                                                                                                بعد یهویی خوایم میاد
                                                                                                سر درد ناگهانی
                                                                                                امروزم که تقریبا ده روزی گذشته لکه بینی دارم ?حامله م ؟

                                                                                                 1. سلام هدیه‌ی عزیز
                                                                                                  اگه به بارداربودن مشکوک هستین، به خاطر درد شکم و اختلال قاعدگی و لکه بینی حتما باید احتمال بارداری خارج از رحمی رد بشه
                                                                                                  بهتره برای اطمینان به پزشک مراجعه کنین

                                                                                                   1. سلام عزیز من دو سه روزی هستش ک سینه درد دارم نوک سینه هام یکم درد میکنن یا دست بزنم درد میکنه و حالت سوزشی داره و من تازه نزدیکی داشتم باهمسرم امکان بارداری هستش

                                                                                                     1. سلام زهرای عزیز
                                                                                                      نزدیک به زمان پریود به علت تغییرات هورمونی علائمی مثل احتقان و حساس شدن سینه‌ها، نفخ شکم، درد زیر شکم، نوسانات خلقی، جوش صورت و… ممکنه به‌ وجود بیاد.
                                                                                                      علائم ابتدای بارداری هم مشابه هستن. در صورت تاخیر قاعدگی تست بارداری انجام بشه.

                                                                                                    1. سلام دوست عزیز
                                                                                                     اگر که به باردار بودنتون شک دارید باید آزمایش بارداری بدین و یا از بی بی چک استفاده کنین
                                                                                                     گاهی اوقات دلایل مختلفی می‌تونن باعث عقب افتادن پریود بشن. استرس، مصرف دارو و اختلالات هورمونی از دلایل عقب افتادن پریود هستند.
                                                                                                     اگر مشکلتون ادامه‌دار بود به متخصص زنان مراجعه کنین

                                                                                                     • سلام خسته نباشید
                                                                                                      یک روز بعد از نزدیکی بعد از چند ساعت تقریبا بعد از ۵ساعت یا شاید بیشتر تا دو هفته ترشحات قهوه ای داشتم و هفته ی اول فقط ترشحات قهوه ای داشتم بدون درد
                                                                                                      هفته ی دوم ترشحات داشتم با درد و کم کم خون ریزی ام در کنارش شروع شد و پریود شدم
                                                                                                      بعد از اتمام پریودم درد گرفتگی دور ناف پیچیدگی خیلی شدید و کمر درد دارم

                                                                                                       1. سلام به شما
                                                                                                        علائم شما نیاز به بررسی توسط پزشک داره
                                                                                                        در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنین.
                                                                                                        ممکنه پزشک سونوگرافی و آزمایشاتی رو برای شما تجویز کنه.

                                                                                                        • به نظر شما پیچیدگی دور ناف و درد خیلی شدید و کمر درد
                                                                                                         و ضعف و نفس تنگی و خستگی حاملگیه؟
                                                                                                         خیلی ممنون میشم زود تر جوابم رو بدین?❤️

                                                                                                          1. بهتره مستقیم توسط پزشک معاینه بشین و در صورت صلاحدید پزشک آزمایش و یا تصویربرداری برای تشخیص علت مشکلاتتون انجام بدین.

                                                                                                         1. سلام معصومه‌ی عزیز
                                                                                                          اگه به بارداربودن مشکوک هستین اول آزمایش بارداری بدین
                                                                                                          اگه قاعدگیتون تا سه سیکل دچار بی‌نظمی بود به پزشک مراجعه کنین.

                                                                                                         2. سلام من ۸روز مونده به موعد پریودم رابطه حفاظت نشده داشتم و امروز موعد پریودمه ولی هنوز نشدم. احتمال بارداریم وجود داره؟ با توجه به نوشته هاتون اگه پریود بشم بازم احتمال باردار بودنم هست؟ یا کلا رد میشه؟

                                                                                                           1. سلام رویای عزیز
                                                                                                            اگر پریود منظم باشه معمولا تخمک‌گذاری دو هفته قبل از موعد بعدی پریود اتفاق میفته که باید زمان زنده موندن تخمک رو هم در نظرگرفت ولی گاهی بنا به دلایلی ممکنه سیکل قاعدگی و تخمک گذاری جا به جا بشه.
                                                                                                            بنابراین احتمال بارداری وجود داره.
                                                                                                            برای تعیین علت تاخیر قاعدگی بعد از رابطه ی محافظت نشده، اولین کار رد بارداری با آزمایش خون حداق با فاصله ی ده روزه از رابطه هست.
                                                                                                            اگر خونریزی مثل همیشه اتفاق افتاد و علائم بارداری هم طی روزهای آینده وجود نداشت تقریبا بارداری رد میشه ولی بهتره با آزمایش تایید بشه.

                                                                                                             1. سلام خسته نباشین من بی بی چک گذاشتم دوخط نشون داداماالان دل دردشدم ولکه بین شدم ایاباردارم یاپریدم ممنون میشم جواب بدین

                                                                                                            • سلام خسته نباشید حدود ۳هفته هست اقدام به بارداری کردم هفته اول زیر شکمم درد خفیف داشت بعد چند روز خوب شد الانم سه چهار روز زیر شکم. کمر و سینه هام درد میکنه ممکنه علایم بازداری باشه ممنون

                                                                                                              1. سلام نسترن عزیز
                                                                                                               گر پریودتون هم قطع شده باشه، بله ممکنه علائم بارداری باشه.
                                                                                                               می‌تونین برای اطمینان تست بارداری انجام بدین.

                                                                                                              2. سلام خسته نباشید من یک روز بعدازقطع پریودیم نزدیکی داشتم ویکی دو روز بعدش درد سینه هام شروع شد و الان یه هفته میگذره نوک سینه هام ورم کرده ورنگش تیره تر شده امکان بارداری هست؟ممکنه همون روزای اول علائم بارداری نشون داده بشه
                                                                                                               ممنون میشم جواب بدین

                                                                                                                1. علائم بارداری تقریبا با علائم قبل از قاعدگی مشابه هست و دلیلش افزایش هورمون پروژسترونه که در چرخه ی قاعدگی بعد از تخمک گذاری و از یه هفته تا ده روز قبل از خونریزی بعدی به‌تدریج شروع میشه و قبل از خونریزی به اوج میرسه.
                                                                                                                 اگر چرخه ها منظم و حداقل ۲۸ روزه و طول دوره‌ی خونریزی پریود کمتر از یک هفته باشه بعیده شما سه روز بعد از اتمام پریود دچار علائم بشین.
                                                                                                                 چون احتمالا هنوز تخمک‌گذاری اتفاق نیفتاده مگر اینکه به دلیلی دچار اختلال تعادل هورمونی شده باشین که یه دلیلش میتونه بارداری باشه.
                                                                                                                 در صورتی که پریود اخیر با همیشه تفاوت داشته این امکان وجود داره که خونریزی شما پریود نبوده باشه و خونریزی ناشی از لانه گزینی جنین باشه و شما در ماه قبل باردار شده باشین.
                                                                                                                 بهتره که تست بارداری بدین.

                                                                                                                2. سلام خسته نباشید من این ماه شیش روز پریودیم عقب افتاد بعد شیش روز پریود شدم دوره هام پنج روزس ولی ایندفعه سه روزه قطع شد یهو و روز پنج پریودیم نزدیکی داشتم بعدازون سینه هام درد گرفت الان یه هفته میگذره نوک سینه هام ورم کرده و رنگش کمی تیره تر شده کمر درد هم دارم ویکمی دل درد مث درد پریودی میشه راهنماییم کنین احتمال داره باردار باشم یامشکل دیگه ای دارم؟

                                                                                                                  1. سلام پرستوی عزیز
                                                                                                                   ممنون از شما
                                                                                                                   این امکان وجود داره که خونریزی شما پریود نبوده باشه و خونریزی ناشی از لانه گزینی جنین باشه و شما در ماه قبل باردار شده باشین.
                                                                                                                   بهتره که تست بارداری بدین.

                                                                                                                   • باسلام وخسته نباشید ببخشید من ماه قبل برای اولین بار پریودیم ۵روز عقب انداختم بعد پریودشدم تاسه روز مث همیشه الان بیستم پریودی هستم دوروزه لکه بینی دارم یک روز هم خونریزی بعد قطع شد دلیلش چیه برای بارداری هم اقدام کردم بنظرتون لانه گزینیه یا مشکلی دیگه آیی دارم ممنون میشم راهنمایی کنید

                                                                                                                     1. سلام به شما
                                                                                                                      خیلی ممنون
                                                                                                                      ممکنه که به علت بارداری باشه. حتی تاخیر پریود قبلی هم میتونه به دلیل بارداری باشه.
                                                                                                                      بهتره آزمایش بارداری انجام بدین.

                                                                                                                       1. سلام از علایم بارداری سفت شدن سینه و حساس بودن نوکش اگر نداشته باشیم در دوره ای ک پریود عقب افتاده و تست مثبت‌ شده ایا از علایم ضروری هست
                                                                                                                        اگر این علامت رو نداشته باشیم نشونه بدیه ؟

                                                                                                                         1. سلام به شما
                                                                                                                          از روی علائم فیزیکی نمیشه درمورد بارداری افراد نظر قطعی صادر کرد. تنها راه قابل اعتماد، انجام آزمایش Bhcg هست.

                                                                                                                        • سلام
                                                                                                                         من روز سوم پریود قرص لتروزول مصرف کردم واز روز ۱۴سیکل قرص پروژسترون شبی دو عدد مصرف کردم وروز ۲۰سیکل دلدرد وکمردرد شدید گرفتم که همراه با لک قهوه ای کمرنگ بود بعداز استراحت دردم کمترشدولی هنوز اون دردهارو هر دوسمت تخمدانم حس میکنم ۴روز به موعد پریودم مونده
                                                                                                                         همیشه دوره های منظمی دارم و۲۷روزه هستم
                                                                                                                         ایا میتونه باردار باشم؟
                                                                                                                         الان تست بزنم امکان داره نشون بده؟

                                                                                                                          1. سلام به شما
                                                                                                                           بهتره بعد از حدود ۷ روز تاخیر در شروع قاعدگی، آزمایش بتا بدین تا بارداری بررسی بشه.

                                                                                                                        • سلام خسته نباشید ببخشید من طول قاعدگیم ۲۸ روزه هست ولی دودفعه هست که به هم ریخته ویه بار زودتر و یه بار دیرتر شدم و الان تست تخمک گرفتم یه بارش کامل مثبت شد ولی اقدامی نکردم قبل و بعد از اون هم علائم تخمک گذاری رو داشتم و تقریبا۳روز بعد از مثبت شدن تست اقدام به بارداری کردم که دیگه علائمی از تخمک گذاری نبود آیا امکان داره باردار بشم ؟

                                                                                                                          1. سلام افسانه‌ی عزیز
                                                                                                                           ممنون از شما
                                                                                                                           اقدام از یک هفته قبل تا یک هفته بعد از تاریخ احتمالی تخمک گذاری، احتمال بارداری رو افزایش میده.

                                                                                                                          2. سلام
                                                                                                                           چند ماه اقدام کردم برای بچه دارشدن … این ماه علایم بارداری رو دارم مثل ماه های قبل ولی بیشتر تست های خانگی هم انجام دادم بنظرم مثبت بوده … ولی امروز لکه بینی داشتم تقریبا قهوه ای بود وبعداز لکه یه آب شفاف بود زیر شکمم درد میکنه اول سمت چپ بود ولی الان سمت راسته … بنظرتون علایم پریودی یا بارداری؟؟؟؟

                                                                                                                            1. سلام به شما
                                                                                                                             اگر اقدام به بارداری داشتین و پریودتون تاخیر داشته و تست بارداریتون هم مثبت شده احتمال زیاد باردار هستین.
                                                                                                                             با انجام آزمایش خون بارداری می‌تونین مطمئن بشین که باردا هستین یا خیر. باید به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                              1. سلام خانم دکتر من باکره هستم ۲روز پیش بانامزدم رابطه بدون خدول داشتم نمیدونم مایع وارد بدنم شده یا نه از طرفی هم پریود هام همیشه نامنظم هست مثلا۱۸روز قبل پریود شده بودم امروزهم شدم البته فقط درحد لکه هست ایا احتمال بارداری وجود داره؟

                                                                                                                                1. سلام به شما
                                                                                                                                 در صورتی که مایع منی وارد واژن نشده باشه امکان بارداری نیست.
                                                                                                                                 برای نامنظمی پریودها و درمانش باید به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                  1. سلام وقتتون بخیر من جمعه سیزدهم اقدام به بارداری کردم و تا امروز ۶روز گذشته خواستم ببینم کی مشخص میشه که باردارم

                                                                                                                                  2. باسلام من ۱۴تیرپریودشدم و۲۸تیرهم شوهرم ازمسافرت اومده بودومن از۲۸شبی قرص ال دی مصرف کردم وخواستم پریودیم روعقب بندازم و۱۷مردادهم رابطه محافظت نشده داشتم و۲۲مردادهم فقط یک روز لکه بینی داشتم وبعدازاون هرچه بیبی زدم منفی شده تاالان که ۲۵شهریوره پریودنشدم بنظرتدن اگه باردارباشم چندهفتمه؟واینکه امکان باردی هست

                                                                                                                                    1. سلام به شما
                                                                                                                                     براساس علایم نمی‌شه در مورد بارداری و یا سن جنین اظهار نظر کرد. باید حتما آزمایش bhcg و سونوگرافی انجام بشه.

                                                                                                                                    2. سلام دکتر
                                                                                                                                     من ۵ هفتم هست و حالت تهوع کمی دارم درد خاصی هم ندارم فقط وقتی از خواب بیدار میشم به شدت انقباض رحمی دارم که با رفتن دسشویی درست میشه ترس از بارداری پوچ یا خارج از رحمی دارم اولین بارداریم هست

                                                                                                                                      1. سلام به شما
                                                                                                                                       باید حتما ضمن انجام سونوگرافی های روتین، تحت نظر یک متخصص زنان باشین. اگر سونوگرافی اولیه انجام شده باشه، این موارد بررسی شده.

                                                                                                                                   • سلام خسته نباشین من پریودم عقب افتاده یه هفته و علایم خاصی ندارم فقط سرگیجه یا کمردردچون میام سرکار امکانش هست باردارباشم جلوگیری طبیعی دارم؟

                                                                                                                                     1. سلام مریم عزیز
                                                                                                                                      ممنون از شما
                                                                                                                                      جلوگیری طبیعی روش مناسبی برای پیشگیری از بارداری نیست و امکان بارداری زیاده.
                                                                                                                                      اوایل بارداری ممکنه علائم واضحی وجود نداشته باشه.
                                                                                                                                      موقع تاخیر غیرطبیعی پریود، ابتدا باید احتمال بارداری با کمک آزمایش رد بشه.

                                                                                                                                     2. سلام.من تنبلی تخمدان دارم. ماه دوم است که داروهای محرک استفاده میکنم. ۵ روز مونده به موعدم. خیلی زیاد دمای بدنم بالا رفته و احساس گرگرفتگی دارم در صورتیکه قبلا اصلا احساس گرگرفتگی نداشتم.گاهی مواقع هم شکم و کمرم انقباض داره. امکان داره باردار باشم؟

                                                                                                                                       1. سلام به شما
                                                                                                                                        شرایط شما ممکنه به دلیل تغییرات هورمونی قبل از پریود، تغییرات هورمونی ناشی از بارداری و یا تحریک بیش از حد تخمدان‌ها در اثر داروهای محرک باشه.
                                                                                                                                        در صورت تاخیر پریود تست بارداری انجام بدین و در صورت درد غیرطبیعی شکم و افزایش علائم به متخصصتون مراجعه کنین.
                                                                                                                                        اگه درد شدید شکم و تهوع و استفراغ مداوم، کاهش ادرار، تنگی نفس یا درد در پاها دارین هم باید به بیمارستان مراجعه کنین.

                                                                                                                                         1. سلام. من چهار روز از موعدم گذشت پریود نشدم. تست هم استفاده کردم منفی بود. با وجود اینکه داروی محرک مصرف کردم اگر حامله نشدم پس چرا پریود نشدم؟ چون قبلا با مصرف داروی محرک، بارداری که صورت نمیگرفت سر موعد ۲۸ روزه پریود میشدم.به نظرتون علت پریود نشدنم چیه؟ خیلی هم درد پریود دارم.

                                                                                                                                           1. سلام به شما
                                                                                                                                            چهار روز تاخیر قابل ملاحظه‌ای در سیکل قاعدگی نیست چون عوامل متعددی بر اون تاثیر می‌ذارن.
                                                                                                                                            بهترین کار معاینه و مشورت با متخصص زنان هست.

                                                                                                                                         2. سلام و خسته نباشید ‌‌من اقدام به بارداری دارم و یک روز بعد از پریودم اقدام داشتم تا الان که دوروز از زمان اوج تخمک گذاریم میگذره تقریبا دو سه روزه که احساس سوزن شدن سینه دارم.بعضی اوقات زیر دلم درد میکنه و به شدت خستم.چن روز پیش هم چنتا لک کمرنگ قهوه ای دیدم.آیا باردارم؟یا تا موعد پریودم صبر کنم.؟.

                                                                                                                                           1. سلام به شما
                                                                                                                                            برای انجام تست کمی زوده و ممکنه نتیجه با خطا همراه باشه، باید تا موعد پریود صبر کنین.

                                                                                                                                             1. سلام وقت بخیر من هفته گذشته عروسیم بود و دو روز بعدش رابطه داشتیم و منی داخل واژن خالی شد روز دوازدهم قاعدگیم بود دو روز بعد از اون ضعف و بی‌حالی داشتم و سرگیجه و گاها دل پیچه امکان بارداری وجود داره ضمن اینکه سن خودم ۳۱هست و همسرم ۳۴

                                                                                                                                               1. سلام به شما
                                                                                                                                                بررسی بارداری فقط براساس انجام ازمایش بتا ممکن هست، نه بر اساس علائم فیزیکی.

                                                                                                                                               1. سلام به شما
                                                                                                                                                بارداری قابل پیش‌بینی یا پیشگویی نیست. برای بررسی قطعیت بارداری باید در موعد قاعدگی بعدی، آزمایش بتا انجام بدین.

                                                                                                                                              • سلام من این ماه لتروزول استفاده کردم،روز ۱۵ پریودی پزشک سونو واژینال انجام دادو گفت فردا ینی ۱۶ پریودی تخمک گذاری داری،امروز۲۹ پرودی هستم بیشتر از یک هفتس خیلی کمر درد وسینه درد دارم،ولی امروز تستم منفی شد ولی هنوز پریود نشدم ممکنه باردار باشم؟

                                                                                                                                                1. سلام به شما
                                                                                                                                                 تست‌های خونگی ممکنه زمانی که سطح هورمون خیلی بالا نیست به‌صورت کاذب منفی بشن.
                                                                                                                                                 بهتره هفته‌ی بعد مجدد تست خونگی و یا آزمایش خون انجام بدین.

                                                                                                                                                2. سلام من نزدیک دو ماه مهاجرت کردم ماه اول سر تایم پریود شدم اما ماه دووم روز ۱۸ دوره به مدت ۴ روز لکه بینی قهوهای خیلی کم در حد یه قطره داشتم بعد تموم شد اما سر تایم پریود نشدم الان ۱۱ روز از تاریخم گذشته پریود نشدم چندین بار در فواصل مختلف بیبی استفاده کردم منفی بوده علایم بارداری هم ندارم با توجه به اینکه رابطه محافظت شده داشتم ، علت چی میتونه باشه ؟ خیلی نگرانم تا به حال سابقه تاخیر نداشتم .

                                                                                                                                                  1. سلام توکای عزیز
                                                                                                                                                   تغییرات بزرگ و استرس‌زا در روند زندگی می‌تونن باعث اختلالات موقت در چرخه‌های هورمونی و قاعدگی بشن.
                                                                                                                                                   در صورت تکرار مکرر اختلالات (در حداقل سه سیکل قاعدگی) نیاز به بررسی توسط متخصص زنان هست.
                                                                                                                                                   البته اگه احتمال بارداری میدین بهتره مجدد بیبی چک استفاده کنین.

                                                                                                                                                  2. سلام من سینه ام سفت شده حدو یک هفته ست . قبلش حالت تهوع بدون استفراغ داشتم
                                                                                                                                                   ولی تقریبا یک سال من پریودم بخاطر استرس قطع شده و امروز متوجه شدم که از سینه شیر میاد آیا احتمال داره باردار شده باشم
                                                                                                                                                   لطفا جواب بدید

                                                                                                                                                    1. سلام مهلای عزیز
                                                                                                                                                     اگه رابطه‌ی بدون محافظت داشتین بله امکان بارداری هست.
                                                                                                                                                     عدم وجود پریود به معنی عدم تخمک گذاری نیست.

                                                                                                                                                    2. سلام من الا شش روزه ک پریودیم تموم شده و رابطه داشتم اما دخول نبوده یعنی فقط روی مهبل ریخته ک سریع پاک کردم الان دوروزه ترشح قهوه ایی و لخته های قهوه ایی میبینم دل درد دارم یکمی هم حالت تهوع میتونه علاعم ممکنه اگ علائم بارداری باشه ؟

                                                                                                                                                     • سلام من ۳هفتس اقدام ب بارداری کردم و کمی سینه هام حساس شدن و۸روز مونده به زمان پریودیم الان میتونم تست بارداری بدم؟
                                                                                                                                                      ینی میخام هرچه زودتر جواب بگیرم

                                                                                                                                                       1. سلام به شما
                                                                                                                                                        اگه سه هفته قبل لقاح صورت گرفته باشه و موجب بارداری شده باشه، داخل آزمایش نشون میده.
                                                                                                                                                        درصورتی‌که جواب منفی بود و همچنان شک به بارداری بود یا زمان قاعدگی عقب افتاد، مجددا دو هفته بعد تست تکرار بشه.

                                                                                                                                                       2. سلام
                                                                                                                                                        من دوبار تست بارداری (ازمایش خون) دادم منفی بود
                                                                                                                                                        دفه اول یک هفته بعداز رابطه و دفه دوم حدودا سه هفته بعد
                                                                                                                                                        با اینکه دوره پریودی حدودا ی هفته عقب افتاده بازم احتمال بارداری هست

                                                                                                                                                         1. سلام به شما
                                                                                                                                                          اگر مجددا رابطه‌ی محافظت نشده نداشتین و آزمایش خون بعد از حداقل ده روز از لقاح منفی شده باشه، احتمال بارداری نیست.

                                                                                                                                                         2. سلام
                                                                                                                                                          من روز پنجم پریود شدنم که پاک شدم با همسرم دخول عمیق داشتم هرشب و الان حدودا یه هفته ای میشه… سر دلم، زیر شکمم سمت چپ و کمرمم درد میکنن، دهنمم مزه فلز میده، امکان داره الان باردار باشم؟؟ میتونم بی بی چک استفاده کنم؟.

                                                                                                                                                           1. سلام به شما
                                                                                                                                                            برای شروع علائم بارداری کمی زوده و برای بررسی با بی بی چک نیازه که دو هفته از لقاح گذشته باشه.

                                                                                                                                                           2. سلام من چند روز پیش با همسرم که همان روز پریودیش تموم شده بود رابطه داشتم و به احساس خودمان هیچ اسپرمی داخل واژنش خالی نشد و امروز بعد ۴ روز باز هم پریود شده و مهم تر اینکه قبل اینکه پریودی دومش شروع بشه داخل واژنش یک لکه قهوه ای رنگ دیده شده و کل بدنش هم حساسیت پیدا کرده و جوش زده آیا امکان بارداری هستش ؟

                                                                                                                                                            اگه امکان بارداری هستش چه قرص هایی رو بخوره که دیگه رشد بارداری ادامه نداشته باشه ؟

                                                                                                                                                             1. سلام محسن عزیز
                                                                                                                                                              مشاهده لکه قهوه‌ای در واژن ارتباطی به پریود نداره. دیدن داخل واژن نیاز به اسپکولوم داره.
                                                                                                                                                              جوش معمولا به خاطر تغییرات هورمونی هست.
                                                                                                                                                              در مورد امکان بارداری نمیشه گفت احتمال بارداری هست یا نیست. با آزمایش Bhcg میشه از باردار بودن یا نبودن مطمئن شد. معمولا ۴۸ ساعت بعد از رابطه میشه آزمایش بتا رو انجام داد.
                                                                                                                                                              دوباره پریود شدن میتونه به دلیل لکه‌بینی یا اختلالات هورمونی باشه. همسر شما حتما باید توسط متخصص زنان معاینه بشن.
                                                                                                                                                              در مورد سوال آخر باید بگیم که قرصی نیست که رشد جنین رو متوقف کنه.
                                                                                                                                                              اگه به مشاوره بیشتری نیاز دارین می‌تونین با پزشکان هومکا مشورت کنین.
                                                                                                                                                              حتما به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                             2. سلام
                                                                                                                                                              من چن شب پیش رابطه داشتم برا بارداری بعد از صبح اون روز که بلند شدم از خواب کمر درد و دل درد شدید داشتم نزدیکای ظهر دور نافمم درد گرفت آیا باردار شدم؟؟

                                                                                                                                                               1. سلام زهرای عزیز
                                                                                                                                                                الزاما کمردرد و دل‌درد ارتباطی به بارداری نداره و تشخیص بارداری حداقل ۴۸ ساعت بعد از رابطه با تست Bhcg سنجیده میشه.
                                                                                                                                                                این دردها می‌تونن ناشی از خود رابطه‌ی جنسی باشن.

                                                                                                                                                               2. سلام خسته نباشید
                                                                                                                                                                خواهش میکنم ازتون کمکم کنید لطفاً
                                                                                                                                                                من ۱۹ سالم هستش
                                                                                                                                                                تاریخ همیشگی پریودیم ۲۵ ام هر ماه هستش
                                                                                                                                                                و پریودی منظمی دارم همیشه
                                                                                                                                                                رابطه ۱۸ ام خرداد بود و من پنج روز بعدش یعنی ۲۳ام و دو روز زود تر از حالت عادی پریود شدم و هی قطع و وصل میشد.
                                                                                                                                                                و چند بار بی بی چک زدم منفی شد
                                                                                                                                                                و بعد از پایان پریودی سونو گرافی دادم و گفتن ک تنبلی تخمدان هم دارم.
                                                                                                                                                                و منتظر بودم تا تیر ماه هم پریود بشم که دقیقاً ۲۳ تیر ماه هم پریود شدم اول با خونریزی کم و بعد زیاد شد و یه روتین کاملا عادی ک هفت روز طول کشید مثل ماه های قبل.
                                                                                                                                                                و هیچ تاخیری توی پریودی نداشتم.
                                                                                                                                                                ولی خیلی نگرانم که باردار باشم. الان دو روزه نوک سینه هام وقتی دست میزنم درد میکنن فکر کنم از استرس زیادی باشه. خواهش میکنم کمکم کنید

                                                                                                                                                                 1. سلام به شما
                                                                                                                                                                  اگه اولین بار بوده که رابطه جنسی داشتین طبیعیه که سیکل قاعدگی بهم بخوره
                                                                                                                                                                  اگرنه ممکنه اختلال هورمونی به دنبال کیست و رابطه جنسی باشه.
                                                                                                                                                                  راه بررسی قطعی بارداری آزمایش Bhcg هست.
                                                                                                                                                                  اگر منفی باشه یعنی باردار نیستین.
                                                                                                                                                                  برای بررسی نامنظمی سیکل قاعدگی به متخصص زنان مراجعه کنین.
                                                                                                                                                                  می‌تونین با هومکا آژمایش بتا رو تو خونه انجام بدین. برای ثبت درخواست به لینک زیر مراجعه کنین یا با شماره‌ی ۰۲۱۶۷۳۷۱ تماس بگیرین تا همکاران ما کمکتون کنن.
                                                                                                                                                                  https://www.homeca.ir/articles/bhcg-titer-test/

                                                                                                                                                                   1. سلام به شما وقتتون بخیر. من تاخیری توی پریودی نداشتم اصلا. بی نظمی پریودی هم نداشتم توی این دوماه
                                                                                                                                                                    ولی کلا میخواستم ببینم با وجود پریودی باز هم باردار هستم یا ن؟

                                                                                                                                                                     1. سلام به شما
                                                                                                                                                                      با توجه به احتمال لکه‌بینی همزمان با بارداری نمی‌تونیم در مورد این موضوع اظهار نظر قطعی کنیم.
                                                                                                                                                                      تنها راه سنجش قطعی آزمایش Bhcg هست که با نسخه پزشک انجام میشه.

                                                                                                                                                                   2. با سلام و خسته نباشید، بنده ۱۱ روز هست که از زمان پریودی ام گذشته، اکثر علایم بارداری رو هم دارم. روز ۹اُم آزمایش خون بارداری دادم و HCG=5/6 نشان داد و دکتر گفت که ۱۰روز دیگر دوباره اقدام به آزمایش خون بارداری کن. آیا احتمال بارداری وجود دارد؟

                                                                                                                                                                     1. سلام هلمای عزیز
                                                                                                                                                                      همونطور که پزشکتون گفتن آزمایش باید تکرار و سیر افزایشی Bhcg بررسی بشه.
                                                                                                                                                                      بر اساس این مقدار گزارش‌شده یا علائم بالینی نمیشه نتیجه گرفت.

                                                                                                                                                                     2. سلام
                                                                                                                                                                      من چند روز میشه حالت تهوع بدون استفراغ دارم سردرد و دل درد دارم ولی از زمان پریودم هنوز ده روز مونده بنظر تون حاملم؟

                                                                                                                                                                       1. اگه به باردار بودن شک دارین باید آزمایش خون انجام بدین.
                                                                                                                                                                        صرفا با علائم نمیشه حاملگی رو تشخیص داد.

                                                                                                                                                                       2. خسته نباشید
                                                                                                                                                                        من اقدام ب بارداری کردم
                                                                                                                                                                        هفته بعد آخر هفته لک دیدم
                                                                                                                                                                        با فاصله دو روز س بار این اتفاق افتاد
                                                                                                                                                                        بی بی چک‌زدم منفی شد
                                                                                                                                                                        ب نظرتون باردار هستم؟؟؟

                                                                                                                                                                         1. ممنون از شما
                                                                                                                                                                          اگر از زمان اقدام به بارداری حداقل ده روز گذشته آزمایش خون بارداری انجام بدین و یا بی‌بی چک رو (در صورت تاخیر پریود بعدی) مجددا تکرار کنین.

                                                                                                                                                                          1. سلام به شما
                                                                                                                                                                           داروها بر اساس میزان خطر و مطالعاتی که در این مورد روی اونا انجام شده به دسته‌های مختلف تقسیم‌بندی میشن.
                                                                                                                                                                           در کل معمولا داروها در ابتدای بارداری (سه‌ماهه‌ی اول) بیشتر احتمال ایجاد اختلالات جنینی رو دارن (تعدادی از داروها در انتهای بارداری بیشتر خطر ایجاد عوارض دارن).
                                                                                                                                                                           بنابراین بهتره با مشورت پزشک مصرف بشن تا سود و زیان سنجیده بشه.
                                                                                                                                                                           دو داروی ذکر شده جزو داروهای با منع مصرف مطلق نیستن ولی نباید سرخود مصرف بشن‌.

                                                                                                                                                                          2. سلام من حدود سه ماه پریود نمیشم آزمایش خون دادم جواب منفی بود که پزشک گفت باردار نیستم بعد ۱۵ این ماه با همسرم نزدیکی داشتم و بعد از اون حدود شش بار که با هم نزدیکی کردیم دوباره این عمل انجام شد من با بی بی چک بعد از یک هفته تست بارداری گرفتم منفی بود میخواستم ببینم امکان داره بی بی چک اشتباه کنه یا نه و یا اینکه من چه زمانی باید تست بارداری رو انجام بدم ممنون از شما

                                                                                                                                                                            1. سلام سارای عزیز
                                                                                                                                                                             بی بی چک روش قابل اعتمادی برای بررسی بارداری نیست و حتما باید آزمایش Bhcg خونی مجدد انجام بشه.

                                                                                                                                                                            2. سلام من طبق تقویم بارداریم دوازدهم یا سیزدهم همین برج مرداد ماه روز تخمک گذاریم بوده. که اقدام به بارداری کردیم. و طبق تقویم پریودی باید بیست هفتم مرداد پریود میشدم. الان بیست و نهم هست و من پریود نشدم و علائم قبل پریودیم هم ندارم. یه دل درد های کمی هم پایین تر از ناف دارم که مثل درد درد های پریودیم نیست.
                                                                                                                                                                             بیبی چک گذاشتم مثبت نشد . الان میتونم ازمایش بتا بدم ؟. پونزده شونزده روز گذشته از تخمک گذاریم
                                                                                                                                                                             میتونم تا چند روز دیگه صبر کنم اما چون بار اولمه اقدام به بارداری کردم میخوام زودتر جوابشو ببینم و خیلی مشتاقم.
                                                                                                                                                                             و یه سوال دیگه
                                                                                                                                                                             نوشتین ۱۰ روز بعد اقدام به بارداری میشه ازمایش داد
                                                                                                                                                                             منظورتون ۱۰ روز بعد لقاح هست یا ۱۰ روز بعد لانه گزینی؟

                                                                                                                                                                              1. سلام به شما
                                                                                                                                                                               منظور از زمان آزمایش ۱۰ روز بعد از لقاحه.
                                                                                                                                                                               در صورت تاخیر پریود میشه هم بیبی چک انجام داد و هم آزمایش خون، ولی در مورد بیبی چک امکان منفی شدن در اوایل بارداری هست و در صورت شک نیاز به تکرار با فاصله یک هفته داره.
                                                                                                                                                                               آزمایش خون معمولا دقیقه و بهتر آزمایش خون بدین.

                                                                                                                                                                              2. سلام
                                                                                                                                                                               من در زمان تخمک گذرای اقدام به بارداری کردم و بعد از آن دلدرد شدید دارم،و ۱۲ روز بعد سه روز قبل از تاریخ پریودی ام خونریزی گرفتم، آیا این خونریزی لانه گزینی است یا پریود؟

                                                                                                                                                                                1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                 به راحتی و بدون معاینه و سونوگرافی یا آزمایش Bhcg بارداری، نمیشه این سوال رو پاسخ داد.
                                                                                                                                                                                 حتما این آزمایش رو انجام بدین تا از صحت بارداری مطمئن باشین.

                                                                                                                                                                                 • سلام من شش روزه که پریودم عقب افتاده برخی ازعلائم بارداری رودارم وتودوران مجردیم یه کیست کوچک داشتم الا شک دارم به بارداریم واینکه هیچ اقدامی به بارداری نکردم وبااستفاده ازوسایل پیشگیری ارتباط داشتیم.اگر بیبی چک بزنم امکان بارداری هست

                                                                                                                                                                                   1. سلام نرگس عزیز
                                                                                                                                                                                    بی بی چک روش قابل اعتمادی برای بارداری نیست.
                                                                                                                                                                                    حتما در موعد بعدی قاعدگی ازمایش Bhcg بدین.

                                                                                                                                                                                  • سلام .خواهش میکنم جوابم رو بدید خیلی استرس دارم .من نوزده مرداد رابطه داشتم کنترل شده بود و پنج مرداد هم پریودم تموم شد.بیست و چهارم باید پریود میشدم اما هنوز نشدم دیروز بی بی چک زدم منفی بود اما بازم پریود نمیشم …ترشحات سفید رنگی هم دارم .ممکنه باردار باشم؟؟؟

                                                                                                                                                                                    1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                     بی بی چک قابل اعتماد نیست و باید حتما آزمایش Bhcg بدین.
                                                                                                                                                                                     با توجه به رابطه جنسی در پنجره باروری، باید حتما بارداری با آزمایش تایید یا رد بشه.

                                                                                                                                                                                    2. سلام وقتتون بخیر
                                                                                                                                                                                     من همیشه پریودهای منظم و‌هفت روزه با درد شدید داشتم
                                                                                                                                                                                     این ماه دقیقا روزیکه باید پریود میشدم شکم درد کمتر از همیشه بود و ترشحات قهوه ای رنگ در حد لکه شروع شد و ۲۴ ساعت طول کشید بعد از اون ۲۴ ساعت هم ترشحات کمی بیشتر شدن ولی همونطور قهوه ای رنگ بودن و بعد کلا قطع شد
                                                                                                                                                                                     فرداش بی بی چک گذاشتم منفی نشان داد،روز بعد درد شدید شکم و لگن شروع شد به پزشک زنان مراجعه کردم با سونوگرافی داخل رحم گفتن کیست داخل رحم بوده که پاره شده و بارداری درکار نیست،حالا دو روزه از اون روز میگذره ولی اصلا دردهای شکم و لگن تمومی ندارن و گهگاهی لکه صورتی کم رنگ هم مشاهده میکنم
                                                                                                                                                                                     گیج شدم نمیدونم چیکار کنم?

                                                                                                                                                                                      1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                       علاوه بر سونوگرافی مجدد باید حتما ازمایش Bhcg بدین.
                                                                                                                                                                                       با جواب این‌ها مجدد به پزشک زنان مراجعه کنین تا در صورت نبود مشکل پاتولوژیک داروی تسکین درد تجویز کنن.

                                                                                                                                                                                        1. سلام خسته نباشید.من میخواستم اقدام بارداری کنم‌.سونو دادم. گفتن فولیکولهات ضعیف هستن زیر ۱۲
                                                                                                                                                                                         و پولیپ رحم دارم. یک یک سانت.و یک نیم سانت. دکتر گفت. بیا و عمل کن پولیپ هاتو دربیار . کورتاژ کن. من ترسیدم و عمل نکردم. و این ماه رابطه بدون جلوگیری داشتم. و سونو ک دادم یک فولیکول ۱۹داشتم. بنظر شما بارداری با پولیپ خطر داره؟؟اگر باردار بشم امکان سقط هست؟!

                                                                                                                                                                                          1. سلام دوست عزیز
                                                                                                                                                                                           سنجش میزان خطر یا امکان بارداری، صرفا از عهده پزشکی بر میاد که شمارو معاینه کرده و در جریان جزییات ارزشیابی شما باشه. وقتی پزشک متخصص شرایط بارداری و بهترین گزینه موجود رو به شما گفته، باید به ایشون اعتماد می‌کردین. برای بارداری حتما باید تحت نظر و تایید متخصص زنان باشین.

                                                                                                                                                                                        2. سلام آیا شروع علائم بارداری حدود۵روزبعد از نزدیکی امکان داره؟
                                                                                                                                                                                         چون یه درد خفیف در ناحیه کمر و پا درد گرفتم میخوام بدونم آیا میتونه نشانه بارداری باشه یاخیر

                                                                                                                                                                                          1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                           بر این اساس نمیشه نتیجه گیری کرد. الزاما باید آزمایش Bhcg بدین.
                                                                                                                                                                                           اون هم در تایم پریود بعدیتون تا قطعی باشه.
                                                                                                                                                                                           بر اساس علاوم درمورد بارداری فرد تصمیم نمیگیرن.

                                                                                                                                                                                          2. سلام من الان بعد از رابطه …یک‌هفته بعد سینه هام درد داره وحشتناک که حتی نمیتونم به سر سینه هام درست بزنم…دلدرد و لگن درد دارم..سرگیجه و‌نافم هم درد میکنه……اعصابم ضعیف شده……مشگل من چی هست….

                                                                                                                                                                                           • سلام وقت بخیر
                                                                                                                                                                                            من یه سوال داشتم، من دوسه روزی به تاریخ پریودم مونده، و رابطه جنسی داشتم،جلوگیری طبیعی داشتم،اما یه نصف روز بعد از رابطه خونریزی بصورت چند لکه بزرگ قرمز دارم،نمی دونم پریودم شروع شده یا نکنه خونریزی نشان بارداری باشه؟!در ضمن به دلایلی پیش پزشک نمیتونم برم،توروخدا راهنماییم کنین…

                                                                                                                                                                                             1. سلام دوست عزیز
                                                                                                                                                                                              تنها راه اطمینان از بارداری انجام آزمایش Bhcg هست. این آزمایش در هرجا به راحتی قابل انجام هست. مثبت بودن این آزمایش نشان‌دهنده بارداری خواهد بود.

                                                                                                                                                                                               1. سلام.من اصن دخول نداشتم ولباس تنم بوده و فقط پیشاب روی سینم ریختن که بلافاصله شستم.فرداش پریود شدم.مشکلی که نیست؟امکان بارداری یاچیزی؟
                                                                                                                                                                                                قرص هم نخوردم،لازمه ک بخورم ؟

                                                                                                                                                                                              • سلام من یه هفته از رابطه میگذره منی داخل نریخته ولی الان پاهام درد میکنه گاهی دلم درد میکنه احساس خستگی میکنم ممکن باردار باشم؟ بی بی چک چند روز بعد از رابطه نشون میده ؟

                                                                                                                                                                                                1. سلام دوست عزیز
                                                                                                                                                                                                 تنها راه اطمینان از بارداری، انجام آزمایش bhcg هست. براساس علایم و حتی تاخیر قاعدگی نمی‌شه اظهارنظر کرد. بی‌بی چک قابل اعتماد نیست.

                                                                                                                                                                                                2. سلام وقتتون بخیر من من ۲۶ازدپاج کردم از اولم هیچ نزدیکی محافظت شده نداشتم بجز یک بار همشه پریود میشدم یکی یا دو روز نهایتش سه روز جلو عقب میفتاد ولی بعد ازدواجم باید ۱۵برج پنج پریود میشدم ۱۱پریود شدم پنج روز زودتر این برجم ۶پریود شدم دقیقا پریود اولم ۵روز زودتر پریود دومم پنج روز زودتر کمر دردهم دارم زیرشکمم در میکنه تکرار ادرار هم دارم سردرد بی حالی هم دارم همش دلم میخواد بخوابم ممنون میشم راهنماییم کنیم

                                                                                                                                                                                                  1. سلام دوست عزیز
                                                                                                                                                                                                   این مواردی که ذکر شده، الزاما نشان‌دهنده مشکل نیست. صرفا اگر از درد شدید در قاعدگی و بی‌حالی شکایت دارین، باید ضمن انجام چکاپ‌های آزمایشگاهی، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                  2. سلام
                                                                                                                                                                                                   وقت بخیر
                                                                                                                                                                                                   معذرت میخوام من ۱۸ سالمه و باکره هستم
                                                                                                                                                                                                   مرداد ماه با نامزدم رابطه داشتم و دعوای انجام نشده و باید تا اواخر مرداد پریود میشدم اما هنوز پریود نشدم
                                                                                                                                                                                                   ۹ ام شهریور آزمایش خون دادم و منفی بود و ۲۰ ام شهریور هم آزمایش خون دادم و منفی بود
                                                                                                                                                                                                   الان دل درد و کمر درد شدیدی دارم
                                                                                                                                                                                                   میخواستم ببینم آیا احتمال بارداری هست؟

                                                                                                                                                                                                    1. سلام زهرای عزیز
                                                                                                                                                                                                     صرفا بر اساس علائم نمی‌شه در مورد بارداری اظهار نظر کرد. ضمن تکرار آزمایش bhcg، لطفا به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                    2. سلام من ۱۴ ماهه پیش زایمان کردم هموزهم پریود نشدم الان درد زیر دل میزنه به کمرم ومیزنه به ران پام باردارم نیستم علتش چی میتونه باشه چیکارکنم که پریود بشمتشکر

                                                                                                                                                                                                      1. سلام دوست عزیز
                                                                                                                                                                                                       علایم و درد ها نشان از شروع سیکل‌ها داره، لازمه که توسط متخصص زنان معاینه بشین تا در صورت لزوم مداخله انجام بشه.

                                                                                                                                                                                                      2. سلام خسته نباشید ببخشید اگه در طول یک ماه اول برای اقدام به بارداری آیا امکان حالت های مثل درد پریودی یا عوامل پریودی امکانش هست که رخ بده ؟

                                                                                                                                                                                                         1. سلام وقتتون بخیر ،من دوماهه پریودیم عقب افتاده بود یعنی از اوایل تیر تا الان نشده بودم تست دادم مثبت بود ازمایش خون هم دادم مثبت بوده هنوز با دکتر ملاقات نکردم منتظرم جواب چکاب کاملم بیاد بعد وقت دکتر بگیرم اوایل به بوی غذا حساس بودم حالت تهوع هم داشتم اما دوروزه زیرشکمم بعضی وقتا ی درد کوچیک میگیره دور نافمم تیر میکشه یا انگار یکی نافمو از تو میکشه میخواستم بدونم درد زیرشکم و درد ناف طبیعیه؟خیلی نگرانم

                                                                                                                                                                                                           1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                            درد شکم در بارداری می‌تونه طبیعی و ناشی از شروع یک حالت جدید باشه. اما علامت مهمی هست و حتما باید بررسی بشه. به محض اطلاع از بارداری حتما باید فرد به پزشک متخصص زنان مراجعه کنه و تحت نظر باشه.

                                                                                                                                                                                                           2. من ۱۵روز از زایمان طبیعی گذشته بود که رابطه بدون جلوگیری داشتم
                                                                                                                                                                                                            البته خون ریزی هم دارم
                                                                                                                                                                                                            ایا امکان بارداری وجود داره؟

                                                                                                                                                                                                          • سلام وقتتون بخیر. خواستم بدونم بعد از انجام رابطه مشکوک (چون جلوگیری طبیعی بود، میگم مشکوک)
                                                                                                                                                                                                           ب مدت ۴ دوره پریود شدم با خون ریزی
                                                                                                                                                                                                           (پریود اول دو هفته بعد از رابطه و پریود های بعدی در ماه های بعد.
                                                                                                                                                                                                           و در هر۴ پریود حدود ۵ روز هم جلو انداختم)

                                                                                                                                                                                                           بااین توضیحات
                                                                                                                                                                                                           ایا باز هم احتمال بارداری هست؟
                                                                                                                                                                                                           (در این مدت هم دیگر هیچ رابطه ای نداشتم.)
                                                                                                                                                                                                           چون حس میکنم ی چیزی توی شکمم نبض میزنه اینو میپرسم

                                                                                                                                                                                                           • سلام وقت بخیر
                                                                                                                                                                                                            بعد از یک رابطه مشکوک
                                                                                                                                                                                                            ب مدت ۴ دوره پشت هم پریود شدم.
                                                                                                                                                                                                            ایا باز هم احتمال داره ک باردار باشم؟

                                                                                                                                                                                                            بعد از اون رابطه هم دیگ رابطه ای نبوده در طی این چند ماه

                                                                                                                                                                                                            • سلام وقت بخیر من اول مهر باید پریود میشدم الان ۳ روز نشدم همش زیر دلم درد میکنه انگار میگی میخام پریود شم ولی نمیشم دلیلش چی میتونه باشه

                                                                                                                                                                                                              1. سلام دوست عزیز
                                                                                                                                                                                                               تاخیر و اختلال قاعدگی، متاثر از عوامل مختلفی مثل استرس فیزیکی و روحی، شرایط تغذیه ای، جغرافیایی و … هست. تاخیر یک سیکل قابل اغماض هست. اما حتما باید وجود بارداری بررسی بشه. در صورت تاخیر بیشتر، باید علاوه بر سونوگرافی، بررسی های آزمایشکاهی انجام بشه و به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                               1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                اگر رابطه جنسی دقیقا در زمان تخمک‌گذاری انجام شده باشه، از ۷۲ ساعت بعد می‌شه از این تست استفاده کرد. اما بهترین حالت انجام این آزمایش در زمان پیش‌بینی شروع قاعدگی بعدی هست.

                                                                                                                                                                                                               2. سلام
                                                                                                                                                                                                                میشه راهنماییم کنین
                                                                                                                                                                                                                منو نامزدم رابطه جنسی از‌ مقعد داشتیم و ارضا شدن اب منی ریخته شد داخل،خیلی شرمندم که اینجور واضح گفتم😔
                                                                                                                                                                                                                از بارداری میترسم،ولی ۲گرم هم دمکرده زعفرون مصرف کردم
                                                                                                                                                                                                                هم پریود شدم،خون ریزیم هم مثل پریود و همراه لخته بود
                                                                                                                                                                                                                ینی دیگه باردار نیستم؟
                                                                                                                                                                                                                من عذر میخوام اینجور حرف زدم و‌پیام‌ دادم
                                                                                                                                                                                                                روز۱۸ام ینی۱۸روز از اولین روز پریودیم رابطه از مقعد داشتیم

                                                                                                                                                                                                                 1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                  اگر مایع منی به داخل واژن ریخته، باید حتما بررسی بارداری با آزمایش Bhcg انجام بشه. رابطه صرفا مقعدی منجر به بارداری نمی‌شه.

                                                                                                                                                                                                                 2. سلام من ۱۸روز از اولین روز پریودیم رابطه مقعدی داشتم
                                                                                                                                                                                                                  و‌ منی رو‌ریخت داخل
                                                                                                                                                                                                                  ۹شهریور‌رابطه از مقعد داشتم‌و‌۱۹شهریور‌پریود شدم‌و‌‌‌پریود هامم‌منظمه
                                                                                                                                                                                                                  امکان بارداری هست؟
                                                                                                                                                                                                                  هیچ‌علائم هم ندارم و‌دو‌ روز پیش‌‌بی بی‌چک زدم منفی بود

                                                                                                                                                                                                                   1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                    بی‌بی چک قابل اعتماد نیست و اگر مایع منی به داخل واژن ریخته، باید حتما بررسی بارداری با آزمایش Bhcg انجام بشه. رابطه صرفا مقعدی منجر به بارداری نمی‌شه.

                                                                                                                                                                                                                      1. در روابط جنسی مقعدی احتمال بارداری وجود نداره، مگر در موارد خاص. تنها راه اطمینان از بارداری بررسی با آزمایش خون هست.

                                                                                                                                                                                                                    • سلام وقتتون بخیر ممنون بابت مطالب خوبتون. من ۲۵شهریور پریود شدم.پریودم عادی بود. حدودا یک هفته قبل از پریود با همسرم رابطه بدون دخول داشتیم. شیش روز پیش طی رابطه مجدد اولین دخولمون بود. از فرداش سرگیجه دارم و زیر دلم همش درد می‌کنه سفت شده انگار. حالت تهوعم دارم همش. ممکنه تو رابطه ای که قبل پریود داشتیم باردار شده باشم؟؟؟ این حالتام ربطی ب بکارت داره یا اینکه علائم بارداریه؟. اگ یک هفته قبل پریود باردار شده بودم دیگه پریود نمیشدم؟

                                                                                                                                                                                                                      1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                       تنها راه بررسی بارداری انجام ازمایش Bhcg هست. علائم نشان‌دهنده چیزی نخواهد بود.

                                                                                                                                                                                                                      2. سلام. من چهارروز مونده به پریودم، همسرم بدنم رو لمس کرد و با اینکه دستش خشک بود ولی توهم بارداری زدم. دوروز بعدش هم رو خونریزی افتادم و پریود شدم ولی سه روز شدید بود و تموم شد. احتمال بارداریم هست؟

                                                                                                                                                                                                                       • سلام من چندروز از قاعدگیم میگذره اقدام ب بارداریی کردم چندروز باید بگذره ک بفهمم حاملم

                                                                                                                                                                                                                         1. سلام فاطمه عزیز
                                                                                                                                                                                                                          در زمان معین قاعدگی بعدی، در صورت تاخیر، آزمایش Bhcg نشانگر قابل اعتمادی از بارداری هست.

                                                                                                                                                                                                                           1. سلام وقت به خیر من ۲۷ سالمه و تا قبل اقدام پریودی ۶ روزه از همه لحاظ اوکی داشتم اما الان که دوماه هه اقدام کردیم بهم خورده یعنی ماه اول سر موعد پریود شدم اما فقط دو روز بود بعد قطع شد ماه دوم هم ۳ روز زودتر پریود شدم اما فقط در حد لک بینی چند روزه . درد های متفاوتی هم نسبت به قبل اقدام داشتم منی که قبل اقدام پریودی های منظم و شبیه به هم داشتم به نظر شما علت چیه؟ ممنون

                                                                                                                                                                                                                             1. غالبا در ابتدای ازدواج و شروع رابطه جنسی، به دلیل ترشحات هورمونی، قاعدگی اختلال پیدا می‌کنه‌. اما در صورت تداوم اختلال بیش از دو سیکل، حتما به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                           2. سلام ببخشید من پریودیم منظم بود ماه قبل نامنظم شد ولی این ماه مث ماه قبل بود یه روز بعد از پریودیم لکه بینی داشتم الان هم حالت تهوع سردرد دل دارم امکان بارداری هست؟

                                                                                                                                                                                                                             1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                              تنها راه بررسی قابل اعتماد بارداری، انجام آزمایش Bhcg هست نه اتکا به علایم.

                                                                                                                                                                                                                             2. س یه دختر ۴ساله دارم واسه بارداری دوم اقدام کردم بارداری صورت نگرفت ب دکتر اقدام کردم گفت تنبلی تخمک داری الان دوسه ماهه دارو میده اصلا اثری ندارشته رو من ولی پرویدی هام خیلی نامنظم بودخیلی دیر به دیر میشدم ولی با این داروی هایی که دکتر داده فقط روپرویدی هام اثر گذاشته یکم بهتر شده ولی باردار نشدم

                                                                                                                                                                                                                               1. منظم شدن قاعدگی، اصلی‌ترین قدم در بهبود وضعیت باروری هست. اگر اقدام به بارداری تحت نظر پزشک ناموفق بوده، می‌تونین از پزشک متخصص زنان مشورت بگیرین تا از روش‌های کمک باروری برای شما استفاده کنن.

                                                                                                                                                                                                                               2. من ٨شهریور رابطه از معقد داشتم و اسپرم دور واژنم ریخته شد. ٢٧شهریورم پریود شدم و کامل چهار روز ازم خون میرفت ولی بعد از اون بعضی از علائم بارداری مثل یبوست و درد سینه دارم میخواستم بدونم با وجود اینکه پریود شدم حامله هستم یا ن

                                                                                                                                                                                                                                • سلام من در کل پریود منظمی ندارم ولی حدود ۴ – ۵ روز قبل از موعد پریودم نزدیکی داشتم و الان ۳ -۲ روز از وقت پریودم گذشته و هنوز پریود نشدم اما علائمش رو دارم. آیا احتمال بارداری هست؟ و اینکه با توجه به گفته‌هاتون حتی اگر پریود بشم بازم احتمالش هست؟

                                                                                                                                                                                                                                  1. برای بررسی بارداری، بعد از تاخیر یک سیکل، باید آزمایش Bhcg انجام بشه. در صورت شروع قاعدگی طبیعی بعیده بارداری وجود داشته باشه. مگر خونریزی کوتاه‌تر و کمتر از همیشه باشه.

                                                                                                                                                                                                                                    1. سلام
                                                                                                                                                                                                                                     من ۲۷روز از زایمانم گذشته دو هفته پیش رابطه داشتیم همسرم هواسش نبود یه ذره ریخت
                                                                                                                                                                                                                                     من الان حالت تهوه دارم
                                                                                                                                                                                                                                     امکان داره باردار باشم باز

                                                                                                                                                                                                                                   • درود وقت بخیر.
                                                                                                                                                                                                                                    دکتر عزیز بنده حدود ۱۲ روز بود ک عقب انداختم و بخاطر قرص اورژاسی ک ماهای قبل خورده بودم توجه نکردم ب طولانی شد سیکلم .
                                                                                                                                                                                                                                    باتوجه ب اینک بعد از مصرف قرص هم رابطه جلوگیری نشده داشتم و همچنین دردهایی زیر شکمم مدام حس میکردم بیبی چک زدم دوبار و ب طور خفیف مثبت شد..
                                                                                                                                                                                                                                    بازهم برای رفع شک ازمایش دادم ولی ازمایشکاه بهم گفت مشکوکه و ممکنه باردار نباشه و ب پزشک مراجه کنم..
                                                                                                                                                                                                                                    دلیلش چی میتونه باشه؟؟
                                                                                                                                                                                                                                    ایا بیبی چک خطا داده؟؟

                                                                                                                                                                                                                                     1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                      آزمایش بتا باید تکرار و سریالی انجام بشه. نیاز به بررسی و افتراق حاملگی واقعی، حاملگی پوچ و حاملگی خارج رحمی هست.

                                                                                                                                                                                                                                       1. ممنون از لطف بی نهایتتون

                                                                                                                                                                                                                                        شما سونو رو پیشنهاد میدین؟
                                                                                                                                                                                                                                        چون دردای زیر شکمی بشدت دارم
                                                                                                                                                                                                                                        باتوجه ب عدد بتا ک ۳۵ بود خواستم بدونم باید بازهم تکرار بشه آزمایش؟ یا فقط سونو انجام بدم؟

                                                                                                                                                                                                                                         1. خواهشمندم
                                                                                                                                                                                                                                          علاوه بر سونوگرافی، آزمایش هم باید نوبت دوم تکرار بشه و بعد به پزشک متخصص مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                         1. سلام من دوروز قبل پریودیم رابطه داشتم ولی جلوگیری طبیعی داشتم وقتی پریودیم پاک شد۴روزبعدش رابطه داشتم ولی جلوگیری نداشتم رفتم سونو۱۲هفتگی تاریخ بارداریمو از دوروز قبل پریودی زده مگه میشه رابطه بذاری منی ریخته نشه بعدش پریودبشی احتمال اینکه سونواشتباه کرده هست

                                                                                                                                                                                                                                           1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                            ممکنه خونریزی بین سیکل رخ داده باشه و قاعدگی واقعی نباشه. سونوگرافی در تشخیص سن جنین قابل اعتماده. در هر صورت مجدد هم تکرار خواهد شد.

                                                                                                                                                                                                                                             1. اخه سوالی که ذهن منودرگیرکرده اینه وقتی من جلوگیری داشتم ومیدونم منی ریخته نشده چراباردارشدم برای همین فکر میکنم تاریخ سونواشتباه من به حساب خودم دوهفته دیرتر باردارشدم چطوری میتونم مطمن بشم که تاریخ خودم دقیق یاسونو

                                                                                                                                                                                                                                              • ببخشید که سوال تکرارمیکنم مامامیگن وقتی باردارمیشین دیگه پریودنمیشین اگرم پریود بشین درحدلگه بینی ودردوروز قط میشه ولی من دوروزقبل پریودیم رابطه گذاشتم وسروقت پریودشدم ۳روز اول خونریزی شدید بعدش کم میشه تا۷روز پس این پریودی مثل بقیه پریودهاس ولی شمامیگین شاید قاعدگی واقعی نباشه من اگه ۱۸هفتگی برم سونوگرافی تاریخ دقیق جنین میگه

                                                                                                                                                                                                                                               • خونریزی شدید در بارداری باید حتما بررسی بشه. قاعدگی در بارداری به طور معمول قطع می‌شه اما در برخی افراد ممکنه به صورت خفیف تا یک زمانی ادامه پیدا کنه. پزشک متخصص زنان با انجام معاینه و سونوگرافی، می‌تونه به شما کمک کنه.

                                                                                                                                                                                                                                                • سلام میخاستم بدونم تاریخ زایمان سونوزده ۹برج ۱ یعنی الان من چندهفته باردار هستم

                                                                                                                                                                                                                                                 • سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                  برای سن دقیق بارداری، باید به یافته های سونوگرافی رجوع کرد. سن بارداری در سونوگرافی ذکر می‌شه.

                                                                                                                                                                                                                                              • سلام من دو روز مانده به تاریخ پریدم و قصد حاملگی داشتم الان در سمت راست رحمم درد پریدی و احساس نبض کوچکی رو دارم میتونه علایم بارداری باشد؟ممنون

                                                                                                                                                                                                                                               • سلام من ۱۹ سالمه و رابطه بدون دخول داشتم

                                                                                                                                                                                                                                                چهار روزه از این اتفاق میگذره و من بسیار استرس دارم ک نکنه حامله باشم
                                                                                                                                                                                                                                                ۴ تا قرص ال دی خوردم و ۱۲ ساعت بعد ۴ تای دیگه خوردم
                                                                                                                                                                                                                                                یه قرص اورژانسیه ۱.۵ هم خوردم
                                                                                                                                                                                                                                                زیر دلمم درد میکنه
                                                                                                                                                                                                                                                اما پریود نشدم
                                                                                                                                                                                                                                                به نظر شما ممکنه حامله باشم
                                                                                                                                                                                                                                                هنوز تا پریودیم ۴ روز مونده

                                                                                                                                                                                                                                                • سلام چند ماهه که اقدام به بارداری کردم تو این مدت پریودیم جلو افتاده و کمردرد دلدرد دارم ‌خسته م به نظرتون مشکل از کجاست

                                                                                                                                                                                                                                                  1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                   باید زمان انجام سونوگرافی، بررسی هورمونی و معاینه توسط پزشک متخصص زنان انجام بشه. در این صورت میشه علت یابی کرد.

                                                                                                                                                                                                                                                  2. سلام.من ۱۲ مهر ماه پریود شدم و دوباره امروز پریود شدم دلیلش چی میتونه باشه؟ طول قاعدگیم ۷ روز هست
                                                                                                                                                                                                                                                   خونریزی امروزم خیلی کمه دلیلش چیه؟

                                                                                                                                                                                                                                                    1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                     ممکنه لکه‌بینی باشه. اگر مجدد تکرار شد، باید ضمن انجام سونوگرافی، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                    2. سلام
                                                                                                                                                                                                                                                     ۱۹ سالمه با همسرم رابطه داشتم اما منی روی بدن من نریخت
                                                                                                                                                                                                                                                     یعنی چون بار اولم بود اصلا نزاشتم که ایشون ارضا بشن
                                                                                                                                                                                                                                                     ولی از اون روز استرس دارم که نکنه حامله شده باشم
                                                                                                                                                                                                                                                     دوم هر ماه پریود میشم
                                                                                                                                                                                                                                                     و امروز که ۲۹ هس زیر دلم درد میکنه اما هنوز پریود نشدم
                                                                                                                                                                                                                                                     بعد از رابطه ۴ تا قرص ال دی خوردم و ۱۲ ساعت بعدش هم ۴ تا ای دی دیگه خوردم یه دونه هم قرص اورژانسی خوردم
                                                                                                                                                                                                                                                     به نظر شما امکان بارداری هست؟

                                                                                                                                                                                                                                                     • سلام .من آزمایش دادم بتای من۵۵۳.۶۹ شد رفتم سونو نوشته ساک حاملگی واحد بدون قطب جنینی مشاهده میشود و محل وجدار ساک نرمال است.
                                                                                                                                                                                                                                                      Gs=7 Mm
                                                                                                                                                                                                                                                      Ga=5_6week from lmp
                                                                                                                                                                                                                                                      آیا مشکلی داره یا نرماله.ممنون میشم جواب بدید

                                                                                                                                                                                                                                                       1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                        سونوگرافی باید به رویت پزشک متخصص زنان برسه و توسط ایشون سلامت بارداری و جنین تایید بشه.

                                                                                                                                                                                                                                                       2. سلام خسته نباشید من سه هفتس ک اقدام ب بارداری کردم دو بار تا الان بیبی چک زدم اما منفی شده چن روز پیش هم خونریزی داشتم چند روزی احتمال داره باردار باشم ؟

                                                                                                                                                                                                                                                         1. ‌سلام قرص اورژانسی باعث شکم درد و کمر درد میشه؟ و این علایم یعنی زودتر از موعد پریود میشم؟؟

                                                                                                                                                                                                                                                         2. سلام .من زمان تخمک گذاریم رابطه داشتم و بعد متاسفانه مریض شدم و آنتی بیوتیک استفاده کردم هنوز ب زمان پریودیم نرسیده ولی نفخ معده شدید دارم کمی هم زیر دلموکمرم درد میکنه و اینکه از چیزای شیرین خوشم نمیاد احتمال داره که باردار باشم و اینکه گاهی تنگی نفس میگیرم وهمش خسته ام.واینکه الان آزمایش بدم جواب درست در میاد ۷روز بعداز لقاح

                                                                                                                                                                                                                                                           1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                            بررسی بارداری تنها با انجام آزمایش بتا قابل اعتماد هست، نه علائم. اگر منفی باشه، باید همزمان با شروع قاعدگی بعدی تکرار بشه.

                                                                                                                                                                                                                                                           2. خانم دکتر لطفا جواب سوال های منا بدید من واقعا حالم خیلی بده همش خوابم میاد واحساس میکنم جونی برای زلند شدن و کار های خونه ندارم معدم هم خیلی اذیت میکنه

                                                                                                                                                                                                                                                             1. سلام زهرای عزیز
                                                                                                                                                                                                                                                              باید حتما معاینه و چکاپ کامل برای بررسی دلیل بی‌حالی انجام بشه. در عین حال درمان گوارشی برای معده هم ضرورت داره.

                                                                                                                                                                                                                                                             2. سلام من پریودم نامنظم ‌شده و ماه شهریور ۲۸ شدم دکتر رفتم ۱۹ و ۲۰ مهر دوتا آمپول پروژسترون زدم و دکتر گفت ۲۸ باید پریود بشی. الان امروز ۴ ابانه و هنوز پریود نشدم، امکان بارداری وجود داره؟ و اینکه از بی بی چک چه زمانی استفاده کنم؟ آیا آزمایش بتا الان جواب رو نشون میده یا باید صبر کنم

                                                                                                                                                                                                                                                               1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                بی‌بی چک قابل اعتماد نیست و حتما باید آزمایش بتا انجام بشه. از زمان قاعدگی بعد از لقاح، قابل اعتماد هست.

                                                                                                                                                                                                                                                               2. باسلام
                                                                                                                                                                                                                                                                من قبل ازواکسن کروناپریودی منظم بود،بعدازون۵۰روزیکبارمیشدم،اما۵ماه بود که ماهی یکبارپریودمیشدم و اوکی بود،اما الان۲۴شهریوراخرین بارم بوده وحدود۱۵روزه عقب افتاده اماهنوز۵۰روزنشده
                                                                                                                                                                                                                                                                روش پیشگیریم طبیعیه،وچندروزه واژنم خشک شده،اقدام بارداری نداشتم
                                                                                                                                                                                                                                                                دیروزبیبی چک دادم منفی بود
                                                                                                                                                                                                                                                                بنظرتون علت چی میتونه باشه،
                                                                                                                                                                                                                                                                آیاممکنه بازم عوارض واکسنهایا کروناباشه؟
                                                                                                                                                                                                                                                                برج۵هم یکبارکوویدشدم

                                                                                                                                                                                                                                                                 1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                  تزریق واکسن ارتباطی با اختلال قاعدگی نداره. باید بارداری با انجام آزمایش بتا بررسی بشه. در صورت منفی بودن هم، ضمن انجام سونوگرافی و آزمایشات هورمونی، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                 2. چرا علائم حاملکی داخلی و بیرونی رحم رو عین هم نوشتین . اینا ک علائمش مثل همه ک از کجا باید بفهمیم

                                                                                                                                                                                                                                                                   1. براساس علایم در مورد بارداری تصمیم گرفته نمی‌شه. صرفا برای آگاه‌سازی هست. برای بارداری صرفا نتیجه آزمایش بتا قابل اعتماده.

                                                                                                                                                                                                                                                                   2. درود وقت بخیر.
                                                                                                                                                                                                                                                                    دکتر عزیز بنده با ازمایش و بی بی چک مثبت با توجه به حدود ۲۵ روز ک عقب انداخته بودم .برای انجام ازمایش بتا مجدد اقدام کردم چون ازمایش اولیه مشکوک بود.
                                                                                                                                                                                                                                                                    و با بتای ۱۵۰۰ برای تشکیل ساک ح سونوی واژینال دادم.
                                                                                                                                                                                                                                                                    ساک بارداری با ((حدود طبیعی )) ۵میلی خورده بود ک گفتن ۵ هفته و ۲روزم هست و من محاسبه درستی نداشتم .
                                                                                                                                                                                                                                                                    اندازه بتا و ساک حاملگی تو ۵ هفته آیا طبیعیه؟چون دکتر چیزی نگفتن و بهم گفتن برم تا ی سونو تا چندهفته اینده

                                                                                                                                                                                                                                                                    جفتم قدامیه و میگن رشد جنین کند میشه ایا درسته؟

                                                                                                                                                                                                                                                                     1. سلام آوای عزیز
                                                                                                                                                                                                                                                                      در صورت وجود هرگونه مشکل یا اختلال غیرطبیعی، حتما پزشک انجام دهنده سونوگرافی به شما اطلاع می‌دادن یا به متخصص زنان ارجاع می‌شدین. بهتره بدون نگرانی منتظر نوبت بعدی سونوگرافی باشین.

                                                                                                                                                                                                                                                                       1. ممنون از همراهیتون. راستش احساس کردم بخاطر اوضاع روحی و بارداری ناخواستم چیزی نگفتن.
                                                                                                                                                                                                                                                                        چون متوجه میوم اینترامورال در رحم شدم و توی سونو بود ولی اصلا دکتر صحبتی نکرد..
                                                                                                                                                                                                                                                                        این‌موضوع منو از روزمرگی انداخته و نمیدونم باید چیکار کنم..

                                                                                                                                                                                                                                                                         1. شاید نیاز به اقدام خاصی در حال حاضر نبوده، مضاف بر اینکه بارداری و زایمان خیلی مواقع اثر مثبت بر این ضایعات میگذاره و می‌شه بررسی اش رو به تاخیر انداخت. مهم اینه تحت نظر پزشک باقی بمونین.

                                                                                                                                                                                                                                                                           1. سلام..من ۴ روزه از وقت پریودم گذشته گهگاهی درد پریودی میاد سراغم ولی پریود نمیشم..دو سه تا از اعلایم بارداری رو هم دارم ولی هفته پیش ک چند روزی ب وقت پریودم مونده بود از روی کنجکاوی تست خونگی استفاده کردم منفی بود..امکان بارداری هست آیا؟

                                                                                                                                                                                                                                                                            • سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                             بررسی بارداری تنها با انجام آزمایش بتا قابل اعتماد هست، نه تست خانگی و علائم.

                                                                                                                                                                                                                                                                            • سلام وقتتون بخیر
                                                                                                                                                                                                                                                                             من ۱۰ و ۱۱ آبان با همسرم رابطه داشتم بدون جلوگیری بود با کاندوم نبود اما مراقبت لازم انجام شد. من بازم نگرانم. ۱۷ آبان تاریخ پریودیم هست. امکان داره باردار بشم؟ یک هفته مونده به پریودیم. چون روزهای نزدیک به پریودی احتمال بارداری نیست درسته؟

                                                                                                                                                                                                                                                                              1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                               احتمال بارداری کم هست. اما در هر صورت با تاخیر قاعدگی باید آزمایش بتا انجام بشه.

                                                                                                                                                                                                                                                                           2. سلام خسته نباشید من قرار بود ۷ پریود بشم ولی نشدم خیلی حالت تهوع دارم انگار میخوام بیارم بالا نمیشه و زیر دلم خیلی درد میکنه باید چیکار کنم دکتر ؟؟

                                                                                                                                                                                                                                                                             1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                              باید بارداری با آزمایش بتا بررسی بشه. در صورت منفی بودن، برای بررسی به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                               1. من رفتم هم آزمایش دادم هم تست مثبت شد ولی الان آزمایش اولیه انجام دادم هنوز ۴۵ روز نیس دیروز رفتم سونو گفت برید دوهفته ی دیگه بیاید الان هیچی مشخص نیست

                                                                                                                                                                                                                                                                              • سلام خسته نباشید من قرار بود ۷ پریود بشم ولی نشدم
                                                                                                                                                                                                                                                                               خیلی حالت تهوع دارم انگاری میخوام بیارم بالا ولی نمیارم خیلی زیر دلم درد میکنه و خیلی خسته و بی حالم
                                                                                                                                                                                                                                                                               باید چیکار کنم دکتر؟؟

                                                                                                                                                                                                                                                                               • سلام
                                                                                                                                                                                                                                                                                من علائم دارم بتا منفی شد اما یکم رنگ توی تست پخش شد. قرص لووتیروکسین میخورم.
                                                                                                                                                                                                                                                                                درصورت بارداری ممکنه قرص ضرر داشته باشه؟
                                                                                                                                                                                                                                                                                سپاس از شما

                                                                                                                                                                                                                                                                                 1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                  باید آزمایش بتا تکرار بشه. در صورت منفی بودن بارداری رد می‌شه. در مورد مصرف قرص حتما باید با پزشک زنان مشورت کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                 2. سلام خسته نباشید،من سیکل قاعدگیم ۲۸ روزه و روز ۱۶ ام به مدت ۴ روز، ۲ بار در روز اقدام کردم
                                                                                                                                                                                                                                                                                  از کیت تخمک گذاری هم استفاده کردم
                                                                                                                                                                                                                                                                                  احتمال بارداری هست یا کمه؟

                                                                                                                                                                                                                                                                                   1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                    باید برای بررسی بارداری آزمایش بتا انجام بشه.
                                                                                                                                                                                                                                                                                    در مورد جزییات باروری، باید از پزشک متخصص کمک بگیرین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                   2. سلام من همیشه ۲۶ یا ۲۷ هرماه پریود میشم ب مدت ۵ روز و یکروز قبل و یک روز بعد از پریود رابطه بدون محافظت داریم.این ماه روز ۲۶پریود شدم ولی فقط ۲ روز خونریزی داشتم اونم کم بعدش فقط در حد لک بودتا ۷ روز طول کشید.۲روز بعد از آخرین پریودم هم بازم رابطه بدون محافظت داشتم. الان یک هفته از پریودم میگذره زیر شکمم درد میکنه بیشتر سمت راست. ۲ بار هم خیلی خفیف احساس حالت تهو داشتم و امروز سردرد شدید گرفتم. میخواستم بدونم آیا اینا علائم بارداری هست؟ امکانش هست باردار باشم

                                                                                                                                                                                                                                                                                    • سلا یه سوال داشتم چند روز بعد از نزدیکی اگه آزمایش بدیم مشخص میشه که حامله هستیم یا نه

                                                                                                                                                                                                                                                                                      1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                       معمولا سه روز بعد اگر لقاح رخ داده باشه. اما توصیه می‌شه تا زمان شروع سیکل بعدی صبر کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                      2. سلام من پریودم ۹روز میشه عقب افتاده بی بی چک انجام دادم منفی بود درضمن دوماهی میشه تو اقدام به بارداریم.چجوری میتونم بفهمم باردارم یا نه؟و اینکه اگه باردار باشم تو این بازه زمانی هورمون Bhcgخودشو تو ادرار نشون نمیده؟

                                                                                                                                                                                                                                                                                       • سلام من تاریخ ۱۱ آبان رابطه کامل داشتم تقریبا نزدیک تخمک گذاری بوده من دو روز بعدش قرص اورژانسی خوردم به فاصله هر ۱۲ ساعت یکی الان ۱۵ آبان میخواستم بدونم برم آزمایش خون بدم مشخص میشه؟

                                                                                                                                                                                                                                                                                        • سلام من یک هفته است ک پریودیم عقب افتاده و همش دردهای شکمی مثل زیر دل و دور ناف و سوزش معده وپشت دارم وهمش احساس پریودی دارم درصورتی ک ترشح هم نمیبینم ممکن حامله باشم

                                                                                                                                                                                                                                                                                         • سلام،پریود من همیشه منظم بوده و سیکلم ۲۸ روزه هست،دوره ی پریودمم ۸ روزه،من روز ۱۶ قاعدگی اقدام به بارداری کردم و به مدت چهار روز پشته سر هم نزدیکی داشتم.احتمال بارداریم چند درصده؟

                                                                                                                                                                                                                                                                                           1. احتمال بارداری محاسبات ریاضی نداره. صرفا در مواردی که باروری حساس هست، توسط متخصص زنان زمان تخمک‌گذاری با سونوگرافی تعیین می‌شه. در سیکل ۲۸ روزه، روز ۱۳ تا ۱۵ محتمل تر هست.

                                                                                                                                                                                                                                                                                           2. سلام من حدود ۱ماهه ک پریود نشدم دقیقا ۲۶روز قبلش جلوگیری طبیعی داشتم اما حدود ۴روزه ک تصمیم به باردارشدن کردم علائم باردارشدن ودارم اما تست گذاشتم منفی نشون داد حدود چندماه پیش متخصص زنان رفتم گفتن هورمون پروژسترون بدنت کمه الان موندم باید چیکار کنم

                                                                                                                                                                                                                                                                                             1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                              باید تحت نظر پزشک متخصص زنان، درمان لازم رو دریافت کنین تا اختلال قاعدگی رفع بشه. اگرچه بهتره بارداری با آزمایش بتا بررسی بشه نه تست خانگی.

                                                                                                                                                                                                                                                                                             2. سلام وقتتون بخیر
                                                                                                                                                                                                                                                                                              من تو ماه پیش روز تخمک‌گذاری و البته سه روز قبل و بعدش رابطه محافظت نشده داشتم این ماه پریود شدم ولی ب شدت قبلش و حین پریودی درد واژن ،تکرر ادرار و دفع ادرار همراه با درد داشتم و اول درد پهلو چپ داشتم و بعد پهلو راستم درگیر درد شد ، آیا امکان بارداری هست یا خیر؟!

                                                                                                                                                                                                                                                                                               1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                این علایم می‌تونه نشان عفونت یا سنگ ادرار هم باشه. بر اساس علائم در مورد بارداری تصمیم نمی‌شه گرفت. باید حتما آزمایش بتا انجام بشه.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                 1. سلام خسته نباشید ببخشید من ۹ روز از پریودیم گذشته و روز ۶ ام بی بی چکم منفی بود و هیچ گونه علائم بارداری رو هم ندارم میشه بگین چیکار کنم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    تنها راه قابل اعتماد بررسی بارداری انجام آزمایش بتا هست. بی‌بی چک قابل اعتماد نیست.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                 2. سلام خسته نباشید بعد رابطه داشتم‌ الان دو روزه از پریودیم گذشته ترشحاتم سفیده و علائم مثل کمر درد پرخاشگری دارم بعد پریودمم نامنظمه آیا امکان بارداری هم داره

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   1. ببخشید یه سوال دیگه داشتم من تنبلی تخمدان وکیست های ریز فولیکولی محیطی ۲تا۵میلی متری هم دارم خواستم بدونم کیست میتونه باعث مثبت شدن چهارتابیبی درروزهای مختلف بشه یا واقعاً باردارم خیلی نگرانم ممنون میشم جوابمو بدین خسته هم نباشین

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   2. سلام خسته نباشید
                                                                                                                                                                                                                                                                                                    من ماه قبل پریودم ۵روز زود اومد و خودش همی هفته بود که من ۵روز پریود میشم بعد اون من رابطه محافظت نشده دارم که فکر میکردم حاملم ۱۳ابان این ماه لکه دیدم که بعداً تا۵روز اومد شدید نبود بعد اون هم الان یکسره حالت تهوع دارم و حساس شدم ب بو اینها سر درد دارم بنظرتون ممکنه حامله باشم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    • سلام من ۱۹روز از پریودی ام. گذشته، درد سینه، تکرار مداوم ادار، درد شدید کمر، مثانه، شکم هم دارم همراه خستگی فراوان ولی تست ندادم و منتظر پریود بودم ک نشدم، چون ماه قبل فقط پریودم عقب بود، فک کردم ک حاملم، ب نظرتون علائمش است یا هنوز صبر کنم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                     • من قاعدگی بین ۲۸ تا ۳۳ روز متغیر ه با کیت تخمک گذاری و دنبال کردن چندین ماه دوره پریودی روز تخمک گذاری رابطه ذاشتم قبلش هم ذاشتم – الان ۵ روزه گذشته هیچ علایم ندارم – ۳ ماه هم اقدام داشتم ولی حامله نشدم – ایا امکان حاملگی اینسری رو ذارم؟ ۳۵ ساله هستم – فقط حس خواب الوذگی ذارم – هیچ مشکلی هم ندارم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                       1. بارداری باید با انجام آزمایش بتا بررسی بشه. مضافا برای اقدام به بارداری از متخصص زنان کمک بگیرین تا احتمال بارداری افزایش پیدا کنه.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                       2. سلام خسته نباشید
                                                                                                                                                                                                                                                                                                        ما ۴۰۱/۸/۵ اقدام به بارداری کردیم و خانومم روزهای ۱۸ یا ۱۹ هر ماه عادت ماهانه میشد ولی ای ماه که ما اقدام به بچه کردیم ۲۴م عادت ماهانه شد احتمال باردار شدن هست یا نه لطفا راهنمایی کنین مرسی!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                         1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                          در صورت وجود قاعدگی خیر. در هر صورت برای بررسی بارداری، باید آزمایش بتا انجام بشه.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                         2. سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه و ۱ساله که ازدواج کردم
                                                                                                                                                                                                                                                                                                          من الان ۳ماهه که بعد از پریودم لکه های قهوه ای با کمی خونریزی دارم تا ۴یا ۵ روز طول میکشه الان هم تصمیم گرفتم که باردار بشم میخوام بدونم که مشکلم چیه و برای باردار شدنم مشکلی پیش نمیاد

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                            نیاز هست که حتما ارزیابی قبل بارداری انجام بشه. علاوه بر سونوگرافی، نیاز به بررسی چند فاکتور آزمایشگاهی هست. به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           2. سلام اگه قبل از اینکه حامله بشیم برای اولین بار تایکی دوسال قرص ال دی مصرف بشه برای جلوگیری ازحاملگی
                                                                                                                                                                                                                                                                                                            آیا جلوی حاملگی رو میگیره زمانی که بخوایم بار داربشیم؟

                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • سلام من بیستم ماه قبل پریود شدم و برای ناباروری دکتر قرص پروژسترون داد از ۱۳م خوردم تا ۱۷م
                                                                                                                                                                                                                                                                                                             الان ده روز از اتمام قرصا میگذره هنوز پریود نشدم یعنی باردارم؟

                                                                                                                                                                                                                                                                                                               1. سلام ببخشید من الان حدودیک هفته پریود نشدم وعلائم دردشکم وکمرولگن دارم ممکنه حامله باشم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                              1. سلام من ۱۱ روز قرص ضد بارداری مصرف کردم والان دچار حالت تهوع ومعده درد هستم
                                                                                                                                                                                                                                                                                                               خاستم بگم اشکالی نداره دیگه از امشب نخورم
                                                                                                                                                                                                                                                                                                               ومن تازه این قرص روخوردم و از شروعش رابطه محافظت نشده داشتم آیا باردارم؟ الان میشه تست استفاده کنم یا باید تازمان پریودی صبر کنم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 مصرف خودسرانه قرص، اون هم با الگوی نامنظم، منجر به اختلال هورمونی و در نتیجه اختلال قاعدگی می‌شه. برای بررسی بارداری هم باید نزدیک زمان قاعدگی بعدی، آزمایش بتا انجام بشه.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2. سلام من یک سال اقدام هستم و ابان ماه باید ۱۲ پریود میشدم ک تا الان خبری نیست ۴ تا بی بی چک زدم منفیه درد زیر شکم و کمر و ترشح سفید رنگ دارم باید چه کاری انجام بدم منتظر پری باشم ؟

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   بی‌بی‌ چک قابل اعتماد نیست و حتما باید بتا انجام بشه. در صورت منفی بودن، ضمن انجام سونوگرافی، به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2. سلام وقت بخیر بنده ۲۲ مهر آخرین پریودیم بوده،۱۸ آبان لکه لانه گزینی دیدم ۲۴ آبان تست بتام ۶۱ شد ۴۸ ساعت بعد یعنی ۲۶ آبان بتام ۱۹۶ شد و مجدد ۴۸ ساعت بعد یعنی ۲۸ آبان ۳۷۸ شد آیا مشکلی هست یا طبیعیه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   • ‎سلام خسته نباشید
من تقریبا دوهفته پیش یه رابطه محافظت نشده از پشت با نامزدم داشتم‌واینکه حواسشون بود به قسمت جلوییی سرایت نکنه
واینکه بعدش قرص اورژانسی استفاده نکردم
ودوسه روز پیش همراه ترشحاتم خون بود والان قطع شده قبل از عادت ماهانه ام هستم وکمردرد ودلم درد میکنه ممکنه بارداری باشه ؟یا خیر
واینکه من از اون روز که رابطه داشتم به بعد دمنوش زنجبیل و زعفران ودارچین و ویتامین cخوردم تا به الان که هنوز نشدم
بعدشم من قبل این دوهفته سرما خوردم شدید ودارو های سفکسیم استامینیفون وشربت دیفین هیدرامین ودوسه تا شربت دیگه استفاده کردم ممکنه از ایناهم باشه یا خیر ؟؟؟
لطفا پاسخ بدبد

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      حتما باید برای بررسی بارداری آزمایش بتا انجام بشه. در صورت منفی بودن، ضمن انجام سونوگرافی به متخصص زنان مراجعه کنین تا علت تاخیر مشخص بشه. داروها ارتباطی با این موضوع ندارن.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     2. سلام ببخشید من یه هفته ای میشه اقدام بارداری کردم بعد ۴روز بیبی چک زدم خط دومم کمرنگ شد یکی دیگ هم امتحان کردم بازم کمرنگ شد امروز روز هفتممه بیبی چک زدم منفی شد.لگن و کمرم خیلی درد میکنه زیر دلمم درد بدی میگیره
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      امکان داره ک باردار باشم؟؟؟

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      • سلام روز بخیر خواستم ببینم الان چند روزی هست که هنوز پریود نشدم و هیچ علائم بارداری ندارم و چندین بارم بیبی چک انجام دادم منفی در اومده خواستم ببینم عقب افتادن پریودیم به فصل و سرما مربوط میشه؟ممنون

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         بله تغییرات دمایی می‌تونه عامل اختلال باشه. اما بی‌بی چک قابل اعتماد نیست و حتما باید آزمایش بتا انجام بشه.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        2. سلام من این ماه ۳ تا امپول سیگنال اف تزریق کردم فولیکول ۱۶ ۱۴ بو دکتر گفت صعیف هستی این از تست تخمک گذاری استفاده کردم موقع تخمک گذاری رابطه داشتم تا هفت روز الان سمت چپم تیر میکشه ایا حاملم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         • سلام.من حدود ۲سال آمپول دپوفم میزدم با قاعدگی منظم.اما الان از مهر ماه که قطع کردم مهرماه سر تاریخ قاعدگی پریود شدم و دوباره ۲۰مهرماه پریود شدم به مدت ۳روز.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          ماه آبان پریود نشدم.تا ۲۷ آبان نزدیکی داشتم .الان ۶روز ک میگذره میترسم باردار باشم بی بی چک زدم منفی بود احتمالش هست من با وجود این هورمون ها تو بدنم به این زودی باردار بشم؟ممنون میشم زود جوابمو بدید.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            بی‌بی چک قابل اعتماد نیست و حتما باید بررسی بارداری با آزمایش بتا انجام بشه. در صورت منفی بودن، برای بررسی اختلال هورمونی، به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           2. سلام خسته نباشید من برای جلو گیری از حاملگی قرص مارولین مصرف می کنم سه روز بود قرص مصرف نکرده بودم که نزدیکی داشتم شب بعدش یادم آمد قرص بخورم الان بسته قرصم تموم شده خیلی احساس خستگی و کسالت میکنم رفتم دکتر گفت فشارت پایین
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            امروز هنگام اشپزی احساس استفراغ می کردم امکان داره حامله باشم ؟

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            • سلام .خسته نباشید
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             من ماه گذشته برای بارداری اقدام کردم . روز ۸و ۱۰
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             و۱۶ بعد از اواین روز پریودی نزدیکی داشتم.اما ماه بعد پریود شدم البته با ۳روز تاخیر . علائم پریودی رو از چند روز قبل از پریودی داشتم اما شدت بیشتر .اما پریودیم حدود ۳روز طول کشید . وروز ۴ ام لکه بینی داشتم . البته بگم ک پریودی من حالت معمولشم ۳ روزه . سیکل پریودیم ۲۸ روزه س.اما خون پریودیم اینبار قرمز بود و بدون لخته .الان چندروز ب پریودی بعدیم مونده ولی کلا علایم کمردرد و درد زیر شکم دارم از پریود قبلم وترشحات نداشتم بعد پریودی . میخوام بدونم ک امکان بارداری وجود داره توی این شرایط. ممنون از پاسخگویی شما

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               قبل از اقدام به بارداری باید حتما قاعدگی منظم بشه. برای بررسی علت و درمان به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              2. سلام .من ال دی استفاده میکنم،پریود شدم بعد یک روز لکه بینی داشتم ب مدت دو روز.الانم سردرد حالت تهوع دارم..قبل پریودی هم نزدیکی داشتم با اینکه ال دی میخورم اورژانسی هم خورد بعد ۲۴ساعت .یعنی میشه با خوردن ال دی باردار شد

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 بارداری احتمالی باید با انجام آزمایش بتا بررسی بشه. مصرف خودسرانه دارو بسیار غلط هست.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2. سلام میخواستم ببینم من از وقتی اقدام ب بارداری کردم گاهی اوقات بعد از رابطه خون صورتی کم رنگ میبینم دلیلش چیه

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   1. سلام من چند ماهه جلوگیری ندارم یک هفته قبل از عادت ماهینه زیر شکمم درد میکرد و چند دوزبعد حالت تهوع داشتم و بعد از ۵ روز که از تاریخ عادت ماهیانه میگذره پریود شدم ایا امکان باداری وجود دارد

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1. سلام وقت بخیر سیکل ۲۸ روزه منظم دارم روز قبل و بعداز تخمک گزاری اقدام داشتم گرفتگی پهلو و کمر درد دارم ۱۷ آذر موعدمه بی بی چک و ازمایش خون منفی شد امکان مثبت شدن بعداز موعد هست

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     باید حدود یک هفته بعد از تاخیر تاریخ قاعدگی بتا انجام بدین. اگر منفی باشه، برای بررسی تاخیر علت سونوگرافی انجام بدین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      1. سلام میخواستم بدونم آیا بعد از ده روز از اقدام به بارداری تست بی بی چک جواب میده یا باید بیشتر صبر کنم؟؟
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       چند روزی هم هست احساس سبکی سر و خستگی و زدن نبض چند جای شکمم حس میکنم.