تست کم خونی در منزل
خانه
مقالات
تست کم خونی در منزل

تست کم خونی در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1399/12/10
ثبت رایگان درخواست
تست کم خونی در منزل
کم‌خونی در صورت کاهش میزان هموگلوبین بروز پیدا می‌کند. با کاهش میزان هموگلوبین معمولاً تعداد گلبول‌های قرمز کاهش پیدا می‌کند. افراد مبتلا به کم‌خونی ممکن است علائمی مانند خستگی، ضعف، سرگیجه و سردرد داشته باشند. در این شرایط انجام آزمایش کم خونی می‌تواند به تشخیص علت بروز این علائم کمک کند.

کم‌خونی در صورت کاهش میزان هموگلوبین بروز پیدا می‌کند. با کاهش میزان هموگلوبین معمولاً تعداد گلبول‌های قرمز و هماتوکریت کاهش پیدا می‌کند. افراد مبتلا به کم‌خونی ممکن است علائمی مانند خستگی و ضعف و کمبود انرژی، سرگیجه و سردرد داشته باشند. در این شرایط انجام آزمایش کم خونی می‌تواند به تشخیص علت بروز این علائم کمک کند. آیا فکر می‌کنید که دچار کم خونی شده‌اید و نیاز به انجام آزمایش کم خونی دارید؟ به وبسایت هوم کا مراجعه کنید و درخواست‌تان را ثبت کنید، متخصصان هوم کا به منزل‌تان اعزام شده و در محل از شما آزمایش کم خونی می‌گیرند.

تست کم خونی آنلاین

تست کم خونی آنلاین این دغدغه را برای شما که بیماری بستری در منزل دارید و یا اینکه فرصت خروج از منزل را ندارید فراهم می‌کند. کافیست با ارتباط با مرکز هوم کا و مشاورین آن فرم‌های مربوط را تکمیل کرده و جواب تست کم خونی خود را بصورت آنلاین در هر ساعت از شبانه روز دریافت نمایید.

هدف از انجام تست کم خونی چیست؟

هدف از انجام تست کم خونی می‌تواند به دلایل متعددی باشد. بصورت کلی پزشک در منزل و یا بیمارستان جهت پایش و بررسی سلامت گلبول‌های خونی، میزان و سطح اکسیژن رسانی در بدن و میزان هموگلوبین در بدن ممکن است انجام تست کم خونی را برای فرد ضروری بداند.

جالب است بدانید که آزمایش کم خونی در بسیاری از موارد می‌تواند به تشخیص انواع عفونت‌ها، بیماری‌های مزمن داخلی و حتی تشخیص سرطان لوسمی (خون) کمک کند. بنابراین اگر پزشک هوم کا توصیه به انجام تست کم خونی کرده و یا اینکه شما توسط پزشک دیگری توصیه به انجام آن شدید و امکان خروج از منزل را ندارید می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس با اپراتور‌های هوم کا در ارتباط باشید و خدمات تست کم خونی را در منزل دریافت نمایید.

تست کم خونی چه زمانی انجام می‌شود؟

 • اگر فرد نشانه‌هایی از بیماری‌های مرتبط با خون همچون لوسمی، آنمی و پلی سایتمی داشته باشد.
 • بصورت چکاپ و توصیه دوره‌ای پزشک.
 • فرد خونریزی داشته باشد.
 • بیمار از ضعف، خستگی دائمی و کبودی اندام رنج ببرد.
 • بیمار تحت درمان شیمی درمانی است و باید تاثیر دارو بر روی گلبول‌های خونی مورد بررسی قرار بگیرد.
 • بیماری نشانه‌هایی از التهاب و عفونت دارد.

 انواع تست کم خونی در منزل

 تست‌های آزمایشگاهی رایج که در ارزیابی تشخیصی کم‌خونی استفاده می‌شود، عبارتند از:

✔ شمارش کامل سلول‌های خون یا CBC
آزمایش خون، قطعی‌ترین روش برای تشخیص کم‌خونی است و می‌تواند به کاهش کم خونی کمک کند. شمارش کامل خون (CBC) مهمترین آزمایشی است که برای تشخیص کم خونی استفاده می شود. این یک آزمایش استاندارد خون است و قبل از نمونه گیری خون از ورید برای آزمایش CBC شما نیازی به آماده سازی خاصی ندارید.
آزمایش کم خونی شامل تست CBC است. در تست شمارش کامل سلول‌های خون، تعداد و نسبت هر یک از انواع مختلف سلول‌های موجود در جریان خون بررسی می‌شود. شمارش کامل سلول‌های خون (CBC) آزمایشی است که سلولهایی که در گردش خون هستند مانند گلبول های قرمز، گلبول های سفید و پلاکت ها را مورد بررسی قرار میدهد. در حقیقت، آزمایش   CBC می‌تواند وضعیت سلامت کل بدن را مورد بررسی قرار دهد و به تشخیص انواع بیماری‌ها مانند کم خونی کمک کند. آزمایش کامل شمارش خون (CBC) به ارزیابی سلامت کلی شما کمک می‌کند و می‌تواند انواع بیماری‌ها مانند کم خونی و عفونت را شناسایی کند. سلول‌های خونی در مغز استخوان تولید می‌شوند. در آزمایش CBC میزان عناصر خون اندازه‌گیری می‌شوند که عبارتند از:
 

۱- گلبول‌های سفید (WBC)
خون حاوی چند نوع سلول مختلف است. گلبول‌های سفید یکی از انواع سلول‌هایی هستند که در خون یافت می‌شوند. این سلول‌ها بخشی از پاسخ ایمنی بدن هستند. گلبول های سفید در خون، سیستم لنفاوی و بافت ها یافت می‌شوند. چون که سیستم لنفاوی و بافت‌ها، بخش مهمی از سیستم ایمنی را تشکیل می‌دهند؛ این سلول ها باعث محافظت در برابر عفونت‌ها می‌شوند. در صورت ایجاد عفونت، گلبول‌های سفید به باکتری و ویروس‌ها حمله می‌کنند و عفونت را بین می‌برند. گلبول‌های سفید انواع مختلفی دارند. پنج نوع مختلف گلبول سفید با عملکردهای مختلف وجود دارد: لنفوسیت‌ها، نوتروفیل‌ها،بازوفیل‌ها، مونوسیت‌ها و ائوزینوفیل‌ها. تعداد هر یک از انواع گلبول‌های سفید اطلاعات مهمی در مورد سیستم ایمنی بدن ارائه می‌دهد. تعداد گلبول‌های سفید ممکن است به دلایلی افزایش یا کاهش پیدا کند. به عنوان مثال، وقتی بدن دچار عفونت می‌شود، تعداد لنفوسیت‌ها ممکن است که افزایش پیدا کند. وقتی فرد آلرژی دارد، ممکن است که تعداد ائوزینوفیل‌ها افزایش پیدا کند.
 

۲- گلبول‌های قرمز(RBC) 
گلبول‌های قرمز در مغز استخوان تولید و هنگامی که بالغ شدند وارد جریان خون می‌شوند. معمولاً، گلبولهای قرمز اندازه و شکل یکسانی دارند، اما عاملی مانند کمبود آهن باعث تغییر در ظاهر این گلبول‌ها می‌شود. به این دلیل که طول عمر یک گلبول قرمز زیاد نیست، مغز استخوان باید به منظور جایگزین کردن گلبول‌های قرمز پیر و تخریب شده، گلبول‌های جدید تولید کند. کاهش گلبول قرمز می‌تواند مشکلات مغز استخوان، سرطان خون و سوئ تغذیه را نشان دهد. افزایش گلبول قرمز می‌تواند مشکلات قلبی، بیماری کلیوی و کمبود آب را نشان دهد. در بیماری کم‌خونی، گلبولهای قرمز تحت تاثیر قرار می گیرند. هنگام کم‌خونی، تعداد گلبول‌های قرمز و مقدار هموگلوبین کاهش پیدا می‌کند. به منظور تعیین تعیین علت کم خونی، باید آزمایشات لازم از شما گرفته شود. هوم کا در این زمینه آماده ارائه‌ی خدمات آزمایش در منزل به شما می‌باشد. 
 

۳- پلاکت‌ها 
پلاکت ها در خون گردش می‌کنند و برای لخته شدن طبیعی خون لازم هستند. کوچکترین نوع سلول خونی، پلاکت‌ها هستند. مقادیر هماتوکریت و هموگلوبین نشان میدهد کم خونی وجود دارد یا نه. افزایش پلاکت بیش از حد طبیعی می-تواند باعث لخته شدن خون شود. افزایش پلاکت باعث بروز کم‌خونی یا آنمی می‌شود.
 

۴- هماتوکریت
هماتوکریت از گلبول‌های قرمز تشکیل شده است. سطح پایین هماتوکریت می‌تواند کم خونی، مشکلات مغز استخوان را نشان دهد. سطح بالای هماتوکریت می‌تواند نشان دهنده کم آبی، پلی سیتمی و بیماری‌های قلبی مادرزادی باشد.
 

۵- هموگلوبین (Hgb)
بخش عمده‌ای از گلبول‌های قرمز خون را هموگلوبین تشکیل میدهد. آزمایش هموگلوبین، میزان هموگلوبین خون را اندازه گیری می‌کند. با اندازه گیری میزان هموگلوبین میتوان از توانایی خون در حمل اکسیژن در بدن اطلاع پیدا کرد.

 

✔ آزمایش لکه‌گذاری خون (PBS)
این نوع آزمایش به منظور بررسی مشکلات غیر عادی در سلول‌های خونی انجام می‌شود. سه گروه از سلول‌های خون که در این آزمایش بررسی می‌شوند، عبارتند از:

گلبول‌های قرمز:اکسیژن را به سرتاسر بدن هدایت می‌کنند.

گلبول‌های سفید: در مقابله با عفونت‌ها و بیماری‌های التهابی به بدن کمک می‌کنند.

پلاکت‌ها: در روند لخته شدن خون بسیار نقش مهمی دارند.

اطلاعات این آزمایش به پزشک کمک می‌کند تا بیماری‌های خونی مانند کم خونی یا سایر بیماری‌های احتمالی را تشخیص دهد. بالا بودن یا پایین بودن تعداد گلبول‌های سفید می‌تواند نشان‌دهنده وجود برخی بیماری‌مانند کم‌خونی باشد.

 

علت کم خونی و انجام تست کم خونی در منزل

کم خونی هنگامی رخ می‌دهد که میزان هموگلوبین در گلبول‌های قرمز خون کاهش پیدا می‌کند. هموگلوبین یک نوع پروتئین در خون است که وظیفه‌ی حمل اکسیژن را برعهده دارد. رایج‌ترین نوع کم‌خونی، کم‌خونی ناشی از فقر آهن است. بدن برای تولید هموگلوبین به آهن نیاز دارد. وقتی که در خون‌تان به اندازه کافی آهن وجود ندارد، اندام‌های دیگر بدن‌تان نمی‌توانند مقدار اکسیژن مورد نیاز خود را دریافت کنند. در خانم ها به علت از دست دادن خون به دلیل قاعدگی یا حاملگی، بیماری کم خونی رایج است. بنابراین، انوع آزمایش کم‌خونی را در نظر بگیرید. به محض تشخیص کم خونی، ممکن است پزشک نیاز به آزمایش بیشتر برای شناسایی علت کم خونی شما داشته باشد.

تست‌های آزمایشگاهی مکمل تست کم خونی

 • هماتوکریت: در این تست میزان و درصد گلبول‌های قرمز در کل حجم خون مورد بررسی قرار می‌گیرد. ( HCT).
 • هموگلوبین: در این تست میزان کل هموگلوبینی که در خون وجود دارد را می‌سنجند.
 • حجم گویچه‌ای: این تست میزان سطح گلبول‌های قرمز کامل را میسنجد.
 • RDW: گلبول‌های قرمز خون به لحاظ سایز و حجم مورد اندازه‌گیری قرار می‌گیرند.
 • RBC: در این تست گلبول‌های قرمز نمونه خون مورد شمارش قرار می‌گیرند.

موارد ذکر شده در تست CBC بررسی می‌شوند اما آزمایشات مکمل این تست نیز وجود دارند:

 • PBS
 • iron
 • ESR
 • reticulocyte count
 • CRP
 • vitamin B12
 • folate
 • Hemoglobin
 • G6PD
 • electrophoresis

چگونه کم‌خونی را درمان کنیم؟

کم خونی بیماری است که در کنار درمان دارویی و پزشکی احتیاج به یک تغذیه قوی و سالم نیز دارد. بنابراین اگر تاکنون به تغذیه خود در درمان کم خونی توجهی نداشتید مشاوره هوم کا توصیه‌هایی برای شما دارد:

 • برای مدیریت کم خونی می‌توانید هر روز یک لیوان ماست و یک قاشق چایخوری زردچوبه را ترکیب و میل کنید.
 • سبزیجات بهترین مواد غذایی برای کاهش فقر آهن هستند، در هفته چندبار از سبزیجات سبز بویژه اسفناج، کرفس و کلم بروکلی مصرف کنید.
 • مصرف مکمل ویتامین C را دنبال کنید و با تجویز پزشک آن را ادامه دهید. البته میوه‌های حاوی ویتامین C نیز موثر هستند.
 • نوشیدنی‌های خونساز را فراموش نکنید. آب میوه انار و یا چغندر قرمز بهترین گزینه درمان کم خونی هستند.
 • آب آشامیدنی را در ظرف مسی نگهداری کنید و سپس میل کنید.
 • اگر در خشکبار دنبال ویتامین C هستید خرما و کشمش مصرف کنید، آن‌ها را جایگزین قندهای مضر کنید.
 • برای افزایش آهن خون مصرف روزانه کنجد توصیه می‌شود.

کم‌خونی در آزمایش خون

در آزمایش خون بخش CBC مرتبط با کم خونی و میزان آهن موجود در بدنتان است. بصورت کلی در آزمایش CBC چند موضوع پلاکت‌های خون و سلول‌های خونی مورد بررسی قرار می‌گیرند و با شمارش سلول‌های خونی به فقر آهن و یا سلامت خون فرد پی می‌برند.

 • بخش HCT در آزمایش خون مرتبط با کم خونی است.
 • حد نرمال برای آقایان 45 تا 52 است.
 • حد نرمال برای بانوان 37 تا 48 است.

درمان کم‌خونی و تنگی نفس

تمام بیماری‌ها و بویژه بیماری کم خونی همراه با علائم خفیف و شدید بسیار خود را نشان می‌دهند. اغلب افراد مبتلا به کم خونی از تنگی نفس شکایت دارند. تنگی نفس ناشی از فقر آهن که بخاطر سطح پایین هموگلوبین بروز می‌کند، نشان می‌دهد که بدن نمی‌تواند اکسیژن کافی به بافتها و عضلات بدن برساند. بنابراین تنگی نفس خود باعث می‌شود که برخی از اعضای بدن بیشتر تحت فشار قرار بگیرند. تنگی نفس و کمبود اکسیژن ناشی از فقر آهن خود علائم و عوارض دیگری همچون تپش قلب، رنگ پریدگی و سردرد را به همراه دارد.

ضربان قلب بالا و کم‌خونی

کم خونی خود به عنوان بحران خاموش قلب و عروق معرفی می‌شود، چراکه سطح پایین هموگلوبین باعث می‌شود که قلب برای اکسیژن سازی فعالیت بیشتری کند و تحت فشار باشد، بنابراین فرد همیشه ضربان قلب بالایی دارد و احساس ناراحتی و نا آرامی می‌کند.

قلب در این بیماری به اجبار برای انتقال اکسیژن فعالیت بیشتری از خود نشان می‌دهد، بنابراین تپش بیشتری احساس می‌کنید و نبض نامنظمی خواهید داشت. البته بعد از تپش قلب عارضه‌های دیگری همراه آن خواهند آمد. افزایش حجم قلب، نارسایی قلبی و سوفل قلبی و حتی خطر سکته از جمله خطراتی است که ضربان قلب بالا ناشی از کم خونی بهمراه می‌آورد.

کم‌خونی شدید تالاسمی

 • تالاسمی یا کم خونی شدید یکی از اختلالاتی است که در گروه اختلالات وراثتی و ژنتیکی قرار می‌گیرد.
 • هنگامی که تعداد شمارگان گلبول‌های قرمز و هموگلوبین‌ها در بدن فرد کمتر از حد نرمال مردان یا زنان باشد فقر آهن یا تالاسمی رخ می‌دهد.
 • از آنجایی که در تالاسمی فرد مبتلا اکسیژن‌رسانی کافی در اندام‌هایش صورت نمی‌گیرد در صورت با علائم شاخصی خود را نشان می‌دهد. همچون تغییر حالت اسکلت و استخوان‌های صورت، رنگ پریدگی دائمی، ورم زبان و خستگی دائمی.
 • وظیفه انتقال اکسیژن در خون با هموگلوبین است که دو زیر واحد بتا و آلفا دارد.
 • اگر این دو زیر واحد به حد کافی در بدن وجود نداشته باشد سلول‌های خونی از حالت عادی خارج شده و رشد نمی‌کنند و برای جابجایی اکسیژن ضعیف خواهند بود بنابراین فرد از زمان تولد و نوزادی دچار کم خونی شدید و یا تالاسمی خواهد بود.

علائم کم خونی در مردان

جالب است بدانید که علائم و دلایل بروز کم خونی در مردان متفاوت از علائم و دلایل در زنان است. اغلب مردان به دلایلی متفاوتی همچون خونریزی هموروئید، زخم معده، بیماری‌های مزمن و اختلال در جذب آهن دچار کم خونی می‌شوند و حتی در بیشتر موارد نمی‌توانند علائم خود را تشخیص بدهند:

 • احساس خستگی مفرط دارید و نمی‌توانید کار کنید.
 • بدون دلیل دچار تهوع می‌شوید.
 • ناخنهایتان پوسته و گود می‌شود.
 • تمرکز کافی ندارید.
 • دست و پایتان سوزن سوزن می‌شود.
 • ضربان قلبتان افزایش یافته.
 • دچار ریزش مو شدید.

علائم کم خونی پنهان

گاهی افراد مبتلا به کم خونی در ابتلا به بیماری تا مدتها با خبر نمی‌شوند، چراکه بیماری بدون هیچگونه علامتی و یا با علائمی بسیار خفیف و ناچیز گسترش پیدا می‌کند، بنابراین در اینصورت می‌گویند که بیمار کم خونی پنهان دارد. خستگی مقطعی، اشتهای کم، کاهش نیرو و انرژی فرد و رنگ پریدگی مقطعی پوست ممکن است نشانه‌هایی پنهان از کم خونی در بدن باشند.

اگر به علائمی در بدن خود مشکوک هستید و احساس می‌کنید در خطر ابتلا به کم خونی هستید اما نمی‌خواهید به آزمایشگاه مراجعه کنید، می‌توانید با هوم کا تماس بگیرید و بصورت آنلاین و یا در منزل تست کم خونی را انجام دهید.

علائم رایج کم خونی

همانطور که متوجه شدید فقر آهن و کم خونی شدید ناشی از کمبود هموگلوبین در خون و عدم اکسیژن رسانی صحیح به ارگان‌های بدن است. این بیماری با علائم متفاوتی در جنس زن و مرد ظهور می‌کند اما علائمی مشترک نیز وجود دارد:

 • خستگی: فرد بدون دلیل و حتی پس از استراحت کافی احساس خستگی و کسالت دارد.
 • بی‌رنگی صورت و کف دست: درصورتی که خون و اکسیژن کافی به اعضای بدن شما نرسد بخصوص در کف دست و داخل پلک قابل تشخیص خواهد بود با رنگ پریدگی پوست و مخاط داخل چشم.
 • تپش قلب و نامنظم شدن ضربان.
 • اختلال در تنفس.
 • خواب رفتن اندام بخصوص دست و پا.
 • بدون دلیل دچار استرس و اضطراب شدن.
 • تمایل به خوردن چیزهای غیر متعارف همچون گچ و کاغذ.
 • بروز ریزش موی شدید.
 • سیاه شدن مدفوع.
 • خونریزی شدید در دوره قاعدگی.

نشانه‌های کم خونی در کودک

اگر کودک در مراحل نخستین فقر آهن باشد تشخیص آن بدون ویزیت متخصص غیرممکن است اما اگر علائمی دیگری در کودک خود مشاهده کردید از پزشک در منزل یا تست کم خونی در منزل و یا متخصص در مراکز درمانی کمک بگیرید:

 • تنگی نفس و دشوار شدن تنفس.
 • زرد شدن رنگ پوست.
 • مشاهده خون در مدفوع کودک.
 • بی‌قراری و بدخلق شدن.
 • ضعف جسمانی کودک.
 • خستگی حتی پس از استراحت کافی.
 • شکنندگی ناخن‌ها.

البته این موارد تنها بخشی از علائم کم خونی هستند و ممکن است کم خونی در فرزند شما با علائمی دیگر خود را نشان دهد.

تشخیص کم خونی از طریق آزمایش خون در منزل

تشخیص کم خونی با آزمایش خون در منزل یکی از خدمات آزمایشگاهی هوم کا به متقاضیان در هر نقطه از تهران است. اگر علائم کم خونی را در خود و یا بیمار بستری در منزل مشاهده کردید و نمی‌توانید بیمار را به آزمایشگاه و یا مراکز درمانی انتقال دهید کافیست با هوم کا تماس بگیرید.

چه عواملی باعث تداخل و ایجاد نتایج کاذب در انجام تست کم خونی می‌شود؟

عللی وجود دارند که شاید سبب تداخل و اعلام نتایج کاذب شوند:

 • هیجان، ورزش و ارتفاع زیاد بر روی تست پلاکت تاثیر می‌گذارد.
 • بارداری و ارتفاع بر سطح هموگلوبین موثر است.
 • دهیدراسیون و بارداری بر هماتوکریت موثر است.
 • ورزش، بارداری، شرایط فیزیولوژیک و ارتفاع زیاد بر تست گلبول‌های قرمز موثر است.
 • درد، تب و ریتم ساعتی بر سطح گلبول‌های سفید تاثیر می‌گذارد.

تعرفه خدمت تست کم خونی در منزل

یکی از فاکتورهای اصلی در انتخاب مرکز ارائه دهنده خدمات آزمایشگاهی و درمانی در منزل تعرفه هزینه‌هاست. برای اطلاع از تعرفه تست کم خونی در منزل می‌توانید به وب‌سایت هوم کا مراجعه کنید و یا اینکه برای دریافت اطلاعات بروز با اپراتورهای هوم کا در ارتباط باشید.

تعرفه و هزینه آزمایشات با توجه به نوع آزمایش و تست خون متفاوت است و توسط تعرفه‌های وزارت بهداشت تعیین و اعلام می‌شود، بنابراین شما در منزل پس از انجام تست کم خونی هزینه مازاد پرداخت نمی‌کنید، علاوه بر این انجام تست کم خونی در منزل با محل کار می‌تواند به نوعی صرفه‌جویی در هزینه‌ها هم باشد.

مناطق تحت پوشش خدمت تست کم‌خونی در منزل

گروه خدمات بهداشتی و مراقبتی هوم کا علاوه‌بر خدمات متنوع و بروز پزشکی، پرستاری و آزمایشگاهی این امکان را برای شهروندان تهرانی فراهم کرده که در هر نقطه از پایتخت خدمات مورد نظر خود را دریافت کنند. در هر منطقه از تهران زندگی می‌کنید نگران دوری از مرکز هوم کا نباشید.

نیروی آزمایشگاهی و پزشکی ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن در منزل شما و در هر منطقه از تهران حاضر خواهند شد. درضمن خدمات آزمایشگاهی و تست خون هوم کا بصورت شبانه روزیست، بنابراین شما محدودیت زمانی نیز ندارید و در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید از خدمت تست کم خونی در منزل بهرمند شوید.

تست کم خونی در منزل با هوم کا

اگر با هریک از علائم کم خونی مواجه شدید، به پزشک مراجعه کنید؛ لازم به ذکر است که مجموعه هوم کا، خدمات دیگری از قبیل پزشک در منزل را هم به شما عزیزان ارائه می دهد، پس اگر زمان کافی برای رفتن به درمانگاه را ندارید یا به هردلیل دیگر امکان رفتن به درمانگاه یا مطب برای شما میسر نیست، با مراجعه به وبسایت هوم کا میتوانید از این خدمات هم بهره ببرید و در منزل خودتان توسط پزشک ویزیت شوید. پزشک با بررسی علائم‌تان، آزمایش کم‌خونی یا شمارش سلول‌های خون را پیشنهاد می‌کند. این آزمایش در منزل خودتان توسط متخصصان تیم هوم کا صورت می‌گیرد.

دسترسی سریع
سوالات متداول
آیا پزشکان در فرایند تست کم خونی در خانه نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند؟
در این زمینه جای نگرانی نیست. تمام پزشکان آموزش‌دیده و با تجربه هستند و در هنگام مراجعه به منزل شما، تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت خواهند کرد و کمترین تماس را با وسایل خانه شما خواهند داشت.
آیا هوم کا مجوزهای لازم را برای انجام تست کم خونی در منزل در اختیار دارد؟
بله. نام شرکت ما سفیران سلامت سپینود است و با برند هوم‌کا در حال فعالیت هستیم. مجوز مورد نیاز برای انجام چنین فعالیتی «مجوز ارائه خدمات و مراقبت‌های بالینی در منزل» است که مجموعه‌‌ی هوم‌کا آن را کسب کرده است.
مقالات مرتبط
درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.