برای زودتر پریود شدن چه کار کنیم؟ + بهترین بازکننده قاعدگی

سلامت جنسی

 

باز شدن قاعدگی و گاهی جلو انداختن آن از دغدغه‌هایی است که گه گاهی ذهن بانوان را درگیر می‌کند. در برخی شرایط، پریود دیرتر از زمان طبیعی خود شروع می‌شود و باعث بروز اختلال در عادت ماهانه می‌شود و گاهی نیز بنا به دلایلی مثل پیش رو بودن یک مسافرت و یا یک مأموریت کاری، فرد تمایل دارد پریود زودتر از موعد روتین رخ دهد. برخوردار بودن از اطلاعات کافی در این زمینه می‌تواند به برطرف شدن چنین مسائلی کمک قابل‌توجهی کند. با مقاله‌ای دیگر از هومکا همراه باشید.

قرص‌های هورمونی پیشگیری از بارداری و باز شدن قاعدگی

مؤثرترین شیوه برای تغییر در چرخه عادت ماهانه استفاده از روش‌های هورمونی پیشگیری از بارداری مثل قرص‌های ضدبارداری است. قرص‌های ترکیبی که حاوی استروژن و پروژسترون هستند از مؤثرترین راه‌ها برای کنترل زمان پریود محسوب می‌شوند. کاربرد این روش به این صورت است که ۲۱ روز قرص‌ها به‌صورت روزانه مصرف شده و سپس به مدت ۷ روز استفاده از آن‌ها قطع می‌شود.

گاهی می‌توان با زودتر متوقف کردن مصرف قرص‌ها، پریود را جلوتر انداخت اما در نظر داشته باشید که بازدهی مناسب در این روش، مستلزم پیروی از دستورالعمل و توصیه پزشک است و خودسرانه عمل کردن باعث کاهش اثربخشی می‌شود.

قرص‌های هورمونی پیشگیری از بارداری و باز شدن قاعدگی

چرا گاهی قاعدگی تاخیر دارد؟

یک چرخه طبیعی قاعدگی ۲۱ تا ۳۵ روز است. مدت‌زمان این چرخه در افراد متفاوت است به‌طوری‌که برای یک نفر ۲۶ روز مدت‌زمان تکرار چرخه است و برای فرد دیگری ۳۲ روز دوره طبیعی به‌حساب می‌آید. به متوقف شدن و فقدان دوره قاعدگی آمنوره می‌گویند. دخترانی که تا سن ۱۵ سالگی پریود نشده‌اند و زنانی که سه سیکل و یا بیشتر از چرخه‌های قاعدگی آن‌ها به تأخیر افتاده است دچار آمنوره هستند. به تأخیر افتادن پریود دلایل مختلفی دارد که ما در اینجا به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

اگر ورزشکار حرفه‌ای هستید برنامه تمرینی خود را سبک‌تر تنظیم کنید. تمرینات سنگین و فشرده یکی از علت‌های مهم به تأخیر افتادن پریود هستند. چنین اختلالاتی در ورزشکاران حرفه‌ای ورزش‌های دوومیدانی، وزنه‌برداری و سایر ورزش‌ها دیده می‌شود. ورزش سنگین با کاهش سطح استروژن بدن باعث توقف سیکل قاعدگی می‌شود.

چگونه می‌توان به باز شدن قاعدگی کمک کرد؟

ویتامین C

برخی از افراد معتقدند ویتامین C یا اسید آسکوربیک قابلیت القای پریود را دارد. تصور بر این است که ویتامین C قادر است با افزایش سطح استروژن بدن و کم کردن سطح پروژستورن به‌عنوان یک محرک برای شروع شدن پریود عمل کند. چنین فرایندی باعث منقبض شدن رحم و فروریختن دیواره آن و شروع پریود می‌شود. البته این موضوع از نظر علمی ثابت نشده است.

برای استفاده از این روش مصرف مکمل‌های ویتامین C و یا خوردن مقادیر فراوان از میوه‌های حاوی ویتامین C مثل مرکبات، تمشک، توت‌فرنگی، توت سیاه، زغال‌اخته، اسفناج، کلم بروکلی و گوجه توصیه می‌شود. در صورت استفاده از مکمل‌های ویتامین C حتماً آن را طبق دوزهای توصیه‌شده مصرف نمائید چراکه مصرف بیش‌ازحد می‌تواند سمی و خطرناک باشد.

بازکننده قاعدگی قوی

آناناس

آناناس از منابع مهم آنزیم بروملین است که تصور می‌شود تأثیر بالایی در تغییر سطح استروژن و دیگر هورمون‌ها دارد. نتایج یک مطالعه تحقیقاتی در سال ۲۰۱۷ نشان داد که بروملین التهاب در بدن را کاهش می‌دهد و ازاین‌رو قادر است یکی از عوامل به عقب افتادن پریود یعنی التهاب را حذف کند. البته تاکنون نتایج محکمی که دلیل بر تأثیر قطعی آناناس در باز شدن قاعدگی و جلو انداختن پریود باشد وجود ندارد.

زردچوبه

زردچوبه از گیاهان قاعده آور در طب کهن به شما می‌رود که بر سطوح استروژن و پروژسترون بدن تأثیرگذار است. به شیوه‌های مختلفی می‌توان زردچوبه را به غذا اضافه کرد. رایج‌ترین حالت استفاده از زردچوبه به‌صورت ادویه غذایی است اما می‌توان پودر زردچوبه را به چای، آب و شیر نیز اضافه نمود.

چغندر

این گیاه غنی از مواد معدنی مانند کلسیم، آهن و اسید فولیک است. ریزمغذی‌های موجود در چغندر به کاهش علائم آزاردهنده در زمان پریود و بهبود سلامت قاعدگی کمک می‌کنند. علاوه بر این، آهن موجود در چغندر از عوامل مؤثر در افزایش گردش خون بافت رحم است. خوردن یک چغندر با اندازه متوسط یا مصرف مقداری آب چغندر می‌تواند به زودتر پریود شدن کمک کند.

دانگ کویی

این گیاه دارویی به مدت صدها سال است که در طب چینی مورداستفاده قرار می‌گیرد. دانگ کویی جریان خون در ناحیه لگن را افزایش می‌دهد و عضلات رحم را منقبض می‌کند و به پریود شدن کمک می‌کند.

کوهوش سیاه

کوهوش سیاه به‌عنوان مکمل درمانی برای تنظیم چرخه قاعدگی مورداستفاده قرار می‌گیرد. مواد مؤثره موجود در این گیاه با تقویت رحم و تحریک فروریختن دیواره آن به القای پریود کمک می‌کنند. البته کوهوش سیاه با برخی از داروهای شیمایی تداخل دارد و برای افرادی که داروهای فشارخون مصرف می‌کنند و یا بیماران مبتلا به مشکلات قلبی و عروقی و کبدی که تحت درمان هستند مصرف این گیاه مجاز نیست.

تکنیک‌های آرام‌سازی بدن و باز شدن قاعدگی

دانه‌های گشنیز

خاصیت غذایی دانه‌های گشنیز در درمان پریودهای نامنظم تأثیرگذار است. یک قاشق چای‌خوری دانه گشنیز را در ۲ لیوان آب بجوشانید تا به‌خوبی دم بکشد. سپس دانه‌های گشنیز را با استفاده از صافی جدا کرده و چای را میل کنید. این کار را می‌توان چند روز قبل از پریود به‌صورت روزانه انجام داد. ارزش غذایی گشنیز به افزایش گردش خون رحم کمک کرده و همین فرآیند سبب انقباض رحم و شروع قاعدگی می‌شود.

دارچین

اگر بخواهیم به یک گیاه پرخاصیت در طب سنتی که القاکننده پریود هم باشد اشاره کنیم آن گیاه دارچین است. دارچین به دلیل طبع گرم خود و افزایش جریان خون در ناحیه لگنی موجب تنظیم چرخه قاعدگی می‌شود. برای این کار می‌توان شیر حاوی پودر دارچین و یا چای دارچین را میل کرد.

دانه‌های رازیانه

تهیه چای معطر و خوش‌طعم با دانه‌های رازیانه نه‌تنها به ارتقای سلامت عمومی بدن کمک می‌کند بلکه با دارا بودن مواد مؤثره، در تنظیم قاعدگی نیز مؤثر است. برای این کار لازم است که دو قاشق چای‌خوری دانه رازیانه را به یک لیوان آب اضافه کرده و بگذارید یک شب بماند. سپس مخلوط را صاف کرده و صبح به‌صورت ناشتا میل نمائید.

بهترین دم‌نوش برای زودتر پریود شدن

بر اساس تحقیقات و شواهد طب سنتی دم‌نوش زنجبیل یکی از مؤثرترین راه‌های طبیعی برای القای پریود و باز شدن قاعدگی، انقباض دیواره رحم است. در طب کهن اعتقاد بر این است که زنجبیل باعث انقباض دیواره رحم شده و چرخه پریود را استارت می‌زند. بهترین راه برای دریافت نتیجه از زنجبیل استفاده از دم‌نوش یا چای زنجبیل است.

برای تهیه دم‌نوش یا چای زنجبیل کافی است چند برش از زنجبیل را در یک قوری آب جوش به مدت چند دقیقه قرا داده تا به‌خوبی دم بکشد. اگرچه در این زمینه تحقیقات علمی چندانی در دسترس نیست اما شواهد تجربی و برخی مطالعات چنین تأثیری را تأیید می‌کنند.

دم‌نوش دیگری که پس از زنجبیل اهمیت دارد دم‌نوش جعفری است. سبزی جعفری به دلیل برخوردار بودن از ویتامین C بالا و مواد مؤثره قوی آپیول، در انقباض دیواره رحم مؤثر است. برای تهیه دم‌نوش، چند قاشق جعفری تازه را داخل قوری آب جوش ریخته و اجازه دهید چند دقیقه دم بکشد تا مواد مؤثره جعفری ازجمله آپیول به داخل دم‌نوش آزاد شود.

البته لازم به ذکر است که آپیول در مقادیر بالا اثر سمی دارد و به‌ویژه برای زنان باردار خطرناک است. ازاین‌رو در زمان بارداری، زمان شیردهی و همچنین اگر دچار بیماری‌های کلیوی هستید از مصرف چای جعفری خودداری کنید.

بهترین دم‌نوش برای زودتر پریود شدن

تکنیک‌های آرام‌سازی بدن و پریود شدن

استرس و اضطراب باعث تاخیر در پریود می‌شود. در زمان استرس تولید هورمون‌های کورتیزول و آدرنالین تولید استروژن و پروژسترون را مهار می‌کند و سبب اختلا در چرخه قاعدگی می‌شود. در ادامه به مهم‌ترین روش‌های آرام‌سازی ذهن و کنترل استرس اشاره می‌کنیم:

 • کاهش حجم کارهای روزانه و تهیه برنامه زمانی مناسب برای انجام امور روزانه
 • در کنار اعضای خانواده و دوستان بودن
 • ورزش‌های سبک و هوازی روزانه
 • پیاده‌روی در طبیعت و تنفس هوای تازه
 • استفاده از روش‌های مراقبه و آرام‌سازی ذهن

دوش آب گرم

دوش آب گرم از راه‌های مؤثر برای آرام‌سازی عضلات، رفع گرفتگی عضلانی و آرام شدن ذهن است. این روش با بهبود گردش خون در بدن به‌ویژه در ناحیه لگنی باعث تقویت رحم و تنظیم عادت ماهانه می‌شود. سعی کنید فضای حمام را با روغن‌ها و رایحه طبیعی خوشبو کنید تا اثر آرام‌سازی دوش آب گرم بیش‌ازپیش باشد.

رابطه جنسی

رابطه جنسی از چند جهت می‌تواند باعث تسریع پریود شود. به ارگاسم رسیدن در طی رابطه جنسی دهانه رحم را شل می‌کند و باعث پریود شدن می‌شود. همچنین رابطه جنسی استرس را کم و هورمون‌‎های بدن را تنظیم می‌کند

به گفته‌ی وب‌سایت Healthline یکی دیگر از مشکلات قاعدگی، پریودهای سنگین است. در پریودهای سنگین فرد بیش از حد طبیعی خون‌ریزی دارد. مشکلات هورمونی، عفونت، التهاب دهانه رحم، کم‌کاری تیروئید و … باعث ایجاد چنین شرایطی می‌شود.

قرص Wellwoman و پریود شدن

یکی از راه‌های مؤثر برای تنظیم قاعدگی استفاده از مکمل Wellwoman است. این کپسول یک مولتی‌ویتامین است که برای بهبود عملکرد زنان تولید شده است. در اطلاعات شرکت سازنده کپسول Wellwoman آمده است که این مولتی‌ویتامین حاوی انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و مواد مؤثره گیاهی برای بهبود سلامتی و شادابی خانم‌ها بوده و ترکیبات آن نقش مؤثری در کاهش عوارض پیش از قاعدگی، دل‌درد، کمردرد و بی‌حوصلگی دارند.

همچنین کپسول Wellwoman هورمون‌های زنانه را تنظیم کرده و در تقویت سیستم ایمنی و تنظیم سیستم عصبی تأثیرگذار است. روغن‌های گل پامچال و گل‌گاوزبان در Wellwoman به همراه مواد برای حفظ سلامت و زیبایی زنان در نظر گرفته‌شده است. این فرمول حاوی ویتامین B6 است که در تنظیم فعالیت هورمونی زنان مهم بوده و آهن آن نیز به تشکیل طبیعی گلبول‌های قرمز خون که در طول چرخه ماهانه موردتوجه است کمک می‌کند. این کپسول حاوی ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک است که برای سلامت باروری و سلامت بارداری حائز اهمیت است.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

در برخی شرایط تأخیر پریود می‌تواند نشانه یک بیماری زمینه‌ای باشد. درصورتی‌که هر یک از علائم زیر را مشاهده کردید با پزشک مشورت نمائید:

 • احتمال بروز حاملگی
 • تاخیر قاعدگی به مدت سه سیکل متوالی
 • توقف چرخه قاعدگی قبل از سن ۴۵ سالگی و ادامه یافتن پریودها پس بعد از ۵۵ سالگی
 • مشاهده خونریزی بین پریودها و یا پس از رابطه جنسی
 • شدید شدن پریودها به‌طور ناگهانی
 • خونریزی پس از یائسگی
 • خونریزی در دوره هورمون‌تراپی

کلام آخر

در این مقاله به روش‌هایی که به باز شدن قاعدگی کمک می‌کند اشاره کردیم. روش‌های مختلفی مانند ورزش، تغذیه و تکنیک‌های آرام‌سازی ذهن باعث باز شدن قاعدگی می‌شود. در صورتی‌که چرخه قاعدگی شما به مدت زیادی دچار تغییر شده است حتما به پزشک مراجعه کنید. در صورتی که سوالی در مورد قاعدگی دارید می‌توانید آن را در قسمت دیدگاه ثبت کنید. همچنین شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع به مقاله قاعدگی چیست مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که این مطلب، جایگزین نظرات و توصیه‌های تخصصی پزشکان نیست و هرگز از این مطلب به‌عنوان جایگزین توصیه پزشکان استفاده نکنید.

منبع
medicalnewstodayhealthlinebebodywisevitabiotics
homeca-doctors

مطالب بالا با تایید دکتر بهارک طاوسی تهرانی منتشر شده است.

تخصص پزشک: پزشک عمومی

فارغ‌التحصیل دانشگاه: دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

شماره نظام پزشکی: 137587

مقالاتی که شاید برایتان جالب باشد

نظرات

شماره تلفن همراه و نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۵۰۶ دیدگاه

 1. سلام من چند مدتیه که پریودم خیلی نامنظمه بعضی وقتا ۲۰ روزه پریود میشم بعضی وقتا ۳۵ روز یا بیشتر
  علتش چیه؟

   1. سلام سارینا عزیز
    شما باید توسط متخصص زنان معاینه و از نطر هورمونی بررسی بشید تا علت تاخیر پریودهاتون مشخص بشه.

     1. سلام وقتتون بخیر
      من ۱۴ سالمه و پارسال پریود شدم اوایل خیلی نامنظم بود تا اینکه جدیدا از ماه بهمن به مدت ۵ تا ۶ ماه منظم پریود میشدم اما الان دو ماه هست به جای خون قرمز لک قهوه ای میبینم این ماه اوایل کمی خون مقدارش طبیعی بود ولی بعد از دو روز تبدیل به لکه شد دلیل چی میتونه باشه

       1. سلام به شما
        نامنظمی زمان پریود و یا مدل خونریزی در سال‌های ابتدایی بلوغ طبیعیه.
        اما طبق قاعده‌ی سلامت هر دختری بعد از ورود به دوران بلوغ باید یک متخصص زنان به طور اختصاصی داشته باشه و علاوه بر معاینه و چکاپ مرتب در همه زمینه‌ها باهاش مشورت بشه.

       2. سلام من تخمدان پلی کیستیک دارم و پریودم نا منظمه هر ماه رازیانه دم میکردم و پریود میشدم دکتر بهم قرص اینوسیتول دادن مصرف میکنم و الان هرچی رازیانه میخورم پریود نمیشم ممکنه ب خاطر قرص باشه؟

         1. سلام به شما
          مصرف همزمان داروهای شیمیایی و داروهای گیاهی یا دمنوش‌ها بدون اطلاع پزشک اصلا صحیح نیست.
          عدم پاسخ به درمان رو با پزشک درمانگر که دارو تجویز کرده در میان بذارین و از خود درمانی پرهیز کنین.

           1. سلام من ۱۴ سالمه تو تیر ماه پریود شدم اما تا الان دیگه نشدم کمر دردو دل درد هم دارم

            • سلام به شما
             نامنظمی قاعدگی در ابتدای بلوغ طبیعی هست. در این مورد با والدین خودتون صحبت کنین تا ضمن راهنمایی شما، در صورت لزوم از مداخله پزشک استفاده کنن.

           2. سلام ممنون میشم وقت بذارید و راهنماییم کنید!!

            من و همسرم ۱۱ مرداد و ۲۱ مرداد رابطه داشتیم
            هردو بدون دخول

            اولی متاسفانه از کاندوم استفاده نکردیم و خب پیشاب با سطح واژن برخورد داشته 

            ۲۱ مرداد کاندوم استفاده کردیم ی لحظه پاره شد که سریع متوجه شدم و سطح واژنو شستشو دادم و …

            ۲۴ مرداد پریود شدم
            ۵- ۶ روز هم طول کشید و خونریزیم زیاد بود
            درواقع مثل همیشه بود

            تاریخ پریودیم هم معمولا توی ۴-۳ روز اخر هر ماه هست
            و گاهی ۵ تا ۷ روز طول میکشه
            (۲-۳ روز جا به جایی تاریخ برای پریودی هام عادی هست)دقیق و منظم نیست

            الان ۳۵ روز از روز اول اخرین پریودم میگذره و هنوز خبری نیست و نگرانم….
            چنددرصد احتمال بارداری هست با این شرایط!؟

             1. سلام به شما
              تنها راه مطمئن جهت بررسی وجود یا عدم وجود بارداری، انجام آزمایش bhcg هست. این آزمایش به راحتی در هر آزمایشگاهی در دسترس هست‌.

              • سلام من ۱۹ سالمه مجردم عادت ماهانه همیشه منظم بود ولی این ماه قبل این که پریود بشم دو روز لکه دیدم برای بار اول هنوز پریود نشدم طبیعی هست خیلی نگرانم میشه راهنماییم کنینی

                1. سلام به شما
                 عوامل مختلفی بر نامنظمی قاعدگی اثر می‌گذاره، از استرس و شرایط روحی تا تغذیه و شرایط جغرافیایی. باید برای بررسی، سونوگرافی انجام بشه.

               • سلام من سارینا هستم
                ترشح زیاد دارم ولی هنوز نشدم
                میشه بگید چقدر دیگه طول میکشه
                ۱۳ سالمه

                 1. سلام به شما
                  نامنظمی قاعدگی در ابتدای بلوغ طبیعی هست. در این مورد با والدین خودتون صحبت کنین تا در صورت لزوم از مداخله پزشک کمک بگیرن.

                   1. سلام ببخشی من ۱۴سال دارم در فصل پاییز ههمیشه ۶م پریود میشدم اما این ماه نشدم خیلی استرس دارم ایا طبیعیه؟

                    • سلام به شما
                     در ابتدای بلوغ نامنظمی قاعدگی طبیعی هست. بهتره در این زمینه با والدین خودتون صحبت کنین تا ضمن راهنمایی شما، در صورت لزوم از مداخله پزشک کمک بگیرن.

                     • سلام من دوماه پریود نمیشم‌ نمیدونم چرا دکتر رفتم گف کیست داری قرص ضد بارداری داد ولی هنوز پریود نشدم من قرص گین اپ استفاده کردم آیا از اونه

                      • سلام به شما
                       باید عدم پاسخ به درمان رو به پزشک معالج اطلاع بدین. بله مصرف اینگونه مکمل ها بدون تجویز و تایید پزشک، اختلالات متعددی ایجاد می کنه.

                     • سلام. من ۳۹ سالمه و کلا از ابتدای پریودی که در سن ۲۰ سالگی بود نامنظم بودم . و هر بار پریودی ۲ روز خونریزی داشتم و دارم. هر ۴۰ روز یکبار ۵۰ روز یکبار و ۶۰ روز یکبار به طور نامنظم میشم.
                      الان ۳ ماه شد که نشدم. بچه ندارم. متاهل هستم . آزمایش بتا دادم منفی بود .
                      چی کار کنم پریود بشم قراره ای وی اف بشم.
                      سونو کرد دکترم . مشکلی نبود .
                      ۳ ماه قبل تخمک کشی انجام دادم . و یکبار پریود بعد از پانچکر یا همان تخمک کشی شدم و دیگه نشدم . الان ۵۵ روز میگذرد .

                       1. سلام به شما
                        با توجه به برنامه‌ریزی اقدام تهاجمی برای باروری، تمام تغییرات بدن شما مهم هست و باید با پزشک معالج خودتون در میون بذارین. بدون اطلاع از شرایط زمینه ای و نتایج بررسی های مختلف، امکان اظهارنظر برای پزشک دیگری وجود نداره.

                      • باسلام
                       من ۲۰سالمه و مجرد هستم تقریبا ۲سالیه ک عادت ماهانه های من خیلی نامنظم اند مثلا ۵ماهی یبار این اتفاق میفته.پارسال انواع ازمایش ها و سونوگرافی هم رفتم و گفتن مشکلی ندارم
                       ایا این عادیه؟من خیلی نگرانم

                        1. سلام سارای عزیز
                         خیر عادی نیست.
                         مجددا همراه با آزمایشات قبلیتون به متخصص زنان مراجعه کنین و بهشون اطلاع بدین که وضعیت قاعدگیتون بهتر نشده.

                          1. سلام من ۱ماه پریود نشدم رفتم دکتر یکم عفونت داشتم بهم دارو داد خوب شدم ولی الان ۱هفته هست نشدم،متاهلم،و چن وقت هست رابطه نداشتم،امکانش هست بعد رابطه بشم؟

                            1. سلام به شما
                             اگر از آخرین باری که تست بارداریتون منفی شده رابطه نداشتین امکان بارداری نیست به شرطی که تست در زمان مناسب انجام شده باشه (آزمایش خون بارداری حداقل ده روز بعد از آخرین تماس جنسی).
                             در هر زمانی از آخرین سیکل قاعدگیتون اگر رابطه ی جنسی بدون محافظت داشتین در صورت تاخیر پریود ابتدا باید احتمال بارداری با انجام آزمایش رد بشه.
                             در صورت تکرار مکرر تاخیر و نامنظمی پریود و عدم بارداری نیاز به بررسی توسط متخصص زنان هست.

                            2. سلام خسته نباشید
                             من ۲۲ مرداد باس میشدم ولی الان ۱۲ شهریور علائم پریود شدن دارم ولی هنوز چیزی معلوم نی فقط سالی یک بار پریود نمیشم ولی ماه های دیگ به روال اوکیه مشکلی هس؟ برای نشدن؟من آدم استرسی ام هسن زیاد😞

                              1. سلام به شما
                               استرس و شرایط روحی بیشتر از هر چیز منجر به اختلالات قاعدگی می‌شه. در صورتی‌که بیش از یک سیکل نامنظم در سال داشتین، باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                            3. سلام.من پریودم خیلی نامنظمه.ویک ماه دوماه ویاحتی ۳ماه تاخیر داره ۳۰ سالمه.
                             ودرزمانیکه این مدت پریودم نمیاد خیلی چاق میشم و پرخوری و ریزه خواری دارم وهمیشه گرسنمه م هست و دلم ضعف میره.دکتر که رفتم گفتن کیست دارم.الان باز چیکارکنم پریودم بیاد خیلی دارم چاق میشم سه ماهه پریودم نیومده.برای اینکه پاسخم دریافت کنم باید چیکارکنم چجوری متوجه بشم جواب سوالمو؟

                              1. سلام مهسای عزیز
                               این روند، نشان از اختلال هورمونی داره. باید حتما بررسی کامل بشه و درمان صحیح دریافت کنین. علاوه بر اون بهتره آزمایشات مرتبط با تیروئید هم انجام بشه. شروع درمان می‌تونه سریعا به رفع علائم کمک کنه.

                                1. یک سال پیش چکاپ کامل تروئید و هرمون و چربی و قندی همه جی دادم.دکتر گف مشکلی نداره هرمونت فقط تخمدانت کمی ضعیفه و کیست های ریز ریز داری.هردفعه نمیتونم برم دکتر و هزینه های ازمایش و این چیزا بدم.الان ۳ماهه نیومده رفتم پیش ماما عالی بهم ۳تاامپول زد یک هفته گذشته اما هنوز پریودم نیومده

                                  1. وقتی به درمان دارویی و تزریق آمپول هم پاسخ نداده، چیزی فراتر از حدی هست که ماما بتونه مداخله کنه. اگر عدم وجود قاعدگی ادامه پیدا کنه و توسط متخصص زنان درمان نشه، ممکنه یائسگی زودرس رخ بده.

                                2. سلام خسته نباشید من حدود ۲۰روز پیش با آزمایش متوجه شدم که تیروئید کم کار دارم الان یک ماهه پریودنشدم میشه راهنمایی کنید

                                  1. سلام به شما
                                   اگرچه این دو اختلال می‌تونه مرتبط باشه اما باید مجزا بررسی و درمان بشه. اگر شک به بارداری ندارین، باید ضمن انجام آزمایشات هورمونی و سونوگرافی، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                  2. سلام من همیشه پریودیم جلو مینداختم ولی این ماه علائم شو دارم ولی پریود نشدم ۳۰ سالمه میترسم بعضی وقتا خونریزی زیاد دارم بعضی وقتا کم میبینم

                                    1. سلام به شما
                                     برای بررسی و درمان اختلالات قاعدگی، ضمن انجام سونوگرافی و آزمایشات هورمونی، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                    2. سلام صبح بخیر من تقریبا ۲ساله پرویید نامنظم دارم از چند روز قبل چیزهای سیاهی میبینم فقط موقع توالت رفتن بعد چند روز قاعدگی باز میشه ولی درحد ۲روز بعد هم تموم میشه

                                      1. سلام به شما
                                       حتما باید علاوه بر بررسی آزمایشگاهی و هورمونی، سونوگرافی انجام بشه. در این صورت می‌شه تشخیص مطرح کرد.

                                      2. سلام خسته نباشید .من یه هفته مانده به پریودی رابطه جنسی محافظت نشده داشتم و اب منی داخل ریخته شده تو این یه هفته .هشت روزه که پریودیم عقب افتاده تست هم گذاشتم سه بار منفی بود ازمایش بتا هم دادم ۱۴.۵ بود ،به نظرتون خانوم دکتر باردارم؟و اینکه در دوران شیر دهی هم هستم

                                       1. زود یا دیر پریود شدن اکثرا به خاطر مشکلات هورمونیه. ابتدا باید علت تغییر تایم پریودی مشخص بشه تا بشه گفت مشکل جدی هست یا نه.

                                         1. سلام خسته نباشین
                                          من ۱۳ سالمه برج ۸ بیاد میشم ۱۴ و من خیلی خیلی خیلی کمر درد شدید دارم یعنی علامش هست لطفاً یکی چیزی بگه بخاطری خیلی درد دارم

                                           1. سلام زهرای عزیز
                                            برای تغییر سرعت روند بلوغ و قاعدگی نمیشه مداخله‌ای کرد. مگه علائم شدید وجود داشته باشه یا سن از ۱۶ سال بگذره.
                                            در اون صورت متخصص زنان با تجویز دارو به شروع قاعدگی کمک میکنه.

                                             1. سلام به شما
                                              در صورت شک به بارداری، باید اول آزمایش bhcg انجام بدین. اگر منفی بود، برای بررسی هورمونی و معاینه بالینی به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین تا درمان لازم انجام بشه.

                                              • سلام خسته نباشید ببخشید من یک ماهه عروسی کردم زمانی که عروسی که پریود بودم ۹ مهر بود الانپریودم حس میکنم عقب افتاده ممکنه باردار باشم

                                            • سلام خسته نباشید من ۱۲شهریور پریود شدم و ۲۱شهریور رابطه محافظت نشده داشتم و بعد دوساعت قرص اورژانسی خوردم و ۲۶پریود شدم ینی بعد ۵روز و سه بار هم تست بیبی چک دادم منفی بوده والان از وقط پریودیم گذشته پریود نمیشم احتمال باردار شدن هس؟

                                               1. سلام ۲ روزه از پریودیم میگذره و آبریزش دارم لباس زیرم خیس میشه قصد بارداری ندارم و میخوام زود تر پریود شم 😭

                                                 1. سلام به شما
                                                  باید بارداری احتمالی با آزمایش بتا بررسی بشه. ضمن انجام سونوگرافی به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                1. خیلی ممنون لطف کردین الانم زیردلم خیلی شدیددرد گرفته هرکاری میکونم آروم نمیشه همش از داخل رحمم آب میاد این از چیه

                                                  1. سلام من ۲۱ سالمه مجردم همیشه ده روز عقب میافته ماه پیش یه روز زودتر پریود شدم ولی این ماه یه هفته عقب افتاده قبلا دکتر رفتم گفتن تنبلی تخمدانه ولی دارو هایی که داد فقط یه دوره پریودمو منظم کرد دیگه فایده نداشت میشه بگین چیکار کنم کمر درد هم دارم ولی پریود نمیشم

                                                    1. سلام نازنین عزیز
                                                     باید تحت نظر پزشک زنان بمونین. عدم پاسخ به درمان رو با پزشک درمیان بگذارین تا تغییر بدن.

                                                    2. من و نامزدم رابطه داشتیم من شورت و شلوار پام بود ولی ایشون هیچی نداشتن یکم از آب منی ریخت رو شلوارم ی روز از موعود پریودیم گذشته ولی دل درد دارم احتمال حاملگی وجود دارد؟

                                                   1. سلام دوست عزیز
                                                    بله. با استفاده از قرص‌های حاوی ترکیبات هورمونی میشه زمان قاعدگی رو تغییر داد که حتما باید با تجویز و تحت نظر پزشک انجام بشه.

                                                    1. سلام اسمای عزیز
                                                     ورزش ممکنه بتونه موجب تغییر در زمان قاعدگی بشه اما اثر قطعی نمیشه براش قائل شد.
                                                     اما به طور کلی تمرینات مربوط به یوگا و مدیتیشن و مدیریت اضطراب میتونه در جلو انداختن قاعدگی موثر باشه.

                                                      1. سلام من ۲۶ سالمه تقریبا ۱۵ روز پیش رابطه داشتم فکررمیکنم مایع منی داخل ر شده
                                                       از تاریخی ک باید پریود میشدم هشت روز گذشتع ایا احتمال بار داری هست

                                                        1. سلام وقت بخیر
                                                         من ۴ روز پریودیم عقب افتاده و ترشحات سفید رنگ بدون بو و رقیق واژن رو دارم
                                                         تقریبا در زمان تخمک گذاریم با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم و باکره هستم و حین رابطه مایع منی در اطراف واژن ریخته نشده ایا امکان بارداری هست ؟

                                                          1. سلام به شما
                                                           بارداری در رابطه بدون دخول رخ نمی‌ده‌. اگر به هر علتی شک به بارداری هست باید آزمایش بتا بدین. در غیر این صورت سونوگرافی و بررسی هورمونی برای کشف علت تاخیر لازمه.

                                                        2. سلام وقتتون بخیر.. رابطه بدون دخول داشتم اما مقداری مایع منی قرار گرف رو وژان یک هفته بعد بخاطر مسافرت قرصLdخوردم ب مدت ۸روز بعد قطع کردم متاسفانه دوبارهه شروع کردم ب خوردن الان شش روز از قطع کردن قرص میگذره ولی پریود نشدم بنظرتون مشکل چیه؟! در ضمن هنوز با کره ام احتمال داره باردار باشم

                                                          1. سلام به شما
                                                           قطعا مشکل اصلی مصرف قرص هورمونی بدون تجویز پزشک و خودسرانه بوده که احتمالا اختلال هورمونی ایجاد کرده. بعد از بررسی بارداری با آزمایش بتا، در صورت منفی بودن، برای بررسی علت تاخیر به متخصص زنان مراجعه کنین.
                                                           برای انجام آزمایش بتا می‌تونین به لینک زیر مراجعه کنین:
                                                           https://www.homeca.ir/articles/bhcg-titer-test/

                                                             1. سلام به شما
                                                              سن شروع قاعدگی به عوامل متعددی بستگی داره و تا سن ۱۶ سالگی قابل قبول هست. بهتره در این زمینه با والدین خودتون صحبت کنین تا در صورت لزوم از مداخله پزشک کمک بگیرن.

                                                          2. سلام من یک هفته قبل از پریودم خیلی علائم شدیدی دارم مثل درد سینه و کاهش تمرکز و اینا باعث میشه که رو کارای روزمرم تاثیر بذاره. غیر درمان خوراکی درمان دارویی هم هست؟

                                                            1. سلام هانیه‌ی عزیز
                                                             بله در صورتی که علائم قبل از قاعدگی شدیدی دارین میتونید با صلاحدید پزشک از داروهای مناسب کمک بگیرین.

                                                               1. سلام به شما
                                                                بستگی به زمان حدودی سیکل داره. اگرچه بی‌بی چک قابل اعتماد نیست و بارداری با انجام آزمایش بتا رد یا تایید می‌شه.

                                                              1. سلام من ۶سال قرص ضد بارداری مصرف میکنم ماه قبل دو لکه خون ریزی داشتم این ماه درد دارم پریود نمیشم لطف کنید راهنمای کنید

                                                                1. سلام به شما
                                                                 مصرف طولانی قرص‌های جلوگیری ممکنه سیکل قاعدگی رو دچار اختلال کنن. باید برای بررسی وضعیت هورمونی، ضمن انجام سونوگرافی و بررسی های آزمایشگاهی، به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                1. سلام فریده‌ی عزیز خیلی ممنون
                                                                 با توجه به نامنظم بودن چرخه قاعدگی ابتدا باید علت زمینه‌ای این مشکل درمان بشه.
                                                                 توصیه میشه با مراجعه به پزشک و انجام معاینه و آزمایش علت تاخیر در قاعدگی بررسی بشه.

                                                                  1. سلام الآن هفت ماهه پسرم دنیا آمده ویک ماهه قرص ال دی مصرف کردم والآن پنج روزه ول کردم هنوز پریود نشدم چی کار باید بکنم بچه دومم هست

                                                                    1. سلام معصومه عزیز
                                                                     حتما برای شروع و قطع مصرف این داروها، باید با پزشک متخصص زنان مشورت و تحت نظر ایشون عمل کرد. بعلاوه زمان واکنش به تغییرات هورمونی و شروع مجدد قاعدگی در افراد متفاوته. بهترین کار انجام معاینه و بررسی توسط پزشک متخصص هست.

                                                                    2. سلام خسته نباشید من ۱۷سالمه وچهارروز پیش با همسرم رابطه مقعدی داشتم وفقد سرش را داخل گذاشت و من خیلی استرس دارم ک نکنه ابش به داخل واژن رفتع باشه واون میگع نه مطمئن نریخته ویک روز از پریودیم گذشته و خیلی خیلی عفونت دارم بوی بد میدهد حالا میترسم ترو خدا جواب بدید ببینم مشکلم چیه احتمال بارداری هست

                                                                      1. سلام به شما
                                                                       بارداری در رابطه مقعدی ممکن نیست. در صورت شک هم باید آزمایش بتا انجام بشه.

                                                                     1. سلام هلنای عزیز
                                                                      بله ممکنه برخی افراد دچار قاعدگی زودرس بشن و در این سن و سنین پایین‌تر قاعدگی رو تجربه کنن.

                                                                      1. سلام ثمره‌ی عزیز خیلی ممنون
                                                                       با توجه به سن و علائم باید چرخه قاعدگی شما بررسی بشه و شرایط شما نیازمند برسی و اطلاعات بیشتره.

                                                                        1. سلام ببخشید من فقط یکبار همسرم بدون کاندوم باهم رابطه داشتیم ولی اصلا بعدش هم همسرم ارضا نشد ولی الان یک روزتاپریودم مونده ولی هنوزپریودنشدم چه کارکنم واقعا دلم بچه نمی خواد ی دختر ۳ ساله دارم

                                                                          1. سلام به شما
                                                                           بارداری بدون ورود منی به مجرای واژن ممکن نیست. در هر صورت اگر شک وجود داره، باید آزمایش بتا بدین.

                                                                           • سلام من میخواستم ۸ آذر پریود بشم ولی فعلا نشدم ولی چند روز پیش لکه خون اومد دوباره قطع شد بازم دوسه روز بعدش موقع ادرار خون اومد بازم قطع شد دیگه نیومد ترشح سفید رنگ میاد الان ولی دفعه یه بار دل وکمرم پاهام خیلی درد میکنه فک میکنم الان پریود میشم ولی نمیشم زعفران خوردم بازم پریود نشدم میشه بگید علایم چیه لطفا به شماره که میفرستم بهم جوابشو بدیداینجا جوابش برام نمیاد

                                                                         • سلام من تیروئید کم کار دارم و پریودام نامنظم بود وقتی تحت درمان قرار گرفت تیروییدم پریودم منظم شده بود ولی دوباره دوماهه پریودم نامنظمه و شدیدتره.

                                                                           1. سلام رخساره‌ی عزیز
                                                                            با توجه به مشکلات تیروئید توصیه میشه آزمایشات مربوط به تیروئید رو انجام بدین و در صورت نیاز مقدار مصرفی دارو رو تغییر بدین.

                                                                            1. سلام بیتای عزیز
                                                                             توصیه میشه با مراجعه به پزشک این مشکل رو درمان کنین.
                                                                             پزشک معاینات و آزمایشات لازم رو انجام میده تا علت رو بررسی کنه و درمان مناسب رو تجویز کنه.

                                                                             • سلام خانوم دکتر ..ببخشید سوالی داشتم ..من پریود هام همیشه اول ماه میشد الان سه ماهه دقیقا سه روز سه روز میاد عقب ..طبیعی هست یا مشکلی هست ؟ البته قرص ضد بارداری اورژانسی مصرف کرده بودم و اولین ماهی هست که پیشگیری نکردم و باردار هم نشدم پریود شدم می‌تونه باردار نشدم بخاطره تاریخ های پریودم بشه؟

                                                                               1. سلام مهسای عزیز
                                                                                بارداری باید با آزمایش Bhcg بررسی بشه.
                                                                                مضافا سیکل قاعدگی تا ۳۵ روز طبیعیه.
                                                                                درصورتی‌که که اختلال سیکل بیشتر شد یا علائم دیگه‌ای همراه با قاعدگی داشتین، باید توسط متخصص زنان ارزیابی بشه.

                                                                              • سلام من ماه پیش ۲۹ اسفند پریود شدم ولی من همیشه یک هفته قبل از دوره قبل پریود میشدم این ماه ۳۱ فروردین و من پریود نشدم آیا جای نگرانیه یا وقت دارم که پریود بشم و از چه تاریخی باید به پزشک مراجعه کنم

                                                                                1. سلام مریم عزیز
                                                                                 قطع یا تاخیر پریود تا سه دوره نیاز به بررسی نداره و تحت تاثیر عوامل زیادی از جمله استرس ممکنه موقتا پیش بیاد.
                                                                                 فقط اگر رابطه جنسی داشتین باید در ابتدا احتمال بارداری رد بشه و اگه این شرایط تا سه دوره طول کشید به پزشک مراجعه کنین تا دلیلش بررسی شه.

                                                                                 • سلام خسته نباشید
                                                                                  من مجردم ۲۰سالمه و پریودیم نامنظمه و خونریزی کم دارم یه چند روزه شکمم ورم داره و سفت هست ایا براثر نامنظمی پریود هست؟

                                                                                   1. سلام به شما
                                                                                    نیاز به معاینه و بررسی هست.
                                                                                    گاهی در اثر به هم ریختگی هورمونی علائم گوارشی مثل نفخ شکم و یبوست به وجود میاد.

                                                                                   1. سلام نیکای عزیز
                                                                                    زمان شروع پریود به ژنتیک افراد بستگی داره و از ۱۰ تا ۱۵ سالگی متغیره.
                                                                                    برای زودتر پریودشدن تو این سن نمیشه کار خاصی کرد.

                                                                                     1. سلام ببخشید من بیست و پنجم ماه باید پریود بشم ولی به خاطر مسافرت میخوام زودتر بشم من پریود های منظم دارم و فشار خونی هستم و داروی لوزار و آتنولول روزانه مصرف میکنم ممنون میشم راهنمایی ام کنید

                                                                                       1. سلام به شما
                                                                                        امکان تغییر در سیکل قاعدگی بدون وجود ضرورت جانی، وجود نداره و توصیه هم نمی‌شه. مضاف بر اینکه مصرف هرگونه داروی هورمونی برای افراد دارای فشارخون بسیار پرخطر هست.

                                                                                      1. سلام راحیل عزیز
                                                                                       اگه اختلالات قاعدگی کمتر از سه بار تکرار داشته باشن نیازی به بررسی نیست.
                                                                                       اما اگه این مشکلات تکرار شد و تاخیر در قاعدگی طولانی مدت بود نیازه که توسط پزشک بررسی بشین.
                                                                                       دو سه سال اول شروع پریود ممکنه نامنظمی در سیکل‌های قاعدگی وجود داشته باشه و معمولا بعدش منظم میشه.

                                                                                       1. سلام یسرای عزیز
                                                                                        داروهای هورمونی میتونن سیکل رو تغییر بدن و جابه‌جا کنن ولی عوارض زیادی هم دارن.

                                                                                        1. سلام سمای عزیز
                                                                                         اگه بدون داخل رابطه داشتین احتمال بارداری کمه.
                                                                                         عقب افتادن پریود معمولا به خاطر استرس هم میتونه باشه. اگه تا هفته آینده پریود نشدین بهتره برای اطمینان آزمایش بارداری انجام بدین.

                                                                                        2. سلام عزیزم، من تنبلی تخمدان دارم و دکتر بهم قرص دوفاستون دادن، من اواخر اسفند رابطه جنسی داشتم و بعد از اون چون پریودم تاخیر داشت زنجبیل و ویتامین سی و زعفران خوردم و با ۵ روز تاخیر پریود شدم و خون ریزیم کامل و خوب بود، اردیبهشت ماه هم باز تاخیر داشتم و گرمیجات استفاده کردم و پریود شدم ولی خون ریزیم کم بود، بعدش ۳تا بیبی چک انجام دادم که همه منفی بود، این ماه ۱۰ روز از قطع دوفاستون میگذره و هر چی گرمی میخورم پریود نمیشم. خیلی استرسی هستم ولی هیچ علائم حاملگی و یا شکم و اینا ندارم. ممکن هست من از اسفند حامله باشم با وجود پریود و بدون علائم و در ۱۴ هفتگی شکم حاملگی نداشته باشم؟

                                                                                          1. سلام ستاره‌ی عزیز
                                                                                           علت نامنظمی پریود شما به خاطر تنبلی تخمدانه. استرس هم تو این اختلالات موثره.
                                                                                           می‌تونین برای اطمینان آزمایش خون بارداری بدین و با پزشک متخصص این مسئله رو در میون بذارین.

                                                                                          2. سلام
                                                                                           من هفته آینده قصد مسافرت دارم علائم پریودی هم کمی دارم چهارشنبه سونو شدم و گفتن خون داخل لگن هست و نشانه پریودی هست ولی هنوز پریود نشدم آیا راهی هست که حداکثر تا فردا پریود بشم

                                                                                            1. سلام به شما
                                                                                             هیچ راهی تضمین نمیده که شما به این سرعت پریود بشین
                                                                                             در مورد سونو هم باید بگیم که اگه مایع آزاد تو لگن گزارش شده سونوی شما نرمال نیست.

                                                                                              1. سلام ۲۲سالمه یه ۲الی۳سالی هس دچار پلی کیستیک میباشم وتحت درمان بودم الان ۳ماهی هست ک قرص مصرف نمیکنم متاسفانه همش دچارحالت تهوع هستم الان حدودا یه ۲٠روزیه عقب انداختم آمپولم دکتربرام نوشت ۴روزیه میگذره ولی هنوزنشدم (مجردم) چکارکنم زودتربشم و این حالت تهوع دست ازسرم برداره شدم مثل زنای حامله، دکترآزمایش میکروب معده هم نوشت ولی مشکلی نبوده ممنون میشم جواب بدین

                                                                                                1. سلام الهام عزیز
                                                                                                 بهتره علت زمینه‌ای پیدا و رفع بشه.
                                                                                                 با توجه به سوابقتون باید با متخصص زنان مشورت کنین.

                                                                                              2. سلام خستع نباشد من ۲۰سالمه مجردم هستم هر۲۸روز یه بار پریود میشدم ولی الان ۵۱روزه پریود نشدم البته استرس زیادی داشتم این مدت به خاطر کنکوز و هم اینکه خیلی چاق شدم چیکار کنم ؟

                                                                                                1. سلام به شما
                                                                                                 خیلی ممنون
                                                                                                 در صورت رد گزینه‌ی بارداری اگه اختلالات قاعدگی تا سه دوره تاخیر داشته باشه نیاز به بررسی نیست و جای نگرانی نداره. ولی میتونین به پزشک مراجعه کنین.
                                                                                                 اما اگه سه پریود متوالیتون دچار اختلال باشه حتما باید به پزشک مراجعه کنین.
                                                                                                 عوامل زیادی باعث تاخیر پریود میشن که یکی از اون‌ها استرسه.
                                                                                                 اگه اضافه وزن دارین بهتره که وزنتون رو هم کم کنین چون چاقی روی هورمون‌ها تاثیر می‌ذاره و ممکنه باعث تاخیر پریود شه.

                                                                                                 1. سلام النای عزیز
                                                                                                  در دو سال اول شروع قاعدگی ممکنه بی نظمی‌هایی در پریود دیده بشه که به علت عدم تکامل چرخه ی هورمون‌هاست.
                                                                                                  اگه احتمال بارداری وجود نداره جای نگرانی نیست.
                                                                                                  اگه این روند برای سه ماه پیاپی ادامه داشت باید به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                    1. سلام به شما
                                                                                                     بعد از تاخیر پریود همیشه اول احتمال بارداری بررسی میشه.
                                                                                                     بعد از رد بارداری، در صورت تکرار بی‌نظمی‌ها با متخصص زنان مشورت کنین.

                                                                                                  • با سلام من این ماه پریودم دیر شده یعنی ۱۰ روز رد شده از تاریخش هنوز پریود نشدم ،وقاعدگیم کلا نامنظمه وآزمایش دادم از تغییرات هورمونیه ،ولی این دفعه هم علائمشو دارم مثل دل درد و..ولی نشدم هنوز

                                                                                                    1. سلام به شما
                                                                                                     برای حل مشکلات هورمونیتون به متخصص زنان مراجعه کنین.
                                                                                                     بعد از درمان مشکلات قاعدگیتون هم برطرف میشه.

                                                                                                    2. باسلام.من برای ضخامت رحم و لکه بینیم قرص استرومارین ۰/۶۲۵مصرف میکنم ۹تا از قرصام مونده دوروز ازموعد پریودم گذشته.ایا تا قرصا تموم نشه پریود نمیشم؟؟

                                                                                                      1. سلام به شما
                                                                                                       زمان مصرف داروهای هورمونی ممکنه روند قاعدگی رو تغییر بده.
                                                                                                       نگران نباشین و طبق دستور پزشک داروتون رو مصرف کنین و در زمان معین مجددا به متخصصتون مراجعه کنین.

                                                                                                      2. سلام وقتتون بخیر . من اولین پریودم ۱۳ سالگی در ۱۷ مهر ۱۴۰۰ شدم و دیگه پریود نشدم تاا در خردااد ماه ۱۴۰۱ یعنی سال بعدش . الان هم تیر شده و وقت پریودم هست ولی نمیشممم مشکل از کجاست خبببببب خیلی نگرانم .
                                                                                                       اخه دیر تر از بقیه شدم و همین باعث شده که رشد سینه و هورمون هام کم بشه . میشه یکم راهنما یی کنید واقعا ممنونتون میشم

                                                                                                        1. سلام سارای عزیز
                                                                                                         شروع پریود در هر شخص متفاوته و معمولا در دو سال اول نامنظمه.
                                                                                                         رشد سینه‌ها و موی زیربغل و موی ناحیه‌ی تناسلی معمولا زودتر از شروع پریود اتفاق میفته.
                                                                                                         اگه رشد سینه‌ها تا سن ۱۳ سالگی و شروع پریود تا سن ۱۶ سالگی اتفاق نیفته یا اگه توقف داشته باشه، به بررسی نیاز داره.
                                                                                                         بهتره با متخصص غدد یا زنان مشورت کنین.

                                                                                                        2. سلام من از اول پریودیم منظم پریود میشدم ولی چن ماهه پریودم عقب میوفته ولی دفعه سوم بعد از ۱۰ روز دوباره پریود شدم و الان ۷ روزه ک پریودم دوباره عقب افتاده متاهل هم هستم احتمال حاملگی وجود داره؟

                                                                                                          1. سلام به شما
                                                                                                           رد احتمال بارداری اولین اتفاقیه که در اختلالات قاعدگی خصوصا تاخیر قاعدگی باید بررسی بشه.
                                                                                                           در صورت تست منفی با توجه به تکرار بی نظمی‌ها نیاز به بررسی توسط متخصص زنان هست.

                                                                                                            1. سلام من الان نزدیک ۴ماه زایمان کردم یک بار پریودشدم دیگه نشدم الان نزدیکه ۱۰روزبیشترازوقتم میگذره بایدچیکارکنم

                                                                                                              1. سلام به شما
                                                                                                               اگر جلوگیری مطمئین داشتین احتمال بارداری ضعیفه.
                                                                                                               سیکل قاعدگی ممکنه بعد از زایمان به علت شیردهی و هورمون پرولاکتین ۶ الی یک سال عقب بیفته و یا نامنظم بشه.

                                                                                                             • سلام من ۱۵ابان رابطه داشتم سر اینکه اسیبی نبینم از پشت بوده مایه منیو حس کردم ولی روی واژن حسش نکردم ولی ام پرسیدم گف یادم نی اوایل ماه تقربیا پریود میشم دیشبم هم یه دوسه تا قطره دیدم ولی خبری نی میترسم میخوام ببینم با بی بی چک مشخص میشه نه

                                                                                                             • سلام من ۱۰روزه از پریودم میگذره نامزدم ولی رابطه دخول نداشتم و اب منی هم داخلم نریخته ولی تست دادم و مثبت ضعیف بود یعنی ی خط پررنگ و ی کمرنگ خیلی استرس دارم نمیدونم دلیل پریود نشدنم چیع عایا حاملم؟

                                                                                                               1. سلام باران عزیز
                                                                                                                بهتره ازمایش بتا انجام بدین یا اینکه بی‌بی چک رو سه روز بعد تکرار کنین.
                                                                                                                گاهی بی‌بی چک به دلایل مختلفی کاذب میشه.

                                                                                                                1. سلام به شما
                                                                                                                 معمولا مشکلی به وجود نمیاد ولی به محض فهمیدن بارداری مصرف دارو باید قطع بشه.

                                                                                                                2. سلام من ۴۰سالم هست،یه پسر ۲۰ماهه دارم،معمولا هر ۲۵ روز پریود میشم،۴تیر نزدیکی داشتم،از کاندوم استفاده کردم و همه چیز رعایت شد، و ۶تیر سر تایم پریود شدم،یک هفته است که کرونا گرفتم و حالا دور روز از تایم پریود بعدیم گذشته ،خیلی استرس دارم یعنی ممکن هست با توجه به اینکه بعد نزدیکی پریود شدم و کامل پنج روز بود مثل همیشه،الان باردار باشم،خواهش میکنم کمکم کنید،ممنون

                                                                                                                  1. سلام به شما
                                                                                                                   در صورتی که سیکل‌های قاعدگی منظم بوده، رابطه محافظت شده بوده و پریودتون مثل همیشه بوده احتمال بارداری بعیده.
                                                                                                                   عفونت‌هایی مثل کووید می‌تونن موقتا اختلالاتی در سیکل قاعدگی ایجاد کنن.
                                                                                                                   در هر حال در صورت ادامه‌ی تاخیر تا سیکل قاعدگی بعدی بهتره اول تست بارداری جهت رد بارداری بدین.

                                                                                                                   • من پریودی نامنظمی دارم بعضی وقتامنظمه بعضی وقتانامنظمه
                                                                                                                    ماه قبل پریودیم ۲۰روزعقب زده بودولی شدم ولی الان ۲۲روزه که عقب زده هنوزکه نشدم باید چیکارکنم یک ماهه دیگه قصدبارداری دارم میخوام اقدام کنم آیامشکلی برای باروریم داره دردپهلووکمردارم خیلی اعلایم پریودی دارم

                                                                                                                     1. سلام دوست عزیز
                                                                                                                      نامنظمی پریود می‌تونه ناشی از اختلال هورمونی باشه که خودش بخشی از علت‌های ناباروری هست. بهترین کار اینه که ضمن مراجعه به متخصص زنان، مشکلات موجود رو حل کنین و به خوبی برای بارداری آماده بشین.

                                                                                                                    • سلام من ۴۰سالم هست،یه پسر ۲۰ماهه دارم،معمولا هر ۲۵ روز پریود میشم،۴تیر نزدیکی داشتم،از کاندوم استفاده کردم و همه چیز رعایت شد، و ۶تیر سر تایم پریود شدم،یک هفته است که کرونا گرفتم و حالا دور روز از تایم پریود بعدیم گذشته ،خیلی استرس دارم یعنی ممکن هست با توجه به اینکه بعد نزدیکی پریود شدم و کامل پنج روز بود مثل همیشه،الان باردار باشم،خواهش میکنم کمکم کنید،ممنون

                                                                                                                      1. سلام به شما
                                                                                                                       در صورتی که سیکل‌های قاعدگی منظم بوده، رابطه محافظت شده بوده و پریودتون مثل همیشه بوده احتمال بارداری بعیده.
                                                                                                                       عفونت‌هایی مثل کووید می‌تونن موقتا اختلالاتی در سیکل قاعدگی ایجاد کنن.
                                                                                                                       در هر حال در صورت ادامه‌ی تاخیر تا سیکل قاعدگی بعدی بهتره اول تست بارداری جهت رد بارداری بدین.

                                                                                                                      2. سلام من ۱۵ سالمه خیلی نامنظم پریود میشم الان ۳ ماه هست که پریود نشدم نگرانم که مشکلی باشه میشه راهنمایی کنید

                                                                                                                        1. سلام به شما
                                                                                                                         در صورتی که به باردار بودن شک ندارید و اگه از زمان شروع سیکل‌های قاعدگی بیش از دو ساله که میگذره با یا متخصص زنان مشورت کنین.
                                                                                                                         اما در دو سال اول پریود گاهی هم تا سه سال ممکنه هنوز سیکل‌های قاعدگی منظم نشده باشن.

                                                                                                                         1. سلام فاطمه‌ی عزیز
                                                                                                                          اگه از زمان شروع سیکل‌های قاعدگی بیش از دو ساله که میگذره با یا متخصص زنان مشورت کنین.
                                                                                                                          اما در دو سال اول پریود گاهی هم تا سه سال ممکنه هنوز سیکل‌های قاعدگی منظم نشده باشن.

                                                                                                                         2. سلام
                                                                                                                          من پانزده سالمه پنج روز از تاریخ پریودم گذشته ولی هنور پریود نشدم چی مشکلی میتونه باشه و خیلی هم نا منظم است پریودم

                                                                                                                           1. سلام به شما
                                                                                                                            با توجه به زمان شروع قاعدگی ممکنه در سال‌های اول قاعدگی، سیکل‌ها نامنظم باشه.
                                                                                                                            اگه بیش از چندسال از بلوغ گذشته و به بارداری شک ندارین جهت بررسی و درمان به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                           2. سلام من یک امپول جلوگیری زدم قاعده نشدم چند بسته قرص جلوگیری خوردم ولی در حین لکه بینی هستم وسردرد میگرم نهزیاد ولی ساق پاهام خیلی درد دارد وبه پزشک مراجعه کردم وقرص میتراندازول ۵۰۰ویک پماد واژینال بهم داد ولی تغییرنکردم با تشکر

                                                                                                                             1. سلام به شما
                                                                                                                              داروهایی که برای شما تجویز شده به احتمال زیاد به عفونت مربوطه.
                                                                                                                              اگه دغدغه‌ی شما در مورد لکه‌بینی و نامنظمی سیکل و یا علائم ایجاد شده هست، باید با متخصص زنان که تحت نظرشون آمپول مصرف کردین مشورت کنین.

                                                                                                                             2. من ۱۸ سالمه تو ۳سال اخیر همیشه هر ۳۰ روز یک بار پریود میشدم حتی ۱روز تغییر نمیکرد الان دو ماهه هر ۱۹ روز یک بار پریود میشم
                                                                                                                              شوک های عصبی شدیدی بهم وارد شده ممکنه دلیلش این باشه؟

                                                                                                                              • سلام خانومم پریودیش ۱۴روزه عقب افتاده تست بیبی چک زدیم منفی بود
                                                                                                                               به پزشک زنان مراجعه کردیم ۴تا آمپول پروژسترون تجویز کرد
                                                                                                                               ولی الان ۳روز گذشته و هنوز پریود نشده
                                                                                                                               رابطه داشتیم ولی با کاندوم جلوگیری کردیم
                                                                                                                               قبلا هم تا ۳۵روز سابقه تاخیر داشتن
                                                                                                                               ما تو عقد هستیم لطفا راهنماییمون کنید ممنونم

                                                                                                                                1. سلام شایان عزیز
                                                                                                                                 آزمایش قطعی بارداری Bhcg هست که احتمال نزدیک به یقین توسط پزشک زنان ارزیابی شده و بعد پروژسترون تجویز شده.
                                                                                                                                 اگه این آزمایش رو انجام ندادن حتما انجام بدین تا از بارداری یا عدم بارداری اطمینان حاصل بشه و بعد برای شروع درمان با متخصص زنان مشورت کنین.

                                                                                                                                2. البته تو این دوماه اخیر ۸کیلو اضاف وزن داشته و بخاطر قهرمون چند روز استرس شدید داشته لطفا سریعتر جوابمو بدین خیلی استرس دارم
                                                                                                                                 و سوال بعدی بیبی چک چند روز جواب صحیح میده ما حداقل ۱۰ روز بعد از اخرین رابطه بیبی چک زدیم
                                                                                                                                 به بزشک که مراجعه کردیم نمیدونم چرا نفرستاد آزمایش خون بارداری بدیم

                                                                                                                                  1. موارد ذکرشده می‌تونه به علت اختلال قاعدگی باشه.
                                                                                                                                   اما باید حتما بارداری یا عدم بارداری بررسی بشه.
                                                                                                                                   بی بی چک برای تصمیم‌گیری اصلا قابل اعتماد نیست.
                                                                                                                                   حتما آزمایش Bhcg بدین و بر اساس اون تصمیم‌گیری کنین.

                                                                                                                                    1. سلام من مبینا هستم ۱۳ سالمه پریود نشدم تاحالادختر عمم ۱۲ سالشه چند بار شده خیلی استرس دارم چیکارکنم

                                                                                                                                      1. سلام مبینای عزیز
                                                                                                                                       اگر صفات ثانویه جنسی مثل رشد پستان‌ها رو داشتین نگران نباشین.
                                                                                                                                       شروع پریود تا ۱۴ سالگی و در برخی تا ۱۶ سالگی هم ممکنه طول بکشه.
                                                                                                                                       ولی در صورت تاخیر صفات ثانویه جنسی نیاز به بررسی توسط متخصص غدد هست.
                                                                                                                                       سن شروع پریود در هر فرد متفاوته.

                                                                                                                                    2. سلام و خسته نباشی من همیشه از قرص ال دی برای تنظیم پریودیم استفاده میکردم بعد قحطشون پنج روز بعدش پریود میشدم الان یازده تیر من پریود شدم تا ۱۵تیر تموم کرد و دوروزه قبل عید غدیر رابطه داشته و قرص ال دی خوردم و قبل تاریخ پریودی این ماهم آمپول پروژسترون زدم و تا الان هشت روز گذشته و پریود نشدم و جمعه بی بی چک زدم منفی بود خواستم ببینم چکار کنم

                                                                                                                                      1. سلام نیلوفر عزیز
                                                                                                                                       توضیحات شما نامفهومه.
                                                                                                                                       اگه تا قبل از این مشکل، به طور منظم از ال دی استفاده می‌کردین (و منع مصرف نداشته)، آزمایش خون بارداری بدین.
                                                                                                                                       اگه منفی بود بلافاصله می‌تونین مجددا ال دی رو شروع کنین و دو هفته‌ی اول از روش‌های جلوگیری برای جلوگیری استفاده کنین.
                                                                                                                                       خود داروهای هورمونی اگر به درستی استفاده نشن میتونن اختلال قاعدگی ایجاد کنن.
                                                                                                                                       اگه مصرف ال دی مربوط به قبل بوده صرفا آزمایش خون بارداری رو انجام بدین در صورتی که منفی باشه صبر کنین.
                                                                                                                                       اگه تاخیر قاعدگی تا سه سیکل ادامه داشت و یا مرتب تکرار میشد نیاز به بررسی توسط پزشک هست.

                                                                                                                                        1. سلام‌ چندروزیه پریودم‌عقب افتاده‌ وسینه هام‌ ورم‌دارن قرص پونیکا میخورم‌ چکارکنم‌پریودشم کمرم‌شدیددرد‌ داره علت چیه

                                                                                                                                          1. سلام به شما
                                                                                                                                           ابتدا باید احتمال بارداری رد شه
                                                                                                                                           اگه مشکلتون مرتب تکرار میشه و به این دلیل دارو مصرف می‌کنین باید با متخصص مربوطه جهت تشخیص و درمان مناسب مشکلتون مشورت کنین در غیر اینصورت مصرف دارو میتونه باعث به هم خوردن تعادل هورمون‌ها بشه که نیازه در مورد ایجاد عوارض و درمان آن با پزشک مربوطه صحبت بشه.

                                                                                                                                        2. سن. من. ۴۱سالمه ۱۵روز هست. که عقب افتاده پرویدم. ازمایش. هم دادم. حامله. نیستم. شکمم. درد مکنه چند سال پیش. هم. ی بار. این. طوری. شدم. تا سه ماه پروید نشدم. باید چیکار کنم. الان ممنون

                                                                                                                                          1. اگر این مشکل حداقل سه بار تکرار شده باید از نظر عللی که باعث اختلال سیکل هورمونی و قاعدگی میشن بررسی بشین.
                                                                                                                                           باید با متخصص زنان مشورت کنین.

                                                                                                                                           1. اگر صفات ثانویه جنسی مثل رشد پستان‌ها رو داشتین نگران نباشین.
                                                                                                                                            شروع پریود تا ۱۴ سالگی و در برخی تا ۱۶ سالگی هم ممکنه طول بکشه.
                                                                                                                                            ولی در صورت تاخیر صفات ثانویه جنسی نیاز به بررسی توسط متخصص غدد هست.

                                                                                                                                           2. سلام من۲۱سالمه متاهلم تو یکماه گزشته فقط ی بار رابطه محافظت نشده داشتم با همسرم اونم ۲۳روز بعد از اولین روز پریودیم بود تقریبا دوره تخمک گزاری و باروری تموم شده بود بعد از ان هم ب دلیل عفونت قارچی ب دکتر مراجعه کردم شیاف واژینال کلوتریمازول و دو قرص مترونیدازول فلوکینازول مصرف میکنم
                                                                                                                                            الان پنج روز از تاریخ پریودیم رد شده و طول دوره قاعدگیم۳۲روز شده آیا این تاخیر بخاطر عفونت ها و دارو ها هستش یا علتش بارداری هست؟

                                                                                                                                             1. سلام به شما
                                                                                                                                              ممکنه به علت عفونت یا دارو باشه ولی بهتره جهت بررسی بارداری آزمایش انجام بدین.
                                                                                                                                              با توجه به رابطه‌ی محافظت‌نشده امکان بارداری هم وجود داره.

                                                                                                                                              1. سلام مهناز عزیز
                                                                                                                                               هر شرایطی که برای بدن استرس ایجاد کنه (مثل بیماری، جراحی، فشارهای روحی، بی‌خوابی و…) می‌تونه موقتا اختلالاتی در سیستم هورمونی و سیکل قاعدگی ایجاد کنه.

                                                                                                                                              2. سلام من از طول پریودیم بیست روز اینا میگذره و نشدم دوبار تست بی بی چک انجام دادم یبار سه روز گذشته از پریودیم یبار یک هفته گذشته بود هردوتاش منفی بودامکان داره تست اشتباه بگویید ؟ سوال دیگه ی هم داشتم اینکه زمانی که جلوگیری نداشته باشیم امکان حامله شدن هست؟

                                                                                                                                                1. سلام به شما
                                                                                                                                                 اگه بیبی چک معتبر باشه و منقضی نشده باشه معمولا با دو بار منفی بودن با فاصله‌ی یک هفته در زمان مناسب میشه نسبتا از عدم بارداری مطمئن بود.
                                                                                                                                                 البته امکان بارداری با ترشحات اولیه هم وجود داره.
                                                                                                                                                 انجام آزمایش خون بهترین راه اطمینان از بارداری یا عدم بارداریه.

                                                                                                                                                2. سلام من همیشه یک ماه در میان پریود میشم یعنی یک ماه پریود نمیشم و آخرای ماه دیگه پریود میشم مشکلم چیه؟

                                                                                                                                                  1. سلام آیرین عزیز
                                                                                                                                                   بدون معاینه و ازمایش نمیشه در این مورد نظر داد.
                                                                                                                                                   میتونه به خاطر مشکلات هورمونی مثل سندرم تخمدان پلی‌کیستیک باشه که منجر به عدم تخمک‌گذاری و پیرو اون عدم پریود شدن بشه.
                                                                                                                                                   حتما به متخصص زنان مراجعه کنین تا علت زمینه‌ای مشخص و درمان بشه.

                                                                                                                                                  2. سلام من ۴۵سالن مجردم چند ماه یک بار پریود میشن الا ۳ماه پریود نشدم میگم یائسه نشودم ممنون میشم راهنماییم کنید

                                                                                                                                                    1. سلام مهناز عزیز
                                                                                                                                                     تاخیر قاعدگی و اختلال در سیکل‌ها میتونه نشان از شروع یاپسگی باشه.
                                                                                                                                                     باید علاوه بر بررسی و معاینه فیزیکی، ارزیابی‌های آزمایشگاهی انجام بشه تا در صورت شروع یائسگی، درمان‌های لازم انجام بشه.

                                                                                                                                                    2. سلام من ۱۳ سالمه برج ۸ بیاد میشم ۱۴
                                                                                                                                                     و خیلی خیلی خیلی کمر درد شدید دارم چیکار کنم علامت قا عدگی است میشه لطفاََ بگید من چه کار کنم که زود قاعده شم

                                                                                                                                                      1. سلام زهرای عزیز
                                                                                                                                                       برای تغییر سرعت روند بلوغ و قاعدگی نمیشه مداخله‌ای کرد. مگه علائم شدید وجود داشته باشه یا سن از ۱۶ سال بگذره.
                                                                                                                                                       در اون صورت متخصص زنان با تجویز دارو به شروع قاعدگی کمک میکنه.

                                                                                                                                                      2. باسلام
                                                                                                                                                       چند روزی گذشته و پریود نشدم اولین باره که پریودم عقب افتاده. حتی دارچین هم دَم کردمو خوردم ولی تاثیری نداشته. مجردم. لطفا راهنمایی کنید

                                                                                                                                                        1. سلام دوست عزیز
                                                                                                                                                         اگه رابطه‌ی جنسی نداشتین و احتمال بارداری رد شده باشه، درصورتی‌که تاخیر قاعدگی تا سه ماه طول بکشه و یا در ماه‌های مختلف تکرار بشه نیاز به بررسی هست.
                                                                                                                                                         در غیر اینصورت امکان بروز موقتی به علت شرایط مختلف مثل بیماری، فشار روحی، تحولات بزرگ زندگی و … وجود داره.

                                                                                                                                                        2. سلام خسته نباشید،من تقریبا۲هفته پیش رابطه داشتم،واحساس کردم اب منی روی واژن یکم ریخته ولی دوست پسرم‌میگفت نه مطمئنم نریخته ب خاطراینکه مطمئن بشم قرص اورژانسی لونورژسترل مصرف کردم،بعدش عوارض داشتم مثل قارچ گرفتن سرسینه
                                                                                                                                                         و ازروزی ک مصرف کردم الان۷روزشده و پریودنشدم ۹هرماه پریودمیشم ولی گفتن قرص اورژانسی ک بخوری قبل۱۵روزبایدپریودشی ولی هنوزتاریخ پریودیم هم نرسیده ک بشم بایدچیکارکنم؟

                                                                                                                                                          1. سلام دوست عزیز
                                                                                                                                                           ممنون از شما
                                                                                                                                                           در صورت تاخیر پریود و یا در صورت شک، دو هفته بعد از رابطه آزمایش خون بارداری انجام بدین.

                                                                                                                                                           1. سلام مریم عزیز
                                                                                                                                                            قرص دگزا به خودی خود تاثیری بر سیکل قاعدگی نداره مگر اینکه مدت طولانی با دوز نامناسب مصرف شده باشه که می‌تونه شرایط سیستمیک بدن رو تحت تاثیر قرار بده.
                                                                                                                                                            اگه احتمال بارداری وجود نداره و تا یک ماه قاعدگی رخ نده به متحصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                             1. سلام‌ خسته نباشید
                                                                                                                                                              من تقریبا دوهفته پیش با نامزدم به رابطه محافظت نشده از پشت داشتم واینکه حواسشون بود به قسمت جلوییی سرایت نکنه و قرص اورژانسی هم نخوردم تو این دوهفته سرما خورده بودم دارو مصرف میکردم
                                                                                                                                                              واینکه قبل از عادت ماهانه ام هستش واینکه دوسه روز پیش همراه ترشحاتم خون اومد والان دیگه نمیاد دوباره همان ترشحاتم بدون خون هستش دوسه روز مونده به عادتم
                                                                                                                                                              الان مشکل از چیه خون تو ترشحات بوده ؟

                                                                                                                                                               1. بارداری در رابطه مقعدی محتمل نیست اما باز هم باید بررسی بشه. در صورت منفی بودن برای بررسی علت تاخیر به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                             2. سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه
                                                                                                                                                              پریودی من تقریبا یه سالی میشه که نا منظم شده دفه اولی که نامنظم شد تو یه ماه سه بار پریود شدم دو هفته پشت سر هم باز یه هفت خوب شدم باز دوباره بعد یه هفته شروع شد از اون به بعد دیگه خیلی دیر به دیر پریود میشم به نظرتون چیکار کنم چی بخورم خوب میشم؟

                                                                                                                                                               1. سلام سهیلای عزیز
                                                                                                                                                                عوامل مختلفی مثل استرس، شرایط عصبی، رژیم غذایی، شرایط آب و هوایی، رابطه جنسی، داروهای مصرفی و … می‌تونه منجر به تغییر سیکل قاعدگی بشه.
                                                                                                                                                                اگه در سیکل بعد هم پریودتون نامنظم بود یا طول مدت سیکل متغیر بود به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                 1. سلام. ۱۹سالمه همیشه پریودم منظم بوده یعنی همیشه چندروز زودتر میشدم ولی عقب نمیوفتاد الان ده روزه که عقب افتاده امروز دوبار پشت هم بیبی چک زدم منفی شد.تو عقد هستم رابطه از مقعد داشتم
                                                                                                                                                                  البته پرده ام بخاطر ورزش ازبین رفته ولی تاحالا رابطه ازجلو نداشتم
                                                                                                                                                                  عرق رازیانه و دمنوش بومادران خوردم ولی نشد خیلی استرس دارم لطفا کمکم کنید احتمال داره باردار باشم؟

                                                                                                                                                                   1. بررسی صحت بارداری فقط با آزمایش Bhcg ممکنه.
                                                                                                                                                                    این آزمایش رو بدین تا از وجود یا عدم وجود بارداری یقین کنین.
                                                                                                                                                                    بعد اگر بارداری وجود نداشت باید برای شروع پریود و بررسی علت اختلال از متخصص زنان کمک بگیرین.

                                                                                                                                                                 2. سلام من میخوام برم زیارت میخواستم بدونم چطوری زودتر پریود بشم البته عوارض هم نداشته باشه ممنونم

                                                                                                                                                                   1. سلام به شما
                                                                                                                                                                    معمولا برای تاخیر در شروع پریود از دارو استفاده می‌کنن که عوارض داره و باید تحت نظر پزشک باشه.
                                                                                                                                                                    تحریک رحم و تخمدان برای شروع زودهنگام قاعدگی کار صحیحی نیست و اصلا هم ساده نیست. مضاف بر اینکه عوارض زیادی داره.

                                                                                                                                                                   2. سلام خسته نباشید ببخشید دخترم ۱۵ سالشه هنوز پریود نشده سونو انجام دادیم اندازه رحمش کوچکتر از حد معمول هست دکتر قرص استرومارین و مدرکسی پروژسترون تجویز کرده میخواستم نحوه مصرفش رو بهم توضیح بدید ممنونم??

                                                                                                                                                                     1. سلام زهرای عزیز
                                                                                                                                                                      نحوه مصرف و دوز دارو بر اساس شرایط بالینی و نتیجه مورد انتظار متفاوته.
                                                                                                                                                                      پزشک معالج باید توضیح می‌دادن. اگه نیاز به دانستن دوز و زمان‌های مصرف دارین حتما فقط از پزشک معالج جویا بشین.

                                                                                                                                                                     2. من یه دختر ۱۷ساله هستم که یک ماه پریود نشدم با این حال که وارد ماه جدید شدم بازم پریود نشدم هیچ یک از مواردی را که گفتین نداشتم و فک نمیکنم مشکلی داشته باشم فقد زیر دلم درد میکنه مشکل چیست؟

                                                                                                                                                                       1. در ابتدا باید احتمال بارداری رد بشه
                                                                                                                                                                        اگه باردار نبودین باید بعد از یک سیکل اختلال حتما سونوگرافی و آزمایشات هورمونی انجام بدین که بفهمن مشکل چیه و درمان مناسب ارائه بشه.

                                                                                                                                                                       2. سلام باردار شدم ما خاسته حالا می‌خوام خونه صقدش کنم راه کار بدین ممنون چون بچه کوچک دارم جنینم ۷هفتش میشه

                                                                                                                                                                         1. سلام به شما
                                                                                                                                                                          سقط بدون داشتن علت پزشکی/خطر جانی و گواهی پزشکی قانونی و رای تاییدی دادگاه قضایی غیرقانونی هست.

                                                                                                                                                                         2. سلام من ۱۱ سالمه و ۱ ساله سینه هام در حال رشده و موهای زائد هم دراومده به جز زیربغلم ولی پریود نمیشم عادیه

                                                                                                                                                                           1. سلام عرفانه‌ی عزیز
                                                                                                                                                                            این موارد می‌تونه نشون‌دهنده شروع بلوغ و قاعدگی باشه.
                                                                                                                                                                            بهترین کار اینه که مادر رو ذر جریان بذارین تا علاوه بر کمک و درک شرایط شما، آموزش های لازم رو بهتون بدن.

                                                                                                                                                                           2. سلام خانم دکتر من ۱ ساله سینه هام در حاله رشده و موهای زائد به جز زیربغلم در اومده و ۱۱ سالمه ولی هنوز پریود نشدم عادیه؟

                                                                                                                                                                             1. سلام عرفانه‌ی عزیز
                                                                                                                                                                              این موارد می‌تونه نشون‌دهنده شروع بلوغ و قاعدگی باشه.
                                                                                                                                                                              بهترین کار اینه که مادر رو ذر جریان بذارین تا علاوه بر کمک و درک شرایط شما، آموزش های لازم رو بهتون بدن.

                                                                                                                                                                              1. سلام به شما
                                                                                                                                                                               دو روز تاخیر، ممکنه بر اساس عوامل مختلف و شایعی مثل استرس روانی و فیزیکی، و یا تغییرات محیطی باشه. اگر از عدم امکان بارداری اطمینان دارین، در صورت تاخیر بیش از یک سیکل، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین تا بررسی و دارودرمانی انجام بشه.

                                                                                                                                                                               • سلام من تازه اردواج کردم چهارماهه و جلو گیری طبیعی انجام میدم..این ماه۴ روز مونده بود ب پریودیم رابطه داشتم و همون لحظه قرص اورژانسی دو دوز‌ بود من فقط یکیشو خوردم و الان من باید دوروز پیش پریود میشدم هنوز نشدم یعنی بخاطر اون قرصی ک خوردم پریود نشدم؟؟؟

                                                                                                                                                                                 1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                  قرص‌های جلوگیری اورژانسی معمولا گزینه خوبی نیستن مگر یک بار در سال و تغییرات هورمونی شدیدی رو ایجاد می‌کنن. اگر قاعدگی نظم نگرفت، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                • سلام
                                                                                                                                                                                 من ۳۰ سالمه و مجرد یه بسته قرص ال دی ماه قبل از روز اول پریودی خوردم و تا ۲۱ رو بعد از چند روز پریود شدم ولی الان این ماه با اینکه ۲۳روز از پریودی قبلیم میگذره هنوز پریود نشدم نگرانم میشه کمکم کنید

                                                                                                                                                                                  1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                   علت مصرف قرص چه‌چیزی بوده؟ آیا با تجویز پزشک بوده یا خیر؟ قرص ها از روز پنجم پریود شروع می‌شن. شروع این داروها در اواسط سیکل، بدون کاربرد درمانی، عوارض زیادی داره که کمترین اون اختلال هورمونی هست. اگر تاخیر در پریود بیش از یک ماه طول کشید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین تا علاوه بر سونوگرافی، بررسی‌های هورمونی انجام شه.

                                                                                                                                                                                  2. سلام من ۳۰ ساله‌ام از قرص ال دی ال استفاده میکنم والان ۲ماه استاز قرص استفاده نکرده ام. پریود نمیشوم وآزمایش حاملگی رخداده ام منفی است

                                                                                                                                                                                    1. سلام سمیرای عزیز
                                                                                                                                                                                     برای بررسی علت تاخیر قاعدگی، حتما باید بررسی هورمونی و سونوگرافی انجام بشه. لطفا به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                    2. سلام دکتر خسته من۱۶سالمه متهلم من ۱۰روز پیش قرص اورژانسی خوردم اما پروید نشدم نگرانم که باردار باشم چی کار کنم لطفاً زود جواب بدید

                                                                                                                                                                                     • سلام خسته نباشید خانم دکتر من عقدم با شوهرم رابطه معقدی داشتم از جلو اصلا رابطه نداشتم امکان داره حامله بشم اخه سینه هام نوکشون درد داره میشه کمک کنید لطفا نگرانم؟

                                                                                                                                                                                       1. سلام دوست عزیز
                                                                                                                                                                                        بارداری صرفا از طریق دخول واژینال و ورود مایع منی به بدن خانم رخ میده. در صورت تاخیر در قاعدگی، احتمال بارداری رو با انجام آزمایش Bhcg بررسی می‌کنن.

                                                                                                                                                                                       2. سلام من ۱۳ سالمه و پریود نشدم . اما علامت های پریودی را داشتم ولی پریود نشدم . دو ماه پیش پریود شدم و پریودیم در حد ۳ روز بود . خون های قهوه ای تیره میومد اما طی این ۳ روزکه پریود شده بودم دوتا نوار بهداشتی عوض کردم و دیگه تا الان پریود نشدم . چه کار کنم پریود بشم ؟؟؟
                                                                                                                                                                                        لطفا راهنماییم کنین .

                                                                                                                                                                                         1. سلام عاطفه عزیز
                                                                                                                                                                                          قاعدگی در شروع دوران بلوغ، نامنظم هست، چه از نظر زمان و از نظر خونریزی. بهترین کار صحبت با والدین و مشورت با اونهاست تا علاوه بر کمک و راهنمایی، شرایط شما رو هم بهتر درک کنن. در صورت لزوم و صلاحدید والدین، می‌شه از کمک و مداخله پزشک استفاده کرد.

                                                                                                                                                                                         2. سلام من ۱۷ سالمه متاهلم
                                                                                                                                                                                          پریودیم چن ماهه نامنظمه و من قرار بود ۱۴ پریود بشم اما یه هفته قبلش کمر درد شدید زیر شکم شدید اماهنوز پریود نشدم

                                                                                                                                                                                          هرچی زعفران هم خوردم پریود نشدم

                                                                                                                                                                                           1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                            باید ابتدا با انجام آزمایش Bhcg بارداری در شما بررسی بشه. در صورتیکه منفی بود، برای معاینه، ارزیابی و شروع درمان مناسب، باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                           2. سلام من ۱۳ سالمه و پریود نشدم . اما علامت های پریودی را داشتم ولی پریود نشدم . دو ماه پیش پریود شدم و پریودیم در حد ۳ روز بود . خون های قهوه ای تیره میومد اما طی این ۳ روزکه پریود شده بودم دوتا نوار بهداشتی عوض کردم و دیگه تا الان پریود نشدم . چه کار کنم پریود بشم ؟؟؟
                                                                                                                                                                                            لطفا راهنماییم کنین .

                                                                                                                                                                                             1. سلام دوست عزیز
                                                                                                                                                                                              قاعدگی در شروع دوران بلوغ، نامنظم هست، چه از نظر زمان و از نظر خونریزی. بهترین کار صحبت با والدین و مشورت با اونهاست تا علاوه بر کمک و راهنمایی، شرایط شما رو هم بهتر درک کنن. در صورت لزوم و صلاحدید والدین، می‌شه از کمک و مداخله پزشک استفاده کرد.

                                                                                                                                                                                             2. سلام
                                                                                                                                                                                              من دو سه روز مونده به پریود شدنم به مدت سه روز قرص ال دی خوردم و روز سوم رابطه جنسی داشتم و آب منی داخل رحمم ریخته شد دو تا قرص اورژانسی خوردم و الان یه هفتس پریود نشدم
                                                                                                                                                                                              چیکار کنم ؟؟

                                                                                                                                                                                               1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                برای بررسی بارداری یا عدم بارداری، صرفا باید آزمایش bhcg انجام بشه. اگر منفی بود و بارداری رد شد، برای بررسی علت اختلال قاعدگی و درمان مناسب، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                               2. سلام وقت بخیر من یک روز بعد آخرین پریودیم رابطه از پشت داشتم که متاسفانه همسرم ابشو ریخت پشتم ولی من سریع خودمو شستم الان ۳۲ روزه که پریودیم عقب افتاده ایا امکان بارداری هست ؟ کی میتونم برای اطمینان از بی بی چک استفاده کنم

                                                                                                                                                                                                 1. سلام نیلوفر عزیز
                                                                                                                                                                                                  امکان بارداری در رابطه مقعدی وجود نداره. مگر در اختلالات خیلی نادر ‌.
                                                                                                                                                                                                  مقعد خروجی روده هست و ربطی به واژن و رحم نداره. درهرصورت اگر شک به بارداری دارین، حتما باید آزمایش bhcg بدین.

                                                                                                                                                                                                  1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                   در مورد جلو انداختن زمان پریود در ابتدای بلوغ اون هم بدون دلیل، نمی‌شه کاری کرد. بهتره در این زمینه با والدین خودتون مشورت کنین و کمک بگیرین.

                                                                                                                                                                                                  2. سلام دوست عزیز
                                                                                                                                                                                                   اختلال پریود، نامنظمی شدید و تاخیر در قاعدگی باید حتما بررسی کامل و تخصصی بشه. قرار نیست بدون ارزیابی علت اولیه و درمان اون، تنها به فکر مصرف داروی شیمیایی یا گیاهی باشیم تا صرفا قاعدگی رو القا کرده باشیم. باید حتما بررسی آزمایشگاهی کامل بخصوص هورمونی، سونوگرافی کامل و همینطور معاینه بالینی انجام بشه. لطفا بررسی رو به تاخیر نندازین و به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                   • سلام خسته نباشید
                                                                                                                                                                                                    من پریودیم نامنظمه بعضی وقتامنظمه وبعضی وقتانامنظمه بعضی وقتایک ماه نمیشم ماه قبل ۲۰روزعقب زده وبعد۲۰روزشدم والان ۲۲روزه که عقب زده علائمشودارم پهلوهام وکمرم دردمیکنه ولی هنوزنشدم
                                                                                                                                                                                                    یک ماهه دیگه قصدبارداری دارم آیانتمنظم بودن پریودیم توباروریم تاثیرمیزاره😩😭

                                                                                                                                                                                                     1. سلام دوست عزیز
                                                                                                                                                                                                      نامنظمی پریود می‌تونه ناشی از اختلال هورمونی باشه که خودش بخشی از علت‌های ناباروری هست. بهترین کار اینه که ضمن مراجعه به متخصص زنان، مشکلات موجود رو حل کنین و به خوبی برای بارداری آماده بشین.

                                                                                                                                                                                                      1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                       در صورت شک به بارداری، باید اول آزمایش bhcg انجام بدین. اگر منفی بود، برای بررسی هورمونی و معاینه بالینی به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین تا درمان لازم انجام بشه.

                                                                                                                                                                                                       1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                        نامنظمی قاعدگی در ابتدای بلوغ طبیعی هست. در این زمینه با والدین خودتون صحبت کنین تا ضمن درک شرایط شما و راهنمایی، در صورت لزوم از مداخله پزشکی کمک بگیرن.

                                                                                                                                                                                                       2. سلام من ۲۳ سالمه متهلم و اولین باری که پریود شدم ۱۷ سالگی بوده و پریودیم فقط یک روز بوده وتا همین الان پریود نشدم . یک بار هم آی وی اف کردم برای بچه دار شدن . تا الان پریود نشدم . به نظرتون چه کار کنم پریود بشم . نمیخوای از دارو های شیمیایی برای پریود شدن استفاده کنم . تنبلی تخمدان شدید دارم

                                                                                                                                                                                                         1. سلام فاطمه عزیز
                                                                                                                                                                                                          باید حتما تحت درمان قرار بگیرین. عدم وجود قاعدگی منظم اصلا چیز مطلوبی نیست و همین منجر به ناباروری می‌شه.

                                                                                                                                                                                                         2. سلام من ۱۸ سالمه ۴ ساله که پریود شدم ولی هنوز پریودی هام منظم نشدن و الانم ۹۵ روزه پریود نشدم میشه بهم بگین چیکار کنم که پریودی هام‌منظم بشه.

                                                                                                                                                                                                           1. سلام حدیث عزیز
                                                                                                                                                                                                            باید حتما ازمایشات کامل هورمونی و داخلی، و همینطور سونوگرافی انجام بشه. این موضوع نیاز به بررسی داره.

                                                                                                                                                                                                           2. من برای منظم شدنه پریودیم دکتررفتم بهم قرص LD داده سه تابسته مصرف کردم تا۵ماه خوب بودم ولی باز دوباره پریودیم نامنظم شده یک ماه وبعضی وقتابیست روز عقب میزنه بایدچیکارکنم که منظم بشه؟؟ متاهلم وقصدبارداری دارم الان ۲۸روزه اززمان پریودیم ردشده
                                                                                                                                                                                                            من اگه قرص LDهمیشه استفاده کنم برای منظم موندن پریودیم اشکالی داره؟؟
                                                                                                                                                                                                            ازنظرشمامن برای منظم شدن پریودیم
                                                                                                                                                                                                            بایدچه قرصی یاچه دمنوشی مصرف کنم؟؟؟

                                                                                                                                                                                                             1. امکان مصرف مداوم قرص وجود نداره و اصلا توصیه نمی‌شه. باید مجدد به متخصص زنان مراجعه کنین، تا ضمن منظم کردن سیکل‌ها، بدن شما رو برای بارداری آماده کنن.

                                                                                                                                                                                                               1. سلام خسته نباشید من آخرین پریودیم یادم نیس ولی الان موقعش که پریود بشم اما هنوز نشدم شکمم ورم کرده سفت شده فک کردم حامله ام رفتم آزمایش دادم منفی ۲ بود چند وقت هم هستم پاهام از لگن تا انگشت هام درد مکنه آیا بخاطر پریود شدنم هست یا نه ؟

                                                                                                                                                                                                                 1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                  اگر آزمایش Bhcg انجام دادین و منفی بوده، توصیه می‌شه یک نوبت دیگه جهت اطمینان از زمان صحیح اون رو تکرار کنین. اگر مجدد منفی باشه بارداری رد می‍شه و باید علل تاخیر قاعدگی رو به کمک پزشک متخصص زنان بررسی کنین.

                                                                                                                                                                                                               2. سلام خسته نباشید.
                                                                                                                                                                                                                من همیشه پریودنامنظم دارم ولی باخوردن رازیانه تقریبا منظم میشه.این ماه ۱۹روز ازتایم پریودیم عقب افتاده.توی این ماهم ورزشوشروع کردم.کاهش وزن .استرس واضطراب زیادی ام داشتم.نامزدم ولی رابطه محافظت نشده نداشتم.خیلی استرس دارم لطفاً راهنماییم کنید

                                                                                                                                                                                                                 1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                  عوامل مختلفی مثل ورزش، استرس، تغییرات جغرافیایی و …، می‌تونن منجر به اختلال قاعدگی بشن. اما در هر صورت باید با انجام آزمایش bhcg بارداری رو بررسی کرد.

                                                                                                                                                                                                                  1. تنها راه قابل اعتماد برای بررسی بارداری، آزمایش Bhcg هست. در صورت منفی بودن تست و عدم شروع قاعدگی، باید بررسی هورمونی و سونوگرافی انجام بشه تا ضمن مطرح کردن تشخیص، پروسه درمانی مناسب رو انتخاب کرد.

                                                                                                                                                                                                                  2. سلام من ۲۱ سالمه و دختر هم هستم به دستور دکتر زنان قرص ال دی و اسپیرونولاکتون استفاده میکنم و تنبلی تخم دان و کیست های ریز در رحمم دادم و دوماه عادت ماهانه نشدم دلیلش چی هست
                                                                                                                                                                                                                   و اینکه قرص هارو بدون وقفه استفاده می‌کردم
                                                                                                                                                                                                                   ممنون از سایتتون و ممنون میشم جواب بدین

                                                                                                                                                                                                                    1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                     پزشکی که داروها رو برای شما تجویز کرده، حتما در مورد نحوه مصرف، تعداد و زمان اون اطلاعاتی گفته. قرص‌های جلوگیری نباید ممتد استفاده بشه و عدم وجود قاعدگی، در درمان اختلال ایجاد می‌کنه. حتما به پزشکتون مراجعه کنین تا سیر درمانی بازبینی بشه.

                                                                                                                                                                                                                    2. سلام خسته نباشید من تروئید کم کار دارم مدتی که نامنظم شده تروئیدم و کم خونی هم دارم نزدیک ۹بود پریودم منظم بود الان چند ماه پریودم نامنظم شده باید چیکار کنم

                                                                                                                                                                                                                      1. سلام دوست عزیز
                                                                                                                                                                                                                       اگر سیکل قاعدگی شما بیشتر از ۳۵ روز می‌شه، باید ضمن انجام سونوگرافی و آزمایشات هورمونی، توسط متخصص زنان معاینه بشین. همچنین اگر هورمون‌های تیروئید همچنان اختلال داره، باید روند دارودرمانی رو تحت نظر پزشک غدد تغییر بدین.

                                                                                                                                                                                                                      2. سلام وقت بخیر . من قبلاً که مجرد بودم پریودیم خیلی نامنظم بود سونوگرافی و آزمایش هم رفتند گفتند چیزی نیست تا بعد از مدتی متوجه شدم تروئید کم کار هم دارم از وقتی متاهل شدم پریودیم منظم شد الان دوباره چند ماه نامنظم شده کم خونی دارم و تروئید کم کارم نامنظم شده و این مدت خیلی فشار عصبی و استرس داشتم الان ۳۵ روزه پریود نشدم مشکل چی ؟؟؟؟

                                                                                                                                                                                                                        1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                         در ابتدا باید وجود یا عدم وجود بارداری با انجام آزمایش Bhcg بررسی بشه. استرس و شرایط نامساعد روحی، دلیل قوی برای نامنظمی قاعدگی هست. اگر آزمایش بارداری منفی بود، برای بررسی علت تاخیر قاعدگی، باید ضمن انجام سونوگرافی و آزمایشات هورمونی، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                          1. سلام خوب هستید من چند وقتیه از یه قرصی برای چاقی استفاده میکنم از وقتی از این قرص استفاده میکنم وقت پریودیم به عقب افتاد پنج روز بعد وقت پریودیم پریود شدم دو ماه سر وقت پریود شدم ولی الان باز سه روز پریود نشدم خیلی نگرانم خودمم مجردم

                                                                                                                                                                                                                            1. سلام معصومه عزیز
                                                                                                                                                                                                                             در مورد قرصی که محتویات اون مشخص نیست، نمی‌شه اظهارنظر کرد. مضافا که مصرف هیچ دارویی، حتی مکمل ساده، بدون نظر پزشک، اکیدا توصیه نمی‌شه. باید برای تشخیص تاخیر قاعدگی و تجویز درمان مناسب، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین. ممکنه اختلال هورمونی ایجاد شده باشه.

                                                                                                                                                                                                                          2. باسلام،دختر ۲۱ساله هستم،من یه چندسالی کیست داشتم همچنین آزمایش که دادم اختلالات هورمونی دارم،و همیشه پریود نامنظم دارم،یعنی اکثراپریودنمیشم،الان چندماهی دکتر برام قرص ال دی نوشتن خوردم دیگه کیست ندارم،ولی بازم پریود نمیشم،اگه قرص ال دی بخورم خوبه،اگه نخورم حتی تا چهار ماه،پنج ماه اصلا پریود نمیشم،سوالم اینه من تا چه زمانی باید قرص ال دی مصرف کنم؟

                                                                                                                                                                                                                            1. سلام دریای عزیز
                                                                                                                                                                                                                             بعد از اتمام داروهای تجویز شده، باید به پزشک معالج مراجعه می‌کردین تا ازنتیجه درمان باخبر بشن. عدم وجود قاعدگی موضوع مهمیه و باید حتما حل بشه. آزمایشات هورمونی می‍تونه به تشخیص کمک کنه. میزان مصرف دارو رو هم بر اساس نتایج بررسی و معاینه، پزشک متخصص زنان می‌تونه تعیین کنه.

                                                                                                                                                                                                                             • سلام من ۳۰سالمه پریودی نامنظمه الان ۵ روزه از وقت خودم گذشته باید چکار کنم زود پریود بشم

                                                                                                                                                                                                                               1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                در مواقع تاخیر در قاعدگی، اول باید بارداری بررسی بشه. اگر بارداری منفی بود، باید برای بررسی علت تاخیر و درمان مناسب به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                               1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                تاخیر و اختلال قاعدگی در ابتدای بلوغ طبیعی هست. در صورت تاخیر بیشتر یا علائمی از اختلال هورمونی، باید توسط پزشک معاینه و بررسی بشن.

                                                                                                                                                                                                                               2. با سلام ؛ من خیلی فکرم درگیره ممنون میشم پاسخ بدین
                                                                                                                                                                                                                                من ماه پیش رابطه بدون دخول داشتم اما مطمعن نیستم با پیشاب برخورد داشتم یا نه
                                                                                                                                                                                                                                بعد از دو ساعت قرص اورژانسی و ۱۲ ساعت بعدش هم مصرف کردم بعد از یک هفته پریود شدم ، الان هم تایم پریودیمه اما نشدم دو تا بی بی چک هم استفاده کردم هردو منفی بود . احتمال بارداری هست؟؟؟؟ خیلی میترسم

                                                                                                                                                                                                                                • سلام خوب هستید من چند وقتیه از یه قرصی برای چاقی استفاده میکنم از وقتی از این قرص استفاده میکنم وقت پریودیم به عقب افتاد پنج روز بعد وقت پریودیم پریود شدم دو ماه سر وقت پریود شدم ولی الان باز سه روز پریود نشدم خیلی نگرانم خودمم مجردم

                                                                                                                                                                                                                                  1. سلام معصومه عزیز
                                                                                                                                                                                                                                   در مورد قرصی که محتویات اون مشخص نیست، نمی‌شه اظهارنظر کرد. مضافا که مصرف هیچ دارویی، حتی مکمل ساده، بدون نظر پزشک، اکیدا توصیه نمی‌شه. باید برای تشخیص تاخیر قاعدگی و تجویز درمان مناسب، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین. ممکنه اختلال هورمونی ایجاد شده باشه.

                                                                                                                                                                                                                                  2. سلام خسته نباشید ببخشید من بچه دارم دخترم۹ماه داره شیر خودم وغذایی میخوره۱شهریور قرص لاینسترول خوردم تا۵ادامه دادم
                                                                                                                                                                                                                                   ۵قرصمو ول کردم ۷پریود شدم ۱۳پاک شدم رفتم حموم بعد۳۱شهریور رابطه بدون جلوگیری داشتم بعد از رابطه هم دسشویی رفتم هم دوش گرفتم ۷مهر باید پریود میشدم نشدم الان هم۱۳مهر هست چکارکنم که پریود بشم؟ ممنون میشم جواب بدید

                                                                                                                                                                                                                                    1. سلام مژگان عزیز
                                                                                                                                                                                                                                     در هر صورت، با تاخیر قاعدگی، در مرحله اول باید آزمایش Bhcg و بررسی بارداری انجام بشه. در صورت منفی بودن، باید برای بررسی و درمان مناسب به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                    2. سلام میشه لطفا جواب منو بدین من تو این ماه چند بار رابطه همراه با دخول داشتم ولی مای منی داخل نریخت من هفته پیش رابطه همراه با دخول داشتم فردا وقت پریودیمه من الان میتونم از بیبی چک استفاده کنم یا باید چند روز صبر کنم میشه جواب بدین لطفا خیلی اسرس دارم

                                                                                                                                                                                                                                      1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                       بی‌بی‌چک قابل اعتماد نیست و تنها راه اطمینان ازبارداری، انجام آزمایش Bhcg چند روز بعد از تاخیر قاعدگی هست.

                                                                                                                                                                                                                                      2. سلام من متاهلم قرص اوررانسی بعدرابطه محافظت نشدم خوردم الان بیشترازیه هففته گذشته ولی پریود نشدم چیکارباید انجام بدم؟

                                                                                                                                                                                                                                       • سلام من زهراهستم من ازوقتی پریودشدم تاسه ماه هم به تاخیرمیرسه خیلی بدن دردپادردمیشم چکارکنم

                                                                                                                                                                                                                                         1. سلام دوست عزیز
                                                                                                                                                                                                                                          تاخیر مکرر و طولانی در قاعدگی، باید حتما بررسی بشه. علاوه بر انجام سونوگرافی، آزمایشات هورمونی و بررسی توسط پزشک متخصص زنان هم ضروری هست.

                                                                                                                                                                                                                                         2. سلام من ۴۰ سالمه بیست ساله ازدواج کردم و تاالان از قرص ضد بارداری استفاده میکنم بمدت یک ماه قرص روجا مصرف کردم یه هفته از پریودیم گذشته بسته دوم هم شروع کردم تواین مدت جلوگیری هم داشتم حالاهم خیلی نگرانم واسه عقب افتادن پریودیم باید چکار کنم؟

                                                                                                                                                                                                                                           1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                            باید برای بررسی بارداری احتمالی، آزمایش Bhcg انجام بدین. در صورت رد شدن بارداری، برای بررسی علت تاخیر و درمان مناسب، به پزشک متخصص زنان وراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                           2. سلام من ۴۰ سالمه بیست ساله ازدواج کردم و تاالان از قرص ضد بارداری استفاده میکنم بمدت یک ماه قرص روجا مصرف کردم یه هفته از پریودیم گذشته بسته دوم هم شروع کردم تواین مدت جلوگیری هم داشتم حالاهم خیلی نگرانم واسه عقب افتادن پریودیم باید چکار کنم؟

                                                                                                                                                                                                                                             1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                              باید برای بررسی بارداری احتمالی، آزمایش Bhcg انجام بدین. در صورت رد شدن بارداری، برای بررسی علت تاخیر و درمان مناسب، به پزشک متخصص زنان وراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                             2. سلام خسته نباشید من سی وپنج روزه ازپریودی قبلی تا الان هست که پریود نشدم حدودا ده روزپیش نزدیکی داشتم ولی قرص اورژانسی مصرف کردم الان باید چکارکنم که پریود بشم

                                                                                                                                                                                                                                               1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                باید در ابتدا حتما وجود بارداری، با آزمایش Bhcg بررسی بشه. در صورت منفی بودن بارداری، باید ضمن انجام سونوگرافی و آزمایشات هورمونی، برای دریافت درمان مناسب، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                               2. سلام. ممنونم که با حوصله جواب میدین.
                                                                                                                                                                                                                                                من برای بارداری اقدام کردم قراربود این ماه ای یو ای بشم کلی قرص وامپول بهم زدن که تخمدانها بیش از اندازه تخمک آزاد کردن و گفتن خطر ناکه براتون. این ماه ای یو ای انجام نمیدیم، خودتون بایدباید به طور طبیعی نزدیکی کنید. وما اینکارو کردیم. ولی باید ۱۰ روز پیش پریود میشدم که نشدم الان ۴۰ روز پریود نشدم. ازمایش خون دادم بیبی چک هم استفاده کردم متاسفانه هر دوتاش منفی بود.
                                                                                                                                                                                                                                                نمیدونم چرا پریو نمیشم.
                                                                                                                                                                                                                                                ودر ضمن من تخمدان پلی کستیک وآندومتوز هم دارم که زیر نظردکتر کنترل شده هست.
                                                                                                                                                                                                                                                من همش میترسم که حاملگی خارج از رحمی باشه… لطفا راهنمایی کنید منو.
                                                                                                                                                                                                                                                ممنونم از لطفتون

                                                                                                                                                                                                                                                 1. سلام ملیحه عزیز
                                                                                                                                                                                                                                                  در حاملگی خارج از رحمی هم میزان بتا مثبت هست. اگر بتا منفی بوده امکان نداره جنین و جفت تشکیل شده باشه. اما ضروری هست آزمایش رو مجدد تکرار کنین‌. در صورت منفی بودن مجدد، به پزشک زنان مراجعه کنین تا شرایط بدن‌تون بررسی بشه. نگرانی نداشته باشین.

                                                                                                                                                                                                                                                   1. سلام وقت بخیر
                                                                                                                                                                                                                                                    من دوماه پیش رابطه بدون دخول داشتم و احتمال میدم دستشون به پیشاب الوده بوده و به من زدن
                                                                                                                                                                                                                                                    من ۱۸ روز بعد از این اتفاق پریود شدم و خونریزیم و دل دردم مثل همیشه بود
                                                                                                                                                                                                                                                    این ماه هیچ رابطه ای نداشتیم اما من توی پریودم ۶ روز تاخیر دارم
                                                                                                                                                                                                                                                    امکان بارداری هست؟ اگر نه علتش چی میتونه باشه؟

                                                                                                                                                                                                                                                     1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                      باید بارداری با آزمایش Bhcg بررسی بشه. در صورت منفی بودن، باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                     1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                      در صورت تاخیر قاعدگی، باید بارداری با انجام آزمایش بتا بررسی بشه. در صورت منفی بودن هم، ضمن انجام سونوگرافی به متخصص زنان مراجعه کنین تا علت تاخیر بررسی و براساس اون درمان بشه.

                                                                                                                                                                                                                                                    • سلام وقت بخیر
                                                                                                                                                                                                                                                     ممکنه آدم باردار بشه ، پریود هم بشه
                                                                                                                                                                                                                                                     مثلا باردار باشه و سه ماه هم کامل پریود شه؟ اگر بله دلیلش چ عواملیه؟
                                                                                                                                                                                                                                                     ممنون

                                                                                                                                                                                                                                                      1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                       اون خونریزی، قاعدگی نیست. اگر رخ بده لکه‌بینی‌های طی بارداری هست که می‌تونه در طیف طبیعی تا منجر به سقط قرار بگیره. علل مختلفی هم داره که در اینجا نمی‌گنجه. در نهایت خون دیدن در بارداری باید توسط متخصص زنان بررسی بشه.

                                                                                                                                                                                                                                                      2. سلام من ی هفته هست پریودیم عقب افتاده دوتا آمپول پروژسترون زدم عجله دارم پریود بشم میتونم فرش مدروکسی هم مصرف کنم ۴۹ سال سن دارم

                                                                                                                                                                                                                                                        1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                         تجویز دارو بدون معاینه ممکن نیست. مضافا مصرف دارو بدون نظر و تجویز پزشک اکیدا توصیه نمی‌شه. حتما باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین. داروها خطرناک هستن.

                                                                                                                                                                                                                                                        2. سلام .
                                                                                                                                                                                                                                                         من ۱۴ سالمه. توی سن ۱۲ سالگی پریود شدم بعد از یک سال برای بار دوم پریود شدم و دیگه پریود نشدم.
                                                                                                                                                                                                                                                         سونوگرافی کردم و هیچ مشکلی نداشتم.
                                                                                                                                                                                                                                                         الان میخوام پریودم‌ منظم شه باید چیکار کنم؟

                                                                                                                                                                                                                                                          1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                           اختلال و نامنظمی قاعدگی در سالهای اولیه بلوغ طبیعی هست. باید صبر کنین. در مواقع لزوم هم با والدین خودتون مشورت کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                          2. با سلام خسته نباشیددخترم ۱۳هست.۸ماهی هست پریود میشه حالا سه ما هست عقب انداخته سونو بردمش گفت تخمدانش پر کیست هست.الان یه هفته هست دارم دارو گیاهی میدمش.خواستم ببینم قرص ضد بار داری براش عوارض نداره چون بچه هست.دارو گیاهی هم از دکتر طب سنتی گرفتم.حالا چه کار کنم قرض بهش بدم براش ضرر نداره.ممنون میشم راهنمای کنید.

                                                                                                                                                                                                                                                            1. سلام هستی عزیز
                                                                                                                                                                                                                                                             چرا وقتی می‌شه توسط پزشک معاینه و درمان شد، از خوددرمانی استفاده می‌کنین؟ داروی گیاهی بدون منبع علمی هم می‌تونه برای هر فرد مضر باشه. حتما از یک متخصص زنان کمک بگیرین.

                                                                                                                                                                                                                                                              1. سلام من آئودی دارم و حدود ۲ ماه پیش چک کردم گفتن سرجاشه همیشه پریود هام سر موقع بوده ایندفعه ۱۰ روز دیر کردم آزمایش بارداری دادم منفی بود و بی بی چک هم منفی بود .بازم امکان بارداری و جود داره

                                                                                                                                                                                                                                                                1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                 اگر بتا منفی بوده، بارداری رد می‌شه. باید سونوگرافی و بررسی هورمونی انجام و آی‌یو‌دی توسط متخصص معاینه بشه.ذ

                                                                                                                                                                                                                                                               • سلام خانمی ۴۵ ساله هستم پریدی کاملا نامنظمی دارم یه ماه درمیون پرید میشم علتش چیه چکار کنم

                                                                                                                                                                                                                                                                 1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                  برای بررسی علت اختلال قاعدگی، باید معاینه، سونوگرافی و آزمایشات هورمونی انجام بشه. به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                • سلام دخترم ۱۳سالش هست ۸ماه هست پرید میشه الان ۳ ماه هست عقب انداخته سونو بردمش میگه تخمدانش پر کیست ریز هست.از طب سنتی دارو گیاهی گرفتم دارم میدمش. آخه میگن چون بچه هست قرض ال دی خوب نیست بخوره عادت‌ میکنه نمیدونم چه کار کنم قرص بدم بخوره براش بد نیست آخه سنش کمه لطفا راهنمایم کنید ممنون

                                                                                                                                                                                                                                                                  1. سلام هستی عزیز
                                                                                                                                                                                                                                                                   چرا وقتی می‌شه توسط پزشک معاینه و درمان شد، از خوددرمانی استفاده می‌کنین؟ داروی گیاهی بدون منبع علمی هم می‌تونه برای هر فرد مضر باشه. حتما از یک متخصص زنان کمک بگیرین.

                                                                                                                                                                                                                                                                  2. سلام من چهارروزه که پریودنشدم تاحالاسابقه نداشتم که عقب بیوفتم نامزدهستم الان چه کاری بایدانجام داد

                                                                                                                                                                                                                                                                   • من چهارروزه پریودیم عقب افتاده ولی تاحالاسابقه نداشتم نامزدهم هستم الان بایدچیکارکنم

                                                                                                                                                                                                                                                                     1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                      باید با استفاده از آزمایش Bhcg، بارداری احتمالی بررسی بشه. در صورت منفی بودن، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                     2. سلام من ۴روزه ازپریودیم عقب افتاده تاحالاسابقه نداشتم نامزدهم هستم الان بایدچه کاری انجام بدم

                                                                                                                                                                                                                                                                       1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                        باید با استفاده از آزمایش Bhcg، بارداری احتمالی بررسی بشه. در صورت منفی بودن، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                       2. سلام وقت بخیر
                                                                                                                                                                                                                                                                        من ۲۰ سالمه اوایل پریود منظم داشتم الان سه ماه پریود نشدم ولی دو هفته اس درد شدید لگن و زیر شکم دارم علتش چیه؟

                                                                                                                                                                                                                                                                         1. سلام دوست عزیز
                                                                                                                                                                                                                                                                          باید با انجام آزمایش Bhcg بارداری احتمالی بررسی بشه و به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                         2. سلام من یک هفته اس پریودیم نمیاد علاعم پریودی هم دارم دل درد وکمر درد چرا پریود نمیشم اینو بگم دوهفته پیش ی رابطه جنسی داشتم با نامزدم ناخواسته یکم مایه منی ریخت توش ولی بی بی چک زدم منفیه دلیلش چیه نمیاد

                                                                                                                                                                                                                                                                           1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                            باید ارزیابی هورمونی و معاینه توسط پزشک متخصص زنان انجام بشه. اگرچه نامنظمی قاعدگی در ابتدای بلوغ طبیعی هست.

                                                                                                                                                                                                                                                                           2. سلام من سحرهستم پنچ ماه زایمان کردم ویک ماه قرص لاینسترنول خوردم آلان یک هفتس منتظرم پریودبشم امانشدم تست بارداری هم انجام دادم نامعتبربودحالاچیکارکنم میخوام زودپریودبشم

                                                                                                                                                                                                                                                                             1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                              باید ضمن انجام سونوگرافی، برای دریافت داروهای القا کننده جهت کمک به بهبود فرآیند قاعدگی، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                             2. من بعد از پریودی یک هفته قرص ال دی مصرف کردم میشه قرص ال دی ادامه ندم که زودتر پریود شوم ؟

                                                                                                                                                                                                                                                                               1. مصرف خودسرانه قرص بدون تجویز پزشک بسیار خطرناک هست و توصیه نمی‌شه.برای اصلاح قاعدگی به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                               2. سلام من معمولا همیشه پریودی منظمی داشتم و حالا
                                                                                                                                                                                                                                                                                ایندفعه تاخیر داره پریودیم و خوب نگرانم کرده
                                                                                                                                                                                                                                                                                من ۲۲ شهریور پریود شدم هفت روز طول کشید
                                                                                                                                                                                                                                                                                ولی هنوز ک هنوزه پریود نشدم نگرانم
                                                                                                                                                                                                                                                                                میتونین کمکی بهم بکنین؟

                                                                                                                                                                                                                                                                                 1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                  اگر شک به بارداری ندارین، باید ضمن انجام سونوگرافی و آزمایشات هورمونی، برای تنظیم قاعدگی، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                 2. سلام من ۱۵ سالمه پارسال ۲۱ شهریور ماه بود که پریود شدم اما در طول سال فقط یکی دوبار لخته های کمی رومیدیدم و شهریور امسال ۲۸ پریود شدم خیلی نگرانم میشه کمکم کنید

                                                                                                                                                                                                                                                                                   1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                    قاعدگی در شروع بلوغ نامنظم هست. پیرامون این موضوع با والدین خودتون مشورت کنین تا در صورت لزوم از یک پزشک کمک بگیرن.

                                                                                                                                                                                                                                                                                   2. سلام من‌ توی ماه دو بار رابطه از پشت داشتم
                                                                                                                                                                                                                                                                                    توی رابطه اصلا آبی توی جلوم نرفت اما دو بار قبل از اومدن دخول در رفت و رفت تو جلو
                                                                                                                                                                                                                                                                                    همیشه ۲۶روز پریود میشدم اما امروز روزش بود و نشدم و یک‌ روز عقب افتاد و من خیلی نگرانم که بارداری رخ نداده باشه میشه لطفا راهنماییم کنید

                                                                                                                                                                                                                                                                                    • سلام خسته نباشید
                                                                                                                                                                                                                                                                                     من بعد از ۳۵روز پریود شدم روز اول و دوم خونریزی شدید داشتم اما از روز سوم فقط در حد یه لک کوچیک
                                                                                                                                                                                                                                                                                     آیا طبیعی هستش؟
                                                                                                                                                                                                                                                                                     ومن تازگی وقتی پریود میشم سردرد و چشم درد شدید میگیریم تا روز سوم چهارم چرا؟

                                                                                                                                                                                                                                                                                      1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                       تغییرات خونریزی، اگر شدید و مکرر باشن، باید توسط پزشک متخصص زنان بررسی بشه و سونوگرافی لازمه. سردرد وابسته به قاعدگی در افراد زیادی وجود داره.

                                                                                                                                                                                                                                                                                       1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                        قبل از اقدام به بارداری، باید سطح هورمون‌های تیروئید نرمال بشه. با پزشک متخصص زنان مشورت کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                       2. سلام خسته نباشید من این دفعه. موقع پریودی روز اول و دوم خونریزی شدید داشتم ولی از روز سوم چهارم فقط اندازه یه لک کوچیک اومد آیا طبیعی هستش؟
                                                                                                                                                                                                                                                                                        و موقع پریودی سردرد میگیرم تا روز سوم چهارم میشه دلیلش رو بگید ؟ ممنون

                                                                                                                                                                                                                                                                                         1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                          بله این الگو می‌تونه طبیعی باشه. افراد بسیار زیادی از سردرد در زمان‌های مختلف سیکل قاعدگی شکایت دارن و غیر طبیعی نیست.

                                                                                                                                                                                                                                                                                         2. سلام خسته نباشیدمن۳۰سالمه الان۷ماهه پریودنشدم خیلی نگرانم میشه خواهش کنم راهنماییم کنید

                                                                                                                                                                                                                                                                                           1. سلام آرزوی عزیز
                                                                                                                                                                                                                                                                                            برای علت‌یابی و درمان، باید ضمن انجام سونوگرافی و آزمایشات هورمونی، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                           2. سلام.
                                                                                                                                                                                                                                                                                            من ۱۷ شهریور شدم بعد الان ۹ ابانه هنوز پریود نشدم و همش چای زعفرون میخورم ی راه حلی بگید ک من زودتر پریود شم

                                                                                                                                                                                                                                                                                             1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                              باید ابتدا بارداری احتمالی با آزمایش بتا بررسی بشه و در صورت منفی بودن برای ارزیابی بیشتر به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                             2. سلام من رابطه داشتم ولی از مقعد
                                                                                                                                                                                                                                                                                              پریود نشدم قرص جلوگیری هم خوردم الان باید چیکار کنم پریود شم

                                                                                                                                                                                                                                                                                               1. در صورت منفی بودن آزمایش بتای بارداری، باید ضمن انجام سونوگرافی، به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                               2. سلام من چندسال هست که هر۱۸روزیا۱۵روزعادت میشم جدیدن بعدازنزدیکی هم میشدم الان ۲/۷/۱۴۰۱عادت شدم دیگه نشدم بایدچکارکنم ی باازمایشم دادم باردارنبودم ۴۶سالم هست خیلی نگران هستم البته دوتاآمپول هم زدم که دکترداخلی برام نوشت برای بازشدن عادتم ولی نشد

                                                                                                                                                                                                                                                                                                 1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                  نامنظمی قاعدگی در ابتدای بلوغ طبیعی هست. بهتره در این زمینه با والدین صحبت کنین تا در صورت لزوم از مداخله پزشک کمک بگیرن.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                 2. سلام من حدود۷ روز دیگه باید پریود بشم ولی چون میرم مسافرت میخوام فردا یا نهایت پس فردا بشم ممکنه راه حلی دارویی داشته باشه که صدرصد بشم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                  • سلام من ۱۹ سالمه و با همسرم رابطه دارم و ۲ یا۳ ماه پریود میشدم ولی دو ماه پیش ک قرص اورژانسی خوردم دو بار پریود شدم و ماه بعدش یکم دیر تر بود و این ماه ک ۱۷ام شده هنوز پریود نشدم و باید بگم ک ۵ روز پیشم قرص اورژانسی خوردم و دیروز بی بی چک استفاده کردم منفی بود
                                                                                                                                                                                                                                                                                                   تیروعید کم کارم دارم
                                                                                                                                                                                                                                                                                                   هنوز پریود نشدم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                     مصرف قرص‌های ضدبارداری بدون تجویز پزشک و همینطور اختلال تیروئید، از علل اصلی نامنظمی قاعدگی هستن. ضمن اینکه بررسی بارداری فقط با انجام آزمایش بتا قابل اعتماد هست.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2. سلام ده روز به اربعین پریود شدم دیگر نشدم وتس بارداری با از دارو خانه گرفتم انجام دادم سی نشان داد ومن حدود ۱۳ سال لوله هام را بستم پیش دکتر رفتم امپور پریود بشم هم زدم ولی هنوز نشده ام سن منهم ۳۵ سالمه چکار کنم لطفا

                                                                                                                                                                                                                                                                                                     • سلام من۱۸ سالمه و رابطه بدون کاندوم بوده الان یک هفتع از زمان پریودیم گذشته این میتونه بابت رابطه باشه یا مشکلات هورمونی

                                                                                                                                                                                                                                                                                                       1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                        باید برای بررسی بارداری، آزمایش بتا انجام بشه‌. در صورت منفی بودن، سونوگرافی لازمه.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                       2. من ۴۳سالمه یه ماه از پریودیم گذشته پیش دکتر زنان رفتم سه عدد آمپول زدم ولی هنوز پریود نشدم. دل درد، کمر دردوسینه هام خیلی درد میکنه.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                        لطفاً منو راهنمایی کنید

                                                                                                                                                                                                                                                                                                         1. باید به پزشک درمان کننده مراجعه کنین و عدم پاسخ به درمان رو اطلاع بدین تا بررسی بیشتر انجام بشه‌. باید احتمال یائسگی هم بررسی بشه.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                           نامنظمی قاعدگی در سال‌های ابتدایی بلوغ طبیعی هست. در صورت تاخیر بیش از سه سیکل، به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          2. سلام شب بخیرمن امپول جلوگیری یک ماهه تزریق کردم وشوهرم جلوگیری طبیعی هم میکنه الان تقریباً ۱۰روزازوقت پریودم گذشت لطفاً راهنمایی کنید

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           • سلام من علائم پریودی داشتم میخاستم برم مسافرت دیشب یه دونه قرص ال دی خوردم الان کنسل ظد رفتنم و میخام پریود شم اثر قرص تا کی هست یا چی بخورم پریود شم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                             1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                              مصرف خودسرانه دارو توصیه نمی‌شه. درحال حاضر صرفا باید صبر کنین تا قاعدگی رخ بده.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                             2. سلام خسته نباشید من۳۶ سالمه ۳روز قبل ازاینکه پریود بشم باشوهرم رابطه محافظت نشده داشتم والان ۴ روز منتظرم پریود بشم وهنوز نشدم آیا امکان بارداری هست خیلی دل درد وکمر درد دارم ولی پریود نشدم میشه راهنماییم کنید

                                                                                                                                                                                                                                                                                                              • سلام وقتتون بخیر من ۱۰ روزه عقب انداختم مطمئن هستم که باردار نیستم آمپول باز کننده هم زدم اما هنوز پریود نشدم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 باید بارداری با انجام آزمایش بتا رد بشه. در صورت منفی بودن، سونوگرافی و آزمایشات هورمونی لازمه.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2. سلام عرض ادب
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 من ۲۳ سالمه تقریبا دوهفته پیش با نامزدم یه رابطه محافظت نشده از پشت داشتیم وهمسرم مواظب بود که حالا اب سرایت نکنه بعدش قرص اورژانسی مصرف نکردم والان سه روز همراه ترشحاتم خون هم میادوقبل از عادت ماهانه ام هستم میخواستم ببینم مشکل از چیست ؟

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   بنظر نمیاد مشکل خاصی وجود داشته باشه. در صورت اختلال در قاعدگی، سونوگرافی انجام بدین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2. سلام من ۱۹ساله استم
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   اما پریود نامنظم دارم یگان دفعه ماه در ماه میشم اما بیشتر سه ماه بعد حتا چهار ماه بعد میشوم خیلی نگرانم پیش داکتر رفتم اما گفت هیچ مشکلی نداری اما دلیل چیست نمیفامم؟ اگر راه حل داره برم بگوید
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   خیلی ممنون

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     دلایل متعددی منجر به نامنظمی قاعدگی هستن، مثل استرس، تغذیه، شرایط جغرافیایی و … . اگر پزشک وجود اختلال رو رد کردن، جای نگرانی نیست. با تجویز دارو می‌تونن به مرتب شدن سیکل کمک کنن.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      1. سلام شبتون بخیر
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       من حدود ۱/۵ پیش یک رابطه مقعدی داشتم از اون روزم ۴۰ روز می گذره و الان نزدیک یک هفته ک علائم پریودی رو دارم زیر دلمم درد می کنه گاهی اوقات حالت تهوع دارم . بعد اینم بگم ینی خیلیییی استرس دارم شب و روز به این فک می کنم و الانم با این وضعیت اصلا نمی تونم رو درسام تمرکز کنم تو رو خدا کمکم کنید

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         بارداری در رابطه مقعدی رخ نمی‌ده. مگر در شرایط نادر. باید با آزمایش بتا بررسی بشه.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      2. سلام افسانه هستم سماه پشت همم قرص ال دی مصرف کردم نزاشتم عادت بشم الان سه روزقطعش کردم پریودنشدم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         مصرف خودسرانه و بی‌رویه این داروها ایجاد اختلال هورمونی می‌کنه. باید به پزشک زنان مراجعه کنین تا بررسی انجام بدن.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        2. سلام روز بخیر من مریم استم امروز حداقل برای من پدیده جدید بود.از خواب بیدار شدم دیدم که لباس زیرم کاملا خیس شد ه وبوی بد میده والان یکماه است که پریود نشدم ونگران شدم حال چه کنم وهنوز عادت ماهانه نیستم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           احتمال عفونت شدید زنان وجود داره. باید به متخصص زنان مراجعه کنین تا معاینه و بررسی انجام بشه.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          2. سلام خسته نباشی من از مجردی پریود سالی یک بار میشدم الان دوتا بچه دارم پریود نشدم چیکارکنم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             باید بعد از بررسی بارداری احتمالی، ضمن انجام سونوگرافی، به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            2. سلام خسته نباشید‌ من دوبار بدون تاندون سکس داشتم اما ابش‌ رو داخل‌ نریخت‌ قبل این ک ابش‌ بیاد دراورد‌ و هنگام سکس هی درمیوورد‌ ک پیش‌ اب داخل نریزه‌ الان‌ ی چندروزیه‌ ازتاریخ‌ پریودم‌ گذشته‌ استرس شدیدی دارم لطفامیشه بگید ک امکان داره حامله باشم یا ن و این ک بگم امروز زیرشکمم‌ و کمرم‌ مثل هرماه ک پریودمیشم‌ دردمیکرد‌ امادردش‌ نسبت‌ ب ماه های قبل کم‌ بود ولی هنوز پریودنشدم‌ ممنون

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             • سلام من الان ۳۵ روزه که پریود نشدم رابطه‌ی جنسی داشتم اما منی داخلم ریخته نشده دلیلش چی میتونه که باشه پریودم عقب افتاده؟

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                در صورت منفی بودن تست بتا برای بارداری، با انجام سونوگرافی و آزمایشات، به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               2. باسلام خسته نباشیدمن برج ۲۶/۲/۱۴۰۱زایمان سزاریانی کردم چهلم گذاشت فقط کمی لکه خون دیدم ودیگه لکه ندیدم تاحالا۶اذردخترم ۶ماهشه پریودنشدم ورابطه باکاندوم بوده وهابی هم نشده ورفتم دکتر گفت عفونت داخلی داری وپمادداخلی برام نوشت و گفت بعددوهفته برام بیاوبعددوهفته رفتم که گفت عفونتت رفته و دیگه چیزی برام نوشت وهنوزپریودنشدم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  برای بررسی علت های محتمل تاخیر، باید سونوگرافی و آزمایشات لازم انجام بشه. به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 2. سلام من متاهل هستم و پریود های نامنظم دارم
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  ولی هرماه با خوردن زعفران مشکل حل میشد ولی الان من سه روزه که دارم زعفرون میخورم ولی پریود نمیشم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    خوددرمانی برای رفع اختلال بدون تشخیص علت، توصیه نمی‌شه. حتما به پزشک زنان مراجعه کنین تا با بررسی و معاینه، علت اختلال تشخیص داده بشه. بارداری احتمالی هم باید بررسی بشه.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   2. سلام وقت بخیر
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    دخترم۱۳سالشه اول شهریور پریود شد. الان سه ماه پریود نشد وخیلی نگرانم براش یه راهنمایی بکنید

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      نامنظمی قاعدگی در ابتدای بلوغ طبیعی هست. در تاخیر بیشتر، باید برای بررسی به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     2. سلام من ۱۳ سالمه الان ۳ ماه میشه پریود نشدم و رفتم دکتر گف مشکلی نداری میشه ی راه حلی جلو رام بزارید

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        نامنظمی در ابتدای بلوغ طبیعی هست. وقتی پزشک هم ارزیابی کرده و مشکلی نبوده جای نگرانی نیست. بهتره در مورد این مسائل با والدین صحبت کنین تا در صورت لزوم کمک کنن و یا از مداخله پزشک استفاده کنن.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          1. طبق تجربه و مستندات علمی، پریود چند سال ابتدایی بلوغ نامنظمه و نباید توقع سر موعد بودن داشت. بعلاوه حتما درد زیادی به همراه داره. اگر بیش از سه سیکل اختلال داشتین، به پزشک زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        • سلام خسته نباشید
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         من ۲۰سالمه و تقریبن ۸روزه از شروع پریودی تاخیر داشتم و هنوز نشدم، رابطه ی جنسی نداشتم و فقط قبل از شروع پریودی باشگاه و ورزش رو بعد یع مدت شروع کردم ب نظرتون این تاخیر میتونه ب همین علت باشه؟!!!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           عواملی مثل فعالیت فیزیکی سنگین، تغییرات هوایی، تغذیه و …، شایع ترین علل تاخیر قاعدگی هستن. جای نگرانی نیست.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          2. سلام من ۱۳ سالمه و ۱ ساله و نیم هست که پریود میشم و همش نامنظم بوده و الا یه ۱ ماه و ۱۳ روزه که پریود نشدم میشه راهنمایی کنید ممنون

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             قاعدگی در ابتدای بلوغ نامنظم هست. بهتره در این مورد با والدین صحبت کنین تا ضمن راهنمایی و مشاوره، در صورت لزوم از مداخله پزشک کمک بگیرن.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            2. سلام من با شوهرم رابطه داشتم حفاظت شده بود روز بعدش دوتا قرص ال دی یکی صبح و یکی شب خوردم و فرداش دوباره ب همین شکل ،روز سوم ۴ عدد خوردم و ۱۲ ساعت بعد ۴ تا . تاریخ پریودیم هنوز نشده چکار کنم تا زودتر پریود بشم ممنون میشم راهنماییم کنید

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               چیزی جز صبر برای شروع قاعدگی توصیه نمی‌شه و صحیح هم نیست. در صورت تاخیر قاعدگی، برای بررسی بارداری آزمایش بتا بدین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              2. ساله باکره ام ۷روزبه شروع پریودم علائم پیش قاعدگی کمردرد حساسیت سینه داشتم که رابطه مقعدی بدون تماس مایع منی و تماس پوستی مشکوک در معرض پیشاب داشتم ۵ ساعت بعدش ۴ ال دی اووستاپ ال ۱۵ ساعت بعد ۴ تا خوردم چند ساعت بعدش تهوع داشتم کامل برطرف شده الان علائم پیش قاعدگی دارم احتمال حاملگی و عقب افتادن پریودم هس؟ترشحات واژنم مثل همیشه هست فقط خیلی استرس دارم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 به سادگی نمی‌شه پیش‌بینی انجام داد. در صورت تاخیر قاعدگی، با انجام آزمایش بتا، بارداری احتمالی رو بررسی کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2. سلام ۲۷ سالمه متاهل ، من خیلی پرخاشگر میشم نزدیک به دوران پریودی اصلا نمیتونم کنترل کنم دائما به دنبال دعوا و بحث هستم از خودم خسته شدم خیلی تمرین میکنم برای کنترل خشم اما واقع نمینتونم راهکاری هست آیا ؟ ممنون از راهنماییتون

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   سندرم پیش از قاعدگی، در افراد مختلف تظاهرات و شدت متفاوتی داره. بهتره ضمن بررسی هورمونی، برای کنترل خشم، از روانپزشک کمک بگیرین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2. سلام من دو ماه هست ک پرید نشدم و تست هم زدم منفی. و بچه هم نمی‌خوام چکار کنم ک پرید شم لطفا راهنماییم کنید من دو تا بچه ۴و۵سابه دارم و آلن واقعا نمیتونم دوباره باردار شم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     حتما باید علت تاخیر بررسی و معین بشه، بعد از اون برای تحریک شروع قاعدگی اقدام کرد. بارداری رو باید با آزمایش بتا بررسی کرد تا قابل اعتماد باشه. همینطور باید ضمن انجام سونوگرافی به متخصص زنان مراجعه کنین تا علت تاخیر بررسی بشه.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2. سلام وقت بخیر خسته نباشید من الان چند وقت پریودم عقب افتاده هر فصلی یا سرد گرم شدن هوا پریود من عوض میشه و کمر درد دل دردشدید میگرم تا عادت بشم آیا مشگلی هست یا درمانی برلی مرتب شدنش هست

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       عوامل جغرافیایی مثل آب و هوا، تاثیر بر نظم و شدت قاعدگی دارن. الزاما نشان‌دهنده مشکل خاصی نیست. اما برای مرتب شدن سیکل، می‌تونین از متخصص زنان کمک بگیرین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      2. سلام چکار کنم زود پریود بشم؟ دو روز دیر شده و همیشه ۳ یا ۴ روز زودتر از ماه قبلی دوره م شروع میشد

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         در تاخیر قاعدگی، اول علت تشخیص داده می‌شه نه اقدام درمانی. ابتدا باید بارداری احتمالی بررسی بشه. در صورت منفی بودن، ضمن انجام سونوگرافی برای بررسی علت تاخیر به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        2. سلام من ۱۳ سالمه و ۴ ماه منظم پریود می شدم و الان ۳ ماه هستش که پریود نمی شم و فقط ترشحات سفید دارم ، ۲ روزی هستش که درد قاعدگی دارم اما هیچ لکه ای ندارم . لطفا راهنمایی کنید

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           نامنظمی قاعدگی در ابتدای بلوغ طبیعی هست. بهتره در این مورد با والدین صحبت کنین تا ضمن راهنمایی و مشاوره، در صورت لزوم از مداخله پزشک کمک بگیرن.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           1. تاخیر طولانی یا وقفه قاعدگی، باید حتما بررسی، علت‌یابی و بر اساس مشاهدات درمان بشه. باید ضمن انجام سونوگرافی از پزشک متخصص زنان کمک بگیرین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             1. ببخشید سلام ازمایشم دادم گفتن تنبلی تخمدان دارم واسترس زیاد ولی هر چی دارو دادن خوردم خوب بوده بعد از قطع کردنش باز قطع شده از این که ۲۸ سالم شده وپریود نشدم می ترسم که مریضی چیزی داشته باشم لطفا کمکم کنید با تشکر از شما

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               1. سلام زهرای عزیز
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                وقتی تحت نظر پزشک هستین و براتون درمان تجویز شده، باید تمامی سوالات مرتبط رو از ایشون بپرسید که در جریان تمام شرایط شما و جزییات اختلال موجود هستن. بعلاوه بازگشت اختلال با قطع درمان هم باید بهشون اطلاع بدین. پزشک فوق تخصص ناباروری هم می‌تونن بهتون کمک کنن.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             2. سلام خسته نباشید من الان ۱۵ روز از قاعدگی م میگذره چند بارم تست بارداری انجام دادم منفی هستش الان چیکار کنم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                در بررسی بارداری، صرفا نتیجه آزمایش بتا قابل اعتماد هست. اگر اون هم منفی بوده، لازمه برای بررسی علت تاخیر به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 1. سلام من تقریبا ۱ ماه هست که رابطه ام شروع شده و یکی دو بار از کاندم استفاده نکردیم
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  و البته عفونت واژن هم دارم و دوره درمان هستم
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  میخواستم ببینم احتمالش هست که باردار باشم؟
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  البته تست بارداری هم دادم منفی شده

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    اگر آزمایش بتا انجام دادین و منفی بوده، بارداری رد می‌شه. بی‌بی چک قابل اعتماد نیست.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   این قرص تاثیری بر شروع قاعدگی نداره. باید ضمن انجام سونوگرافی به متخصص زنان مراجعه کنین.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  2. سلام وقتتون بخیر من ۱۷ سالمه سه ماهه پریود نشدم ماه آخری هم که شدم هیچ دردی نداشتم و فقط دو روز طول کشید و یکم خونه اومد
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   علتش چیه؟؟

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     نامنظمی قاعدگی در سال‌های اولیه بلوغ طبیعی هست. اگر اختلال خونریزی یا تاخیر بیش از سه سیکل طول کشید، باید ضمن انجام سونوگرافی به متخصص زنان مراجعه کنین تا علت رو بررسی کنن.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    2. سلام من پنج ماه ک منظم پریود نشدم فقط دو بار تا س روز لکه داشتم قبلا منظم پریود میشدم ولی این پنج ماه اصلا منظم نیومدن میشه راهنمایی کنید

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       شرایط متعددی می‌تونه در این تاخیر و نامنظمی دخیل باشه. باید ضمن انجام سونوگرافی به متخصص زنان مراجعه کنین. آزمایش بررسی هورمونی هم لازمه.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      2. سلام خانم دکتر من ۱۴سالمه و برای اولین بار ۶مهر پریود شدم و دومی هم ۱۸ابان شدم خونم غلیظ و به رنگ قهوه ای هست و مقدار خونمون کمه این عادیه؟؟ قدم ۱۵۹و وزنم حدود ۴۰. درد هم ندارم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        1. سلام به شما
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         نامنظمی قاعدگی و خونریزی در ابتدای بلوغ طبیعی هست. در این مورد با والدین خودتون صحبت کنین تا ضمن راهنمایی شما، در صورت لزوم از مداخله پزشک کمک بگیرن.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        2. سلام خانم دکتر
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         من ۲۵ سالمه حدود ۲-۳ هفته پیش یه نزدیکی بدون دخول داشتم ولی مایع منی ایشون به بدنم خورد من بعدش اورژانسی خوردم
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         چند روز پیش رابطه مقعدی داشتم منی داخل ریخته شد که از ترسم مجدد اورژانسی خوردم
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         امکان بارداری هست؟

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         • سلام خانم دکتر عزیز
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          من مجردم ۱۶ سالمه تقریبا ۶ساله که پریود میشم ولی از اولش تاخیر داشتم به طور منظم پریود نشدم ولی الان تقریبا ۵ماه که پریود نمیشم عفونت داخلی هم دارم دکتر قرص مترونیدازول با سفکسیم داده بود انداختم تموم شد بعد با لکه های قهوه ای ۳و۴ روز مواجه شدم الان به نظرتون من چیکار کنم

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           1. سلام الهه عزیز
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            جای نگرانی نیست. در صورت منظم نشدن قاعدگی بعد از درمان عفونت، باید مجدد به پزشک متخص