اپلیکیشن‌های مفید برای دوران قاعدگی + ۱۳ برنامه پریود برای اندروید و IOS

سلامت جنسی

 

شما می‌توانید بدون اینکه از شروع پریود شوکه شوید، برای پشت سر گذاشتن این روزهای خاص آماده شوید. اگر تقویم مخصوصی برای دوران قاعدگی خود تهیه کنید، برای همیشه از غافلگیر شدن گاه و بیگاه راحت می‌شوید، اما نوشتن تاریخ‌ها و ثبت روزها چندان کار جذابی نیست و شاید فرصتش را نداشته باشید. شما می‌توانید برای این کار از اپلیکیشن‌های دوران قاعدگی استفاده کنید.

به لطف برنامه‌های کاربردی که امروز تولید می‌شوند، شما امروز با در دست داشتن یک تلفن همراه هوشمند به‌راحتی می‌توانید تقویم سیکل قاعدگی خود را همیشه و همه‌جا به همراه داشته باشید. اپلیکیشن‌های ذوران قاعدگی بهترین و در دسترس‌ترین ابزار مدیریت و پیگیری سیکل قاعدگی در هر ماه به‌شمار می‌روند. در این بخش از هومکا قصد داریم کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌هایی دوران قاعدگی را به شما معرفی می‌کنیم.

اپلیکیشن‌های دوران قاعدگی

برنامه‌های محاسبه پریود

اپ My Calendar

یکی از اپلیکیشن‌های قاعدگی مشترک کاربران IOS و اندروید، اپلیکیشن My Calendar است. اگر می‌خواهید در جلوگیری از بارداری و همچنین تنظیم قاعدگی خود آگاهانه عمل کنید، به این اپلیکیشن حتماً نیاز خواهید داشت. My Calendar به شما در کنترل بارداری، کنترل مخاط دهانه رحم، دما، وزن، تغییرات خلقی، جریان خون، پریود منظم و نامنظم و علائم پریود و بارداری کمک می‌کند.

دانلود اپلیکیشن My calendar برای سیستم عامل اندروید

دانلود اپلیکیشن My calendar برای سیستم عامل IOS

برنامه Period Plus

Period Plus یکی از اپلیکیشن‌های کنترل دوران قاعدگی است که به‌صورت اختصاصی برای کاربران IOS طراحی‌شده است. این اپلیکیشن در کنترل و زمان‌بندی شروع، پایان و تعیین زمان بعدی پریود به شما کمک می‌کند. این برنامه می‌تواند به شما یادآوری کند که در چه تاریخی مجدداً پریود می‌شوید و چه زمانی می‌توانید جهت بارداری اقدام کنید.

Period Plus می‌تواند داده‌هایی که شما در مورد خود ثبت می‌کنید را آنالیز کند و اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار دهد. شما می‌توانید اطلاعاتی همچون نتایج تست بارداری، ساعت خواب، فعالیت‌های جنسی، مدت و شدت قاعدگی، تغییرات پستان، سردردها، دمای بدن، وضعیت مخاط دهانه رحم و شدت گرفتگی‌های قاعدگی را در این اپلیکیشن ثبت کنید.

دانلود اپلیکیشن Period Plus برای سیستم عامل IOS

اپلیکیشن My Period

اگر به دنبال یک اپلیکیشن فارسی پریود هستید، برنامه my period را پیشنهاد می‌کنیم. این برنامه قابل نصب در گوشی‌های IOS و اندروید است و به همین علت از محبوبیت زیادی برخوردار است.  این برنامه قابلیت تخمین و زمان‌بندی دقیق سیکل‌های پریود را دارد. این اپلیکیشن می‌تواند سیکل‌های بعدی در چند ماه آینده را نیز تخمین بزند. برای این کار از زمان‌بندی که خودتان کردید و زمان قاعدگی قبلیتان استفاده می‌کند. سیکل‌های پریود را به‌صورت نمودارهای جذاب و دقیق به شما نشان می‌دهد و استفاده از آن خیلی راحت است.

دانلود اپلیکیشن My Period برای سیستم عامل اندروید و IOS

اپلیکیشن Flo 

اپلیکیشن Flo

Flo Period Tracker به شما در یافتن زمان دقیق آخرین قاعدگی کمک می‌کند و همچنین به شما می‌گوید که سیکل بعدی چه زمانی اتفاق می‌افتد. یکی دیگر از قابلیت‌های این برنامه پیش‌بینی دقیق زمان تخمک‌گذاری است، بنابراین این اپلیکیشن برای بانوانی که به‌صورت جدی قصد بارداری دارند بسیار کاربردی و مفید خواهد بود. در این اپلیکیشن یک فضای ثبت و یادداشت به شما اختصاص داده می‌شود. شما می‌توانید در این محیط هر آنچه در طول پریود تجربه می‌کنید ثبت کنید. همچنین در این برنامه می‌توانید میزان فعالیت بدنی، مصرف آب و ساعت خواب را نیز ثبت کنید.

دانلود اپلیکیشن Flo برای سیستم عامل اندروید

دانلود اپلیکیشن Flo برای سیستم عامل IOS

اپلیکیشن دوران قاعدگی Eve

اگر به دنبال یک اپلیکیشن هوشمند و قابل اعتماد برای دوران قاعدگی هستید، Eve را پیشنهاد می‌کنیم. این نرم‌افزار ردیاب هوشمند پریود است. جالب است بدانید که این اپلیکیشن می‌تواند احتمال بارداری را در شما پیش‌بینی کند. این برنامه قابلیت تخمین زمان پریودهای بعدی را نیز دارد. این برنامه به شما امکان ثبت احساسات و علائم دوره سیکل قاعدگی را می‌دهد.

شما می‌توانید با ثبت داده‌های مرتبط با دوره قاعدگی خود سلامت دستگاه تولیدمثل و تخمدان خود را تحت نظر بگیرید. این محصول هوشمند قابلیت نصب روی گوشی‌های هوشمند اندروید و IOS را دارد. این نرم‌افزار داده‌های ماه‌های گذشته را نیز حفظ می‌کند. شما می‌توانید تمام اتفاقات و تغییراتی که در ماه‌های گذشته نیز در دوره قاعدگی شما رخ داده را موردبررسی قرار دهید. این نرم‌افزار علاوه بر قابلیت تنظیم و زمان‌بندی دوره‌های بعدی پریود می‌تواند زمان تخمک‌گذاری را نیز تخمین بزند و به شما در تعیین زمان مناسب باردارشدن کمک کند.

دانلود اپلیکیشن Eve برای سیستم عامل اندروید

دانلود اپلیکیشن Eve برای سیستم عامل IOS

اپلیکیشن Period Tracker-period Calendar Ovulation Tracker

اپلیکیشن period tracker-period calendar ovulation tracker یکی از معروف‌ترین و پرکاربرترین اپلیکیشن‌های دوران قاعدگی به شمار می‌رود. این برنامه قابلیت نصب در هر دو گوشی اندرویدی و IOS را دارد و در سیستم عامل اندروید ۱۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. این برنامه قابلیت پیش‌بینی پریود بعدی را نیز دارد.

برای پیش‌بینی پریود بعدی شما از داده‌هایی که خودتان به او دادید و زمان پریود قبلی‌تان استفاده می‌کند. جالب‌تر اینکه حتی می‌تواند زمان تقریبی پریودهای بعدی تا چند ماه آینده را نیز اعلام کند. با استفاده از این برنامه کاربردی شما می‌توانید خیلی راحت‌تر به امور دیگر خود مانند باشگاه رفتن، سفر رفتن و فعالیت‌های کاری رسیدگی کنید.

از دیگر قابلیت‌های این برنامه باید به ویژگی تخمین زمان تخمک‌گذاری اشاره نمود. در ضمن در این برنامه بخشی به شما اختصاص داده شده، که در آن می‌توانید متن‌هایی کوتاه را یادداشت و ثبت کنید. می‌توانید علائمی که در هر روز از پریود و هفته‌های پیش از پریود تجربه می‌کنید را ثبت کنید. از جذابیت‌های ظاهری این برنامه نیز می‌توان به امکان انتخاب یک آواتار به‌عنوان تم برنامه اشاره نمود.

دانلود اپلیکیشن Period Calendar Period Tracker برای سیستم عامل اندروید

دانلود اپلیکیشن Period Calendar Period Tracker برای سیستم عامل IOS

 

اپلیکیشن period tracker-period calendar ovulation tracker

اپلیکیشن ایمپو

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های فارسی دوران قاعدگی ایمپو است که قابلیت نصب در گوشی‌های اندروید و IOS را دارد. قابلیت‌های خاصی که در این برنامه گرد هم آمده‌اند، سبب شده که یکی از پرطرفدارترین اپ‌های پریود فارسی باشد. جالب است بدانید که این برنامه تنظیمات مختص کاربران مرد را نیز دارد. بنابراین این نرم‌افزار یک محصول تنها مختص بانوان نیست. وقتی این برنامه را نصب می‌کنید، شما را درباره کارهایی که لازم است پیش از پریود انجام دهید، آگاه می‌کند. ضمن این نرم‌افزار قابلیت مدیریت تخمک‌گذاری را نیز دارد، بنابراین در جلوگیری و تعیین زمان بارداری نیز می‌تواند به شما کمک کند.

اپلیکیشن پرتو

پرتو ازجمله اپلیکیشن‌های کنترل دوران قاعدگی و بارداری ایرانی است. این برنامه می‌تواند تاریخ دقیق پریود را ثبت و اعلام کند. این اپلیکیشن دارای بخش ثبت و یادداشت است. شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت برنامه علائم روحی و جسمی، روابط زناشویی، تاریخ پایان پریود و همچنین تاریخ شروع پریود بعدی را ثبت کنید. همچنین این برنامه حاوی مطالبی است که می‌تواند شما را در کنترل سندرم پیش از قاعدگی یا PMS و همچنین انتخاب اسم پسر یا دختر راهنمایی کند. این اپلیکیشن قابلیت نصب روی تلفن همراه اندرویدی و IOS را دارد.

اپلیکیشن پی وی (PV)

پی وی یکی از اپلیکیشن‌های ایرانی است که می‌تواند به شما در تنظیم و کنترل تقویم پریودی و تخمک‌گذاری کمک کند. این برنامه هوشمند قابلیت زمان‌بندی دقیق تخمک‌گذاری و پریود را دارد. همچنین می‌توانید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید و اگر برای حاملگی تصمیم جدی دارید از بخش ثبت تاریخ تخمک‌گذاری این برنامه استفاده کنید. این برنامه روزهای باقی‌مانده قاعدگی را هم به شما نشان می‌دهد. اگر باردار هستید می‌توانید از دوره‌های آموزشی که این برنامه ارائه می‌کند استفاده کنید.

به گفته وب‌سایت medicalnewstoday اپلکیشن‌های ردیابی قاعدگی منابعی هستند که به خانم‌ها امکان ثبت اطلاعات قاعدگیشان را می‌دهند. این اطلاعات شامل تاریخ شروع و پایان چرخه پریود، علائم قاعدگی و… است.

ثبت اطلاعات به افراد کمک می‌کند که چرخه قاعدگی و علائم خود را بشناسند. همچنین اگر تغییری در چرخه قاعدگی ایجاد شود می‌توان با استفاده از این برنامه‌ها، آن را شناسایی کرد. پیش‌بینی زمان تخمک‌گذاری و باروری از سایر امکانات این برنامه‌ها است.

اپلیکشن دوران قاعدگی Period Tracker Lite

اگر تلفن همراه شما از سیستم‌عامل IOS پشتیبانی می‌کند و نیاز به یک اپلیکیشن قاعدگی کامل دارید، این نرم‌افزار را نصب کنید. این برنامه به کاربر خود کمک می‌کند، که در کوتاه‌ترین زمان ممکن چرخه قاعدگی خود را ثبت و زمان‌بندی کند. پس از زمان‌بندی کافی است با شروع هر دوره کاربر تنها یک کلید را انتخاب کند. بلافاصله Period Tracker Lite داده‌ها را ثبت و ذخیره می‌کند. این برنامه برای تخمین زمان قاعدگی‌های بعدی شما از داده‌های پریود ۳ ماه گذشته استفاده می‌کند.

اگر شما زمان پریود خود را مرتباً فراموش می‌کنید، نگران نباشید این برنامه در موعد مقرر شما را با فعال کردن آلارم آگاه می‌کند. اگر باردار شدید می‌توانید نرم‌افزار را روی حالت بارداری قرار دهید. از ویژگی‌های دیگری که این برنامه دارد می‌توان به قابلیت ذخیره زمان روابط جنسی، زمان تخمک‌گذاری و باروری نیز اشاره نمود. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید علائم دوره پریود و بارداری را نیز ثبت کنید.

دانلود اپلیکیش Period Tracker Lite برای سیستم عامل اندروید

دانلود اپلیکیش Period Tracker Lite برای سیستم عامل IOS

اپلیکیشن قاعدگی

اپلیکیشن Clue

Clue یک اپلیکیشن مناسب برای دوران قاعدگی است که کاملاً رایگان است. این برنامه پریود قابلیت نصب بر گوشی‌های IOS و اندرویدی را دارد. جالب است بدانید که این نرم‌افزار از سوی مجله Obstetrics & Gynecology به‌عنوان برترین اپلیکیشن پریود و تخمک‌گذاری معرفی ‌شده است. کاربران فعال نسخه اندروید این نرم‌افزار بیش از ۱۰ میلیون نفر هستند. این محصول قابلیت‌های فوق‌العاده جالبی مانند خلق‌سنج دارد و می‌تواند گزارش سلامت تهیه کند. همچنین قابلیت ردیابی فعالیت‌های ورزشی را دارد و از همه مهم‌تر می‌تواند چرخه سیکل قاعدگی را زمان‌بندی کرده و در اختیار شما بگذارد.

دانلود اپلیکیش Clue برای سیستم عامل اندروید

دانلود اپلیکیش Clue برای سیستم عامل IOS

اپلیکیشن Glow

این اپلیکیشن دوران قاعدگی مخصوص کسانی است که تلفن همراه اندرویدی دارند. این اپلیکیشن قابلیت ردیابی علائم، سنجش خلق‌وخو، ثبت فعالیت‌های جنسی و زمان مصرف داروهای شما را دارد. بانوان می‌توانند برای بررسی وضعیت سلامت تولیدمثل خود از بخش قاعدگی و تخمک‌گذاری این برنامه استفاده کنند. این برنامه یکی از نرم‌افزارهایی است که به بانوان تحت درمان‌های باروری توصیه می‌شود. در ضمن این برنامه قابلیت‌های لازم جهت راهنمایی شما برای پیشگیری از بارداری را نیز دارد.

دانلود اپلیکیش Glow برای سیستم عامل اندروید

دانلود اپلیکیش  Glowبرای سیستم عامل IOS

اپلیکیشن قاعدگی Cycles برای IOS

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های دوران قاعدگی که خاص کاربران IOS ارائه‌شده اپ cycle است. این اپلیکیشن کاربری فوق‌العاده راحتی دارد. برای استفاده از این برنامه نیاز نیست محاسبات خاصی انجام دهید، فقط کافی است روز اول قاعدگی را در آن ثبت کنید. این برنامه به‌صورت خودکار چرخه قاعدگی شما را تخمین می‌زند و یک برنامه تقریباً دقیق را به شما ارائه می‌کند. جالب است بدانید که این برنامه به شما این امکان را می‌دهد که همسرتان را هم از برنامه قاعدگی خود مطلع کنید تا در طول دوره پریود بیشتر در کنار شما باشد و به لحاظ عاطفی بیشتر شما را حمایت کند.

دانلود اپلیکیش cyclesبرای سیستم عامل IOS

مقالاتی که شاید برایتان جالب باشد

نظرات

شماره تلفن همراه و نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲۹ دیدگاه

  1. بله اکثر این برنامه‌ها کاملا رایگان هستند
   بعضی‌هاشون برای اینکه بتونین از همه‌ی قابلیت‌هاش استفاده کنین نیاز به پرداخت درون برنامه‌ای داره
   ولی همشون نیاز اولیه رو برطرف می‌کنن

  2. خیلی کار رو راحت میکنن این اپلیکیشن ها. البته من از هرلایف استفاده میکنم که اینجا معرفی نشده اما کاملا راضی هستم

    1. سلام به شما
     با تلفن مرکز تماس بگیرین و موضوع مشاوره رو بفرمایید. در صورت امکان شرایط مشاوره با پزشک براتون فراهم می‌شه.

    2. سلام خسته نباشید حدود ۱۴ روز پیش من رابطه داشتم و اول رابطه همسر از کاندوم استفاده نکرد ولی بعد از کاندوم استفاده کردن ولی باز با این حال من حالت اورژانسی دوتا قرص ال دی در فاصله ۱۲ ساعت خوردم من همیشه بین ۲۲ تا ۳۰ پریود میشدم عقب جلو میشد ولی تا به الان نشدم ولی درد کمر گرفتی زیر شکم دارم حتی چند باری از بی بی چک صبح ها گذاشتم و جواب منفی بود
     سوالم اینه یعنی احتمال این هست باردار باشم ممنون میشم راهنماییم کنید

     دکمه بازگشت به بالا