آزمایش هپاتیت
خانه
مقالات
آزمایش هپاتیت

آزمایش هپاتیت

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/06/30
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
انجام آزمایش هپاتیت در منزل، بدون دغدغه رفت و آمد!
اگر قصد انجام تست هپاتیت را دارید یا به منظور بررسی عملکرد داروهای مصرفی نیاز به انجام این آزمایش دارید، به شما استفاده از خدمات آزمایش در منزل را پیشنهاد می‌کنیم. با انتخاب هوم کا، دیگر نگران انجام آزمایش هپاتیت در منزل نباشید. در این مقاله شما را با انواع هپاتیت و آزمایشات لازم آشنا می‌‌‌کنیم.

آیا تصور می‌کنید که مبتلا به یکی از انواع هپاتیت شده‌اید؟ آیا برای اطمینان از وضعیت سلامتی‌تان به انجام آزمایش هپاتیت نیاز دارید ولی زمان کافی برای رفتن به آزمایشگاه ندارید؟ نگران نباشید! مجموعه هوم‌کا با ارائه‌ی خدمات آزمایش خون در منزل، تیم متخصص خود را به منزل‌تان اعزام کرده و آزمایشات لازم در منزل خودتان از شما گرفته می‌شود. در این مقاله شما را با انواع هپاتیت و آزمایشات لازم آشنا می‌‌‌کنیم.

آزمایش هپاتیت

 

هپاتیت چیست؟

احتمالاً تا حالا اسم بیماری هپاتیت را شنیده‌اید. به التهاب و تورم كبد، هپاتيت می‌گویند. هپاتيت ويروسي بر اثر ويروسهاي مختلفي ايجاد مي‌شود كه باعث تورم كبد ميشوند. مهمترين انواع هپاتيت ويروسي، هپاتيت‌هاي B, Aو C هستند. بیماری هپاتیت، مشکل التهاب کبدی است که از طریق عفونت ویروسی ایجاد می‌شود. هپاتیت از علل مختلف عفونی و غیر عفونی ناشی می‌شود. اما دلایل دیگر مانند مصرف برخی از داروها ، آلودگی به باکتری و سموم هم می‌توانند باعث ابتلای فرد به این بیماری شوند. بیماری هپاتیت، هنگامی رخ می‌دهد که بدن در مقابل بافت کبد، شروع به تولید آنتی ‌بادی می‌کند. هنگامی که  ویروس‌هپاتیت (HCV) وارد جریان خون می‌شود و به سلول ‌های کبد حمله می‌کند، سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با آن پاسخ می‌دهد و در نتیجه التهاب بوجود می‌آید. در صورتیکه التهاب مدت زیادی طول بکشد، کبد ممکن است آسیب جدی ببیند یا حتی امکان نابودی سلول‌های کبدی وجود دارد. حال از کجا بدانیم که مبتلا به هپاتیت هستیم؟ سایت معتبر WebMD در این رابطه می‌گوید:

ویروس هپاتیت، مانند هپاتیت A ، هپاتیت B  و هپاتیت C، با علائم، معاینه فیزیکی و آزمایش خون تشخیص داده می‌شود. گاهی اوقات از مطالعات تصویربرداری مانند سونوگرافی یا اسکن CAT و نمونه برداری از کبد نیز برای تشخیص هپاتیت استفاده می‌شود.

بسیاری از افراد مبتلا به هپاتیت فاقد علائم هستند. علائم هر سه نوع متداول هپاتیت بسیار مشابه هستند و ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • ادرار تیره
 • دل درد
 • زرد شدن پوست یا چشم‌ها
 • مدفوع کم رنگ
 • تب درجه پایین
 • از دست دادن اشتها
 • خستگی
 • احساس ناراحتی معده
 • اگر به هپاتیت A یا B مبتلا هستید، ممکن است دچار مفصل درد نیز بشوید.

برای ورود به صفحه ثبت رایگان درخواست تست هپاتیت در منزل بر روی آیکون زیر کلیک کنید.

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

انواع هپاتیت 

✔ هپاتیت A
هپاتیت، A یک عفونت کبدی مسری است که به وسیله‌ی ویروس هپاتیت A ایجاد می‌شود. ویروس هپاتیت A یک از انواع هپاتیت است که باعث بروز التهابی می‌شود که روی عملکرد کبد تاثیر می‌گذارد. هپاتیت A می‌تواند سبب نارسایی کبد حاد شود؛ نارسایی حاد کبد به معنای از دست دادن عملکرد کبد است، این اتفاق به صورت ناگهانی رخ می‌دهد. هپاتیت A از طریق غذای آلوده و دستگاه گوارش یا تماس با فرد مبتلا به ویروس هپاتیت ایجاد می‌شود. انواع خفیف هپاتیت A به درمان نیاز ندارد و بیشتر افراد مبتلا بدون اینکه کبد آنها آسیب ببیند، بهبود پیدا می‌کنند. بنابراین، انجام زودهنگام آزمایش هپاتیت، به تشخیص به موقع بیماری کمک کرده و در روند بهبودی تاثیر بسزایی دارد. علائم هپاتیت A تا چند هفته پس از ابتلا به ویروس مشاهده نمی‌شود. برخی از علائم ویروس هپاتیت A  عبارتند از:

✔ تهوع و استفراغ

✔ کاهش اشتها

✔ خستگی

✔ تب خفیف

✔ درد عضلانی

✔ آزمایش‌های تشخیصی

برای تشخیص ابتلای فرد به هپاتیت A ، آزمایش خون استفاده می‌شود. معمولاً نمونه خون از ورید دست گرفته شده و مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این آزمایش‌ها، دو نوع آنتی بادی برای ویروس مشخص می‌شود. آنتی بادی lgM ، دو تا سه هفته پس از اولین باری که فرد به این عفونت مبتلا شده ظاهر می‌شود و به مدت دو تا شش ماه باقی می‌ماند.  


✔ هپاتیت B
هپاتیت B یک عفونت کبدی خطرناک است. اين بيماري رایج‌تر و بسيار مسري‌‌‌‌‌‌تر از بیماری ايدز است. عفونت هپاتیت B مزمن باعث نارسایی کبد یا سرطان کبد می‌شود. هرچند درمانی برای هپاتیت B وجود ندارد، تزریق واکسن باعث پیشگیری از بروز بیماری می‌شود. ویروس این نوع هپاتیت می‌تواند از مادر به نوزاد، هنگام تولد یا حتی زمان جنینی منتقل شود. با استفاده از تست هپاتیت در منزل هوم کا، به موقع بیماری هپاتیت تشخیص داده می‌شود. اگر فردی به هپاتیت B مبتلا باشد، باید اقدامات لازم را انجام دهد تا مانع از انتقال بیماری به دیگران شود. هپاتیت B حاد، کمتر از 6 ماه طول می‌کشد. در این نوع هپاتیت B، سیستم ایمنی بدن می‌تواند ویروس را نابود کند، بنابراین، بیمار در عرض چند ماه بهبود پیدا می‌کند. هپاتیت B می‌تواند باعث بروز بیماری‌های کلیوی شود که ممکن است باعث بروز نارسایی کلیوی شود. علائم هپاتیت B عبارتند از:

✔ درد مفاصل

✔ کاهش اشتها

✔ یرقان یا زردی

✔ درد شکم

✔ تهوع و استفراغ

✔ احساس ضعف و خستگی


 ✔ آزمایش هپاتیت نوع B
این آزمایش با نشان دادن آنتی بادی‌هایی که دستگاه ایمنی در واکنش به ویروس هپاتیت نوع B تولید می‌کند، هپاتیت نوع B را تشخیص می‌دهد.  آزمایش آنتی ژن سطحی هپاتیت ب(HBsAg)، آنتی ژن سطحی هپاتیت B را اندازه گیری می‌کند. آنتی ژن سطحی هپاتیت ب(HBsAg) یک آزمایش خون است که برای تعیین آلودگی فردی به ویروس هپاتیت B انجام می‌شود. در صورت یافت شدن این آنتی ژن همراه با آنتی بادی‌های خاص، یعنی که فرد به عفونت هپاتیت B مبتلا است. مثبت بودن نتیجه این آزمایش به این معنی است که بیمار هپاتیت B دارد و می‌تواند آن را از طریق خون یا مایعات بدن به افراد دیگر منتقل کند. منفی بودن جواب آزمایش نشان دهنده این است که احتمالاً بدن فرد در حال حاضر آلوده به عفونت نیست. 

HBsAg در طی چهار تا شش ماه در عفونت هایی که خود به خود برطرف می‌شوند از بین میرود. در هنگام عفونت حاد (عفونت‌هایی که ناگهانی بروز پیدا می‌کنند) و عفونت‌های مزمن (عفونت‌هایی که بیش از شش ماه طول می‌کشد) در خون قابل تشخیص است. علاوه بر علائم و نشانه‌هایی که بیمار دارد، آنتی بادی‌های اضافی نیز وجود دارد که مورد آزمایش قرار می گیرند تا عفونت‌های حاد و مزمن تشخیص داده شوند.

 DNA  در مرکز ویروس هپاتیتB قرار دارد که حاوی ژنهایی است که ویروس برای تکثیر خود استفاده می‌کند. در اطراف DNA پروتئینی به نام آنتی ژن هپاتیت ب(HBcAG) وجود دارد که با آزمایش خون قابل تشخیص نیست. آزمایش DNA ویروس هپاتیت B ، مقدار DNA ویروس هپاتیت B را در خون بیمار اندازه گیری می‌کند که مقدار ویروس در بدن را نشان میدهد. بررسی میزان ویروس‌ها در بدن از طریق این آزمایش می‌تواند در ارزیابی اثربخشی روش‌های درمانی برای بیمار مفید باشد. 


 ✔ هپاتیت C
هپاتیت C یک عفونت ویروسی است که به کبد حمله می‌کند و باعث بروز التهاب در کبد می‌شود. اکثر افراد مبتلا به ویروس هپاتیت C علائمی ندارند. اغلب افراد مبتلا به هپاتیت C  نمی‌دانند که بیمار هستند تا وقتی که از طریق انجام تست هپاتیت از بیماری خود آگاه شوند. هپاتیت C معمولاً از انواع خطرناک‌ترین نوع هپاتیت است. هپاتیت C از طریق خون آلوده، تزریق مواد مخدر و تماس جنسی با فرد آلوده انتقال پیدا می‌کند. این نوع هپاتیت واگیردار است و می‌تواند باعث بروز آسیب جدی در کبد شود، حتی اگر فرد متوجه علائم بیماری نشود. اگر هپاتیت C درمان نشود، باعث بروز بیماری سیروز کبدی یا سرطان کبد می‌شود. بنابراین، انجام تست هپاتیت باعث تشخیص به موقع بیماری میشود و به تسریع پروسه‌ی درمان کمک زیادی می‌کند. برای درمان انواع حاد و مزمن هپاتیت c، داروهای ضد ویروسی برای استفاده می‌شوند. افرادی که به بیماری سیروز کبدی یا بیماری کبدی مزمن مبتلا می‌شوند، ممکن است نیاز به پیوند کبد داشته باشند. علائم هپاتیت C عبارتند از: 

✔ تب

✔ خستگی

✔ یرقان

✔ حالت تهو

✔ کاهش اشتها.

✔ آنتی بادی هپاتیت نوع C

این آزمایش مثل آزمایش‌های تشخیص انواع دیگر هپاتیت، آنتی‌بادی‌هایی را نشان می‌دهد که دستگاه ایمنی در واکنش به عفونت هپاتیت نوع  C تولید می‌کند. آزمایش هپاتیت C در کسانی که در تماس با ویروس هپاتیت C هستند، می‌تواند به درمان بیماری کمک کند. آزمایش هپاتیت C می‌تواند در کاهش آسیب کبدی بیماران مؤثر باشد. این آزمایش به این علت توصیه می‌شود که عفونت هپاتیت C قبل از بروز علائم در فرد باعث آسیب کبدی می‌شود. شما می‌توانید انجام این آزمایش را به هوم کا بسپارید، و بدون مراجعه حضوری به آزمایشگاه و در منزل خودتان آزمایش انجام می‌شود. انجام این تست، نیاز به هیچ آمادگی خاصی ندارد. برای انجام این آزمایش یک نمونه خون وریدی مورد نیاز است.


✔ هپاتیتD 
هپاتیت D یک بیماری جدی و خطرناک کبد محسوب میشود که از طریق ویروس هپاتیتD  (HDV) بروز پیدا می‌کند. ویروس هپاتیت D (HDV)، که به آن عامل دلتا هم گفته می‌شود، فقط هنگام عفونت HBV رخ می‌دهد. هپاتیت D از طریق تماس مستقیم با خون آلوده به افراد دیگر انتقال پیدا خواهد کرد. . این هپاتیت هم از مادر به نوزاد و هم از راه تماس جنسی منتقل می‌شود. هپاتیت D از انواع نادر هپاتیت است و  در ارتباط با عفونت‌هپاتیت B رخ می‌دهد؛ به این معنی است که امکان تکثیر ویروس‌هپاتیت D بدون حضور هپاتیت B وجود ندارد. 


✔ هپاتیت E
هپاتیت E توسط دستگاه گوارش منتقل می‌شود. ویروس‌هپاتیت E باعث بروز هپاتیت حاد می‌شود. ویروس‌ هپاتیت E از طریق مصرف غذا یا آب آلوده منتقل می‌شود. هپاتیت E باعث تورم کبد می‌شود.

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص تست هپاتیت در منزل بر روی دکمه تماس زیر کلیک کنید.

دکمه تماس برای مشاوره رایگان

 

انواع آزمایش هپاتیت

✔ بررسی سابقه و معاینه‌ی فرد
به منظور تشخیص هپاتیت، در وهله اول پزشک از فرد اطلاعاتی درباره انواع بیماری‌های او بدست می آورد تا هر نوع علائم مربوط به هپاتیت عفونی یا غیرعفونی را شناسایی کند. در حین معاینه، پزشک شکم‌تان را فشار میدهد تا ببیند که آیا دردی را حس می‌کنید یا نه. همچنین با انجام معاینه می‌تواند این را تشخیص دهد که کبدتان بزرگ شده است یا نه. 

✔ آزمایش‌های عملکرد کبد
آزمایش‌های عملکرد کبد به منظور تعیین میزان کارایی کبد از شما گرفته می‌شود. نتایج غیرطبیعی این آزمایش‌ها ممکن است وجود یک بیماری یا مشکل را نشان دهد، مخصوصاً اگر در معاینه‌ی فیزیکی هیچ علاتی از بیماری کبد نداشتید. اگر سطح آنزیم‌های کبدی بالا باشد، این را نشان میدهد که کبدتان آسیب دیده یا درست عمل نمی‌کند.

✔ آزمایش‌های خون دیگر
اگر آزمایش‌ عملکرد کبد غیرطبیعی باشد، احتمالا ًپزشک به منظور تشخیص ریشه‌ی مشکل‌تان، آزمایشات دیگری را تجویز می‌کند. این آزمایش‌ها می‌توانند حضور یا عدم حضور ویروس‌های هپاتیت در بدن‌تان را بررسی کنند. همچنین، این آزمایشات می‌توانند برای بررسی آنتی‌بادی‌هایی که در بیماری‌ هپاتیت رایج هستند، استفاده شوند.

✔ سونوگرافی شکمی 
یکی از دیگر راه‌هایی که به پزشک در زمینه اطلاع از بیماری هپاتیت کمک می‌کند، سونوگرافی است. سونوگرافی شکمی برای ایجاد تصویر از اندام‌های داخل شکم از امواج فراصوت استفاده می‌کند. با کمک سونوگرافی شکمی، پزشک می‌تواند کبد را با دقت بیشتری بررسی کند.  

✔ بیوپسی  کبد
بیوپسی کبد، یک روشی تهاجمی است, در این آزمایش، از بافت کبد نمونه‌برداری می‌شود. بیوسی کبد می‌تواند از طریق پوست‌تان و با استفاده از سوزن انجام شود و نیاز به جراحی نیست. این آزمایش به پزشک‌تان اجازه می‌دهد که بفهمد التهاب چگونه روی کبدتان اثر گذاشته است. 

تست هپاتیت

 

بهترین زمان برای آزمایش هپاتیت

 • اگر دچار ناراحتی در کبد هستید.
 • شریک جنسی شما دچار هپاتیت است.
 • جریان طبیعی خون در کبد برهم خورده.
 • دچار عفونت می‌شوید.
 • همیشه احساس خستگی می‌کنید.
 • بدون دلیل بی‌اشتها شدید.
 • پوستتان زرد شده.
 • احساس خارش شدید دارید.

البته موارد بالا تنها علائمی هستند برای ابتلا به هپاتیت و شما پس از انجام تست هپاتیت می‌توانید از سلامت و یا آلودگی خود مطمئن شوید. برای ورود به صفحه ثبت رایگان درخواست تست هپاتیت در منزل بر روی آیکون زیر کلیک کنید.

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

تفسیر آزمایش هپاتیت

 • Hepatitis A antibody: اگر منفی باشد شما سلامت هستید، درصورت مثبت بودن نمایانگر واکسن HAV است یا اینکه نشان می‌دهد شما در خطر ابتلا هستید.
 • Hepatitis B core antibody: درصورت منفی بودن فرد سلامت است و درصورت مثبت بودن به ویروس مبتلا هستید. اگر پزشک مشکوک به عفونت حاد باشد این آزمایش را توصیه می‌کند.
 • Hepatitis B surface antibody: درصورت مثبت بودن نشانه سلامت شماست و درصورت منفی بودن نشانه درمان نشدن عفونت HBV.

 

علامت اختصاری هپاتیت در آزمایش خون

علامت تست هپاتیت در آزمایش خون همان HCV است. این آزمایش آسیب‌ها و تخریب‌های کبدی را مورد بررسی قرار می دهد. جالب است بدانید که این بیماری ویروسی می‌تواند از طریق تماس آب دهان و آمیزش و تزریق اشتباه و یا تزریق سوزن آلوده منتقل شود. بنابراین دربسیاری از موارد افراد بدون اطلاع مبتلا می‌شوند و انجام این آزمایش کاربردهای زیادی خواهد داشت. برای اطمینان از تزریق درست و بهداشتی و همچنین انجام تزریقات توسط فرد حرفه‌ای، می‌توانید از خدمات تزریقات در منزل تیم حرفه‌ای هوم‌کا استفاده کنید.

البته دیگر انواع هپاتیت نیز در آزمایش خون با علائم HBS، HAV و ... شناخته می‌شوند.

 

تشخیص هپاتیت در آزمایش خون

هپاتیت دوره نهفتگی دارد و ممکن است فرد تا زمان تشدید آسیب متوجه بیماری نشود. اما علائمی دارد که شما با مشاهده آن‌ها باید نسبت به انجام آزمایش خون اقدام نمایید.

در این آزمایش خون سطح آنتی ژن‌های سطحی ویروس مورد بررسی قرار می‌گیرد و با اندازه‌گیری آنزیم‌‌های کبدی می‌توان به وجود و عدم وجود بیماری در کبد پی برد. خستگی، بی‌اشتهایی، اسهال، علائم سرماخوردگی و عفونت می‌توانند از علائم روشن این بیماری باشند.

 

کیت تشخیص سریع هپاتیت

کیت تشخیص سریع هپاتیت یک روش آسان و لحظه‌ای است برای شما که بتوانید در کوتاهترین زمان ممکن آزمایش هپاتیت را در منزل انجام دهید.

استفاده از کیت تشخیص سریع هپاتیت بسیار آسان است و هرچند ماه یکبار نیز می‌توان آن را تکرار کرد. مبنای تست در کیت تشخیص هپاتیت اتصال آنتی ژن و آننتی بادی و حتی اگر در حال مصرف دارو باشید نیز تاثیری در جواب نخواهد داشت.

 

AB در آزمایش خون چیست؟

 • منظور بررسی آنتی بادی ضد آنتی ژن هسته هپاتیت B است که ۱۴ روز پس از تماس با ویروس هپاتیت B ظاهر می‌شود.
 • اگر فرد درمان شده باشد این آنتی بادی در آزمایش او کاهش یافته و درصورت ناقل بودن همچنان در آزمایش قابل رویت است.
 • درصورت تشخیص زود هنگام می‌توان از دارودرمانی نتیجه بهتری دریافت کرد.

آزمایش هپاتیت

 

تفسیر برگه آزمایش هپاتیت C

این تست جهت تشخیص صحیح و غربالگری افراد به لحاظ ابتلا به هپاتیت C و درمان عفونت ناشی از این ویروس انجام می‌گیرد:

 • نتیجه این آزمایش را بصورت مثبت و منفی دریافت میکنید.
 • در مواردی نتیجه مثبت ممکن است کاذب باشد. این تست معمولا از قبل با تست HCV RIBA تایید می‌شوند.
 • اگر تست آنتی بادی مثبت باشد فرد مبتلاست.
 • اگر HCV RNA مثبت باشد فرد درگیر عفونت است.
 • اگر منفی باشد ذرات ویروس در تست HCV مشاهده نشده و فرد سلامت است.

برای ثبت درخواست آزمایش هپاتیت در منزل بر روی دکمه تماس زیر کلیک کنید.

تماس برای ثبت درخواست رایگان

 

کیت آزمایش هپاتیت B و هپاتیت C برای چه کسانی کاربرد دارد؟

افراد در گروه‌های زیر می‌توانند از کیت آزمایش هپاتیت B و C استفاده کنند:

 • افرادی که در سالن‌های آرایشی فعالیت دارند مانند ناخن کارها و آرایشگران.
 • افرادی که تاتو انجام می‌دهند.
 • کسانی که قبلا به مواد مخدر اعتیاد داشتند و حالا در ترک مواد هستند.
 • تمام افراد بیشتر از 13 سال.
 • افراد با تماس‌های جنسی ناایمن.
 • افرادی حجامت انجام می‌دهند.
 • بانوان در فکر بارداری هستند.

 

شرایط انجام آزمایش هپاتیت با کیت چیست؟

 • اگر شما قصد دارید که بصورت تصادفی ابتلا و عدم ابتلای خود به هپاتیت را مورد بررسی قرار دهید و اگر متاهل هستید مدت طولانیست که نزدیکی نداشتید می‌توانید با استفاده از کیت تست هپاتیت بدهید.
 • این تست هیچ احتیاجی به ناشتا بودن ندارد.
 • اگر از تزریق مواد مخدر دست کشیدید این تست را بعد از 45 روز و پس از آن مدت 3 ماه بعد و سپس 6 ماه بعد تکرار کنید.
 • می‌توانید کیت‌های تشخیص هپاتیت را از طریق وب‌سایت هوم کا تهیه کنید و یا خدمات انجام تست را در منزل دریافت نمایید.

 

آزمایش تشخیص هپاتیت

در آزمایش تشخیص هپاتیت میزان عملکرد کبد و موثر بودن آن مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد. درصورتی که نتایج آزمایش خون برای پزشک قابل قبول و نرمال نباشد ممکن است فرد دچار هپاتیت شده باشد. ممکن است در تست و معاینات بالینی بیمار نسبت به ناراحتی در ناحیه کبد شکایتی نداشت باشد که در اینصورت با آزمایش تشخیص هپاتیت می‌توان سلامت و یا عدم سلامت کبد را زیر نظر متخصص بررسی نمود. برای ویزیت شدن توسط پزشک نیازی به خروج از منزل نیست. شما می‌توانید از خدمات پزشک در منزل مجموعه هوم‌کا استفاده کنید.

شما می‌توانید آزمایش تشخیص هپاتیت را در منزل نیز انجام دهید. ممکن است شرایط حضور در مراکز تشخیصی را نداشته باشید و یا بیمار شما توانایی خروج از منزل را نداشته باشد. در این مواقع می‌توانید روی خدمات آزمایشگاهی و تشخیصی هوم کا حساب کنید. با مشاورین هوم کا در ارتباط باشید و خدمات مورد نظر را در منزل و در هر منطقه از تهران دریافت نمایید.

 

تعرفه خدمت تست هپاتیت در منزل

تعرفه خدمت تست هپاتیت باتوجه به نوع خدمات تشخیصی و اینکه شما تست را در منزل انجام می‌دهید متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از آخرین تغییرات و بررسی هزینه تست موردهای نظر خود و انجام آن‌ها در منزل می‌توانید با مرکز هوم کا تماس بگیرید و در این مورد مشاوره کامل دریافت نمایید.

 

مناطق تحت پوشش خدمات آزمایش هپاتیت در منزل

در هر منطقه از تهران که زندگی می‌کنید نگران شلوغی مسیر و سختی دسترسی به مراکز تشخیصی و آزمایشگاهی نباشید. با روشی بهتر در هزینه‌های خود نیز صرفه جویی کنید. کافیست برای انجام تست هپاتیت در منزل با هوم کا در ارتباط باشید. در کوتاهترین زمان ممکن مامور تکنسین آزمایشگاه هوم‌کا در منزل خدمات تست هپاتیت را به شما ارائه خواهد داد. درضمن می‌توانید جواب و تفسیر آزمایش خود را بصورت آنلاین نیز دریافت نمایید.

آزمایش هپاتیت

 

تست هپاتیت در منزل با هوم‌کا

اگر قصد انجام تست هپاتیت را دارید یا به منظور چکاپ در منزل یا بررسی عملکرد داروهای مصرفی نیاز به انجام آزمایش هپاتیت را دارید، به شما استفاده از خدمات آزمایش در محل هوم کا را پیشنهاد می‌کنیم. با انتخاب مجموعه هوم کا، دیگر نگران انجام آزمایش هپاتیت در منزل نباشید. برای این کار کافیست بر روی دکمه ثبت رایگان درخواست کلیک کرده یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید.

دسترسی سریع

سوالات متداول

کدام هپاتیت قابل درمان نیست؟
هپاتیت B عفونت کبدی است که توسط ویروس ایجاد می‌شود. این می‌تواند جدی باشد و هیچ درمانی ندارد، اما خبر خوب این است که جلوگیری از آن آسان است.
آیا امکان دارد خود به خود هپاتیت از بین رود؟
برای حدود ۲۵٪ افرادی که به هپات C مبتلا می‌شوند، ویروس خود به خود و بدون درمان از بین می‌رود. در موارد دیگر، سال‌ها طول می‌کشد. وقتی این اتفاق می‌افتد ، ممکن است کبد آسیب ببیند. به یاد داشته باشید، گسترش انواع هپاتیت حتی اگر هیچ نشانه‌ای از بیماری نداشته باشید ، امکان پذیر است.
چگونه هپاتیت بررسی می‌شود؟
آزمایش خون. پزشک مقدار کمی خون از ورید بازوی شما می‌گیرد و آن را برای آزمایش به آزمایشگاه می‌فرستد. نتایج آزمایش خون می‌تواند نوع هپاتیت ویروسی، شدت عفونت، فعال یا غیرفعال بودن عفونت و اینکه فرد در حال حاضر مسری است را تأیید کند.
چگونه می‌توان هپاتیت گرفت؟
این ویروس یکی از چندین نوع ویروس هپاتیت است که باعث التهاب می‌شود و توانایی عملکرد کبد شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. شما به احتمال زیاد از طریق غذا یا آب آلوده یا تماس نزدیک با شخص یا شی آلوده به هپاتیت A مبتلا می‌شوید.
چرا هپاتیت B قابل درمان نیست؟
هپاتیت B مزمن تاکنون تا حدی بهبود نیافته است زیرا درمان‌های فعلی نتوانسته‌اند مخزن ویروسی را که ویروس در سلول مخفی است، تخریب کنند. در مقایسه، ویروس هپاتیت C چنین مخزنی ویروسی را ندارد و اکنون در کمتر از ۱۲ هفته قابل درمان است.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...

مقالات مرتبط

درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.