پرستار ساعتی در منزل
خانه
مقالات
پرستار ساعتی در منزل

پرستار ساعتی در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/05/14
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
ثبت رایگان درخواست
خدمات منحصربفرد پرستار ساعتی در منزل را با هوم کا تجربه کنید.
افراد زیادی به دلایلی مانند کهولت سن یا بیماری‌های خاص، برای بهبود بیماری در منزل بستری می‌شوند. در چنین شرایطی حضور پرستار در منزل سبب افزایش خدمات مراقبتی و درمانی قابل ارائه به فرد بیمار می‌گردد. علاوه بر آشنایی با این خدمات در این مقاله، جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان هوم کا تماس بگیرید.

پرستار ساعتی به فردی گفته می‌شود که در طول روز و در ساعات مشخص در منزل بیمار حضور پیدا کرده و خدمات درمانی مورد نیاز وی را به بیمار ارائه دهد و بنابراین بعد از اتمام کار خود نیز،‌ به محل کار مراجعه کند. در ادامه می‌خواهیم به بررسی انواع وظایف درمانی پرستار ساعتی در منزل پرداخته و مزایای استخدام پرستار ساعتی در خانه‌ی بیمار را بیان کنیم. چنانچه در این زمینه نیاز به دریافت راهنمایی‌های بیشتر داشتید، میتوانید با تلفن پشتیبانی هوم کا تماس گرفته و سوالات مورد نیاز خود را بپرسید.

 

پرستار ساعتی در خانه

پرستاری در منزل و یا مراکز درمانی عبارت می‌شود از ارائه‌ی خدماتی که منجر به بهبودی وضعیت جسمی و عملکرد بدن بیمار شده و سلامتی را تا حد مطلوبی به بیمار بازگرداند. ما در این مقاله‌ به طور اختصاصی به بررسی خدماتی خواهیم پرداخت که با استخدام پرستار  ساعتی در منزل می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید. همکاران ما در هوم‌کا در تلاش هستند تا به افرادی که نیازمند پرستار خصوصی در منزل می‌باشند، در کوتاه‌ترین زمان پرستار مورد نظر را به خانه‌ی بیمار اعزام کنند.

 

مزایای استخدام پرستار ساعتی در منزل

پرستار ساعتی با حضور خود در منزل بیمار، مزیت‌هایی می‌تواند برای بیمار و خانواده‌ی وی به همزاه داشته باشد که موجب شده امروزه تعداد افرادی که پرستار ساعتی در منزل استخدام می‌کنند، افزایش پیدا کند. در ادامه به بررسی مورد توجه‌ترین این مزیت‌ها خواهیم پرداخت.

استقلال یافتن بیمار در طول درمان
در ابتدای درمان و مراقبت ممکن است در برخی از بیماری‌ها، فرد قادر به انجام کارهای شخصی خود به طور مستقل نباشد. پرستار ساعتی در این گونه موارد می‌تواند به بیمار کمک کرده و کار‌های وی را انجام دهد. بنابراین این مورد سبب می‌شود بیمار برای رسیدگی به کارهای خود نیاز به کمک دیگران نداشته باشد چرا که سایر اعضای خانواده نیز، کارهای مربوط به خود را خواهند داشت. علاوه بر آن نیز با گذشت زمان، بیمار به کمک پرستار می‌تواند توانایی‌های جسمی خود را تقویت کرده و روز به روز برای انجام کارهای خود مستقل‌تر شود.

کاهش هزینه‌ها
هزینه‌هایی که با حضور پرستار ساعتی در منزل بیمار، کاهش پیدا می‌کند، از جمله مربوط به هزینه‌های رفت و آمد به مراکز درمانی و هزینه‌های پرداختی برای دریافت خدمات درمانی بیمارستان خواهد بود. فردی که در منزل می‌ماند، نیاز به پرداخت هزینه‌های مربوط به تاکسی و رفتن به مراکز درمانی را نخواهد داشت و در کنار ان به علت اینکه از خدماتی مانند تخت و خدمات بهداشتی بیمارستان استفاده نکرده‌است، بنابراین هزینه‌ای بابت بیمارستان نیز پرداخت نخواهد کرد. و تمام این موارد در مجموع موجب کاهش هزینه‌های دریافت خدمات پرستاری در منزل خواهد شد.

کاهش ابتلا به بیماری‌های واگیر دار در بیرون از منزل
بیماری‌هایی که در بیرون از خانه برای بیمار ممکن است وجود داشته باشد به دو قسمت تقسیم می‌شوند. بخش اول مربوط به بیماری‌های هوای آلوده‌ی شهر بوده و بخش دوم آن نیز مربوط به بیماری‌های و آلودگی‌های موجود در مراکز درمانی خواهد بود. فردی که بخواهد برای درمان از منزل خارج شود، در ابتدا، در معرض آلودگی هوا به خصوص کلان‌شهرها خواهد بود و امکان ابتلا به بیماری کرونا نیز برای آن‌ها وجود خواهد داشت. علاوه بر آن در محیط بیمارستان احتمال اینکه فرد به بیماری‌های عفونی مبتلا شود زیاد است و بنابراین برای پیشگیری از تمام آن‌ها ماندن در خانه و استخدام پرستار ساعتی را به هموطنانمان توصیه می‌‌کنیم.

صرفه جویی در وقت
زمان، امروزه موضوع پر اهمیتی است که در کلان شهر‌ها بیشتر از سایر شهرهای ایران اتلاف می‌شود و علت آن‌‌ هم ماندن در ترافیک‌های طاقت‌فرسایی است که افراد در هنگام رفتن به مراکز درمانی و یا محل کار و سایر موارد با آن مواجه می‌شوند. برای اینکه شما نیز جز افرادی نباشید که برای دریافت خدمات درمانی به ناچار زمان زیادی از آن‌ها تلف می‌شود، لازم است تا فردی را به عنوان پرستار ساعتی در منزل استخدام کنید تا زمان شما در مسیر رفتن به مراکز درمانی تلف نشود. پرستار در کمترین زمان ممکن و فرصتی که برای شما مناسب باشد در منزل بیمار حضور پیدا کرده و خدمات درمانی مورد نیاز را ارائه خواهد داد.

امکان ماندن کودکان و والدین سالمند شما در منزل فراهم ‌می‌شود
هنگامی خانواده برای نگهداری از فزرند خود و یا والدینی که به سن سالمندی رسیده‌اند، زمان کافی نداشته باشند، به ناچار فرزند خود را به مهد کودک و والدین عزیز خود را به خانه‌ی سالمندان می‌برند. از زمانی‌ که این امکان فراهم شد تا پرستار به صورت ساعتی بتواند در منزل شما حضور پیدا کرده و خدمات مراقبتی ساعتی را به والدین و فرزندان شما ارائه دهد، این مشکل برای بسیاری از هموطنانمان حل شد. با آمدن پرستار به منزل، خانواده‌ها می‌توانند والدین پیر و فرزندان کم سن خود را به طور ساعتی و تا برگشت خودشان به منزل به پرستار سپرده و به کارهای خود به راحتی رسیدگی کنند. هوم کا موسسه‌ای است که با استخدام پرستار‌های مورد نیاز خود توانسته به نیازمندی‌های افراد در زمینه‌ی دریافت خدمات مراقبتی درمانی در منزل، پاسخ دهد.

کمک به سایر اعضای خانواده در رسیدگی به کارهای منزل
بسته به نوع خدمتی که شما از پرستار درخواست خواهید کرد، پرستار نیز می‌تواند خدمات مورد نیاز شما در منزل را ارائه دهد. برای مثال پرستاری که برای کمک به مادران باردار به منزل آن‌ها می‌رود، می‌تواند بخشی از وظایف سنگین منزل را به صورت توافقی و رضایت طرفین به عهده گرفته و به مادر در منزل کمک کند. علاوه بر آن، سالمندان نیز برای انجام کارهایی که خودشان قادر به انجام صحیح آن نباشند، می‌توانند از پرستار خصوصی ساعتی خود در منزل درخواست کنند.

امکان چک‌آپ بیماران خاص به صورت روزانه در منزل
افرادی که به بیماری‌های خاصی مانند قند خون، بیماری‌های قلبی شدید و موارد مشابه دیگر مبتلا هستند،‌ در بسیاری از مواقع به توصیه‌ی پزشک خود لازم است تا روزانه به طور دقیق علایم حیاتی آن‌ها چک شده و برخی از دارو‌های خاص نیز به بدنشان تزریق شود. طبیعی است که رفت و آمد روزانه به مراکز درمانی برای دریافت خدمات پرستاری برای اینگونه بیماران طاقت فرسا خواهد بود و بنابراین در اینگونه موارد،‌ آنچه که به کمک این بیماران خواهد آمد،‌حضور یک پرستار ساعتی در منزل برای انجام مراقت و درمان روتین روزانه‌ی بیمار است.

یادگیری نکات درمانی از پرستار ساعتی در منزل توسط سایر اعضای خانواده
بدیهی است بعد از مدتی که یک پرستار به طور ساعتی در منزل شما حضور پیدا کرد،‌ همراهان بیمار نیز به تدریج موارد درمانی و نکات ایمنی در جهت بهبود هرچه سریعتر بیمار را آموزش خواهند دید و برای بهتر شدن بیمار می‌توانند به پرستار نیز کمک کنند. پرستار در منزل می‌تواند نکاتی را نیز برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های خاص را به سایر اعضای خانواده یادآوری کرده و از بیمار شدن آنها نیز جلوگیری کند.

امکان کنترل تغذیه و سلامتی بیمار در طول روز توسط پرستار
هنگامی که پرستار ساعتی، به صورت روزانه و یا چند روز در میان در منزل شما حضور پیدا کند،‌ می‌تواند در مورد نحوه‌ی تغذیه‌ی بیمار نیز راهنمایی‌هایی را به خانواده بیمار کرده و وی را در مسیر روش زندگی صحیح یاری دهد. یکی از مواردی که امروزه موجب افزایش بیماری در افراد شده تغذیه نامناسب است و پرستار با حضور خود می‌تواند با دیدن نحوه‌ی تغذیه بیمار، در این مورد نیز راهنمایی‌های لازم را ارائه دهد.

 

پرستار ساعتی خانم در منزل

بسیاری از افرادی که تصمیم به استخدام پرستار ساعتی در منزل می‌گیرند، ترجیح می‌دهند پرستار ساعتی خانم را در منزل استخدام کنند. موسسه‌ی هوم کا با توجه به استانداردهایی که در نظر گرفته، به افرادی که پرستار ساعتی خانم در منزل درخواست می‌کنند، در صورتی که شرایط لام را داشته باشند، پرستار خانم را اعزام خواهد کرد. پرستار ساعتی خانوم در منزل، بیشتر برای بانوانی که دچار مشکلات حرکتی شده‌اند،‌مادران بارداری که نیاز به کمک در منزل دارند و برای نگهداری از نوزاد و کودکان شما در منزل اعزام می‌شود. چنانچه قصد استخدام پرستار ساعتی در منزل دارید، کافی است تا با پشتیبان‌های تلفنی ما در هوم کا تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم در این زمینه را دریافت کنید. معمولا برای بیماران خانم در منزل، پرستار ساعتی خانوم بیشتر از اقایان اعزام می‌شود.

 

پرستار ساعتی در منزل برای مادران باردار

از جمله مواردی که می‌توان برای آن پرستار ساعتی در منزل استخدام کرد، برای بانوان باردار در منزل است که بیش از هر زمان دیگری به کمک فردی در منزل نیاز پیدا می‌کنند. حضور پرستار ساعتی در ساعاتی از روز در منزل بانوان باردار موجب می‌شود که علاوه بر اینکه برای انجام برخی از کارها به آن‌ها کمک می‌کند، با ارائه‌ی راهنمایی‌های لازم در دوران بارداری، آگاهی‌های مادر و پدر را در این زمینه افزایش می‌دهند. همچنین نحوه‌ی مراقبت از نوزاد،‌ تمرین برای تعویض پوشاک و موارد مشابه نیز، می‌تواند قبل از تولد فرزند توسط پرستار خصوصی ساعتی در منزل آموزش داده شود. مادرانی که ر شرف تولد اولین فرزند خود هستند،‌برای کسب تجربه و آگاهی‌های لازم، می‌توانند پرستار ساعتی خصوصی در منزل را از طریق موسسه‌ی هوم کا استخدام کرده و اطلاعات لازم در زمینه‌ی فرزند داری را دریافت کنند.

 

پرستار ساعتی در منزل برای سالمندان

سالمندان و افرادی که به سن کهنسالی وارد می‌شوند، مانند کودکان نیازهایی خواهند داشت که به تنهایی قادر به انجام آنها نخواهند بود. اگر چنانچه فرد سالمند دارای بیماری خاصی باشد،‌ پرستار می‌تواند داروهای وی را به موقع داده و تزریقات لازم را برای سالمند انجام دهد. اگر هم به بیماری خاصی مبتلا نباشد،‌ پرستار می‌تواند سایر وظایف مراقبتی را برای سالمند انجام دهد و در انجام برخی وظایف شخصی به آن‌ها کمک کند. حضور یک پرستار ساعتی در منزل سالمند علاوه بر اینکه موجب می‌شود والدین شما احساس خوشایندی داشته باشند و احساس تنهایی نکنند،‌ موجب کاهش آمار سالمندان در مراکز درمانی و خانه‌ی سالمندان خواهد شد که این خود نیز مزیت بزرگی محسوب می‌شود. پس چنانچه پدر و مادر شما به سن پیری رسیده‌اند و شما زمان کافی و لازم برای مراقبت دائمی از آنها ندارید،‌ می‌توانید برای رفع برخی از نیاز‌های آنان در منزل،‌ پرستار ساعتی استخدام کنید و باقی ساعات روزانه را نیز خودتان در کنار والدینتان و همراه آن‌ها باشید.

 

پرستار ساعتی در منزل برای کودکان

امروزه به علت زیاد شدن مشغله‌ی خانواده ها، به خصوص در کلان‌شهرها، معمولا والدین در ساعاتی از روز در منزل نیستند و پدر و مادر به ناچار باید فرزندان خود را به مهد کودک برده و یا در منزل اقوامشان به امانت بسپارند. اما پدر و مادری که نخواهند فرزندشان را به مهدکودک ببرند یا در منزل اقوام به امانت گذارند، باید چکار کنند؟ پاسخ اینجاست که موسسه‌ی هوم کا این مشکل را با استخدام پرستار ساعتی در منزل هموطنانمان حل کرده است. افرادی که فرزند کوچک یا حتی نوزاد دارند و خود نیز شاغل هستند،‌ برای اینکه از فرزند خود بتوانند در منزل خودشان مراقبت کنند، کافی است تا یک تماس با پشتیبان‌های تلفنی ما در هوم کا برقرار کرده و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند. پرستار ساعتی با حضور خود می‌تواند کارهایی از قبیل تغذیه‌ی کودک، مراقبت و نگهداری از فرزند شما،‌ تعویض پوشاک و سایر موارد مشابه را انجام دهد. و اگر چنانچه فرزند شما به بیماری خاصی مبتلا باشد نیز، پرستار تخصص نگهداری از اینگونه کودکان را داشته و آن را به درستی انجام خواهد داد.

 

پرستار ساعتی در منزل برای ارائه مشاوره ازدواج

از جمله فوایدی که پرستار ساعتی می‌تواند برای خانواده‌ها در منزل داشته باشد، مشاوره‌ی ازدواج و آموزش موارد بهداشتی لازم در اوایل ازدواج زوجین است. بسیاری از زوجین به علت اینکه تجربه‌ای در زمینه‌ی ازدواج ندارند و یا در سن کم ازدواج می‌کنند، ممکن است سوالاتی داشته باشند که برای پرسیدن آنها از دیگران خجالت بکشند. حضور پرستار خصوصی ساعتی در منزل زوجین،‌ موجب می‌شود تا افراد تمام سوالات و ابهامات مورد نیاز خود را از وی پرسیده و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند. علاوه بر ان، پرستار ساعتی می‌تواند به سوالات مربوط به قبل از بارداری و نحوه‌ی بارداری بدون خطرتر پاسخ داده و زوجین را در این زمینه، راهنمایی کند. در صورتی که شما نیز در اوایل ازدواج خود به سر می‌برید و یا دوران نامزدی را طی می‌کنید،‌ برای دریافت پاسخ سوالات خودتان در زمینه‌ی ازدواج کافی است تا با پشتیبان‌های تلفنی ما در هوم کا تماس گرفته و کمک‌های لازم را دریافت کنید.

 

هزینه پرستار ساعتی در منزل

هزینه‌ای که برای استخدام پرستار ساعتی در منزل پرداخت خواهید کرد،‌ بسته به درخواست شما تعرفه‌ی متفاوتی خواهد داشت. برای مثال ممکن است درخواست شما برای پرستار ساعتی فقط چند ساعت و در یک روز باشد در نتیجه  هزینه‌ی کمتری خواهد داشت. اما اگر برای چند روز و یا چند ماه،‌ پرستار ساعتی در منزل استخدام کنید،‌ طبیعی است که هزینه‌ی پرداختی شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. علاوه بر آن،‌ بعد از ثبت آدرس دقیق شما توسط هوم‌کا، با توجه به فاصله‌ی محل خدمت پرستار از منزل شما، و نوع بیماری و یا فردی که از وی مراقبت خواهد کرد، همه و همه در هزینه‌ی دریافتی از شما تاثیر خواهد داشت. لازم به ذکر است با تمام این موارد ما در هوم کا سعی داریم تا در کنار ارائه‌ی خدمات مورد نیاز هموطنانمان، هزینه‌ی کمتری نسبت به سایر مراکز درمانی از شما دریافت کنیم تا بتوانیم رصایت هموطنانمان را جلب کنیم.

 

سوالات مورد نیاز هوم کا برای اعزام پرستار ساعتی به منزل

برای آنکه بتوانید در کوتاه‌ترین زمان، خدمات مورد نیاز خود در زمینه‌ی پرستار ساعتی در منزل را دریافت کنید، لازم است پس از تماس با هوم‌کا به تمام سوالات مشاورین تلنفی ما به صورت دقیق پاسخ دهید. سوالاتی که از شما پرسیده خواهد شد شامل موارد زیر می‌شود:

نام، نام خانوادگی و سن بیمار
اولین سوالی که به آن باید پاسخ دهید در مورد نام و نام خانوادگی و رده‌ی سنی بیمار است. طبیعی است هر کدام از پرستار‌هایی که برای مراقبت و نگهداری از بیمار، سالمند، و یا کودک اعزام خواهد شد، تخصص متفاوتی خواهند داشت.

در صورت وجود درد در نقاط خاصی از بدن بیمار، آن را اعلام کنید
اگر بیمار احساس درد شدیدی در زمان تماس تلفنی شما با هوم‌کا در رابطه با بیماری خود داشته باشد،‌ لازم است آن را نیز پشت تلفن ذکر کنید.

در صورت وجود سابقه‌ی بیماری در فرد، آن را نیز ذکر کنید
پرستاری که به منزل بیمار اعزام می‌شود،‌ بسته به نوع بیماری فرد متفاوت خواهد بود و ذکر سابقه‌ی بیماری فرد، در این زمینه می‌تواند کمک کننده باشد.

آدرس دقیق و شماره تلفن را نیز بیان کنید
لازم است تا آدرس دقیق بیمار را ذکر کنید تا پرستار به راحتی منزل فرد مورد نظر را پیدا کند. علاوه بر آن،‌ذکر شماره تلفنی که همواره در دسترس باشد نیز برای هوم کا مورد نیاز خواهد بود.

علاوه بر مواردی که گفته شد،‌ ممکن است پشتیبان تلفنی هوم کا، سوالات دیگری را نیز بسته به شرایط بیمار از شما بپرسد و لازم است تا برای رسیدگی بهتر و بهبودی سریعتر بیمار،‌ به تمام آن‌ها به درستی و دقیق پاسخ دهید.

 

پرستار ساعتی در منزل با هوم کا

در این مقاله سعی کردیم تا به وظایفی که توسط پرستار ساعتی در منزل می‌تواند به هموطنانمان ارائه شود بپردازیم. پرستار ساعتی بسته به نیاز بیمار،‌ می‌تواند زن یا مرد باشد و بسته به نوع بیماری فرد تخصص متفاوتی داشته باشد. آنچه که اینجا اهمیت دارد این است که هوم کا،‌ نه تنها برای افرادی که امکان رفتن به مراکز درمانی را ندارند،‌ بلکه برای تمام هموطنان ساکن در کلان‌شهر‌های تهران و کرج که درخواست دریافت خدمات درمانی در منزل را دارند، این امکان را فراهم کرده تا بتوانند بدون حضور در مراکز درمانی و در کمترین زمان ممکن، آن‌ها را در منزل دریافت کنند. چنانچه شما نیز ساکن یکی از این دو شهر هستید و نیاز به دریافت خدماتی از قبیل تزریقات، پانسمان، مراقبت از کودک و سالمند، مراقبت از بیماران ناتوان ذهنی و جسمی، و موارد مشابه دارید، کافی است تا با مشاورین تلفنی ما در هوم کا تماس گرفته و خدمات لازم را در منزل خود دریافت کنید.

دسترسی سریع

سوالات متداول

از کجا بدانم که پرستار قابل اعتماد است؟
پرستاران ما جزو پرستاران متخصص و دوره‌‌دیده در این زمینه هستند و هوم کا پیشینه و مشخصات شخصیتی همه‌ی پرستاران‌مان را بررسی می‌کند. بنابراین در این زمینه جای نگرانی نیست.
آیا هوم کا مجوزهای لازم را برای خدمت پرستار در منزل در اختیار دارد؟
بله. نام شرکت ما سفیران سلامت سپینود است و با برند هوم‌کا در حال فعالیت هستیم. مجوز مورد نیاز برای انجام چنین فعالیتی «مجوز ارائه خدمات و مراقبت‌های بالینی در منزل» است که مجموعه‌‌ی هوم‌کا آن را کسب کرده است.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...

مقالات مرتبط

درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.