پرستار در منزل
پرستار در منزل
خانه
خدمات
پرستار در منزل

پرستار در منزل

ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.

فرآیند ثبت درخواست

registeration-step-1 circle-icon
1
ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
registeration-step-2 circle-icon
2
کارشناسان هومکا با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی، درخواست شما نهایی می‌شود.
registeration-step-3 circle-icon
3
هزینه خدمات از شما دریافت می‌شود.
registeration-step-4 circle-icon
4
پرستار در محل حاضر شده و خدمت مورد نظر را انجام می‌دهد.
1
registeration-step-1 circle-icon
فرم رو کامل می‌کنی و روی ثبت درخواست کلیک می‌کنی.
2
registeration-step-2 circle-icon
کارشناسان ما باهات تماس میگیرن و درخواست رو نهایی میکنن
3
registeration-step-3 circle-icon
هزینه خدمات از شما دریافت می‌شود.
4
registeration-step-4 circle-icon
پرستار در محل حاضر شده و خدمت مورد نظر را انجام می‌دهد.
خدمات منحصربفرد پرستار در منزل را با هومکا تجربه کنید.
افراد زیادی به دلایلی مانند کهولت سن یا بیماری‌های خاص، برای بهبود بیماری در منزل بستری می‌شوند. در چنین شرایطی حضور پرستار در منزل سبب افزایش خدمات درمانی قابل ارائه به فرد بیمار می‌گردد. علاوه بر آشنایی با این خدمات در این مقاله، جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان هومکا تماس بگیرید.

پرستار در منزل فردی است که وظیفه‌ی پرستاری و نگهداری بیمار را بر عهده دارد. بسیاری از افراد به علت ناتوانی حرکتی و بیماری‌های مختلف، با هدف بهبودی در منزل بستری می‌شوند. در چنین شرایطی نیاز است تا کلیه‌ی خدمات درمانی برای بیماران در منزل انجام شود. حضور یک پرستار در منزل که آشنایی کامل با فرآیندهای درمانی دارد، روند بهبود بیماری را سریعتر پیش خواهد برد و قادر است در صورت نیاز، مقدمات انجام خدمات پزشک در منزل و سرم در منزل را از طریق مجموعه خدمات درمانی مربوطه پیگیری نماید.

پرستار در منزل وظایف بسیاری را بر عهده دارد که اکثر آن‌ها در مسیر درمانی بیمار پیش می‌روند. همچنین اگر فرد بیمار مسئولیت مراقبت از کودک خانواده را نیز برعهده داشته باشد، می‌تواند با استفاده از خدمات نگهداری از کودک مجموعه هومکا، نیازهای کودک خود را نیز برطرف نماید. در این مقاله به معرفی خدمات تخصصی پرستار در منزل می‌پردازیم و با نحوه‌ی انجام آن‌ها آشنا می‌شویم. 

 

تزریقات در منزل

یکی از ابتدایی‌ترین نیازهای یک بیمار که در منزل بستری شده است، انجام تزریقات در منزل می‌باشد. این روش، معمولا به عنوان راهی برای ورود مایعات مورد نیاز بیمار انتخاب می‌شود. انجام خدمات تزریقات در منزل دارای انواع مختلفی می‌باشد و شامل تزریق آمپول و تزریق سرم در منزل است. پرستار در منزل آشنایی کامل با تمامی خدمات پرستار در منزل را دارد و به بهترین شکل ممکن تمامی نیازهای بیمار را رفع خواهد کرد. 

 

پرستار در منزل

 

پانسمان در منزل

خدمات پانسمان در منزل به عنوان یکی از خدماتی است که پرستار قادر به انجام آن است. بیماران بسیاری هستند که توانایی حضور در مراکز درمانی را ندارند. علاوه بر انجام پانسمان، تعویض پانسمان در منزل نیز مورد نیاز بسیاری از بیماران می‌باشد. پرستار در منزل با شناسایی نوع و میزان جراحت، مناسب‌ترین نوع پانسمان را انتخاب می‌کند. برای انجام هرچه بهتر این خدمت، نیاز است تا پرستار در منزل با انواع زخم، پانسمان و نحوه انجام پانسمان در منزل آشنایی کامل داشته باشد. لازم به ذکر است که افرادی به دلیل ساده به نظر رسیدن فرآیند بستن یا تعویض پانسمان، خود اقدام به انجام این عمل می‌کنند. عدم آشنایی با روش‌ها و نوع بستن پانسمان می‌تواند صدمات زیادی را به بیمار وارد کند. در نتیجه بهترین راه ممکن برای انجام پانسمان در خانه، بهره‌گیری از مهارت‌ها و تخصص پرستار در منزل می‌باشد. 

 

لوله بینی معده یا NGT در منزل

گاواژ به معنای وارد کردن مواد غذایی با استفاده از یک لوله‌ی باریک است. این لوله‌ی باریک همان سوندی است که مواد غذایی را مستقیم به معده می‌رساند. NGT در منزل خدمتی است برای بیمارانی که نمی‌توانند از راه دهان تغذیه کنند. تعویض NGT در منزل نیز جزو خدمات پرستار در منزل است که با تخصص بالا و توسط پرستار در منزل انجام می‌شود. از این رو، انجام NGT در منزل، می‌تواند بسیار راحت‌تر و ایمن‌تر از اقدام حضوری و رفتن به درمانگاه یا بیمارستان باشد. 

 

لاواژ معده در منزل

لاواژ معده (شست‌وشوی معده) به معنی تخلیه‌ی محتویات موجود در معده است. لاواژ معده در منزل در صورت بروز مسمومیت‌های شدید دارویی، الکلی و سمی انجام می‌گیرد. لاواژ معده در منزل جزو خدمات پرستار در منزل است که توسط متخصصین این امر ارائه می‌شود. لاواژ معده در منزل علاوه بر انجام در مواقع مسمومیت، در ازریابی منشا استفراغ خونی و کاهش دمای بیماران گرمازده نیز استفاده می‌شود. با انجام لاواژ معده در منزل علاوه بر حذف  دردسرهای رفت و آمد تا مراکز درمانی، از انجام هزینه‌های اضافی نیز خودداری فرمایید.

 

پرستار در منزل

 

همودیالیز در منزل

همودیالیز با هدف خارج کردن مواد زائد، تنظیم حجم مایعات بدن و دفع مواد سمی مانند اوره و کراتینین از بدن در افرادی که نارسایی کلیه دارند انجام می‌شود. انجام همودیالیز در منزل به این صورت است که خون از یک مسیر عروقی مشخص وارد مویرگ‌هایی می‌شود که از غشاهای نیمه مصنوعی ساخته شده‌اند. در سمت مقابل نیز مایع دیالیز که شامل محلول‌های کلرید سدیم، بی کربنات و پتاسیم در جریان است. همودیالیز در منزل یکی از سه راه درمانی در زمانیست که کلیه فرد بیمار کارایی کافی را ندارد. خدمت همودیالیز در منزل یکی از خدمات پرستار در منزل می‌باشد که با توجه به تخصص بالای پرستار در منزل، به بهترین نحو ممکن و در منزل انجام می‌شود. 

 

پرستار ICU در منزل

بیمارانی که به پیشرفته‌ترین حالت از یک بیماری می‌رسند، برای ادامه‌ی حیات خود ملزم به استفاده از تجهیزات پیشرفته ICU هستند. لذا می‌توان با امنیت کامل و حفظ شرایط پایدار بیمار، او را به منزل منتقل کرد و از دستگاه‌های ویژه‌ی ICU در منزل استفاده نمود. پرستار ICU در منزل می‌تواند کارهای حساس و پیچیده‌ی بررسی علائم حیاتی بیمار را بر عهده گیرد و در صورت به وجود آمدن شرایط خاص، با مشورت پزشک، از داروهای لازم استفاده کند. در واقع پرستار ICU در منزل علاوه بر خدمات مربوط به بخش ICU، می‌تواند سایر خدمات پرستار در منزل را نیز ارائه دهد. 

 

ساکشن در منزل

ساکشن به معنای جذب است و ساکشن در منزل عملیاتی است که برای خارج کردن مایعات اضافی در بدن که سیستم طبیعی بدن را مختل می‌کنند صورت می‌گیرد. ساکشن در منزل جزو خدمات پرستار در منزل محسوب شده و توسط پرستار در منزل انجام می‌شود. مایعات اضافی تشکیل شده می‌تواند به علت جراحی یا دلایل دیگر باشد. افرادی که به هر دلیلی توانایی خروج از خانه را ندارند، می‌توانند از خدمت ساکشن در منزل بهره‌مند شوند. ساکشن در خانه همچنین برای باز کردن راه تنفسی افرادی که مشکلات تنفسی دارند نیز انجام می‌شود. 

پرستار در منزل

 

شستشوی گوش در منزل

شستشوی گوش یکی از روش‌های مرسوم برای از بین بردن و خارج کردن جرم گوش است. این عملیات در مواقعی که حشرات موزی به داخل گوش نفوذ می‌کنند نیز انجام می‌شود. شستشوی گوش در منزل یکی از خدمات پرستار در منزل است و با مهارت بالا ارائه می‌گردد. جرم موجود در گوش با هدف جلوگیری از ورود گرد و غبار، آلودگی و نفوذ حشرات موزی تشکیل می‌شود. اما در برخی شرایط با افزایش مقدار آن، مشکلاتی برای فرد ایجاد می‌گردد که معمولا در سنین بالا رخ می‌دهد. افرادی که به هر دلیلی شرایط حضور در درمانگاه را ندارند، از خدمت شستشوی گوش در منزل استفاده می‌کنند.

 

ونتیلاتور در منزل

ونتیلاتور دستگاهی است که از دم و بازدم بیمارانی که مشکل تنفسی دارند پشتیبانی می‌کند و اختلالات تنفسی را بهبود می‌بخشد. خدمت ونتیلاتور در منزل در دسته‌ی خدمات پرستار در منزل است که به کمک ونتیلاتور خانگی انجام می‌شود. افرادی که مشکلات ریوی دارند یا به علت بیماری‌هایی مانند کرونا دچار مشکلات تنفسی شده‌اند و تمایلی برای حضور در درمانگاه ندارند، از خدمت ونتیلاتور در منزل بهره می‌گیرند. پرستار در منزل علاوه بر انجام کارها و خدمات پرستار در منزل، فرآیند اتصال و جدا کردن ونتیلاتور به بیمار را نیز مدیریت می‌‌‌کند.

 

نمونه گیری در منزل

بیماری‌های زیادی وجود دارند که در آن‌ها، مطمئن‌ترین روش تشخیصی، نمونه‌گیری از فرد بیمار و انجام آزمایشات مورد نیاز بر روی آن است. انواع آزمایش خون در این دسته از روش‌های تشخیص بیماری قرار دارند. پرستار در منزل نکات کلیدی و تخصصی نمونه‌گیری و آزمایش در منزل را آموزش دیده و به بهترین شکل ممکن نمونه‌گیری را انجام می‌دهد. نمونه‌گیری‌های غیرخونی مانند نمونه‌گیری از بافت نیز جزو خدمات نمونه گیری در منزل محسوب می‌شود. 

پرستار در منزل

 

تعویض سوند ادراری در منزل

زمانی که به علت بیماری‌های مختلفی مانند بزرگی پروستات، عفونت ادراری و مشکلات عصبی انسداد آناتومیکی یا فیزیولوژیکی مسیر خروج ادرار صورت می‌گیرد، از سوند ادراری استفاده می‌شود که وظیفه خارج کردن ادرار از مثانه را دارد. احتباس بیش از حد ادرار مضرات غیرقابل جبرانی برای کلیه‌ها خواهد داشت. تعویض سوند ادراری در منزل یکی از خدمات پرستار در منزل است که توسط پرستار در منزل ارائه می‌شود. تعویض سوند ادراری در منزل به مهارت و تجربه بالا نیاز دارد که پرستار متخصص و آموزش‌دیده قادر به انجام این خدمت می‌باشد. دائمی یا موقتی بودن استفاده از سوند ادراری موجب به‌وجود آمدن دسته‌بندی‌های متفاوت این وسیله‌ی درمانی شده است. 

 

تعویض کیسه استوما در منزل

استوما در اصطلاح به معنای دهانه است. استوما در واقع قسمتی از روده است که از شکم بیرون زده است و به لبه‌ی شکم بخیه شده است و مواد دفعی از آنجا خارج می‌شوند. تعویض کیسه‌استوما در منزل که مواد دفعی از آن خارج می‌شوند یکی از خدمات پرستار در منزل است. این عمل با ظرافت خاصی صورت می‌گیرد تا بیمار کمترین درگیری را با آن داشته باشد. علاوه بر این، عملیات تعویض کیسه استوما در منزل می‌بایست توسط تجهیزات و در محیط کاملا استریل انجام شود. لذا پرستار در منزل با مهارت بالا و تخصص کامل توان انجام این کار را دارد.

 

بررسی سطح هوشیاری بیمار در منزل

بیمارانی که بر اثر بیماری‌های مختلف در منزل بستری می‌شوند، نیاز به پرستار در منزل دارند تا از خدمات پرستار در منزل و نگهداری‌های تخصصی آن‌ها بهره‌مند شوند. یکی از این خدمات مهم، بررسی سطح هوشیاری بیمار در منزل است. خدمت بررسی سطح هوشیاری بیمار در منزل، قابل ارائه به بیمارانی است که به پیشرفته‌ترین سطح از بیماری می‌رسند و در منزل بستری هستند. سطح هوشیاری بیمار یکی از پارامترهای مهمی است که جزو علائم حیاتی محسوب می‌شود.

 

هزینه پرستار در منزل

تعیین قیمت خدمات پرستار در منزل به موارد زیادی وابسته است. بخشی از این موارد مربوط به شرایط و وضعیت بیمار می‌باشد و بخشی دیگر نیز به تعداد خدمات و نحوه‌ی ارائه‌ی آن‌ها توسط پرستار در خانه وابسته است. ساعاتی که پرستار به ارائه‌ی خدمات به بیمار سپری می‌کند نیز می‌تواند عامل دیگری باشد که بر قیمت پرستار در منزل تاثیرگذار است. زمان مورد نیاز برای انجام کامل خدمات پرستاری به وضعیت بیمار مربوط می‌شود. در حالت کلی خدمات پرستار در منزل به دو طریق زمانی ساعتی و شبانه‌روزی تقسیم بندی می‌شوند. بدون تردید استفاده از خدمات شبانه‌روزی مستلزم هزینه‌ی بیشتری خواهد بود.
مجموعه‌ی خدمات مراقبتی و درمانی هومکا به عنوان یکی از باسابقه‌ترین مجموعه‌های ارائه کننده‌ی خدمات درمانی، برای هر دو بازه‌ی زمانی ساعتی و شبانه‌روزی پرستار مناسب بیمار شما برای انجام خدمات را در اختیار همشهریان عزیز قرار می‌دهد. پرستاران این مجموعه با نهایت دقت سعی در ارائه‌ی هرچه بهتر خدمات خواهند داشت. 

 

پرستار خصوصی در منزل

مراقبت از بیمار، امری بسیار حیاتی و ضروری به حساب می‌آید. پرستار خصوصی در منزل معمولا برای افراد بیمار و سالمندی توصیه می‌شود که به تنهایی زندگی می‌کنند و در شرایطی هستند که توان انجام تمام کارهای خود را ندارند. در چنین شرایطی پرستار خصوصی در منزل این وظیفه را دارد که به صورت شبانه‌روزی از بیمار نگهداری کند. یکی از مهمترین مزایای استفاده از پرستار خصوصی در منزل، مهیا کردن آرامش خاطر برای بیمار و سالمند به دلیل حضور در منزل خویش است. استفاده از پرستار خصوصی در منزل روند بهبودی بیمار را سرعت بخشیده و آرامش و آسایش را به بیمار یا سالمند هدیه خواهد کرد.

پرستار در منزل

 

پرستار ساعتی در منزل

در برخی موارد، افراد موجود در یک خانواده ساعاتی از روز را به انجام کارهای خود اختصاص داده و با بازگشت به منزل نگهداری از بیمار یا سالمند خود را بر عهده می‌گیرند. این خانواده‌ها معمولا از پرستار ساعتی در منزل برای نگهداری از بیمار یا سالمند خود استفاده می‌کنند. یعنی ساعاتی که اعضای خانواده در منزل حضور ندارند، پرستار ساعتی در منزل وظیفه‌ی نگهداری از سالمند یا بیمار را دارد و خدمات پرستار ساعتی در منزل را ارائه خواهد داد.

 

خدمات پرستار در منزل هومکا

برای انجام کارها و خدمات پرستار در منزل، به تخصص و مهارت نیاز است. پرستارانی که آموزش ندیده باشند، توانایی انجام خدمات را ندارند. پرستاران هومکا آموزش‌دیده هستند و از فیلترهای سخت استخدامی عبور کرده‌اند. لذا با نهایت کیفیت خدمات پرستار در منزل را ارائه می‌دهند. پرستاران هومکا روند بهبودی بیماران را سریع‌تر خواهند کرد. 

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
شهر*
شهر موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
هزینه خدمات در محل
- تومان
مالیات بر ارزش افزوده
۰ تومان
هزینه مشاوره و تجویز نسخه
تومان
هزینه تفسیر آزمایش
تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان
اطلاعات تماس
کد تخفیف:
discount-icon
بررسی

کد معرف:
discount-icon
بررسی

سوالات متداول

پرستار در منزل چه وظایفی بر عهده دارد؟
از مهم‌ترین وظایف تخصصی پرستار در منزل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: تزریقات پانسمان گاواژ معده لاواژ معده همودیالیز ساکشن پرستار ICU شستشوی گوش ونیلاتور تراکئوستومی تعویض کیسه استوما بررسی سطح هوشیاری تعویض سوند ادراری
آیا بهیار می‌تواند وظایف پرستار را انجام دهد؟
بهیاران با وظایف پرستاری آشنا هستند. با این حال برخی خدمات تخصصی فقط توسط پرستاران ارائه می‌شود.
آیا می‌توان از خدمت پرستار درمنزل به طور نیمه وقت استفاده کرد؟
بله. هومکا این خدمت را به شما را ارائه می دهد.
برای استفاده از خدمات پرستار در منزل شبانه‌روزی چکار باید کرد؟
کافی است به سایت هومکا مراجعه کرده و بر ر وی دکمه ثبت رایگان درخواست کلیک کنید. کارشناسان ما با شما تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را انجام خواهند داد.
هزینه پرستار در منزل چقدر است؟
تعیین قیمت خدمات پرستار در منزل براساس فاکتورهای متعددی تعیین می‌شود که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: شرایط و وضعیت بیمار تعداد خدمات و نحوه‌ی ارائه‌ی آن‌ها ساعاتی که پرستار به ارائه‌ی خدمات به بیمار سپری می‌کند.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...