سرم در منزل
سرم در منزل
خانه
خدمات
سرم در منزل

سرم در منزل

ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.

فرآیند ثبت درخواست

registeration-step-1 circle-icon
1
ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
registeration-step-2 circle-icon
2
کارشناسان هومکا با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی، درخواست شما نهایی می‌شود.
registeration-step-3 circle-icon
3
هزینه خدمات از شما دریافت می‌شود.
registeration-step-4 circle-icon
4
پرستار در محل حاضر شده و خدمت مورد نظر را انجام می‌دهد.
1
registeration-step-1 circle-icon
فرم رو کامل می‌کنی و روی ثبت درخواست کلیک می‌کنی.
2
registeration-step-2 circle-icon
کارشناسان ما باهات تماس میگیرن و درخواست رو نهایی میکنن
3
registeration-step-3 circle-icon
هزینه خدمات از شما دریافت می‌شود.
4
registeration-step-4 circle-icon
پرستار در محل حاضر شده و خدمت مورد نظر را انجام می‌دهد.
تزریق سرم در منزل با هومکا
چه احساسی به شما دست می‌دهد وقتی می فهمید به جای مراجعه به مرکز درمانی، قرار است در خانه بمانید و تزریق سرم در منزل انجام دهید. خدمات سرم در منزل هومکا، در عین به کارگیری کادر پرستاری حرفه‌ای و مجرب، آرامش و راحتی را به شما هدیه می‌دهد. در این مقاله از هومکا، سعی شده است انواع سرم و خدمت تزریق سرم در منزل معرفی شود.

وصل سرم از جمله خدماتی است که ممکن است به دفعات و به بهانه‌های مختلف به آن نیاز داشه باشیم. مثلا برخی سرم‌‌ها تقویتی هستند و مواد مورد نیاز بدن را تامین می‌کنند. برخی هم جنبه درمان و دارویی دارند و الکترولیت‌های مختلف بدن را تامین می‌کنند. در هر حال برای تزریق سرم باید مدت زمانی را در مراکز درمانی معطل شوید. با استفاده از خدمت وصل سرم در منزل (که زیر مجموعه خدمات  تزریقات در منزل است) با خیالی راحت می‌توانید انواع سرم را در منزل دریافت کنید. 

ثبت رایگان درخواست تزریقات در منزل

 

مزایای تزریق سرم در منزل

سرویس تزریق سرم در منزل به عنوان یک گزینه درمانی مطلوب، جایگاه خود را در درمان بسیاری از بیماری‌ها پیدا کرده است. خدمات وصل سرم در منزل به شما اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به مراجعه به مراکز درمانی، سرم مورد نیاز خود را دریافت کرده و در منزل خود و با نظارت پزشک یا پرستار مجرب تحت درمان باشید.

برخی از مزایای سرویس تزریق سرم در منزل به صورت زیر است:

 • صرفه جویی در زمان و هزینه: با تزریق سرم در منزل نیازی به مراجعه به مراکز درمانی نیست و این مزیت به شما کمک می‌کند تا از اتلاف وقت و صرف هزینه برای رفت و آمد جلوگیری کنید.
 • کاهش خطر عفونت: یکی از مشکلاتی که همواره با مراکز درمانی مرتبط است احتمال ابتلا به عفونت‌های بیمارستانی است. سرویس تزریق سرم در منزل، شما را از این نوع مشکلات دور نگه می‌دارد.
 • اثربخشی بهتر: با تزریق سرم در منزل، شما در محیط آرام منزل خود درمان می‌شوید و نیازی به تحمل استرس و ناراحتی‌های مرتبط با مراکز درمانی ندارید. این موضوع باعث تقویت اثربخشی و تسریع روند درمان می‌شود.

مراحل تزریق سرم در منزل به چه صورت است؟

تزریق سرم، یک فرایند تخصصی است که باید توسط پزشک یا پرستار آموزش دیده انجام شود. مراحل تزریق سرم به ترتیب زیر است:

 • آماده سازی مواد و وسایل: ابتدا پرستار یا پزشک، سرم مورد نیاز را از نظر نوع الکترولیت‌ها و برچسب آن بررسی کرده تا از متناسب بودن سرم و حجم آن با شرایط بیمار اطمینان حاصل نماید.
 •  انتخاب محل تزریق: در این مرحله پرستار نقطه مناسبی را برای تزریق سرم انتخاب می‌کند که در اصطلاح پزشکی به آن رگ‌گیری گفته می‌شود. این ناحیه معمولا از رگ‌های بزرگ دست انتخاب می‌شود.
 • آماده سازی محل تزریق: پس از یافتن رگ مناسب، با الکل محل تزریق ضدعفونی شده تا مانع از ورود میکروب به داخل رگ شود.
 • وارد کردن سرم: سرم به آرامی و با استفاده از آنژیوکت وارد رگ مورد نظر می‌شود.
 • پانسمان و بستن محل تزریق: پس از اطمینان از درستی ورود آنژیوکت به رگ، محل تزریق با چسب استریل بسته می‌شود.
 • تنظیم سرعت جریان سرم: سرعت جریان سرم باید طبق دستور پزشک انجام شود.
 • ارزیابی وضعیت بیمار: پس از تزریق سرم، وضعیت بیمار به طور مرتبط کنترل می‌شود.

توجه داشته باشید که تزریق سرم یک فرایند تخصصی است که نیاز به مهارت و تجربه دارد و باید توسط پرستار آموزش دیده انجام شود.

 

سرم در منزل

تزریق سرم در منزل بدون نسخه انجام می‌شود؟

به طور کلی، تزریق سرم بر اساس نیازهای سلامتی شما و مطابق با شرایط بیمار تجویز می‌شود. پس از معاینه شدن توسط پزشک و تشخیص بیماری، سرم تراپی یا وصل سرم توسط پرستار مجرب انجام می‌‌شود. بنابراین اگر علائم بیماری در خود مشاهده می‌کنید ابتدا به پزشک مراجعه نمائید تا داروهای لازم برای قرار گرفتن در مسیر بهبودی برای شما تجویز شوند. در شرایط خاص ممکن است فرد نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد و در همانجا سرم تراپی برای فرد انجام شود اما در سایر موارد امکان تزریق سرم در منزل توسط پرستار آموزش دیده طبق دستور پزشک وجود دارد.

با انواع سرم و کاربرد های آن آشنا شوید. 

در ابتدا باید بدانید که سرم‌ها با توجه به دو فاکتور تقسیم‌بندی می‌شوند:‌

۱- از نظر غلظت

۲- از نظر ترکیب مواد شیمیایی.

در این مقاله به بررسی انواع سرم از نظر ترکیب مواد شیمیایی می‌پردازیم :

سرم های نمکی: این نوع سرم‌ها برای بالا بردن فشار خون افرادی که بر اثر شنیدن یک خبر ناگوار یا وارد آمدن شوک، دچار افت فشار خون می‌شوند، کاربرد دارد. همچنین از این سرم برای تامین مایعات بدن نیز استفاده خواهد شد. 

سرم های قندی: معمولا سرم‌های قندی با درصد‌های متفاوتی عرضه می‌شوند و کاربرد‌های متفاوتی هم دارند. از جمله مهم‌ترین کاربرد‌های این سرم‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: 

✔ دفع سموم بدن 

✔ کاهش تب

✔ تامین انرژی بیمار

✔ کمک به تسکین درد

سرم های قندی نمکی: از این نوع سرم‌ها نیز برای تامین املاح و مایعات بدن استفاده می‌شود.

سرم در منزل

سرم رینگر لاکتات: این نوع سرم دارای املاح و الکترولیت‌هایی نظیر سدیم، پتاسیم، کلسیم، کلر و لاکتات است و ترکیبی مانند پلاسمای خون انسان دارد. معمولا از این سرم برای جبران مایعات و الکترولیت‌های از دست رفته، به خصوص قبل و بعد از جراحی‌ها، استفاده می‌شود. سایت معتبر  Health Line نیز در رابطه با رینگر لاکتات می‌گوید:

بزرگسالان و کودکان می‌توانند محلول رینگر را دریافت کنند. برخی از دلایلی که فرد ممکن است محلول رینگر لاکتات را دریافت کند، شامل موارد زیر است:

 • برای درمان کم آبی بدن
 • برای جریان بهتر و سریع‌تر داروی IV در حین جراحی
 • برای بازگرداندن تعادل مایعات پس از از دست دادن قابل توجه خون یا سوختگی
 • برای باز نگه داشتن وریدی با کاتتر IV

مصرف زیاد رینگر لاکتات می‌تواند باعث تورم و ورم شود.

سرم دکستران: معمولا از این نوع سرم در درمان‌ شوک ناشی از عمل‌های جراحی سنگین یا آسیب‌هایی مانند سوختگی استفاده می‌شود. 

سرم ژلاتین تعدیل یافته ( هماکسل ): این سرم معمولا برای شوک ناشی از کاهش حجم خون، بیماری‌های مربوط به کلیه و همچنین دیابت استفاده می‌شود. 

سرم کربوهیدراتی: معمولا از این سرم برای تامین نیاز‌های غذاهایی بیماران، در درمان‌های موقت نارسایی گردش خون استفاده می‌شود.

همچنین سرم‌های دیگری نظیر سرم مانیتول، سرم اینترالیپید، سرم آمینواسید و .. نیز وجود دارد. 

برای مشاوره رایگان می‌توانید با همکاران ما در هومکا تماس بگیرید. 

دکمه تماس برای مشاوره رایگان

 

خدمت سرم در منزل هومکا شامل چه مواردی است؟

ما نیز در هومکا در تلاش هستیم تا گستره‌ی متنوعی از  خدمت تزریق سرم در منزل را به شما ارائه دهیم. از این به بعد اگر احتیاج به تزریق سرم داشتید، نیازی نیست به مراکز درمانی مراجعه کنید. در عوض می‌توانید روی ما حساب کنید. فرایند ثبت درخواست نیز بسیار ساده‌است. کافی است با استفاده از دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست، سفارش خود را ثبت نمایید تا پرستاران ما، در همان مکان و زمانی که شما تعیین کرده‌اید حضور پیدا کرده و اقدامات مربوط به تزریق سرم در منزل را انجام دهند. 

این مجموعه آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی، درمانی و مراقبتی از بیماران کرونایی نیز است. اگر در این زمینه به کمک نیاز دارید، کافی است با هومکا تماس بگیرید. 

ثبت رایگان درخواست تزریقات در منزل

اگر هم با ثبت درخواست به صورت اینترنتی میانه‌ی خوبی ندارید، می‌توانید از طریق تماس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵  درخواست خود را ثبت نمایید.

 

چرا باید به خدمت تزریق سرم در منزل هومکا اعتماد کرد؟ 

وصل سرم در منزل اقدامی نیست که هر فردی توانایی انجام آن را داشته باشد. این کار نیاز به تخصص و تجربه‌ی زیادی دارد و باید با احتیاط صورت بپذیرد. همانطور که می‌دانید وصل سرم در منزل از طریق آنژیوکت صورت می‌گیرد و کار صحیح با آنژیوکت نیز به تخصص و مهارت نیاز دارد. کاربران ما به هومکا اعتماد دارند چراکه:

 • هومکا مجوزهای لازم برای ارائه خدمات درمانی و مراقبتی در منزل را داشته و با مراکز معتبر همکاری می‌کند. 
 • هومکا در زمینه‌ی وصل سرم در منزل، از پرستاران با تجربه و دوره‌دیده در این زمینه استفاده می‌کند.
 • خدمات در کوتاه‌ترین زمان ارائه می‌شود. 
 • کیفیت خدمات در تمام مناطق تحت پوشش یکسان و باکیفیت است. 
 • هومکا سعی کرده است قیمتی متعادل برای ارائه خدمات آزمایشگاهی، درمانی و مراقبتی خود در نظر بگیرد. 

سرم در منزل

 

چه مناطق تحت پوشش خدمت سرم در منزل هومکا هستند؟ 

در حال حاضر خدمت سرم در منزل هومکا به ساکنین سراسر استان تهران، کرج و حومه و شهر مشهد ارائه می‌شود که در ادامه درباره‌ی آن‌ها توضیح خواهیم داد. 

 

تزریق سرم در منزل تهران 

هرکجای تهران (یا شهرک‌های اطراف آن مانند پردیس یا پرند) که ساکن باشید، هومکا آماده ارائه خدمت وصل سرم در منزل تهران است. برای ثبت درخواست می‌توانید  بر روری دکمه‌ی ثبت درخواست رایگان کلیک کنید، بقیه‌ی کارها را به ما بسپارید!

 

تزریق سرم در منزل کرج

ما علاوه بر تهران، توانسته‌ایم خدمات خود را در کرج نیز گسترش بدهیم. بنابراین اگر ساکن کرج هستید، می‌توانید از خدمت وصل سرم در منزل کرج نیز استفاده کنید.

 

تزریق سرم در منزل مشهد

هومکادر راستای وسعت بخشیدن به ارائه خدمات خود، مشهد را به عنوان هدف بعدی خود انتخاب کرده است. در حال حاضر خدمت وصل سرم در منزل مشهد نیز توسط این مجموعه ارائه می‌شود. 

همچنین لازم به ذکر است که ما قصد داریم در ادامه، خدمات خود به شهر‌ها و استان‌های دیگری نظیر شیراز، تبریز و .. نیز گسترش دهیم که به محض وقوع این اتفاق، شما را در جریان خواهیم گذاشت. 

 

چطور می‌توانم از خدمت وصل سرم در منزل هومکا استفاده کنم؟

برای استفاده از این تزریق سرم در منزل هومکا کافی است مراحل زیر را طی کنید: 

 • بر روی دکمه ثبت رایگان درخواست کلیک کنید تا سفارش ثبت شود. 
 • کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت تا جزییات ارائه خدمت را در اختیار شما قرار دهند. 
 • اگر با چگونگی ارائه خدمت موافقت کنید، سفارش ثبت نهایی شده و متخصص هومکا در زمان و مکان تعیین شده شما را ملاقات خواهد کرد. 

سرم در منزل

 

آیا برای تزریق هر نوع سرم، باید با پزشک مشورت کنید؟ 

پیشنهاد ما در هومکا این است که قبل از درخواست هر نوع سرم (حتی سرم‌های عادی قندی-نمکی) با پزشک مشورت نمایید. ممکن است با خود بگویید که این سرم‌های قندی نمکی، تقویتی است و مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما پزشکان مصرف بیش از حد و غیرضروری سرم‌ها را توصیه نمی‌کنند و اعتقاد دارند که این کار عوارض و مشکلات خاص خودش را به همراه دارد.
همچنین برخی از سرم‌ها ممکن است موارد منع مصرف داشته باشند که با مشورت با پزشک، می‌توانید از این موضوع آگاهی پیدا کنید. این مشورت مخصوصا در زمان‌هایی به کار می‌اید که متقاضی سرم، دارای بیماری‌های دیگری از جمله بیماری کلیوی یا دیابت و .. باشد. 
بسیاری از افراد هستند که هنگام احساس خستگی، به استفاده از سرم روی می‌آورند در حالی که می‌توان با مصرف نوشیدنی‌های مانند آب و دوغ و شربت، این احساس خستگی یا ضعف را برطرف نمود.

همچنین اگر از آن دسته از افراد هستید که به صورت دائمی دچار خستگی می‌شوند، بهتر است با یک پزشک مشورت کرده و دلیل اصلی آن را بیابید. در این زمینه می‌توانید از خدمت پزشک در منزل هومکا نیز استفاده کنید.
تمام تلاش ما در هومکا این است که در مسیر بهبود سلامت شما گامی موثر برداریم. امیدواریم بتوانیم با کمک شما، هر روز به این هدف نزدیک و نزدیک‌تر شویم. 

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
شهر*
شهر موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
هزینه خدمات در محل
- تومان
مالیات بر ارزش افزوده
۰ تومان
هزینه مشاوره و تجویز نسخه
تومان
هزینه تفسیر آزمایش
تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان
اطلاعات تماس
کد تخفیف:
discount-icon
بررسی

کد معرف:
discount-icon
بررسی

سوالات متداول

آیا همه تزریقات در منزل انجام می‌شوند؟
طیف وسیعی از تزریقات که جنبه درمانی دارند، در منزل قابل ارائه هستند. برخی تزریقات جنبه زیبایی داشته و ممکن است در منزل ارائه نشوند.
وصل سرم چه نوع تزریقی است؟
وصل سرم از جمله تزریقات وریدی به شمار می‌رود.
کدام دسته از سرم‌ها در منزل قابل تزریق می‌باشند؟
سرم‌ها انواع مختلفی دارند و تمام آن‌ها قابلیت تزریق در منزل از سوی مجموعه هومکا را دارند.
آیا می‌توانم خدمت سرم دوره‌ای (روزانه، هفتگی و .. ) را درخواست دهم؟
بله. این خدمت نیز برای شما فراهم شده است و کافیست برای درخواست این خدمت با ما تماس حاصل کنید.
فرق وصل سرم با تزریق وریدی با سرنگ چیست؟
در تزریق وریدی با سرنگ، دارو در مدت زمانی کوتاه به بدن تزریق می شود اما در وصل سرم دارو به تدریج وارد جریان خون خواهد شد.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...