آزمایش گروه خونی
خانه
مقالات
آزمایش گروه خونی

آزمایش گروه خونی

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1403/05/03
آزمایش گروه خونی در محیط امن و راحت منزل شما!
اگر قصد اطلاع از نوع گروه خونی تان را دارید و می‌خواهید این آزمایش در منزل انجام شود، به شما استفاده از خدمات هومکا را پیشنهاد می کنیم. هومکا، با تیمی از متخصصان مجرب آماده‌ی ارائه‌ی بهترین خدمات در زمینه انجام آزمایش در محل به شما عزیزان است.

آیا نمیدانید گروه خونی‌تان چیست و نیاز به دانستن گروه خونی‌تان دارید؟ دانستن گروه خونی کمک زیادی به افراد می‌کند. تست گروه خونی، برای شناسایی آنتی ژن‌های موجود در گلبول‌های قرمز که گروه خونی فرد را تعیین می‌کنند، استفاده می‌شود. تست گروه خونی زیر مجموعه آزمایش خون در منزل است.

در شرایط حساس و بحرانی، هنگامی که حادثه ای رخ می‌دهد، دانستن گروه خونی کمک زیادی به فرد می‌کند. انجام تست گروه خونی و اطلاع از نوع گروه خونی باعث نجات یافتن افراد از مرگ می‌شود. اگر قصد انجام تست گروه خونی را دارید ولی زمان کافی برای رفتن به آزمایشگاه را ندارید یا اینکه به دلایل دیگر امکان رفتن به آزمایشگاه میسر نیست، هومکا متخصصان خود را به منزل شما می‌فرستد تا نمونه لازم را به منظور انجام آزمایشات لازم جهت تعیین گروه خونی را از شما بگیرند. نمونه خون به آزمایشگاه‌های معتبر ارسال خواهد شد و با استفاده از روش‌و پروتکل‌های مشخص بررسی می‌شود.

این مقاله صرفا برای معرفی آزمایش گروه خونی تنظیم شده است. برای تفسیر آزمایش لازم است با پزشک معالج مشورت داشته باشید.  

برای استفاده از خدمت آزمایش در منزل با هومکا و آگاهی از قیمت آزمایش خون لطفا کلیک کنید. 

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

آزمایش گروه خونی در منزل چگونه است؟

در انجام آزمایش تعیین گروه‌خونی، گروه خونی فرد مشخص می‌شود. گروه خونی شما بر اساس وجود یا نبودن پروتئین های خاص بر روی گلبول‌های قرمز خون است، به این پروتئین‌ها آنتی ژن گفته می‌شود. گروه خونی با وجود یا عدم وجود آنتی‌بادی‌ها و آنتی ژن‌های خاص در سطح گلبول های قرمز (RBC) طبقه بندی می‌شود.

چهار گروه خونی متمایز وجود دارند که در ادامه در خصوص انواع گروه‌های خونی و ممنوعیت‌های استفاده و حضور همزمان آنها در کنار یکدیگر توضیحات لازم داده خواهد شد. همانطور که می‌دانیم، برخی گروه‌های خونی با یکدیگر در تضاد هستند و حضورشان در کنار یکدیگر می‌تواند برای افراد بسیار خطرناک بوده و حتی منجر به مرگ آن ها شود. این آزمایش برای تعیین گروه خونی قبل از انتقال خون، پیوند اعضا یا در دوران بارداری اهمیت بسیار بیشتری پیدا می‌کند. همچنین بهتر است بدانید که آزمایش BG Rh می‌تواند مثبت یا منفی بودن گروه خونی شما را تشخیص دهد.

سایت Health Line نیز در رابطه با گروه خونی و نحوه تعیین آن اینگونه نوشته است:

گروه خونی شما از دو گروه تشکیل شده است: ABO و Rh.

گروه‌های خونی بر اساس آنتی ژن‌های موجود در سطح گلبول‌های قرمز خون تعیین می‌شود. وجود آنتی ژن‌های خاص، گروه‌های خونی ABO را مشخص می‌کند:

نوع A آنتی ژن A دارد.
نوع B آنتی ژن B دارد.
نوع AB هم آنتی ژن A و B دارد.
نوع O نه آنتی ژن A و نه B دارد.
گروه خونی ABO، با شناسایی عامل Rhesus (Rh) دقیق‌تر مشخص می‌شود:

Rh مثبت: اگر آنتی ژن Rh در سطح گلبول‌های قرمز خون وجود داشته باشد، خون شما Rh مثبت است.
Rh منفی:  اگر آنتی ژن Rh در سطح گلبول های قرمز خون وجود نداشته باشد، خون شما Rh منفی است.
با در نظر گرفتن RH، می‌توان ۸ گروه شایع خونی را شناسایی کرد: -A+, A-, B+, B-, AB+, AB-, O+, O.

در ادامه با روش‌های تعیین گروه خونی و این محدودیت ها بیشتر آشنا می‌شوید. برای ورود به صفحه ثبت رایگان درخواست تست گروه خونی در منزل بر روی آیکون زیر کلیک کنید.

تماس برای ثبت درخواست رایگان

 

انواع آزمایش گروه خونی را بشناسید.  

در آزمایشگاه، تست‌های خاص و تخصصی به منظور مشخص کردن گروه خونی بر روی نمونه خون انجام می‌شوند.

سل تایپ (Cell Type): در این روش از طریق شناسایی آنتی‌ژن‌های سطحی گلبول‌های قرمز خون، گروه خونی فرد را تشخیص می‌دهند. روش سل تایپ مشخص می‌کند که خون چه آنتی‌ژن‌هایی دارد. در روش سل تایپ، نمونه‌های خونی با سرم‌های دارای آنتی‌بادی‌های ضد A و ضد B ترکیب می‌شود. الگوی لخته شدن، نوع گروه خونی را نشان میدهد.

ریورز تایپ (Reverse Type): به منظور تعیین گروه خونی از آنتی‌بادی‌های موجود در سرم استفاده می‌شود. این روش نشان می‌دهد که چه آنتی‌بادی‌هایی در پلاسمای خون وجود دارد. در آزمایش ریورز تایپ، نمونه خونی با خون‌هایی از نوع A و B ترکیب می‌شود، و بعد الگوی لخته شدن نمونه خون بررسی می‌شود. از این روش برای شناسایی گروه‌های خونی کمیاب استفاده می‌شود. با استفاده از هر دو روش آزمایش می‌توان با اطمینان گروه خونی فرد را مشخص کرد.

آزمایش گروه خونی

 

سیستم گروه خونی ABO در آزمایش گروه خونی یعنی چه؟ 

این سیستم بیشتر در زمان پیش از انتقال خون مورد استفاده قرار می‌گیرد، البته بسیار مهم است و نباید درمورد آن سهل انگاری کرد. در مواردی که افراد دچار عارضه‌های استخوانی و مفاصل،‌ سرطان و تومور هستند، جراحی قلب دارند و یا جزء بیماران کبدی و ریوی محسوب می‌شوند حتما باید تفسیر سیستم ABO را پیش از انجام انتقال خون جدی گرفت.

البته این مورد برای افرادی که دچار کم خونی خود ایمنی و کم خونی همولیتیک هستند هم صدق می‌کند. آگاهی از علائم اختصاری آزمایش خون می‌تواند در تفسیر تست گروه خونی کاربردی باشد.

تفسیر آزمایش

 

سیستم گروه خونی RH در آزمایش گروه خونی به چه معنا است؟ 

یکی از مواردی که اهمیت سیستم RH گروه‌های خونی را پررنگ تر می‌کند، مسئله مثبت و منفی بودن آن است. این آنتی ژن همچون آنتی ژن‌های A و B دو نوع مثبت و منفی دارد. اما این مثبت و منفی بودن چه زمان‌هایی مورد توجه قرار می‌گیرند:

 •  اهدای خون: هنگام اهدای خون فردی با RH منفی نمی‌تواند از فرد با گروه خونی RH مثبت خون دریافت کند. در مرتبه اول مشکلی ایجاد نمی‌شود اما در دریافت بعدی RH منفی نسبت به نوع مثبت آنتی بادی تولید کرده، سلول‌ها را دفع می‌کند. خون دریافت رسوب کرده و خطرات جدی برای فرد به همراه خواهد داشت.
 • چون شواهدی مبنی بر تاثیر گروه‌ خونی مادر بر زردی نوزاد وجود دارد، در بعضی از مواقع این آزمایش به همراه آزمایش زردی نوزاد مورد توجه قرار می‌گیرد.
 • بارداری: یکی دیگر از مواردی که در آزمایشات دوران بارداری مورد توجه قرار می‌گیرد، RH منفی و مثبت است. اگر مادر RH منفی داشته باشد و جنین مثبت در این صورت باید پس از زایمان مادر آمپول روگام تزریق کند. چراکه گفتیم خون آنتی بادی تولید می‌کند بنابراین باید این تزریق در سریعترین زمان ممکن انجام بگیرد تا خون فرصت تولید آنتی بادی پیدا نکند. برای انجام تزریقات نیاز نیست که از منزل خارج شوید و در ترافیک و مراکز درمانی معطل شوید. شما می‌توانید از خدمات تزریقات در منزل مجموعه هومکا استفاده کنید.

آزمایش گروه خونی

 

علت درخواست آزمایش گروه خونی چیست؟

آزمایش گروه خونی یکی از موارد بسیار پرکاربردیست که افراد در طول زندگی بارها به آن احتیاج خواهند داشت. از جمله مواردی که ما نیز به آزمایش گروه خونی خواهیم داشت می‌توان به این موارد اشاره کرد: 

 • آزمایش گروه خون جهت سازگاری خون زوجین.
 • آزمایش گروه خون جهت تشخیص RH خون منفی یا مثبت.
 • آزمایش گروه خون برای دریافت کارت گواهینامه.
 • آزمایش گروه خون برای دریافت کارت پایان خدمت.
 • آزمایش گروه خون جهت اهدای خون.
 • آزمایش گروه خون جهت اهدای عضو 

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص آزمایش خون در منزل بر روی دکمه تماس زیر کلیک کنید.

دکمه تماس برای مشاوره رایگان

 

آزمایش خون آنلاین در منزل چگونه است؟ 

آیا می‌دانید که بدون خروج از منزل و یا محل کار می‌توانید با هومکا آزمایش خون آنلاین انجام دهید؟ بدون مراجعه حضوری در آزمایشگاه و مراکز تشخیصی کافیست با هومکا تماس بگیرید و درخواست آزمایش خون در منزل بدهید.

 • برای انجام آزمایش خون آنلاین به وب‌سایت هومکا مراجعه کنید.
 • فرم‌های مورد نظر را پر کنید و آزمایش خون خود را به ثبت برسانید.
 • پس از بررسی در کوتاهترین زمان ممکن می‌توانید پاسخ و تفسیر آزمایش خون را در پروفایل شخصی خود مشاهده کنید.
 • شما می‌توانید هر نوع آزمایش خون اعم از آزمایش ایمونولوژی، خون شناسی، سرولوژی و هورمونی را بصورت آنلاین از طریق خدمات آزمایشگاهی در منزل هومکا انجام دهید.

 

تشخیص گروه خونی در خانه

در بسیاری از موارد افراد ممکن است شرایط خروج از منزل را نداشته باشند، اما از طرفی نیاز دارند که به مراکز درمانی و تشخیصی جهت انجام آزمایش مراجعه کنند. تشخیص گروه خونی یکی از موارد پر تکرار آزمایشی است که افراد بارها در طول عمر به آن نیاز دارند.

اگر شما شرایطتان بصورتی است که نمی‌توانید محل زندگی خود را ترک کنید، نگران نباشید. برای تشخیص گروه خونی در خانه می‌توانید از خدمات آزمایشی و تشخیصی هومکا استفاده کنید. بصورت آنلاین و حضوری در هر منطقه از تهران، کرج و حومه و  شهر مشهد آماده ارائه خدمات به شما هستیم.

 

گروه خونی در برگه آزمایش خون

تفسیر و تشخیص گروه خونی در برگه آزمایش یکی از بخش‌های تخصصی است که توسط پزشک معالج انجام می‌گیرد و یا اینکه شما می‌توانید با استفاده از خدمات تشخیص گروه خونی در منزل اینکار را انجام دهید. اگر برای خواندن و تفسیر برگه آزمایش خون به کمک نیاز دارید می‌توانید بصورت آنلاین با هومکا در ارتباط باشید و یا از خدمات پزشک در منزل مجموعه ما استفاده کنید. برای ورود به صفحه ثبت رایگان درخواست تست گروه خونی در منزل بر روی آیکون زیر کلیک کنید.

تماس برای ثبت درخواست رایگان

 

آزمایش گروه خونی در گواهی‌نامه رانندگی

یکی از مواردی که شما حتما به آزمایش گروه خونی احتیاج پیدا خواهید کرد، زمان دریافت گواهینامه رانندگیست. برای انجام آزمایش باید به آزمایشگاه تشخیص پزشکی مراجعه کنید. این تست معمولا در سریعترین زمان ممکن انجام می‌گیرد. اما ممکن است فرصت کافی برای انجام تست در مراکز آزمایشگاهی را نداشته باشید در اینصورت می‌توانید خدمات تست گروه خون را در محل کار و یا منزل از هومکا بخواهید.

 

آزمایش گروه خونی در بارداری

آزمایش گروه خونی در بارداری یکی از موارد ضررویست که بانوان به انجام تست گروه خون و یا آزمایش خون احتیاج پیدا می‌کنند. هنگامی که باردار می‌شوید باید برای تعیین RH و تعیین گروه خونی آزمایش بدهید. RH روی سطح گلبول‌های قرمز خون بیشتر افراد وجود دارد.

 • اگر در تست گروه خون بارداری عامل RH در خون وجود داشته باشد، تست مثبت و در صورت نبود منفی می‌شود.
 • اگر در تست خون مادر عامل RH وجود نداشته باشد لازم است که مادر در دوره بارداری تحت مراقبت باشد. چراکه اغلب جنین‌ها RH مثبت دارند و اگر مادر این عامل را در خون نداشته باشد، خون مادر و فرزند ناسازگار خواهد بود.
 • این مورد منفی بودن RH شاید در بارداری اول مشکلی ایجاد نکند اما اگر مقداری از خون جنین در بدن شما باقی بماند بدنتان آنتی بادی آن را تولید می‌کند و در بارداری بعدی اگر RH خون جنین مثبت باشد به خون جنین حمله ور خواهد شد.
 • این مادران پس از زایمان تزریق داروی ایمونوگلوبولین یا روگام انجام می‌دهند.
 • مادران با RH منفی اگر پس از زایمان آمپول روگام دریافت نکنند ممکن است بارداری بعدی آن‌ها با سقط و یا بارداری خارج از رحم مواجه شود.
 • اگر روگام را دیر دریافت کنید و آنتی بادی تولید شده باشد دیگر تزریق روگام فایده‌ای ندارد و جنین بعدی با RH مثبت دچار مشکل می‌شود.

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

آیا تشخیص گروه خونی بدون آزمایش ممکن است؟ 

تشخیص گروه خونی در منزل و بدون انجام آزمایش تست خون نیز ممکن است، بنابراین دیگر نیاز نخواهد بود که به آزمایشگاه مراجعه کنید. می‌توانید در منزل از خدمات تست خون هومکا استفاده کنید و یا از نوارهای کاغذی حاوی آنتی بادی که به تشخیص گروه خون کمک می‌کنند.

این نوارها حاوی آنتی‌ژن‌های مختلف گروه‌های خونی هستند و کافیست چند قطره خون از انگشت بگیرید و روی هر نوار یک قطره بچکانید تا گروه خونی خود را متوجه شوید.

تست گروه خونی

 

تشخیص گروه خونی اصلی از گروه خونی والدین

در ابتدا لازم است بدانید که لزوما همیشه گروه خونی فرزندی ناشی از ترکیب گروه خونی پدر و مادر نیست و ممکن است متفاوت باشد. همچون دیگر فاکتورهای وراثتی نوع خون نیز عاملی ژنتیکی است که از والدین خود به ارث می‌بریم.

 • چنانچه مادر AB و پدر A باشد گروه خونی فرزند A ،B یا AB خواهد بود.
 • چنانچه مادر AB و پدر O باشد، گروه خونی فرزند A یا B خواهد بود.
 • اگر والدین گروه خونی A باشند، فرزند از گروه A یا O خواهد بود.

 

سریع‌ترین راه تعیین گروه خونی

در بهترین حالت توصیه ما این است که به مراکز اهدای خون مراجعه کنید و یا اینکه درصورت عدم توانایی برای مراجعه به مراکز آزمایشگاهی با هومکا تماس بگیرید و خدمات تست گروه خون را در منزل از ما دریافت کنید. در هرمنطقه از تهران، کرج و حومه و مشهد که باشید گروه هومکا آماده ارائه خدمات به شماست.

اما اگر بخواهید در منزل اینکار را خودتان انجام دهید نیز ممکن است:

 • یک سوزن قندخون استریل بردارید و روی انگشت بزنید و سه قطره خون روی یک شیشه استریل و تمیز بچکانید.
 • برای تست به آنتی کر A، B و RH نیاز دارید، یعنی سه آنتی کر متفاوت.
 • روی هر آنتی کر یک قطره از خون را بریزید و هر یک را خوب هم بزنید.
 • چنانچه هر یک از دو آنتی کر نخست لخته شدن به این معناست که گروه خون شما یا A است و یا B.
 • اگر خون هر دو آنتی کر نخست یعنی A و B لخته شد به این معناست که گروه خون شما AB است.
 • اگر این دو لخته نشدند یعنی شما از گروه خونی O هستید.
 • حال به آنتی کر سوم نگاه کنید، اگر لخته نیست گروه خونی شما منفی است و اگر لخته شد گروه خونیتان مثبت است.

تفسیر آزمایش

 

چرا تست گروه خونی در منزل انجام می‌شود؟

تعیین گروه خونی هنگام اهدای خون و قبل از انتقال خون انجام می‌شود. تعیین گروه خونی یک راه آسان و سریع برای اطمینان از این است که شما هنگام جراحی یا در صورت نیاز، خون سازگار با بدنتان را دریافت می‌کنید. اگر خون دریافتی با خون‌تان ناسازگار باشد، می‌تواند باعث خونریزی یا مرگ شود. در بسیاری از موارد اورژانسی، بیمار نیاز به تزریق خون پیدا می کند و اگر خونی که به بیمار تزریق شده با گروه خونی بیمار تفاوت داشته باشد، برای سلامت بیمار خطرناک است و حتی باعث مرگ وی می‌شود. تعیین گروه خونی برای خانم‌های باردار نیز حائز اهمیت است. 

 

عوامل تشکیل دهنده گروه‌های خونی

خون شامل گلبول‌های قرمز، گلبول‌های سفید و مایعی به نام پلاسما است. گروه خونی توسط عواملی که روی سلول‌های خونی قرار دارند، تعیین می‌شود. باکتری‌ها و ویروس‌ها اغلب حامل یک آنتی‌ژن هستند که پروتئین‌های خاص و عاملی را در سطح خود دارند. در طول عفونت و برخورد بدن با این عوامل بیماری‌زا، آنتی‌ژن‌های آن‌ها به عنوان نشانه‌ای از عوامل بیگانه عمل کرده و در این حالت توسط سیستم ایمنی بدن شناسایی می‌شوند و برای ویروس‌ها آنتی‌بادی ساخته می‌شود.

اکثر گلبول‌های قرمز خون حاوی آنتی‌ژن‌هایی هستند که در سطح سلولی پیدا می‌شوند. گروه‌های خونی توسط آنتی‌ژن و آنتی‌بادی‌های موجود در خون شناسایی می‌شوند. آنتی‌بادی‌ها، پروتئین‌هایی هستند که معمولاً در پلاسما وجود دارند. این پروتئین‌ها بخشی از سیستم دفاعی بدن را تشکیل می‌دهند. آنتی‌بادی‌ها، عوامل بیگانه را شناسایی کرده و به سیستم ایمنی بدن هشدار می‌دهند که آن‌ها را از بین ببرند. برای ثبت درخواست تست گروه خونی در منزل بر روی دکمه تماس زیر کلیک کنید.

تماس برای ثبت درخواست رایگان

 

انواع گروه‌های خونی مختلف

چهار گروه خونی اصلی وجود دارد. این گروه‌های خونی عبارتند از:

✔ گروه خونی A: این گروه خونی حاوی آنتی ژن A و آنتی بادی B است.

✔ گروه خونی B: این گروه خونی حاوی آنتی ژن B و آنتی بادی A است.

✔ گروه خونی AB: حاوی دو آنتی ژن A و B، اما فاقد هر دو آنتی بادی A و B است.

✔ گروه خونی O: فاقد دو آنتی ژن A و B، اما حاوی هر دو آنتی بادی A و B است.

 

مفهوم سازگاری گروه‌های خونی

✔ افرادی که گروه خونی A دارند، می‌توانند به گروه‌های AB و A خون اهدا و از گروه‌های خونی A و O خون دریافت کنند.

✔ افرادی که گروه خونی B دارند، می‌توانند به گروه‌های خونی  AB و B خون اهدا کنند و از گروه‌های خونی B و O خون دریافت کنند.

✔ افرادی که گروه خونی O دارند، قادر به اهدی خون به تمام گروه‌های خونی هستند. اما این افراد فقط می‌توانند از گروه خونی O خون دریافت کنند.

✔ افرادی که گروه خونی AB دارند، فقط می‌توانند به گروه خونی AB خون اهدا کنند، این افراد میتوانند از همه‌ی گروه‌های خونی خون دریافت کنند.

 

تست گروه خونی در منزل با هومکا

اگر قصد اطلاع از نوع گروه خونی تان را دارید و می‌خواهید این آزمایش در منزل انجام شود، به شما استفاده از خدمات هومکا را پیشنهاد می کنیم. هومکا، با تیمی از متخصصان مجرب آماده‌ی ارائه‌ی بهترین خدمات در زمینه انجام آزمایش در محل به شما عزیزان است، فقط کافیست روی دکمه ثبت رایگان درخواست کلیک کنید، یا اینکه با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید.

پس از ثبت درخواست، کارشناسان این مجموعه با شما تماس خواهند گرفت تا جزییات ارائه خدمت در اختیار شما قرار گیرد. با تایید شما درخواست ثبت نهایی شده و متخصص هومکا به محل حضور شما اعزام می‌گردد.

نمونه‌گیر با حفظ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی وضع شده به واسطه محدودیت‌های کرونا به حضور شما خواهد آمد. نمونه به آزمایشگاه برده می‌شود و پس از انجام مراحل آزمایشی پیش بینی شده و تخصصی، به حضور شما اعلام می‌گردد. توصیه ما به شما این است که اگر قصد انجام آزمایش را دارید، آزمایشات را به طور کامل با خدمت چکاپ در منزل هومکا انجام دهید.

دکمه ثبت درخواست رایگان

دسترسی سریع

سوالات متداول

چگونه می‌توانم برای آزمایش گروه خون آماده شوم؟
آماده سازی خاصی برای آزمایش گروه خون لازم نیست.
آیا گروه خون من ثبت شده است؟
اگر از قبل از گروه خونی خود مطلع نیستید، یافتن سابقه آن ممکن است دشوار باشد. گروه خونی در شناسنامه شما وجود ندارد و معمولاً در پرونده‌های معمول آزمایشگاه ذکر نشده است. بنابراین، ممکن است لازم باشد یک آزمایش گروه خونی انجام دهید.
چه گروه‌های خونی نباید بچه‌دار شوند؟
حالتی که مادر و پدر آینده هر دو از نظر عامل Rh، مثبت یا منفی باشند، ناسازگاری Rh نامیده می‌شود. به عنوان مثال: اگر زنی Rh منفی و مرد Rh مثبت باشد و بچه‌دار شوند، ممکن است جنین دارای مشکل شود.
آیا گروه خون شما می‌تواند تغییر کند؟
معمولاً در تمام طول زندگی گروه خون یکسانی خواهید داشت. با این حال در برخی موارد، گروه‌های خونی تغییر کرده‌اند. این به دلیل شرایط غیرمعمول مانند پیوند مغز استخوان یا ابتلا به انواع خاصی از سرطان‌ها یا عفونت‌ها بوده است.
قوی‌ترین گروه خونی کدام است؟
افرادی که دارای خون نوع O هستند کمترین خطر ابتلا به بیماری قلبی را دارند در حالی که افراد با B و AB بیشترین خطر را دارند. افرادی که دارای خون A و AB هستند بیشترین میزان سرطان معده را دارند.
خدمات آزمایشگاهی هومکا چه شهرهایی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟
ساکنین سراسر استان تهران، کرج و حومه و مشهد می‌توانند از خدمات این مجموعه بهره ببرند.
آآیا خدمات هومکا محدود به خدمات آزمایشگاهی می‌شود؟
خیر. این مجموعه در حوزه خدمات آزمایشگاهی، درمانی و مراقبتی در منزل فعالیت دارد.
آیا خدمات هومکا در روزهای تعطیل ارائه می‌شود؟
بله. این فرصت برای کاربران هومکا فراهم شده است.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...
دوست دارید درباره فاکتور CBC بیشتر بدانید؟
برای دریافت فایل راهنما، کافیست اطلاعات زیر را وارد نمایید.
request
دانلود فایل
interpretation-icon

تفسیر رایگان CRP

mg/L