سونوگرافی در منزل
سونوگرافی در منزل
خانه
خدمات
سونوگرافی در منزل

سونوگرافی در منزل

ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.
سونوگرافی

فرآیند ثبت درخواست

registeration-step-1 circle
1
ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
registeration-step-2 circle
2
کارشناسان هومکا با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی، درخواست شما نهایی می‌شود.
registeration-step-3 circle
3
هزینه خدمات از شما دریافت می‌شود.
registeration-step-4 circle
4
پرستار در محل حاضر شده و خدمت مورد نظر را انجام می‌دهد.
1
registeration-step-1 circle
فرم رو کامل می‌کنی و روی ثبت درخواست کلیک می‌کنی.
2
registeration-step-2 circle
کارشناسان ما باهات تماس میگیرن و درخواست رو نهایی میکنن
3
registeration-step-3 circle
هزینه خدمات از شما دریافت می‌شود.
4
registeration-step-4 circle
پرستار در محل حاضر شده و خدمت مورد نظر را انجام می‌دهد.
سونوگرافی در منزل
آیا تاکنون برای شما هم پیش آمده است که برای امور پزشکی خود نیازمند مراجعه به بیمارستان و انجام سونوگرافی باشید؟ فکر می‌کنید که سونوگرافی در منزل هم قابل انجام است؟ به رغم وجود ویروس کرونا برخی از مشکلاتی که افراد با آنها روبه رو هستند، موجب شده که این سرویس در منزل هم قابل استفاده باشد.

آیا تاکنون برای شما هم پیش آمده است که برای امور پزشکی خود نیازمند مراجعه به بیمارستان و انجام سونوگرافی باشید؟ فکر می‌کنید که سونوگرافی در منزل هم قابل انجام است؟ به رغم وجود ویروس کرونا برخی از مشکلاتی که افراد با آنها روبه رو هستند، موجب شده که این سرویس در منزل هم قابل استفاده باشد.
درباره انجام سونوگرافی به چه چیزی فکر می‌کنید؟ تصور شما این است که خانم‌های باردار فقط نیازمند استفاده از این دستگاه هستند؟ به طور کلی سونوگرافی هم جنبه درمانی دارد و هم برای تشخیص بیماریها مورد استفاده قرار میگیرد.
اگر استفاده از دستگاه سونوگرافی را تاکنون تجربه نکرده‌اید، حتما اطلاعات کمی هم از آن دارید. با کسب آگاهی درباره سونوگرافی کشف می‌کنید که این دستگاه تقریبا در تمام قسمت‌های بدن کاربرد پزشکی دارد. موارد استفاده از این دستگاه را در اندام‌های شکمی، قلب، معاینه پستان، چشم و حتی مغز خواهید دید. 

سونوگرافی در منزل

 

آیا انجام سونوگرافی در منزل امکان پذیر است؟ 

شاید در گذشته استفاده از خدمات پزشکی مانند انواع آزمایش‌ها فقط در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها قابل انجام بود. امروزه استفاده از این خدمات در منزل دیگر غیر قابل تصور نیست. ساخت انواع دستگاه‌های سونوگرافی قابل حمل نیز زمینه‌ای فراهم کرده است که این خدمات را در منزل هم استفاده کنیم.
جدا از این موضوع انتقال بیماری ویروسی که کرونا نام دارد، این روزها از طریق حضور در مراکز درمانی بیشتر انجام می‌شود. از همین رو یکی از اهدافی که در ارائه خدمات پزشکی خارج از محیط بیمارستانی در نظر گرفته شده قطع زنجیره انتقال است.

 

مزایای سونوگرافی در منزل

بیمارستان‌ها یکی از شلوغ‌ترین مکان‌هایی است که افراد زیادی در انتظار نوبت‌های طولانی و کسالت‌آور سپری می‌کنند. افرادی در این بین هستند که به دلیل سن بالا و معلولیت‌های جسمی سختی‌های بیشتری را در این مسیر متحمل می‌شوند. در این بخش امتیازهای استفاده از سونوگرافی را آن هم در منزل بیمار برای شما می‌گوییم.

✔ امکان استفاده در منزل

✔ عدم تجربه انتظارهای طولانی مدت

✔ صرفه‌جویی در وقت

✔ نتیجه دقیق‌تر

چنانچه تجربه یک بار استفاده از این خدمات را در منزل خود داشته باشید، این موارد برای شما قابل لمس‌تر است.

امکان استفاده در منزل
بزرگترین مزیتی که در استفاده از این خدمات شامل افراد متقاضی می‌شود، این است که نیاز به خروج از منزل را ندارند. به هم دلیل هم نیاز به حضور فیزیکی و پیمایش راه را به سمت بیمارستان‌ها نخواهد داشت. این امتیاز برای افرادی که مشکل جسمانی دارند یا سن بالاتری دارند، یک گزینه عالی به حساب می‌آید. 
ویروس کرونا در زندگی تمام مردم دنیا حضور دارد و همگی موظف به رعایت قرنطینه و فاصله‌های اجتماعی برای قطع زنجیره انتقال هستیم. از آنجا که یکی از آلوده‌ترین مکان‌ها بیمارستان‌ها هستند، بهتر است با استفاده از خدمات پزشکی در منزل خود را از خطر آلودگی به این ویروس در امان نگاه داریم.

عدم تجربه انتظارهای طولانی مدت
از مهم‌ترین دلایلی که مردم برای مراجعه به بیمارستان‌ها و پیگیری راه درمانی خود بی‌میل هستند، انتظارهای طولانی و گاهی چند ساعته است. هنگامی که از سرویس‌هایی در منزل استفاده می‌کنید، دیگر در نوبت‌های طولانی به انتظار نمی‌نشینید. 
گاهی متقاضیان استفاده از سونوگرافی خانواده‌هایی هستند که کودکان کوچک دارند و انتظارهای طولانی همراه کودکان مشکل‌تر است. با انجام سونوگرافی در منزل دیگر انتظارهای طولانی را برای صف‌های بلند تجربه نخواهید کرد.

صرفه‌جویی در وقت
شاید بزرگترین مزیت استفاده از خدمات پزشکی مانند سونوگرافی آن هم در منزل، ذخیره زمان باشد. اگر از ابتدا که در حال آمادگی برای رفتن به بیمارستان هستید، زمان خود را محاسبه کنید حتما تعجب می‌کنید که چقدر وقت صرف این کار می‌شود. در استفاده از این خدمات در منزل خود وقت بیشتری را برای خود می‌خرید.

نتیجه دقیقتر
گاهی حجم زیاد کارها ممکن است باعث شوند که نتیجه آزمایش‌ها و حتی سونوگرافیهای ما درست و دقیق نباشند. انجام سونوگرافی در منزل باعث می‌شود که دقت و تمرکز بالاتر باشد و زمان کافی را در انجام این سرویس در اختیار داشته باشید. در ادامه نیز نتیجه دقیق‌تری از این سونوگرافی نصیب ما خواهد شد.

حالا که با مزیت‌های استفاده از سونوگرافی در خانه آشنا شدید، به کارآیی این دستگاه در علم پزشکی نیز می‌‌‌پردازیم.

سونوگرافی در منزل

 

کاربرد های سونوگرافی در منزل

از آنجا که کاربرد دستگاه سونوگرافی تقریبا زیاد است، برای انجام هرکدام نیز موارد خاصی باید رعایت شود. در این بخش شما را با کاربردهای این دستگاه در موارد مختلف آشنا می‌کنیم. شرایطی که در استفاده هرکدام از آنها باید رعایت کنید نیز بیان می‌شود.

✔ تشخیص وجود و البته میزان برخی از بیماری‌ها مانند فیبروم‌های رحمی، سرطان دهانه رحم و تخمدان‌ها، انواع کیست و عفونت‌های لگنی

✔ سونوگرافیهای دوره‌ای برای خانم‌های باردار که باید مرتب و تحت نظر پزشک رشد و سلامت جنین را بررسی کنند.

✔ شناسایی بیماری‌های مختلفی که در قسمت شکم و اندام‌های داخلی ممکن است بروز پیدا کنند.

✔ انجام معاینات پزشکی برای قسمت‌هایی از بدن مانند پستان‌ها و بررسی غده تیروئید توسط دستگاه سونوگرافی انجام می‌شود. 

✔ در انواع عارضه‌های چشمی مانند خونریزی، تومورهای درون چشم، تعیین ضخامت چشم و... نیز از سونوگرافی استفاده می‌شود.

انجام سونوگرافی با توجه به تجویز و تشخیص پزشک انجام می‌پذیرد.

 

چه مواردی را در انجام سونوگرافی در منزل باید رعایت کرد؟ 

با توجه به اینکه سونوگرافی برای قسمت‌های مختلف بدن تجویز می‌شود برای هرکدام نیز باید شرایطی را فراهم کنید که نتیجه درستی به دست آید. به طور مثال در برخی از این سونوگرافی‌ها مانند بررسی وجود و اندازه فیبروم‌ها نیازمند مثانه‌ای پرآب هستید؛ بنابراین باید قبل از انجام آن آب زیادی بنوشید. 
در اندام‌هایی مانند طحال، کبد یا پانکراس که نیازمند انجام سونوگرافی باشند، نباید غذاهای چرب مصرف شده باشند. در سونوگرافی که برای کلیه‌های خود انجام می‌دهید بایستی ناشتا باشید و همچنین پر بودن مثانه از دیگر موارد مهم در نتیجه‌گیری دقیق‌تر مربوط به کلیه است.
سونوگرافی در واقع تصویربرداری از اندام‌های نرم بدن است. وجود مو در محلی که این تصویربرداری انجام می‌شود اگر زیاد باشد قبل از انجام آن باید زدوده شوند. هنگامی که در اندام مورد نظر زخمی دارید، انجام سونوگرافی ممکن نیست. همچنین منجر به آلودگی بیشتر این زخم می‌شود. علت این امر آن است که سونوگرافی با ژل مخصوص و از روی سطح پوست انجام می‌شود.

 

آیا تمامی سنین از سونوگرافی در منزل استفاده می کنند؟ 

سوالی که در استفاده از سونوگرافی پیش می‌آید، محدودیت سنی است. استفاده از این سرویس پزشکی در همه سنین کاربرد دارد. برخی از بیماری‌هایی که مربوط به نوزادان است نیز با استفاده از سونوگرافی قابل تشخیص است. 

سونوگرافی در منزل

 

انجام سونوگرافی در منزل با هومکا

مراکزی هستند که امکان استفاده از خدمات پزشکی و انواع آزمایش‌ها را در منزل فراهم می‌کنند. مجموعه هومکا متشکل از یک گروه با‌جربه و کارآزموده است که انجام سونوگرافی در خانه متقاضی یکی از انواع فعالیت‌های این مرکز به شمار می‌رود.
شاید این سوال در ذهن شما شکل گرفته باشد که هزینه‌های این سرویس‌ها چگونه محاسبه می‌شود؟ در جواب به این سوال ضرورت دارد که بدانید تعداد نفرات در استفاده از این سرویس تأثیر گذار است. با مشاهده وب سایت هومکا و ثبت درخواست یا تماس با مرکز تمامی سوالات خود را پرسیده و با راهنمایی‌های دقیق مواجه شوید.

 

سخن پایانی درباره سونوگرافی در منزل

این روزها زندگی مانند گذشته نیست و برای انجام بسیاری از کارها دیگر نیازی به حضور فیزیکی و خروج از منزل خود نداریم. استفاده از خدمات پزشکی و درمانی نیز در منزل هم امکان‌پذیر شده است. حتی اگر متقاضی استفاده از این سرویس‌ها خود ما نباشیم، برای افرادی مانند پدر و مادرها که اکنون خروج از خانه برای آنها سخت است گزینه مناسبی به حساب می‌آید.
سونوگرافی در خانه مزایای زیادی دارد که در استفاده از آن نه تنها کار پزشکی خود را انجام داده‌ایم بلکه قرنطینه را در ایام کرونا رعایت کرده‌ایم. مرکز هومکا افراد با تجربه‌ای را در تیم خود دارد و اقدام به ارائه انواع خدمات پزشکی از جمله انجام سونوگرافی در منزل می‌کند. با بهره برداری از انواع خدمات پزشکی در منزل دیگر نگرانی و اضطرابی را در خصوص ابتلا به بیماری ویروسی کرونا نیز نخواهیم داشت.

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
شهر*
شهر موردنظرت رو انتخاب کن
گروه خدمت*
گروه خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
هزینه خدمات در محل
- تومان
هزینه مشاوره و تجویز نسخه
تومان
هزینه تفسیر آزمایش
تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان
اطلاعات تماس
کد تخفیف:
discount-icon
بررسی

کد معرف(سازمانی):
discount-icon
بررسی

سوالات متداول

مزیت‌های استفاده از سونوگرافی در خانه چیست؟
عدم تجربه انتظارهای طولانی مدت صرفه‌جویی در وقت نتیجه دقیق‌تر آرامش روحی و روانی
کاربرد های سونوگرافی در علم پزشکی چیست؟
✔ تشخیص وجود و البته میزان برخی از بیماری‌ها مانند فیبروم‌های رحمی، سرطان دهانه رحم و تخمدان‌ها، انواع کیست و عفونت‌های لگنی ✔ سونوگرافیهای دوره‌ای برای خانم‌های باردار که باید مرتب و تحت نظر پزشک رشد و سلامت جنین را بررسی کنند. ✔ شناسایی بیماری‌های مختلفی که در قسمت شکم و اندام‌های داخلی ممکن است بروز پیدا کنند. ✔ انجام معاینات پزشکی برای قسمت‌هایی از بدن مانند پستان‌ها و بررسی غده تیروئید توسط دستگاه سونوگرافی انجام می‌شود.  ✔ در انواع عارضه‌های چشمی مانند خونریزی، تومورهای درون چشم، تعیین ضخامت چشم و... نیز از سونوگرافی استفاده می‌شود.
آیا استفاده از سونوگرافی محدودیت سنی دارد؟
استفاده از این شیوه پزشکی محدودیت سنی ندارد.
خدمات هومکا در چه زمینه‌هایی به مخاطبان ارائه می‌شود؟
این مجموعه در زمینه های درمانی، آزمایشگاهی و مراقبتی فعالیت دارد.
فعالیت هومکا مربوط به چه شهرهایی می‌شود؟
سراسر استان تهران، کرج و حومه و مشهد.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...