پرستار سالمند در منزل
خانه
خدمات
پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند در منزل

تو تنها نیستی
آیا به پرستار سالمند در منزل نیاز دارید اما نمی‌دانید از کدام مرکز این خدمات را دریافت کنید؟ آیا می‌دانید که یک پرستار سالمند حرفه‌ای باید چه معیارهایی داشته باشد و چه نکاتی را رعایت کند؟ در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا ضمن معرفی خدمت پرستار سالمند در منزل هومکا، به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

 بنر عدم ارائه خدمت

پرستاری در بیمارستان با وجود تجهیزات پزشکی و مراقبت‌های تخصصی راحت‌تر‌ است. اما گاهی نیازهای انسان بیش از مراقبت‌های بیمارستانی است و شاید بستری شدن برای افراد مقدور نباشد. اینجاست که پرستار در منزل به کمک می‌آید. 
اگر بیماری فرد سخت باشد و یا شرایطی داشته باشد که مراقبت‌های ویژه و تخصصی پرستاری را حیاتی می‌کند، لازم است از پرستار در منزل کمک بگیریم. برای درخواست خدمت پرستاری در منزل، می‌توانید روی هومکا حساب کنید. هومکا به کمک پرستاران با تجربه و دوره‌دیده در تلاش است که خدمت با کیفیتی در زمینه‌ی پرستار سالمند در منزل برای شما فراهم نماید. برای ارتباط با گروه مشاوره و درخواست خدمات پزشکی و پرستاری در منزل می‌توانید از طریق شماره‌ی ۰۲۱۶۷۳۷۱ یا دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست، با ما در ارتباط بوده و درخواست خود را ثبت و نهایی نمایید.
شما اگر به حضور یک پرستار در منزل احتیاج داشته باشید، می‌توانید برای ارائه خدمات بهتر و تخصصی‌تر به بیمار و سهولت کار خودتان از پرستار در منزل استفاده کنید. در این صورت پیش از دریافت خدمات پرستار سالمند در منزل نیاز است با وظایف و موارد مرتبط به پرستار در منزل آشنا شوید:

 

فرایند درخواست و اعزام پرستار سالمند در منزل

اگر شما به اعزام پرستار سالمند در منزل احتیاج دارید و شرایط اضطراری ایجاب می‌کند که خدمات پرستاری سالمند را در منزل دریافت کنید می‌توانید از هومکا تمام خدمات پرستاری را درخواست کنید. نحوه‌ی درخواست پرستار سالمند در منزل نیز اصلا کار پیچیده‌ای نیست. با طی کردن مراحل زیر می‌توانید از خدمت پرستار سالمند در منزل بهره‌مند شوید

  •  استفاده از دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست رایگان و  وارد کردن اطلاعات اولیه
  • تماس کارشناسان هومکا با شما و اعلام تعرفه‌ی پرستار سالمند در منزل
  • نهایی شدن درخواست پس از توافقات انجام شده
  • حضور پرستار در همان زمان و مکانی که شما تعیین کرده‌اید و شروع به کار

روش دوم تماس با شماره‌ی ۰۲۱۶۷۳۷۱ است. با استفاده از تماس تلفنی هم می‌توانید از تعرفه‌ی خدمات مورد نظر خود آگاه شوید و هم می‌توانید به صورت رایگان از مشاوره و راهنمایی‌های کارشناسان ما بهره ببرید. 

 

پرستار سالمند در منزل کیست؟

ممکن است بپرسید که پرستار سالمند در منزل چه تفاوتی با دیگر روش‌های پرستاری دارد؟ افراد مسن با افزایش سن همواره در حال تجربه تغییرات ناگهانی و پیش‌رونده در وضعیت جسمانی و روحی خود هستند. به‌خصوص اگر سالمند در منزل تنها باشد تاثیرات روحی بیشتر بر او چیره می‌شوند.
از سویی پرستاری از افراد سالمند در حالی که افراد خانواده بیش‌تر ساعات روز را در خارج از منزل هستند و یا فرصت بودن در کنار فرد سالخورده را ندارند ایجاب می‌کند که از یک پرستار سالمند در منزل خدمات دریافت کنید.
پرستار سالمند(Elderly Nurse) در واقع یک تیم مراقبتی بزرگ و مجهز برای سالمند شما خواهد بود. او تمام مراقبت‌های پرستاری و پزشکی ضروری را برای نگهداری از سالمندان بیمار آموخته است و به خوبی می‌تواند با فرد سالمند به لحاظ کلامی ارتباط بگیرد.
ممکن است شما برای تغذیه و ورزش سالمندان خود برنامه بخصوصی داشته باشید، در این صورت پرستار در منزل به خوبی می‌تواند این امور را اجرایی کند و گزارش کار درست و دقیقی به شما ارائه دهد. بنابراین حتی اگر در منزل هم نباشید می‌توانید از بابت حفظ ایمنی و سلامت سالمندان در منزل آسوده خاطر باشید.

 

وظایف پرستار سالمند در منزل

وظایف یک پرستار در منزل کاملا شباهت به پرستاری در بیمارستان و مرکز درمانی دارد. یک پرستار منزل باید بتواند فرآیند ارزیابی، تشخیص، برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی را در هر روز کاری خود بگنجاند و بر این اساس به وضعیت بیمار، کودک و یا سالمند در منزل به نحو احسن و بر طبق دانش علمی خود رسیدگی کند.
پرستار در منزل مانند یک متخصص در حال سفر است و می‌توان گفت که از یک پرستار در بیمارستان بسیار ماهرتر و موثرتر خواهد بود. او انواع خدمات بهداشتی، تغذیه‌ای، مراقبت دارویی، تزریق و اقدامات اضطراری به خوبی آموخته و بهترین گزینه مراقبتی برای افراد سالمند و بیماران در منزل است. اما بصورت کلی وظایف پرستار در منزل به شرح زیر است:

معاینه و بررسی وضعیت بیمار یا سالمند و ارائه مراقبت‌ و خدمات بهداشتی.

بررسی شرایط بهداشتی حیوانات خانگی که با فرد سالمند در ارتباط هستند و یادداشت تغییر وضعیت آنها.

✔ پرسیدن و ثبت شرح حال سالمند و بررسی سوابق پزشکی و بهداشتی او. البته تنها محدود به سالمندان نیست.

✔ یادآوری و ارائه دارو به فرد، انجام امور درمانی تجویزی پزشک و بررسی ونتیلاتور.

رسیدگی به نیازهای مراقبتی و اساسی که بیمار احتیاج دارد و درخواست می‌کند.

✔ ثبت و به‌روزرسانی گزارش عملکرد و وضعیت بیمار.

✔ مدیریت وضعیت بیمار در موارد حاد و آموزش دادن به بیمار و خانواده‌اش برای کنار آمدن با شرایط فعلی.

 

از پرستار سالمند در منزل چه انتظاری داشته باشیم؟

با توجه به وضعیت سالمند، می‌توان انتظارات مختلفی از پرستار سالمند در منزل داشت که در زیر به شرح برخی از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم:

مراقبت و نگهداری از سالمند

مراقبت و نگهداری از سالمندان در منزل یکی از دغدغه‌هایی است که برای افراد خانواده مطرح می‌شود. برخی نگهداری از سالمندان در منزل بهتر و خوشایندتر می‌دانند و محیط خانه سالمندان را برای سالمند مناسب نمیبینند. ممکن است سالمند دچار بیماری‌ها و مشکلات حرکتی و فیزیکی دیگر باشد که حرکت را دشوار کند.
از استحمام، هم صحبتی، تغذیه و انجام امور منزل گرفته تا ارائه خدمات درمانی و مراقبت‌های تجهیزات پزشکی متصل به سالمند، از جمله مراقبت‌هایی است که بر عهده‌ی پرستار سالمند در منزل است. تمام این کارها از افراد خانواده که مجبورند مدام در رفت و آمد باشند برنمیاید. بنابراین بهتر است از یک فرد متخصص در پرستاری سالمند در منزل استفاده کنیم.

 

استحمام سالمند و رسیدگی به نظافت شخصی

همانطور که اشاره کردیم استحمام و رسیدگی به نظافت شخصی سالمند یکی از خدماتی است که پرستار در منزل به بیمار سالمند و یا سالمند سالم شما ارائه می‌دهد. افراد در سنین پیری بیشتر در معرض افتادن و شکستگی استخوان هستند. این موضوع درمورد سالمندانی که وضعیت جسمانی مطلوبی دارند نگرانی ندارد اما اگر سالمند شما دچار مشکلات حرکتی باشد چه؟
درصورتی که سالمند از مشکلات حرکتی و حفظ تعادل رنج ببرد، بیمار باشد و یا اصلا شرایط حرکت نداشته باشد، استحمام آن سخت‌تر خواهد شد، بنابراین توصیه می‌شود که در این مواقع از تلاش بیهوده دست بردارید چراکه ممکن است برخلاف تصور نه‌تنها به بهداشت فرد کمک نکنید بلکه به او آسیب هم برسانید.
پرستار سالمند در منزل به خوبی انجام اموری همچون رسیدگی به نظافت شخصی و استحمام سالمند را آموخته و می‌تواند به فرد سالمند کمک کند.


انجام امور رفاهی و پر کردن اوقات فراغت سالمند

سالمندان همچون کودکان و دیگر گروه‌های سنی بزرگسال احتیاج به تفریح و راحتی خاطر دارند. تنها گذاشتن آن‌ها در منزل بخصوص اگر شرایط کاری شما سخت باشد، آسیب‌های روحی و زوال جسمی سالمند را تشدید خواهد کرد.
یکی از وظایف پرستار در منزل این است که شرایط و محیطی صمیمی را برای فرد سالمند فراهم کند و برای اوقات فراعت سالمند، برنامه‌ریزی صحیحی داشته باشد.
کتاب خواندن برای سالمند. گردش در پارک و بازی‌های مناسب با شرایط جسمانی سالمند می‌تواند به بهبود اوضاع روحی و جسمی او کمک کند و رخوت دوره کهنسالی را تخفیف دهد. پرستار به خوبی می‌داند که چگونه در اوقاتی که حوصله فرد سالمند سر می‌رود او را سرحال کند و اوقات خوشی را برای سالمند به ارمغان بیاورد.


رسیدگی به وضعیت درمانی سالمند در منزل

اگر شما سالمندی در منزل دارید که بیمار است و خودتان نمی‌توانید بصورت اصولی از سالمند مراقبت کنید، نیاز به پرستار در منزل دارید. ممکن است پزشک، مراقبت و رسیدگی در منزل را برای بیمار سالمند تجویز و توصیه کند.
در این مواقع مراقبت‌های درمانی اگر تخصصی باشند برای افراد و اعضای خانواده بسیار دشوار خواهد بود. این عجیب نیست چراکه در حالت عادی این خدمات درمانی را باید در بیمارستان دریافت کنید.

تعویض پانسمان، گرفتن شرح حال از بیمار سالمند، معاینه زخم و یا علائم پوستی بیماری، نظافت و شستشوی سالمند و تنظیم و بررسی دستگاه تنفسی و یا ونتیلاتور بدون حضور پرستار متخصص غیرممکن است و یا اینکه آموزش آن زمان زیادی از شما می‌گیرد. به همین دلیل وجود پرستار سالمند در منزل می‌تواند کمک بزرگی به ما بکند.

وجود پرستار در منزل باعث می‌شود که شما به تدریج اقدامات لازم برای رسیدگی به سالمند بیمار را بیاموزید و همچنین مطمئن می‌شوید که بهترین خدمات درمانی را برای عزیزان خود فراهم کردید.


انجام امور اداری و مالی سالمند

وجود یک پرستار تمام وقت در کنار افرادی که سالمند هستند تنها برای زمان بیماری و شرایط بد جسمانی نیست. ممکن است سالمند در سلامت باشد اما خروج از منزل برای او به صلاح نباشد و یا اینکه خود درخواست کند کسی امور اداری و مالی‌اش را انجام دهد.
پرستار تمام وقت در منزل می‌تواند این خدمات را نیز به شما ارائه دهد. بنابراین دیگر نگران خروج فرد سالمند از منزل نخواهید بود. کافیست برنامه‌ای از چگونگی انجام امور اداری و مالی سالمند به پرستار ارائه دهید.

 

پرستار شبانه روزی سالمند در منزل

همانطور که اشاره کردیم پرستار شبانه روزی سالمند به انجام تمام امور مرتبط با سالمندان سالم و بیمار مسلط است. اگر شما نمی‌توانید و یا شرایط نگهداری ۲۴ ساعته از سالمند عزیز خود را ندارید بهترین کار این است که از پرستار شبانه روزی استفاده کنید و تمام خدماتی که تمام اعضای خانواده می‌تواند بصورت مقطعی به سالمند ارائه دهند را تنها از یک فرد متخصص دریافت نمایید.

درضمن وجود پرستار شبانه روزی سبب می‌شود که:

  • فرد به لحاظ سلامتی و مراقبت‌های دارویی همواره تحت نظارت باشد.
  • پزشک گزارش‌های دقیق‌تری دریافت کند.
  •  سالمند با پرستار اخت شود و به لحاظ روحی در وضعیت مطلوبی قرار بگیرد.

 

هزینه پرستار سالمند در منزل

هزینه و دستمزد پرستاری از سالمندان در منزل به مراتب از دریافت خدمات درمانی در بیمارستان بیشتر است چرا که شما تمام خدمات مراقبتی، بهداشتی و مشاوره‌ای از یک فرد متخصص دریافت می‌کنید. این دستمزد طبق خدماتی که فرد دریافت می‌کند می‌تواند متفاوت و متغیر باشد.
درمورد حداقل و حداکثر دستمزد پرستار در منزل می‌توانید با ارائه نوع خدماتی که انتظار دارید با مشاوران هومکا صحبت نمایید تا تعرفه‌ی دقیق در اختیارتان قرار گیرد. برای این منظور می‌توانید با شماره ۰۲۱۶۷۳۷۱ تماس حاصل نمایید. معمولا دستمزد پرستار سالمند در منزل به موارد زیادی بستگی دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به نوع فعالیت پرستار، شرایط سالمند، مقطعی بودن یا نبودن خدمت پرستاری و .. اشاره نمود.

 

هزینه پرستار سالمند در منزل برای فعالیت های شبانه‌روزی

دریافت خدمات پرستاری و حضور شبانه روزی پرستار در کنار فرد سالخورده یکی از نیازهای ضروری برای افرادیست که قادر به مراقبت به فرد سالخورده نیستند و یا اینکه فرد سالخورده اصلا نمی‌تواند در شرایط و بازه زمانی تنها بماند. دراینصورت بهترین تصمیم این است که از پرستار با خدمات شبانه‌روزی استفاده کنید.
پرستاران شبانه روزی که در منزل و در کنار سالمند سکونت دارند به مراتب دریافتی بیشتری خواهند داشت. این پرستاران در انجام تمام امور مرتبط با سالمند شما اعم از تغذیه، استحمام، کمک حرکتی، تجویز دارو و معاینه بالینی، انجام امور اداری و ... و حتی خدمات مراقبتی خوابیدن سالمند متخصص هستند. بنابراین طبیعیست که دستمزد آن‌ها بسیار بیشتر، متفاوت‌تر و متغیرتر از دیگر روش‌های دریافت خدمات پرستاری باشد. در این زمینه نیز برای دریافت تعرفه پرستار سالمند در منزل می‌توانید با شماره ۰۲۱۶۷۳۷۱ در تماس باشید.

 

هزینه پرستار سالمند در منزل به صورت روزانه

این دست از پرستاران انجام اموری همچون بررسی وضعیت درمانی و دارویی سالمند، تغذیه و تهیه غذا برای سالمند، استحمام، گردش، ورزش و انجام امور اداری را می‌توانند برعهده بگیرند. بنابراین شما برای انجام امور و خدمات پرستاری در روز دستمزد و هزینه پرستاری می‌پردازید.
با توجه به خدمات بهداشتی و مراقبتی که دریافت می‌کنید دستمزد پرستار متفاوت خواهد بود. درمورد تعیین هزینه‌ها بهتر است با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید تا مشاورین هومکا شما را بیشتر راهنمایی نمایند.

 

هزینه پرستار سالمند در منزل به صورت مقطعی

در این روش شما ممکن است با برنامه‌ای که از پیش تعیین کردید، ساعات، روزها و یا چندماهی برای دریافت خدمات پرستاری در نظر گرفته باشید. این موارد در قرار داد دریافت خدمات پرستاری بین شما و هومکا ذکر می‌شود.
بنابراین اگر شما می‌خواهید بصورت مقطعی از خدمات پرستاری بهرمند شوید این مورد را ذکر کرده و براساس آن هزینه و دستمزد پرستاری از سالمند شما تعیین می‌شود. همین الان می‌توانید با شماره‌ی ۰۲۱۶۷۳۷۱ تماس بگیرید و با بیان درخواست خود، از تعرفه‌ی پرستار سالمند در منزل مطلع شوید.

 

در چه مواردی باید از پرستار سالمند در منزل استفاده کنیم؟

پرستاری از سالمندان در منزل حتما به دلیل محکمی نیاز ندارد چرا که مهم‌ترین علت مراقبت ما از سالمندان حفظ سلامت و اطمینان حاصل کردن از ایمنی و سلامت جسمی و روانی سالمندان عزیز است. در این حالت ترجیح می‌دهیم از افراد سالمند خانواده در منزل و در کنار خود نگهداری نماییم.
اما اگر شرایط سالمند ویژه باشد و یا اگر بخاطر بروز بیماری و تغییر وضعیت نگهداری از سالمند دشوار شود ممکن است اقدامات غیراصولی اعضای خانواده سبب آسیب دیدگی سالمند شود. دراین مواقع توصیه به دریافت خدمات پرستاری در منزل است که می‌تواند در این موارد به کمک خانواده شخص سالخورده بیاید:

✔ اگر سالمند بیماری سخت داشته باشد.

✔ اگر مراقبت‌های ویژه از سالمندان درگیر بیماری‌ را ندانیم.

✔ چنانچه فرد سالمند دچار آلزایمر باشد.

✔ چنانچه فرد سالمند از مشکلات حرکتی رنج ببرد.

✔ فرد سالمند از تنهایی در منزل رنج ببرد و نیاز به همراه و همدم داشته باشد.

✔ فرد سالمند بیمار با دستگاه‌های بیمارستانی همچون ونتیلاتور مراقبت شود.

✔ فرد سالمند احتیاج به مراقبت‌های دارویی و تغذیه‌ای ویژه داشته باشد.

✔ سالمند احتیاج به مراقبت شبانه روزی داشته باشد.

✔ برای آگاه بودن پزشک از وضعیت جسمانی و روحی سالمند نیاز به یک رابط باشد.

البته مواردی که اشاره کردیم تنها بخش کوچکی است موارد و شرایطی است که ایجاب می‌کنند از پرستار در منزل استفاده کنیم.

 

بیماری ‌های دوران سالمندی

قبل از بررسی بیماری‌های این دوره، خوب است که یک آمار مهم از سایت ویکیپدیا را با هم مرور کنیم:

مطالعات جهانی از افزایش روزافزون این بیماری‌ها در میان جمعیت سالمند در جوامع مختلف دنیا نشان دارد و گفته می‌شود در حال حاضر ۳۶ میلیون نفر مبتلا به آلزایمر و ۴٫۳ میلیون نفر مبتلا به پارکینسون در سراسر جهان هستند. پیش بینی‌ها حاکی است که با توجه به افزایش جمعیت سالمند در جهان، آمار مبتلایان به آلزایمر تا سال ۲۰۵۰ به ۱۱۵ میلیون نفر و مبتلایان به پارکینسون به ۹ میلیون نفر خواهد رسید. آلزایمر و پارکینسون از جمله مهمترین بیماری‌های سیستم عصبی دوره سالمندی است که به گفته متخصصان، با توجه به سیر افزایش جمعیت سالمند در ایران در صورت نبود اقدامات پیشگیرانه لازم، در سال‌های آتی شیوع بالایی می‌یابد

سالمندی یکی از دوره‌هایی است که تمام افراد در طول عمرشان تجربه خواهند کرد. هرچه فرد به لحاظ جسمانی سالخورده‌تر می‌شود احتمال بروز بیماری بیشتر خواهد شد و به مراتب سختی مراقبت درمانی و بهداشتی نیز افزایش می‌یابد. دراین مواقع می‌توانید از خدمات پرستار سالمند در منزل برای ارتقای کیفیت زندگی سالمندان استفاده کنید. سالمندان ممکن است در این دوره دچار بیماری‌ها و مشکلات شایعی شوند:

✔ بروز آلزایمر و پیشرفت آن.

✔ تشدید مشکلات حرکتی.

✔ احتمال آسیب دیدگی‌های شدید لگنی.

✔ افزایش لزرش اندام و دشوار شدن انجام امور روزانه.

✔ افزایش وقوع عارضه‌های ناگهانی همچون سکته قلبی و مغزی.

✔ افزایش احتمال بروز زخم بستر در سالمندانی که بستری هستند.

✔ احتمال بروز بیماری‌های روحی در سالمندانی که به تنهایی زندگی می‌کنند و ...

 

انواع خدمات مراقبتی پرستار سالمند در منزل

سالمندان همچون کودکان به خدمات مراقبتی و پزشکی تخصصی‌تر نسبت به دیگر سایر گروه‌های سنی احتیاج دارند و پرستاری نیز بخشی از آن است. ممکن است به هر دلیلی شما قادر به مراقبت کامل از سالمند ساکن در منزل نباشید بنابراین خدمات مراقبتی پرستاری گزینه‌ای عالی برای شما و سالمند عزیزتان خواهد بود.

بصورت کلی خدمات مراقبتی پرستاری سالمندان در منزل به شرح زیر است:

✔ انجام امور نظافتی و بهداشتی.

تهیه برنامه غذایی طبق دستورات پزشک.

✔ مطالعه و بررسی سوابق بهداشتی و مراقبتی سالمند و بروزرسانی آن.

✔ کمک به سالمند در حرکت و جابجایی.

✔ ایجاد فضای صمیمی برای گذر اوقات فراغت و برنامه‌ریزی برای این دوره.

✔ کمک در انجام امور اداری و مالی.

یادآوری و تجویز داروها به دستور پزشک.

پل ارتباطی بین سالمند و خانواده او.

استحمام سالمند

 

در هنگام دریافت خدمت، به تعهدات مجموعه دقت کنید!

یکی از مواردی که پیش از دریافت خدمات پرستار سالمند در منزل باید به آن توجه و دقت زیادی داشته باشید، تعهدات شرکت ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل است. بهتر است پیش از دریافت خدمات درمورد قوانین و تعهداتی که آژانس ارائه خدمات درمانی وضع کرده با مدیریت مرکز صحبت کنید و شرایط را بسنجید.
البته ارائه دهنده خدمات باید در قرار داد درمورد انجام امور خدماتی، بهداشتی و مراقبتی و رعایت اصول اخلاقی پیش‌بینی‌های لازم را به عمل آورده باشد. در این زمینه نیز جای نگرانی نیست. هومکا تمام تلاش خود را می‌کند که اطلاعات را به صورت شفاف در اختیار شما قرار دهد تا شما بتوانید در انتخاب این خدمت، تصمیم‌های بهتری اتخاذ نمایید.

 

مناطق تحت پوشش خدمت پرستار سالمند در منزل

در حال حاضر ما خدمت پرستار سالمند در منزل را در استان‌های تهران و البرز و شهرک‌های اطراف آن ارائه می‌دهیم که ادامه به توضیح بیشتر این مناطق خواهیم پرداخت:

پرستار سالمند در منزل تهران
اگر شما به پرستار سالمند در منزل تهران احتیاج دارید نگران نباشید. در هر منطقه از تهران کافیست با مجموعه هومکا در ارتباط باشید و خدمات مورد نظر خود را در منزل دریافت نمایید. تجربه و دانش برتر این تیم نگرانی از مراقبت از سالمند در منزل را در هر زمینه‌ای برطرف می‌کند.

پرستار سالمند در منزل کرج
ساکنین شهر کرج نیزمی‌توانند از این خدمت بهره ببرند. مهم نیست که کجای کرج سکونت دارید. از طریق تماس با هومکا یا ثبت درخواست خود در وبسایت هومکا، می‌توانید خدمت مورد نظر خود را ثبت و نهایی نموده و از پرستار سالمند در منزل بهره‌مند شوید.

 

پرستار سالمند در منزل با هومکا

همانطور که در متن به آن اشاره کردیم، وجود پرستار سالمند در منزل در بسیاری از مواقع یک ضرورت است. ما نیز در هومکا تلاش کرده‌ایم تا با کمک گرفتن از پرستاران متخصص و دوره‌دیده، خدمت پرستار سالمند در منزل را برای شما فراهم نماییم. تمام تلاش هومکا در این زمینه، ارائه‌ی خدمات با کیفیت و ایجاد یک تجربه‌ی شیرین و لذت‌بخش برای سالمندان عزیز است. امیدواریم بتوانیم در این مسیر، به کمک شما بهتر و بهتر شویم. 
برای ثبت درخواست خدمت پرستار سالمند در منزل، پرستار بیمار در منزل و حتی پرستار کودک در منزل می‌توانید از دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست استفاده نمایید یا با شماره ۰۲۱۶۷۳۷۱ تماس حاصل کنید.


 

دسترسی سریع

سوالات متداول

اولین قرار ملاقات کجا خواهد بود؟
بسیاری از خانواده‌ها تمایل دارند که پرستار برای اولین با آنها در خانه ملاقات کند. هنگامی که نوزاد کوچک دارید، خارج شدن از خانه می‌تواند کار سختی باشد. با استفاده از خدمات هومکا می‌توانید اولین ملاقات با پرستار را در خانه‌ی خود انجام دهید.
آیا می‌توانم پرستار را خودم انتخاب کنم؟
پرستار متخصص بر اساس نیاز شما انتخاب می‌شود و هومکا در این مسیر شما را راهنمایی و همراهی خواهد کرد.
آیا عزیزانم همیشه یک پرستار دریافت می‌‌‌کنند؟
هدف ما ایجاد یک رابطه مراقبتی طولانی مدت با عزیزانتان است. ما این را درک می‌کنیم که یک رابطه قوی و سازگار با ‏پرستار در منزل بسیار حائز اهمیت است. اگر عزیزانتان ساعت‌های زیادی در روز تحت مراقبت قرار می‌‌‌‌‌گیرند، اغلب لازم است ‏یک پرستار اضافی نیز تعیین کنید، اما هدف ما از ارائه مراقبت مداوم یکسان است. ما می‌خواهیم همه بیماران و خانواده از هومکا راضی باشند و برای رسیدن به این هدف تمام سعی خود را خواهیم کرد.‏
آیا فقط برای سالمندان پرستار تهیه می‌کنید؟
ما خدمات پرستاری در منزل را صرف نظر از سن به هر فردی که نیاز به مراقبت دارد ارائه می‌دهیم.
چه اتفاقی می‌اُفتد اگر‎ ‎پرستار را دوست نداشته باشیم؟
در این صورت می ‌توانید با هومکا در تماس باشید تا در مورد تغییر پرستار و فرایند‌های پیش رو شما را راهنمایی نماید.
آیا من مستقیماً به پرستار پول می‌دهم؟
خیر. شما هرگز مجبور نیستید که مستقیماً هزینه‌ای به پرستاران پرداخت ‏کنید و همچنین از شما درخواست پرداخت هزینه‌ی اضافی نمی‌شود.
اگر به کسب اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشیم باید چه کار کنیم؟
کافیست بلافاصله با هومکا تماس بگیرید و سوال‌های خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.
از کجا بدانم که پرستار قابل اعتماد است؟
پرستاران ما جزو پرستاران متخصص و دوره‌دیده در این زمینه هستند و هومکا پیشینه و مشخصات شخصیتی همه‌ی پرستاران را بررسی می‌کند. بنابراین در این زمینه جای نگرانی نیست.
آیا پرستاران هومکا، شب‌ها و آخر هفته در دسترس هستند؟
بله. در صورتی که از خدمت پرستاری ۲۴ ساعته استفاده کنید، پرستاران ما به صورت شبانه‌روزی در دسترس هستند. (به جز مواقعی که پرستار در مرخصی است)
اگر فقط چند ساعت در هفته به دریافت خدمات پرستاری در منزل احتیاج داشته باشم، چه کاری انجام ‏دهم؟
بله شما می‌توانید به صورت ساعتی نیز از خدمت پرستار استفاده نمایید.
اگر نیاز فوری به دریافت خدمات پرستاری داشته باشم باید چه کار کنم؟
در صورتی که نیاز فوری به خدمت پرستاری در منزل دارید می‌توانید با شماره ۰۲۱۶۷۳۷۱ تماس بگیرید و هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.
فرد نیازمند مراقبت، شخصیتی بسیار پیچیده دارد و مراقبت و پرستاری را دوست ندارد. چه کار کنم؟
این اتفاق، یک اتفاق غیرمعمول نیست! پرستاران ما آموزش دیده‌اند تا به شیوه ای مثبت و سازنده به موقعیت‌های دشوار و احساسی پاسخ ‏دهند.
برای کسب اطلاعات بیشتر چه کاری انجام دهم؟
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۰۲۱۶۷۳۷۱ تماس بگیرید و سوالات خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...