پرستار بیمار
پرستار بیمار در منزل چه وظایفی بر عهده دارد؟

با توجه به وضعیت بیمار وظایف پرستار بیمار در منزل می‌تواند متفاوت باشد. اما در حالت کلی در این مقاله به برخی از وظایف و مسئولیت‌های مراقب بیمار در منزل اشاره شده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در هوم کا تماس بگیرید.

پرستار بیمار

تاریخ به روز رسانی: 1399/08/22

نگهداری از بیمار در منزل از چالش‌های مهمی است که برخی از خانواده‌ها با آن روبرو هستند. هرچند تمام خانواده‌ها دوست دارند تا خودشان به صورت مستقیم از بیمار خود نگهداری کنند، اما ممکن است به دلایل مختلف این امکان برای آن‌ها فراهم نباشد. علاوه بر این در بسیاری از بیماری‌ها، فردی جز پرستار، توانایی و تخصص مراقبت از بیمار را ندارند. از آن جایی که طبق مطالعات انجام شده محیط منزل در روحیه و روند بهبودی بیمار تاثیر مثبت دارد، خانواده‌ها می‌توانند از خدمات پرستار در منزل استفاده کنند. در این سیستم بیمار تحت نظارت خانواده و در منزل از خدمات درمانی و مراقبتی بهره‌مند می‌شود. بسیاری از خانواده‌های متقاضی برای دریافت خدمات درمانی و مراقبتی در منزل، با روند استفاده از خدمات و روش انجام درخواست آشنایی ندارند. با توجه به اهمیت موضوع در این مقاله تصمیم گرفتیم تا درباره استخدام پرستار بیمار در منزل با شما صحبت کنیم. اگر شما نیز به دنبال پرستار برای نگهداری از بیمار خود در منزل هستید حتما در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

وظایف پرستار بیمار

با توجه به وضعیت بیمار، وظایف پرستار بیمار در منزل می‌تواند متفاوت باشد. اما در حالت کلی برخی از وظایف و مسئولیت‌های مراقب بیمار در منزل به شرح زیر است:

✔ ارتقا کیفیت زندگی بیمار
پرستار بیمار در منزل نقش بسیار مهمی در جهت ارتقای بیشتر و تداوم کیفیت زندگی بیماران دارد. با توجه به این که بیماران می‌توانند دو نوع درمان دارویی و غیر دارویی داشته باشند، حضور یک پرستار بیمار در منزل می‌تواند سبب کمک به بیمار و کاهش عوارض احتمالی شود. به عنوان مثال برخی از بیماران ممکن است در  اثر بی حالی ناشی از بیماری زمان دقیق داروهای خود را فراموش کنند. پرستار بیمار با دادن داروها طبق دستورالعمل پزشک در روند درمان بیمار تاثیر مثبت دارد. از  طرف دیگر حضور یک پرستار باعث ایجاد احساس امنیت خاطر در بیمار شده و میزان استرس ناشی از تنهایی را کاهش می‌دهد. از طرف دیگر از آن جایی که مراقبان بیمار آموزش‌های لازم در حوزه درمانگری مانند گرفتن نبض، تزریق، زدن سرم و برخی کمک‌های اولیه را فرا گرفته‌اند می‌توانند در شرایط بحرانی اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهند.

✔ کمک به حمل و جابجایی بیمار
بیمارانی که دارای محدودیت حرکتی هستند، برای انجام کارهای روزانه خود نیاز به کمک دارند. پرستار بیمار در منزل با توجه به شرایط بیمار، او را در انجام کارهای شخصی یاری می‌کند. همچنین پرستار بیمار در منزل، در صورت نیاز به بیمار در مورد نحوه راه رفتن با وسایل کمکی مانند واکر را آموزش می‌دهد. طبق مطالعات انجام شده بیمارانی که در طول روز زمان مشخصی را به کمک همراه یا به تنهایی پیاده روی می‌کنند، نسبت به بیماران دیگر از سلامت بدنی بیشتری برخوردار هستند. 

در صورت عدم توانایی بیمار در حرکت دادن برخی از اندام‌های حرکتی خود، خدمات دیگری مانند فیزیوتراپی در منزل می‌تواند در بهبود محدودیت‌های حرکتی پیشین بسیار موثر باشد. علاوه بر آن، کاردرمانی در منزل نیز می‌تواند مکمل خوبی برای بالاتر رفتن اثربخشی فیزیوتراپی باشد.

✔ انجام امور بهداشتی
یکی از مهمترین وظایف پرستار بیمار در منزل انجام امور بهداشتی بیمار است. از جمله مهمترین امور در این زمینه می‌توان به عوض کردن لباس‌های کثیف، پوشک کردن بیماران ناتوان در کنترل ادرار، استحمام و کمک به بیمار برای اجابت مزاج نام برد.

✔ پیگیری وضعیت درمانی بیمار
پرستار بیمار در منزل وضعیت بالینی بیمار را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و در صورت نیاز به پزشک یا خانواده بیمار اطلاع می‌دهد. در صورت نیاز به حضور پزشک بر بالین بیمار جهت انجام معاینات، خدمات پزشک در منزل نیز برای بیمار قابل دسترس می‌باشد. پزشک با معاینه‌ی فرد بیمار امکان دارد تا برای تشخیص بهتر نیاز به انجام آزمایش باشد. در این شرایط، خدمات آزمایش در منزل برای بیمار قابل ارائه خواهد بود. به ویژه بیمارانی که به تازگی از بیمارستان ترخیص شده‌اند و نیاز به مراقبت‌های ویژه و بررسی اثر عمل جراحی دارند. البته خانواده بیمار می‌بایست اطلاعات لازم درباره بیمار را در اختیار پرستار و پزشک قرار دهند. این اطلاعات شامل رژیم غذایی، زمان داروها، حساسیت‌ها به دارو یا غذای خاص و سابقه پزشکی بیمار است.

✔ غذا دادن به بیمار
در اغلب موارد بیماران به تنهایی قادر به خوردن غذا نیستند. در این صورت پرستار باید مطابق با رژیم غذایی و نوع بیماری به او در خوردن غذا کمک کند. البته خانواده‌ی بیمار ممکن است وظیفه‌ی تهیه غذا را نیز به عهده‌ی پرستار بسپارند.

 

 

هزینه پرستار بیمار

دستمزد پرستار بیمار در منزل به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال ساعات حضور پرستار بیمار در منزل در هزینه پرستار مریض تاثیرگذار است. از طرف دیگر وظایف پرستار نیز می‌تواند باعث افزایش یا کاهش هزینه نگهداری از بیمار در منزل شود. در صورتی که خانواده‌ها از پرستار بخواهند در کنار انجام وظایف اصلی خود، برخی از مسئولیت‌های دیگر را نیز به عهده بگیرد، هزینه پرستار مریض در منزل افزایش پیدا می‌کند.

 

نحوه استخدام مراقب بیمار در منزل

یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها پیدا کردن پرستار بیمار در منزل است. یک پرستار بیمار خوب، باید از مهارت‌های کافی برای نگهداری از بیمار برخوردار باشد. از طرف دیگر پرستار بیمار باید بر اصول اخلاقی و ضوابط اخلاق حرفه‌ای پایبند باشد. تمام بیماران با هر میزان از هوشیاری و وضعیت جسمی استحقاق دریافت بهترین نوع خدمات را دارند. از این رو یک پرستار بیمار در منزل باید خود را موظف به ارائه مراقبت‌ها با کیفیت بالا بداند. در سال‌های اخیر افراد زیادی برای کسب درآمد به شغل پرستاری از بیمار در منزل روی آورده‌اند در حالی که اغلب آن‌ها از توانایی ارائه کمک‌های ضروری به بیمار محرومند. مجموعه‌های خدمات مراقبتی و درمانی هوم کا جهت رفاه خاطر مشتریان خود اقدام به استخدام پرستار بیمار از بین افراد متعهد و با تجربه کرده است. این افراد پس از گذارندن مصاحبه‌های عمومی و تخصصی به استخدام این مجموعه درآمده‌اند. کارشناسان پشتیبانی و عملیات هوم کا با بررسی درخواست شما و نیاز‌های بیمار، بهترین پرستار را برای نگهداری از بیمار شما در منزل اعزام خواهند کرد.

 

پرستاری از بیمار در منزل

نگهداری از بیمار در منزل نیازمند صبر، وقت و انرژی زیاد است. اما با افزایش مشکلات شهر نشینی و مشغله‌های زندگی، امکان مراقبت و نگهداری از بیمار در منزل برای تمام خانواده‌ها امکان پذیر نیست. علاوه بر این بسیاری از افراد خانواده‌ها تخصص مربوط به مراقبت از بیمار را ندارند. با توجه به این که هزینه نگهداری از بیمار در بیمارستان‌ها و یا سایر مراکز مراقبتی بسیار بالا است، بهترین گزینه استخدام پرستار بیمار در منزل است. در کنار صرفه‌جویی در هزینه‌ها خانواده‌ها امکان پیگیری وضعیت بیمار خود را از نزدیک دارند. 

 

 

خدمات نگهداری بیمار در منزل در هوم کا

هوم کا مجموعه ارائه دهنده خدمات مراقبت و سلامت در منزل خدمات با کیفیت و تخصصی نگهداری بیمار در منزل را بصورت ساعتی، روزانه و شبانه روزی ارائه می‌دهد. اصلی‌ترین هدف این مجموعه ایجاد شرایط مناسب برای نگهداری از بیمار در منزل است.  از این رو به منظور افزایش سطح کیفی خدمات ارائه شده  بصورت مستمر عملکرد پرستاران  بیمار را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. 

علاوه بر این، مجموعه هوم کا خدمات مورد نیاز همزمان مانند تزریقات در منزل و سرم در منزل را نیز در اختیار بیمار قرار خواهد داد تا بیمار نیازی به خروج از منزل برای انجام اقدامات درمانی مورد نیاز نداشته باشد. این موضوع پس از بیماری کرونا و با توجه به قرار گرفتن بیماران در زمره‌ی افراد پر خطر، از انتقال این ویروس به بیماران جلوگیری به عمل آورده است. این نکته نیز قابل توجه است که مجموعه هوم کا تست کرونا در منزل را نیز در اختیار افرادی که نیازمند انجام این تست هستند، قرار می‌دهد. با توجه به این که مجموعه هوم کا تحت نظارت نهادهای مربوطه می‌باشد، هزینه پرستار بیمار مریض در منزل بر اساس عرف مجاز تعیین می‌شود. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات لازم در مورد هزینه پرستار مریض در منزل با مجموعه هوم کا تماس بگیرید و از مشاوران مجموعه راهنمایی بخواهید.

پرستاران بیمار مجموعه هوم کا پرستاران مجرب و آموزش دیده در حوزه مراقبت از بیمار هستند که نسبت به وظایف خود آشنایی کامل را دارند. تمام پرستاران این مجموعه، متعهد به انجام وظایف پرستاری از بیمار در منزل با بالاترین کیفیت ممکن هستند. آن‌ها طبق آموزش‌هایی که دیده‌اند در کنار ارائه خدمات مراقبتی، سعی می‌کنند با بیمار رابطه عاطفی ایجاد کنند تا بتوانند امنیت روانی لازم را برای وی فراهم کنند. از آن جایی که پرستاران مجموعه به این امر واقف هستند که نقش اصلی را در بهبود و بازتوانی بیماران ایفا می‌کنند، سعی در ارائه بهترین عملکرد خود در رابطه با بیمار را دارند. همین امر باعث تسریع روند بهبودی بیمار می‌شود. 
 

سوالات متداول

قیمت خدمات مراقبت و پرستاری در هوم کا چگونه تعیین می شود؟
کارشناسان هوم کا پس از دریافت نیازهای دقیق متقاضی بر اساس تعرفه های موجود، بازه قیمتی و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام می کنند. این بازه قیمتی بسته به نیازهای مشتری متغیر است و لازم است تا کارشناسان به طور دقیق نیازهای متقاضی و شرایط سالمند، کودک و یا بیمار را بدانند. بدین منظور متقاضیان می توانند از مشاوره رایگان کارشناسان هوم کا استفاده کنند.
هوم کا چگونه افراد متخصص در مراقبت و پرستاری را جذب می کند؟

نظرات

شما هم می‌توانید درمورد این خدمت نظر دهید.

برای ثبت نظر کافیست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

افزودن نظر


ثبت رایگان درخواست