تست کرونا هواپیمایی ماهان
خانه
مقالات
تست کرونا هواپیمایی ماهان

تست کرونا هواپیمایی ماهان

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/01/31
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
ثبت رایگان درخواست
ایندفعه رفتی سفر، تست کرونا رو با هوم‌کا تجربه کن!
برای افرادی که همواره در حال سفر هوایی هستند، انجام پیاپی تست کرونا، امری اجتناب‌ناپذیر است. پاسخدهی سریع یکی از دغدغه‌های این افراد است تا قبل از سفر، پاسخشان به دستشان برسد. مجموعه هوم‌کا، به فکر رفع دغدغه‌های شماست و پاسخ آزمایش را در اسرع وقت به دستتان خواهد رساند.
مشاوره رایگان
هنوز تصمیم نگرفتید؟ نگران نباشید. می‌توانید اطلاعات خود را بفرستید و مشاوره رایگان بگیرید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

در طی چند ماه اول شیوع ویروس کرونا، آزمایشات COVID-۱۹ بسیار کم بود و برای انجام آزمایش به نسخه پزشک احتیاج داشتید. در حال حاضر با کمبود کیت های آزمایش ویروس کرونا و تجهیزات مرتبط با آن مواجه نیستیم که بخشی از آن به لطف ظهور انجام تست کرونا برای پرواز است. انجام این آزمایش در منزل، نیاز مراجعه به آزمایشگاه یا کلینیک را از بین می برد که به نوبه خود به این معنی است که افراد کمتری در معرض ویروس قرار خواهند گرفت. با گذشت حدودا یک سال از شیوع این ویروس، انجام تست کرونا همچنان یکی از عناصر مهم در کاهش سرعت گسترش کووید ۱۹ است، زیرا افرادی که ناقل هستند را شناسایی می کند. هنگامی که افراد مطمئن شدند که کرونا گرفته اند، می توانند اقدامات لازم به منظور محافظت از دیگران در قبال انتقال ویروس انجام دهند.

call button consult

انواع تست کرونا؛ کدام تست کرونا هواپیمایی ماهان قابل قبول است؟

تست کرونا به دو صورت انجام می شود. روش اول همان PCR است که ویروس های فعال در بدن را مورد بررسی قرار می دهد. روش دوم آزمایش آنتی بادی بدن است که چک می کند آیا هیچ پادتنی توسط سیستم ایمنی بدن تولید شده است یا خیز.
بدلیل اینکه تست آنتی‌بادی نمی‌تواند در لحظه ابتلا به کرونا را تشخیص دهد، تست اول از اعتبار بهتری برخوردار بوده و برای تست کرونا هواپیمایی ماهان در منزل باید تست PCR بدهید.

تست کرونا هواپیمایی ماهان

شرایط انجام تست کرونا هواپیمایی ماهان

• تستی که بیشتر از ۹۶ ساعت قبل از پرواز انجام شده باشد مورد قبول و تایید وزارت بهداشت نیست.
• جواب آزمایش را حتما باید به کانتر ایرلاین تحویل دهید.
• جواب آزمایش حتما باید به زبان انگلیسی نوشته شده باشد.
آزمایش های طرف قرارداد هواپیمایی ماهان، موظفند حتی در روزهای تعطیل هم نیاز مسافران را رفع کنند.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

معیارها و ضوابط تست کرونا هواپیمایی ماهان و کل جهان

ژنو- اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) برای استفاده از آزمایش کووید ۱۹ در پروسه سفر، معیارهایی را تصویب کرده است. به این صورت که دولت ها باید آزمایش کووید ۱۹ را برای مسافرانی که از کشورهایی با ریسک بالا می آیند ارائه دهند، نتایج آزمایش ها باید سریع تحویل داده شوند، باید بتوان آنها را در مقیاس بالا هدایت و اجرا کرد، همچنین باید نرخ دقت خیلی بالایی داشته باشند. علاوه بر این، باید مقرون به صرفه باشد و مشکل اقتصادی و لجستیکی برای مسافرت ایجاد نکند.
سازمان بین المللی هوانوردی غیر نظامی (ICAO) دستورالعمل هایی را برای پرواز منتشر کرده است که دستورالعمل هایی جهانی برای پیروی دولت ها هستند تا با عمل به آنها، مجددا مردم و اقتصاد کشور خود را با حمل و نقل هوایی پیوند دهد. مجموعه اقدامات طبقه بندی شده برای کاهش خطر انتقال کووید ۱۹ در طول مسافرت هوایی و کاهش خطر ورود کووید ۱۹ به کشور از این طریق. آزمایش کووید ۱۹ نباید شرط لازم بازگشایی مرزها یا از سرگیری خدمات هوایی باشد.
از تکنولوژی آزمایش سریع قابل انجام بر بالین بیمار PCR (واکنش زنجیره ای پلیمراز) می توان به عنوان یک طبقه بندی محافظتی کارآمد برای مسافران کشورهایی که در ریسک بالاتری قرار دارند استفاده کرد و با این روش نیاز به اقدامات شاق تر و دست و پاگیرتری مثل قرنطینه را که مانع اصلی مسافرت و بهبود تقاضا در این زمینه است، به طو بالقوه ای از بین برد.
الکساندر د جونیاک مدیر کل و مدیر ارشد اجرایی IATA گفت خطوط هوایی متعهد هستند که ریسک انتقال کووید ۱۹ را از طریق مسافرت هوایی کاهش دهند و آزمایش کویید ۱۹ می تواند در این باره نقش مهمی ایفا کند. اما این آزمایش باید مطابق با دستورالعمل های باز آغازی ICAO و به هدف تسهیل مسافرت، در خطوط هوایی اجرایی شود. سرعت، نسبت و مقیاس و دقت، مهمترین معیارهای عملکرد آزمایش برای ترکیب موثر آن در فرآیند پرواز هستند.

در همین راستا در سایت بین‌المللی مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (EASA)، آورده شده است که:

در پاسخ به موج اول ویروس کرونا، کشورهای اتحادیه اروپا و بریتانیا برای به حداقل رساندن مقدار انتقال ویروس نیاز است تا در انجام خدمات حمل و نقل از طریق هواپیما و سایر ادوات مسافرتی نیز دقت مورد نیاز انجام شود. مهمترین مواردی که در این سایت به آن‌ها اشاره شده است عبارتند از:
♦ اقدامات آزمایش و قرنطینه برای سفرهای هوایی:
♦ آزمایش مسافران هوایی
♦ آزمایشات مولکولی برای غربالگری مسافران هوایی
♦ تست‌های تشخیص سریع آنتی‌ژن (RADT) برای غربالگری مسافران هوایی
♦ قرنطینه‌ی مسافران هوایی
♦ ترکیبی از آزمایش و قرنطینه برای مسافران هوایی
 

عوامل موثر در تست کرونا هواپیمایی ماهان

لازم است که آزمایش کووید ۱۹ به عنوان بخشی از فرآیند مسافرت توسط کارکنان آموزش دیده بهداشت عمومی و با رعایت معیارهای زیر انجام می گیرد.

♦ سرعت
سعی می گردد نتایج آزمایش به سرعت تحویل داده شوند، به عنوان حداقل استاندارد، نتایج بین ۲۴ تا ۳۶ ساعت در دسترس هستند.

♦ نسبت و مقیاس
سعی خواهد شد در صورتیکه آزمایش در فرودگاه انجام می شود، ظرفیت چندین صد تست در ساعت امکان پذیر باشد. استفاده از بزاق برای نمونه گیری نسبت به سواب بینی یا گلو این کار را تسهیل می کند و همینطور انتظار می رود که زمان آزمایش را کاهش و رضایت مسافران را افزایش دهد.

♦ دقت
از آنجایی که دقت خیلی بالا در آزمایش ضروری است، لازم است هم نتایج منفی کاذب و هم نتایج مثبت کاذب زیر ۱ درصد باشند.

 

تست کرونا هواپیمایی ماهان باید در کدام مرحله فرآیند سفر گنجانده شود؟

اگر بخواهیم ایده آلش را بگوییم، لازم است نتیجه آزمایش کووید ۱۹ قبل از رسیدن به فرودگاه و در عرض ۲۴ ساعت قبل سفر گرفته شود. ورود مسافران آزمایش داده آماده به پرواز، ریسک سرایت را در فرودگاه کاهش داده و امکان تسهیلات مجدد به موقع را برای مسافرانی که نتیجه تستشان مثبت می شود فراهم می آورد.
اگر آزمایش به عنوان قسمتی از فرآیند سفر لازم باشد، پیشنهاد می شود در هنگام خروج انجام گیرد. دولت ها باید متقابلا نتایج آزمایش ها را شناسایی کنند و انتقال داده ها باید به طور مستقیم بین مسافران و دولت ها و به شیوه ای مشابه رسیدگی به تاییدیه های ویزای الکترونیک انجام شود.
هر گونه الزامات و ضروریات آزمایش باید تا زمانی که لازم است، موجود و آماده استفاده باشند. برای اطمینان از این امر، باید ارزیابی هایی به طور منظم صورت گیرد.

call button submit

هزینه تست کرونا هواپیمایی ماهان

هزینه آزمایش موضوع خیلی مهمی است. انجام آزمایش برای این است که مسافرت را تسهیل کند نه اینکه یک مانع اقتصادی هم برای آن ایجاد نماید. IATA از مقررات بهداشت بین الملل سازمان جهانی بهداشت (WHO) حمایت می کند. این قوانین دولت ها را ملزم می کنند که هزینه آزمایش های اجباری را بر عهده بگیرند و در جایی که آزمایش به صورت داوطلبانه ارائه می شود، هزینه آن باید بر اساس قیمت تمام شده توسط بیمار محاسبه گردد.

وقتی تست کرونا هواپیمایی ماهان مثبت می شود چه اتفاقی می افتد؟

بهتر است که آزمایش قبل از سفر یا در زمان خروج انجام شود. نتیجه مثبت تست می تواند به این معنی باشد که مسافر نمی تواند طبق برنامه سفر کند. در این مورد، ایرلاین ها نسبت به این گونه مشتریان منعطف تر برخورد می کنند. که این شامل رزرو مجدد بلیط یا بازپرداخت هزینه مشتری، مطابق با سیاست های تجاری ایرلاین می باشد. بسیاری از ایرلاین ها نسبت به مسافرانی که به داشتن علایم کووید ۱۹ مشکوک هستند، همچنین اعضای گروهی که با آنها مسافر بوده اند، مخصوصا وقتی اعضای یک خانوار باشند، همان انعطاپذیری را دارند.
اگر مسافر به انجام تست در هنگام ورود موظف شود و تست او مثبت باشد، آنگاه باید طبق الزامات کشور یا ایالت پذیرنده، درمان گردد. ایرلاین ها نباید ملزم به بازگرداندن مسافران یا تنبیه آنها با مجازات های مالی مثل جریمه و همچنین مجازات های عملیاتی مثل ممنوعیت حق کار در بازار باشند.

تست کرونا هواپیمایی ماهان

برای انجام تست کرونا هواپیمایی ماهان به کدام آزمایشگاه ها می توان مراجعه کرد؟

وزارت بهداشت برخی از آزمایشگاه هایی که میتوان برای انجام تست کرونا هواپیمایی ماهان به آنها مراجعه کرد را مشخص کرده است که در ادامه لیست آنها را مشاهده می کنید:

آزمایشگاه های مجاز برای انجام تست کرونا هواپیمایی ماهان در تهران

• آزمایشگاه ونک

• بیمارستان عرفان نیایش

• بیمارستان پارس

• بیمارستان دی

• بیمارستان رسالت

• آزمایشگاه آرمین

• آزمایشگاه انستیتو پاستور (برای مامورین دولتی)

آزمایشگاه های مجاز برای انجام تست کرونا هواپیمایی ماهان در کرج

• آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد

آزمایشگاه های مجاز برای انجام تست کرونا هواپیمایی ماهان در اصفهان

• آزمایشگاه پارک

آزمایشگاه های مجاز برای انجام تست کرونا هواپیمایی ماهان در اهواز

• آزمایشگاه آریا

آزمایشگاه های مجاز برای انجام تست کرونا هواپیمایی ماهان در اراک

• آزمایشگاه ویروس شناسی بهسان

آزمایشگاه های مجاز برای انجام تست کرونا هواپیمایی ماهان در شیراز

• آزمایشگاه راز

آزمایشگاه های مجاز برای انجام تست کرونا هواپیمایی ماهان در مشهد

• آزمایشگاه نیکان

• آزمایشگاه دکتر اکبرزاده

• آزمایشگاه پاتوبیولوژی مشهد

آزمایشگاه های مجاز برای انجام تست کرونا هواپیمایی ماهان در رشت

• بیمارستان پارس

آزمایشگاه های مجاز برای انجام تست کرونا هواپیمایی ماهان در همدان

• آزمایشگاه فرزان

آزمایشگاه های مجاز برای انجام تست کرونا هواپیمایی ماهان در ساری

• آزمایشگاه فجر

آزمایشگاه های مجاز برای انجام تست کرونا هواپیمایی ماهان در تبریز

• آزمایشگاه سلام

 

انجام تست کرونا در منزل برای چه کسانی مناسب تر است؟

چه افرادی که می ترسند برای انجام تست به آزمایشگاه ها و مکان‌های آلوده تر بروند و چه کسانی که حدس می زنند نتیجه تست آنها به احتمال زیاد مثبت است می توانند تست کرونا در منزل هوم کا را درخواست کنند.
همچنین افرادی که دچار بیماری هایی مثل فشار خون، بیماری قلبی عروقی، بیماری های تنفسی و ریوی هستند، بهتر است تست کرونا را در منزل انجام دهند و از مراجعه به بیمارستان ها و آزمایشگاه ها خودداری کنند.
ما در هوم کا سعی خواهیم کرد نه تنها نتیجه آزمایش را با دقت بالا انجام دهیم بلکه در روزهای تعطیل هم خدمات رسانی به شما عزیزان را انجام دهیم. هوم کا همچنین نکات زیر را به منظور افزایش دقت تست کرونا هواپیمایی ماهان رعایت می کند:

• توجه به تمام نکات مهم حین نمونه گیری

• زمان مناسب نمونه گیری

• اطمینان از سالم بودن کیت های آزمایشگاهی

• اطمینان از سلامت دستگاه های لازم برای تست

• حرفه ای بودن فرد انجام دهنده آزمایش

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

اگر شما هم جزو افرادی هستید که فکر می کنند انجام تست کرونا هواپیمایی ماهان در آزمایشگاه‌ها ایمن تر و اصولی تر است سخت در اشتباه هستید. خدمات رسانی هوم کا در منزل نیز با همان کیفیت آزمایش و چه بسا با اطمینان بیشتری در منزل شما انجام خواهد شد.

مجموعه هوم‌کا در کنار خدمت تست کرونا در منزل، برای سالمندان، بیماران یا کودکان افرادی که نظر به سفر دارند، خدمات پرستار سالمند در منزل، پرستار بیمار در منزل و پرستار کودک در منزل را در نظر گرفته است تا در غیاب افراد خانواده، این دسته از افراد زندگی مطلوبی را سپری نمایند.

دسترسی سریع
سوالات متداول
اگر نتیجه آزمایش کرونا در منزل مثبت شد چه کاری انجام دهم؟
در ابتدا لازم است که خونسردی خودتان را حفظ نمایید. سپس سعی کنید پروتکل‌های بهداشتی در زمینه‌ی قرنطینه را انجام دهید و تا حد امکان وسایل و اتاق و سرویس یهداشتی خود را از دیگران جدا کنید. سعی کنید علائم خود را به صورت دوره‌ای چک نموده و اگر علائم حاد تنفسی پیدا کردید به بیمارستان مراجعه کنید. در این زمینه می‌توانید از پکیج مراقبت بیمار کرونا در منزل استفاده کنید. با استفاده از این پکیج می‌توانید از خدماتی نظیر ویزیت پزشک در منزل به منظور بررسی بیمار مبتلا به کرونا، تزریقات در منزل، در تماس بودن با پزشک برای پاسخ به سوالات، تست کرونا در منزل و .. بهره‌مند شوید.
چه مدت باید منتظر نتیجه‌ ی تست کرونا در منزل بمانیم؟
بدون شک در این شرایط، به وجود آمدن علائم در هر فردی، سبب ایجاد نگرانی و اضطراب در او خواهد شد. ما در مجموعه هوم کا برای اطمینان هرچه سریعتر افراد از سلامت خود و کاهش استرس و نگرانی آن‌ها، نتیجه آزمایش کرونا در منزل را ۱۲ یا ۲۴ یا ۴۸ ساعت ( به انتخاب شما ) پس از انجام نمونه‌گیری ارائه خواهیم داد.
آيا حيوانات خانگي سهمي در انتشار كرونا ويروس دارند؟
در حال حاضرهيچ مدركي دال بر اينكه حيوانات مثل سگ يا گربه آلوده به كرونا ويروس شوند در دسترس نيست هرچند بهتر است پس از تماس با آن‌ها دست‌هايتان را با آب و صابون بشوييد.
آيا خوردن سير در پيشگيري از كوويد-۱۹ موثر است ؟
سير با اينكه خاصيت ضد عفوني كننده و ميكروب كشي دارد ، اما شواهدي مبتني بر اينكه بتواند در مقابل كرونا ويروس از بدن محافظت كند در دست نيست.
میزان زمان مطلوب قرنطینه‌ی افراد مبتلا به ویروس کرونا چقدر است؟
زمان قرنطینه‌ی افراد بستگی به علائم فرد و نظر پزشک متخصص مربوطه دارد اما پیشنهاد سازمان بهداشت جهانی این است که تمام افراد، حداقل باید ۱۳ روز در قرنطینه بمانند.
پرسش و پاسخ ها
Loading...
Loading...
مقالات مرتبط
درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.