پرستار بیمار اعصاب و روان در منزل
خانه
مقالات
پرستار بیمار اعصاب و روان در منزل

پرستار بیمار اعصاب و روان در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/01/26
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
ثبت رایگان درخواست
بیماری اعصاب و روان را با داشتن پرستار متخصص بهبود دهید!
آیا شما یا عزیزانتان نیاز به پرستار بیمار اعصاب و روان دارید اما پیدا کردن پرستار متخصص و مسلط به روانشناسی بیمار برایتان دشوار است؟ برای استخدام پرستار بیمار اعصاب و روان به چه نکاتی باید توجه کرد؟ چه سوالاتی به هنگام استخدام پرستار باید پرسیده شود و پرستار می‌بایست چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟
مشاوره رایگان
هنوز تصمیم نگرفتید؟ نگران نباشید. می‌توانید اطلاعات خود را بفرستید و مشاوره رایگان بگیرید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

پرستاری روشی سیستماتیک برای برنامه ریزی جهت مراقبت از بیمار است. در برخی از مواقع، بیمار شرایط خروج از منزل را ندارد، یا ممکن است برای مدت زمان طولانی نیاز به پرستار داشته باشد. در این صورت خانواده‌ها می‌توانند از خدمات پرستاری در منزل بهره‌مند شوند. از طرف دیگر پرستاری از این بیماران در منزل موجب ایجاد احساس امنیت و آرامش بیشتر می شود. یکی از گروه های مهمی که نیازمند دریافت خدمات مراقبتی در منزل هستند، بیماران اعصاب و روان می باشند. مراقبت صحیح از این بیماران دارای اهمیت بسیار بالایی است. یک پرستار بیمار اعصاب و روان در منزل وظیفه‌ی مراقبت از بیمار را در شرایط مختلف به عهده دارد و باید از دانش و مهارت کافی در این حوزه برخودار باشد. برخی از سوالات رایج خانواده هایی که به دنبال پرستار در منزل هستند عبارتند از:
خدمات پرستار بیمار اعصاب و روان در منزل شامل چه مواردی است؟
برای استخدام پرستار بیمار اعصاب و روان در منزل باید به کجا مراجعه کنیم؟
مزایای استفاده از خدمات پرستاری بیمار اعصاب و روان در منزل چقدر است؟
هزینه پرستار بیمار اعصاب و روان در منزل چقدر است؟
و سوالاتی از این دست که اگر شما نیز به دنبال یافتن پاسخی برای پرسش های فوق هستید، حتما تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

پرستار بیمار اعصاب و روان در منزل

 

وظایف پرستار بیمار اعصاب و روان در منزل

یک پرستار بیمار اعصاب و روان علاوه بر وظایف عمومی، ملزم به انجام یک سری وظایف اختصاصی نیز می باشد. با توجه نوع و شدت بیماری، وظایف پرستار یک بیمار اعصاب و روان ممکن است متفاوت باشد. اما در حالت کلی می توان گفت یک پرستار بیمار اعصاب و روان باید:
✔ در رابطه با وضعیت جسمی، روانی و بهداشتی بیمار اطلاعات لازم را از خود بیمار و همراهان وی جمع آوری کند.
✔ با تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده، از بیمار مشکلات مدد جو را شناسایی کند.
✔ یک برنامه کاربردی در جهت مراقبت‌های پرستاری تدوین کند.
✔ یک پرستار خوب، در صورت نیاز باید از تکنیک‌های مداخلات روان پرستاری در جهت اصلاح الگوهای غلط رفتاری بیمار استفاده کند.
✔ بتواند با بیمار ارتباط مناسبی جهت پیشبرد اهداف درمانی ایجاد کند.
✔ در شرایط بحرانی با کنترل استرس به بیمار و خانواده‌ی او کمک کند.
✔ یک پرستار ماهر، در صورت نیاز می‌تواند از تکنیک‌های آرام سازی برای کنترل بیمار مبتلا به اختلالات روانی استفاده کند.
✔ محیط مناسبی برای درمان بیمار اعصاب و روان در منزل فراهم کند.
✔ پرستار بیمار اعصاب و روان باید برنامه‌ای آموزشی جهت توانمندسازی بیمار برای انجام فعالیت های روزانه طراحی کند.
✔ در صورتی که بیمار دارای رژیم غذایی خاصی می باشد، حتما در مورد جزییات آن از پزشک معالج و یک فرد آگاه در خانواده کمک بگیرد.
✔ داروهای تجویز شده را به صورت صحیح و سر ساعت تجویز شده به بیمار بدهد.
✔ در مورد عوارض داروهای مصرفی بیمار تحقیق کند و به علائم هشداردهنده توجه داشته باشد.
✔ وضعیت سلامت روانی بیمار را به طور منظم ارزیابی کند و در صورت لزوم به پزشک معالج گزارش دهد.
✔ پرستار بیمار اعصاب و روان در منزل باید احتمال بروز رفتارهایی مانند اقدام به خودکشی و یا آسیب به افراد دیگر را در بیماران اعصاب و روان پرخطر پیش بینی کند و برای هر یک از آن ها برنامه مشخصی داشته باشد.

 

مزایای استفاده از خدمات پرستاری بیمار اعصاب و روان در منزل

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از خدمات پرستار بیمار اعصاب و روان در منزل، دریافت خدمات ایمن پرستاری است. با توجه به شرایط خاص بیماران اعصاب و روان، پرستاری از آن‌ها باید توسط افراد حرفه‌ای و واجد شرایط صورت بگیرد. واقعیت این است که مواجهه با بیماران اعصاب و روان بسیار سخت و ارزشمند است و افراد عادی توانایی‌های لازم برای کمک به این عزیزان را ندارند. به همین دلیل می‌بایست از یک فرد متخصص و آموزش دیده استفاده شود.

پرستار بیمار اعصاب و روان در منزل

 

هزینه پرستار بیمار اعصاب و روان در منزل

هزینه پرستاری از بیمار در منزل به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال آیا بیمار به صورت شبانه روزی نیاز به خدمات پرستاری دارد؟ وظایف پرستار شامل چه مواردی خواهد بود؟ بیمار به چه نوع مراقبت هایی نیازمند است؟ تعرفه خدمات پرستاری از بیمار اعصاب و روان پس از بررسی تمام موارد فوق تعیین خواهد شد.

 

بهترین مرکز خدمات پرستاری در منزل

یکی از سوالات رایج در ارتباط با استخدام پرستار اعصاب و روان در منزل، پیدا کردن بهترین مرکز خدمات پرستاری در منزل است. برخی از خانواده‌ها به دلیل انتخاب نادرست مرکز، دچار مشکلات فراوانی می‌شوند که در اغلب موارد خسارات غیر قابل جبرانی بر جای می‌گذارد. بنابراین انتخاب درست مرکز خدمات پرستاری در منزل بسیار حائز اهمیت است. مرکز خدمات پرستاری، پزشکی وتوانبخشی هوم‌کا با هدف ارائه خدمات با کیفیت در جهت نگهداری و پرستاری از بیماران تاسیس شده است. پرستاران اعصاب و روان مراکز هوم‌کا، افراد متعهد و متخصصی هستند که سعی در خدمت رسانی به هم‌وطنان خود دارند. در صورتی که نیازمند پرستار بیمار اعصاب و روان مناسب برای مراقبت از بیمار خود هستید، کافی است با هوم کا تماس بگیرید. تا در سریع‌ترین زمان ممکن، خدمات مورد نیاز مرتفع شود.

دسترسی سریع
پرسش و پاسخ ها
Loading...
Loading...