تزریقات عضلانی در منزل
خانه
مقالات
تزریقات عضلانی در منزل

تزریقات عضلانی در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/02/18
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
ثبت رایگان درخواست
انجام تزریقات عضلانی خود را به متخصصان هوم کا بسپارید!
تزریقات عضلانی، یکی از خدماتی است که در طول زندگی، چندین بار آن را تجربه کرده‌ایم. خدمتی که اکثر مواقع با مراجعه به مراکز درمانی انجامش ‌داده‌ایم. اما آیا برای انجام تزریقات عضلانی حتما باید به مراکز درمانی رفت؟ خیر! با ما همراه باشید تا علت جواب خیر را متوجه شوید.
مشاوره رایگان
هنوز تصمیم نگرفتید؟ نگران نباشید. می‌توانید اطلاعات خود را بفرستید و مشاوره رایگان بگیرید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

یکی از روش‌های متداول درمانی، تزریقات است. به طور معمول پزشک زمانی تزریقات را برای شما تجویز می‌کند که بخواهد، شما مواد دارویی را هر چه سریع‌تر به دست بیاورید. روش‌های مختلفی برای تزریقات وجود دارد که از آن‌ها می‌توان به تزریقات وریدی، تزریقات زیر جلدی و تزریقات عضلانی در منزل اشاره کرد. تزریقات عضلانی در منزل رایج‌ترین روش تزریقات است و به طور معمول واکسن‌ها به این روش تزریق می‌شوند. هر چند که همه ما می‌دانیم که انجام تزریقات به شیوه صحیح، منظم و مطابق با تجویز پزشک اهمیت بسیار زیادی دارد اما با دلایل مختلفی خود را قانع می‌کنیم که از این درمان غافل شویم و آن را پشت گوش می‌اندازیم. در این متن به روشی پرداخته‌ایم که شما می‌توانید بدون هیچ گونه مشکلی درمان خود را ادامه ‌دهید. در این متن تزریقات عضلانی در منزل را معرفی می‌کنیم و آن را از جهات مختلفی بررسی می‌کنیم.

 

ویژگی درمانی تزریقات عضلانی در منزل

تزریقات به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. در هر روش میزان سرعت انتقال دارو به سراسر بدن متفاوت است و به همین دلیل هر کدام از این روش‌ها برای دارو خاصی اهمیت پیدا می‌کند. در روش تزریقات عضلانی در منزل، مواد دارویی در عضلات فرد تزریق می‌شود. سپس مواد دارویی به آرامی وارد رگ‌های خونی در عضلات می‌شود و در سرتاسر بدن به سرعت پخش می‌شود. تزریقات عضلانی در منزل یکی از سریعترین روش‌های انتقال دارو در بدن است و تنها تزریق وریدی، مواد دارویی را سریعتر از تزریقات عضلانی در منزل به بدن می‌رساند. 
واکسن‌هایی همچون واکسن آنفولانزا از طریق تزریقات عضلانی در منزل به بدن تزریق می‌شود. از دیگر بیماری‌هایی که به این روش به بدن تزریق می‌شود، می‌توان به داروی بیماری ام اس اشاره کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های تزریقات عضلانی در منزل این است که عضلات توانایی بالایی برای نگه داشتن حجم زیادی از مایعات دارند.

 

محل های تزریقات عضلانی در منزل

همان طور که در بخش‌های قبلی نیز گفته شد، تفاوت شیوه‌های مختلف تزریقات در این است که هر کدام به بخش خاصی از بدن تزریق می‌شود. در این بخش به این نکته خواهیم پرداخت که تزریقات عضلانی در منزل به کدام قسمت‌های بدن تزریق می‌شود:

بازو
یکی از قسمت‌های بدن که تزریقات عضلانی در منزل در آن انجام می‌شود، عضله دلتوئید بازو است. از این عضله بیشتر برای تزریقات واکسن استفاده می‌شود و مکان معمولی برای تزریقات عضلانی در منزل نیست. چرا که عضله بازو بافت کوچکی دارد و نمی‌تواند حجم زیادی از مواد دارویی را در خود نگه دارد. تزریقات در این قسمت کار بسیار مشکلی است و حتما باید توسط یک فرد مجرب انجام شود.

ران پا
یکی دیگر از مکان‌های مناسب بدن برای تزریقات عضلانی در منزل، ران پا است. اگر امکان تزریقات عضلانی در منزل در مکان‌های دیگر بدن وجود نداشته باشد، از ران برای تزریقات عضلانی در منزل استفاده می‌شود. ویژگی تزریقات عضلانی منزل در ران پا این است که ایمنترین راه برای تزریقات است و از آن می‌توان برای تزریقات بزرگسالان و کودکان بالای ۷ ماه استفاده کرد.

باسن
یکی از متداول‌ترین مکان‌های انجام تزریقات عضلانی در منزل، عضلات پشتی باسن است. تزریقات عضلانی در منزل از این محل نیز بسیار کار سختی است و تنها فردی آموزش دیده و مجرب می‌تواند از پس این کار بر بیاید. دلیل این موضوع هم این است که عضلات باسن به اعصاب سیاتیک بسیار نزدیک هستند. اگر در این ناحیه بدن عفونت با آسیب دیدگی وجود داشته باشد، نباید از آن برای تزریقات عضلانی در منزل استفاده شود و اگر به تازگی از آن محل برای تزریقات استفاده شده باشد، در تزریقات بعدی باید مکان تزریق عوض شود.

 

مزایای تزریقات عضلانی در منزل

همان طور که گفته شد، گاهی دلایلی مختلفی باعث می‌شوند که برای تزریقات به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها مراجعه نکنیم و مطابق تجویز پزشک تزریقات را انجام ندهیم یا بدتر از آن، تزریقات را به شخص غیر متخصصی بسپاریم. شما می‌توانید برای حل تمامی مشکلاتی خود از تزریقات عضلانی در منزل استفاده کنید. در ادامه به مزایای تزریقات عضلانی در منزل اشاره خواهیم کرد.

تزریق راحت کودکان با تزریقات عضلانی در منزل
همان طور که می‌دانید، کودکان باید به صورت دوره‌ای واکسن تزریق کنند و همان طور که گفته شد، واکسن به طور معمول در عضله انجام می‌شود. احتمالا مشکلات تزریقات کودکان را تجربه کرده‌اید یا از دیگران شنیده‌اید. کودکان به محض دیدن آمپول و سوزن بهانه گیری می‌کنند و نمی‌گذارند، تزریقات به راحتی انجام شود. البته محیط بیمارستان و درمانگاه هم استرس کودکان را چند برابر می‌کند. در صورتی که در تزریقات عضلانی در منزل، کودک در فضای آرام خانه است و پرستار مجربی که به خانه شما هم می‌آید، تجربه زیادی در زمینه تزریقات کودکان دارد و با توجه به همه این موارد هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

تزریق سالمندان و بیماران دارای مشکلات حرکتی با تزریقات عضلانی در منزل
بهترین راه برای انجام تزریقات سالمندان و بیماران حرکتی و جسمی، استفاده از خدمت تزریقات عضلانی در منزل است.  سالمندان و بیمارانی که مشکلات جسمی و حرکتی دارند، نمی‌توانند به راحتی جا به جا شوند و از خانه به درمانگاه یا بیمارستان بروند و تزریقات خود را انجام دهند اما به هرحال برخی از این عزیزان داروهای تزریقی دارند که باید به طور منظم مصرف شود. شما برای حل این مشکل می‌تواند از تزریقات عضلانی در منزل استفاده کنید. در این روش فرد بدون هیچ گونه جا به جایی در خانه می‌ماند و پرستار با آمدن به خانه فرد تزریقات او را انجام خواهد داد.  

مدیریت هزینه و زمان
از دیگر مزایای تزریقات عضلانی منزل که درباره تمامی افراد و همه اقشار صادق است، مدیریت هزینه و زمان است. همان طور که می‌دانید برای رفتن به نزدیکترین بیمارستان و درمانگاه در شهر تهران باید زمان زیادی را در پشت ترافیک منتظر بمانید و از طرف دیگر از آن جایی که بخش تزریقات درمانگاه‌ها شلوغ‌ترین بخش آن است باید مدت زمان زیادی را در صف منتظر بمانید و به این ترتیب زمان بسیاری از شما تلف خواهد شد. همین طور شما چه از وسیله نقلیه شخصی و چه از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید، باید هزینه بسیار زیادی را بپردازید. هر چند که ممکن است، هزینه تزریقات شما را بیمه بپردازد اما کسی هزینه جا به جایی شما را به عهده نمی‌گیرد!

جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها و عفونت‌های مختلف با تزریقات عضلانی در منزل
یکی از مهمترین مزایای استفاده از خدمات درمان در منزل جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها و عفونت‌های مختلف است. همان طور که می‌دانید، هر روز بیماران بسیار زیادی به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های مختلف مراجعه می‌کنند تا بیماریشان تشخیص داده شود یا این که بیماریشان درمان شود. شما زمانی که برای تزریقات به بیمارستان یا درمانگاه می‌روید، احتمال خطر آلوده شدن به بیماری‌های مختلف را به جان می‌خرید. برای جلوگیری از این اتفاق، شما می‌توانید از تزریقات عضلانی در منزل استفاده کنید و با این کار در فضای سالم و آرام خانه تزریقات خود را انجام دهید.

 

قیمت تزریقات عضلانی در منزل

همان طور که در بخش پیش خواندید، تزریقلات عضلانی در منزل مزایای بسیار زیادی دارد اما مهمترین نکته در انتخاب خدمت یا محصول، قیمت آن است. استفاده از تزریقات عضلانی در منزل از آن جایی که هزینه‌های رفت و آمد شما را به طور کلی حذف می‌کند، می‌تواند از نظر مالی کمک بسیاری به شما بکند اما نکته شایان ذکر در این زمینه، این است که نمی‌توان قیمت قطعی تزریقات عضلانی در منزل را اعلام کرد چرا که قیمت تزریقات عضلانی در منزل به متغیرهای مختلفی وابسته است. به عنوان مثال این موضوع مهم است که شما می‌خواهید چه تزریقی را انجام دهید و خانه شما کجاست. زمانی که همه این متغیرها مشخص شد، می‌توان قیمت نهایی تزریقات عضلانی در منزل را تعیین کرد.
اما اصلا نگران نباشید، مجموعه خدماتی و مراقبتی هوم کا هوای شما را دارد. مجموعه هوم کا قیمت‌های خود را به شکلی تعیین کرده است که شما به هیچ وجه نیاز نیست که نگران هزینه‌های درمان خود باشید. شما با استفاده از خدمات مجموعه هوم کا می‌توانید بدون هیچ گونه دغدغه‌ای تنها بر روی سلامت خود تمرکز کنید.

 

تزریقات عضلانی در منزل با مجموعه هوم کا

خدمات مجموعه هوم کا در تمامی نقاط تهران و کرج در درسترس شما قرار دارد و شما برای استفاده از این خدمات باید درخواست خود را در مجموعه هوم کا ثبت کنید. شما می‌توانید به دو روش درخواست خود را در مجموعه هوم کا ثبت کنید. در روش نخست می‌توانید با مجموعه هوم کا با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید. در این روش شما می‌توانید پرسش‌های خود را از کارشناسان ما بپرسید و کارشناسان ما نیز اطلاعات بیشتری را در زمینه درخواستتان در اختیارتان قرار می‌دهند.
در روش دوم شما می‌توانید درخواست خود را در سایت مجموعه هوم کا را ثبت کنید. در این روش نیز کارشناسان ما در حداقل زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند و اطلاعات مورد نیازتان را در اختیارتان قرار خواهند داد.
می‌دانیم که در این روزها نگرانی زیادی بابت کرونا دارید. با استفاده از مجموعه هوم کا دیگر لازم نیست به بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها بروید که از اماکن اصلی پخش ویروس کرونا است. از طرف کارشناس درخواستی شما بالاترین سطح پروتکل‌های بهداشتی کرونا را رعایت خواهد کرد. در نتیجه لازم نیست از این نظر هم نگرانی داشته باشید.


 

دسترسی سریع

سوالات متداول

آیا هوم کا مجوزهای لازم را برای انجام خدمات مراقبت، درمان و آزمایش در منزل در اختیار دارد؟
بله. نام شرکت ما سفیران سلامت سپینود است و با برند هوم‌کا در حال فعالیت هستیم. مجوز مورد نیاز برای انجام چنین فعالیت‌هایی «مجوز ارائه خدمات و مراقبت‌های بالینی در منزل» است که مجموعه‌‌ی هوم‌کا آن را کسب کرده است.
برای ثبت درخواست و کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات هوم کا باید چه کاری انجام دهم؟
شما می‌توانید از طریق دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ با ما در ارتباط باشید.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...