استخدام پرستار بیمار
خانه
مقالات
استخدام پرستار بیمار

استخدام پرستار بیمار

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1401/05/17
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
پرستاری از بیمار خود را به مجرب‌ترین پرستاران هوم کا بسپارید.
توجه به بیمار و مراقبت از وی میتواند نقش مهمی در بهبود فرد داشته باشد. هرچه فرآیند پرستاری بهتر و تخصصی تر انجام شود دوره بیماری کوتاه تر خواهد بود. با ما همراه باشید تا در این مقاله نکات مهم در استخدام پرستار بیمار را مرور کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در هوم کا تماس بگیرید.

چگونگی نگهداری از بیمار، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانواده‌هایی است که در منزل خود بیمار دارند. بسیاری از بیماری‌ها برای بهبود کامل نیازمند پرستاری تخصصی هستند و افراد عادی قادر به انجام تمام خدمات لازم نخواهند بود. استخدام پرستار بیمار یکی از بهترین گزینه‌هایی است که اغلب خانواده‌ها برای نگهداری از بیمار در منزل انتخاب می‌کنند. پرستار بیمار فردی است که وظیفه نگهداری و مراقبت از بیمار را به عهده دارد. مهم‌ترین هدف پرستاری از بیمار، فراهم کردن شرایط مناسب برای بهبودی بیمار است. پرستار بیمار با برقراری ارتباط صحیح و تنگاتنگ با بیمار و خانواده‌ی او، باعث ایجاد آرامش می‌شود که این امر در بهبود بیمار بسیار حائز اهمیت است. 
 استخدام  پرستار بیمار نیازمند دقت و توجه کافی است. همان گونه که مراقبت از بیمار توسط پرستار حرفه‌ای تاثیر بسیار مثبتی در بهبود بیماران دارد، حضور پرستار بی‌تجربه و آموزش ندیده بر بالین بیمار می‌تواند بسیار خطر آفرین باشد. این افراد باید نحوه برقرار موثر با بیمار را آموخته باشند تا بتوانند میزان اثر بخشی توصیه‌های درمانی و مراقبتی خود را در بیماران افزایش دهند.

استخدام پرستار بیمار

 

پرستار بیمار سالمند و کودک

خدمات پرستاری با توجه به شرایط سنی بیمار کاملا متفاوت است. سالمندان و کودکان نسبت به سایر گروه‌های سنی، بسیار آسیب‌پذیرتر هستند. از این رو فردی که به عنوان پرستار از سالمندان و کودکان بیمار نگهداری و مراقبت می‌کند باید بتواند تمایلات و نیازهای این گروه را به خوبی درک کند. پرستار بیمار سالمند و پرستار بیمار کودک باید زمانی را صرف شناخت بیمار بکند تا بتواند اضطراب و درد ناشی از بیماری را در آن‌ها تقلیل دهد. از آن جایی که این افراد در تماس نزدیک با بیمار هستند، می‌توانند نقش بسیار کلیدی را در تسریع روند بهبودی آن‌ها ایفا کنند. مراقبت از کودک و مراقبت از سالمند بیمار، هر دو از وظایف خانواده است که با توجه به عدم توانایی اعضای خانواده، بر عهده پرستار بیمار سالمند و کودک قرار خواهد گرفت.

 

استخدام پرستار بیمار در منزل

یکی از اصلی‌ترین سوالاتی که اغلب افراد نیازمند به پرستار دارند، این است که برای استخدام پرستار مریض در منزل باید به کجا مراجعه کنیم. برخی از افراد برای استخدام پرستار به سراغ آگهی‌ها در روزنامه‌ها می‌روند. در حالی که این کار می‌تواند عواقب ناخوشایندی به همراه داشته باشد. ارزیابی مهارت‌های پرستار یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در نظر گرفته شود و این کار باید توسط کارشناس متخصص انجام شود.
متاسفانه برخی از خانواده‌ها هنگام استخدام پرستار مریض دقت کافی ندارند و تحقیقات مورد نیاز را انجام نمی‌دهند. در اغلب موارد این خانواده‌ها پس از مدتی به مشکل برمی‌خورند و مجبور به تعویض پرستار بیمار می‌شوند. از این رو بهتر است استخدام پرستار مریض تنها توسط مراکز معتبر باشد.

 

پرستار همراه بیمار در بیمارستان

یکی از نیازهای اصلی بیمارانی که در بیمارستان هستند، داشتن یک همراه است. همراه بیمار باید فردی صبور باشد که در مورد نحوه مراقبت از بیمار در بیمارستان مهارت کافی داشته باشد. با توجه به این که برای تمام خانواده‌ها امکان مراقبت شبانه روزی از بیمار در بیمارستان وجود ندارد، استخدام پرستار همراه بیمار در بیمارستان می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.
پرستار همراه فردی است که از بیمار مراقبت می‌کند و به او در رفع نیازهای اولیه مانند خوردن غذا، راه رفتن، دستشویی رفتن، خوردن دارو و غیره کمک می‌کند. البته توجه به این نکته مهم است که وظایف پرستار همراه با توجه به شرایط بیمار متغیر است. به عنوان مثال برخی از بیمارها ممکن است نیاز به مراقبت بیشتری داشته باشند و قادر به انجام هیچ یک از کارهای شخصی خود نباشند. در این شرایط وظایف پرستار بیمار بیشتر خواهد بود. 

استخدام پرستار بیمار

 

مزایای استخدام پرستار بیمار

در برخی شرایط، انتقال بیمار از بیمارستان به منزل به معنای پایان مراقبت و پروسه درمان نیست. بلکه باید دستورالعمل‌ها و نکات به همان شکل سابق رعایت شوند. البته رعایت دقیق این موارد غالباً طاقت‌فرسا و خارج از عهده اعضای خانواده است. زیرا نیازمند وقت آزاد و دانش کافی در زمینه بیماری و علائم است. 
در این موارد استخدام پرستار بیمار بهترین گزینه برای ادامه مراقبت‌ها در منزل خواهد بود. استخدام پرستار بیمار به اعضای خانواده امکان رسیدگی به سایر امور مانند رسیدگی به امور روزانه، کار، استراحت و سایر موارد این چنینی را فراهم می‌کند. همچنین قرار گرفتن اعضای خانواده در کنار بیمار و مشاهده روند بهبودی، فشارهای روحی و روانی را برای بیمار و خانواده‌ی او کاهش می‌دهد.
پرستار بیمار به واسطه تخصص و تجربه کافی در زمینه نگهداری و مراقبت از بیمار ، دستورالعمل‌های درمانی را به دقت رعایت می‌کند. به همین دلیل مشکلی از نظر گسترش عفونت، مصرف اشتباه دارو و غیره متوجه بیمار نخواهد بود. مدیریت مصرف دارو، انجام به موقع تزریقات، پانسمان، استحمام، رسیدگی به مسائل بهداشتی، تهیه وعده‌های غذایی متناسب با بیمار، هم صحبتی و کمک به جابجایی و حرکت از جمله این موارد هستند.

همچنین حضور پرستار بیمار راه استفاده از خدمات درمانی مانند تزریقات در منزل و فیزیوتراپی در منزل برای بیمار سالمند یا کودک را هموارتر خواهد کرد.

 

نکات مهم استخدام پرستار بیمار

مهم‌ترین بخش از فرآیند استخدام پرستار مریض، پیدا کردن موسسه‌های مجاز و معتبر استخدام پرستار است. بهتر است قبل از استخدام پرستار با او مصاحبه حضوری داشته باشید. زیرا دیدار با پرستار قبل از استخدام از اهمیت بالایی برخوردار است.  می‌توان با پرسیدن برخی از سوالات میزان مهارت و تجربه‌ی پرستار را ارزیابی نمود. مراقبت از بیمار دشواری‌های زیادی داشته و پرستار برای مراقبت و نگهداری از بیمار می‌بایست از تجربه کافی برخوردار باشد. 
توصیه می‌شود که قبل از انعقاد قرارداد، چند روز به صورت آزمایشی عملکرد پرستار و نحوه ارتباط گیری او با بیمار سنجیده شود. در این شرایط، استخدام با اطمینان خاطر بیشتری انجام می‌شود. درج نکاتی از قبیل میزان دستمزد، مزایا، زمان استراحت، شرح وظایف در قرارداد برای پیشگیری از مشکلات احتمالی الزامی است. 
لازم است که پرستار از تخصص و دانش کافی برخوردار باشد. این موضوع در خصوص برخی بیماری‌های سخت، اهمیت دو چندان پیدا می‌کند. در این شرایط دستورالعمل‌های پزشکی به دقت اجرا شده و اعضای خانواده و خود بیمار کمتر دچار مشکل می‌شوند. به عنوان مثال در مواردی که حرکت بیمار به سختی انجام می‌شود استخدام پرستار مسلط به فیزیوتراپی، تزریق و یا پانسمان در اولویت قرار دارد. علاوه بر مهارت‌های تخصصی، داشتن مهارت ارتباطی و بالینی برای پرستار در منزل یک ضرورت به شمار می‌رود. 

استخدام پرستار بیمار

 

هزینه استخدام پرستار بیمار

هزینه استخدام پرستار همراه با توجه به ساعات حضور پرستار در بیمارستان و شرایط بیمار متفاوت است. برخی از خانواده‌ها از پرستار ساعتی و برخی دیگر از پرستار شبانه روزی برای مراقبت از بیمار استفاده می‌کنند. از آن‌جایی که مجموعه هوم‌کا قیمت خدمات خود را بر اساس مصوبات وزارت بهداشت تعیین می‌کند، اغلب افراد جامعه قادر به استفاده از این خدمات می‌باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه استخدام پرستار همراه با کارشناسان مجموعه هوم‌کا تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

استخدام پرستار بیمار با مجموعه هوم‌کا

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های مجموعه هوم‌کا برخورداری از نیروهای مجرب و کارآمد با هدف ایجاد تحول در حوزه عملیات پرستاری است. این مرکز با داشتن نظارت مستقیم بر روی مشتری و پرستار(مراقب) سعی در ارائه خدمات با کیفیت دارد. 
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این مجموعه انجام مصاحبه‌های حضوری با مشتری جهت درک صحیح نیاز آن‌ها است. استخدام پرستار بیمار در صورتی با موفقیت همراه خواهد بود که با دقت بالا و بر اساس نیازهای فرد متقاضی صورت گیرد.
از طرف دیگر تمام پرستاران این مجموعه پس از انجام مصاحبه‌های حرفه‌ای توسط روانشناسان و متخصصین این حوزه در این مرکز مشغول به کار شده‌اند. این مجموعه به دلیل داشتن واحد بررسی نظرات و شکایات مشتری، نسبت به رفع مشکلات پیش آمده در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام می‌کند. مجموعه هوم کا نحوه عملکرد تمام پرستاران خود را به صورت شبانه روزی تحت کنترل دارد و در صورت بروز کوچکترین مشکلی سریعا نسبت به رفع آن اقدامات لازم را انجام می‌دهد. 

 

دسترسی سریع

سوالات متداول

پرستار بیمار در منزل چه وظایفی برعهده دارد؟
وظایف پرستار بیمار در منزل با توجه به وضعیت بیمار تعیین می‌شود. این وظایف می‌تواند در حوزه‌های پزشکی و مراقبتی انجام شود.
آیا بهیاران می‌توانند در مراقبت از بیمار در منزل کمک کنند؟
بله. بهیاران نیز با بسیاری از خدمات درمانی آشنا هستند و می‌توانند به مراقبت از بیمار در منزل کمک کنند.
آیا می‌توان از خدمت پرستار در منزل به طور شبانه‌روزی استفاده کرد؟
بله. برای این منظور با همکاران ما در هوم‌کا تماس بگیرید.
هزینه پرستار در منزل چگونه تعیین می‌شود؟
قیمت پرستار در منزل می‌تواند تحت تاثیر فاکتور‌های زیر باشد: سن بیمار نوع بیماری شدت بیماری وضعیت سلامتی مدت زمان حضور پرستار د رمنزل نوع خدمات که می‌تواند عمومی یا تخصصی باشد.
چطور می توان به خدمت پرستار در منزل هوم‌کا اعتماد کرد؟
هوم‌کا برای ارائه خدمات خود از کارشناسان باتجربه و کارآزموده بهره می‌برد. همچنین سوابق کلیه کارشناسان مورد بررسی دقیق قرار گرفته است.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...
دوست دارید درباره فاکتور CBC بیشتر بدانید؟
برای دریافت فایل راهنما، کافیست اطلاعات زیر را وارد نمایید.
request
دانلود فایل