تست کرونا امیکرون
تست کرونا امیکرون
خانه
خدمات
تست کرونا امیکرون

تست کرونا امیکرون

ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه قیمت‌ها در هومکا شفاف و مشخص هستند.

فرآیند ثبت درخواست

registeration-step-1 circle-icon
1
ابتدا درخواست خود را از طریق فرم یا تماس تلفنی ثبت می‌کنید.
registeration-step-2 circle-icon
2
کارشناسان هومکا با شما تماس گرفته و پس از هماهنگی، درخواست شما نهایی می‌شود.
registeration-step-3 circle-icon
3
نیروی متخصص به محل شما اعزام شده و نمونه‌گیری را انجام می‌دهد.
registeration-step-4 circle-icon
4
نتیجه آزمایش مطابق با بازه اعلام شده، در پنل کاربری شما قرار می‌گیرد.
1
registeration-step-1 circle-icon
فرم رو کامل می‌کنی و روی ثبت درخواست کلیک می‌کنی.
2
registeration-step-2 circle-icon
کارشناسان ما باهات تماس میگیرن و درخواست رو نهایی میکنن
3
registeration-step-3 circle-icon
پرستار ما میاد و در منزل یا محل کارت، نمونه‌گیری رو انجام میده.
4
registeration-step-4 circle-icon
بعد از زمان انتخابی خودت، نتیجه آزمایشت رو میتونی به راحتی از طریق صفحه پروفایلت ببینی.
امیکرون چگونه تشخیص داده می‌شود؟
در حال حاضر جهان درگیر واریانت جدیدی از کرونا ویروس، بنام امیکرون است. حتی اگر واکسن کرونا را دریافت کرده‌ باشید، احتمال ابتلا به این سویه وجود دارد. برای تشخیص این سویه مانند دیگر سویه‌های کرونا ویروس، تست pcr کرونا تنهاترین و معتبرترین روش برای تشخیص آن معرفی شده است.

حتما به گوش شما هم رسیده است که سویه جدید ویروس کرونا به نام امیکرون در مدت زمان بسیار اندکی تمام کشورهای دنیا را فرا گرفته است. خبرها حاکی از آن است که در هفته‌های اخیر این موج به ایران نیز خواهد رسید. در طی مدت کوتاهی پس از ورود امیکرون به کشور، تعداد بالایی از بیماران مبتلا به این سویه شناسایی شده‌اند و تخمین زده می‌شود با توجه به گسترش برق آسای آن، در هفته‌های آینده اومیکرون سویه غالب کرونا در ایران باشد. در این مقاله هومکا، اطلاعات بیشتری در مورد امیکرون در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید از خدمت تست کرونا در منزل هومکا، برای تشخیص این بیماری استفاده کنید. 

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

 

چرا انجام تست امیکرون اهمیت دارد؟

اگرچه در بسیاری از افراد واکسینه شده، ابتلا به امیکرون علائم شدیدی ایجاد نمی‌کند اما با توجه به تفاوت‌های فیزیکی افراد و سطح سلامتی آنان، شاهد بروز علائم مخاطره آمیز در گروهی از جمعیت هستیم که نگران کننده است. از سویی دیگر در چند هفته اخیر ابتلای کودکان و نوزادان به بیماری کووید-۱۹ افزایش ۶۴ درصدی داشته که نشان از گسترش بالای امیکرون در میان کودکان و نوزادان است. در بیشتر موارد، علائم امیکرون در کودکان خفیف و ملایم است؛ اما در نوزادان علائم شدیدتری بروز می‌کند که نیازمند دقت و توجه بیشتر والدین است. بنابراین تشخیص زودهنگام بیماری و ایزوله کردن خود، تاثیر بسزایی در پیشگیری از ابتلای اعضای خانواده به امیکرون دارد.

تست کرونا امیکرون

 

علائم امیکرون چیست و چه زمانی باید برای تست کرونا اقدام کنیم؟

یکی از سوالات رایجی که این روزها از متخصصین حوزه سلامت پرسیده می‌شود زمان رجوع به آزمایشگاه برای انجام تست امیکرون است. برای پاسخ به این سوال در ابتدا بایستی با علائم امیکرون به خوبی آشنا باشید تا به موقع برای انجام تست اقدام کنید. علائم ابتدایی امیکرون شباهت بسیاری به سرماخوردگی دارد.

گلودرد، آبریزش بینی و سردرد از علائم شایع آن است. اگرچه سویه‌های قبلی کرونا در ابتدا بینی را آلوده و سپس به نواحی پایین‌تر دستگاه تنفس حرکت می‌کردند اما امیکرون ابتدا در حلق تکثیر شده و نشانه‌های گلودرد را پدید می‌آورد و ۳ روز بعد به بینی سرایت کرده و آبریزش بینی و سردرد را ایجاد می‌کند. بنابراین افرادی که از کیت‌های تشخیصی خانگی یا کیت سریع کرونا استفاده می‌کنند برای تشخیص بهتر و زودهنگام امیکرون، در ابتدا بایستی نمونه حلقی را تست کنند.

در سایت سازمان بهداشت جهانی WHO در مورد قدرت انتقال امیکرون اینگونه نوشته شده است: 

هنوز مشخص نیست که آیا سویه امیکرون در مقایسه با دیگر واریانت‌ها مانند دلتا قدرت سرایت‌ بیشتری دارد یا خیر؟ با این حال، در آفریقای جنوبی تعداد افرادی که نتیجه تست آن‌ها مثبت می‌شود، رو به افزایش است.  مطالعات در مورد بررسی قدرت این سویه از کرونا همچنان ادامه دارد.  

برای استفاده از انواع خدمات آزمایشی در منزل می‌توانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید. 

دکمه تماس برای ثبت رایگان درخواست

 

تست تشخیص اومیکرون چگونه انجام می‌شود؟

تشخیص امیکرون به صورت دو مرحله‌ای انجام می شود. در مرحله اول با سواپ یک نمونه مخاطی از حلق و بینی گرفته می‌شود و سپس آن را برای انجام تست PCR به واحد آزمایشگاهی انتقال می‌دهند. پس از انجام شدن PCR اگر جواب آزمایش مثبت باشد در مرحله دوم، نمونه برای تعیین توالی ژنومی به مرکز تخصصی توالی یابی ارسال شده تا نوع سویه مشخص گردد. توالی یابی ژنومی به خوبی قادر است امیکرون را از دلتاویروس و سایر سویه‌ها تفکیک کند.

تست کرونا امیکرون

 

آیا کیت‌های خانگی کروناویروس برای تشخیص امیکرون مناسب است؟

کیت‌های تشخیص سریع که اکنون در داروخانه‌ها در دسترس هستند اگرچه ابتلا به کرونا را تشخیص می‌دهند، اما قادر به تفکیک نوع سویه نیستند. از سویی دیگر، به دلیل جهش‌های فراوانی که در امیکرون رخ داده است حساسیت این کیت‌ها نسبت به امیکرون بسیار کم بوده و نتایج منفی کاذب بالایی رخ می‌دهد و نمی‌توان به درستی ابتلا به امیکرون را ارزیابی کرد. به منظور ارزیابی دقیق ابتلا به امیکرون، آزمایش PCR حساس‌ترین و مطمئن‌ترین تست به شمار می‌آید.

در تست PCR با توالی یابی ژنومی ویروس، نوع سویه به دقت مشخص می‌شود. اگر علائم اومیکرون و یا علائمی شبیه به سرماخوردگی در شما بروز کرد در قدم اول برای تشخیص ابتلا به کرونا ویروس از کیت‌های تشخیص خانگی استفاده نمائید. اگر جواب مثبت باشد شما به احتمال بسیار زیاد به کرونا مبتلا شده‌اید، اما اگر با وجود علائم ظاهر شده جواب منفی باشد این احتمال وجود دارد که کیت خانگی توانایی شناسایی سویه امکیرون را نداشته است بنابراین توصیه می‌شود که برای انجام تست PCR امیکرون اقدام کنید.

تست کرونا امیکرون

 

آیا افرادی که دو دوز واکسن کرونا تزریق کرده‌اند نیاز به تست امیکرون دارند؟

با توجه به اینکه سویه امیکرون دچار جهش‌های متعددی در ساختار خود شده است با کرونای اولیه تفاوت‌های زیادی دارد و آنتی بادی‌های واکسنی قادر نیستند به طور کامل این ویروس را خنثی کنند. بنابراین در سطح جامعه شاهد هستیم افرادی که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند به این سویه مبتلا شده‌اند. البته واکسن قادر است تا حدود زیادی از بروز علائم وخیم جلوگیری کند؛ اما احتمال ابتلای شدید در برخی افراد همچنان وجود دارد. استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان به عنوان روشی ایمن و ضروری برای پیشگیری از ابتلا به امیکرون توصیه می‌شود.

با کلیک بر دکمه زیر می‌توانید از خدمات آزمایشگاهی هومکا در منزل بهره‌مند شوید. همچنین این مجموعه آماده ارائه خدمات درمانی مانند سرم در منزل و تزریقات در منزل نیز است. 

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

 

خدمات تشخیص اومیکرون هومکا چگونه می‌تواند به شما کمک کند؟

با توجه به جدید بودن سویه امیکرون تنها آزمایشگاه‌های معدودی در ایران قادر به انجام تست PCR امیکرون و توالی یابی ژنومی آن هستند. هومکا با این آزمایشگاه‌ها طرف قرار داد است و نمونه‌های دریافت شده را با رعایت استانداردهای بهداشتی به آزمایشگاه مورد نظر انتقال می‌دهد. در آزمایشگاه، تعیین توالی انجام شده و جواب با دقت بالا و در کمترین زمان ممکن در اختیار فرد درخواست کننده قرار می‌گیرد. بنابراین با انتخاب آزمایش خود در هومکا، علاوه بر این که از جستجو در مراکز تشخیص طبی بی‌نیاز خواهید بود این امکان برای شما میسر است که نیروی متخصص آزمایشگاهی به منزل شما اعزام شده و پس از دریافت نمونه آن را به آزمایشگاه انتقال دهد.

برای انجام تست کرونا در منزل کافی است با مجموعه هومکا تماس بگیرید یا بر روی دکمه ثبت رایگان درخواست کلیک کنید. کارشناسان ما با شما تماس گرفته و راهنمایی لازم را ارائه خواهند داد. در صورتیکه موافق باشید تکنسین هومکا در زمان و مکان تعیین شده شما را ملاقات خواهد کرد. هدف هومکا ارتقاء سلامت جامعه است و برای رسیدن به آن، برنامه‌ریزی کرده است. تجربه خود از هومکا را با دیگران به اشتراک بگذارید.

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
شهر*
شهر موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
هزینه خدمات در محل
- تومان
مالیات بر ارزش افزوده
۰ تومان
هزینه مشاوره و تجویز نسخه
تومان
هزینه تفسیر آزمایش
تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان
اطلاعات تماس
کد تخفیف:
discount-icon
بررسی

کد معرف:
discount-icon
بررسی

سوالات متداول

آیا انجام آزمایش در منزل هومکا بدون نسخه پزشک هم امکان‌پذیر است؟‌
بله. در هومکا آزمایش به درخواست شما نیز انجام خواهد شد.
خدمات آزمایشگاهی و درمانی هومکا به چه شهرهایی ارائه می‌شود؟‌
ساکنین سراسر استان تهران، کرج و حومه و شهر مشهد می‌توانند از خدمات این مجموعه بهره ببرند.
آیا می‌توان از خدمت تست کرونا در منزل هومکا در روزهای تعطیل هم استفاده کرد؟
بله. این امکان برای کاربران هومکا فراهم شده است.
نتیجه تست کرونا در منزل هومکا چگونه ارائه می‌شود؟
نتیجه تست به صورت آنلاین در پنل کاربری شما، ارائه خواهد شد.
آیا سویه امیکرون از دیگر واریانت‌های دیگر کرونا خطرناک‌تر است؟
این سویه در بین واریانت‌های پرخطر طبقه‌بندی شده است. یعنی قدرت سرایت و عفونت قابل توجهی دارد.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...