تست سرطان سینه در منزل
خانه
مقالات
تست سرطان سینه در منزل

تست سرطان سینه در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/02/21
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
ثبت رایگان درخواست
تست سرطان سینه در منزل با هوم کا
تیم هوم کا این امکان را فراهم کرده‌اند که افراد در منزل می‌توانند درخواست ویزیت پزشک یا انجام برخی تست‌های سرطان را انجام دهند. این کار باعث آرامش و آسایش بیمار می‌شود تا دیگر نیاز به تحمل استرس و زحمت بیشتری در کنار بیماریش نباشد. برای این کار کافی است با مشاوران هوم کا تماس بگیرید.

خودآزمایی سینه، معاینه‌ای است که یک زن در خانه انجام می‌دهد تا به دنبال تغییرات یا مشکلاتی در بافت پستان باشد. بسیاری از زنان احساس می‌کنند که انجام این کار برای سلامتی آنها مهم است. با این حال، متخصصان در مورد مزایای خودآزمایی سینه در یافتن سرطان پستان یا نجات جان انسان‌ها توافق ندارند. شما می‌توانید با ارائه دهنده خدمات بهداشتی و یا پزشک متخصص خود در مورد اینکه آیا خودآزمایی سینه برای شما مناسب است صحبت کنید.
تیم خدمات درمانی پزشکی در منزل هوم‌کا در تمام شرایط می‌تواند در کنار شما باشد. اگر به دلایلی چون ترافیک یا انتظار در مطب پزشک یا سهولت کار نیاز به انجام تست سرطان سینه در منزل داشتید هوم‌کا این خدمات را به بهترین نحو ارائه می‌کند.

 

چگونه سرطان سینه را تشخیص دهیم؟

خودآزمایی پستان یا معاینه منظم پستان به صورت منظم، می‌تواند راهی مهم برای تشخیص زودهنگام سرطان پستان باشد، درصورتی که احتمال موفقیت آن وجود دارد. در حالی که هیچ آزمایش واحدی نمی‌تواند همه سرطان‌های پستان را زود تشخیص دهد، برخی متخصصین معتقد هستند که انجام خودآزمایی پستان در ترکیب با سایر روش‌های غربالگری می‌تواند شانس تشخیص زودرس را افزایش دهد. در طول سال‌ها، بحث در مورد ارزش معاینه منظم پستان در تشخیص زودهنگام سرطان پستان و افزایش احتمال بقا وجود داشته است. به عنوان مثال، یک مطالعه در سال ۲۰۰۸ در حدود ۴۰۰۰۰۰ زن در روسیه و چین گزارش داد که خودآزمایی پستان تأثیر قابل توجهی بر میزان بقای سرطان پستان ندارد و حتی ممکن است با ایجاد نمونه برداری های‌غیر ضروری (برداشتن و بررسی بافت مشکوک) آسیب برساند.

 

در صورت یافتن توده در تست سرطان سینه در منزل چه باید کرد؟

اگر فکر می‌کنید یک توده در پستان خود احساس می‌کنید، اصلا وحشت نکنید:
 بیشتر خانم‌ها به طور مداوم برخی از توده‌ها یا نواحی توده ای در پستان خود دارند و به نظر می‌رسد بیشتر توده‌های پستان خوش خیم هستند و سرطان نیستند. برخی از دلایل احتمالی توده‌های غیر سرطانی پستان شامل تغییرات طبیعی هورمونی، یک بیماری خوش خیم پستان یا حتی یک آسیب می‌باشد.

اگر متوجه وجود یک توده یا تغییر جدید در پستان شده‌اید، از تماس با تیم هوم‌کا دریغ نکنید:
 این امر خصوصاً در مورد تغییراتی که بیش از یک چرخه قاعدگی کامل طول می‌کشد یا به نظر می‌رسد به نوعی بزرگتر یا برجسته‌تر شده‌اند، کار درستی است. اگر هنوز به مرحله یائسگی نرسیده‌اید، بهتر است صبر کنید تا ببینید که آیا قبل از پریود توده و یا تغییرات ایجاد شده در پستان‌ها از بین می‌رود و یا خیر. بعد از آن در صورت نگرانی می‌توانید با پزشک خود تماس بگیرید. بهترین ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی کسی است که شما را بشناسد و قبلاً معاینه پستان را روی شما انجام داده باشد- به عنوان مثال تیم پزشکی هوم‌کا، متخصص زنان، دکتر مراقبت‌های اولیه یا یک پزشک پرستار که با متخصص زنان یا دکتر مراقبت های اولیه شما کار می‌کند. 

 

در تست سرطان سینه در منزل بدانید چه انتظاری دارید

 در یک ویزیت پزشک در منزل از تیم هوم‌کا برای ارزیابی توده پستان، پزشک سابقه سلامتی شما را چک می‌کند و معاینه فیزیکی پستان را انجام می‌دهد و به احتمال زیاد آزمایش‌های تصویربرداری پستان را برای شما تجویز می‌کند. سونوگرافی اغلب اولین یا تنها آزمایش تصویربرداری است که برای ارزیابی توده در خانم‌هایی که پایین ۳۰ سال هستند یا باردار یا شیرده هستند استفاده می‌شود. سونوگرافی و ماموگرافی معمولاً برای ارزیابی توده‌ای در خانم‌هایی که بالای ۳۰ سال دارند و باردار یا شیرده نیستند، نیز توصیه می‌شود. در صورت نیاز به آزمایش‌های بیشتر، پزشک ممکن است تصویربرداری اضافی با MRI (تصویربرداری تشدید مغناطیسی )، MBI (تصویربرداری مولکولی پستان) و یا نمونه برداری را توصیه کند. وی همچنین ممکن است شما را برای ارزیابی بیشتر به یک متخصص پستان (معمولاً یک جراح پستان) ارجاع دهد.
مهم است که پزشک هوم کا در مورد علت ایجاد توده یا سایر تغییر پستان توضیحاتی ارائه دهد و در صورت لزوم برنامه‌ای برای نظارت بر آن یا درمان آن ارائه دهد. اگر با مشاوره اولین پزشکی که می‌بینید راحت نیستید، برای دریافت نظر دوم دریغ نکنید.

 

چگونه می‌توان خودآزمایی سینه را بخشی از استراتژی غربالگری سرطان پستان دانست؟

تست سرطان سینه در منزل را روتین کنید: 
هرچه سینه‌های خود را بیشتر معاینه کنید، اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب خواهید کرد و تشخیص اینکه آیا چیزی تغییر کرده است یا نه برای شما راحت‌تر خواهد بود. سعی کنید ماهی یک بار خودآزمایی پستان را انجام دهید تا با نحوه ظاهر و احساس پستان خود آشنا شوید. چند روز پس از پایان پریود، که احتمالاً سینه شما متورم و حساس است، بهتر است بررسی کنید. اگر دیگر پریود نمی‌شوید و یائسه شده‌اید، روزی را انتخاب کنید که به راحتی به خاطر بسپارید، مانند اولین یا آخرین روز ماه. اگر احساس می‌کنید در انجام این کار به فردی متخصص‌تر نیاز دارید با مشاوران ما در هوم‌کا تماس بگیرید.

جاهای مختلف سینه خود را بشناسید:
ناحیه فوقانی و خارجی - نزدیک بغل – برجسته‌ترین برجستگی ها را دارد. نیمه پایینی سینه شما می‌تواند مانند یک ساحل شنی یا سنگریزه‌ای احساس شود. قسمت زیر نوک پستان می‌تواند مانند مجموعه‌ای از دانه‌های بزرگ احساس شود. قسمت دیگر ممکن است مانند یک کاسه بلغور جو دوسر احساس شود.

در یک دفتر یافته‌های خودآزمایی سینه خود را ثبت کنید:
این می‌تواند مانند یک نقشه کوچک از پستان شما باشد، با یادداشت‌هایی در مورد جایی که احساس توده یا بی نظمی می‌کنید. به خصوص در آغاز، این ممکن است به شما کمک کند ماه به ماه آنچه "طبیعی" برای پستان شماست را به خاطر بسپارید. غیر معمول نیست که توده‌ها در بعضی از ماه های ماه ظاهر شوند، اما بعد از آن ناپدید می شوند، زیرا بدن شما با چرخه قاعدگی تغییر می‌کند (اگر هنوز قاعدگی دارید). هوم‌کا می‌تواند بسیار دقیق در این زمینه کمک خوبی باشد.
بهترین زمان برای انجام معاینه ماهانه سینه حدود ۳ تا ۵ روز پس از شروع قاعدگی است. هر ماه در همان زمان انجام دهید. سینه‌های شما در این دوره از چرخه ماهانه شما به این اندازه نرم نیستند. اگر دوران یائسگی را پشت سر گذاشته‌اید، هر ماه در یک روز معاینه خود را انجام دهید. با دراز کشیدن به پشت شروع کنید. در حالت خوابیده بررسی همه بافت‌های پستان راحت تر است. دست راست خود را پشت سر قرار دهید. با انگشتان میانی دست چپ خود، به آرامی و با محکم فشار دادن پایین با استفاده از حرکات کوچک‌، تمام پستان راست را بررسی کنید. بعد بنشینید یا بایستید. زیر بغل خود را لمس کنید زیرا بافت پستان در آن قسمت نیز وجود دارد. نوک سینه را به آرامی فشار دهید و ترشحات را بررسی کنید. این کار را روی سینه سمت چپ تکرار کنید. برای اطمینان از پوشاندن تمام بافت پستان از یکی از الگوهای نشان داده شده در نمودار استفاده کنید. 

 

آیا فقط با تست سرطان سینه در منزل مطمئن شوم که سرطان پستان ندارم؟

ماموگرافی می‌تواند تومورها را قبل از احساس، تشخیص دهد، بنابراین غربالگری برای تشخیص به موقع کلیدی است. اما هنگامی که با مراقبت‌های پزشکی منظم و ماموگرافی توصیه شده مانند هوم کا با دستورالعمل مناسب همراه باشد، خودآزمایی سینه در منزل می‌تواند به زنان کمک کند تا بدانند که چه چیزی برای آن‌ها طبیعی است یا نه، بنابراین می‌توانند هر گونه تغییر را به ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود گزارش دهند. اگر توده ای پیدا کردید، با دکتر خود قرار ملاقات بگذارید، اما وحشت نکنید - از هر ۱۰ توده ۸ مورد سرطانی نیستند. برای داشتن آرامش بیشتر، هر زمان که نگرانی دارید با هوم کا تماس بگیرید. 

 

علائم سرطان سینه

بسیاری از علائم سرطان پستان بدون انجام یک غربالگری حرفه‌ای غیرقابل مشاهده هستند اما برخی از علائم را می‌توان در همان اوایل تشخیص داد زیرا فقط در مورد سلامت پستان فعال است. با راهنمای دانستن علائم امروزه خود، سلامت پستان خود را کنترل کنید.

 

انجام تست سرطان سینه در منزل

تیم پزشکی و مراقبت درمانی هوم‌کا به عنوان یک متخصص در زمینه پزشکی می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. بدون حضور در مراکز درمانی و مطب پزشکی می‌توانید به راحتی تست سرطان سینه از شما گرفته شود. قبل از انجام تست سرطان سینه در منزل مراحل زیر را خودتان انجام دهید.

مرحله ۱: با نگاه کردن به پستان‌های خود در آینه و شانه‌ها و بازوها شروع کنید. 
سینه‌های خود را در حالی که بازوهایتان به پهلو است بازرسی کنید. در مرحله بعد، دستان خود را بالای سر خود ببرید. به دنبال هرگونه تغییر در تورم یا فرورفتگی پوست یا تغییر در نوک پستان‌ها باشید. در مرحله بعد، کف دست خود را بر روی باسن قرار داده و محکم فشار دهید تا عضلات قفسه سینه شما خم شود. سینه‌های چپ و راست دقیقاً مطابقت نخواهند داشت البته باید گفت تعداد کمی از سینه‌های خانم‌ها مطابقت دارند، بنابراین بدنبال هرگونه گودی، پوک شدن یا تغییر به خصوص در یک طرف بدن باشید. 

در اینجا آنچه شما باید جستجو کنید:
✔ سینه‌های شما باید اندازه، شکل و رنگ متناسب با هم داشته باشد.
✔ پستانهایی که بدون تحریف یا تورم قابل مشاهده به طور مساوی شکل می گیرند.
اگر هر یک از تغییرات زیر را مشاهده کردید، آنها را به اطلاع پزشک خود برسانید:
✔ گودی، پوک شدن یا برآمدگی پوست.
✔ نوک سینه که تغییر وضعیت داده یا نوک سینه معکوس (به جای بیرون کشیدن به داخل رانده شود)
✔ قرمزی، درد، بثورات یا تورم

مرحله ۲: اکنون بازوهای خود را بالا آورده و به دنبال همان تغییرات در سینه‌های خود باشید.

مرحله ۳: در حالی که جلو آیینه هستید، به دنبال نشانه‌هایی از مایعات خارج شده از یک یا هر دو پستانک باشید. (این می تواند مایع آبکی ، شیری یا زرد باشد)

مرحله ۴: در مرحله بعد، دراز بکشید و سینه‌های خود را در حالت خوابیده احساس کنید. هنگام خوابیدن، بافت پستان به طور مساوی در امتداد دیواره قفسه سینه گسترش می‌یابد. یک بالش زیر شانه راست و بازوی راست خود قرار دهید. با استفاده از دست چپ انگشتان خود را به دور پستان راست خود حرکت دهید و به آرامی تمام قسمت پستان و زیر بغل را بپوشانید. از فشار سبک، متوسط و محکم استفاده کنید. سینه را فشار دهید بررسی ترشحات و توده‌ها این مراحل را برای سینه سمت چپ خود نیز تکرار کنید. با استفاده از دست راست خود سینه سمت چپ و سپس از دست چپ برای احساس پستان راست خود استفاده کنید. در ابتدا با چند لمس انگشت دست خود، از لمس محکم و صاف استفاده کنید و انگشتان را صاف و کنار هم نگه دارید. 
از یک حرکت دورانی، تقریباً به اندازه یک چهارم استفاده کنید. کل پستان را از بالا به پایین، یک طرف به طرف دیگر - از استخوان یقه تا بالای شکم و از زیر بغل تا روی صورت خود بپوشانید. الگویی را دنبال کنید تا مطمئن شوید کل پستان را پوشانده‌اید. می توانید از نوک پستان شروع کنید، در محافل بزرگتر و بزرگتر حرکت کنید تا زمانی که به لبه خارجی پستان برسید. می‌توانید انگشتان خود را به صورت عمودی و به صورت ردیفی به سمت بالا و پایین حرکت دهید. به نظر می‌رسد این روش بالا و پایین برای اکثر خانم‌ها بهترین نتیجه را دارد. حتماً تمام بافت‌ها را از جلو تا پشت پستان خود احساس کنید. برای پوست و بافت زیر آن، از فشار سبک استفاده کنید. از فشار متوسط برای بافت وسط پستان خود استفاده کنید. برای بافت‌های عمیق پشت سینه خود از فشار‌های محکم استفاده کنید. هنگامی که به بافت عمیق رسیدید، باید بتوانید احساس کمبود دنده خود را داشته باشید.

مرحله ۵: سینه‌های خود را در حالت ایستاده یا نشسته لمس کنید. بسیاری از خانم‌ها می‌دانند که ساده‌ترین راه برای احساس پستان خود این است که پوست آن‌ها را خیس و لغزنده کنید، بنابراین دوست دارند این مرحله را زیر دوش انجام دهند. با استفاده از همان حرکات دست که در مرحله ۴ شرح داده شده، تمام پستان خود را بپوشانید.

 

تست سرطان سینه در منزل توسط هوم کا

تیم هوم کا این امکان را فراهم کرده‌اند که افراد در منزل می‌توانند درخواست ویزیت پزشک یا انجام برخی تست‌های سرطان را انجام دهند. این کار باعث آرامش و آسایش بیمار می‌شود تا دیگر نیاز به تحمل استرس و زحمت بیشتری در کنار بیماریش نباشد. برای این کار کافی است با مشاوران هوم کا تماس بگیرید.

دسترسی سریع

سوالات متداول

آیا پرستارها در فرایند تست سرطان سینه در خانه نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند؟
در این زمینه جای نگرانی نیست. تمام پرستارها آموزش‌دیده و با تجربه هستند و در هنگام مراجعه به منزل شما، تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت خواهند کرد و کمترین تماس را با وسایل خانه شما خواهند داشت.
آیا هوم کا مجوزهای لازم را برای انجام تست سرطان سینه در منزل در اختیار دارد؟
بله. نام شرکت ما سفیران سلامت سپینود است و با برند هوم‌کا در حال فعالیت هستیم. مجوز مورد نیاز برای انجام چنین فعالیتی «مجوز ارائه خدمات و مراقبت‌های بالینی در منزل» است که مجموعه‌‌ی هوم‌کا آن را کسب کرده است.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...

مقالات مرتبط

درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.