تست کرونا پرواز ترکیه
خانه
مقالات
تست کرونا پرواز ترکیه

تست کرونا پرواز ترکیه

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/01/31
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
تست کرونای قبل از پرواز خود را در منزل انجام بده!
پاسخدهی سریع و به‌موقع یکی از فاکتورهای مهمی است که برای افراد عازم سفر بسیار اهمیت دارد. با انجام استفاده از خدمات تست کرونا در منزل هوم‌کا، آزمایش و نتیجه‌ی آن را در اسرع وقت دریافت نمایید.
مشاوره رایگان
هنوز تصمیم نگرفتید؟ نگران نباشید. می‌توانید اطلاعات خود را بفرستید و مشاوره رایگان بگیرید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

این روزها ویروس کرونا باعث شده است تا افراد زیادی برای انجام سفرهای خارجی و داخلی دچار تردید شوند. شیوع این ویروس و جهانی شدن آن تا حدی قوانین ورود و خروج از کشورها را تحت تاثیر خود قرار دهد.
تا مدتی خطوط هوایی میان کشورهای مختلف از جمله ایران و ترکیه تعطیل بود و حالا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بعضی از این خطوط هوایی کار خود را آغاز کرده‌اند. اما این پایان ماجرا نیست. چرا که برای سفر از ایران به کشور ترکیه و برعکس، نیاز به جواب تست کرونا خواهید داشت.
خوشبختانه سخت‌گیر بودن ایرلاین‌ها برای دریافت تست کرونا باعث شده است تا میزان شیوع ویروس کرونا نسبت به قبل کمتر شود و این می‌تواند نشانه خوبی باشد.
راه‌های زیادی برای انجام تست کرونا وجود دارد که یکی از ایمن ترین آنها، تست کرونا در منزل می باشد. افراد می‌توانند به مراکز درمانی مراجعه کنند و با دادن تست کرونا، از وجود داشتن یا نداشتن این ویروس در بدن خود مطلع شوند و با انجام تست کرونا برای پرواز، سفر پروازی ایمن و بی خطری را تجربه کنید. اما آیا می‌دانید مراجعه به مراکز درمانی چقدر دردسر دارد؟ آیا می‌دانید حتی اگر به ویروس کرونا مبتلا نباشید، با مراجعه به مراکز درمانی، درصد احتمال ابتلا تا چه اندازه بالا خواهد رفت؟ آیا می‌دانید راه‌ حل این مساله چیست؟
قبل از این که راه حلی پیشنهاد کنیم، اول راجع به نحوه انجام تست کرونا، اهمیت آن و موارد مشابه صحبت کنیم.

call button consult

تست کرونا پرواز ترکیه

خدمات تست کرونا پرواز ترکیه

ترکیه یکی از کشورها در همسایگی ایران است که از زمان شیوع ویروس بیماری کرونا تا به امروز، قوانین جدیدی را برای مسافران خارجی تعیین کرده است تا بتواند میزان این بیماری را در کشور کنترل کند. این قوانین تنها شامل حال مسافران کشور ترکیه نمی‌شود. بلکه مسافران کشورهای دیگر که از پروازهای ترانزیتی ترکیه استفاده می‌کنند هم باید از این قوانین پیروی کنند.
جدا از شناسنامه، کارت ملی و دیگر مدارک مورد نیاز برای سوار شدن پرواز ترکیه، مدرکی که نشان‌دهده سلامت مسافر است هم نیاز خواهد بود. پس افراد بدانند که اگر قصد سفر به ترکیه دارند، باید حتما قبل از آن برای انجام تست کرونا اقدام کنند. از شما دعوت می‌کنیم که جهت آشنایی با نحوه انجام تست کرونا برای پرواز ترکیه از ویدئویی در رسانه اجتماعی یوتیوب بازدید نمایید.
شرایطی که ترکیه برای مسافران خارجی حال حاضر در نظر گرفته است، به شرح ذیل خواهد بود:

• افراد بزرگسال بالای ۱۲ سال نیاز به ارائه مدرک تست منفی کرونا دارند.

• مسافران کودکی که با خود همراه ندارند، باید مدرک تست منفی کرونا ارائه دهند.

• نوزادان نیازی به ارائه تست کرونا ندارند.

• از زمان انجام تست کرونا پرواز ترکیه نباید ۹۶ ساعت گذشته باشد. چون در این صورت دیگر اعتباری ندارد و مسافر باید مجددا تست کرونا را انجام دهد.

• مدرک تست کرونا باید تنها از آزمایشگاه‌های مورد قبول شرکت هواپیمایی مورد نظر دریافت شده باشد.

• ترجیحا مسافران باید چند کپی از آزمایش تست منفی کرونا به همراه داشته باشند.

انجام تست کرونا برای پرواز از سوی مراجع ذیربط به امری واجب و ضروری تبدیل گشته است. در همین راستا در سایت معتبر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) آورده شده است:

سفر هوایی نیازمند گذراندن زمان و حضور در خطوط و پایانه‌های فرودگاه دارد. در نتیجه هر فردی که در این محیط حاضر می‌شود، به صورت مکرر با افراد حاضر در این مراکز در ارتباط خواهد بود. با وجود اینکه رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در فرودگاه الزامی است، اما حضور طولانی افراد در این اماکن سبب انتقال ویروس می‌شود. به همین دلیل انجام تست کرونا پیش از قرار گرفتن در فرودگاه الزامی می‌باشد.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

آزمایشگاه‌های طرف قرارداد تست کرونا پرواز ترکیه

هر شرکت هواپیمایی، آزمایشگاه خاصی را قبول دارد. پس اگر می‌خواهید پرواز خود را به ترکیه با آن ایرلاین انجام دهید، حتما برای تست دادن باید به فهرست آزمایشگاه‌هایی که شرکت هواپیمایی ارائه داده است، دقت کنید. جز این، تست منفی شما قابل قبول نخواهد بود و نهایتا اجازه سوار شدن به هواپیما و سفر به ترکیه را نخواهید داشت.
چند آزمایشگاه مورد قبول میان شرکت‌های هواپیمایی وارش، ماهان، ایران‌ایر، قشم‌ایر، آسمان، ترکیش، پگاسوس و غیره در زیر نام برده شده‌اند:

• آزمایشگاه ونک در تهران

• آزمایشگاه ساواژنوم در تهران

• آزمایشگاه ایراژن در تهران

• آزمایشگاه نبض در تهران

• آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش در تهران

• آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد در کرج

• آزمایشگاه بیمارستان دی در تهران

• آزمایشگاه نیکان در مشهد

• آزمایشگاه راز در شیراز

و غیره که تعداد بسیار زیادی دارند و ما تنها برای نمونه این چند مورد را معرفی کردیم.

تست کرونا پرواز ترکیه

تست کرونا پرواز ترکیه در منزل

یکی از ساده‌ترین راه‌های انجام تست کرونا برای پرواز ترکیه، تست کرونا در منزل است.
متاسفانه مراجعه به آزمایشگاه و بیمارستان‌های شهرهای بزرگ برای انجام تست کرونا پرواز ترکیه، زمان و هزینه بسیار زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. از آن جایی که صرفه‌جویی در زمان و هزینه قبل از سفر اهمیت بالایی دارد، توصیه می‌شود تست کرونا را در منزل انجام دهید.
آزمایشگاه‌هایی که ارائه‌دهنده خدماتی مانند تست کرونا هستند، محیط‌های بسیار آلوده‌ای دارند و ممکن است حتی اگر شخص مراجعه‌کننده به بیماری کرونا مبتلا نباشد، با رفتن به این مراکز و آزمایشگاه‌ها، ویروس وارد بدن او شود. اما زمانی که از مراکز ارائه خدمات درمانی در منزل استفاده کنید، نگرانی بابت مریضی و ابتلا به ویروس کرونا نخواهید داشت.

call button submit

تست کرونا در منزل با هوم کا

انجام تست کرونا در منزل، در زمره خدماتی قرار گرفته است که مجموعه درمانی هوم کا ارائه می‌دهد. هوم کا یکی از بهترین و معتبرترین مجموعه‌های ارائه خدمات درمانی در منزل است و انجام تست کرونا را هم در فهرست خدمات خود قرار داده است.
افرادی که قصد سفر به ترکیه دارند و می‌خواهند تست کرونا بدهند، می‌توانند درخواست خود را در مجموعه هوم کا به ثبت برسانند. خوشبختانه مجموعه هوم‌کا ارائه‌دهنده خدمات باکیفیت و نه لزوما با قیمت ارزان است. از خدمات تست کرونای این مجموعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• تست پی‌سی‌آر (PCR)

• تست خون یا آنتی‌بادی

• پکیج هوم کا

تست خون راهی برای تشخیص بیماری کرونا است اما دقت بالایی ندارد و درصد خطای آن نسبتا زیاد است.
برای سفر به ترکیه حتما باید تست پی‌سی‌آر داد. در این تست، مخاط بینی و حلق توسط کیت مخصوص نمونه‌برداری می‌شود و در آزمایشگاه‌های معتبر بررسی خواهد شد. درصد خطای این تست نزدیک به صفر است و به همین خاطر می‌توان این تست را تست مطمئن کرونا دانست.
در پکیجی که هوم کا برای متقاضیان آماده کرده است، هم تست پی‌سی‌آر انجام می شود و هم تست آنتی‌بادی. این تست در موارد خاص توصیه خواهد شد.

مجموعه‌ی هوم‌کا همچنین برای افرادی که به دلیل سفر ملزم به تنها گذاشتن افراد سالمند و بیمار خودهستند، خدمات پرستار سالمند در منزل و پرستار بیمار در منزل را ارائه می‌دهد.

هزینه تست کرونا پرواز ترکیه در منزل

در حال حاضر یک تعرفه مشخصی برای تست کرونا در کشور در نظر گرفته شده است. اما نمی‌توان تضمین کرد که این هزینه تا چند ماه آینده ثابت می‌ماند یا نه.
اما بد نیست بدانید که هزینه‌ها تا حدی تفاوت دارند و این تفاوت هزینه به خاطر متفاوت بودن آزمایش‌های تست کرونا است.
هوم کا در حال حاضر برای انجام تست پی‌سی‌آر سه نرخ مختلف را در نظر گرفته است که بسته به زمان تحویل جواب آزمایش متفاوت است. می‌توانید جواب آزمایش تست کرونای خود از مجموعه هوم کا را در سه بازه زمانی درخواست کنید:

• ۱۲ ساعت

• ۱۲ تا ۲۴ ساعت

• ۲۴ تا ۴۸ ساعت

هزینه آزمایش پی‌سی‌آر که جواب آن در بازه زمانی کمتر از ۱۲ ساعت آماده شود، گران‌تر است و هزینه آزمایش پی‌سی‌آر که جواب آن در بازه زمانی بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت آماده شود ارزان‌تر خواهد بود.
جالب است بدانید که هزینه تست کرونا توسط هوم‌کا، زمانی دریافت خواهد شد که جواب آزمایش آماده باشد. در صورتی که آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی قبل از انجام تست کرونا، هزینه را به صورت تمام و کمال از متقاضی دریافت می‌کنند. به همین دلیل است که تست کرونا پرواز ترکیه در منزل پیشنهاد اکثر افرادی است که این خدمت را امتحان و به بقیه نیز توصیه کرده‌اند.
اگر می‌خواهید از قیمت‌ها مطلع شوید، تنها کافی است با مجموعه هوم کا تماس حاصل کنید. مشاورین با حوصله فهرست قیمت خدماتی که مجموعه درمانی هوم کا ارائه می‌دهد را در اختیار متقاضیان قرار خواهند داد.

تست کرونا پرواز ترکیه

مناطق تحت پوشش تست کرونا پرواز ترکیه

خدمات درمانی هوم کا از قبیل تست کرونا و غیره، فعلا محدود به مناطق مختلف شهر تهران و کرج خواهد بود. اما این طور نخواهد ماند و در کمتر از چند وقت، شهرهایی از قبیل تبریز، مشهد، شیراز، اصفهان و غیره هم تحت پوشش مجموعه هوم کا در خواهند آمد.
به منظور استفاده از خدمات هوم کا کافی است درخواست خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن، متخصصان حرفه‌ای و خبره برای انجام خدمات مورد نیاز، به منزل شما در هر منطقه از تهران و کرج اعزام شوند.
مادامی که ارائه تست کرونا و دیگر خدمات درمانی در منزل توسط هوم کا مقدور شود، حتما به اطلاع هم‌وطنان عزیز خواهد رسید.

تست کرونا پرواز ترکیه با هوم کا

این سوال ممکن است ذهن خیلی از افراد را به خود درگیر کرده باشد. در پاسخ به این سوال باید از ویژگی‌ها و خصوصیات منحصربه‌فرد هوم کا پرده‌برداری کرد. مجموعه هوم کا خوشبختانه با آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی معتبر زیادی همکاری می‌کند و این می‌تواند نشان از عملکرد خوب و باکیفیت مجموعه هوم کا باشد.
همچنین این مجموعه توانسته است با سخت‌گیری‌های بسیار، نیروهای متخصصی را با خود همراه کند و این میزان اهمیتی که مجموعه برای سلامت عموم مردم قائل است را مشخص می‌کند. با توجه به اهمیت تست کرونا پرواز ترکیه، بهتر است شما نیز از آزمایش‌های معتبر که توسط پزشکان خبره انجام می‌شود استفاده کنید.

ثبت رایگان درخواست تست کرونا در منزل

شما ثبت درخواست خدمات مجموعه هوم کا را به دو شیوه می‌توانید انجام دهید:

• از طریق وبسایت مجموعه هوم‌کا و با استفاده از دکمه ثبت رایگان درخواست

• از طریق تماس تلفنی با مجموعه هوم کا با شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ و مشاوره رایگان با کارشناسان

پس اگر دلایلی که در بالا مطرح شد توانست شما را در انتخاب مجموعه هوم کا قانع کند، برای ثبت درخواست خود به صورت رایگان همین حالا اقدام کنید.

افرادی که با نتیجه آزمایش مثبت روبرو می‌شوند، می‌بایست خود را قرنطینه نمایند تا از انتقال ویروس به سایرین جلوگیری نمایند. افراد مبتلا به ویروس ممکن است در دوران قرنطینه علائم سختی را تجربه نمایند. در این صورت مجموعه هوم‌کا خدمات درمانی از جمله پزشک در منزل، تزریقات در منزل یا حتی آزمایش در منزل را در اختیار این افراد قرار دهد.
علاوه بر این، از آنجایی که مراقبت از بیمار نیازمند تخصص و مهارت پرستاری می‌باشد و ممکن است افراد عادی از انجام آن عاجز باشند، خدمات پرستار بیمار در منزل نیز می‌تواند برای بهبود هر چه سریعتر فرد بیمار کارساز و راه‌گشا باشد.

دسترسی سریع
سوالات متداول
به تازگی تست کرونا در خانه داده ام. چه کاری باید انجام دهم؟
در حالی که منتظر نتایج تست کرونا در محل هستید، بسیار مهم است که خود را بدون توجه به این که علائم دارید یا بدون علامت هستید، از سایر افراد ایزوله و دور نگه دارید. این موضوع به جلوگیری از انتقال ویروس کمک می کند. چنانچه نتیجه تست شما مثبت بود از سایر افراد به مدت حداقل ۱۰ روز و یا ۲۰ روز در صورت داشتن شرایط ضعف در سیستم ایمنی بدن، فاصله بگیرید. این زمان از هنگام مشاهده علائم تا ناپدید شدن همه علائم است. تنها در صورت نیاز به دریافت مراقبت های پزشکی از خانه خارج شوید. به مقدار کافی استراحت کنید و مقدار زیادی مایعات بنوشید. در اتاقی کاملا جداگانه از سایر افراد و حیوان خانگی خود باشید. در صورت امکان از یک دستشویی جداگانه استفاده کنید. دستان خود را با آب و صابون به مدت حداقل ۲۰ ثانیه شستشو دهید. در هنگام سرفه یا عطسه کاملا دهان و بینی خود را با استفاده از یک دستمال بپوشانید و بعد آن را به داخل سطل زباله انداخته دستان خود را به دقت بشویید.
آیا هوم کا مجوزهای لازم را برای انجام آزمایش کرونا در منزل در اختیار دارد؟
بله. نام شرکت ما سفیران سلامت سپینود است و با برند هوم‌کا در حال فعالیت هستیم. مجوز مورد نیاز برای انجام چنین فعالیتی «مجوز ارائه خدمات و مراقبت‌های بالینی در منزل» است که مجموعه‌‌ی هوم‌کا آن را کسب کرده است. همانطور که می‌دانید هوم‌کا به عنوان یک واسطه بین شما و آزمایشگاه‌های معتبر عمل می‌کند. به این صورت که برای انجام تست کرونا در محل از مخاطب درخواست‌ها را دریافت می‌کند و هماهنگی‌های لازم را با آزمایشگاه‌ها انجام می‌دهد. در زمینه‌ی آزمایش کرونا در منزل، هوم‌کا با آزمایشگاه‌هایی همکاری می‌کند که دارای تاییدیه‌ی وزارت بهداشت باشند و مجوزهای لازم برای انجام تست کرونا را داشته باشند. از جمله آزمایشگاه‌هایی که هوم‌کا با آن‌ها همکاری می‌کند می‌توان به آزمایشگاه آرامش، مندل و رویان اشاره نمود.
آیا ویروس کرونا از طریق حیوانات خانگی و سایر حیوانات انتقال می یابد؟
بر اساس اطلاعات اندکی که تاکنون از ویروس کرونا بدست آمده است، خطر شیوع ویروس کرونا از حیوان به انسان کم در نظر گرفته شده است. با این وجود، از آنجایی که حیوانات می‌توانند سایر بیماری‌ها را به انسان منتقل کنند، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در رابطه با نگهداری حیوانات خانگی مانند شستن دست‌ها، دور نگه داشتن کودکان از تماس با حیوانات و تمیز نگه داشتن محل نگهداری حیوانات ضروری به نظر می‌رسد.
اسكنرهاي حرارتي (به نوعي تب سنج‌ها) چقدر مي‌توانند در تشخيص افراد آلوده به كوويد-۱۹ موثر باشد؟
اين اسكنرها در تشخيص افرادي كه تب دارند، موثر عمل مي‌كند اما نمي‌توانند كساني را كه آلوده به ويروس كرونا هستند و هنوز علائم حرارتي مثل تب مثل تب ندارند را تشخيص دهند. چون ۲ الي ۱۰ روز طول مي‌كشد تا علائم اين بيماري ظاهر شوند (دوره نهفتگي).
آيا اين ويروس تنها بزرگسالان را تحت تاثير قرار مي‌دهد يا كودكان و افراد جوان هم مستعد ابتلا هستند؟
اين ويروس همه سنين را هدف قرار ميدهد البته افراد بزرگسال و كساني كه داراي بيماريهاي زمينه اي مثل ديابت ، بيماريهاي قلبي، آسم ، بانوان باردار، كساني كه به هر دليلي سيستم ايمني ضعيف دارند، افرادي كه كورتون مصرف مي‌كنند، شيمي درماني مي‌شوند و ... بيشتر آسيب پذير هستند.
پرسش و پاسخ ها
Loading...
Loading...
مقالات مرتبط
درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.