متخصص گوش حلق و بینی در منزل
خانه
مقالات
متخصص گوش حلق و بینی در منزل

متخصص گوش حلق و بینی در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1403/02/30
متخصص گوش حلق و بینی در منزل
هوم‌کا با این هدف شکل گرفت که به شهروندان، خدمات مراقبت و سلامت را با بالاترین کیفیت ارائه دهد. یکی از این خدمات ویزیت متخصص گوش، حلق و بینی در منزل است. بنابراین اگر نیاز به متخصص گوش، حلق و بینی داشته باشید می‌توانید با ثبت درخواست خود به صورت رایگان در هوم‌کا از امکان ویزیت در منزل بهره‌مند شوید.

عدم ارائه خدمت

متخصصان گوش و حلق و بینی، پزشکانی هستند که در زمینه درمان و مدیریت بیماری‌ها و اختلالات گوش، بینی، گلو و ساختارهای بدن مرتبط با آن تخصص دارند. این پزشکان هم در زمینه مراقبت‌های پزشکی و هم در زمینه جراحی، تخصص دارند. مهم‌ترین دلایل مراجعه به متخصص گوش، حل و بینی، مشکلات شنوایی، گوش‌درد یا عفونت گوش و گرفتگی بینی است.
اگر علائمی در گوش، حلق یا بینی خود مشاهده می‌کنید و این علائم شما را نگران کرده است لازم است توسط متخصص ویزیت شوید و اگر به دلایلی امکان خارج شدن از خانه را ندارید می‌توانید از خدمات ویزیت توسط متخصص گوش، حلق و بینی در منزل که امکان آن را هوم‌کا برای شما فراهم کرده است بهره‌مند شوید. در ادامه با این موضوع بیشتر آشنا می‌شوید. یرای دریافت خدمت متخصص گوش حلق و بینی در منزل می‌توانید بر روی دکمه ثبت رایگان درخواست کلیک کنید یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید.

 

متخصص گوش حلق و بینی در منزل چه کارهایی انجام می‌دهد؟

متخصصان گوش، حلق و بینی با هر شرایطی که با سر، گردن و گوش‌های بزرگسالان و کودکان ارتباط دارد سروکار دارند. بنابراین، زمانی که در این قسمت‌های بدن خود دچار ناراحتی می‌شوید می‌توانید توسط متخصص گوش، حلق و بینی در منزل ویزیت شوید که هوم‌کا امکان آن را برای شما فراهم کرده است. در ادامه با جزئیات بیشتری به این تخصص پزشکی پرداخته‌ایم.

گوش: درمان اختلالات شنوایی، توسط متخصص گوش، حلق و بینی انجام می‌شود.

بینی: سینوزیت مزمن یکی از شایع‌ترین شکایات پزشکی توسط افراد است. درمان آلرژی و مشکلات مربوط به حس بویایی نیز در تخصص پزشک گوش، حلق و بینی است.

گلو: تشخیص و درمان بیماری‌های حنجره و بخش فوقانی مری ازجمله مشکلات صوتی و مشکلات بلع از مسئولیت‌های متخصص، گوش، حلق و بینی در منزل است.

سر و گردن: متخصصان گوش، حلق و بینی همچنین بیماری‌های مربوط به صورت، سر و گردن را درمان می‌کنند. این بیماری‌ها شامل بیماری‌های عفونی، ضربه، بدشکلی و سرطان می‌شوند. همچنین، ممکن است در این زمینه با متخصصان دیگر مثل متخصص پوست و جراح دهان و دندان همکاری داشته باشند.


تخصص گوش، حلق و بینی بر هفت حوزه مختلف تمرکز دارد. برخی از پزشکان برای تکمیل تخصص خود در یکی از این حوزه‌ها و محدود کردن خدمات خود به آن تخصص، مطالعه بیشتری در آن مورد انجام می‌دهند. این حوزه‌ها عبارت‌اند از:

✔ درمان آلرژی با استفاده از دارو، ایمنی درمانی یا اجتناب از عوامل محرک

✔ انجام جراحی در صورت، گردن یا گوش برای اهداف زیبایی، بهبود عملکرد یا ترمیمی

✔ درمان یا از بین بردن تومورهای سر و گردن ازجمله در بینی و گلو

✔ مدیریت اختلالات گلو

✔ درمان مشکلات گوش، ازجمله عفونت، تومور و اختلالات مسیر عصبی که بر شنوایی و تعادل تاثیر می‌گذارند

✔ تشخیص و درمان بیماری‌های گوش و حلق و بینی در کودکان، ازجمله ناهنجاری‌های مادرزادی و تاخیر در رشد

✔ مدیریت اختلالات بینی و سینوس‌ها

 

بیماری های رایجی که توسط متخصص گوش حلق و بینی در منزل درمان می‌شوند

متخصصان گوش، حلق و بینی، طیف متنوعی از بیماری‌ها را درمان می‌کنند و از روش‌های دارویی و جراحی برای درمان بیماران استفاده می‌کنند. در ادامه با مشکلات رایجی آشنا می‌شوید که نیاز به بررسی توسط متخصص گوش، حلق و بینی در منزل دارند.

مشکلات مجاری تنفسی: این مشکلات می‌تواند از بیماری‌های خفیف مثل سوت تنفسی تا بیماری‌های تهدیدکننده زندگی مانند انسداد شدید مجاری تنفسی متغیر باشد. بیماری‌های زمینه‌ای متعددی می‌توانند منجر به این مشکلات شوند.

سرطان: سرطان سر و گردن از بافت‌های دهان، حنجره (گلو)، غدد بزاقی، بینی، سینوس‌ها یا پوست صورت ایجاد می‌شود.

سینوزیت مزمن: این بیماری شامل التهاب و تورم مزمن مجاری بینی همراه با تجمع مخاط و مشکلات تنفسی از طریق بینی است. عفونت، رشد پولیپ در بینی یا انحراف تیغه بینی می‌تواند در سینوزیت مزمن نقش داشته باشد.

شکاف لب و شکاف کام: این شرایط زمانی اتفاق می‌افتد که رشد جنین به صورت کامل اتفاق نمی‌افتد. اندازه این شکاف‌ها می‌تواند متفاوت باشد و اگرچه در برخی، موجب مشکلات جزئی می‌شود اما در برخی دیگر آن‌قدر شدید است که می‌تواند موجب مشکلات جدی در غذا خوردن، حرف زدن و تنفس شود.

انحراف تیغه بینی: تیغه بینی دیواره‌ای در قسمت وسط بینی است که بینی را به دو بخش تقسیم می‌کند. انحراف تیغه بینی به این صورت است که تیغه بینی به‌شدت از خط میانی دور می‌شود و به‌طورمعمول منجر به مشکلات تنفسی و سینوزیت مزمن می‌گردد. انحراف تیغه بینی می‌تواند از زمان تولد در فرد وجود داشته باشد اما در اثر آسیب نیز ممکن است این مشکل ایجاد شود.

افتادگی پلک‌ها: افتادگی بیش از حد پلک فوقانی می‌تواند بخشی از روند طبیعی پیری باشد اما چندین بیماری زمینه‌ای مختلف ازجمله دیابت شیرین، سکته مغزی و تومورها نیز ممکن است باعث این مسئله شوند. افتادگی پلک در برخی موارد می‌تواند مانع بینایی شود.

رفلاکس معده (GERD): رفلاکس معده، وضعیتی است که در آن اسید معده و سایر محتویات دستگاه گوارش به سمت مری حرکت می‌کند. یک دریچه عضلانی به نام اسفنکتر معمولا از حرکت محتوای معده به سمت بالا جلوگیری می‌کند که در افراد مبتلا به رفلاکس معده، این دریچه ناکارآمد است. این مسئله می‌تواند منجر به سوزش معده، درد قفسه سینه و مشکل در بلع شود.

از دست دادن شنوایی: کاهش شنوایی می‌تواند در افراد در هر سنی رخ دهد و دلایل مختلفی ازجمله پیری، قرار گرفتن در معرض سروصدای زیاد، ویروس‌ها، بیماری‌های قلبی، آسیب به سر، سکته مغزی و تومورها دارد.

اختلال بلع: افراد در هر سنی ممکن است دچار مشکلاتی در انتقال غذا، مایعات و بزاق از دهان به معده شوند. این بیماری ممکن است باعث ناراحتی، اختلال در تغذیه و سرفه و خفگی شود.

وزوز گوش: این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که اگرچه هیچ منبع خارجی‌ای برای صدا وجود ندارد اما فرد در گوش خود صدا می‌شنود. از هر پنج نفری که به وزوز گوش دچار هستند یک نفر به حالت شدید آن دچار است. وزوز گوش شدید می‌تواند منجر به پریشانی فرد و تاثیر منفی بر روی کیفیت زندگی و عملکرد او شود.

عفونت لوزه: لوزه‌ها و آدنوئیدهای گلو بخشی از سیستم ایمنی بدن هستند. نقش آن‌ها جذب باکتری‌ها و ویروس‌هایی است که از طریق بینی و دهان وارد بدن می‌شوند اما ممکن است مستعد ابتلا به عفونت‌های مکرر باشند. گاهی اوقات برای درمان این مسئله، جراحی لازم است.

سبکی سر و سرگیجه: سبکی سر اصطلاحی کلی برای توصیف احساس سبکی سر و عدم تعادل است. سرگیجه نوع خاصی از دوران سر است که شامل احساس چرخش یا احساس زمین خوردن در هنگام عدم حرکت است. شرایطی که بر سیستم عصبی مرکزی و اندام‌های گوش داخلی تاثیر می‌گذارند می‌توانند باعث سرگیجه شود.

اختلالات صدا: بسیاری از بیماری‌ها، ازجمله آسیب به تارهای صوتی، ویروس‌ها، سرطان و رفلاکس مزمن اسید معده، می‌توانند منجر به اختلالات صوتی شوند. این بیماری‌ها شامل گرفتگی صدا، ضعیف بودن صدا، خستگی صدا یا حتی از دست دادن کامل صدا باشند.

 

چه زمانی لازم است توسط متخصص گوش حلق و بینی در منزل ویزیت شوید؟

اگر علائم زیر را در خود مشاهده می‌کنید لازم است به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید. همچنین لازم است بدانید هوم‌کا این امکان را برای شما فراهم کرده است که توسط متخصص گوش، حلق و بینی در منزل ویزیت شوید.

✔ عفونت مکرر گوش یا لوزه

✔ کم شنوایی ناگهانی

✔ گرفتگی صدا که بیش از دو هفته طول می‌کشد

✔ گلودرد مزمن یا سرفه

✔ یک توده روی گردن

 

در جلسه اول ویزیت توسط متخصص گوش حلق و بینی در منزل چه اتفاقی می‌افتد؟

در ادامه یک مرور کلی در مورد جلسه اول ویزیت توسط متخصص گوش، حلق و بینی در منزل خواهیم داشت که می‌تواند به شما در آمادگی بیشتر برای ویزیت توسط متخصص کمک کند.

معاینه و گفتگو: در جلسه او، پزشک در مورد سابقه پزشکی شما به دقت سوال خواهد کرد. حتما جزئیات کاملی درباره سلامتی خود ازجمله دلیل ویزیت، جدول زمانی علائم و سایر اطلاعات کاربردی را که ممکن است مرتبط با مسئله باشد، ارائه دهید.
در مرحله بعد، معاینه فیزیکی به پایان می‌رسد. این معاینه بسته به علائم شما متفاوت است اما ممکن است شامل معاینه گوش، بینی و گلو باشد. برای دیدن داخل مجاری بینی و یا گوش‌ها از ابزارهای خاصی استفاده می‌شود. این ابزارهای معاینه صدمه‌ای به شما نمی‌زنند. به این دلیل از این ابزار استفاده می‌شود تا پزشک بتواند نواحی صعب‌العبور سر شما را ببیند.

سوالات خود را بپرسید: هوشمندانه است که با سوالات آماده‌شده منتظر ویزیت پزشک بمانید. اگر در مورد موضوعی مطمئن نیستید، مکالمه با پزشک منبع قابل‌اطمینان‌تری نسبت به جستجوی آنلاین است. می‌توانید سوالات و علائم خود را از قبل بنویسید تا در هنگام قرار ملاقات از هیچ‌چیز غافل نشوید. مراجعه به یادداشت‌هایتان این اطمینان را می‌دهد که وقتی در حضور پزشک هستید در مورد مهم‌ترین جزئیات با او صحبت می‌کنید.

برنامه درمان: معاینه اولیه اطلاعات لازم را برای تعیین بهترین راه برای بهبودی فراهم می‌کند. همچنین، ممکن است متخصص گوش، حلق و بینی آزمایشات بیشتر و مصرف دارو را به شما توصیه کند یا مطرح کند که برای معاینه بیشتر نیاز به تجهیزات بیشتری وجود دارد.

 

مزایای ویزیت توسط متخصص گوش حلق و بینی در منزل

همان‌طور که مطرح شد در صورت مشاهده برخی علائم لازم است به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید. لازم است بدانید در این شرایط، ویزیت توسط متخصص گوش، حلق و بینی در منزل مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید.

۱. صرفه‌جویی در وقت و انرژی
با ویزیت شدن توسط متخصص گوش، حلق و بینی در منزل دیگر نیازی نیست وقت خود را در ترافیک و همچنین در اتاق انتظار مطب دکتر هدر بدهید. شما می‌توانید با این امکان، مطابق با برنامه زمانی خود درخواست خدمات ویزیت توسط متخصص گوش، حلق و بینی در منزل را در هوم‌کا ثبت کنید.

۲. امنیت بیشتر
انتظار کشیدن در مطب دکتر به معنی قرار گرفتن در معرض بسیاری از بیماری‌های واگیردار است. با این حال، زمانی که توسط پزشک در منزل ویزیت می‌شوید در فضای آشنا و راحت خانه خود هستید و همچنین در معرض آلودگی‌ها و ویروس‌ها ازجمله ویروس کرونا قرار نمی‌گیرید.

۳. تمرکز بیشتر پزشک بر شما
هنگامی‌که پزشک به منزلتان می‌آید شما تنها بیمار او هستید، بنابراین او می‌تواند تمرکز بیشتری بر شرایط و وضعیت شما داشته باشد. این امر موجب می‌شود که روند تشخیص بیماری و درمان آن نیز سریع‌تر و باکیفیت بالاتری انجام شود.

۴. راحتی بیشتر
هنگامی‌که می‌خواهید توسط متخصص گوش، حلق و بینی در منزل ویزیت شوید می‌توانید تا زمان مراجعه پزشک، در فضای راحت خانه خود استراحت کنید و دیگر استرس دیر رسیدن به مطب و بقیه مسائل مربوط به رفت‌وآمد را نخواهید داشت.

 

تعرفه متخصص گوش حلق و بینی در منزل

 در حال حاضر، خدمات هوم‌کا در استان‌های تهران و البرز ارائه می‌شود و این مجموعه تمام سعی خود را کرده است تا تعرفه‌ها و قیمت‌های خدمات کاملا معقول و استاندارد باشند. این تعرفه‌ها با توجه به شرایط و نوع درخواست شما متفاوت هستند که برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید درخواست خود را در هوم‌کا ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

 

متخصص گوش حلق و بینی در منزل با هوم کا

هوم‌کا با این هدف شکل گرفت که به شهروندان، خدمات مراقبت و سلامت را با بالاترین کیفیت به افراد ارائه دهد. یکی از این خدمات ویزیت توسط متخصص گوش، حلق و بینی در منزل است. بنابراین اگر نیاز به مراجعه به متخصص گوش، حلق و بینی داشته باشید می‌توانید تنها با ثبت درخواست خود به صورت رایگان در هوم‌کا از امکان ویزیت توسط پزشک در منزل بهره‌مند شوید.
درنهایت، همان‌طور که مطرح شد متخصص گوش، حلق و بینی می‌تواند بیماری‌های مختلف مربوط به این اعضای بدن را تشخیص دهد و درمان کند. اگر نیاز دارید که توسط یک متخصص گوش، حلق و بینی ویزیت شوید و به دلایلی نمی‌خواهید از خانه خارج شوید لازم است بدانید که هوم‌کا امکان ویزیت توسط متخصص گوش، حلق و بینی در منزل بهره‌مند شوید. برای دریافت این خدمات کافیست دکمه ثبت رایگان درخواست را در هوم‌کا فشار دهید یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید.

 

دسترسی سریع

سوالات متداول

برای درمان شکاف لب و شکاف کام به چه متخصصی باید مراجعه کرد؟
متخصصان گوش و حلق و بینی می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.
علت اصلی بروز شکاف لب و شکاف کام چیست؟
مهمترین علت بروز این عارضه اختلالات ژنتیکی است که از بدو تولد خود را نشان می‌دهد.
آیا تنها اختلالات ژنتیکی باعث بروز شکاف کام می‌شوند؟
خیر. موارد زیر نیز در بروز این بیماری موثر هستند: کمبود ویتامین آ در بارداری سیگار کشیدن مادر در بارداری یا در معرض قرار گرفتن مادر در دود دوم سیگار. مصرف نوشیدنی‌های الکلی در زمان بارداری بالا بودن سن پدرو و مادر استرس و اضطراب مادر کمبود اسید فولیک مصرف مواد مخدر
روش درمان شکاف کام چگونه است؟
برای درمان این عارضه از جراحی استفاده می‌شود.
آیا شکاف کام منجر به بروز سایر مشکلات پزشکی برای کودکان می‌شود؟
این کودکان در خوردن شیر دچار مشکل هستند و با عفونت‌های مکرر گوش مواجه می‌شوند. همچنین وجود مشکلات دندانپزشکی در آنها رایج است.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...

مقالات مرتبط

درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.
دوست دارید درباره فاکتور CBC بیشتر بدانید؟
برای دریافت فایل راهنما، کافیست اطلاعات زیر را وارد نمایید.
request
دانلود فایل
interpretation-icon

تفسیر رایگان CRP

mg/L