متخصص مغز و اعصاب در منزل
خانه
مقالات
متخصص مغز و اعصاب در منزل

متخصص مغز و اعصاب در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1403/02/30
متخصص مغز و اعصاب در منزل
پزشک متخصص مغز و اعصاب به درمان بیماری‌های سیستم عصبی مرکزی و محیطی می‌پردازد. اگر نیاز دارید که توسط متخصص مغز و اعصاب در منزل ویزیت شوید، این کار را به هوم کا بسپارید و دیگر نگران نباشید!

عدم ارائه خدمت

پزشک متخصص مغز و اعصاب به درمان بیماری‌های سیستم عصبی مرکزی و محیطی می‌پردازد. ‏ مغز و اعصاب شاخه‌ای از پزشکی است که به مطالعه و درمان اختلالات سیستم عصبی می پردازد. سیستم ‏عصبی یک سیستم پیچیده است که وظیفه تنظیم و هماهنگی فعالیت‌های بدن را برعهده دارد. ‏ به این دلیل که سیستم عصبی انسان از مهمترین قسمت‌های بدن است و روی قسمت‌های دیگر بدن تاثیر می‌‌‌‌‌‌گذارد، تشخیص بیماری مغز و اعصاب به بهبود عملکرد اعضای دیگر بدن کمک می‌کند. متخصصان مغز و اعصاب آماده‌ی مقابله با هرگونه مشکل عصبی در منزل بیمار هستند، آنها شرح حال پزشکی‌تان را می‌گیرند، بیماری را تشخیص می‌‌‌دهند، داروی مناسب تجویز می‌کنند و تمام تجهیزات لازم را برای انجام اقدامات پزشکی در منزل، حتی الکتروانسفالوگرام یا الکترومیوگرافی دارند. 

 

متخصص مغز و اعصاب در منزل به درمان چه بیماری هایی می‌پردازد؟

✔ دمانس پیری - آلزایمر - سایر اختلالات حافظه

✔ پارکینسون، لرزش

✔ سکته

✔ بی حسی، سوزن سوزن شدن

✔ اختلالات حرکتی (ضعف عضلانی موضعی، همی پلژی پاراپلژی)

✔ پلی نوروپاتی - نوروپاتی محیطی

✔ درد عصبی

✔ میاستنی گراویس

✔ صرع

✔ سردرد

✔ میگرن

✔ اسکلروز چندگانه

✔ اختلالات عصبی

✔ سرگیجه، حالت تهوع

✔ بیماری نورون حرکتی (اسکلروز جانبی آمیوتروفیک)

✔ حالت گیجی

✔ اختلالات هوشیاری (خواب آلودگی - بی حالی)

✔ سرگیجه

✔ بی ثباتی

✔ ضعف در راه رفتن

 

متخصص مغز و اعصاب در منزل چه خدماتی را ارائه میدهد؟

متخصص مغز و اعصاب، پزشکی است که در زمینه‌ی درمان بیماری‌ها و آسیب‌های مربوط به سیستم عصبی تخصص دارد. یک متخصص مغز و اعصاب در زمینه اختلالات دستگاه عصبی یعنی مغز و نخاع تخصص دارد و از انواع روش های درمانی استفاده می کند تا علائم بیماری را از بین ببرد. متخصصان مغز و اعصاب، اختلالات عصبی عضلانی، دژنراتیو و نخاع را درمان می‌کنند. با افزایش سن، خطر بروز اختلالات عصبی افزایش پیدا می‌کند. برخی از اختلالات شایع سیستم عصبی عبارتند از: پارکینسون، صرع، آلزایمر، سکته، میگرن، زوال عقل. در صورت بروز این اختلالات سریعاً باید تحت نظر پزشک متخصص مغز و اعصاب قرار بگیرید.

متخصصان اعصاب و روان به درمان بیمارانی می‌پردازند که مشکلات سیستم عصبی دارند. خدماتی که توسط متخصصان مغز و اعصاب در منزل ارائه می‌شوند و ۱۰ دلیل مراجعه به نورولوژیست عبارتند از:

✔ صرع: اختلال صرع در اثر فعالیت غیر طبیعی الکتریکی در مغز بوجود می‌آید. بیماری صرع ممکن است به علت آسیب مغزی مانند سکته یا اختلال ژنتیکی رخ دهد. افراد در هر سنی ممکن است دچار اختلال صرع شوند. مشخصه‌ی اختلال صرع، از دست دادن هوشیاری است، همچنین روی سیستم ایمنی فرد اثر می‌گذارد. بیماری صرع، به علت اختلال سیستم عصبی مرکزی رخ میدهد که در آن فعالیت‌های مغز غیرعادی بوده و باعث بروز تشنج یا از دست رفتن هوشیاری می‌‌شود.
 یکی از خدماتی که توسط متخصصان مغز و اعصاب در منزل انجام میشود، ویزیت بیماران مبتلا به صرع است. بیماران صرعی ‏شاید به علت وخامت حال نتوانند به مطب پزشک مراجعه کنند و نیاز به ویزیت متخصص مغز و اعصاب در منزل داشته باشند. به همین دلیل، مجموعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی هوم کا متخصص مغز و اعصاب را به منزل‌تان می‌فرستد و خدماتی از قبیل ویزیت پزشک در منزل را ارائه می‌دهد. 

✔ سرگیجه: علائم سرگیجه شامل احساس چرخش و از دست دادن تعادل است. سرگیجه معمولاً به علت بروز مشکل در مغز، گوش داخلی، بیماری‌های گوش یا مسیر عصب حسی رخ می‌دهد. متخصص مغز و اعصاب برای درمان سرگیجه داروهایی را تجویز می‌کند.

✔ پارکینسون: بیماری پارکینسون به علت اختلال در سیستم عصبی مرکزی رخ می‌دهد. بیماری پارکینسون باعث بروز مشکل در راه رفتن، ‏هماهنگی و تعادل می‌شود. کاهش دوپامین یاعث بروز بیماری پارکینسون می‌شود.‏

✔ آلزایمر: رایج‌ترین علت زوال عقل، بیماری آلزایمر است. در این اختلال، سلولهای مغزی از بین می‌روند و حافظه‌ی فرد دچار اختلال می‌شود. در بیماری آلزایمر، فرد به‌آرامی حافظه و توانایی فکر کردن را از دست داده و قادر به انجام دادن کارهای ساده هم نیست. ‏در حقیقت، هرچقر زمان می‌گذرد، قسمت‌های بیشتر از مغز آسیب می‌بینند.

✔ اِم اس مالتیپل اسکلروزیس (MS): یک بیماری مخرب پیشرونده و التهابی است که باعث ایجاد مشکلاتی در کل بدن می شود. این بیماری به علت شکسته شدن غلاف میلین اطراف اعصاب رخ می‌دهد. علائم بیماری MS شامل اختلالات گفتاری، بی‌حسی، احساس خستگی زیاد و تاری دید است.

✔ میگرن: یکی از رایج‌ترین دلایل مراجعه بیماران به متخصص مغز و اعصاب، بیماری میگرن است. علائم بیماری میگرن شامل حالت تهوع، استفراغ، افزایش حساسیت به نور و افزایش حساسیت به صدا است.

✔ مننژیت: از رایج‌ترین بیماری‌های مغز و اعصاب، منژیت است، مننژیت، التهابی اطراف مغز و بافت مغزی می‌باشد. همچنین، این التهاب می‌تواند در نخاع نیز رخ دهد.

✔ سکته مغزی: لخته شدن خون در رگ‌های مغز یا پاره شدن رگ‌های مغز باعث خونریزی داخلی می‌شود. ‏به علت بروز اختلال در رگ‌های مغز، جریان خون‌رسانی و اکسیژن‌رسانی قطع می‌‌شود و سلول‌های مغز از ‏بین می‌روند و عملکرد مغز دچار اختلال شده و سکته رخ می‌دهد. گاهی اوقات میزان سکته‌ی مغزی شدید است و باعث کاهش توانایی حرکت و تکلم می‌شود. فرد باید دائماً تحت نظر پزشک باشد ولی این افراد به علت مشکلات حرکتی قادر به مراجعه‌ی حضوری به مراکز درمانی نیستند و استفاده از خدمات درمانی از قبیل ویزیت پزشک در منزل برای آنها انتخاب خوبی است.

✔ سوزن سوزن شدن و بیحسی اندام‌ها: بی حسی و سوزن سوزن شدن اندام‌ها می‌‌تواند به دلایل زیادی رخ دهد. اما اگر بی‌ حسی ادامه دار یا ناگهانی باشد، ممکن است نیاز به مراجعه به متخصص مغز و اعصاب داشته باشید. 

✔ مشکلات حرکتی‎: اگر به سختی راه می‌روید و دچار لرز می‌شوید، امکان دارد که سیستم عصبی‌تان ‏دچار مشکل شده باشد‎.‎ اگر مشکلات حرکتی باعث ایجاد اختلال در زندیگی‌تان شده است بهتر است به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید.

 

چه زمانی از متخصص مغز و اعصاب در منزل استفاده کنیم؟

 افراد پس از بروز بیماریهای مغز و اعصاب باید به نورولوژیست مراجعه کنند. مراجعه‌ی به موقع به پزشک متخصص مغز و اعصاب پس از تشخیص بیماری مانع از پیشرفت بیماری می‌شود و مراحل درمان سریعتر شروع می‌شود. بعد از اولین مراجعه، نورولوژیست درمان را شروع می‌کند و بیمار تحت نظر متخصص مغز و اعصاب خواهد ماند. ‏ 
متخصص مغز و اعصاب قادر به تشخیص، کنترل و درمان بیماری‌های عصبی است. اگر این علائم را داشتید بهتر است به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید:

✔ سرگیجه

✔ ضعف عضلانی

✔ گیجی

✔ انواع سردرد

✔ مشکلات حرکتی

✔ کاهش میزان هوشیاری

✔ تشنج

افرادی که دچار اختلال در حواس لامسه، بینایی، بویایی و شنوایی می‌شوند، ممکن است نیاز به متخصص مغز و اعصاب داشته باشند. گاهی اوقات، این مشکلات به علت بروز اختلالات سیستم عصبی رخ می‌دهند.
متخصص مغز و اعصاب با توجه به نحوه‌ی عملکرد سیستم عصبی و مهارت و دانش لازم، انواع بیماری‌ها و مشکلات عصبی را تشخیص می‌دهد. متخصص مغز و اعصاب جهت انجام معاینات دقیق از روشهایی از قبیل تصویر برداری مغز مانند اِم آر آی MRI، سی تی اسکن، نوار مغز و نوار عصب عضله و غیره استفاده می‌کند.
همانطور که می‌دانید، "پیشگیری بهتر از درمان است." اگر با علائم بیماری‌های مغز و اعصاب مواجه شدید، در اسرع وقت به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید. اگر امکان مراجعه‌ی حضوری برای شما میسر نیست، از خدمات درمانی مجموعه‌ی هوم کا در منزل استفاده کنید. 

 

وظایف متخصص مغز و اعصاب در منزل

نورولوژیست یا متخصص مغز و اعصاب وظایفی دارد. برخی از مهمترین وظایف عبارتند از:

✔ تشخیص صحیح بیماری مغز و اعصاب

✔ استفاده از روش‌های متنوع مانند MRI، سی تی اسکن، نوار مغز و…

✔ تجویز داروهای مناسب و روش‌های درمانی برای بهبودی بیمار

 

هزینه ویزیت متخصص مغز و اعصاب در منزل

اگر شما و یا افراد خانواده‌تان با مشکلات عصبی مواجه شدید، می‌توانید به بیمارستان مراجعه کنید یا خدمات درمانی را در منزل دریافت کنید. در صورت مراجعه‌ی حضوری باید هزینه‌ی زیادی صرف رفت و آمد به مراکز درمانی کنید، بنابراین با انتخاب خدمات درمانی مجموعه‌ی هوم کا می‌توانید در هزینه‌ها صرفه جویی کنید.‏ جهت کسب اطلاع از هزینه‌ها با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید تا کارشناسان ما، شما را بیشتر راهنمایی نمایند.

 

متخصص مغز و اعصاب در منزل با هوم‌کا

مجموعه‌ی هوم کا با در اختیار داشتن پرسنل متخصص و آموزش دیده آماده‌ی خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد. پس از ثبت درخواست در وبسایت هوم کا، کارشناسان ما با شما تماس می‌گیرند تا اطلاعات لازم را از شما اخذ کنند و قرار ملاقاتی برای ملاقات با پزشک برای شما ترتیب دهند. اگر نیاز دارید که توسط متخصص مغز و اعصاب در منزل ویزیت شوید، این کار را به هوم کا بسپارید و دیگر نگران نباشید!

دسترسی سریع

سوالات متداول

نورولوژیست به چه معناست؟‌
منظور از نورولوژیست همان متخصص مغز و اعصاب است.
برای کنترل پارکینسون به چه متخصصی باید مراجعه کرد؟
متخصص مغز و اعصاب، می تواند در کنترل این بیماری به شما کمک کند.
آیا فیزیوتراپی به بیماران پارکینسونی کمک می‌کند؟
بله. تمرینات و تکنیک‌های فیزیوتراپی می‌تواند در کاهش عوارض پارکینسون کمک کند.
برای درمان چه بیماری‌هایی می‌توانیم به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنیم؟
✔ دمانس پیری - آلزایمر - سایر اختلالات حافظه ✔ پارکینسون، لرزش ✔ سکته ✔ بی حسی، سوزن سوزن شدن ✔ اختلالات حرکتی (ضعف عضلانی موضعی، همی پلژی پاراپلژی) ✔ پلی نوروپاتی - نوروپاتی محیطی ✔ درد عصبی ✔ میاستنی گراویس ✔ صرع ✔ سردرد ✔ میگرن ✔ اسکلروز چندگانه ✔ اختلالات عصبی ✔ سرگیجه، حالت تهوع ✔ بیماری نورون حرکتی (اسکلروز جانبی آمیوتروفیک) ✔ حالت گیجی ✔ اختلالات هوشیاری (خواب آلودگی - بی حالی) ✔ سرگیجه ✔ بی ثباتی ✔ ضعف در راه رفتن
هزینه متخصص مغز و اعصاب در منزل چقدر است؟
ویزیت متخصص مغز و اعصاب با توجه به تعرفه آن تعیین می‌شود. با کارشناسان هوم‌کا تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...

مقالات مرتبط

درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.
دوست دارید درباره فاکتور CBC بیشتر بدانید؟
برای دریافت فایل راهنما، کافیست اطلاعات زیر را وارد نمایید.
request
دانلود فایل
interpretation-icon

تفسیر رایگان CRP

mg/L