طب سوزنی در منزل
خانه
مقالات
طب سوزنی در منزل

طب سوزنی در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/02/22
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
ثبت رایگان درخواست
طب سوزنی در محیط راحت و ساکت منزل شما!
اغلب افراد برای انجام طب سوزنی مضطرب هستند، اما اگر طب سوزنی در محیط امن و راحت خانه انجام شود اضراب فرد را به مقدار قابل توجهی می‌کاهد. به دلیل حساس بودن این کار به رعایت کامل نکات بهداشتی و با وجود ویروس کرونا آن در خانه توصیه می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر در این مقاله با ما همراه باشید.
مشاوره رایگان
هنوز تصمیم نگرفتید؟ نگران نباشید. می‌توانید اطلاعات خود را بفرستید و مشاوره رایگان بگیرید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

طب سوزنی در منزل چیست و چه مزایایی دارد؟

طب سوزنی یکی از شاخه های مهم طب سنتی چین می باشد که دارای روش های تجربی است و از قوانین و قواعد خاصی پیروی نمی کند. در روش طب سنتی، متخصصین تعدادی سوزن نازک را به نقاطی از بدن فرو می کنند که گذرگاه انرژی نام دارند. روش انجام این کار در کشور های مختلف متفاوت است و اکثرا با هدف تسکین درد های سیاتیک، کمر درد، رماتیسم و غیره تجویز می شود. این روش نیز مانند سایر درمان ها معایب و مزایای خاص خود را دارد. طب سنتی سفتی غیر طبیعی ماهیچه را کاهش می دهد و قدرت، تحرک و انعطاف پذیری عضلات را افزایش می دهد. همین امر موجب درمان بدون دارو می شود. از طرفی محیط خانه به دلیل داشتن آرامش بیشتر و شباهت کم تر به محیط کلینیک، تاثیر مثبت و بیشتری در روند درمان افراد دارد و به اصطلاح بازدهی بالا می‌رود. گاهی افردا پس از طب سنتی به استراحت مطلق 7 روزه نیاز دارند. بنابراین منزل محیط بسیار خوب، مناسب و پر از آرامشی می باشد.
انجام طب سوزنی درد چندانی نخواهد داشت. به خصوص اینکه فرد انجام دهنده با مهارت و تخصص این کار را انجام دهد. اما برای برخی از افراد حتی نام سوزن نیز درد آور است. به همین علت انجام طب سوزنی در منزل می‌تواند همراه با آرامش منزل باشد. نکته قابل اهمیت این است که حتما قبل از انجام و بهره مندی از خدمات، حتما از ایمنی، مهارت، تخصص و دقت افراد انجام دهنده‌ی طب سوزنی در منزلتان مطمئن شوید. نیاز است که قبل از اقدام به انجام طب سوزنی در منزل، از تخصص کادر درمان مرکزی که این کار را انجام می‌دهد، اطمینان پیدا کنید. در نتیجه می توانید با آرامش خاطر به درمان خود بپردازید. در برخی موارد به دلیل استفاده از سوزن های غیر استریل بیمار دچار مشکلات عفونی شده است. در ادامه شما را با افراد و بیماری هایی که با طب سوزنی در منزل درمان می شوند آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

طب سوزنی در منزل در تهران برای چه افرادی مناسب است؟

طب سوزنی در منزل برای افراد زیر موثر می باشد:
۱- سالمندانی که رفت و آمد برایشان مشکل است یا دچار بیماری های سختی هستند.
۲- زنان بارداری که دچار دردهایی می شوند که ثابت شده با طب سوزنی به راحتی درمان می شوند.
۳- افرادی که دارای دردهای شدید می باشند و نمی توانند از منزل خارج شوند.
۴- افرادی که دارای بیماری های روحی و روانی هستند و از حضور در اجتماع می ترسند.
۵- کودکانی که در برابر رفتن به دکتر و کلینیک مقاومت می کنند.
۶- افراد معلول و کم تحرک
۷- کسانی که در منزل آرامش دارند.
۸- افردای که ترس از سوزن دارند.
۹- افراد وابسته به خانواده

طب سوزنی در منزل

 

انجام طب سوزنی در منزل در تهران برای چه بیماری هایی مفید واقع می شود؟

۱- درمان بیماری های گوش، حلق و بینی
۲- درمان بیماری های عصبی و پرخاشگری
۳- ناهنجاری های صورت و حتی فک
۴- درمان بیماری ها و لک های پوستی
۵- درمان بیماری های مرتبط با مثانه
۶- درمان و بهبود بیماری های گوارشی و هضم
۷- درمان بیماری های زنان
۸- بهبود بیماری های روانی
۹- بهبود بیماری های ریوی
۱۰- بهبود درد تاندون ها
۱۱- درمان بی خوابی و بد خوابی
۱۲- بهبود سردرد و میگرن های شدید
۱۳- درمان بیماری های تنفسی و تنگی نفس و آسم
۱۴- درمان شب ادراری
۱۵- درد های بعد از عمل جراحی
۱۶- درمان و بهبود آسیب دیدگی یا انحراف استخوان و مفاصل
۱۷- درمان اعتیاد به مواد مخدر
۱۸- چاقی و یا لاغری های موضعی
۱۹- درمان آرتروز
۲۰- متعادل سازی فشار خون
۲۱- درمان افسردگی و اضطاب
همچنین بیماری هایی مانند سرطان، اسکیزوفونی، وابستگی به الکل و ناباروری به ندرت با طب سوزنی درمان می شوند. شواهد اندکی از درمان این نوع بیماری ها وجود دارد.

طب سوزنی در منزل

 

خدمات طب سوزنی در منزل چقدر طول می‌کشد؟

اینکه انجام طب سوزنی چقدر طول می‌کشد، جزو سوال های اکثر افرادی است که برای اولین بار به طب سوزنی روی می‌آورند. مدت زمان، شدت و طول جلسات، به نوع بیماری و مشکل و وضعیت جسمی فرد مراجعه کننده بستگی دارد. بدن برخی از افراد زود و بدن برخی دیگر دیرتر به این درمان پاسخ مثبت می دهند. برخی از افراد در طی دو الی سه جلسه به طور کامل درمان می شوند. بنابر این مدت زمان این کار و خدماتش کاملا به وضعیت فرد و بیماری او دارد.
شاید شما نیز جزو افرادی باشید که برای درمان بیماری های خود به فکر طب سوزنی هستید. اما ترس از سوزن دارید و یا در منزل آرامش بیشتری در حین انجام طب سوزنی حس می‌کنید. این امر و انجام با آرامش طب سوزنی در منزل سبب بهبود بیماری و از بین رفتن درد نیز می‌شود.
هزینه های مربوط به انجام طب سوزنی در منزل در هر مجموعه ای متفاوت است و بهتر است با مراجعه به مراکز مربوطه از هزینه آن ها اطلاع یابید.

دسترسی سریع

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...