روانشناسی در منزل
خانه
خدمات
روانشناسی در منزل

روانشناسی در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/07/20
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
سلامت روان، سرمایه‌ی زندگی بهتر
بسیاری از ما آن‌طور که به سلامت جسم خود اهمیت می‌دهیم، برای سلامت روان خود ارزش قائل نیستیم. در حالی که سلامت روان سرمایه‌ی بزرگی در مسیر زندگی سالم ما انسان‌هاست. مشاوره‌ی روانشناسی در منزل از جمله خدماتی است که در این راستا به ما کمک خواهد کرد. در این مقاله بیشتر درباره‌ی این موضوع صحبت می‌کنیم.

بنر عدم ارائه خدمت

قبل از صحبت کردن درباره‌ی روانشناسی در منزل، بهتر است در ابتدا کمی درباره‌ی روانشناسی و مشاوره‌ی روانشناسی حرف بزنیم. بر کسی پوشیده نیست که مشاوره‌ی روانشناسی در بهبود بیماری‌ها و اختلالات روحی و روانی چقدر می‌تواند موثر و کارا باشد. اما متاسفانه بسیاری از ما در برابر نام اختلالات روحی و روانی جبهه می‌گیریم و گمان می‌کنیم هر کس که دارای این اختلالات باشد دیوانه است. در حالی که اصلا چنین نیست. باید بدانید که ما اختلالاتی نظیر افسردگی و اضطراب را نیز در دسته‌ی اختلالات روانی به حساب می‌آوریم.
بیایید کمی به آمار رجوع کنیم. مطالعات نشان می‌دهد که ۶۶ تا ۷۵ درصد مردم کشور‌های دارای درآمد متوسط مانند ایران، به نوعی اختلالات روانی را تجربه می‌کنند! پس همانطور که می‌بینید بهره گرفتن از مشاوره‌ی روانشناسی و روانشناس بسیار با اهمیت است و می‌تواند تاثیر بسیار مهمی در کیفیت زندگی ما بگذارد. 
حال که درباره‌ی روانشناسی صحبت کردیم بهتر است به مشاوره‌ی روانشناسی در منزل بپردازیم.

 

مشاوره روانشناسی در منزل

مشاوره‌ی روانشناسی در منزل از جمله خدماتی است که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به جای مراجعه به مطب روانشناس و مشاور، از حضور روانشناس در منزل خود بهره ببرند. معمولا حضور روانشناس در منزل می‌تواند در حوزه‌ها‌ی مختلفی نظیر مشاوره کودک، مشاوره سالمند، مشاوره خانواده و .. میسر باشد و افراد متناسب با نیازی که دارند، می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. اما به نظر شما مشاوره‌ی روانشناسی در منزل چه مزیت‌هایی دارد که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است؟

روانشناسی در منزل

 

مزایای مشاوره روانشناسی در منزل

مشاوره‌ی روانشناسی در منزل برای افراد مزایای زیادی را به همراه دارد که در زیر به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

✔ اولین مزیت مشاوره روانشناسی در منزل، صرفه‌جویی در زمان و انرژی افراد است. برای بسیاری از افراد پیش آمده که به علت عدم تحمل ترافیک و شلوغی‌های مطب، تصمیم به عدم مراجعه به مطب روانشناس گرفته‌اند و رسیدگی به خودشان را پشت گوش انداخته‌اند. استفاده از این خدمت می‌تواند دغدغه‌ی هدر رفتن زمان و تحمل شلوغی‌ها را کاهش دهد و افراد با آرامش بیشتری خدمت مشاوره روانشناسی در منزل را دریافت کنند. 

✔ مزیت دوم احساس راحتی افراد است. بسیاری از افراد در مطب روانشناس و در حضور سایرین احساس راحتی نمیکنند و به همین علت ترجیح می‌دهند به مطب مراجعه نکنند. اما استفاده از خدمت مشاوره‌ی روانشناسی در منزل می‌تواند این مشکل را برطرف کرده و فرد بدون احساس عذاب و با راحتی و آرامش بیشتر، مراحل مشاوره‌ی خود را سپری کند.

✔ هرچه روانشناس بتواند شناخت دقیق‌تر و عمیق‌تری نسبت به مراجع پیدا کند، روند بهبود نیز سریع‌تر و بهتر سپری خواهد شد. به همین دلیل حضور روانشناس در منزل می‌تواند به ین امر کمک کند. هنگامی که مشاور روانشناس در منزل حضور پیدا می‌کند، می‌تواند بهتر و عمیق‌تر با شرایط زندگی فرد آشنا شود که این اطلاعات کمک بسیار زیادی به ارائه‌ی راه‌حل‌های متناسب با شرایط فرد می‌کند.

✔ از جمله مزایای دیگر روانشناسی در منزل، برگزاری جلسات مشاوره‌ی طولانی‌تر نسبت به مشاوره در کلینیک است. هنگامی که روانشناس به منزل فرد مراجعه می‌کند می‌تواند زمان بیشتری را برای مشاوره بگذارد و به همین دلیل می‌تواند در جلسات کمتری مشکل و مسئله را حل نماید. اما ساعت مشاوره در کلینیک محدود است و ممکن است تعداد جلسات بیشتری برای بهبود نیاز باشد و روند بهبود فرد طولانی‌تر شود.

موارد بالا فقط تعدادی از مزیت‌های مشاوره روانشناسی در منزل بود. ما در این مقاله به همین تعداد اکتفا می‌کنیم. حال بهتر است به سراغ سوال مهم دیگری برویم. خدمت مشاوره روانشناسی در منزل برای چه کسانی اهمیت دارد؟

 

مشاوره روانشناسی در منزل برای چه کسانی اهمیت دارد؟

همانطور که گفتیم ویزیت مشاور و روانشناس در منزل می‌تواند برای گروه بزرگی از افراد فایده داشته باشد. چرا که او می‌تواند با شناخت بهتر، حمایت عاطفی، و ارائه‌ی راهکارهای مناسب، کمک بزرگی به سلامت روان افراد بکند. در کنار این مقوله، مفهومی به نام بهداشت روان وجود دارد که بسیار اهمیت پیدا می‌کند. افراد می‌توانند از تخصص و آموزش مشاوران به منظور آموزش بهداشت روان بهره ببرند. پس همانطور که متوجه شدیم خدمت روانشناسی در منزل می‌تواند حوزه‌ها و موارد زیادی را در برگیرد که در این‌جا به مهم‌ترین این حوزه‌ها اشاره خواهیم کرد.

✔ مشاوره روانشناسی در منزل برای کودکان بسیار حائز اهمیت است. هنگامی که کودکان به روانشناس یا مشاوره نیاز پیدا می‌کنند، ممکن است به علت استرس و اضطراب از مراجعه به مطب سر باز زنند یا در کلینیک‌ها احساس راحتی نکنند. به همین دلیل یکی از روش‌های بسیار مفید برای روانشناسی کودک، انجام مشاوره روانشناسی در منزل است.

✔ روند درمان و بهبودی در بسیاری از افراد ممکن است طولانی شود و به طول بینجامد. در این گونه افراد مشاوره‌ روانشناسی در منزل توصیه می‌شود تا در یک زمان طولانی، مشاور بتواند با فرد ارتباط پیدا کند و با فهم دقیق و عمیق درباره‌ی شرایط زندگی او، کمک موثرتری برای بهبود فرد مورد نظر انجام دهد.

✔ در مواردی که پدر و مادر در زمینه‌ی ارتباط با فرزند خود، نیاز به آموزش دارند، مشاوره روانشناسی در منزل می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی باشد و اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. 

✔ در مواردی که ممکن است اختلال روحی و روانی منجر به عود در زمان‌های مختلف شود، حضور یک مشاور و روانشناس در منزل و همچنین ارتباط مستمر و دائم با او بسیار با اهمیت است. 

✔ در حوزه‌ی مشاوره روانشناسی سالمندان و افراد سالخورده، مشاوره در منزل اهمیت بالایی پیدا می‌کند، چرا که ممکن است مراجعه به کلینیک‌ها برای این افراد دشواری‌های خاص خودش را داشته باشد و آن‌ها از انجام این کار سر باز زنند. همچنین برخی از سالمندان ممکن است به دلیل مشکلات و محدودیت‌های فیزیکی (مانند درد، از کار افتادگی و .. ) توانایی مراجعه به مراکز درمانی را نداشته باشند که در این صورت نیز مشاوره روانشناسی در منزل اهمیت پیدا خواهد کرد.

حال که با اهمیت مشاوره روانشناسی در منزل، برای گروه‌های مختلف آشنا شدیم، بهتر است درباره‌ی خدماتی که هوم‌کا در این زمینه ارائه می‌دهد صحبت کنیم.

روانشناسی در منزل

 

خدمات مشاوره روانشناسی در منزل هوم کا

ما نیز در هوم‌کا بنا بر اهمیت این موضوع تلاش کرده‌ایم که خدمت مشاوره روانشناسی در منزل را برای شما فراهم کنیم. در این بخش به صورت مختصر به خدماتی که هوم‌کا در این زمینه ارائه می‌دهد خواهیم پرداخت.

 

روانشناس کودک در منزل 

بسیاری از ما والدین هنگامی که صاحب فرزند می‌شویم، آموزش زیادی در مورد نحوه‌ی رفتار و برخورد با کودک خود نمیبینیم. حتی برای فرزندان بعدی خود نیز از تجربیات قبلی بهره می‌بریم و باز هم جای آموزش رفتار صحیح در این موضوع خالی است. اینجاست که مشاوره کودک در منزل اهمیت زیادی پیدا می‌کند.
روانشناس متخصص می‌تواند از طریق ویزیت و مشاوره کودک در خانه، بسیاری از مشکلات به وجود آمده در کودک را برطرف نماید و در راستای بهبود مشکلات او و همچنین سلامت و بهداشت روان کودک، گام‌های موثری بردارد. در بسیاری از موارد می‌توان از خدمات مشاوره‌ای کودک در خانه استفاده کرد که در زیر تعدادی از مهم‌ترین آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم:

✔ همانطور که در بالاتر به آن اشاره کردیم، بسیاری از مواقع، برای کودک مشکلی به وجود می‌آید که والدین به دلایل مختلف قادر به حل آن نیستند. از جمله‌ی این دلایل شاید بتوان به کمبود دانش یا کاهش توان و ظرفیت آن‌ها برای حل این مشکل اشاره کرد. اینجاست که اعزام درمانگر کودک به منزل و استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی کودک می‌تواند بسیار موثر واقع شود.

✔ کودکان ممکن است تحت تاثیر اضطراب‌های بسیاری قرار بگیرند. از جمله‌ی این اضطراب‌ها می‌توان به اضطراب ناشی از رها‌شدگی، اضطراب ناشی از پایان زندگی و .. اشاره کرد. این اضطراب‌ها اگر از میزان عادی خود عبور کند می‌تواند برای کودک مشکلاتی را به وجود بیاورد که در آن هنگام، مشاوره روانشناسی در منزل می‌تواند پاسخگو باشد.

✔ اگر کودک شما گوشه‌گیر و منزوی شده است و در صحبت کردن یا بروز احساسات یا نام‌گذاری بر روی آن‌ها دچار مشکل است، احتمالا می‌تواند با کمک گرفتن از یک مشاور متخصص، بر مشکلاتش غلبه کند. به همین دلیل در این زمینه نیز می‌توان از دکتر روانشناس کودک در منزل استفاده نمود.

شما می‌توانید با استفاده از خدمت مشاوره روانشناسی کودک در منزل، از خدمات مختلفی که هوم‌کا در این زمینه ارائه می‌دهد بهره‌مند شوید. کافیست با استفاده از دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست یا تماس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ درخواست خود را ثبت نمایید و بقیه‌اش را به ما بسپارید!

 

بازی درمانی در اتاق کودک

بازی یکی از مهم‌ترین اتفاقات زندگی کودک است و تاثیر بسیار مهمی در رشد و شکل‌گیری شخصیت کودک دارد. بازی نقش مهمی در توجه و تمرکز کودک، افزایش خلاقیت او و .. دارد. همچنین می‌توان از بازی با عنوان ابزاری برای یادگرفتن احساسات و بروز آن‌ها نام برد. حال بازی‌درمانی به چه معناست؟
بازی درمانی در اصل تعاملی است که بین روانشناس و کودک شکل می‌گیرد و روانشناس متخصص با استفاده از آن تلاش می‌کند که برخی از مشکلات درونی کودک را کاهش داده و او را به سمت بهبودی سوق دهد. به بیان دیگر بازی‌درمانی را می‌توانیم این‌گونه تعریف کنیم: استفاده از بازی‌های مختلف برای کاهش و درمان اختلالات کودک. بازی درمانی یکی از روش‌هایی است که توسط بسیاری از مشاوران مورد استفاده قرار می‌گیرد چرا که کودکان راحت‌تر و بهتر می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. 
حال فرض کنید این اتفاقات در اتاق کودک و به وسیله‌ی وسایل بازی خودش رخ دهد. به احتمال زیاد در این شرایط کودک احساس راحتی بیشتری می‌کند و می‌تواند مسیر بهبودی را سریع‌تر طی کند. به همین دلیل بازی درمانی در اتاق کودک می‌تواند به عنوان یکی از روش‌های کمک کننده در مشاوره روانشناسی کودک شناخته شود.

روانشناسی در منزل

 

روانشناس در منزل برای کودکان بیش فعال

نگهداری از کودکانی که مبتلا به بیش‌فعالی هستند، معمولا با چالش‌های مختلفی همراه است. چرا که این کودکان معمولا دارای مشکلاتی در رفتار، عزت نفس، پیدا کردن دوست و .. هستند. مشاور یا روانشناس متخصص در منزل از دو جنبه می‌تواند به این خانواده کمک کند. اول اینکه به پدر و مادر آموزش و آگاهی‌های لازم در زمینه‌ی رفتار و برخورد درست با کودک بیش‌فعال را بدهد و دوم اینکه با استفاده از روش‌های مختلف، تلاش کند تا کمی از مشکلات کودک را کاهش دهد. 
به همین دلیل ما در هوم‌کا، خدمت روانشناسی در منزل برای کودکان بیش‌فعال را فراهم کرده‌ایم تا در صورت نیاز از آن استفاده نمایید.

 

روانشناس در منزل برای کودک اتیسم

اتیسم از جمله اختلالاتی است که باعث به وجود آمدن مشکلات در ارتباطات و تعاملات اجتماعی کودک شده و باعث بروز الگوهای محدود و تکراری رفتاری در کودک می‌شود. والدین کودک مبتلا به اتیسم نیز به آموزش و آگاهی‌های لازم به منظور برخورد و رفتار درست با کودک خود نیاز دارند. در این زمینه روانشناس در منزل برای کودک اتیسم می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.
روانشناس در منزل برای کودک اتیسم علاوه بر آموزش و آگاهی‌بخشی به والدین، می‌تواند با بررسی دقیق‌تر کودک، راه‌حل‌های متناسب با شرایط را به منظور کاهش مشکلات پیش رو ارائه دهد. به همین دلیل حضور و وجود یک مشاور در منزل برای کودکان اتیسم می‌تواند بسیار موثر واقع شود. 

 

روانشناس سالمند در منزل 

سالمندان عزیزمان را فراموش نکنیم! سالمندان در این دوره از زندگی خود نیاز‌های عاطفی و روانی بسیاری دارند که باید به آن‌ها رسیدگی شود. همچنین بسیاری از سالمندان ممکن است اختلالاتی نظیر افسردگی و اضطراب را تجربه نمایند. به همین دلیل حضور یک روانشناس و متخصص در کنار آن‌ها می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.
سالمندان هرچه به سن‌های بالاتری می‌رسند، توان جسمی و بدنیشان کاهش پیدا می‌کند، بازنشسته می‌شوند و حتی ممکن است شغل و درآمد خود را از دست بدهند، رابطه‌شان با دوستان و آشنایان محدود می‌شود و .. همه‌ی این‌ها فشار‌های روحی و روانی زیادی را به سالمند وارد می‌کند و احتمال بروز مشکلات و اختلالات روانی را در آن‌ها افزایش می‌دهد.  در این شرایط یک روانشناس می‌تواند به کمک سالمند بیاید و به آن‌ها کمک کند تا بر این فشار‌ها غلبه کنند و کمی بر شرایط به وجود آمده کنترل پیدا کنند. 
بسیاری از سالمندان توان مراجعه به مراکز درمانی را ندارند یا حضور در این مراکز باعث وارد شدن فشار‌های روحی و روانی بیشتری به آن‌ها می‌شود. بنابراین یکی از بهترین راه‌ها برای سالمندان، استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی در منزل است. حضور یک روانشناس سالمند در منزل می‌تواند در مسیر بهبودی و تسلط سالمند بر مشکلاتش، بسیار مفید و موثر واقع شود.
ما نیز در هوم‌کا این خدمت را برای شما فراهم کرده‌ایم. اگر قصد دارید از روانشناس سالمند در منزل استفاده نمایید، کافیست با استفاده از دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست یا تماس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵درخواست خود را ثبت نمایید.

روانشناسی در منزل

 

نحوه درخواست خدمت و اعزام روانشناس به منزل

اگر به خدمت مشاوره روانشناسی در منزل نیاز دارید کافیست با استفاده از دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست یا تماس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ درخواست خود را ثبت نمایید. پس از نهایی شدن درخواست شما، روانشناس در همان مکان و زمانی که تعیین کرده‌اید حضور پیدا خواهد کرد و خدمات مورد نظر را به شما ارائه خواهد داد. 
همچنین اگر هر سوالی در این زمینه دارید می‌توانید از طریق تماس با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵  با ما مطرح کنید تا کارشناسان هوم‌کا، شما را بیشتر راهنمایی نمایند.

 

مناطق تحت پوشش خدمت مشاوره روانشناسی در منزل

در حال حاضر خدمت مشاوره روانشناسی در منزل، مناطق تهران، کرج و شهرستان‌های اطراف را پوشش می‌دهد که در ادامه به توضیح هرکدام از آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

روانشناسی در منزل تهران

هر کجای تهران که ساکن هستید می‌توانید از خدمت مشاوره روانشناسی در منزل استفاده نمایید. کافیست درخواست خود را از طریق دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست ثبت نمایید و بقیه‌ی موارد را به ما بسپارید.

 

روانشناسی در منزل کرج

علاوه تهران، کرج نیز از جمله مناطق تحت پوشش خدمت مشاوره روانشناسی در منزل است. بنابراین اگر ساکن کرج هستید باز هم می‌توانید روی ما حساب کرده و از خدمت مشاوره روانشناسی در منزل بهره ببرید.

 

سخن آخر درباره روانشناسی در منزل

یادمان نرود که بهداشت و سلامت روح و روان ما به اندازه‌ی سلامت جسم ما مهم و با اهمیت است. سلامت روان سرمایه‌ای برای زندگی بهتر ما انسان‌هاست. پس سعی کنیم از این سرمایه به خوبی محافظت کنیم. ما نیز در هوم‌کا تلاش می‌کنیم که در این مسیر در کنار شما باشیم. اگر سوالی درباره‌ی خدمت مشاوره روانشناسی در منزل دارید می‌توانید از طریق تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ آن را مطرح کنید تا کارشناسان ما بیشتر راهنمایی‌تان کنند. 

دسترسی سریع

سوالات متداول

خدمات روانشناسی در منزل در چه حوزه‌هایی ارائه می‌شود؟‌
خدمت روانشناسی در منزل حوزه گسترده‌ایی دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: مشاوره کودک مشاوره سالمند مشاوره خانواده
خدمات روانشناسی هوم‌کا در چه مناطقی ارائه می‌شود؟
ساکنین استان تهران، کرج و حومه و مشهد می توانند از خدمات روانشناسی هوم‌کا در منزل بهره ببرند.
آیا خدمات هوم‌کا به خدمات درمانی در منزل محدود می‌شود؟
خیر. در صورت نیاز می‌توانید از خدمات مراقبتی و آزمایشگاهی در منزل هوم‌کا نیز بهره ببرید.
آیا خدمت روانشناسی در منزل هوم‌کا از کیفیت مطلوبی برخوردار است؟
این مجموعه برای حفظ سلامتی شما، بسیار تلاش کرده است. به همین دلیل با کارشناسان و متخصصان کارآزموده و با تجربه همکاری دارد. بنابراین مطمئن باشید خدمات ارائه شده توسط این مجموعه از کیفیت مطلوبی برخوردار است.
هزینه خدمات درمانی در منزل چقدر است؟
هزینه خدمات درمانی با توجه به نوع آن تعیین می‌شود. کارشناسان ما در این زمینه به شما مشاوره رایگان می دهند. با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...