پرستار خصوصی در منزل
خانه
خدمات
پرستار خصوصی در منزل

پرستار خصوصی در منزل

پرستار خصوصی در منزل
ممکن است شما هم در زندگی خود شرایطی را در رابطه با افراد خانواده تجربه کرده و متوجه کمک یک پرستار شده باشید. چنانچه والدین مسن شما دارای بیماری خاصی باشند، این احساس نیاز را بیشتر درک می‌کنید. اکثر افراد در زندگی امروزه شاغل هستند و رسیدگی به افرادی که نیاز به مراقبت دارند غیر ممکن به نظر می‌آید.

 بنر عدم ارائه خدمت

آیا شما هم جزو آن دسته از کسانی هستید که وجود یک پرستار را در کنار افراد بیمار و سالخورده یک نیاز اساسی می‌دانید؟ آیا تاکنون به خدمات پرستاری خصوصی در منزل فکر کرده‌اید؟! اغلب افراد در زندگی امروزه با وجود مشغله‌های فراوانی که روزانه با آنها مواجه هستند، فرصت کافی را برای مراقبت از فرد بیمار یا مسن را ندارند. 
اشتباه نکنید. این موضوع به معنی بدی این افراد نیست؛ بلکه امور زندگی به حدی فشرده شده است که ممکن توجه لازم را برای نگهداری آن‌ها نداشته باشیم. به همین دلیل است که افراد از خدمات پزشکی و مراقبتی در منزل استفاده می‌کنند. 
شاید در ابتدا این گونه به نظر بیاید که بیماران یا کسانی که ما تقاضای درخواست پرستاری را برای آنها سفارش می‌دهیم، از این موضوع ناراحت شوند. اگر این موضوع فکر شما را به خود مشغول کرده است، بهتر است یادآور شویم که نیازی به خروج فرد مورد نظر از محل زندگی خود نیست. 
استفاده از خدمات پرستاری خصوصی در منزل به شما کمک می‌کند که در کنار امور زندگی خود فردی را به عنوان کمک دست داشته باشید. چنانچه این موضوع برای شما جالب است بهتر است ادامه مقاله را از دست ندهید.

در گام اول برای اینکه بدانید آیا نیاز به استفاده از این سرویس را دارید یا خیر؟ باید با آن آشنایی کامل پیدا کنید و مزایای آن را هم در نظر بگیرید. به راستی خدمات پرستاری آن هم به صورت خصوصی در منزل شامل چه سرویس‌هایی می‌شود؟ 
اغلب افراد ممکن است در خانواده خود فردی را داشته باشند که احتیاج به مراقبت و مصرف دارو طبق زمان‌بندی مشخص دارند. چنانچه ساعاتی طولانی را در محل کار خود به سر می‌برید، قطعا یکی از نگرانی‌هایی که مدام در ذهن دارید نگهداری از عزیزان است. 
گاهی سهل‌انگاری‌هایی که در این زمینه می‌شود، خسارات جبران‌ناپذیری را متوجه سلامت افراد می‌کند. از آنجایی که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، زمان آن رسیده است که برای این موضوع فکری بکنید. استفاده از خدمات پرستاری خصوصی این امکان را به شما می‌دهد که شاهد بهبود وضعیت فرد مورد نظر خود باشید.

پرستار خصوصی در منزل

 

مزایای پرستار خصوصی در منزل

در راستای استفاده از سرویس پرستاری در خانه خود بهتر است بدانید که در ازای دریافت آن چه مزایایی نصیب شما می‌شود: 

✔ عدم مراجعه به بیمارستان برای استفاده از این خدمات خصوصا افراد معلول 

✔ امکان تزریق داروهای بیمار در منزل؛

✔ کمک به فرد برای انجام کارهای شخصی

✔ مراقب از بیماران دارای سابقه بیماری ذهنی یا آلزایمر

عدم مراجعه به بیمارستان برای استفاده از این خدمات خصوصا افراد معلول
اغلب افرادی که محتاج استفاده از این خدمات هستند، از جابه‌جایی و مراجعه حضوری به بیمارستانها اظهار ناراحتی می‌کنند. این مورد را در افراد سالمند بیشتر شاهد هستید. همچنین افرادی که دارای عارضه‌هایی در بدن خود هستند و این مشکلات منجر به سختی حرکت و جابه جایی در آنها می‌شود؛ بنابراین در این قسمت متوجه مزایای بسیار کاربردی در استفاده از خدمات پرستاری خصوصی در منزل شدید. 

امکان تزریق داروهای بیمار در منزل
گاهی افراد بیماری که ما وظیفه نگهداری آنها را در منزل خود داریم، ممکن است نیاز به انجام تزریق وریدی داشته باشند. در این شرایط ما باید برای یک تزریق ساده فرد را به آزمایشگاه برده و در نوبت‌های طولانی مدت قرار بگیریم ولی با وجود پرستار از این مورد بی‌نیاز خواهید بود. 
یک پرستار خصوصی اغلب موارد ساده درمانی را در منزل شما انجام خواهد داد. به علاوه اینکه بعضی از بیماران نیازمند انجام تزریقات به صورت دورهای هستند و این موضوع کار را برای مراجعه حضوری به مراکز درمانی مشکل می‌کند.

کمک به فرد برای انجام کارهای شخصی
استفاده از سرویس‌های بهداشتی که در بعضی از سالمندان و بیمارانی که ممکن است مشکلی در حرکت داشته باشند، سخت و زمان‌بر است. پرستار خصوصی با صبر و حوصله به فرد مورد نظر کمک می‌کند که این احتیاج خود را برطرف کند یا راه‌کار دیگری را برگزیند. انجام برخی از نرمش‌های روزانه یا ماساژ بخشی از درمان افراد به حساب می‌آیند. با درخواست خدمات پرستاری خصوصی در منزل این موارد در منزل نیز انجام خواهد شد.

مراقب از بیماران دارای سابقه بیماری ذهنی یا آلزایمر 
گاهی افرادی را در زندگی خود داریم که دارای مشکلات ذهنی مانند آلزایمر هستند. برخی دیگر ممکن است به طور مرتب از دستگاه‌های پزشکی استفاده کنند و به همین دلیل لزوم حضور یک پرستار خصوصی در منزل به خوبی احساس می‌شود. برای مثال دستگاه‌های تنفسی از جمله دستگاه‌های پرمصرف در افراد بیمار به حساب می‌آیند. 
همچنین مراقبت در برابر شرایط ناگهانی از دلایل درخواست استفاده از این سرویس‌هاست. هریک از متقاضیان علت خاصی برای دریافت این خدمات دارند و همه آنها قطعا دلایل درستی به حساب می‌آیند. هر علتی که پشت این نیاز باشد مهم بوده که شما را به درخواست بهره‌برداری از این سرویس فراخوانده است.

پرستار خصوصی در منزل

 

خدمات پرستار خصوصی در منزل فقط مختص افراد بیمار است؟ 

شاید این تصور پیش آید که استفاده از خدمات پرستاری خصوصی در خانه فقط مخصوص افرادی است که بیمار هستند. گرچه اغلب مراجعین بیماری‌هایی را که نام برده شد، دارند و این مورد کاملا واضح است ولی مطلق نیست. ممکن است افرادی که پرستاری را برای آنها در نظر می‌گیریم، نیاز به هم صحبتی داشته باشند.

اگر بخواهیم فعالیت این خدمات را بخش‌بندی کنیم، در سه دسته زیر قرار می‌گیرند: 

✔ خدمات پرستاری سالمندان

✔ خدمات پرستاری کودکان

✔ خدمات پرستاری درمانی

خدمات پرستاری سالمندان
این سرویس شامل افراد سالخورده است. برای اینکه این سرویس را درخواست دهید نیاز نیست حتما سالمند بیمار باشد ممکن است فقط نیاز به همراهی داشته باشد. در دریافت خدمات پرستاری سالمندان بیمار نکاتی را که نیاز باشد پرستار بداند، فقط اعلام می‌کنید و پرستار آنها را مد نظر قرار می‌دهد. ارائه خدمات پرستاری خصوصی در منزل با مجموعه هومکا در بخش سالمندان توسط افراد حرفهای انجام می‌شود.

خدمات پرستاری کودکان
این بخش مربوط به نگهداری کودکان است. در خدمات پرستاری کودکان این قابلیت را دارید که درخواست سرویس مراقبت ویژه در محل داشته باشید. این سرویس هم مانند خدمات پرستاری سالمندان شامل کودکان سالم و بیمار می‌شود. 
همچنین کودکانی که دارای بیماری‌‌‌هایی از جمله انواع مشکلات ذهنی باشند، پرستاری آنها توسط افراد متخصص انجام می‌شود. نگهداری از کودکان بیماری که دارای انواع مشکلات جسمی و نقص حرکتی باشند نیز توسط افراد حرفه‌ای صورت می‌پذیرد.

خدمات پرستاری درمانی
این دسته از خدمات پرستاری خصوصی در منزل مختص درمان است. البته در این سرویس علاوه بر درخواست نگهداری این قابلیت را دارید که تقاضای موارد درمانی را نیز داشته باشید. برای اینکه این مورد را برای شما بیشتر باز کنیم، برخی از این خدمات درمانی را نام می‌بریم.

✔ درمان با سرم: در این قسمت پرستار با توجه به نیاز بیمار نصب سرم را انجام می‌دهد.

✔ سونداژ: این مورد مخصوص افرادی است که از سونداژ استفاده می‌کنند. 

✔ آمپول‌زنی: در متقاضیانی که احتیاج به انجام برخی تزریقات دارند، آمپول زنی توسط پرستار در محل انجام می‌شود.

شما با توجه به اقتضای شرایط فرد مورد نظر خود این قابلیت را دارید که درخواست استفاده از هریک از سه دسته خدمات فوق را داشته باشید.

پرستار خصوصی در منزل

 

پرستار خصوصی در منزل با هومکا

همانطور که در این مقاله اشاره کوچکی به خدمات مرکز هومکا داشتیم، ضرورت دارد بدانید که این مجموعه در حوزه سلامت و پزشکی فعالیت می‌کند. چنانچه به وب سایت این مرکز مراجعه کنید، تمامی خدماتی را که هومکا ارائه می‌کند، خواهید دید. در ادامه باید بدانید این امکان را نیز دارید که سرویس مورد نظر خود را از طریق سایت سفارش دهید.
هزینه‌هایی که در استفاده از تمامی سرویس‌های هومکا از جمله انواع خدمات پرستاری دریافت می‌کنید، کاملا مشخص هستند. اگر نیاز دارید به صورت اختصاصی سوالات خود را بپرسید، تیم هومکا با پاسخ‌های روشن شما را راهنمایی می‌کند.

 

کلام پایانی درباره پرستار خصوصی در منزل

ممکن است شما هم در زندگی خود شرایطی را در رابطه با افراد خانواده تجربه کرده و متوجه کمک یک پرستار شده باشید. چنانچه والدین مسن شما دارای بیماری خاصی باشند، این احساس نیاز را بیشتر درک می‌کنید. اکثر افراد در زندگی امروزه شاغل هستند و رسیدگی به افرادی که نیاز به مراقبت دارند غیر ممکن به نظر می‌آید.
در این شرایط می‌بایست راهکار دیگری را برگزینیم که استفاده از خدمات پرستاری خصوصی در منزل یکی از آنهاست. چنانچه با مرکز سلامت و پزشکی هومکا آشنا باشید، می‌دانید که بسیاری از خدمات مراقبتی و درمانی را در محل ارائه می‌دهد. 
شما با ثبت درخواست انواع خدمات پرستاری برای کودکان یا سالمندان صاحب دریافت این سرویس‌ها در منزل می‌شوید و در این شرایط خاطر آسوده‌تری خواهید داشت.
 

دسترسی سریع

سوالات متداول

خدمات پرستار خصوصی در منزل در چه زمینه‌‌هایی ارائه می‌شود؟
این خدمت می‌تواند در سه حوزه اصلی زیر ارائه شود: ✔ خدمات پرستاری سالمندان ✔ خدمات پرستاری کودکان ✔ خدمات پرستاری درمانی
مزایای خدمت پرستار خصوصی در منزل چیست؟
✔ عدم مراجعه به بیمارستان برای استفاده از این خدمات خصوصا افراد معلول  ✔ امکان تزریق داروهای بیمار در منزل ✔ کمک به فرد برای انجام کارهای شخصی ✔ مراقب از بیماران دارای سابقه بیماری ذهنی یا آلزایمر
خدمات پرستاری درمانی شامل چه مواردی است؟
این خدمت می‌‌تواند شامل موارد زیر باشد: ✔ درمان با سرم ✔ سونداژ ✔ آمپول‌زنی
آیا می‌توان بجای پرستار در منزل از بهیار استفاده کرد؟
بهیاران با برخی از مراقبت‌های پزشکی آشنا هستند. این موضوع بستگی به وضعیت بیمار و نوع خدمات دارد. مراقبت‌های تخصصی پزشکی توسط پرستاران انجام می‌شود.
آیا استفاده از خدمت پرستار در منزل محدودیت زمانی دارد؟
شما می‌توانید با توجه به وضعیت شغلی و برنامه روزانه خود از این خدمت به صورت ساعتی، نیمه وقت و شبانه‌روزی استفاده کنید.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...