خدمات آزمایشگاهی در منزل
خانه
مقالات
خدمات آزمایشگاهی در منزل

خدمات آزمایشگاهی در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/01/31
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
ثبت رایگان درخواست
خدمات آزمایشگاهی در منزل
در شرایط کنونی اگر خدمات آزمایشگاهی در منزل انجام شود، دیگر بهانه ای برای نبود وقت کافی و مراجعه حضوری به آزمایشگاه ها نداریم.

وقتی به مطب دکتر می روید اولین کاری که دکتر برای تشخیص بیماری انجام می دهد، چه کاری است؟ بله آزمایش اولین گام برای تشخیص علت درد است. انجام آزمایش و آزمایشگاه عضو لاینفک کارهای درمانی است. در شرایط کنونی اگر خدمات آزمایشگاهی در منزل انجام شود، دیگر بهانه ای برای نبود وقت کافی و مراجعه حضوری به آزمایشگاه ها نداریم.
قبل از اینکه در مورد علت درد در بدن یا علائمی که ظاهر می شوند، نظر قطعی بشود داد باید آزمایش انجام شود. این موضوع دیگر بر کسی پوشیده نیست! به نظر شما چرا صف های نوبت در آزمایشگاه ها اغلب اوقات پر جمعیت است؟ علت مشخصی دارد. در این قسمت پاسخ این سوال را می دهیم.
پزشک های حاذق برای هر علامت ناخوشایندی که در بدن افراد رخ می دهد، قبل از هر نظر و اقدامی برای درمان آزمایش را تجویز می کنند. دستگاه هایی که در آزمایشگاه ها قرار داده شده است، به پزشک و بیمار کمک می کنند که مسیر درمان درستی را پیش بگیرند. حالا می خواهید بدانید که چرا باید خدمات آزمایشگاه را در منزل انجام دهیم؟ ادامه مطلب را مطالعه کنید.

خدمات آزمایشگاهی در منزل

 

مزایای خدمات آزمایشگاهی در منزل

بدون شک می دانید که برای انواع بیماری های مختلف، انواع جراحی های زیبایی و عمل های مهم و حیاتی استفاده از خدمات آزمایشگاهی یک عضو جدا ناپذیر به حساب می آید. واضح است که آزمایشات مختلفی در علم پزشکی داریم که هر کدام برای موارد خاصی استفاده می شود.
این روزها که ویروس کووید 19 به عنوان عضو جدید کره زمین به حساب می آید، باعث شده همه ما نوع دیگری از زندگی را در پیش بگیریم. در سبک جدید زندگی ما باید از اجتماعات دوری کنیم و ترجیحا از ورود به مراکز درمانی که منشاء انتشار این ویروس عفونی است بر حذر باشیم.
با تمام این تفاسیر استفاده از خدمات آزمایشگاهی در منزل یک کلید طلایی است که به راحتی بتوانیم آزمایش های خود را انجام دهیم. در این قسمت می خواهیم مزایای خدمات آزمایشگاه را در منزل به صورت موردی بیان کنیم تا بیشتر درک شود.

امتیازات استفاده از خدمات آزمایش در منزل:

✔ صرفه جویی در زمان

✔ عدم نیاز به حضور فیزیکی در آزمایشگاه

✔ عدم صرف هزینه رفت و آمد

✔ دوری از اجتمات در شرایط قرنطینه

✔ اطمینان و دقت بیشتر در آزمایش

صرفه جویی در زمان
چنانچه آزمایش های خود را در منزل انجام دهید، موجب می شود که زمان بیشتری را برای خود ذخیره کنید. در حالت عادی که حضوری مراجعه می کردید، رفت و آمد و حضور در ترافیک های سنگین زمان زیادی را از شما می گرفت.

عدم نیاز به حضور فیزیکی در آزمایشگاه
یک مزیت استفاده از خدمات آزمایشگاهی در منزل این است که این قابلیت را دارید به جای حضور در آزمایشگاه، آزمایشگاه را به منزل خود بیاورید و دقیقا همان خدمات را دریافت کنید.

عدم صرف هزینه رفت و آمد
همانطور که نیاز به عدم حضور فیزیکی در آزمایشگاه یکی از امتیازات آن به حساب می آید، بنابراین به تبع آن نیز هزینه رفت و آمدی هم در کار نخواهد بود.

دوری از اجتماعات در شرایط قرنطینه
طبق وظیفه عمومی که بر عهده همه ماست، در همین راستا نباید به انتشار بیماری کرونا دامن بزنیم. از این جهت می بایست از اجتماعات و محیط های شلوغ دوری کنیم و آزمایشگاه ها یک محیط شلوغ به حساب می آید. با بهره برداری از سرویس آزمایشگاهی در منزل دیگر در آن محیط شلوغ قرار نمی گیریم.

اطمینان و دقت بیشتر در آزمایش
گاهی تعداد زیاد افراد در آزمایشگاه ها و انجام آزمایش های متعدد موجب بروز خطا در نتیجه آزمایش می شود. زمانی که شما تنها متقاضی استفاده از آزمایش باشید، این احتمال به صفر می رسد و یک نتیجه کاملا دقیق به دست می آید.
خدمات آزمایشگاهی در منزل به همین متن ختم نمی شود. این امکان وجود دارد که شما انواع چکاب ها را نیز در سرویس های خود داشته باشید. اگر اطلاعات شما در این زمینه کم است، ما مطالب مفیدی را جمع آوری کرده ایم. به‌راستی خدمات آزمایشگاهی چقدر مهم هستند؟ برای اطلاع از آن مطالعه مقاله را رها نکنید.

خدمات آزمایشگاهی در منزل

 

اهمیت خدمات آزمایشگاهی در منزل

انجام هر کار پزشکی بدون استفاده از خدمات آزمایشگاهی امکان پذیر نخواهد بود. شاید فکر کنید فقط برای بیمارستان ها یا مراکز درمانی که برای مداوای بیمار انجام می شود، آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. اگر چنین تصوری دارید، باید به شما بگوییم که اشتباه می کنید.
خدمات آزمایشگاه فراتر از علت یابی دردهاست. قبل از انجام تمام جراحی ها حتی عمل های زیبایی باید حداقل یک بار به آزمایشگاه مراجعه کنید. چنانچه بخواهیم این موضوع را بهتر توضیح دهیم، بهتر است بگوییم که دستگاه های آزمایشگاه ها زبان بدن شما می شوند و می گویند آیا فشار خون در حالت عادی قرار دارد؟ وضعیت اکسیژن خون چطور است؟ آیا علت درد کلیه ها سنگ کلیه است؟

می بینید این سوالات امکان دارد سر به فلک بکشد! برای اینکه پاسخ هر کدام را پیدا کنید، باید سری به آزمایشگاه بزنید. از آنجا که اکثر ما اطلاعات پزشکی کامل و درستی نداریم قبل از اینکه آزمایش بدهیم به مطب دکتر می رویم که برایمان نسخه بنویسد. 
آیا این سوال در ذهن شما شکل گرفته است که خدمات آزمایشگاهی در منزل مخصوص چه افرادی است؟ در ادامه به شما خواهیم گفت. برای انجام انواع چکاب های بانوان، آقایان، سالمندان و همچنین تمامی آزمایشات دوران بارداری شما باید به آزمایشگاه مراجعه کنید.
بعضی از افراد به دلیل نوع بیماری که دارند در دوره های مشخص آزمایشات خود را می بایست تکرار کنند. این افراد با آنجام آزمایش های خود در دوره های معین این امکان را به پزشک می دهند که روند بیماری و درمان را در بدن شخص بررسی کند.

 

خدمات آزمایشگاهی در منزل برای چه کسانی است؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است آخرین باری را که برای انجام آزمایش به آزمایشگاه مراجعه کردید، به خاطر آورید. می بینید که از همه سنین هم آقایان و خانم ها در آنجا حضور دارند. در این قسمت علاوه بر این که درباره این صحبت می کنیم که خدمات آزمایشگاهی مخصوص چه افرادی است، می خواهیم شما را با یک مرکز معتبر را هم آشنا سازیم.
خدمات آزمایشگاهی در منزل مختص به قشر خاصی نیست. همه کسانی که یک نسخه آزمایش داشته متقاضی استفاده از این خدمات هستند. اگر از افرادی هستید که به سلامتی خود اهمیت می دهید و ضرورت انجام معاینات دوره ای آگاه هستید، می دانید که چکاب ها توسط آزمایشگاه ها انجام می شوند.
خانم های باردار که تا پایان دوران بارداری خود نیاز به آزمایش های گوناگونی دارند، از پایه های ثابت آزمایشگاه ها به حساب می آیند. تمامی افرادی که برای عدم پیشروی بیماری خود باید آزمایش های دوره ای را به پزشک خود را نشان دهند، از این خدمات استفاده می کنند.

خدمات آزمایشگاهی در منزل

 

انواع خدمات آزمایشگاهی در منزل 

مجموعه هوم کا یک مرکز خدمات سلامت است. در این مجموعه قادر هستید هرگونه خدمات آزمایشگاهی در منزل را به همراه کلی خدمات دیگر با امتیاز انجام آن در منزل داشته باشید. تیم هوم کا شرایط کنونی را که در حال جدال با بیماری کرونا هستیم، درک کرده و انجام این خدمات را در منزل مهیا کرده است.
چنانچه بخواهید هریک از این سرویس ها را مشاهده کنید، این قابلیت برای شما وجود دارد که با مراجعه به وب سایت هوم کا آنها را مطالعه کنید. برای بهره مندی از هر کدام از سرویس ها کافی است درخواست خود را در سامانه ما ثبت کنید. شماره تلفن های مجموعه نیز یک راه ارتباطی دیگر برای پاسخ دهی به هر نوع سوالی است که برای شما مطرح است.

شاید این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که استفاده از این خدمات چه میزان هزینه در بر خواهد داشت؟ تیتر بعدی که برای شما آماده کرده ایم، مربوط به تعرفه های هوم کاست. آن را مطالعه کنید.

 

هزینه خدمات آزمایشگاهی در منزل

همانطور که انجام آزمایش در آزمایشگاه هزینه دارد، استفاده از این سرویس ها در هوم کا هم هزینه دارد. برای اطلاع از آنها این امکان وجود دارد که با مجموعه ما ارتباط برقرار کنید. همکاران ما شما را راهنمایی می کنند. همچنین اگر به وب سایت هوم کا مراجعه کنید، قیمت انواع پکیج های چکاب را مشاهده خواهید کرد.
البته با توجه به اینکه ممکن است هزاران نسخه آزمایش وجود داشته باشد و هر کدام قیمت متفاوتی دارند؛ از این جهت برای اینکه قیمت دقیق نسخه آزمایش خود را بدانید می بایست از خود ما بپرسید تیم هوم کا به طور شفاف و واضح به سوالات شما پاسخ خواهند داد. 

خدمات آزمایشگاهی در منزل

 

کلام آخر درباره خدمات آزمایشگاهی در منزل

شرایط کنونی زندگی ما با وجود بیماری کرونا تغییرات زیادی کرده است. برای انجام کارهای خود مانند گذشته آزاد نیستیم و همه این موارد پروتکل های بهداشتی بوده که برای سلامتی قرار داده شده است. آزمایشگاه ها و مراکز درمانی از جمله مکان هایی هستند که همیشه پر از جمعیت و صف های طولانی است. 
از طرفی استفاده از خدمات پزشکی و آزمایش هایی که حتما باید انجام شوند، در زندگی هر کدام از ما امری اجتناب ناپذیر است. هوم کا با نیازسنجی در جامعه شرایطی را فراهم کرده است که انواع آزمایش های پزشکی و چکاب ها را به صورت غیر حضوری انجام دهیم. خدمات آزمایشگاهی در منزل یکی از امتیازاتی است که تیم هوم کا در اختیار مردم قرار داده است.
کمترین امتیازی که در انجام این خدمات در منزل دارید، این است که اضطراب آلودگی به ویروس کرونا را نخواهید داشت. همه ما در صدد این هستیم که همیشه بهترین تصمیم را در انجام امورات خود داشته باشیم. بنابراین دریافتید که با استفاده از خدمات غیر حضوری پزشکی با اطمینان خاطر و بدون هدر رفت زمان و هزینه اضافی سلامتی خود را تضمین می کنید.
 

دسترسی سریع

سوالات متداول

آیا پرستارها در فرایند خدمات آزمایشگاهی در خانه نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند؟
در این زمینه جای نگرانی نیست. تمام پرستارها آموزش‌دیده و با تجربه هستند و در هنگام مراجعه به منزل شما، تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت خواهند کرد و کمترین تماس را با وسایل خانه شما خواهند داشت.
آیا هوم کا مجوزهای لازم را برای انجام خدمات آزمایشگاهی در منزل در اختیار دارد؟
بله. نام شرکت ما سفیران سلامت سپینود است و با برند هوم‌کا در حال فعالیت هستیم. مجوز مورد نیاز برای انجام چنین فعالیتی «مجوز ارائه خدمات و مراقبت‌های بالینی در منزل» است که مجموعه‌‌ی هوم‌کا آن را کسب کرده است.

پرسش و پاسخ ها

Loading...
Loading...

مقالات مرتبط

درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.