پزشک عمومی در منزل
خانه
مقالات
پزشک عمومی در منزل

پزشک عمومی در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/05/14
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
ثبت رایگان درخواست
سلامتی، در می‌زند!
در طول زندگی همه‌ ما پیش آمده که دچار بیماری‌ای شده باشیم و برای درمان به پزشک عمومی نیاز پیدا کرده‌ باشیم. ممکن است بسیاری از ما مشکلاتی نظیر ترافیک و شلوغی مطب‌ها را در مراجعه به پزشک عمومی تجربه کرده باشیم. در این مقاله قرار است درباره‌ ویزیت پزشک عمومی در منزل، که حلال این مشکلات است، حرف بزنیم.

ویزیت پزشک عمومی در منزل 

قبل از صحبت درباره‌ی پزشک عمومی در منزل، بهتر است کمی درباره‌ی اهمیت ویزیت پزشک عمومی حرف بزنیم. احتمالا هر کدام از ما در صورت تجربه‌ی درد یا بیماری، در گام اول به یک پزشک عمومی مراجعه می‌کنیم تا نظر خود را در رابطه با این بیماری یا درد به ما بگوید و تجویز‌های مورد نیاز را به ما پیشنهاد دهد. این اقدام از جانب ما اقدام بسیار درستی است. چرا که پزشکان عمومی می‌توانند طیف وسیعی از مراقبت‌ها را به بیمار ارائه دهند. معمولا چون این پزشکان شناخت وسیعی از بیماری‌ها دارند، بهتر است در گام اول برای تشخیص مشکل از پزشک عمومی بهره برد و سپس در صورت توصیه‌ی پزشک عمومی، به یکی پزشک متخصص مراجعه نمود.
حال به این موضوع فکر کنید که چقدر راحت می‌شد اگر بدون مراجعه به مراکز درمانی توسط پزشک ویزیت می‌شدیم و پزشک در منزل بر بالین بیمار حضور پیدا می‌کرد. قطعا ویزیت پزشک عمومی در منزل مزیت‌هایی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

مزایای ویزیت پزشک عمومی در منزل

از جمله مزیت‌های مهم ویزیت پزشک عمومی در منزل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ ترافیک و شلوغی مطب پزشک از جمله مشکلات بزرگی است که اغلب ما آن راتجربه‌کرده‌ایم. بار ها پیش آمده که بخش عمده‌ای از زمانمان در روز، صرف مراجعه به مطب پزشک و اقدام‌های مربوط به آن شده است. در حالی که ممکن است ویزیت پزشک بیشتر از بیست دقیقه وقت نگیرد! در این موراد استفاده از خدمت ویزیت پزشک در منزل می‌تواند بسیار موثر واقع شود. با استفاده از این خدمت دیگر نیازی به تحمل شلوغی‌ها و ترافیک نیست و همچنین می‌توانید در وقت و زمان خود صرفه‌جویی نمایید.

✔ بسیاری از کودکان، در هنگام مراجعه به مطب پزشک، دچار استرس و اضطراب می‌شوند و تجربه‌ی بدی را پشت سر می‌گذارند. اما اگر از ویزیت پزشک عمومی در منزل استفاده شود. کودکان در خانه که محیط امن‌تری برای آنان است، ویزیت می‌شوند و این مراحل را با راحتی و آسایش بهتری طی می‌کنند. 

✔ بسیار پیش می‌آید که ما دچار بیماری‌ یا دردی شده باشیم و توانایی مراجعه به مطب پزشک را نداشته باشیم. در این شرایط تنها گزینه‌ی پیش کمک گرفتن از یک پزشک عمومی است تا در منزل ما حضور پیدا کند و معاینات لازم را انجام دهد. این معاینات دوره‌ای برای زمانی که افراد تحت عمل جراحی قرارگرفته‌اند و اکنون مراقبت‌های بعد از عمل را سپری می‌کنند، بسیار موثر و مفید است. 

قطعا اگر شما نیز به مزایای ویزیت پزشک عمومی در منزل بیندیشید، موارد دیگری هم به ذهنتان خواهد رسید. در این جا به همین سه مورد اکتفا می‌کنیم و به سراغ موضوع بعد، یعنی نحوه‌ی ثبت درخواست خدمت خواهیم رفت.

 

نحوه ثبت درخواست خدمت ویزیت پزشک عمومی در منزل

اگر قصد دارید از ویزیت پزشک عمومی در منزل خود بهره ببرید. کافیست بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست کلیک کنید، اطلاعات مورد نظر را وارد کنید و آن را ثبت نمایید. پس از نهایی شدن درخواست شما، پزشک عمومی در همان مکان و زمانی که شما مشخص کرده‌اید حضور پیدا خواهد کرد و معاینات لازم را انجام خواهد داد.
لازم به ذکر است که مراحل ثبت درخواست را می‌توانید از طریق تماس تلفنی نیز انجام دهید. کافیست با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت نمایید. همچنین اگر سوالی در این زمینه دارید می‌توانید با کارشناسان ما مطرح کنید تا شما را بهتر و دقیق‌تر راهنمایی نمایند.

 

در چه شرایطی باید از پزشک عمومی در منزل استفاده نمود؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، پزشک عمومی می‌توان طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها و آسیب‌ها را تشخصی داده و درمان نماید. همچنین به علت دانش گسترده‌ای که در علم پزشکی دارد، می‌تواند با معاینات خود، شما را در صورت نیاز به متخصص معرفی نماید. از جمله بیماری‌هایی که پزشک عمومی می‌تواند آن‌ها را معاینه و درمان کند می‌توان به مواردی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا، فشار خون، دیابت، آسم، کم‌خونی، برخی مشکلات مربوط به سیستم قلبی عروقی، عصبی، گوارش و تنفسی اشاره نمود.

 

پزشک عمومی چه آزمایش هایی را می تواند تجویز کند؟ 

معمولا پزشک عمومی می‌تواند متناسب با شرایط شما و معایناتی که انجام داده است، آزمایش‌های مختلفی را نیز برای شما تجویز کند. به عنوان مثال می‌توان از آزمایشاتی نظیر، آزمایش خون، ادرار، مدفوع، تست قند و فشار خون، نوار قلب و .. به عنوان آزمایشاتی که پزشک عمومی می‌تواند تجویز کند، نام برد. در بسیاری از مواقع نیز پزشک عمومی شما را به یک متخصص ارجاع می‌دهد تا متخصص مورد نظر بر اساس شرایط شما، آزمایشات مختلفی را برایتان تجویز نماید. آزمایشاتی نظیر آنژیوگرافی، آندوسکوپی، تست عملکرد ریه و ..
همچنین در صورت تجویز آزمایش توسط پزشک عمومی، می‌توانید از خدمات آزمایش در منزل ما نیز بهره ببرید. کافیست به مقاله‌ی آزمایش در منزل مراجعه کرده و اطلاعات کاملی را درباره‌ی این خدمت به دست آورید.

 

تعرفه ویزیت پزشک عمومی در منزل

در جدول زیر می‌توانید تعرفه ویزیت پزشک عمومی در منزل را مشاهده نمایید:

 

خدمت هزینه (تومان)
ویزیت بیمار ۲۵۰.۰۰۰
ویزیت بیمار مبتلا به کرونا ۳۵۰.۰۰۰

 

مناطق تحت پوشش ویزیت پزشک عمومی در منزل

در حال حاضر می‌توانید خدمت ویزیت پزشک عمومی در منزل را در تهران و البرز دریافت نمایید که در ادامه به توضیح هرکدام از آن‌ها خواهیم پرداخت:

 

ویزیت پزشک عمومی در منزل تهران

هر کجای تهران که ساکن هستید می‌توانید از خدمت ویزیت پزشک عمومی در منزل بهره ببرید. کافیست بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست کلیک کنید یا با شماره‌ی ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت و نهایی کنید.

 

ویزیت پزشک عمومی در منزل کرج

علاوه بر تهران، کرج نیز از جمله مناطق تحت پوشش خدمت ویزیت پزشک در منزل هوم کا است. هر کجای کرج که ساکن هستید می‌توانید درخواست خود را ثبت نموده و بقیه‌ را به ما بسپارید.

لازم به ذکر است که این خدمات به شهرک‌های اطراف تهران و کرج و نیز ارائه خواهد شد. با این تفاوت که برای این مناطق، هزینه‌ی ایاب و ذهاب نیز به هزینه‌های مربوط به ویزیت پزشک در منزل افزوده خواهد شد. 

 

پزشک عمومی در منزل با هوم کا

همانطور که می‌دانید هوم‌کا در تلاش است تا خدمات متنوع در حوزه‌های مراقبت، درمان و آزمایش در محل را به شما ارائه دهد. یکی از خدمات مربوط به حوزه‌ی درمان، ویزیت پزشک عمومی در منزل استو تمام تلاش ما در هوم کا این است که با برداشتن موانع مختلف و ایجاد تجربه‌ای بهتر، در حزکت شما به سمت زندگی بهتر و سالم‌تر گام موثری برداریم. 
امیدواریم بتوانیم با کمک شما به هدف خود، نزدیک و نزدیک‌تر شویم. ممنون میشویم اگر پیشنهادات و انتقادات خود را با ما مطرح کنید تا بتوانیم برای بهبود مسیر از آن‌ها استفاده نماییم. 


 

دسترسی سریع

سوالات متداول

آیا هوم کا مجوز‌های لازم را برای ویزیت پزشک عمومی در منزل در اختیار دارد؟
بله. نام شرکت ما سفیران سلامت سپینود است و با برند هوم کا در حال فعالیت هستیم. مجوز مورد نیاز برای انجام چنین فعالیتی «مجوز ارائه خدمات و مراقبت‌های بالینی در منزل» است که مجموعه‌‌ی هوم کا آن را کسب کرده است.
برای ثبت درخواست و کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات هوم کا باید چه کاری انجام دهم؟
شما می‌توانید از طریق دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست یا تماس با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ با ما در ارتباط باشید.

پرسش و پاسخ

Loading...
Loading...

مقالات مرتبط

درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.